Arie de Vroet: gewaarschuwd maar niet bang voor IJsland Cees Stam even terug op de baan Tienkamprecord voor Grebenjoek Hoevenberg-KNVB Betere medische begeleiding noodzaak ,Het zijn misschien simpele voetballers, maar ze geven zich voor 100 procent' Na kampioenschap weer rust om te genezen Russische klacht in Canada Cup Björn Borg bij laatste zestien Vrijdag uitspraak in kort geding Van sportbeoefenaren 10% hulp nodig Nilsson blijft leiden in toekomstronde Spelverruwing soms zaak voor rechter Eltjo Schutter met de polsstok over 4,95 m DINSDAG 7 SEPTEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 11 REYKJAVIK Arie de Vroet, spi on van interim-bondscoach Jan Zwartkruis, is sinds zondagavond na de door de Belgen moeizaam via een treffer van Van der Eist met 1—0 gewonnen wedstrijd tegen IJs land, een gewaarschuwd man. „Neen, bang ben ik absoluut niet", zei de man, die rapport over de voetbalploeg van IJsland woensdagavond in Reykjavik te genstander van Nederland in de voorronde groep 4 van het we- reldkampioenschap moet uitbrengen. „Wel gewaarschuwd. Die IJslanders zijn misschien sim pele voetballers, maar ze geven zich toch vo'or de volle honderd procent. Nummer 10, Asgir Sigur- vinsson. is een voortreffelijke spe- l Ier, al is hij stijf links. Nummer zes (Johan Edvaldsson) en vijf (Mar- Z tein Geirsson) zijn in de verdedi ging bijzonder goed. Wat simpel alleen misschien". Kritiek op de taktiek van de behou dende bondscoach Guy Thijs wilde De Vroet pas na lang aandringen geven. „Tenslotte zijn we colle ga's", begon hij voorzichtig om dan vast te stellen: „Natuurlijk, de Bel gen vielen in het veld tegen. Ze hebben de tegenstander niet onder druk gezet. Ze hebben te weinig kracht in de aanval gehad. Dat Is nooit goed. Links en in het centrum klopte het lang niet altijd. Maar vergeet niet, het veld was hardstik- ke zwaar en dan is het erg moeilijk voetballen. Zeker als je tegenstan der alles geeft. Ik had nog op een gelijkspel gehoopt. Dat zat er in. - Jammer, dat zo'n fout de wedstrijd beslist. Te meer daar die doelman een zeer behoorlijke indruk maak te. Die wedstrijd heeft de IJslan ders heel wat kracht gekost. De vraag is of ze snel herstellen. Dat kan voor ons woensdag wel eens een positief punt zijn". Guy Thijs had tegen het overigens niet imponerende IJsland, voor twee spitsen gekozen. De Belgische bondscoach, die Roger van Gooi niet vrijgegeven door FC Köln zondagavond node heeft gemist, kreeg loon naar werken. Doordat er weinig werd gejaagd en de IJslan ders, met vier profs in de gelederen, rustig konden uitverdedigen, ble ven de kansen lange tijd uit. Pas twintig minuten na de hervatting was het voor het eerst gevaarlijk voor het doel van Stefansson. De dappere blonde doelman stortte zich echter voor de voeten van de vrij aanstormende Teugels. Eens te meer was hij de held van het publiek. Willy Wellens en Jacques Teugels hadden volgens Thijs in dit op een zeer zwaar en ongelijk veld gespeel de duel de beslissing moeten force ren. De voorwaartsen van RWD Molenbeek werden echter volko men bedwongen. Wellens had in Petursson een goede bewaker. Ola- fur Sigurvinsson liet Teugels nog minder vrijheid. En als het dan eens niet klopte, stond daar Johan Edvaldsson. prof bij Celtic, die hard en onverbiddelijk ingreep. Door de behoudende strijdwijze van de Belgen speelde de strijd zich af op het middenveld. De aanval hield het speelveld voor rust zeer smal. Dat gaf de IJslanders de mo gelijkheid steeds op tijd in te grij pen en zich te groeperen rond het doelgebied. Na de hervatting, toen Wellens meer de vleugel zocht, kwam er zij het kort tenminste enige ruimte. IJsland had in Guom Porbjoer- nsson en de in België uitkomende Martein Geirsson zijn spitsen. Zij kregen echter, zodra dat maar