I Zeppelin kan mogelijk vervoersproblemen van derde wereld oplossen •j pa r* 1 De mode kleurt met het najaar mee! Trouw tiePaHhm Trouw S Proef met luchtschip in West-Afrika Gemeente Delft AANTREKKELIJKE BIJVERDIENSTE agent/bezorger RESERVE-BEZORGER COUPEUR - COUPEUSE De liefde voor de drie sinaasappelen GEMEENTE DELFT OFFICIEEL NIEUWS ROEST IN HET DRINKWATER medewerker(ster) INLICHTINGEN TEL. 020-913456 Toestel 743 mantelspecialist. VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1976 TROUW/KWARTET H Jaren geleden vloog nog een zeppelin van de Amerikaanse marine boven New York. BONN (DPA) Europese ontwikkelingshelpers in het zuiden van Opper-Volta waren enthousi ast toen zij in de tropische lucht de zilveren sigaar zagen opduiken die in de naaste toekomst hun transportproblemen zou kunnen helpen oplossen. De zwarte herders in de savanna's van West-Afrika hadden daarentegen de grootste moeite hun kudden bijeen te houden bij het verschijnen van het Westduitse luchtschip WDL 1. In Accra, de hoofdstad van Ghana, liep het verkeer in de war en kinde ren. die de zeppelin achternagelo- pen waren, moesten via de radio worden opgespóord. Dit waren randgebeurtenissen bij een proef, die op 9 Juli met speciale toestemming in het anders streng verboden luchtruim boven het pa leis van de Ghanese president be gon en die op 31 augustus in Opper- Volta werd beëindigd. Het 30 meter lange luchtschip van de Westduitse transportonderne mer Theo Willenkemper moest in deze proef bewijzen of een dergelijk transportmiddel in landen met een zwakke infrastructuur economisch verantwoord ingezet kan worden en of het bestand is tegen de bij zondere klimatologische omstan digheden van de tropen. De maat- zou in Bonn besloten worden het schappij voor technische samen werking had in opdracht van het Westduitse ministerie voor we tenschappelijke samenwerking een ploeg deskundigen samengesteld, die voor een totaalbedrag van on geveer 4,5 miljoen mark alle be langrijke gegevens zou verzamelen. Dat waren niet alleen technische metingen, maar ook economische en behoeftenanalyses, het gedrag van het luchtschip op de grond en in de lucht, het laden en lossen, en ideeën over een mogelijke transportorganisatie. Alternatief De nazaat van het trotse zeppelin tijdperk zou een mogelijk alterna tief kunnen worden voor andere. duurdere verkeerssystemen. Dan^ tornen. startsein te geven voor de bouw van een 120 meter lang prototype met een draagvermogen van 30 ton. Dat zou ongeveer 30 miljoen mark gaan kosten, inclusief de investe ringen voor een hal van 22 miljoen mark. De daaropvolgende luchtschepen zouden dan voor acht negen miljoen mark gebouwd kunnen Worden. Een tussentijds rapport over de ervaringen zal reeds in september worden inge diend. De studie van het Westduitse on derzoekinstituut voor lucht- en ruimtevaart, waarin een structuur- en behoeftenanalyse alsmede een rentabiliteitsonderzoek voor West en Centraal-Afrika wordt opgeno men, moet in februari 1977 gereed- Gedeeltelijke herziening uitbreidingsplan Oudelaanmolensloot De burgemeester van Delft maakt bekend, dat met ingang van 13 september 1976 gedurende één maand ter secretarie van de gemeente, afdeling stadsontwikkeling erv openbare werken. Oude Delft 116, voor een ieder ter inzage zal zijn neergelegd het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 augustus 1976 vastgestelde plan tot parltele herziening van het uitbreidingsplan Oudelaan- Deze herziening heeft betrekking op het terrein van het Rijkswegenlaboratorium aan de Van Mourik Broekman- weg (TM-wijk) ten behoeve van de uitbreiding van garage kantoor- en laboratoriumruimte Aangezien tegen het ontwerp-plan geen bezwaren bij de gemeenteraad zijn ingebracht en bij de vaststelling van het pfan daarin geen wijzigingen zijn aangebracht, bestaat behalve voor de inspecteur van de ruimtelijke ordening geen bevoegdheid tot het indienen van bezwaren bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland. Oefft, 10 september 1976 De burgemeester voornoemd, (get.) A P. Oeie. Voor ons agentschap WATERINGEN zoeken wij een serieuze die 's morgens vroeg de verspreiding van ons ochtendblad kan verzorgen. Voor verdere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met DAGBLAD TROUW Parkstraat 22. Den Haag. tel. (070) 469445. 