r britse zeelieden willen in staking New York Times beschuldigt Fords tweede man Nieuw kabinet in Koeweit FAMILIEBERICHTEN Verdwenen gezin teruggevonden op Italiaanse camping Eerste paal voor muziekcentrum in Utrecht geslagen Leraar lassen en konstr. bankwerken DINSDAG 7 SEPTEMBER 1976 TROUW/KWARTET 1{fc D) LONDEN (Reuter, DPA) Met een {cleine meerderheid hebben de ge organiseerde Britse zeelieden beslo ten in staking te gaan. Het resultaat van de stemming is gisteren, de eerste dag van het jaarlijkse congres Van de TUC, de Britse overkoepelen de vakorganisaties, bekend ge maakt Bij dit arbeidsconflict gaat het om de vraag of de zeelieden pas jn januari of nu al een loonsverho ging zullen krijgen. het besluit van de zeelieden is een inbreuk op de loonpolitiek van de regering Morgen beslist het bestuur yan de vakorganisatie van zeelieden over de wijze waarop de actie zal worden gevoerd. Gezien de geringe meerderheid waarmee het besluit genomen is, acht men een algemene staking, die rampzalige gevolgen zou hebben voor de toch al niet bijster florisante economie van GrootrBrittannië, onwaarschijnlijk. Tijdens het congres van de TUC wees Cyril Plant, secretaris van de bond van belastingambtenaren, erop dat de regering, gezien tegen de achtergrond van anderhalf miljoen werklozen, niet op de onbeperkte teun van de vakbeweging moet rekenen. Ondanks deze dreigende taal houdt niémand er ernstig rekening mee dat de TUC het sociale coptract met de regering zal opzeggen. Wel willen de meeste bonden terug naar het Jvrije loonoverleg in 1977. De rege- Jring voelt daar echter niets voor. i NEW YORK (UPI) De Republi keinse kandidaat vo'or het Ameri kaanse vice-presidentschap. Robert J Dole heeft in 1973 een illegale bijdrage van 5000 dollar gekregen van de Amerikaanse oliemaatschap pij Gulf, zo zegt althans de New- York Times van welingelichte zijde vernomen te hebben. De Times schreef gisteren dat de „voormalige hoofdlobbyist van Gulf. Claude Wild jr. voor een federale rechtbank verklaard heeft dat hij dit bedrag bijdroeg aan Dole's campagne om herkozen te worden tot Senator in Kansas. Volgens de Times wist de huidige president Ford van deze aantijgin gen voordat hij Dole aanwees als kandidaat voor het vicepresi- dentschap. Een woordvoerder van Dole heeft het bericht „volkomen onjuist" genoemd. „Senator Dole heeft al zijn campag nemappen nagekeken en er blijkt uit dat hij geen geld in welke hoe veelheid dan ook van Gulf heeft gekregen", aldus de woordvoerder Volgens de Times kreeg Dole het geld via een tussenpersoon KOEWEIT (Reuter) Kroonprins sjeik Jaber Al-Achmed Al-Sabah van Koeweit heeft een nieuwe rege ring gevormd, acht dagen nadat het parlement naar huis werd gestuurd. De nieuwe regering bestaat uit het volledige oude team plus drie nieu we ministers voor drie nieuwe ge creëerde posten. Er is een ministerie van planning opgericht, aan het hoofd waarvan de huidige ambassa deur in Libanon, Mohammed Yoes- sef Al-Adasani, komt te staan. Ver der zijn de zaken betreffende de Islam afgesplitst van het ministerie van justitie en in een afzonderlijk ministerie ondergebracht. Een lid van de koninklijke familie van het land, sjeik Salman Al- Doeaij Al-Sabah komt aan het hoofd van het ministerie van juri dische en administratieve zaken. Men neemt aan dat dit ministerie de wetgevende functie van het parle ment gaat overnemen. In een giste ren verzonden brief aan het staatshoofd heeft de nieuwe premier aangekondigd dat hij de democratie zal handhaven en versterken. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Jezus uw verzoenend sterven is het rustpunt van mijn hart In dit vaste vertrouwen nam God nog onverwacht van ons weg, na een tijd van zorg en geduldig gedragen moeite, mijn lieve man. onze lieve vader en opa Gerrit Mars echtgenoot van Gerdina de Boer eerder van Neeltje H. de Gier op de leeftijd van 76 jaar Broek in Waterland G Mars-de Boer Broek in» Waterland Jan en Katie Haarlem M«es en Nico Zunderdorp Janneke en Henk Broek in Waterland Gerrit en Gre Nieuw-Zeeiand: Willy en Jos Eindhoven Janny en Kees Eindhoven Aky en Ton Eindhoven Piet "t Harde Gert en Ineke Broek in Waterland Henk en Tim en kleinkinderen Broek in Waterland. 