VPRO gokt op goede ontvangst nieuweserie Gonzalez Byass HAAL'M 5 IX)LLy AENHEM I Radio- en televisieprogramma's Contrasten? Reacties op Mary Hartman lopen nogal uiteen DIAMOND JUBILEE kookkunst V2L Even puzzelen B 7 s 17 75 OONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 BUITENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTE1 - In de IKON-uitzending van gisteravond sprak Wim Neyman met jongelui van vijftien en zestien Jaar over seksualiteit. Ik vermoed dat de ontboezemingen wel zo ongeveer een dwarsdoorsnede waren van het denken en doen van deze generatie. Ouders die een openhartige dialoog met hun kinderen onderhouden, zullen in dit programma heel wat hebben herkend. Ik heb mij verscheidene keren afgevraagd, of er werkelijk zulte contrasten bestaan tussen nu en een dikke veertig jaar geleden. Goed, dat vrijmoedig praten erover in groepsverband was er niet bij. maar de gedragingen en de reacties van de opeenvolgende generaties lijken mij geen grote verschillen te vertonen. André Brink, een Zuidafrikaanse schrijver, wiens boek „Kennis van de Avond" in zijn eigen land verboden is, zei Ih „Kenmerk" dat zonder radikale veranderingen een vreedzame oplossing voor de rassen tegenstellingen uitgesloten is. President Kaoenda van Zambia liet zich als christen tegenover een IKON-medewerker al even pessimistisch uit. Daar tussenin deed dr. Kruisinga diplomatlke uitspraken over zijn fractiegenoot Tolman, die namens „vrienden in Nederland" het welzijn van Zuidafrikaanse militairen met dertigduizend gulden bevorderde Kruisinga neemt vooralsnog aan. dat ook Tolman gewelddadigheid afwijst. De televisie heeft ons al naar veel oorden van ellende gevoerd. Misère uit alle delen van de wereld krijg je voor je kijkgeld thuisbezorgd. Het gebeurt met zo een strakke regelmaat, dat je er net zo aan gewend raakt als aan het reclamedrukwerk in de brievenbus. Je bekijkt het even en dan is er al gauw iets anders dat de aandacht trekt. Tot er opeens iets tussen zit, waarvan het beeld op je netvlies wil blijven hangen. Oorzaak is de dwingende kracht die een fotograaf of cineast in zijn opnamen wist te leggen. Trieste taferelen uit Calcutta zagen we dinsdag echt niet voor de eerste keer. Bekend was dat het de stad zonder hoop wordt genoemd. Maar. in zijn reportage voor Hier en Nu liet Chris van Duuren Je de hopeloosheid van de paria's in dit West-Bengaalse centrum meevoelen. De cineast dwong zijn kijkers iets te ondergaan van het hartverscheurende bestaan van de allerarmsten. Zelfs bij de liefdadigheidsinstellingen van de kerk smeken zij vergeefs om hulp en krijgen ze te horen dat zij het over een maand nog maar eens moeten proberen. Zoals de oude man. die gelaten terugkeerde naar zijn plek zonder hoop. Toch was dit een halve reportage. De stad, waar 85 procent van de kinderen ondervoed is en de gemiddelde leeftijd nauwelijks de veertig jaar haalt, heeft ook een andere kant. Calcutta bezit schitterende tempelcomplexen, academische instellingen met meer dan honderdduizend studenten, de Nationale Bibliotheek en een belangwekkend museum. Ook zijn er prachtige tuinen, internationaal KARELTJE KNETTER trekpleisters voor botanici en 'zoölogen. Doordat deze zijde van Calcutta buiten het gezicht bleef, werd tevens te weinig zichtbaar van de oorzaken van zoveel schrijnende tegenstellingen. Voor de NCRV trok Sipke van der Land naar Vedersd in West-Jutland, waar de Deense predikant, dichter en toneelschrijver Kaj Munk twintig jaar dominee was toen de Duitsers hem in 1944 kwamen halen en langs de weg neerschoten. Als meditatieve documentaire was het een goed werkstuk. Aan de schets van Munks persoonlijkheid en de betekenis van zijn schrijverschap ontbraken echter wel enkele aspecten, zodat niet ten volle tot uitdrukking kwam hoe markant en ongewoon hij wel was in de Deense samenleving. TON HYDRA (ADVERTENTIE) 222.