KRO gaat roomse signatuur weer pogen te beklemtonen t jfrLHU DCLLy Radio- en televisieprogramma's Jeugd en politiek Richard Schoonhoven ziet „analfabeelden" CITROEN Even puzzelen VAN ARNHEM DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 BINNENLAND/RADIO-TV Aan het eind van zijn gesprek met - Jongeren over politiek zei Wim Neijman: „Ik sta perplex". Hij zal rüet de enige zijn geweest, want er zijn ln het gisteren uitgezonden l IKON-programma wonderlijke kreten geslaakt. Achter elkaar geplakt zou het een Indianenverhaal worden. Uit de bus kwam tenslotte dat het in ons land gevaarlijk is om je met politiek bezig te houden, dat leraren Je pakken wanneer Je politieke kleur hun niet aanstaat en dat de BVD alle linkse uitingen met Argus-ogen volgt, dus ook de radicale I uitspraken in deze uitzending wel zal hebben geregistreerd. Een gesprek met de Duitse schrijver Helnrlch Böll leek hierop aan te sluiten. Zijn angst voor het breidelen van de vrije meningsuiting en voor het verdachtmaken van weerloze mensen is echter heel wat reèeler. Met een beheerste geladenheid schetste Böll de gevaren in een maatschappij, waar het gezag een conflictloze samenleving tot norm verheft. Daarmee verschaft men zich de mogelijkheid, ledereen strafbaar te stellen. Iemand noemde deze Prinsjesdag het startsein voor de kamerverkiezingen. Wij zullen het ook via de televisie wèl merken dat de media ons er naar toe „leven". Een van de methoden om de kijkers een inzicht te geven in visies en plannen van de verschillende partijen wordt vaardig en consequent toegepast in de NOS-rubriek Den Haag Vandaag. Beschouwingen naast interviews met politici. Een andere mogelijkheid is, politieke tegenstanders met elkaar te laten discussiëren. In beide gevallen kunnen de Journalisten een redelijke objectiviteit betrachten. Wat we op de televisie als debat aangeboden krijgen, is vaak een gejaagde verdeling van een beetje zendtijd. De gesprekspartners krijgen geen behoorlijke kans om hun gedachten te ontvouwen. Wat er van overblijft is dikwijls onduidelijkheid en daarmee is niemand gediend. Een directe botsing tussen grote rivalen, zoals ouderen zich van voor de oorlog zullen herinneren (Lou de Visser contra Colijn bijvoorbeeld) schijnt voor omroepen en parlementariërs Weinig aanlokkelijk te zijn. Toch is ln de Verenigde Staten bewezen dat een dergelijk topdebat via de televisie enorme invloed heeft op het kiezersvolk. Voor een actualiteitenrubriek zit er. dunkt mij. een onderwerp ln om eens na te gaan waarom wij hier dit Amerikaanse voorbeeld niet volgen. Het meest voor de hand liggend op dit moment zou een debat zijn tussen de heren Den Uyl en Zijlstra. Attractiever dan het weinig zeggende gesprek tussen de heren Van Thijn en Wiegel vond ik het door Hier en Nu gefilmde solo-optreden van enkele fractieleiders tegenover Binnenhofpubüek. De heer Jongeling bleek de toehoorders het meest aan te spreken; hij oogstte veel bijval Ik heb geen tijd gehad om na te gaan hoe lang het is geleden dat Alexander Pola en Eppo Doeve regelmatig een fabel op de buis brachten. Wat ze dinsdag ln de fabel van de zieke leeuw voortoverden, zal menigeen hebben doen wensen dat de moraliserende rijmen en prenten in ere worden hersteld. Of Joop Daalmeijer alle problemen van Leiden heeft aangeroerd, weet ik niet. Maar zijn programma gaf wel Inzicht in de vele moeilijkheden waarmee een oude binnenstad moet voorttobben. Nadruk