Geref. bond voelt voor „eerlijk gesprek" Navigators trainen echtparen Vandaag Ontwikkelingsbank begint 1 januari Potter: multinationals luisteren naar ons Onze adressen: Gironummer diakonaat Hebreeuwse bijbel geen „partituur" VOORBUGANGE Russische kerk drukt weer bijbel Conferentie.s DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 Van een onzer verslaggevers MAAS8LUIS De gereformeerde bond ln de hervormde kerk heeft de suggestie van prof. dr K. Runla aanvaard, dat er een „diep en eerlijk gesprek" moet komen over de verklaring van het hoofdbestuur van de gereformeerde bond inzake de hervormd-gereformeerde samenwerking. In het orgaan van de bond. ..De Waarheidsvriend" schrijft hoofdre dacteur ir J. van der Graaf, dat er ..een werkelijk gesprek rondom het Woord en de belijdenis" moet komen. Ir Van der Graaf stelt, dat het hoofd bestuur met zijn verklaring geen an dere bedoeling gehad heeft, dan de eerlijkheid in de verhoudingen te dienen. ..Als meermalen gevraagd is en wordt waar het ln zit. dat het plaatselijk tussen gereformeerden en hervormd-gereformeerden mees tal niet wil, dan ligt in de verklaring het eerlijke en welgemeende antwoord. Men kan zeggen, dat zoiets hard aankomt, het is niet an ders dan het blootleggen van de toch echt wel bekende realiteit en het zich eerlijk rekenschap geven van zijn gevoelens (Oereformeerde-bonders duiden zichzelf bij voorkeur aan als ..her vormd-gereformeerden"; red.i Hij noemt het te prijzen, dat de verklaring van de gereformeerde bond binnen de gereformeerde ker ken ..uiterst serieus" genomen Is. Ir Van der Graaf is het niet eens met prof. Runia en prof. dr H. N. Ridder bos, als zij stellen, dat de gerefor meerde bond zichzelf kennelijk bul ten de kritiek stelde. Ir. Van der Graaf: ..Allen zijn we afgeweken, sa men zijn we onnut geworden. Maar we mogen wel vragen naar de Inten tie. de bedoeling. Ook waar we als hervormd-gereformeerden niet rei ken tot aan de hoogte van het Ideaal bedoelen we wél (allen) de kerk te binden aan haar confessie en een geestelijk leven, dat ls naar de religie van deze belijdenis. Zo wilde ook de verklaring getoonzet zijn. Bedoelen de gereformeerden dit óók (nog)? Zeggen we te veel als we opmerken <op de combi-synode bleek het nog), dat daarvoor in de gereformeerde kerken geen meerderheid meer te vinden is? Dat ls onze zorg. Dat wil het hart van onze verklaring zijn." Op de vraag, wat de gereformeerde bond zelf dan in de hervormde kerk gedaan heeft aan de handhaving van de belijdenis, schrijft Ir. Van der Oraal, dat „door de jaren heen man nen onder ons in commissies en or ganen meeleden en streden, (soms) met minderheidsnota's kwamen en altijd weer aan den lijve moesten ervaren wat het betekent voor het rechte belijden nooit een meerder heid mee te kunnen krijgen." Hij verwijt de gereformeerden, dat zij in hun theologle-beoefenlng nooit se rieus zijn ingegaan op de theolo gische arbeid uit de gereformeerde bond. Kernvraag De kernvraag ls volgens ir Van der Graaf: „Waar ligt onze keuze, waar ons theologisch oriëntatiepunt. Is het in de Schrift en de daarvan afge leide reformatorische confessie of is het (mede) bij bronnen, die ons uit het eigentijdse denken worden aan gereikt? En waar ligt dan onze sa menwerking?" UIT AMSTERDAM Postbus 859 Wibautstraat 131 Te» 020 913456 Tcle* 13006 ROTTERDAM/DORORECMT Postbus 948 Westbiaak 9 Rotterdam Tot 010 115688 DEN HAAG/LEIDEN Postbus lOi Parkstraat 22 Den Haag Tel 070-469445 ZWOLLE'GRONINGEN Postbus 3 Melkmarkt 56 Zwolle Tel 05200-17030 Korte, duidelijk cesehreven. liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris HoofdredacUe Trouw/ Kwartet. Postbus 859, Amsterdam. BIJ publlkatle wordt de naam van de schrijver vermeld. VAN LEZERS Abortus (16) In de discussie rond het abortus vraagstuk valt mij telkens de kortsluiting Op: (aanvankelijk) on gewenste zwangerschap