mo gelijk was, assistentie. Asgier Si gurvinsson, hun beste man, en Ami Sveinsson waren bijzonder actieve aanvallende middenvelders. Veel vuldig balverlies, waaraan Ludo Coeck zich schuldig maakte, zorgde ervoor dat IJsland steeds weer de Belgische aanvallen kon openbreken en zelf tot snelle acties overgaan. Vergeefs heeft de ploeg gepoogd met de verre inworpen van de voor Charleroi uitkomende Gudgeir Leifsson de beslissing te forceren De rossige reus Ed valdsson trok dan mee naar voren. Het succes bleef echter uit. Begrotingen MADRID De begrotingen van de Madrileense voetbalclubs Real en Atletico zijn tesamen goed voor een bedrag van bijna 36 miljoen gulden. De „koninklijken" hebben voor het seizoen 1976/1977 een be drag van 551 miljoen pesetas (22 miljoen gulden) op hun begroting staan. Stadgenoot Atletico komt tot een totaal van 347 miljoen pe setas (14 miljoen gulden). Deze cij fers zijn maandag in Madrid, na de jaarvergaderingen van beide veren igingen, bekendgemaakt. De leiding van Real Madrid infor meerde zijn 60.000 leden dat het afgelopen seizoen een positief sal do te zien heeft gegeven van 4,6 miljoen pesetas (184.000 gulden). De leden van Real betalen jaarlijks een contributie van 150 pesetas (zes gulden). Atletico Madrid, dat 48.000 leden telt die ieder jaarlijks 200 pesetas (acht gulden) contributie betalen, sloot het voetbalseizoen af met een batig saldo van 260.000 gulden. Het Bernabeu-stadion (ca paciteit 125.000) van Real Madrid kan echter aanmerkelijk meer toeschouwers bevatten dan het sta dion van Atletico Madrid (75.000 toeschouwers). Real Madrid, dat als vereniging di verse andere sporten herbergt, trok op de begroting meer dan twee en een half miljoen gulden uit voor het aantrekken van nieuwe spelers. Het grootste gedeelte van dit be drag ging gemoeid met het contrac teren van de voorheen in West- Duitsland spelende Deen Henning Jensen. Atletico Madrid, dat al ze ven Zuidamerikanen had, contrac teerde de Argentijn Ruben Cano voor 1,3 miljoen gulden. Daarmee kreeg de ploeg de bijnaam van „de Zuidamerikaanse selectie". Don Santiago Bernabeu is door de ledenvergadering voor vier jaar als president van Real Madrid herko zen. De legendarische Bernabeu „regeert" de koninklijke ploeg al sinds 1943. Ook de voorzitter van Atletico, de meervoudig miljonair Vicente Calderon, is doorzijn leden voor vier jaar herkozen. Hij zetelt sinds 1964 aan het hoofd van Atleti co Madrid. Een beeld uit de wedstrijd IJsland—België. De Belgen verdedigen met vier man in de nabijheid van doelman Piot en de voor Celtic spelende IJslander Edvaldsson (nummer 6). George Best LONDEN Anderhalve minuut slechts heeft George Best nodig gehad om te bewijzen, dat zijn schijnbewegingen nog even effec tief zijn als weleer. Bij zijn eerste League-optreden sinds twee en een half jaar passeerde de 29-jarige „te ruggekeerde" stervoetballer op on navolgbare wijze enkele tegenstan- ders om vervolgens met een ef- oportmcin fectvol schot te scoren. tweemaal zoveel als Fulham ge woonlijk trekt volgde het eerste heroptreden van Best in eigen land, nadat hij door de publiciteit rond een nogal frivole levenswijze ge dwongen was geweest naar Ameri ka uit te wijken, waar hij laatstelijk speelde voor de Los Angeles Aztecs. Dat doelpunt bracht tweede divi sieclub Fulham. die Best kortelings inlijfde, een 1—0 zege tegen Bristol Rovers. Een menigte van meer dan 20.000 toeschouwers meer dan MüNCHEN - .Kaiser Franz" Bec- kenbauer is dit weekeinde in de bloemetjes gezet. Hij werd in Duitsland voor de derde achtereen volgende maal tot voetballer van het jaar gekozen, terwijl de spelers van de Bundesliga de aanvoerder van FC Bayern München ook nog kozen tot „sportman van het Jaar". Bij een enquête van het sportblad „Sport" stemden 35,6 