Ik wil de goede dingen van Sheridans periode vasthouden' Schaaktwee - kamp van baan Apartheidswetten in de sport in Zuid-Afrika op de helling limondi innaar issieker Janbroers nieuwe coach van basketbalteam Abu 5*» 1 Eisen van Bobby Fischer niet ingewilligd Geen extra politie bij Utrecht-PSV Grote winst van Finland lERDAG 23 SEPTEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 worden. of gestruk- -n telefoontje W*. yrM0n V. l#«-v,NKav' i 63'3-Oidam iïS£t*3e-9t" Tekn <5056. r Bob Lieshout £TERDAM Het kabinet-Den Uyl heeft in zijn regeerperiode dige ongelukkige manoeuvres gemaakt. Maar laat het een (st zijn, dat het daar niet alleen in staat. Het bevindt zich neer in het illustere gezelschap van de Nederlandse Basket- lond. Daar was het onlangs een ongelukkige figuur dat men de twee redacteuren van het bondsblad „Basketbal", om niet lelderde redenen, aan de dijk te moeten zetten, hetgeen het ideel van de Nederlandse basketbaljournalisten van de Bond emdde. andere ongelukkige manoeuvre was het ontslag van de coach [het Nederlandse herenteam, Bill Sheridan. Sheridan had ivaar het Nederlandse herenbasketbal vanuit het niets naar ingedachte plaats bij de beste vijftien van de wereld gebracht, was een controversieel figuur. Hij kleedde zich niet netjes en [rijn spelers enorm veel vrijheid. indien had Theo Kinsbergen, met welgeteld één Amerikaanse rlander in de selectie van het Nederlands team, gedreigd zijn kaanse Nederlanders niet meer beschikbaar te stellen, wan- I Sheridan, die ook clubcoach is, nog langer coach zou blijven. I met die man dus. Een opvolger let zo een, twee, drie gevonden, waar vind Je een topcoach die j is voor hetzelfde schijntje te i als Sheridan en die niet aan lub gebonden is? gië, in Turnhout om precies te de woonplaats van Jan >ers. Niet alleen was Janbroers I gebrek aan tijd niet aan een rerbonden, maar zijn drukke jjjkse werkzaamheden leveren pen zodanig inkomen op, dat hij oblemen hoeft te maken over li die de Bond hem kan betalen, roblematisch blijft, waarom hij It aanbod van de Bond is inge- r jnbroers: „In de kwestie Sheri- iieb ik me formeel opgesteld. Ik |dat ik daar niets mee te maken Dat heb ik blijkbaar verkeerd |EL (BELGA) Felice Gi- blijft de wielerwereld verba ken hij in '73 in Barcelona de fititel veroverde, zeiden de insi- [„Dit zal zijn laatste grote over- l wel zijn geweest". De inmid- |4-jarige Italiaan won dit jaar Ronde van Italië. Tot ieders |meer nog tot zijn eigen verwon- [Felice Gimondi won woensdag ig de klassieker Parijs-Brussel it minder dan 312 kilometer, teurde tien jaar na zijn eerste in deze najaars-klassieker, die zes jaar niet meer op de wie- inder stond. Gimondi maakte slotfase na een zeer saaie lange issen de Franse en Belgische itad gebruik van de passiviteit aanwezige vedetten. Eddy die gezien zijn „klassieke" itie een nieuwe zege nodig had, [het gewoon niet en staakte "Jdig de strijd Freddy Maer- de nieuwe keizer van de wie die vorig jaar deze wed- had gewonnen, toonde duide- sporen van een nog intensie- imadenbestaan sinds hij we ipioen is. het gebeuren dat de weer iten" vedetten Gimondi en de nde wereldkampioen Hcnnie ir de finale van deze klasileker iten. De Italiaan was hierbij in het voordeel. Hij had zijn it Tonny Houbrechts naar vo- ituurd. Deze Belg, een routi- hield de op revanche beluste lander van een groot succes voor het einde demarreerde idi en werd Kuiper tegenge- in door Houbrechts en kon hij inderd naar