betekent ook een ongewenst kind. Vanaf 1934 heb ik huisartsenpraktijk uit geoefend. ben thans enkele Jaren rustend Hoe dikwijls heb ik op mijn spreekuur, vooral voordat de anti conceptie zich zo doorzette, de uitdrukking gehoord „dokter het is weer zo", waaruit ik de conclusie mocht trekken een ongewenste zwangerschap Terugdenkend vraag ik mij wel eens af of de meeste zo niet zeer vele toen geboren kinderen althans aanvankelijk ongewenst waren Vrijwel altijd bleken ze ech ter later, eenmaal geboren, helemaal niet ongewenst te zijn. Zij werden dankbaar aanvaard. Dokter we wa ren er aanvankelijk wel tegen, maar nu het zo ver is zijn we erg gelukkig. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, maar dat rechtvaardigt niet de kortsluiting ongewenste zwan gerschap ongewenst kind. Niet iedere ongewenste zwangerschap dient voor afdrijving van de vrucht te worden voorgedragen, dat zou getuigen van zeer onzorgvuldig handelen Zeis! J. W. Boehmf r Abortus (17) Ik wll ds L. C. J Reedijk-Boersma wel een paar bijbelstudies geven over het verschil tussen een leven mét Jezus Christus en zónder Jezus Christus. Zij zal dan spoedig tot. de slotsom komen, dat wie geheiligd is ln het Bloed van de Heer. wordt bevrijd (wonderbaar) van „schuldgevoelens, angsten, verla tenheid. grote haat. rot huwelijk, kapot gemaakt worden, verminking, enz. Wij behoren kleine kinde ren het leven te schenken, dat van God komt en in ons tot zegen is. Zwolle p j. UT. Schilperoord Abortus (18) Ds L C. J Reedijk-Boersma zegt. dat er veel leed bespaard zou kun nen blijven wanneer ongewenste kinderen nooit waren geboren. Ten dele is dit natuurlijk waar. want dat weerloze kinderen mishandeld wor den. is natuurlijk nooit goed te pra ten. maar uit haar brief begreep ik. dat dit ook bij volwassenen gold Dit ls te begrijpen maar aan de andere kant kunnen dit rijke mensen zijn. rijk in de zin van veel geleerd te hebben uit de situatie waarin zij zijn grootgebracht dus een reden des te meer om het zelf zo nooit te doen Abortus kan misschien in veel ge vallen een uitkomst zijn maar het is nog geen middel om het opvoedings probleem uit de weg te ruimen Spijkenisse Y. M. van Adrirhem van der Stel Abortus (19) Als dommee dient mevrouw Reedijk in staat te zijn een zeer blijde boodschap, ook aan de „doodonge lukkige" patiënten van haar man te brengen Die hun doodongelukkig zijn kan doen verkeren in een blij en gelukkig leven reeds nu. en het uit zicht schenken van het delen in de eeuwigdurende heerlijkheid van God en Christus na dit leven. Zodat zij God kunnen danken dat Hij hun. zij het ook als ongewenste kinderen, geboren heeft doen worden. Zich eventueel volledig kunnen troosten met b v ..Al hebben mijn vader en moeder mij verlaten, toch neemt de Here mij aan" «Psalm 27 10). Zij zou kunnen wijzen op de door zijn broers ongewenst Jefta. die God zelfs kon gebruiken om zijn volk te verlossen en te richten (Richteren 11 en 12i Rijswijk J. Kroon Abortus (20) Het is beter om de oorzaken van abortus te bestrijden, dan om het te verbieden. Betere seksuele voorlich ting en soepele verstrekking van voorbehoedsmiddelen. gekoppeld aan een „hinderen" van abortus, zo als een niet in het ziekenfondspak ket opnemen, zijn veel zinvoller, dan een verbod op abortus. Het gebeurt toch wel. legaal of illegaal. Daarom prefereer ik het PvdA/VVD-voorstel. al verafschuw ik abortus. Nijmegen Rien Kooy Abortus (21) Als deze week ongeveer 80 van de 13 miljoen Nederlanders via het invoe ren van de abortuswet beslissen over de toekomstige dood van onge veer 20.000 kinderen per jaar. wordt tevens sinds 1940 voor de tweede maal onze democratie vermoord. Bedankt PvdA en VVD voor al dit moois. Amsterdam J. Jansen Samen op weg (5) Zalig de vredestichters, want zij zul len kinderen Gods genoemd wor den. Al 16 jaar met een been in de gereformeerde bond staande, ben ik toch