„De Wortelsteeg en de toegang naar de Kerkbrink afzetten!!" brul de brandmeester Lodwijk Zoutzie- der. „En dan de Jan van der Heyden in stelling brengen!" Dat laatste was voor boer Knolle bestemd, die de Jan van der Heyden voortgetrok ken had. Het verhaal wilde, dat deze spuit door Jan van der Heyden in de zeventiende eeuw eigenhandig in el kaar gezet was. Het was dus wel een oude spuit, maar hij deed het nog héél best. Behendig koppelde boer Knolle de slangen dus aan de brandput en toen gaf hij druk. En jawel, hoor! Een machtige straal bluswater ontsnapte aan de spuit kop om in een sierlijke boog op waarts te stijgen. Intussen waren de geamuseerde, omstanders reeds door de andere brandweerlieden achteruit gedrongen. „Een bliksems mooie taptoe!" lachte Japik Gor- tenbrei. „Een taptoe met ge vechtsoefeningen in burger! Als ze het volgend jaar weerkommen gaat ik opnieuw kieken!" „Wij óók" vielen zijn kameraden hem bij. De arme kerels. ze hadden er niets van begrepen. Maar de slimme boer Knolle begreep het best. Ni méér druk gaf hij en toen richtte fc met een grote boog over de dik] haag van omstanders heen. Bot Knolle had goed gemikt, want was alles gauw afgelopen. Als e« fameus helderziende had boerKno le zijn stralen precies laten terecl komen op de voor hem onzichtba; koppen van dikke Sacha Jansonli en zijn trawanten. Daar hadden heren natuurlijk niet van terug en! een wipje stortte de opstand in kaar. Als druipnatte katten zoc 'ten de „kunstenaars" vervolgei een goed heenkomen. dur and digi leve voo verj het relt Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Een reporter belt aan bij een huis om gege vens te verzamelen voor zijn krant. In de buurt is een massa moord gepleegd. Een familie werd uitgemoord. De vragen van de reporter worden echter door de bewoonster van het huis, een zekere Mary Hartman, beantwoord met de tegenvraag: ,.U bent hier nog nooit geweest Vindt u dat er een zekere hoogglans op mijn keukenvloer ligt?" Over de lotgevallen van dit verwezen reagerende persoontje heeft de VPRO-televisie dertien afleveringen in petto. Voorlopig tenminste. Vana vond worden de eerste twee delen uitgezonden, die respectievelijk be ginnen om 19.20 uur en om 21.05 uur op Nederland I. Titel vande tot nu toe in totaal 130 delen tellende serie is Mary Hartman. Mary Mary Hat- man. Norman Lear is de producer van Mary Harman (bis). Hij hoeft geen onbekende te zijn bij de Neder landse kijkers, want hij is de man aan wie we ook All in the family te danken hebben. Overeenkomst Een klein beetje overeenkomst tus sen beide famillefeuilletonszit wel in de ongeêmancipeerde carcaturen waartoe in beide series de vrouwelij- ke hoofdrol leidt. 1 Dezelfde eigenschap voor Mary Hartman als voor Edith Bunker, het zijn „domme", maar goeiige vrou- I wen. Mogen we afgaan op de berich ten die de oceaan overkomen, dan wordt er in Amerika heel wat drukte gemaakt over de belevenisssen van Mary, een huisvrouw uit de fcictieve plaats Fernwood. Naar verluid heb ben we hier te maken met het meest besproken programma, zowel in be wonderende als in afkeurende zin. On ons land zal men de serie waarschijnlijk wel een wat nuchter- I der ontvangst bereiden. Andalusië.en cream-sherry "on the rocks". Dat moet u maar^, eens proeven. Ja" Ook heerlijk ''SMè> bij het dessert. PK PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND De voorgeschiedenis kan er iets meer over vertellen hoe het in Ameri Vervreemd ka toeging, met het laatste geestes kind van Norman Lear. Toen hij met een blauwdruk van zijn ideeën voor een nieuwe serie de grtoe televisie maatschappijen afging stootte hij. ondanks zijn