kreeg de als slokop fungerende universiteitsgemeenschap. Gezegd werd dat deze gemeenschap nog altijd een exclusieve club is die geen wezenlijk contact heeft met de Leidse bevolking. Een weerwoord uit de universitaire hoek ontbrak in dit programma. TON HYDRA 228. Als we nu nog even terugden ken aan strip 224, dan herinneren we ons hoe brigadier Piet was wegge vlucht uit het nederige stulpje van de gepensioneerde boef Jopie Scheermes. Hij had een besluit geno men. konden we toen lezen. Welk besluit? Wel hij was teruggegaan naar de politie en had graag zijn uniform weer aangetrokken. „Van daag nog slaan we toehad (de) hij de commissaris voorgesteld. „Die stomme Kille Bill dacht, dat-ie me te pakken had. En die nóg stommere Joepie Scheermes heeft zijn mond lelijk voorbijgepraat. Ik weet nu pre cies wat Kille Bill van plan is. en geloof maar dat ik hem een beste teleurstelling bezorgen zal!" En zo geschiedde het, dat Kille Bill in de val liep. Langs allerlei sluipwegen en stille paadjes was hij doorgedrongen tot de stad Gravendrecht. doch. toen sloot zich de strik. Plotselirtg doken uit allerlei stegen, portieken en zijstraten zwaargewapende agen ten op, die de vrachtauto tot stoppen dwongen. „HALT POLITIE!" don derde de stem van brigadier Piet. die zelf midden op straat stond en de actie leidde Eventjes nog pro beerde Kille Bill te vluchten, maar hij merkte al gauw, dat dit vruchteloze poging was. Beruste stak hij toen zijn handen omho toen hij brigadier Piet's zware rev ver in zijn rug voelde. „Jammer alle moeite, welke ik eraan beste heb was ólles wat hij zei. On| veer op hetzelfde moment voer groot passagiersschip de haven op weg naar Japan. Aan boord vond zich een droevig gestemde! Yokito. Hij was nu &lles kwijt. vriendschap van de smid. er zijn onvolprezen schepping „sportcomputer". PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN van onze radio en tv-redactie HILVERSUM De KRO- televisie zal in het komende seizoen in de programma's de herkenbaarheid die bij deze rooms-katholieke omroep hoort proberen te vergroten. Eveneens is het de bedoeling in contact te blijven met grote groepen mensen, omdat de KRO zich daartoe verplicht voelt. Richard Schoonhoven, directeur KRO-televiste. zegt bij het be kendmaken van de programma's voor de komende maanden zich er van bewust te zijn dat je nooit kijk- dichtheden kunt verwerven met pro gramma's in de eerste categorie die te vergelijken zijn met meer algeme ne programma's in de tweede cate gorie. de amusementssector Zo constateert hij dat de laatste jaren één of meer gerichte informatieve programma's op een verstrooiende avond de overgrote massa naar het andere net doet vertrekken. „Een groeiend deel van de kijkers kiest goen programma's meer. maar een avondje televisie" Daarom heeft zijn omroep bij de indeling van het schema van de voor de KRO type rende programma's nauwlettend op het kijkgedrag van het grote publiek gelet De KRO verhuist niet met tegenzin van de om amusement vragende vas te zaterdagavond, naar de donder dagavond. waarover met ingang van 7 oktober wekelijks kan worden be schikt, Tot 10 uur wordt deze avond gevuld met programma's in de on derhoudende sector zoals nieuwe af leveringen van Annie M G. Schmidts „Pleisterkade 17" en de Engelse serie „Hotel op stelten", die vorig jaar de ADVERTENTIE Vergeet de 2% BTW verhoging maar. Die neemt Citroen voorlopig voor z'n rekening. Indien u voor 1 