verontwaardigd over de uitla tingen van de gereformeerde bond naar aanleiding van de gezamenlij ke hervormde-gereformeerde syno dezitting. Is dit nu de weg der ver zoening gaan? Moeten we zo de erfe nis van het Evangelie beheren? De reactie van de gereformeerde bond is die van de oudste zoon uit de gelijkenis van de verloren zoon. Waarom geen blijdschap, dat er ein delijk een gesprek is? Vanzelfspre kend Schrift en Belijdenis Be zwaren tegen VU en Kampen? Ook tegen Amsterdam. Leiden. Gronin gen en Utrecht! Desnoods jaren on derweg! Welke schriftgetrouwen uit andere gezindten willen ook meedoen? Genderen (N.-B.) J. B. Sepers AMRO (2) Het is mij een raadsel waarom de Wereldraad van Kerken zich zo druk maakt omdat de Amro-bank zelf de verantwoordelijkheid wil dragen om te beslissen of zij de regering van Zuid-Afrika geld wil lenen ja of nee De energie die zij hiervoor gebruikt zou beter besteed zijn aan de poli tiek van de communistische en ara- bische landen, waar de christenen en de joden het harder te verduren UTRECHT Ten onrechte is bij de affiches uit Zuid-Afrika op de kerkpagina van dinsdag het tele foonnummer van de generale diako- nale raad van de hervormde kerk als gironummer afgedrukt. Het echte gi ronummer van de raad is 8685 t.n.v. de gdr te Utrecht hebben dan de zwarte bevolking van Zuid-Afrika. En afgezien hiervan, als men de mensen wil gaan beletten om zaken te doen met de Amro- bank is dit ook een vorm van vrij heidsberoving. diezelfde vrijheid waarvoor men zegt te strijden voor de kleurlingen in Zuid-Afrika. Wat het ingezonden stuk van W. v d. Berg uit Zuidlaren betreft, die advi seert rekeningen te openen bij Spaarbanken. Girodienst of Ge meente-giro Amsterdam. Waar denkt v.d. Berg dat deze instellingen haar geld belegd hebben0 Ook bij grote bankinstellingen, waaronder de Amro-bank. Dit is dus een ver schuiving van de verantwoordelijk heid. Laten de aktiegroepen dus eerst beginnen met de overheid aan te pakken in plaats van de kleine spaarders. Dat zet meer zoden aan de dijk Rotterdam mej. A. 31. Bijl AMRO (3) Alweer een gebod er bij: 1. Wat zul len wij eten0 Geen Outspan sinaa sappelen. 2 Wat zullen wij drinken? Geen Angola koffie? 3. Waar zullen wij sparen? Niet bij de Amro-bank. Ik lees in de bijbel Het zij dat gij lieden, eet. hetzij gij drinkt, hetzij gij iets anders doet. doet het al ter ere Gods. Het ontgaat mij. dat een chris ten moet werken, om een bedrijf «inclusief honderden ..onschuldige" medewerkers» te boycotten De we reldraad van kerken moge naar mijn mening oproepen tot belangrijker zaken Zuidland A. P. C. Rchorsl Tolman (3) Hoewel Kees Upmeyer drommels goed weet dat de CHU niets heeft uit te staan met de betreurenswaardige gift- Tolman en dat het geld al bij een is gebracht toen de heer Schakel (AR) nog voorzitter was van de Ne- derlands-Zuidafrikaanse werkge meenschap. schrijft hij tot twee maal toe. dat „Tolmans CHU- vrienden" het geld schonken Hij concludeert dan: „Geen CDA!" En als het CDA er toch komt. zal het de steun van de heer Upmeyer moeten ontberen Wat een ramp! Ede L. Schipper ASUNCION Het „comité van de kerken voor hulp in nood." dat on langs in Paraguay is opgericht, heeft al vierhonderd zaken van politieke gevangenen in behandeling. Het co mité. dat voorlopig is gevestigd in het gebouw van de bisschoppencon ferentie van Paraguay, schat het aantal politieke gevangenen in het land. waaraan het hulp wil verlenen, op ongeveer duizend. Van tweehon derd gevangenen is volgens het co mité na hun arrestatie niets meer vernomen. De Westduitse stichting Brot für die Welt heeft voor de eerste kosten 45.000 gulden beschik baar gesteld. KERK/BINNENLAND TROUW/KWARTE1 Het is nu vrijwel zeker, dat de oecumenische ontwikkelingscoöperatie (EDCS) op 1 januari in dit gebouw met haar kredietverlening zal beginnen. De EDCS komt inwonen bij de raad van kerken in