DEGRIJYTEll 2e fles of blok picnic chOC. 199F39 129 119 465 139 98 98 witte druiven 148 schouder karbonade 450 840 paté Actie beoogt beter gedrag van deelnemers aan verkeer I BETEHE WAUMAGEKE PRIJS blokkenjnplk ontbijtkoek spekulaas dobbelman tomato juice snelrijst toiletpapier champignon Hulp aan verslaafd meisje liep uit op heroïne-handel B. en W. Delft willen complex Kogelgieterij in handen gemeente Raadscie. deelt standpunt B. en W. inzake Rijnpoort Geen rijkssubsidie voor schuurkerkje I Vier jaar cel voor dodelijke slag met hakme&M Overvallers boeien man met pleisters Buit half miljoen bij reeks inbraken CPN wil spoed achter bouw van bejaardenhuis cavaliers i deGruyter chocolade deGruyter magere rood wit rosé literfles 398 2© fles halve prijs melk,puur,hazeln.iAlAw£A deGruyter kwarto 85 gram 79 2e blok halve prijs I fles 1000gram 108 2e fles halve prijs 100 vel gelinieerd papier 180 |2eblol I halve1 I prijs DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 TROUW/KWARTET p ERt Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Deelnemers aan het verkeer moeten zich beter gedragen. Dat is het uitgangspunt van een campagne, die de gemeente Den Haag op touw wil zetten. Onverschilligheid, gebrek aan sportiviteit en onnadenkendheid zijn eigenschappen, die gevaar opleveren voor mede- Weggebruikers en het leefklimaat in de stad fikse schade berokkenen. Bet Haagse gemeenteraadslid me- trouw Otter-te Kolsté (CDA) heeft forig jaar ais eerste gepleit voor een actie, waarmee een beter ..ver keersgedrag'" bevorderd kan worden. De afdeling voorlichting van de ge beente heeft die suggestie uitge werkt. De gemeenteraad zal binnen kort beslissen, of de actie uitgevoerd wordt. De afdeling voorlichting meent, dat een campagne zich vooral moet rich ten op ..de gemotoriseerde mens", maar ..bredere groepen volwasse nen" niet uit de weg mag gaan. Want. zo zegt voorlichting: wordt het ver antwoordelijkheidsbesef van alle weggebruikers vergroot, dan worden zij zich de onveiligheid en de lawaai overlast meer en meer bewust. Juist dit bewustzijn kan leiden tot een beter verkeersgedrag. Voor diverse raadsleden is het een open vraag, of de voorgestelde campagne wel nut zal hebben ..Ik verwacht er geen wonderen van" zei gisteren de heer Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM B. en W. van Rotterdam kunnen in ieder ge val al rekenen op de steun van de raadscommissie voor ruim telijke ordening, waar het gaat om de toekomst van het vroe gere Rijnpoorthavengebied. Unaniem schaarden de commissiele den zich dinsdag achter het voorstel van B. en W. de voorkeur te geven aan handhaving van de bestaande toestand, hetgeen neerkomt op hoofdzakelijk agrarische bestem ming. Tevens wenste de commissie in dit gebied ruimte te scheppen voor tuinders. De voorkeur van het dagelijks be stuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond aanleg van recreatiege bieden werd door de raadscom missie „kortzichtig" genoemd, onder meer gelet op de zeer geringe kans dat recreatie in dit gebied financieel haalbaar is en in verband met de grote afstand van woongebieden. Overigens heeft ook de Rijnmond- gecommitteerde voor ruimtelijke or dening en agrarische aangelegenhe den, de heer C. M. L. Roozemond, inmiddels laten weten in te zien dat recreatie ln het vroegere Rijn- poorthaven gebied financieel nauwe lijks of niet haalbaar zal zijn. Bin nenkort zullen B. en W. van Rotter dam en Rijnmond over de toekomst van Rijnpoort overleg plegen, o Galjaard. hoofd van de afdeling voorlichting. Den Haag zal echt geen oase van verkeersfatsoen worden. Maar de onveiligheid en de overlast zijn ernstig genoeg om tot acUe over te gaan". Boodschap duren. De kosten worden geraamd op drie ton. Volgens gemeenteraadscommissie Voor openbare werken, verkeer en vervoer, die zich gisteren over de plannen boog, mag de campagne be slist geen „alibi" zijn. Daarmee werd bedoeld, dat het ontbreken van maatregelen op verkeersgebied niet verborgen mag worden achter ver-, wijten aan het adres van ver keersdeelnemers. Het gemeentebestuur kan ervoor zorgen, dat veel verkeersonveilig heid en -overlast verdwijnt, door bijv. het scheppen van ..verkeers- luxe" gebieden, het aanleggen van fietspaden en het bieden van beter Wat houdt de actie in? Zoveel moge lijk mensen moeten erop gewezen worden, dat ze in het verkeer aan anderen moeten denken. Die boodschap moet leiden tot direct handelen, bijv. langzaam rijden. Wegbeschildering, spandoeken, affi ches. borden, stickers e.d. spelen daarbij een rol, met teksten als „Demp uw knalpot" en „Kalm in de spits Aan de hand van de zgn.