zijn verrassende snellen. •Brussel stond in het teken r in zeer lange ontsnapping van renners. Acht kilometer nadat ;ein voor 127 renners in het voorstadje Senlis was gege- gingen de Belg Daniel Ver- de Fransman Joel Hau- de Luxemburger Roger Gil- Fedor den Hertog er vandoor. Itig kilometer had dit kwartet x dan negen minuten voor op het passieve peloton. Na ieter viel Verplancke weg uit ipgroep, maar de voorsprong groeien. Deze bedroeg na 151 ter meer san 20 minuten. It Hauvieux eveneens was weg- in slonk de voorsprong van de ibleven Den Hertog en Gilson langzaam, maar nadat de fina- het peloton was ingezet, zeer Toch reden Gilson en Den Her- lals eersten Brussel binnen. Zij echter ingelopen op het tselijke parkoers van acht kilo- er dat twee keer moest worden legd. Nadat het peloton ge- ïoeperrd was demarreerde eerst 60ai»brechts. Daarna gingen Gimon- Kuiper er achteraan. Zeven meter voor de eindstreep demar- de Gimondi opnieuw. Gimondi (It) 312 kilometer 7 uur en "(ten. 2 Hennle Kuiper (Ned) op 20 secon- Tonny Houbrechts (Bel) op 22 seconden, ddy Maertens op 30 seconden, 5 Walter hert (Bel). 6. Walter Godefroat (Bel), 7. Verbeeck (Bel), 8 Mare Beynlers (Bel). 9 Peeters (Bel), 10. Oerben Karstens (Ned), A.Allng (Ned), 21 Bernard Thevenet (Fral. We Knetemann (Ned), 27. Dietrich Thu- j »Dl>. 28. Jan Raas (Ned), 31. Jaop Zoete- op i minuut en 30 seconden, 38. Cees ^Bltyedi op 2 min. en 5 sec., 41. Bert Pronk op 6 min. en 30 sec. gezien. Iedereen waar ik mee gespro ken heb, vindt namelijk van wel. Ik ben op het aanbod van de Bond ingegaan, omdat het in het wezen van de coach ligt om nu eenmaal op elk aanbod in te gaan. Ter illustratie: ondanks het feit dat ik absoluut geen tijd ervoor had om dit jaar weer een club te gaan coachen, heb ik de afgelopen zomer toch met vijf clubs gesproken, om te kijken of het misschien toch nog op een of andere manier te regelen zou zijn. De verkla ring ligt in die merkwaardige afwij king van deze categorie mensen. Ik geef toe, dit komt misschien wat dom over, maar het is gewoon niet) anders. Je zal mij niet horen zeggen dat het een uitdaging is, wat iedere onbenul tegenwoordig roept. Ik kan me voorstellen dat vrienden denken: ,hoe kan hij daar nou instappen.' „Begin september heb ik pas een eerste serieus gesprek met de Bond gehad, ik wilde graag een contract voor twee jaar, omdat ik het akelige gevoel heb dat de kans er is dat ik in een jaar tot niets kom, maar dat was uit financieel oogpunt ten ene male onmogelijk. De bond heeft zo weinig geld dat per seizoen bekeken moet worden, of er een coach betaald kan worden en hoeveel. Dit gebrek aan geld houdt in dat ik voor het Neder lands team dit jaar maar vier trai ningen kan organiseren. Dat er in het allergunstigste geval in decem ber een toernooitje gespeeld kan worden. Dat een wedstrijd in Neder land een absolute financiële ramp zou zijn. We zullen voor wedstrijden naar het buitenland moeten, tk ben hard op zoek naar een assistent- coach, die dat werk gratis wil doen. Ik moet iemand hebben om tege naan té kletsen." „Mijn belangrijkste taak zal zijn het bereikte niveau vast te houden. Ik ben er nog niet voor honderd procent zeker van hoe ik dit kan bereiken. Er zijn twee uitersten. Doorgaan met de bestaande groep of er niets veran derd is, of gewoon als een botte aap aan de slag, zonder acht te slaan op MANILA (UPI, Reuter) Bobby Fischer heeft gisteren in Manila op de Philippijnen verklaard, dat er vrijwel