Nederland in het voormalige oud-katholieke seminarie. Koningin Wilhelminalaan 5 in Amersfoort. Het centraal comité van de we reldraad van kerken verlaagde vori ge maand het voorgenomen begin kapitaal tot een miljoen dollar. Het ziet er volgens de directeur, de Brit dr. Cyril J. Bennett, naar uit. dat dit geld er voor het eind van dit Jaar is. De EDCS is een op coöperatieve grondslag rustende ontwikkelings bank. Zij is opgericht om de kerken meer mogelijkheden te bieden, aan de ontwikkeling van arme bevol kingsgroepen ln de wereld bij te dra gen. Omdat alleen kerken en aan kerken verwante organisaties lid kunnen worden heeft de raad van kerken in Nederland de Nederlandse vereniging tot steun aan de oecume nische ontwikkelingscoöperatie in het leven geroepen. De NVOC be oogt ook particulieren en groepen in staat te stellen, certificaten van aan delen van de EDCS te verwerven. De raad van kerken heeft dezer dagen de statuten van de NVOC goedge keurd. Het Nederlandse voorbeeld heeft inmiddels navolging gevonden in Engeland, WestrDuitsland, de Ver enigde Staten, Australië en Azië. NEW YORK De multinationals luisteren serieuzer naar de kritiek van de wereldraad van kerken dan vele kerkleden. Aldus dr. Philip Potter, secretaris-generaal van de wereldraad, in een toespraak in Saint Simons Island in Georgia (VS). ADVERTENTIES De wereldraad heeft de laatste jaren veel kritiek geuit op het beleid van met name genoemde multinationals, wanneer dat erop gericht is. on rechtvaardige structuren in stand te houden. Dat neemt niet weg. dat dr. Potter met sommige tópfunctiona rissen van multinationals hartelijke, persoonlijke relaties onderhoudt. „Zij willen horen, wat de kerken te zeggen hebben" vertelde Potter. „Het is een vreemde zaak. Als wij over deze dingen bezig zijn. nemen zij onze opmerkingen serieus als een rechtmatige uitdrukking van ons ge loof. Maar de mensen in onze leden- TUBINGEN «EPD» - Het He breeuwse oude testament be vat volgens deskundigen geen „partituur", die tekst en mu ziek naast elkaar aanwijst. De Duitse oudtestamenticus Hans Peter Rüger heeft zich sceptisch uitgelaten over be richten. als zou de Franse mu sicologe Suzanne Haik Ven- toura de notenwaarde van de Hebreeuwse accenten in de bijbel hebben ontcijferd. Dat de accenttekens (die overi gens pas in de eerste eeuwen van de christelijke jaartelling door joodse bijbclgeleerden zijn aangebracht» muzikale be tekenis hebben, is niets nieuws, aldus prof Rüger. maar over de betekenis tast men in het duister. Mevrouw Ventoura meent, dat de accenten de noten van een toonladder zijn. Volgens haar kan het hele Oude Testament op deze manier gezongen worden kerken beschouwen het vaak als al leen maar politiek." Dr. Potter sprak voor 120 Amerika nen, die voor het merendeel de as semblee van de wereldraad in Nairo bi hadden meegemaakt, over „Chris tus belijden vandaag", een van de documenten van de assemblee. Hij onderstreepte de nadruk, die dit do cument legt op „het hele evangelie voor de hele mens en de hele wereld door de hele kerk". „De moeilijkheid komt. zodra wij beginnen ons geloof toe te passen en daarmee gevestigde belangen uitda gen. Maar er is geen middel om Christus vandaag te belijden dan om trouw te zijn aan het evangelie in de strijd tegen de rampen van de we reld." In een publikatie van het „interge- loofscentrum voor gemeenschappe lijke verantwoordelijkheid" in de sa menleving (ICCR). dat samenwerkt met de Amerikaanse nationale raad van kerken, zijn de handelspraktij ken van de Amerikanen Gulf en Wes tern Industries (G en W) veroordeeld als een van de hoofdoorzaken van de economische uitbuiting in de Domi nicaanse republiek. Het materiaal tegen de Amerikaanse suikergigant werd ingeleid door twee Dominicaanse vakbondsbestuur ders. Een van hen. Daniel Portes, oud-secretaris van de bond van ar beiders in de zware industrie, is