procent van de Bundesliga-spelers voor Franz. Beckenbauer. die daarmee zijn ploeggenoot Sepp Maier afloste. Op de tweede plaats kwam Rainer Bonhof van kampioen Borussia Mönchengladbach met 28,5 pro cent van de stemmen en derde werd Peter Nogly (Hamburger SV) met 9.4 procent In Oostduitsland werd Jürgen Croy de doelman van het nationale elftal voor de tweede keer in zijn carrière tot sportman van het jaar gekozen. OSTUNI Sinds jaren is Norbert Koch weer gangmaker van Cees Stam, de Zaankanter die deze week ondanks zijn gebroken middenhandsbeentje toch in het wereldkampioenschap van de stayers start. Stam deed na onderling overleg afstand van zijn „rechten" op zijn vaste gangmaker Joop Stakenburg omdat hij, na een eventueel succes, zijn prestatie doorzijn blessure toch niet zal kunnen effectueren. Stam: „Dank zij de sportieve instel ling van mijn verzekeringsmaat schappij kan ik in Lecce starten. Idaar daarna moet mijn arm eerst genezen. Dat betekent dat ik vóór januari toch niet echt in de slag zou kunnen. Stakenburg en Venix heb ben bij het Nederlands kam pioenschap bewezen een goed kop- Ïel te zijn. Moet ik daar dan tussen omen omdat ik bepaalde rechten heb?" ;Na een korte aanloopperiode achter Moop van Roey werd Stam in 1968 ^'twééde (achter Koch) in het we reldkampioenschap der ama- -teurstayers. Het tweetal ging daarna niit elkaar in liphte wrevel en zal pas "tijdens de training in Lecce weer een ;ploeg vormen. „Dat is geen pro bleem", vond Stam. „Wij zijn allebei vaklieden. „Koch dacht er precies zo over. „Stam is een klasseman, die kruipt achter de motor en het gaat direct goed, tenzij het natuurlijk he lemaal mis met zijn arm is. Wij heb ben de laatste tijd beiden een beetje ons gezicht verloren, wat is mooier dan een wereldkampioenschap om ^het terug te vinden." -De rechter arm van Cees Stam zit nog zeker voor zo'n twee maanden in het gips. De drie-voudige oud wereldkampioen bij de stayers (1970 bij de amateurs, 1973 en 1974 bij de profs), die vorig jaar in Rocourt tweede werd, heeft nittemin volop -getraind. Stam die het gebroken middenhandsbeentje. waarvoor een herstelperiode van een maand of vier ^staat. opliep tijdens een criterium in •Woerden op 15 juni, meent dat hij zeker niet kansloos is tijdens het wereldkampioenschap „De vorm is goed, maar niet volmaakt natuurlijk na twee maanden zonder competi tie", vertelde de dertigjarige Zaan kanter. Stam wilde zelf dolgraag naar de wereldkampioenschappen. waar voor de KNWU hem ook inschreef. „Ik moet wel", verklaarde hij." Die tweede plaats van vorig jaar in Re- court heeft niet direct een grote in vloed gehad op mijn contracten, maar als ik er dit keer helemaal niet bij zou zijn dan kan ik het verder wel vergeten. Zowel bij de stayerij als in de zesdaagsen. Wanneer twee Ne derlandse stayers in Lecce goed rij den dan zal vrijwel geen enkele or ganisator zeggen: kom wij pakken die derde. Cees Stam. er ook bij omdat hij het vroeger zo leuk heeft gedaan." Aanvankelijk plaatste ook Stam nog een flink vraagteken bij zijn deelneming omdat hij in het onze- I kere verkeert over wat de verzeke ring doet. „Mijn sponsor, betaalt mij I mijn maandgeld uit. hoewel hij van het GAK. om voor mij niet helemaal duidelijke redenen, niets terug krijgt Ik heb altijd gedacht dat ik goed zat met een vast salaris en de sociale voorzieningen, maar nu pun tje bij paaltje komt. is er toch geen uitkering, hoewel er jarenlang pre mie is betaald. Via de verzekering Cees Stam in actie achter Stakenburg. De Zaankanter zal de komende dagen in Italië echter met Nop Koch rijden. MONTREAL/TORONTO Canada heeft zijn tweede wedstrijd voor het ijshockeytoernooi om de Canada Cup in Montreal tegen de Verenigde Staten moeizaam met 4—2 gewon nen. De periodestanden waren 30 0—2 