oktober bestelt en wij niet voor die datum kunnen leveren. Speciaal Fans van De Waltons worden er aan herinnerd dat de familie naar de middag is verhuisd. Ned. 1/15.00 Naar aanleiding van rampen met gifwolken is Kaning Klant gewijd aan de vervaardiging en het gebruik van schadelijke stoffen. Ned. 2/21.20 Nader Bekeken besteedt aan dacht aan de Vrcdesweek en de abortusdebatten in de Tweede Kamer. Tevens een interview met Charles W. Colston. Ned. 1/20.45 Dr VPRO vertoont de West litse speelfilm Angst es sen Seele auf van regisseur Rei ner Werner Fassbinder. Ned. 1/21.50 Onderwerpen in Achter het Nieuws: de verkiezingsstrijd in West-Duitsland. Martin van Amerongen en zijn boek over het antisemitisme. Van der Stoel over zuidelijk-Alrika en de abortusdebatten in de Kamer. Ned. 2/22.10 Na Klanksnoer (14.00) volgt in hel NCRV-programma de uit zending van Globaal. Hilv. 115.00 Violist Aaron Rosand en pia nist Gerard van Blerk spelen muziek van Tartini. Franck, Ysaye en Wieniawski. Hilv. 2/20.15 In de Boerenhofstede te La ren treedt het kwintet van Toots Tielemans op. Hilv. 3/23.03 Richard Schoonhoven prijs van de Engelse televisiekritiek kreeg voor de beste komische serie van het seizoen. Verder kunnen in deze categorie voorlopig worden ge noemd de nieuwe Wrekers en Bob Bouma's filmkwis „Voor een brief kaart op de eerste rang". Evenals „Pleisterkade 17" hoort „Pa Pinkel man" (naar het stripverhaal van Godfried Bomans) tot de nieuwe ei gen produkties. „Pa Pinkelman" wordt eens in de maand op de piaan- dagavond gezet. Brandpunt op de donderdag wil meer diepgang geven dan de actuali teitenrubrieken voor televisie van de andere omroepen doen. Dat zou in de praktijk uitdraaien op minder on derwerpen en op zijn minst één lan gere reportage en/of een vraagge sprek van enige betekenis. Met pro gramma's die duidelijk bij de rooms- katholieke omroep behoren zal de donderdagavond worden besloten. Dat zal in veel vormen van televisie gebeuren, zoals reportages, gefilmde portretten, discussies met onderwer pen van pastorale aard. het kritisch begeleiden van veranderingen en het streven naar nieuwe levensstijl. „Levensloop" heet één van die pro gramma's van het omroeppastoraat. Communisten Ook „Heel de mens" van Ad Lange- bent en Han Peekei is in deze catego rie terug te vinden. De documentaire afdeling werkt aan een aantal the ma-projecten. Met behulp van korte reportages wordt een onderwerp uit gediept. De eerste keer gebeurt dat met het onderwerp Europese com munisten. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van een sociologisch onder zoek naar het beeld dat de Nederlan der van „de" communist heeft. Na een paar seizoenen zonder sportrubriek zal in november wor den begonnen met een nieuwe ru briek die maandelijks verschijnt. Het bijzondere is dat deze wordt samengesteld door Fons Peters, Ria Groeneveld, en Aad van den Heuvel! allen van voorheen de Van Speyk- show. Het programma zal dan ook buiten de traditionele sportpaden treden. De Van Speyk-show bestaat niet meer. maar Aad van den Heuvel en het Van Speyk-team zullen voor een opvolger zorgen. Eenmaal in de maand op zaterdagavond zal deze worden uitgezonden. Het nieuwe programma wordt opgebouwd rond een steeds wisselend thema hu mor. verdriet, woede enz. Actuele gebeurtenissen van de afgelopen tijd zullen de revue passeren. Steeds een andere bekende Nederlander zal me depresentator zijn Nieuw is het sportspektakel „The Allrounders" vanuit de Rotterdamse Ahoy-hal onder regie van Bob Rooy- ens. Het spel wordt gespeeld met drie teams die elk zullen worden geleid door een trainer-coach. De eerste keer zullen dat zijn schaats- trainer Leen Pfrommer, voetbaltrai ner Barry Hughes en basketballtrai ner Theo van Kinsbergen. Zij kiezen twee teamleden terwijl het lot een derde aanwijst. De onderdelen waa rin moet worden uitgekomen zijn o.a. hardlopen, keepen, steeple chase. home-trainer en hink-stap- sprong. De jury bestaat uit Atje Keu len-Deelstra. Fanny Blankers-Koen. Eddy Pieters-Graafland, Jan Jansen en Anton Geesink. De KRO bewaart op het gebied van eigen theater- produkties nog wat appeltjes voor de dorst door drie spelen van de Franse schrijver Marcel Pagnol (onder regie van Willy van Hemert) op de plank te laten tot 1977, evenals de opnamen van de theaterstukken ,.'n Vuile egoïst en „De mandarijnenkamer". Datzelfde is het geval met „De Kreeft", een vervolgserie voor de jeugd die in Indonesië ter plekke is opgenomen en met Peppi en Kokki. Deze programma's zijn gemaakt van het budget voor 1977. Verschraling naar de zondagmiddag. Waarna ln „Zondagschrijvers" gelijknamige personen een kans krijgen hun ge dichten of verhalen voor de micro foon te brengen. De uitzendtijd van KRO-schoolradio wordt verzet naar een gunstiger uur, dinsdag 2 uur in plaats van 9.30 uur. „Herinneringen van missionarissen" heet het nieuwe programma waarin men in januari de pioniers van de missie uitnodigt te vertellen hoe zij een missiepost opzetten, wat hun motief was, hoe zij met andere culturen werden ge confronteerd. En voor het merendeel zal KRO-radio verder het schema van het vorige seizoen gewoon voort zetten ADVERTENTIE 'n winkel vol kleur FERDINAND tL. pi6 Richard Schoonhoven constateert een verschraling in de programma- makerij. Hij spreekt ook van ver schraling bij de kijker-consument. Deze schuwt niet alleen informatie maar ook televisie-verhalen die een wat moeilijker structuur hebben. Hij introduceert het nieuwe woord anal- fabeeld en hij spreekt de vrees uit dat grote groepen mensen aan deze kwaal lijden. Hij zegt: „het is geen fraai woord, maar het geeft mijn bedoeling aardig weer. Het aflezen moet misschien ook geleerd of op nieuw geleerd worden." Een blik in het schema meldt vervolgens nog „Dames en heren" het nieuwe kleu terprogramma voor de woensdag middag. eens in de vier weken. Het stimuleert de creativiteit. Licht informatief „Daar vraag je me wat" heet een nieuw licht informatief programma waaraan wordt meegewerkt door een natuurwetenschapsman. een bioloog en een arts. Hans van Willigenburg zet zijn „Rondje Theater" voort. Zij het dat het spel eruit vervalt. „Uit de agenda van de bisschop" krijgt meer armslag in de nieuwe gedaante van „In gesprek met Daarin zullen de onderwerpen die met één van de bisschoppen worden behandeld ruimer kunnen worden gekozen dan in het eerste geval. Voor eerste kerstdag staat „Welkom thuis" op het lijstje. In een door Berend Boudewijn gepresenteerde kwis treden drie echtparen op, die tien jaar of langer geleden emigreer den en sindsdien Nederland niet meer bezochten. Verleden Jaar zond de KRO ook een keer zo n program ma uit. De afdeling radio van de KRO zal in januari beginnen meteen wekelijkse filmrubriek onder redactie van Maarten van Rooijen en Theo Stok kink. Filmliefhebbers en bioscoop bezoekers zullen op de hoogte wor den gehouden