geen kans meer is op een tweekamp tussen hem en de huidige wereldkampioen, de Rus Anatoli Karpov. Fischer en Karpov hadden voorstellen gekregen van Florencio Campomanes, vice-voorzitter van de FIDE (internationale schaakfederatie) voor een tweekamp in Manila met een prijzengeld van 3,5 miljoen dollar. JAN JANBROERS: de erfenis van de afgelopen twee jaren. Tussen deze twee alternatie ven probeer ik een oplossing te vin den. Het laatste Is onmogelijk, om dat die erfenis niet te negeren valt. hét eerste omdat ik nu eenmaal een heel andere mentaliteit heb dan Bill Sheridan. Ik zal een veel grotere machtspositie binnen het Neder landse team willen innemen. Het is mijn mentaliteit om te zeggen: „zo en zo moet het." Maar je hebt het gevaar dat de spelers dat niet meer kunnen opbrengen. Ik wil graag de goede dingen van de periode Sheri dan vasthouden. Het vitale dat de groep kenmerkte en de grote mate van speelvrijheid die Sheridan zijn spelers gaf. Daarnaast zal ik me erop toeleggen de organisatie rond het team te verbeteren, want daar zal het nodige moeten gebeuren." „Mijn wens is de bestaande kern te handhaven en indien mogelijk uit te breiden met aantal jeugdige spelers, enkelen van de nieuwe lichting Ame- rikaanse-Nederlanders. De vraag is of John van Vliet en Jimmy Woud stra nog beschikbaar zijn voor de B-kampioenschappen in mei in Zwe den en Finland. Zo ja. dan ga ik met de sterkst mogelijke selectie. We zul len ons eerst moeten plaatsen voor de A-kampioenschappen in septem ber in België en dan heb ik de erva ring van het huidige team nodig. Pas \n september kan ik dan de toe- Ikan me voorstellen dat vrienden zeggen: hoe kan hij daar nu instappen". komst gaan denken en een zekere een conflict dat uitmondde in het verjonging doorvoeren. Met het risi- ontslag van Janbroers, co dat we minder spectaculair uit de bus komen." „Jeugdige spelers die in aanmerking komen zijn bijvoorbeeld Bert Kragtwijk, Theo Kropman en Renzo Zwiers, maar het is nog maar de vraag of ze kunnen. Zo hoorde ik dat Bert Kragtwijk volgend jaar eind examen moet doen en heeft Renzo Zwiers tot nu toe altijd bedankt om dat hij vindt dat hij te veel zou moeten reizen en het is de vraag of Theo Kropman zin heeft. Er zal ver sterking in de guard-groep moeten komen, maar wie dat zouden kunnen zijn weet ik nog niet. Al met al zal ik veel moeten praten om alles voor elkaar te krijgen." Dit najaar verschijnt er een nieuw boek van Janbroers dat zich met het fenomeen coaching bezighoudt. Hierin onderscheidt hij vijf types coaches. De democratische coach, de liberale coach, de intense coach, de zakelijke coach en de autocra tische coach. Hij denkt dat hijzelf het type van de zakelijke coach beli chaamt. „ja natuurlijk, heb ik ook autortaire tendensen." Een enigszins geprikkelde reactie op de vraag, of Janbroers eigenlijk niet een autocra tische coach is. Immers, zijn autori taire opstelling bracht hem vorig jaar in conflict met de spelersgroep, „Mijn autoritaire houding bij Den Bosch was een poging om het team bij elkaar te houden. Toen aanvoer der en leider van het team. Ton Boot wegviel, ben ik bij mijzelf te rade gegaan, wat ik zou moeten doen om toch mee te blijven draaien in de strijd om het kampioenschap en ge zien de samenstelling van het team leek een autoritaire opstelling de beste manier, maar dit pakte ver keerd uit. Overigens heeft Steven Bravard (speler van Den Bosch en de grote tegenstrever in het conflict) ongelijk