- wrkeërsóndérwijs verkeersdrukte-kaarten. waarover de Haagse politie beschikt, kan be paald worden, waar dit materiaal een plaats krijgt. In de plannen van de afdeling voor lichting worden ook activiteiten als keuringen en behendigheidstests, genoemde advertenties in allerlei bladen, folders en bioscoopreclames moeten de actie verder gestalte ge ven. De actie zou een Jaar moeten MAASSLUIS B. en W. van Maassluis hebben een ambtelijke werkgroep in het leven geroepen, die zich zal gaan moeten bezighouden met de toekomst van het r.k. schuurkerkje en aangrenzende ge bouwen aan de Zuidvliet, nu het ministerie van CRM heeft laten we ten geen subsidie te willen verlenen in de restauratiekosten van het ex terieur van dit kerkje en evenmin te willen bijdragen in de kosten van inrichting van het gebouw als mu seum. Volgens B. en W. betekent dit bericht niet dat de kans op behoud van het kerje. dat onlangs is aange kocht door de gemeente uit oogpunt van het historisch karakter, nu moet worden opgegeven. De ambtelijke werkgroep heeft als taak gekregen alsnog een oplossing te vinden. Onder meer zal onder zocht worden of het mogelijk is op het resterende deel van het aange kochte terrein een bebouwingsplan te ontwikkelen. Ook zal nagegaan worden of de geplande aktiviteiten in het kerkje niet versoberd kunnen worden. De gemeenteraad zal 25.000 voor deze onderzoeken be schikbaar moeten stellen. Van een onzer verslaggevers DELFT B. en W. van Delft willen dat de Kogelgieterij bij de Buitenwatersloot in Delft in handen van de'gemeente komt. Het complex is momenteel van defensie maar wordt niet meer gebruikt. der van de vlakbij gelegen provincia le weg genomen moeten worden. Inmiddels is de gemeente in onder handeling met vertegenwoordigers van het ministerie van defensie over de aankoop van het complex. Wan neer men bij defensie inderdaad ak koord gaat met het voorstel dan is het wel noodzakelijk, zo vermelden B. en W. nadrukkelijk, dat er steun van de overheid komt om het terrein over te kunnen nemen. B. en W. denken aan een rijksbijdrage van 80 procent in de kosten van de verwer ving. De plannen van het college worden komen vanavond ter sprake in de gemeenteraadscommissie voor stadsontwikkeling, verkeer en open bare werken. De gemeente Delft zou, na de be staande bebouwing (geddeltelijk) ge sloopt te hebben, de grond goed kun nen gebruiken voor woningbouw of om ruimte te geven aan het onder wijs. B. en W. zien ook wel wat in een combinatie tussen die twee bestem mingen. Er is in Delft grote behoefte aan een terrein voor een nieuw te bouwen school van het ..Christelijk Lyceum voor Delft en Rijswijk". Het defensieterrein ligt op minder dan één kilometer afstand van de oude binnenstad en is daarom bijzonder aantrekkelijk voor woningbouw en of de bouw van het nieuwe lyceum. Wel zullen een aantal voorzieningen tegen de te verwachten geluidshin- AMSTERDAM De rechtbaif Amsterdam heeft woensdag dek jarige Amsterdammer H. B. vew deeld tot vier jaar gevangenisi met aftrek, omdat hij 2 mei dit zijn plaatsgenoot R. F Zeeuw een hakmes om het leven brach! officier van justitie had acht geëist wegens doodslag. ksWI rechtbank achtte de doodslag et niet bewezen maar wel het toeb 5 gen van zwaar lichamelijk letseljl de dood als gevolg. Zowel dader als slachtoffer wan Paramaribo geboren. B., die w zijn snelheid op het voetbalve bijnaam „Ara" (snelle vogel) d viel zijn slachtoffer op de bew dag van achteren aan met eenl mes. Dit gebeurde toen Zeeuw o*- kermis op de Nieuwmarkt te mid t van een groepje Surinamers naa botsautootjes stond te kijken. J| daarna overleed hij aan zijn ven dingen. n be ent en ROTTERDAM Twee gewapende mannen hebben woensdag de be drijfsleider van de Taxfree-shop Sarnecki aan de Waalhaven in Rot terdam overvallen. De mannen klopten bij de winkel aan na slui tingstijd. De 54-jarige F. H. van de S. werd nadat hij de deur had open gemaakt om te vertellen dat de zaak gesloten was. door de mannen