van nieuwe films. Een oveizicht zal worden gegeven van recensies die een dag daarvoor in de kranten verschijnen. Er komt een film-top-vijf. De hutsgeklutste kin derspelen. dat bestemd gaat worden voor kinderen van de laatste drie klassen van de basisschool verhulst 307 „De mijne is verreweg de kortste." zegt Dolly koel als een zalm, om de stemming van broeder en schoon zuster niet te tempteren. Dat ze nog een snoerstuk thuis heeft, voegt ze er wijselijk niet aan toe. het moet immers een genoeglijke avond wor den en ze wil geen onenigheid te weeg brengen noch over grote, noch over kleine dingen Buiten is 't koud. er staan enkele graden vorst op de thermometer, het grote blokkenvuur, bonkige beu kenblokken. geeft een weldadige gloed en een schoon spel van vlam mentongen. Clemens blaast 't met een oud-hollandse blaasbalg nog aan. de gele en blauwe vlammen, dun als lucht, zuigen dansend omhoog. „Een pierenverschrikkertje a la'Lu- cas Bols, Dorothea Christine?" vraagt hij aan zijn zuster. „O graag." Zij kent zijn gewoonte om namen emfatisch te verzwaren, het is een goedmoedige aardigheid, die hij nooit zal doen tegen mensen, die hem niet nastaan. Ze gaan in de gemakkelijke stoelen zitten, die in grote boog om de haard staan, ze beginnen te babbelen. Evchen heeft een werelds gemak om talloze beuzelachtige vraagjes hoogst geïnteresseerd te zeggen. Dolly om ze te beantwoorden. Of het huis op de Oude Scheveningseweg wel een goede centrale verwarming heeft, zo eentje die 's nachts geen door Henriette LT. de Beaufort plofgeluiden maakt? Ja 'n bontcape is 's avonds op de straat veel beter dan 'n bontjas, maar in bed zijn sokken weer beter dan een kruik, vooral tegen wintervoeten. Dolly merkt, dat ze alle drie wat over- geanimeerd praten, om het gebab bel toch vooral continuïteit te ge ven. Het is ook nog wat onwennig om met zijn drieën te zitten, sinds een jaar of twee zijn Dolly en Sam hier niet meer aan huis gekomen. Er is ook allerlei familienieuws te be praten, de laatste berichten over Willem Hendrik komen ter sprake. Hij heeft een nieuw duwwagentje gekregen, elke ochtend rijdt hij uit, het doet hem enorm goed. geen kou kan hem thuis houden, Balt zorgt voor een warme stoof, op de knieën krijgt hij de oude vossenplaid, de tuinbaas en de tuinknecht dragen hem op een draagstoel de trap op en af. dat gaat besttante Jane's dood heeft Balt hem meegedeeld, Jan Joost wou 't hem zeggen, toen was Balt hem al voor geweest. Oom Carel schijnt erover te denken om uit de diplomatieke dienst te gaan nee tante Jane heeft niet veel geleden ze heeft nog de hele middag golf gespeeld, 's avonds klaagde ze over moeheid en tegen middernacht leefde ze al niet meer. „Ik heb tante Jane altijd een plezie rig element in onze familiekring ge vonden," merkt Dolly peinzend op. „Hoe bedoel je dat?" Clemens trekt zijn wenkbrauwen samen. Het is als of hij Dolly's woorden niet begrijpen kan. „O, ik begrijp precies wat Dolly be doelt," vult Evchen met ongewone meegaandheid aan. „Tante Jane had dat zekere frisse, onbuigzame, wat de Engelse vrouwen zo kunnen hebben, ze zijn nooit uit 't lood ge slagen." „Sentiment en nooit sentimenteel," vult Dolly altijd nog peinzend aan. Herinneringen uit de tijd van haar engagement met Sam heugen haar, hoe Jane de eerste in de familie was, die naar haar toekwam en openhar tig zei, dat ze Sam een man van hoofd en hart vond. „Ze kon ook zo doodgewone dingen met