sinds kort pinkstervoorganger in New York. Zij beschuldigen G en W van ernstig tegenwerken van de vakbon den. zwaar onderbetalen en ingrij pen in het bestuur van het land. De regering van de Dominicaanse repu bliek en het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken zouden de werkzaamheden van G en W bevor deren. De beschuldigingen worden onder steund door verklaringen van een groot aantal vertegenwoordigers van kerken, onder wie de hulpbisschop van Santo Domingo. Juan Pepen- Obispo. De kerken in de Verenigde Staten gaan een actie voeren met aandelen G en W. Deze week in Hervormd Neder land o.a.: Interview met Han Wielek Amnesty International: Martel- techniek wordt steeds ver fijnder. Wie tegen abortus is. moet ook atoomwapens afwijzen, zegt prof. J. Verkuvl Christenen moeten niet te veel pretenties hebben Gereformeerden en Her vormden. egels kruipen toch dichter naar elkaar toe Jimmv Carter, een man uit 2 werelden. Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van Hervormd Nederland. ab.prijs 28.50 per halfjaar. Zonder postzegel verzenden aan: Antw.nuramer 1776, Den Haag. Bel !en mag ook: 070-512111. Ook in d» joss^verkoo^^^^^ jongeren staan de bijbel open jongerendag rijnhal arnhem zaterdag 25 september a.s. 10-16 uur toegang vrij een boeiend programma met veel muziek een initiatief van de evangelische omroep Van een onzer medewerkers DRIEBERGEN Van Middelburg tot Leeuwarden groeit het aantal bijbelkringen van De Navigators voor echtparen. Bij de expansie die De Navigators meemaken krijgt het huwelijk steeds meer de aandacht. De reden is tweeledig In de eerste plaats vereist de nazorg van de vele studenten, die de laatste jaren via deze organisatie tot een persoonlijke geloofsbelevenis kwamen dat. Velen zijn inmiddels getrouwd en hebben hun plaats in kerk en maatschappij ingenomen. Aan de andere kant is er de bezorgd heid over de ontwikkelingen binnen het huwelijk. We leven in een tijd. zegt drs Jan Boeijenga. verantwoordelijk voor deze tak van werk. dat op allerlei fronten vastheden ontbreken. Een christen-echtpaar kan praktisch niet meer terugvallen op kerk of maat schappij Echtgenoten moeten alles zelf beslissen Daarbij hebben ze steun en voorlichting nodig. Onze ervaring is ook dat communicatie tussen echtparen niet optimaal is. Daarom worden er af en toe confe renties belegd, speciaal voor echtpa ren. Hier komen praktische zaken ten opzichte van het huwelijk aan de orde De gedachtengang is dat het huwelijk meer mogelijkheden biedt dan velen ervan verwachten en dat de Bijbel veel over dit onderwerp te zeggen heeft Op die conferenties worden de basis- noden van het huwelijk aan de orde gesteld. Wat zijn de dingen die de partners rechtmatig van eikaar mo gen verwachten0 Wat is de typisch mannelijke of vrouwelijke Inbreng? Hoe voorkomt men dat conflicten die in zo n intieme levensrelatie on vermijdelijk zijn. uitgroeien tot pro blemen0 De grootste steun voor echtparen zien De Navigators niet in incidente le conferenties maar in het regelma tig bijeenkomen in kleine kringen voor bijbelstudie. Aandacht wordt niet alleen gegeven aan het huwelijk, ook de opvoeding van kinderen en de uitstraling van het gezin naar kerk en maatschappij komen aan de orde. Om te voorkomen dat de echtparenkringen gezelligheidsclub jes zonder meer worden, zijn er plan nen de deelnemers te zijner tijd in te schakelen bij plaatselijke evangeli satieprojecten Binnekort komt er een bijbelstudie op de markt onder de titel Twee worden Een. speciaal afgestemd op de behoeften van echtparen Praktische zaken als rol- en taakverdeling, tijd- en geldbeste ding. seksualiteit en opvoeding en vele andere krijgen daarin de aan dacht. SCHRIJNEND Misschien is het u ontgaan dinsdagmorgen op deze p stond te lezen uit het lutherse ELK. De heer Strasser schrijft! in over de vraag wat hij aan i met het evangelie