als hij stelt dat een autori taire aanpak bij Nederlandse bas ketballers niet mogelijk is." In een interview met Voetbal Inter nationaal stelde Janbroers over Hans Croon, trainer van NEC: „Croon heeft een levensfilosofie, dat is zeer belangrijk voor een coach die met zoveel spanningen leeft, in een bedreigd bestaan." Als coach van het Nederlands bas ketbalteam ben je je plaats ook niet zeker. Welke filosofie heeft Janbroers om op terug te vallen?,.Ik heb geen filosofie nodig. Ik word niet in mijn bestaan bedreigd als ik ont slagen word. Ik ben van het coachen niet financieel afhankelijk, daarom ben ik nu toch ook bondscoach?" Beide schakers zijn het over de Inzet van een eventuele tweekamp wel eens. Maar er zijn problemen gerezen over de regels die gehanteerd zullen worden. Volgens Campomanes zijn er op dat punt zelfs heel wat verschil len van mening tussen Karpov en de ex-wereldkampioen. Het is duidelijk dat Fischer op zijn oude tweekamp-standpunt is blijven staan. Volgens Fischer is de speler die het eerst tien overwinningen heeft geboekt, winnaar. Karpov wenst echter dat de winnaar tien punten dient te hebben verzameld, waarbij ook de halve punten uit de remises worden geteld. In de tweekamp in Manila zou de wereldtitel niet op het spel staan. Maar een tweekamp zou het nu reeds geruime tijd durende dispuut over de krachtsverhoudingen tussen de Rus en de Amerikaan kunnen oplos sen. Daarnaast wil iedere schaker bevestigd zien of Fischer werkelijk nog steeds op dat uniek hoge niveau speelt. Een tweekamp tussen beiden kon niet geregeld worden, toen de titel op het spel stond. Uiteindelijk werd vo rig Jaar Karpov uitgeroepen tot de nieuwe wereldkampioen. Men was niet ingegaan op de vele eisen die Fischer stelde. Daarbij was met na me een struikelblok dat Fischer wenste dat bij een 9—9 eindstand, de regerende wereldkampioen zijn titel zou behouden. Overigens is tot nu toe ook steeds ontkend, dat het prijzengeld van de tweekamp 3,5 miljoen dollar zou zijn. Maar dat bedrag komt wel overeen met de aanbieding die gedaan werd toen Fischer zijn titel tegen Karpov moest verdedigen. Inmiddels heeft Fischer wel gezegd te hopen dat hij binnenkort weer aan toernooien zal deelnemen. Sinds hij zijn titel zonder te spelen verloor, verscheen hij nauwelijks meer in het openbaar en zeker niet achter een schaakbord. Maar Fischer zei tege lijk dat hij niet van plan was deel te door Ruud Verdonck AMSTERDAM. De regeren de Nasionale Party in Zuid- Af rika heeft tijdens het vorige week gehouden congres beslo ten dat vanaf begin oktober een liberale houding ten op zichte van de apartheidswetten wat betreft de sport, zal wor den aangenomen. Officieel is dat besluit naar buiten niet kenbaar gemaakt, maar ver slaggevers die het congres bij woonden verklaren dat binnen enkele weken de meest in het oog springende apartheidswet ten op sportgebied, zullen wor den veranderd. Het lijkt zaak voor de sportwereld, om zich snel te gaan bezinnen op de houding die ingenomen moet wor den ten opzichte van Zuid-Afrika. Dat er veel te veranderen staat bleek gisteren nog eens toen de blanke Zuidafrikaanse profvoetbal organi satie (NFL), bekend maakte dat er op korte termijn besprekingen zul len worden gevoerd met de nlet- blanke voetbalorganisaties, om te komen tot rassenintegratie in de voetbalsport. Alleen indien er van overheidswege op toestemming en steun kan worden gerekend, worden dit soort besprekingen slechts ge