's Avonds né 7 uur tel (070) 244784. Ochtendblad TROUW vraagt voor naar Agentschap LEI DEN een voor wisselende wijken. Wij willen hiervoor behalve het be- zorgloon ook nog een extra toeslag Hebt u interesse? bel dan naar onze inspec teur M. Overvtiet, R. Holstraat 17, Leiden, telefoon 761033. GEMEENTE KATWIJK BEKENDMAKING De burgemeester van Kat wijk, geeft ingevolge het bepaalde in artikel 17 van het Besluit op de Ruimtelij ke Ordening kennis van een verzoek om bouwver gunning hetwelk slechts in gewilligd kan worden met een vrijstelling, zoals be doeld in artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening van het bestem mingsplan „Landelijk Ge bied" voor het bouwen van een schuur ten behoeve van de opslag van landbouw werktuigen in de Zanderij- Westerbaan. op een perceel grond gelegen nabij de Pro- vincialeweg, alhier, kada straal bekend gemeente Katwijk, sectie D, nr. 582, gedeeltelijk. De vrijstelling van eerder genoemd bestemmingsplan ten behoeve van het inge diende bouwplan, waarvan de bouw- en situatieteke ning met ingang van maan dag 13 september 1976 ge durende veertien dagen voor een ieder ter gemeen tesecretarie (kamer 108-109) ter inzage ligt, zal worden verleend tot uiter lijk 1 augustus 1982. De rechthebbenden op aan grenzende en nabijgelegen percelen worden in de gele genheid gesteld om gedu rende voornoemde termijn van veertien dagen eventu ele bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vrijstelling schriftelijk ken baar te maken bij burge meester en wethouders van Katwijk. Katwijk, 9 september 1976. DE BURGE MEESTER VAN KATWIJK. C. A. Bos. Elke vrijdag in Inlichtingen over de aantrekkelijke adverten tietarieven worden u gaarne verstrekt. Tel. 020-913456, toestel 703 en 716. Anthony Trollope Trollope's zes Palltser- romans, in een bewerking van Michael Hartfwick, in een grote omnibus. In „Oe Pailisets" vindt u bijeen: grandeur, romantiek, intnge. chantage en dramatiek in de boeiende wereld van de parlementaire aristocratie in het Victoriaanse Engeland. 448 blz. Geb. f 23,50. paperback f 17,50 In de boekhandel. I J VEEN - WAGENINGEN OPLEIDING TOT voor dames- of herenkleding in WINTERAVOND-CURSUSSEN aan de Technische School voor Mode en Kleding te 's Gravenhage, Waalstraat 30, telef. 853524. Bovendien kan gevolgd worden een PRAKTIJKCURSUS tot het behalen van vakdiploma's voor dames en heren (het maken van eigen kleding wordt gesti muleerd). Deze cursussen vangen aan op maandag 4 okto ber a.s. Cursusduur 8 maanden: 2 avonden per week maandag en donderdag van 7.00 9.30 uur. Het cursusgeld bedraagt 100,- per cursusjaar. Aanmelding maandag tot vrijdag van 9.00—12.00 uur en van 2.004.00 uur (behalve woensdagmid dag) en maandagavond van 7.00—9.00 uur aan de school. Waalstraat 30. De Nederlandse Operastichting Het Circustheater - Scheveningen Serge Prokofiev dl. 14 september aanvang 20.00 uur Solisten: Roberta Alexander - Anke Brokstra - Mia Monsma - Maud Ockers - Ans Philippo - Mary Willems - Tom Haenen - Meinard Kraak - Adriaan van Limpt - Arnold van Mill - Alexander Oliver - Rudolf Ruivenkamp - Lieuwe Visser - Hubert Waber - Max van Weegberg - Fons van Zijl Het Rotterdams Philharmonisch Orkest - muzikale leiding: Hans Vonk - regie: Rhoda Levine - dekors en kostuums: Robert Israel - Nederlandse bewer king: Han Wilmink - Het Nederlands Operakoor o.l.v. Thijs Kramer - Het Nationale Ballet Plaatsbespreking drie dagen voor de voorstelling aan de kassa van 10-16 uur, telefonisch van 11-16 uur, nr. 070-558800. Pas-65 en CJP geldig. Gedeeltelijke herziening Komplan 1956 De burgemeester van Delft maakt bekend, dat met ingang van 13 september 1976 gedurende één maand ter secretarie van de gemeente, afdeling stadsontwikkeling en openbare werken, Oude Delft 116, voor een ieder ter inzage zal zijn neergelegd het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 augustus 1976 vastgestelde plan tot partiële herziening van het Komplan 1956. Deze herziening heeft betrekking op: a.het bestaande complexje woningen, gelegen tussen de Paardemarkt en de