5 september 1976 Nieuwland 3 De rouwdienst zal plaatsv i nden donderdag 9 sep tember a s 's middags 13.30 uur in de Ned Herv kerk te Broek in Waterland, waarna begrafenis op de algemene begraafplaats aldaar Gelegenheid tol condoleren dinsdagavond van 19 30-20.30 uur in de Opstandingskerk. Graaf Wil lemlaan 1. Monnickendam en na de begrafenis in de leerkamer te Broek in Waterland. Geen Bloemen Thuis liever geen bezoek. Heden oveileed onze dierbare Vader, Grootvader en Vriend Pieter Blokker Weduwnaar van Aaltje Biersteker op de leeftijd vai jaar 1 Corinthe 13 Dr liefde Alles bedekt zij. alles gelooft zij Alles hoopt zij. alles verdraagt zij De liefde vergaat nimmermeer Callantsoog A Blokker M Blokker-Buik Schagen: J Blokker G J Blokker-Pik Marlies Rio de Janeiro P Blokker P. F. d'Almeida Amsterdam D J. Blökker S E. Hermans Oudesluis: C Blokker H A C. Blokker-Swinkels Angclique. Danny Schagen A Blokker en J Blonk K. Blokker en A. de Wit M Blokker E A. Blokker Schagerbrug Mevr S B Houtcnbos-Peperkamp Schagen. 3 september 1976 Westerweg 2 De rouwdienst wordt gehouden op woensdag 8 september in de Ned Herv Kerk. Markt te Scha gen. aanvang 14 00 uur waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de Algemene Be graafplaats te Schagen. om 15 00 uur Geen toespraken Na de plechtigheid wordt gelegenheid gegeven tot condoleance in Zaal Roven, Loet 13. Schagen. Nationaal en internat ionaal aktief Christelijk f\| Nationaal Veerbond Utrecht, Ravedun'l, Postbus 2475, Tel. 030-941041 ..Wat zal ik, met Gods gunsten overlaan dien trouwen Heer voor zijn gena ver gelden?" Heden nam de Here plotseling tot Zich onze zeer geliefde Moeder. Schoonmoeder. Groot- en Over grootmoeder Pieternella Lanser-Blokland weduwe van G. G. Lanser, op de leeftijd van 78 jaar. Sliedrecht: G. Groenewold-Lanser J. Groenewold Dordrecht S. den Boer-Lanser A. den Boer Maasbree: A. Lanser S. Lanser-Verdoorn Dordrecht: R Lanser C. Lanser-Kastelein Sliedrecht: G. G. Lanser W. J Lanser-Knauff Schoonhoven: P. B. J. Lanser A. C. Lanser-Kastelein Klein- en achterkleinkinderen Sliedrecht, 5 september 1976 Middeldiepstraat 33 Gelegenheid tot condoleren in de woning op dinsdag 7 september 1976 van 19.00-21.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben D.V. op don derdag 9 september a.s. om plm. 15.00 uur op de Begraafplaats te Sliedrecht. Vooraf wordt een dienst gehouden in de Geref. Kerk. aan de Oranjestraat welke om 14.00 uur zal aanvangen. Tot onze grote droefheid overleed geheel onver wachts onze lieve Zoon en Broer Johannes van Vollenhoven op de leeftijd van 20 jaar Psalm 91 15 (onber.) ..In de benauwdheid zal Ik bij hem zijn." E van Vollenhoven H D van Vollenhoven-Brinkman Jaap Guusje-Willem Utrecht. 4 september 1976 Azièlaan 2 ,De overledene is opgebaard in de aula van het Ouderijn Ziekenhuis aan de Van Heuven Goed hartlaan alhier. Gelegenheid tot bezoek dinsdag 7 september a.s. van 19 00 19 30 uur. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 8 sep tember a.s. om 12 00 uur op de algemene be graafplaats te Oosterbeek. Vertrek vanaf het woonhuis om plm. 10.45 uur Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenisplechtigheid in de aula van de be graafplaats Heden nam God tot Zich onze innig geliefde Vrouw. Moeder en Oma Jantje Brakel - van der Meulen op de leeftijd van 74 jaar. H A Brakel A. H Brakel I F Brakel-Claus Andreas, Thomas G G Brakel A M. Brakel-Jansen Henk. Rien, Marjan, Jolanda Rotterdam. 5 september 1976 Stadhnudersplein 2b Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7 tot 9 uur in het woonhuis en na afloop van de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 9 sep tember op de algemene begraafplaats ..Croos- wijk". na aankomst in de kapel om 2.30 uur. Vertrek vanaf het woonhuis circa 2 uur. Tot onze grote droefheid is van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Jantje (Jo) Brakel-Van der Meulen R'dam G C. Van der Meulen Almen G A. Van der Meulen H Van der Meulen-Zimmer. R'dam D Brakel J D Brakel F C van der Meulen-Brakel Nichten en neven R'dam. 5 sept 1976 DEN HAAG Het Nederlandse ge zin Scholte, dat sinds 30 juli in Zuid oost-Europa was verdwenen en waarnaar de Nederlandse ambassa des in Athene, Rome en Belgrado hebben gezocht, is terecht. Luuk en