zo een har telijkheid zeggen, de meest gewone dingen, die anders geen indruk ma ken. Toen ze de eerste keer bij ons op de Duinkant kwam en het tuin hek binnenliep, keek ze naar het huisje en riep: A snug spot.' Herin ner je je nog wel Clemens, wanrw papa nog wou whisten en tante Jai antwoordde. Well William, I am ft bed .J De laatste keer dat ik hi zag is nu twee jaar geleden, ik hi mijn huis vol met vluchtelingen, kon haar niet eens logeren, want ik had doodgewoon geen vrij bed, ze i! toen alleen een hele dag bij ons geweest, ik zal nooit vergeten, mei welk gemak en hartelijkheid ze met mijn logés sprak, ze voelde dadelijk wat het was om een opgejaagde Duitse vluchteling te zijn Het valt Dolly ineens te binnen, dat ze in het huis van andersdenkenden zit het is haar niet ontgaan, dat de ogen van Eva en haar broer elkaar even met verstandhouding hebben ge vonden, zou ze nu al iets verkeerds gezegd hebben? Nee, alleen maar. dat ze 't huis vol met vluchtelingen had en dat tante Jane de dingen met begrip zei. Dat is alles, misschien toch al te veel? En handig verlegt ze het gesprek naar 't klimaat in Cairo, waar oom Carel op het ogenblik resideert. Aan tafel praten ze over Marga- retha. Evchen vertelt, dat ze in Duitsland werkt, de moeder zegt het niet zonder pathos. „Werkt in wat?" vraagt Dolly. „O, in de jeugdbeweging, in de B.D.M. Ze kan daar veel leren, wat ze hier later kan toepassen, ze schijnt er aanleg voor te hebben." een snoes van 'n plek. Ik stem voor naar bed gaan. (wordt vervolgd) Horizontaal: 2. karig, 6 muzieknoot. 8 waterstand, 10. duw. 11 gesloten. 12. bedrag. 14 helder, 16. niet ge spannen, 17. boom, 18. Europeaan. 1"9. onbelemmerd, 21. oorlogsgod. 23. Europeaan, 25. levenslucht, 26. ri vier in Siberië. 27 bedekte spot. 29. houten vat. 30. bij. 31. tennisterm. 33 muzieknoot. 34. algemeen kies recht (afk.i. 35. zangvogel. Verticaal: 1 tekengereedschap, 3 voorzetsel. 4 bundel. 5. onderwe reld. 6 vogel. 7. telwoord. 9. deel van de arm. 11. witte mier. 13. stierendo- der. 15. koor. 19 wagenloods. 20 flink. 22 kippenloop. 24 bijbelse fi guur. 25. rijstbrandewijn, 27. ge bergte op Kreta, 28. lof. 32. voor zetsel. Oplossing van vorige puzzel: 1. stap. 2 ceel. 3. haas. 4 omen. 5. oker. 6 riet. 7 ster. 8 toon. 9. eden. 10. eend. 11 niet. 12 vaal. 13 edel. 14. gaar. 15. emoe. 16 raad Het woord was: schoorsteenveger. RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m cd FM-kanalen) NCRV: 7 00 Nieuws. 7 02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus. gewij de muziek. 7.30 Nieuws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Muziek in uw straatje. 8.24 Op de man af. evangelisch commentaar 8 30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw 8.45 (S) Tot uw dienst, klassieke muziek. 9.45 (S) Onder de hoogtezon, pasto raal, muzikaal ziekenbezoek. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Een uur natuur, magazine over het buitenleven. 11.30 (S) Metropole Orkest, amusements muziek 12 00 (S) Uit het songbook van Ria Joy. 12.15 Voor boer en tuinder. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Middagpauzedienst. 13.15 (S) Goed gestemd: zang in vele vormen. 14 00 (S) Klanksnoer. klassieke muziek. 15.00 (S> Globaal: muziek, mensen en meningen. (15.30 Nieuws 17 30 Nieuws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd. 18.30 Nieuws 18.41 Wereldpanorama. 18 53 De kerk vandaag 19.10 (S) Leger des Heislkwartier 19 25 (S) De wereld zingt Gods lof. gewijde muziek. 