bekendheid, overal zijn Speciaal A De VPRO presenteert twee afleveringen van het nieuwe programma over Mary Hartman, een door Louise Las ser gespeelde huisvrouw, die in Amerika al veel deining veroor zaakte. Ned. 119.20 en 21.05 Voor Machiavelli trok Chery Duyns met twee oud-strijders naar Spanje, waar zij herinne ringen aan de burgeroorlog Ophalen. Ned. 1/19.45 Na de uitzending van de Om budsman (21.20) vertoont de VARA een aflevering van de in joods milieu spelende Britse se rie Reuben. m'n jongen. Ned. HHI De EO brengt een documen taire over de Amerikaanse schrijver Hal Lindsey. Ned. 1/22.20 Child of Hope is een BBC- film over een vreemd Zuidafri kaans proces legen zwarten uit Namibië. Ned. 2'22.I0 Over alledaags en zeldzaam gaat het twee uur durende KRO-programma Kollage. Hilv. 4/15.00 Dr NCRV verzorgt een recht streekse uitzending van een zang- en orgelavond in de Rot terdamse Laurenskerk o.I.v. Dirk Jansz. Zwart. Feike Asma bespeelt het hoofdorgel en Jaap Zwart het transeplorgel. Hilv. 1/20.00 Drs. Henk Glimmerveen ■preekt met prof. dr. B. Goudzwaard. Hilv. 1/21.30 Mensenjacht in Belfast is een gedramatiseerde documen taire van de AVRO. Hilv. 2/21.55 Sesjun komt uit Vcghel ter gelegenheid van het Karrewiel Jazzfestival. Hilv. 3/23.02 Mary Hartman is niet in staat het verschil te onderscheiden tussen aandacht voor een massamoord en haar zorgen voor de glans van haar keukenvloer. En zo is zij in Amerika tot een verschijnsel verheven, waar gedragspsychologen en psychiaters een aardige kleuif aan menen te heb ben. Men ziet haar als ehet symbool van iemand die vervreemd is van deze maatschappij. De Nederlander die misschien niet weet of hij zij Ma ry Hartman (bis) leuk of slecht of vreemd moet vinden heeft een ugge- steuntje aan de uitspraak van Aire Kleywegt. hoofd VPRO-televisie We citeren: „Opzienbarend groei ende populariteit. Voor een bepaalde publieksgroep, de meer ontwikkel den. die de dubbelde bodem herken nen Maar eer zijn natuurlijk ook mensen, die absoluut niet begrijpen wat er leuk aan is Dankzij een bepaalde manier van televisiemaken, waarbij alle onge schreven tv-wetten met de voeten worden getreden, wordt Mary Hartman als iets heel nieuws herkend. Niet in de laatste plaats door ge noemd dubbele-bodem-effect. Wie namelijk de eerste minuten van deel 1 aan zich voorbij ziet gaan krijgt, vooral als hij kleurenkijker is, een vriendelijk, huiselijk interieur te zien met mooie tinten. De aanwezig heid van een Assepoesterachtige en door en door goeiige hoofd rolspeelster doet een gezellig verhaal verwachten Hoe anders pakt het uit wanneer zij en de kijker met zeer realistische zaken, al dan niet in de taboesfeer wordt overspoeld. Dat geen en Mary's reacties zullen gelach, ver warring of ergernis opwekken. Zoietshangt af van het type kijker.- (ADVERTENTIE) 'n winkel vol kleur IAOVERTÉNTIE1 Deel 7 van de kookkunst van AtotZ is er weer! NR7 vanAtotZ "Het persoontje waar alles letterlijk en figuurlijk „om draait" in de nieuwe serie Mary Hartman, die de VPRO uit Amerika haalde. Louise Lasser speelt deze Mary Hartman. hoofd De televisiebazen vonden <^e inhoud te aanstootgevend, te contro- versioneel Als een soort handelsrei ziger ging Lear toen de Amerikaanse lokale omroepen af waarvan er zo'n 130 bestaan. Deze omroepen stellen zelf hun eigen programma's samen, naast datgene wat ze overnemen van de grote stations wanneer ze daar naar overschakelen. Bij 43 van die.kleinere omroepen had hij sufcees. En dat wil zegg?n dat op vijf avonden van de week een half uurtje Mary Harteman wordt afge draaid. De meningen ln Amerika zijn verdeeld. In de eerste aflevering word de kijkers bericht gedaan van een aantal schokkende zaken, zoals massamoord. Mary's opa doet exhi bitionistisch en haar