over meesterd. Van de S. werd middels een groot aantal pleisters vastge bonden De beide mannen verdwenen met horloges, camera's en een geldcas- sette met 4000. De bedrijfsleider wist zich kort nadat de mannen ver dwenen waren te bevrijden. DEN HAAG Een 29-Jarige inwo ner van Rotterdam zou bij een enor me reeks diefstallen en inbraken een buit van meer dan een half miljoen vergaard hebben. De man die ln een groot deel van Zuld-Holiand actief was, werd door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot drie Jaar gevangenisstraf. Tegen het vonnis is de man in hoger beroep gegaan bij het Gerechtshof. Het hof zal op 28 september arrest wijzen. AMSTERDAM „Ik ben hiermee begonnen om verslaafden te helpen. Rond kerstmis kreeg ik een Duits meisje in huis. dat verslaafd was aan de heroïne. Ik wilde haar van de verslaving afhelpen door haar steeds minder heroïne te geven. Maar geleide lijk kwamen er steeds meer kennissen van haar bij mij over de vloer, die allemaal in de ellende zaten omdat ze verslaafd waren. Ik ben ze toen ook heroïne gaan geven. Daarom liepen de zaken helemaal uit de hand." Aldus verklaarde de 41-Jarige Amsterdammer R. N waarom hij woensdag voor de rechtbank ln de hoofdstad terecht stond op verden king van handel ln heroïne. samen met zijn buurman, de 33-jarige regis seur P. G. en diens 20-jarige zwager G. op den B. Tegen de drie verdach ten eiste officier vpn Justitie mr. A. M. Fransen een gelijke gevangenis straf van één Jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. Na een ruzie in zijn ouderlijk huis in Breda trok Op den B. dit voorjaar in bij zijn zuster en haar man in Amsterdam. De laatsten waren toen al enkele Jaren verslaafd aan de her oïne. G., die zijn woning kort tevoren had gekraakt met behulp van zijn buurman N.. zat geheel zonder geld, terwijl zijn vrouw hoogzwanger was. N verklaarde voor de rechtbank dat hij een deel van zijn heroïne-handel. die hij als hulpverlening was begon nen. had overgedragen aan G.. ech ter op voorwaarde dat deze ermee zou stoppen zodra de baby geboren was. Hierdoor zou G. een uitzet voor zijn baby kunnen kopen. G verklaarde dat ln zijn huis de heroïne alleen door zijn zwager werd verkocht Slechts incidenteel ver kocht hijzelf wat aan verslaafden. Na een Up deed de politie een inval ln de woning van G., waar in de kleding van Op den B. een kleine hoeveelheid heroïne werd gevonden. Tijdens het onderzoek belden zes voornamelijk Duitse verslaafden aan om heroïne te kopen. Naar aan leiding van een kort verhoor van G. en zijn zwager, deed de poliüe daar na een inval in de woning van zijn buurman N Deze was niet thuis, maar de poliUe wachtte op hem tot hij rond middernacht arriveerde Hij bleek 28 gram heroïne bij zich te hebben, die hij kort tevoren van een Chinees had gekocht G werd na een kort voorarrest weer vrijgelaten. De komst van de baby was voor hem en zijn vrouw (die al zeven jaar verslaafd was aan de her oïne) aanleiding om een ontwen ningskuur te beginnen. „8inds ik heroïne gebruik, ben ik misdadiger geworden", vertelde O., die al enkele malen eerder wegens zijn verslaving in aanraking met de Justitie is geweest. De rechtbank doet op 29 september uitspraak. DEN HAAG De CPN-fractle ln de Tweede Kamer is van oordeel dat op korte termijn begonnen moet wor den met de bouw van een verzor gingstehuis voor bejaarden in het kader van de renovatie van Spaarndammer- en Zeeheldenbuurt in Amsterdam. Deze bouw zou door een besluit van het ministerie van VolkshuisvesUng worden opgehou den. aldus het Kamerlid Van het Schip in schriftelijke vragen aan de staatssecretarissen van Volkshuis vesting en van CRM. De samenstelling van de bevolking ln deze buurt ongeveer 18 procent bejaarden rechtvaardigt een ver snelde bouw van een verzorgingste huis. Nu de plannen klaar zijn en de grond beschikbaar is mogen finan ciële of andere overwegingen geen belemmering zijn. weekaanbiedingen geldig van donderdag 16 t/m woensdag 22 september dagversaanbiedingen geldig van donderdag 16 t/m zaterdag 18 september Ira deGruyter 500 gram van 150 voor amandel pak 250 gram van 145 voor van 165 voor pak 400 gram van 123 voor van 116 voor per kilo 100gram 500 gram per kilo nog voordeliger 150 gram van 147 voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 14