om dat pol verstaanbaar te maken. Ze heeft iemand in een ker zo zijn g tensnood openbaar gemaakt i staat in het conflict tussen e geweten en de mensen van wi houdt. Gemeenteleden die tot a re conclusies komen. En dan: kerkscheuring? Dat zouden wt overleven, dus. Ik ben bangd geen ontkomen aan is: wij zi j mét onze zwijgende kerk aai verkeerde kant staan als de gi lijke catastrofe uitbreekt in 3 Afrika." Een schrijnend woord, zwijgende kerk kan nooit de be ling geweest zijn. Intussen ma zal de heer Strasser weten da niet alleen staat. Ook al konden de in gezamenlijke zitting bijee komen synoden van de Nederla hervormde kerk en de gereforn de kerken er om formele red» niet toe komen om op z'n minst breif te schrijven aan de regerin Zuid-Afrika Vreesde men dat aarzelend begin van samenwer daardoor in gevaar gebracht worden? Terecht? Wanneer men samenwerking als hoogste goed schouwt, ja. dan zal zoiets wel n ten. Maar je kunt er natuurlijk l ook anders over denken. Dat ine groeien van beide kerken is mei lijkerwijs gesproken niet meer te te houden en zeker niet afhanke I van wat aan de top bespro i wordt. En voorts moge men be< ken dat het inderdaad om een welijke catastrofe gaat. die ie( dag naderbij komt. En waarte "niet gesproken te hebben grote antwoordelijkheid meebrengt. I zwijgende kerk zou wel eens in stroomversnelling van die catas fe mee kunnen verdwijnen. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Rijssen: C. den Boei Wageningen; te Diepenveen H. Bie te Buren GEREF. KERKEN (vrijg.) I Beroepen te Pretoria (Zuid-Afril K. J. Kapteyn te Spakenbui Noord. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Scherpenisse: W. C.: main te Grand Rapids (VS): te Oil Beyerland: M. Mondrla te Waard burg. die bedankte voor Enkhuiz< i CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Klundert: W. K( kand. te Bennekom. Sipke van der Land In de krant van afgelopen zaterd publiceerden wij een bespreki i (door dr. R. Kranenborg) van 1 boekje „Wat bezielt ze van S i ke van der Land. In een voetno i stond vermeld dat de illustraties I het artikel uit dat boekje wal l overgenomen. Niettemin heeft e i aantal lezers een der tekening I voor een advertentie aangezien i ons daarover geschreven. Vands i deze mededeling. De op de tekeni genoemde Amsterdamse winkel staat intussen niet meer. MOSKOU (EPD» - Het pat archaat Moskou van de Russiscl orthodoxe kerk heeft een nieui uitgave verzorgd van het nieuwe t< tament De oplaag is 75.' exemplaren. Het boek. in een handzaam forma; van 13 bij 17 centimeter, biedt dl zelfde nieuwtestamentische teks die ook in de complete bijbeluitga van 1968 is te vinden en die beru op de ..synodale vertaling" van 18' Alleen in de spelling en de leest kens zijn enkele kleine wijziginge aangebracht. Het nu verschenen nieuwe test ment bevat een aanhangsel m« tijdtabellen. landkaarten, taalkui dige toelichtingen en de Russiscl) vertaling van Aramese en Griek! woorden, die in de vertaling zij blijven staan. Moderne tekeningt naar oude ikonenen illustreren he geheel. Jim White, een van de leidende Navi gators in Amerika, die het werk on der echtparen in Nederland krachtig gestimuleerd heeft Gereformeerde vrouuenboW Provinciale ontmoetingsdagen: 1 oktober. Stadsparkkerk. GroniP gen: 12 oktober. Parkkerk. Leeuwat den: 7 oktober. Hoofdstraatkert Hoogeveen: 5 oktober. Stadshagtt Almelo: 12 oktober. Westerker* Arnhem: 14 oktober. Grachtkerl Amersfoort; 26 oktober. Het Guldet Vlies. Alkmaar: 12 oktober. Leidei dorp: 7 oktober. Atrium. Rottei dam: 5 oktober. Petruskerk. Vlissii» gen. 14 oktober. Johanneskerk. Si: tard Inl tel 02154-13366 Huwelijk of Namenwonen, ing* leid door Jan en Pie Hoefnagel, z» terdagmiddag 25 tot maandagmof gen 27 september in Luttelgees* «NOP». Inl en aanm. ICCC jeugdcontact. postbus 80. Den Bill

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 2