1—0. In de slotfase probeerden de Amerikanen nog met zes veldspe- lers de gelijkmaker te forceren de stand was toen nog 3—2 maar het gevolg was dat de Canadees Sittler in de laatste minuut de puck in het verlaten doel kon plaatsen. Tsjechoslowakije slaagde er eve neens in de tweede overwinning te boeken. Na de Sowjet Unie (5—3) moest Finland er met 08 aan gelo ven. De periodestanden waren 0—1 0—3 0—4. De Tsjechische overwin ning had nog groter kunnen zijn, maar de Finse doelman Anti Leppa- nen verkeerde in grootse vorm en stopte niet minder dan 41 schoten. In de derde wedstrijd van de tweede ronde speelden de Sovjet Unie en Zweden tegen elkaar gelijk: 3—3. Met nog slechts drie minuten te spe len zorgde de Zweed Anders Hed- berg voor de gelijkmaker. Na afloop deed de Russische coach Viktor Tiksjonov zijn beklag over de slech te arbitrale leiding. Hij dreigde zelfs zijn team uit het toernooi terug te trekken. „Ik heb nog nooit zulke zwakke scheidsrechters meege maakt", aldus Tiksjonov „Ik heb er gewoon geen woorden voor. We speelden niet alleen tegen de Zwe den maar ook tegen de arbiters. Ze probeerden voortdurend ons ritme te verstoren". Na twee wedstrijddagen is de stand in het toernooi: 2 2 0 0 4 15— 4 2 2 0 0 4 18— 3 2 110 3 8-5 2 0 111 6—8 2 0 0 2 0 4—9 2 0 0 2 0 2—19 FOREST HILLS Bjofrn Borg ac teerde gisteren heel wat vertrouwen wekkender dan de laatste dagen Ten koste van de Brit John Lloyd plaatste hij zich bij de laatste zes tien van het heren enkelspel op Fo rest Hills. Hij liet zijn tegenstander niet meer dan zes games (63.6—3). „Ik raakte ze nu weer in het midden van het racket" merkte Borg verge noegd op. De Zweed geldt nu weer als de meest in aanmerking komen de kandidaat in het eindstrijd-duel tegen hoogstwaarschijnlijk Jimmy Connors. UTRECHT (ANP) De president van de Utrechtse rechtbank, mr L. Schuman, zal vrijdag uitspraak doen in het kort geding dat voetballer Guus Hoevenberg heeft aangespannen tegen de KNVB Hoevenberg is door de KNVB voor vijf jaar geschorst omdat hij een scheidsrechter na afloop van een wedstrijd had geslagen. Hoevenberg volgde die wedstrijd overigens als toeschouwer. Hoevenberg. die drie seizoenen geleden in het betaalde voetbal uitkwam doch daarna wegens een blessure bij een amateurclub terecht kwam. heeft een aanbieding van de Almelose eerste divisie club Heracles gehad. Een voorwaarde was evenwel dat de KNVB de schorsing bekort of ongedaan maakt. De KNVB heeft op een door Hoevenberg ingediend gratieverzoek negatief gereageerd. Volgens mr Janssen van Raay, die voor Hoevenberg pleitte zou de KNVB na de afwijzing van het gratieverzoek gesuggereerd hebben om een nieuw verzoek in te dienen. Daarbij zou dan de nadruk moeten worden gelegd op het feit dat Hoevenberg beroepsvoetballer is. Een tweede gratieverzoek is door de KNVB echter opnieuw afgewezen. Volgens mr Janssen van Raay lijdt de KNVB geen schade als Hoevenberg binnenkort weer zou mogen voetballen. „Het gaat om een belangen afwe ging". aldus mr Janssen van Raay. Mr H P. Utermark, pleitend voor de KNVB, was van mening dat de bond in alle opzichten de zaak-Hoevenberg redelijk heeft behandeld en dat Hoevenberg beslist niet „aan het lijntje" was gehouden. UTRECHT Tien procent van de sportbeoefenaren heeft me dische hulp nodig. Als men hun aantal in Nederland op drie miljoen schat, moeten er jaarlijks naar aanleiding van hun sportbeoefening 300.000 naar de dokter, en dat betekent dat de ongeveer 4000 huisartsen gemiddeld elke week vijftien sportbles sures te behandelen krijgen. De heer D. Oosthoek, huisarts in Rijssen. maakt deze rekensom in het blad „Huisarts en wetenschap". Hij stelt, dat sportbeoefening in ons maatschappelijk patroon normaal is en dat de huisarts zich niet kan veroorloven te zeggen dat