echtgenoot heeft sexuele problemen Daar heeft Mary geen passend antwoord meer op. Ze overziet het niet meer en brengt het niet verder dan een ziekelijke interesse voor haar geprezen keukenvloer. Nu gaat het er Norman Lear niet om te schokken naar hij zegt. maar wel om de reacties waar te nemen die derge lijk nieuws oplevert bij mensen. „Hét was niet de bedoeling iets leuks te ontdekken in een massamoord, maar er zit iets merwaardigs in onze eigen houding ten aanzien van ge weld" de beste sherry boordevol insiruktieve foto series in 4 kleuren 100 pagina's dik «elke maand een komplete afgeronde aflevering. j voor ie weer uitverkocht it. SLECHTS fl. 4,95 p.st. ANDRÉ KERSTENS 1 3 4 S 8 1) 10 18 •6 18 19 20 21 22 21 24 25 28 37 28 29 30 31 )J 33 U 37 Zijn allernaaste laat hij mét rust. Op haar kan hij wachten Het is op een avond van november, Dolly is bezig de hand te leggen aan de kamers, waarin ze straks ontvan gen zal allerlei deelnemers aan een causerie over de gevaren van het nationalisme, die Sam zal houden. Ze doet nog die gehiemzinnige handbewegingen. die elke gastvrouw op het laatste ogenblik doet, een rukje aan een stoel, een canapékussen twee millimeters ver leggen. een bloemenvaas niet meer dan een half centimetertje voor of achteruit zetten. Alles ziet er ooglijk en bovenal hospitabei uit. het moet voor iedereen plezierig zijn, om over de drempels van deze kamers te komen. Donkerrode rozen komen sprekend uit tegen het blondgele behang; de nieuwe raamgordijnen, citoengeel, zijn 's avonds bij lamplicht stromend goudzonnig, te vreden blijft Dolly in gedachten rondkijken. Ze hoort Sam boven aan de trap roepen of ze nog even boven komt, hij wil haar zeker nog iets over de inleiding van het onder werp vragen, ze hoort 't aan zijn stem. „Ik ko-óm." vlug loopt ze nog naar keuken, ja de bladen met theekop pen en die met glazen voor de limo nade staan klaar, dan gaat ze naar de garderobe, daar is alles voorbe reid voor gasten, kaal en leeg, alleen de kapstok in de gang is 't niet. ze wil altijd, dat de kapstok onbehan- - door Henriette L.T. de Beaufort K I ««mi—U ë.f. gen zal zijn, als er bezoekers komen. Sam vergeet het nu en dan. Ze neemt zijn hoed en jas, stopt de handschoenen en de halsshawl in de zakken en wil juist de dingen naar de garderobe brengen, als Sam de trap halverwege afkomt. „Kom je nu Dol? Ik wou de lijst van de gasten nog eens met je door gaan." „Ja ik zeg je. dat ik kom, maar ik moet eerst je hele santenboetiek nog weg brengen." „O ja, dat heb ik al weer vergeten, dat leer ik nooit," hij zegt het goedig en iets beschaamd. „Maar kom nu boven, de inleiding zit wel goed in elkaar, maar ik weet toch niet. of ik me genoeg heb ingesteld op de gasten." „Kijk even naar de voorkamer, dat Algerijnse kleedje past prachtig bij de nieuwe pers." Sam loopt met grote passen naar de voorkamer, kijkt zonder veel te zien en zegt dan met 'n afwezig gezicht, dat de twee kleedjes mooi bij elkaar passen. Achter elkaar lopen ze de trap op naar boven. „Wil je wel geloven. Dol, dat ik 't heel wat gemakkelijker vind op het podium van het concertgebouw te zitten en uit mijn hoofd te spelen, dan zo'n inleiding te geven, ik heb bepaald podiumkoorts." „Waarom kies je dan ook zulke moeilijke dingen, Heini brandde om deze inleiding te geven." „Ja. wat doe ik in de kou. toch doe ik 't ook wel graag ik vind 't alleen moeilijk, 't gaat om grote dingen en ik houd niet van leeg gebabbel, de dingen zwaar te zeggen dat gaat ook niet, ik heb nu heus meelij met me zelf, 't is echte podiumkoorts." „Arme jij en je doet 't toch zo goed." Dolly strijkt hem even heel licht over zijn haar. „juist omdat je geen beroepsspreker bent. maak je in druk op je hoorders, in de discussie kun je luisteren en je