voerd. De stap van de voetbalbond is tot nu toe de meest vergaande acüe om te komen tot afschaffing van de apartheidswetten op de sportvelden. Het bedrijven van sport neemt in Zuid-Afrika een belangrijke plaats in. Hoe belangrijk, was onlangs nog te proeven uit de maatregelen die werden getroffen UJdens de opstan den in de zwarte woonwijken. De regering besloot, toen de gevechten escaleerden, om tijdelijke alle open bare samenkomsten te verbieden. Er werd echter één uitzondering ge maakt: sportwedstrijden konden ge woon doorgang vinden. Dat lijkt in alles op de bekende brood en spelen theorie, waarbij het volk afgehouden dient te worden van de grote problemen. Mogelijk zit er ook nog iets achter van de theorie, dat de sport de mensen van een stevige portie agressie af kan helpen. Maar voorop staat toch zeker dat de regering van Zuid-Afrika de sportbe oefening als zeer belangrijk be schouwt. Die sportwereld heeft zich de laatste jaren in meerderheid afgezet tegen Zuid-Afrika en zijn apartheidswet ten. Hoewel gezegd dient te worden dat het in veel gevallen schoorvoe tend gebeurde en in een aantal ge vallen zelfs helemaal niet. De rede nen daarvan zijn bekend. Sommige sportorganisaties wensen sport en politiek streng gescheiden te hou den. Of men hanteert het door Zuid- Afrika zelf gretig naar voren ge brachte argument, dat men alleen door contact te onderhouden iets zal kunnen veranderen aan de situatie. In voorkomende gevallen heeft Zuid- Afrika steeds hard gevochten om te voorkomen dat er een boycot van een sport tot stand zou komen. In het nabije verleden, tijdens de congressen die rond de Olympische Spelen in Montreal werden gehou den door diverse sportorganisaties, wees de Zuidafrikaanse vertegen woordiging steeds op de vooruitgang die er werd geboekt. Het dient ook gezegd te worden, op sportgebied zijn er hier en daar klei ne liberaliseringen geweest in het apartheidsbeleid. In enkele gevallen werd het toegestaan dat teams van verschillende huidkleur (dat wil zeg gen: een team van louter blanken dus reglementair ook niet in aan- torron nnn (oom «on Tniartonl pllraar muflHnir Irnman vnrtr Hmlnam» aon tegen een team van zwarten) elkaar bekampten om het kampioenschap. Maar er dienden gescheiden compe tities te zijn. Een hoogst enkele keer is het niet blanken toegestaan ge weest, om in een team van blanken te spelen. Maar zij dienden wel ge scheiden te trainen. Voor nationale afvaardigingen ko men nog steeds alleen de blanken in aanmerking. Met pame op dat punt heeft de grootste sportorganisatie, het Internationaal Olympisch Comi té, Zuid-Afrika aangevallen en uitge sloten. Die houding was voor veel sportorganisaties het sein om ook een harder standpunt te gaan innemen. Het IOC bepaalde in 1967 haar standpunt aan de hand van een uit voerig rapport dat werd opgesteld door een commissie die in Zuid- Afrika had onderzocht of het „gelij ke kansen voor iedereen" ook in Zuid-Afrika met zijn apartheidswet ten opgang deed. Het IOC kwam tot de conclusie dat die gelijke kansen er niet waren. De sportbonden dien den de wet na te leven. In een aantal gevallen werd duidelijk gemaakt dat sportbonden fundamenteel van mening verschilden met de regering. Toch onderhouden nog steeds inter nationale sportorganisaties contact met Zuid Afrika. Dat gebeurt op verschillende gronden. Behalve de eerder genoemde excuses, wordt ook verklaard dat vanuit Zuid- Afrika wordt gemeld dat in de be trokken sport alleen