hij er niets mee te maken heeft. Hij zou zich volgens dokter Oosthoek moeten af vragen. of het in de sportwereld veel gehoorde verwijt klopt dat de huis arts volstaat met een recept voor een dikke enkel of een dikke knie: vier weken rust. De heer Oosthoek pleit onder meer voor een betere medische begelei ding van zwemtrainingen. omdat in de zwemwereld zware trainingen op jonge leeftijd steeds meer worden geaccepteerd. Daarbij is ook aan dacht nodig voor het gezin. Zeker ais de ouders van de kinderen de trai ning aanmoedigen, aldus de heer Oosthoek, worden soms de vreemdste en onnodig kostbare op vattingen over voeding gehuldigd. Als voorbeeld noemt hij een zwemstertje dat per dag achttien uitgeperste sinasappels consumeert. Hij zegt dat er huisartsen zijn. die na ziekte of ongeval de wedstrijdsport verbieden, maar geen bezwaar heb ben tegen training. Hij meent, dat in zo'n geval duidelijk moet worden vastgesteld voor welk deel van de training dat geldt, aangezien trai ning althans in teamsporten zwaarder is dan het spelen van een westrijd. De arts moet inzicht hebben in de lichamelijke eisen die een sport aan een patiënt stelt. De heer Oosthoek vindt, dat de verschillende sportbon den de eisen zouden moeten formu leren. inherent aan de betreffende sport, voor keuringen na ziekte of ongeval. Hij stelt tenslotte, dat het samen werken met een trainer, een clubbe stuur. een fysiotherapeut of een sportmasseur een bepaalde instel ling vereist, waarmee veel artsen moeite hebben. EMBRUN (ANP) De Zweed Tommy Prim heeft de derde etappfe van de Ronde van de Tokomst voqr amateurwielrenners gewonnen. D£ rit ging van Sampeyre naaf Embrun. Prim's landgenoot Sver£ Ake Nilsson behoudt de leiding ih het algemeen klassement. BAD NEUENAHR Ook na de vierde etappe van de amateurronde van Rijnland/Palts heeft de Poolse Olympische kampioen Mieczyslaw Nowicki de leiding in het algemeen klassement. Wel heeft het lange tijd ernaar uitgezien, dat de Duitser Hans Peter Jakst een grote sprong zou kunnen maken. Zijn solo over meer dan honderd kilometer gaf hem op een gegeven moment een voorsprong van ruim acht minuten, maar toen de schermutselingen tus sen de Polen en de Nederlanders oplaaiden, was het snel met de een zame jager gedaan. Hij werd veertig kilometer voor de finish terugge pakt. Uit het jagende peloton ont snapte tenslotte de Pool Krysztol Sujka, die met 28 seconden verschil de Tsjech Jiri Koneckny naar de tweede plaats verwees. De Neder landers kwamen allen binnen in het grote peloton, dat zo'n vijftig ren ners omvatte. DEN HAAG (ANP) Staatssecreta ris Zeevalking van Justitie en een delegatie van de KNVB hebben een oriënterend gesprek gevoerd over de sportverruwlng en de mogelijke strafrechtelijke kanten daarvan. Beide partijen waren het er over eens dat er in extreme gevallen spra ke kan zijn van mishandeling, 4ie voor beoordeling door de strafrech ter in aanmerking kan komen. Verder heeft de KNVB uiteengezet hoe de tuchtrechtspraak van deze organisatie werkten daarbij volgens de woordvoerder laten zien dat de KNVB veel aan de bestrijding van spelverruwing. zowel in het beroeps- als het amateurvoetbal doet. Beide partijen waren het er volgens hem ook over eens dat de verruwing een probleem is en dat er soms gevallen zijn, waar de Incidenten ontaarden in mishandeling. van de KNWU kreeg ik wel mijn uitkering voor iedere dag dat ik niet rijden kan en daardoor had ik mijn inkomsten op een aanvaardbaar ni veau. De kans bestond echter dat indien ik zou starten in Lecce en het toch niet kon maken ik mogelijk niet nog eens bij de verzekering kon aankloppen. Ik kon dan wel zeggen dat ik nog niet hersteld was. zoals in Lecce dan zou zijn gebleken, maar zij konden dan net zo goed zeggen dat alleen al het deelnemen