bent nooit eigenwijs." „Vind je heus?" „Heusig heus, 't gaat bij jou om de zaak, niet om jezelf." „Allicht, maar nu de lijst, wie is toch die professor De Mare? Je kent hem helemaal niet, zeg je?" „Nee. hij is een duister punt voor me vanavond, ze hebben vanochtend getelefoneert en gezegd, dat ze jou kennen uit de solistenkamer in Delft." ,,'t Is mogelijk, ik kan 't me niet herinneren. Wie introduceert ze hier? Onze causerie-avonden zijn geen publieke vermakelijkheden." „Misschien had ik ze moeten afzeg gen, maar hij was zo beleefd aan de telefoon, hij zei. dat hij met zijn vrouw juist in Den Haag is, over gdj deze avond gehoord heeft en dat onderwerp hem zo bijzonder inten seert, ze vroegen ook heel correct, ze vanmiddag eerst een visite kol den brengen, maar ik heb gezegd] dat we beiden niet thuis waren." „Weet je hun adres in Den Haag?! „Toen ik wou vragen, had hij afge beld, zijn Delft adres staat in het telefoonboek." „Misschien is hij een N.S.B.- dwarskijker." „Spreken en denken is in ons land nog vrij, laat hem maar opdagen, als 't hun niet past, dan zullen ze een onplezierige avond hebben, c'est tout. Maar nu moeten we ons heus gaan kleden. Sam, anders zijn we nog niet klaar, als de eerste gasten komen." *Stel jij vanavond de eerste vraag en ook de laatste?" „Je hebt examenangst, geloof ik. Zal ik je wat gember geven, ze zeggen, dat dat er goed tegen is." „Nee laat maar, dank je. Die pro fessor uit Delft komt zeker in een pandje, denk je niet?" „Beslist, hij heeft een pandjesjas- stem. Heini brengt misschien nog twee studenten mee." „Ook theologen?" „Dat heeft hij niet gezegd, dat doet er ook niet toe, wat jij zult zeggen, vindt iedereen prettig. wel merkwaardig, een zoon van Clemens en Evchen theoloog en die de vol gende keer een causerie over Eras mus bij ons wil houden.'t kan verkeren." 1 (Wordt vervolgd) Horizontaal: 1. metselspecie. 4. eek hoorn, 7. aardewerk. 10. pronk, 12. punt van vertrek, 14. plaaggest, 15. insekt, 17. stok. 18. bevel, 20. buiten haven, 21. drijftil, 22. lof, 24. Europe aan, 26. Jongensnaam, 27. zwaardvis, 29. gebogen been, 31. alvorens, 33. verdieping. 35. luiaard, 36. oor logsgod, 37. ent. Verticaal: 1. spits toelopend, 2. af zonderlijk, 3. groente, 4. eetlust. 5. sterke drank, 6. kerkgebruik, 8. bergweide. 9. Europeaan. 11. ruif, 13. met roest bedekt, 16. besteUing, 19. engels bier, 20. opstootje, 23. gesel, 25. muze van het minnedicht, 26. schaapkameel, 27. vreemde munt, 28. steen, 30. hap, 32. godin van de dageraad, 34. ogenblik. Oplossing van vorige puzzel Hor. Vert. 1 1 spiering 2 2 pandan 3 3 ineen 4 4 eden 5 5 Ran 6 6 in 7 7 gelatine 8 12 gl 9 11 Gea 10 10 eelt 11 9 gerei 12 8 Oeleen RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m cn FM-kanalon.) NCRV- 7.00 Nieuws. 7.02 Het levend woord 7 08 Te Deum Laudamus. gewijde koor- zang. 7 30 Nieuws. 7.41 Hier en nu 7.55 (S) Muziek in uw straatje. 8.24 (SI Op de man af. evangelisch commentaar. 8.30 Nieuws. 8 30 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst klassieke muziek. 9 45 (S) Onder de hoogtezon. pastoraal, muzikaal ziekenbe zoek. 10.30 Nieuws 10.33 (Sj Een uur natuur, radiomagazine over het buitenleven 11.30 (S) Muziek uit film en musical. 12.00 (S) Uit het songbook van Ria Joy.. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 (S) Hier en nu 12.55 (S) Middagpauzedienst. 13.15 (S) Goed gestemd: zang in vele vormen. 14.00 (Si Klanksnoer klassieke kamermuziek 15.00 fSl Globaal: muziek, mensen en me- Nieuws). 17.30 Nieuws. 17 32 18.00 (S) Tij vrij voor muziek in vrije lijd 18 30 Nieuws 18 41 Wereldpa norama 18.53 De kerk vandaag 19.10 (S) Leger des Heilskwnrtier. 19 25 (S) Muziek in uw straatje. 