blanken deel nemen. Vorig jaar werd dat bijvoor beeld ook aangevoerd toen in Neder land de wereldkampioenschappen touwtrekken werden georganiseerd. De Anti Apartheids Beweging Ne derland (AABN) wist toen echter te melden dat in dit geval zoals in meer gevallen de niet blanke or ganisaties niet erkend worden en merking komen voor deelname aan internationale ontmoetingen. Dat niet erkend worden is mede een uitvloeisel van de verdeling van de sportaccommodaties in Zuid- Afrika. De beste accommodaties zijn in handen van privé-clubs, die alleen blanke leden accepteren. Ver der bestaat er nauwelijks een selec tieprocedure omdat alleen blanken in aanmerking komen om hun land in het buitenland te vertegenwoor digen. Zuid-Afrika heeft zich de boycot op sportgebied altijd ernstig aange trokken. Hoewel er ook „hoopgeven de" zaken waren. Zo kwam op rug- by-gebied geen boycot tot stand. En juist dat is de meest populaire sport. Het nationale team, opererend on der de naam „Springbokken" (deze naam zal ook als de liberale opstel ling van kracht wordt, voorbestemd blijven voor de nationale teams die alleen uit blanken zijn samenge steld) maakte tournees naar landen als Engeland en Nieuw Zeeland. Omgekeerd kwamen er ook nationa le teams naar Zuid-Afrika Dat is tenslotte ook het hoofdpunt geworden van de actie die de zwarte Afrikaanse landen tijdens de Olym pische Spelen in Montreal startten. Sportlieden uit die landen mogen niet langer deelnemen aan wedstrij den waaraan Nieuw-Zeeland deel neemt. omdat juist dat land openlij ke en zeer nauwe rugby-contacten met Zuid-Afrika onderhoudt. Die opstelling hebben de Olym pische Spelen zeer nadrukkelijk ge degradeerd. Algemeen bestaat ook de indruk dat het juist het laatste duwtje was dat Zuid-Afrika nodig had om in ieder geval op sportge bied, een andere houding aan te gaan nemen. Daarom ook zou de Nasionale Party tot haar besluit zijn gekomen om de strengste apartheidswetten niet langer van toepassing te verklaren op de sport. Nog steeds zal echter moeten blijken wat de werkelijke uitkomst is. Vol gens verslagen uit Zuid-Afrika be perkt de nieuwe houding zich ertoe, dat blanke en nlet-blanke teams el kaar voortaan op alle niveaus binnen Zuid-Afrika zullen mogen gaan ont moeten. Dat er tevens sprake van zal zijn dat er multi-raclale nationale teams komen, maar dat de „Springbokken" een privilege blij ven van de blanken. Zuid-Afrika hoopt op deze wijze weer op brede schaal toegang te krijgen tot de internationale sportwereld. De vraag blijft echter hoe de interna tionale organisaties zich op zullen gaan stellen als de nieuwe houding begin oktober officieel bekend zou worden. Als nergens anders is namelijk Juist in de kwestie Zuid-Afrika duidelijk geworden dat sport en politiek niet te scheiden zijn. Dat zal dan ook dienen te betekenen dat sportwereld verder zal moeten kijken dan de ei gen krijtlijnen. Bijvoorbeeld naar de tribunes, waar blank en zwart ge scheiden blijven in aparte vakken. Bijvoorbeeld ook naar de niet topsport beoefenende bevolking van Zuid-Afrika, die nog steeds ge confronteerd wordt met de apartheidswetten. Het is een grote vraag of de sportwe reld ondanks nieuwe maatregelen toch zal volharden in haar huidige houding ten opzicht van Zuid- Afrika. Gezien de discussies die ge voerd zijn op de diverse vergaderin gen, valt te verwachten dat in een aantal gevallen de boycot snel zal worden opgeheven. Als dat gebeurt, heeft de sportwereld niet