aan wereldkampioenschappen een aan wijzing was dat het genezingsproces zo ver was gevorderd, dat ik mijn werk van wielrenner weer kon opne men. Ik liep het risico dat ik bij een slecht resultaat om welke reden ook maandenlang zonder inkomsten zat. Dat nu kon ik mij niet veroorloven. Zo'n vetpot is de stayerij in de jaren hiervoor ook niet geweest. Voor ik mijn definitieve beslissing nam over rijden of niet wilde ik dan ook eerst precies weten wat de verzekering deed. Anders was het risico voor mij te groot. De verzekering heeft nu gelukkig positief gereageerd. Op de baan moet ik het nu waarmaken TALENCE Alexander Grebenjoek (Sov) heeft in Talence (Zuid- Frankrijk) het Europese record tien kamp verbeterd en gebracht op 8468 punten. De Rus. die bij de Olym pische Spelen in Montreal als negen de eindigde met 7803 punten, verbe terde het Europese record van zijn landgenoot Nikolai Avilov met 14 punten. Avilov bereikte bij de Olym pische Spelen in München, waar hij het goud veroverde, met elektro nische tijdwaarneming 8454 punten De tijden van Grebenjoek werden in Talence met de hand opgenomen De 18-jarige Engelsman Daley Thompson eindigde als tweede met 7906 punten, een nieuw wereldrecord voor junioren. Het oude record stond met 7842 punten op naam van de Oostenrijker Josef Zeilbauer. De prestatie van Thompson betekende ook een nieuw Engels record. De Frans Ouy Drut. Olympisch kampi oen op de 110 meter horden, die bij het begin van de 1500 meter op de tweede plaats stond, moest op het afsluitende nummer volledig uitge put de strijd staken HANNOVER Eva Wilms, de Westduitse recordhoudster ko gelstoten, heeft tijdens de Westduit- se kampioenschappen vijf- en tien kamp in Hannover het wereldrecord vijfkamp met een totaal van 4924 punten tot op acht punten bena derd Eva Wilms in Montreal zeven de bij het kogelstoten met 19.29 me ter. had met een weinig geluk het wereldrecord van de Oostduitse Burglinde Pollak (4932 pnt) kunnen verbeteren. De 24-jarige aankomen de lerares lichamelijke opvoeding verbeterde op vier van de vijf onder delen haar persoonlijke records. De basis waarop Eva Wilms haai prestatie bouwde was de 20,94 meter bij het kogelstoten. Zij stelde daar mee haar eigen Westduitse record 29 centimeter scherper. VUGHT i ANP) Eltjo Schutter Quick) heeft bii nationale atletiek- wer|stri>den :t> Vi «n Neder- lyi.use i'toiii polssiokho" springen verbeten! :i .u :it op 1.95 meter. Schutter sprong vijf centimeter ho ger dan hij op 22 augustus bij de nationale kampioenschappen in Den Haag deed De Nijmegenaar kwam toen tot 4.90 meter Eltjo Schutter, die nog steeds lichte hinder ondervindt van de enkelbles sure. die hij eind juni in Kopenhagen opliep, begon in Vughtop een hoogte van 4.60 m die hij in zijn eerste poging haalde Daarna ging de lat 20 centimeter hoger. De Nijmegenaar bedwong de hoogte in zijn derde poging. Op 4,95 m slaagde hij in zijn eerste sprong. Vervolgens probeerde Schutter als eerste Nederlander over vijf meter te komen ..i keer op 5.01 meter ina r miste dr.r maal op het laatste nippertje Het was de vijfde maal dat Eltjo Schutter het nationale record verbe terde De eerste keer deed hij dat op 9 juni 1974 in Brussel (4,75 mi. daar na volgden 4.80 m (Papendal 16-6- 74». 4,85 m (Nijmegen. 1-6-75). 4,90 m (Den Haag 22-8-76) en 4,95 m (Vught 5-9-76). „Op 18 september hoop ik in Brussel tijdens de interlandwedstrijd België- Nederland-West-Duitsland B de vijf meter te halen". De Nijmeegse stu dent denkt dit seizoen nog een tien kamp. een nummer waarop hij met 7700 punten eveneens Nederlands re cordhouder is. uit te komen Dat zou i. in. eten gebeuren in Nijmegen, w. ar men hoopt in oktober de nieu we kunststofbaan gereed te hebben. L

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11