20.05 (S) Schul- tersweg 8. met om 20.30 Zojuist verschenen, nieuwe boeken en van 21.00-22.00 Wie van ver komt2 verhalen uit de wereldlitera tuur. 22 25 Avondoverdenking 22 30 Nieuws. 22.40 (S) Hier en nu. 23 00 Rondom het .woord. 23 25 (S) Stairway to the stars 23 55 24 00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Dag met een gaatje (8 00 Nieuws: 8.11-8.25 Radiojournaal.) 8 50 Morgenwij ding 9 00 Wie zijn wij dan wel1 documentai re 9.36 Waterstanden. 9 40 Schoolradio. 10 00 Radio Lawaaipapegaai 10 10 Ar beidsvitaminen populair verzoekpla tenprogramma (1100 Nieuws, 1103-1105 Radiojournaal.) 11 30 Rondom twaalf een uur allerlei voor iedereen met om 11 55 Beursberichten. 12.30 Sportrevue. 12.45 Per saldo 13 00 Nieuws 13.11 Radiojournaal 13.25 'n Middagje AVRO: muziek, informa tie en service met om 16.00 Nieuws en om 16.03 Radiojournaal. 17.00 (S) Parlevinken voor en over watersporters. 17 40 Neder lands-Israëlitisch Kerkgenootschap. 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws. 18.11 Radio journaal. PP: 18.20 Uitzending van de Paci fistisch Socialistische Partij. IKON: 18.30 Kleur: Informatie en commentaar over kerk en samenleving AVRO: 19 00 (S)Tou- rix Folk. 19 30 (S) Operettemuziek (gr) 20 00 Nieuws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 Pro grammaoverzicht. 20 15 (S) Viool en piano klassieke muziek. 21.40 (S) Theater Interna tionaal praten over toneel builen onze gren zen. 22 10 (S) Jazzspectrum. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Actua- liteitenoverzicht radio-tv. 23.20 Den Haag Vandaag. 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen). TROS 7 02 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) Drie draait tussen de middag: Boter. Klaas en Prijzen. 14.30(S) Pop- Kontakt met de Polderpopparade 16 30 (S) De Hitmeesters: de Europarade NOS: 18 03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal, met Frits Spits. TROS: 19.02 (S) Poster, Beatles Story 20 02 (S) Ferry Maat s Soul Top 10. 21.02 (S) Luister uit én thuis ver- zoekprogramma van onze militairen. 22.02 (S) Als dat zou kunnen: verzoekplatenpro- gramma. 23.03 (S) Sesjun: Jazz en blues live. 0 02 (S) De Hugo van Gelderen Show met LP-werk. 1 02-7.00 (S) De Nachtwacht HILVERSUM IV (FM-kanalen). KRO 7 00 Nieuws. 7 02 (S) Badmerie: kamermuziek. 9 00 Nieuws 9.02 (S) Overweging. 9 10 Echo. 9 30 Onderwijsprogramma. 10.00 (S) Auba de: kamermuziek. 11 30 (S) Pianoconcert 12 00 (S) Nederland Muziek 13 00 (S) Ron dom Havdn 14 00 Nieuws. 14 02 (S) Prome nade Orkest 15.00-17 00 (S) Collage van alledaags en zeldzaam 11.35 Liel en leed - 2 15.00 A EO: De Waltons. serie 18.45 NOS:Toeristische tips 18 55 Journaal 19.05 EO: De kinderkrant 19.30 Het kleine huis 20.20 Windkracht 20.45 A Nader bekeken 21.25 A Tenslotte 21.35 A NOS: Journaal 21.50 VPRO: Angst essen Seele aul. speelfilm 23.25 NOS: Journaal NEDERLAND II 18.45 A NOS: Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal 19.05 A VARA: Pipoen de Piraten van toen 19.30 A Dokter Hogg terug, serie 20.00 A NOS: Journaal 20.25 VARA: Beryls lot. serie 21.25 Koning Klant 21.40 A Reuben. m n jongen, serie 22.05 A Achter het nieuws A NOS Den Haag vandaag 23 10 A Journaal Simpkins TV VANDAAG 10.45 A NOS/NOT Schooltelevisie Leven in een ontwikkelingsland - 5 11.10 A Afrikaans dagboek - 3 (4<(2-

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4