Doelenstraat; beoogd wordt deze bebouwing te handhaven en te renoveren; b.het gebiedje omgrensd door de Oude Langendijk, de Burgwal en de St. Jozef kerk; beoogd wordt op het thans braakliggende terrein een nieuw complex bejaar denwoningen te realiseren. Aangezien tegen het ontwerp-plan geen bezwaren bij de gemeenteraad zijn ingebracht en bij de vaststelling van het plan daarin geen wijzigingen zijn aangebracht, bestaat behalve voor de inspecteur van de ruimtelijke ordening geen bevoegdheid tot het indienen van bezwaren bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Delft, 10 september 1976. De burgemeester voornoemd, (get.) A. P. Oele. DUINWATERLEIDING VAN 'S-GRAVENHAGE In de periode van 13 sept, t/m 5 nov. a.s. ontdoet de Duin waterleiding het Haagse waterleidingnet van roestdeeltjes. Tijdens de werkzaamheden kan het water uit de kraan een roestkleur hebben. Daar is niets aan te doen. Het beste is dan een kwar tiertje te wachten. Is daarna het water nog roestkleurig, dan moet het even blijven stromen tot het weer helder is. Vooral bij het gebruik van wasmachines is voorzichtigheid ge boden. Als er toch roestvlekken in het wasgoed komen, dan is de beste manier om die er uit te krijgen de nog natte was opnieuw te wassen. De werkzaamheden hebben plaats volgens onderstaand schema. Daarbij moet worden opgemerkt, dat door de stroming van het water ook in omliggende wijken gevolgen merkbaar kunnen zijn. Van 13 t/m 24 sept het gebied begrensd door: Monsterseweg, Loosduinse Hoofdstraat, Oude Haagweg, Loos- duinseweg, Noord-West-Buitensingel, Koningin Emmakade, Groot Hertogfnnelaan, Suezkade, Houtrustweg; de duinen en de gemeente Monster. Van 27 sept, t/m 8 okt het gebied begrensd door: Kranenburgweg, Conradkade, Groot Hertoginnelaan, Waldeck Pyrmontkade. Noord-West-Buitensingel, Elandstraat, Hoge Wal, Mauritskade Dr. Kuyperstraat, Koningskade, Zuid-Hollandlaan, Benoordenhoutseweg; de duinen en de gemeente Wassenaar. Van 11 okt t/m 22 okt het gebied begrensd door: Benoordenhoutseweg, Zuid-Hollandlaan, Dr. Kuyperstraat, Mau ritskade, Hoge Wal, Elandstraat, Waldeck Pyrmontkade bij de Westermolens, Lijnbaan, Vaillantlaan, Spoorbaan Den Haag-Rot terdam en de gemeenten Rijswijk, Voorburg, Leidschendam en Wassenaar. Van 25 okt. t/m 5 nov. het gebied begrensd door: Monsterseweg, Loosduinse Hoofdstraat, Oude Haagweg, Loos- dulnsekade, Zoutkeetsingel, Vaillantlaan, spoorbaan Den Haag- Rotterdam en de gemeenten Rijswijk, Wateringen en Monster. Va: DE in we D« ciei ger Eet var hoi ons hel Ho in wij Bij de afdeling Inlichtingen- en Verhuisdienst van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit is plaats voor een die belast zal worden met: het geven van inlichtingen en voorlichting aan het publiek (zowel aan de balie als per telefoon) m.b.t. niéuwe aansluitingen, storingen, verbruikersnota's e.d.; het verrichten van de daaruit voortvloeiende administratieve werkzaamheden. Leeftijd minimaal 23 jaar Naast het bezit van een MULO/MAVO-diploma zijn goede contactuele eigenschappen en accuratesse vereist voor deze functie. Het salaris zal afhankelijk zijn van leeftijd en ervaring. De gemeente Leiden is voor de ziektekostenverzekering van haar ambtenaren aangesloten bij het IZA-Zuid-Holland. Schriftelijke sollicitaties, met vermelding van nummer 76079, te sturen aan burgemeester en wethouders, Stadhuis Leiden. Voor medezeggenschap over de aantrekkelijke advertentie tarieven van worden u gaarne verstrekt 1. Aktuele japon in Inca-dessinering, in de basiskleuren zwart en bruin. Mt.: 38 t/m 46 J 2. Vlotte japon in Mexicaans dessin, in de basiskleuren marine f.f\ en bruin. Mt.: 36 t/m 44 O^/#" 3. Sportieve flannel mantel met aiknoopbare capuchon, in de kleuren marine, zwart, bruin en w P'ffc bottle. Mt.; 34 t/m 46 4. Modieuze rib mantel o.a. in de kleuren zwart, beige, raf en bottle. Mt.; 36 t/m 50 5. Klassieke damesmantel met mooie sierstiksels, bijzonder geschikt voor de grotere maten, in de kleuren camel, marine, groen en rat Mt.: 42 t/m 50 |y-- Den Haag: Schoolstraat 24, Leyweg 954, Winkelcentrum Leidsenhage: Jasmijnhof 8 (donderdag-koopavond)

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 22