begrepen welke wapens men in handen heeft en dat er ook nog andere regels zijn dan de eigen spelregels. Voorlopig blijft het echter nog wachten op begin oktober voor de werkelijke macht van de internationale sportwereld duidelijk wordt. nemen aan de kandidatenmatches voor de wereldtitel. Volgens de re gels heeft hij als oud- wereldkampioen automatisch recht op een plaats daarbij. „Ik wil niets meer te doen hebben met de FIDE," zei Fischer echter. UTRECHT Burgemeester Vonhoff van Utrecht vindt het niet nodig om extra veilig heidsmaatregelen te treffen voor de voetbalwedstrijd FC Utrecht-PSV van komende zon dag. Vonhoff zei gisteren van mening te zijn dat men met de gewone veiligheidsmaatregelen kan volstaan. Hij heeft daarover gesproken met het bestuur van de Utrechtse eredivisievereni- Afgelopen zondag deden zich ernstige moeilijkheden voor tij dens de wedstrijd Haarlem-FC Utrecht. De politie diende scherp op te treden tegen Utrechtse-fans die voorwerpen op het veld wierpen en aan het vechten sloegen. Toeschouwers die de wedstrijd FC Utrecht-PSV bezoeken en dan worden opgepakt wegéns wanordelijkheden, kunnen er op rekenen dat zij lange tijd niet meer in het stadion Galgenw aard zullen worden toegelaten. Vonhoff wees de suggestie van de supporters van de hand om een eigen ordedienst in te stel len. Hij acht de suppoosten en de politie In staat de eventuele problemen zelf op te lossen. Inmiddels heeft de suppor tersvereniging van PSV beslo ten om geen busreizen naar Utrecht te organiseren. De ver enging kan namelijk geen ver zekering krijgen dat de PSV- fans na afloop ongeschonden de reis naar huis weer zullen kun nen aanvaarden PSV zelf geeft ook geen medewerking om pu bliek naar Utrecht te lokken. Er zullen in Eindhoven geen kaar ten voor de ontmoeting te koop zijn. HELSINKI In een wedstrijd voor groep twee van de voorronde voor het toernooi om de wereldtitel voet bal heeft Finland gisteren met 7—1 gewonnen van Luxemburg. Bij de rust leidden de Finnen al met 3—0. De doelpunten werden gemaakt door Eas Heiskanen (2). Rissanen (2), Aki Heiskanen. Heikklnen en Mae- kynen. Voor de Luxemburgers scoor de Zender. De stand is groep twee is nu: Engeland 1—2, Finland 2—2, Ita lië 0—0. Luxemburg 1—0. Uitslagen van vriendschappelijke wedstrijden: Roemenië—Tsjechoslowakije: 1—1 (1—1) doelpunt Roemenië: Georges- cu; Tsjechoslowakije Masny. DDR—Hongarije 1—1 (1—1) doel punt DDR: Riediger; Hongarije: Fazekas. Bulgarije—Turkije 2—2 (2—0) doel punt Bulgarije: Bonev en Zhelyaz- kov; Turkije: Ivkov (eigen doel) en AU Kemal. Griekenland—Israël O-l (0-0) doel punt Israël: Cabak. Italië—Denemarken 1—0 (1—0), doelpunt: Paolinl Pulici. Oostenrijk—Zwitserland 3—1 (0—0), doelpunten Oostenrijk: Krankl, Köglberger en Kreuz; doelpunt Zwit serland: Trlnchero. VOETBAL - Voorzitter Wlm Meuleman van de KNVB heeft te Haren (Or) de fair play cup» van het vorig voetbalseizoen uit- gereikt. BIJ de a-elftallen ging de beker naar TC Oroningen Aanvoerder Azlng Oliever de onderscheiding voor de d m AUTOSPORT De Internationale Auto mobiel Federatie gaat nieuwe regels opstel len over het octaangehalte ln de benzine voor de formule 1-auto's Dit gebeurt naar aanleiding van de rel ln Monza, waar onder andere dc Brit James Hunt het middelpunt van was. Omdat hij een te hoog octaange halte ln zijn benzine had. moest de Britse kandidaat voor de wereldUtel helemaal ach teraan starten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13