19.53 (S) Zojuist verschenen, nieuwe boeken 2000 (S) Zang- en rogcla vond in de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam. 21 30 (S) ln gesprek met 22.25 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 fS) Hier en nu Aansluitend Politiek weekoverzicht. 23.00 Rondom het woord 23.25 <S> Slatrway to the stars. 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM II 4402 m en FM-kanmlenl AVRO 7 00 Nieuws. 7 11 Ochtendgymnas tiek 7.20 Dag met een gaatje (8.00 Nieuws 8.11 Radiojournaal) 8 50 Morgenwijding 9 00 't Hart in het gezin, documentaire 9.35 Waterstanden. 9 40 Schoolradio. 10.00 Raio Lawaaipapcgnai. 10 10 Arbeidsvitaminen Populair vcrzuekplatenprogramma (1100 Nieuws. 1103-1105 Radiojoornaal.) 1130 Rondom twaalf oen uur allerlei voor iede reen (11.55 Beursplein 5) 12.30 Wekelijkse sportrevue 12 45 Per Saldo. 13.00 Nieuws 13.11 Radiojournaal. 13.25 'n Middagje AVRO- Muziek, informatie en service. (16 00 Nieuws. 16.03 Radiojournaal 1 l7.00(S)Par levtnkcn. programma voor cn over wa tersporters OVERHEIDSVOORLICH TING 17 40 De politie nu 17,55 Mededelin gen. 18.00 Nieuws 18.11 Radiojournaal. P P. 18.20 Uit zending van de Boeren Partij. IKON 18.30 Kleur, informatie en commen taar over zaken van kerk en samenleving. 19.00 (S) Tourx Folk. 19.30 (S) Hoogtepunten uit operettes. 20.00 Nieuws 20.05 Radiojour naal 20.10 Programniooverzicht. 20.15 (S) Het levend verleden: klassieke kamermu ziek 21.40 Ierse volksmuziek. 21.55 (S) Men senjacht in Belfast, gedramatiseerde docu mentaire. NOS: 23.00 (S) Even ontspannen voor het slapen gaan. met om 23.05 Aktuali- teilcn 23 20 Den Haag vandaag 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM III (445 m en FM-kanalcn» TROS 7.02 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek 12.03 (S) Drie draait lussen de middag. Bo ter. Klaas en Prijzen. 14.03 (S) Popkonlakt met de Polderpopparade 16.03 (S) De Hit- meesters. de Europarade. NOS 18 03 De vakaturebank 18.10 (S) NOS-maal met Frits Spits. TROS. (S) Psler. Beatlcsstorv. 20 02 (S) Ferry Maat s Soul Top-10 21.02 (S) Luister uiten thuis naar Annet de Langen met groeten en wensen van onze militairen binnen en over de grenzen. 22 02 (S) Als dat zou kunnen, verzoekplaten 23.02 (S) Sesjun. Jazz en blues 0.02 (S) De Hugo van Gelderen Show met LP-werk I 02-7 00 (S) De Nachtwacht HILVERSUM IV (FM-kanalen) KRO 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Bodineric 9 00 Nieuws. 9.02 (S) Aan woorden voorbij, overweging. 9.10 Echo. 9.30 Ik sla hier niet vour de banken te praten, onderwijsprogramma. 10 00 (S) Au bade orkest en strijkers. 12 00 (S) Rondom Haydn. 14 00 Nieuws 14 02 (S) Kamermu ziek voor clavecirnbel. viool en viola de gamba. 14.30 (S) Klassieke en moderne mu ziek voor piano en fluit 15.00-17 00 (S) Kol lage van alledaags cn zeldzaam. 15.00 EO: Van hart tot hart 18.45 NOS: Toeristische tips 18.55 Journaal 19.05 VPRO: Landgenoten! gesprekkenprogramma 19.20 Mary Hartman, Mary Hartman. tamilieserie (1) 19.45 Machiavelli of hoe hel in de wereld toegaal 21.05 Mary Hartman. Mary Hartman, lamilieserie (2) 21.35 NOS: Journaal 21.50 EO: Van U wil ik zingen: zangprogramma NEDERLAND II 18.45 NOS: Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal 19.05 VARA: Pipoen de piraten van toen. kinderprogramma 19.30 Dokter Hogg lerug. Iv-serie 20.00 NOS: Journaal 20 25 VARA Beryls lot, tv-serie 21.20 De Ombudsman 21.45 Reuben. m'n jongen, tv-sene 22.10 Child of hope, documentaire 23.15 NOS: Den Haag vandaag 23.30 Journaal De mogelijkheid bestaal dat vanavond het programma als volgt gewijzigd wordt 23.15 Journaal 23.20 Samenvatting van de Kameidebatten over het abortuswetsontwerp. Simpkins TV VANDAAG NEOERLANDI 10 45 NOS/NOT: Leven in eei onlwikketingsland - 4 11.10 Alnkaans dagboek - 2

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4