Els Scholte en hun kinderen van anderhalf en drie bleken op de cam ping „Roma" bij Rome te kampe ren, en keren in goede gezondheid naar Nederland terug. Aanvankelijk werd aangenomen dat hun iets was overkomen, omdat zij voor hun vertrek met hun familie in Nederland hadden afgesproken re gelmatig contact te onderhouden. Van een verslaggever UTRECHT Wethouder Harteveld (culturele zaken) heeft gisteren op het Vreeburg in Utrecht de eerste paal geslagen voor het muziek centrum. Het muziekcentrum waar Utrecht al jaren op zit te wach ten moet in het najaar van 1978 in gebruik worden genomen. Het mu ziekcentrum dat een investering vergt van 58 miljoen gulden komt in de plaats van Tivoli, een houten gebouw dat al 20 jaar als noodoplos sing fungeert en dat in feite totaal ongeschikt is voor het geven van concerten. ..Al zou mijn vlees en mijn hart bezwijken, mijns harten rots en mijn erfdeel is God ..Verblijdt U in de Heer te allen tijd.' Dat zeg ik U. dat zeg ik U:Verblijdt U'. Verblijdt U. want de Heer is zeer nabij, de Heer is zeer nabij en Hij bevrijdt U." Gezang 98. Vannacht is in de Heer ontslapen onze lieve, dappere, oudste zuster, schoonzuster, tante en vriendin Anneke (Johanna Pieternella Elisabeth) Steehouwer op de leeftijd van 66 jaar. Gedurende bijna 35 jaar kraamverzorgster. Namens allen: A. Steehouwer Alphen aan den Rijn, 6 september 1976 Stationsstraat 15. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden donderdag 9 september a.s. op de Oosterbegraafplaats te Alphen aan den Rijn. Aankomst aula om 15 00 uur Samenkomst in het vergaderlokaal Raadhuisstraat 210 om 14.00 uur, waartoe u hartelijk wordt uitgeno digd. Na afloop van de begrafenis gelegen heid tot condoleren in het vergaderlo kaal. „Ik ben de ware wijnstok, en mijn Vader is de landman". Joh. 15 1 De Heere heeft tot onze droefheid, na een moedig gedragen lijden, uit ons midden weggenomen mijn lieve Vrouw, onze lieve Dochter, Zuster, Schoonzuster en Tante Maart je Korevaar-de Vrij op de leeftijd van 27 jaar. C. N. Korevaar Familie de Vrij Familie Korevaar Ridderkerk. 6 september 1976 Oudelandseweg 65. Verzoeke geen bloemen. Mijn vrouw is opgebaard in de rouwkamer van „De Noordhaven". Noordstraat. Bolnes, waar ge legenheid is tot condoleren woensdagavond van 19.30-20.30 uur De begrafenis zal D.V. plaatsvin den donderdag 9 september. 12.00 uur op de nieuwe begaafplaats ..Vredehof" te Ridderkerk. Met grote ontsteltenis en droefheid berichten wij u het plotseling en bijna gelijktijdig overlijden van onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Anna Bukowsky geb. Barendregt en onze Zwager en Oom Karl Bukowsky op de leeftijd van resp. 72 en 76 jaar. Zij hebben tot het laatst van hun leven hun liefde en diensten gegeven aan allen die die nodig had den. Wij zullen hen in grote dankbaarheid blijven gedenken. Emmeloord: G W Barendregt J.A. Barendregt-Anssems Heemstede: J.J. Simons-Barendregt Haarlem: C. Barendregt Picture Butte (Alta) Canada: C Barendregt A. Barendregl-Grisnich Hoofddorp: N. Barendregt G. van Damme-Barendregt C. van Da mme Hengelo (Ov.): Z. Barendregt-Witte Neven en nichten. HEEMSTEDE, 5 september 1976 Gelegenheid tot afscheid nemen is er in de rouw kamer Parklaan 36 te Haarlem dinsdag en woensdag van 16.00-17.00 uur Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van af 20.00 uur. Koediefslaan 6 te Heemstede. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op vrijdag 10 september om 14 00 uur in de Opstandingskerk aan de Koediefslaan te Heemstede, waarna de begrafenis zal plaats heb ben op de Algemene begraafplaats aan de Hcrfst- laan te Heemstede om 15 00 uur. Heden nam de Heere van ons weg, onze lieve Zuster. Schoonzuster en Tante Elizabeth Jansen weduwe van Johannes Teitsma Al ging ik ook in een dal der sehacfaiw des doods, ik zal geen kwaad vrezen, want gij zijt met mij in de ouderdom van 81 jaar. Driebergen: S. Jansen Bilthoven: C. Jansen Doorn: G. Jansen Klerksdorp (Z.A.) G. Jansen Doorn: J. Jansen Bir.daarid: Jan Teitsma Heerenveen: A. v. d. Wal. ex. test. Doorn, 5 september 1976 Schoonoordselaan 22 Correspondentieadres: Fam. Jansen, Gezichts laan 21, Doorn. De teraardebestelling is bepaald op vrijdag 10 september 1976. op de Algemene Nieuwe Be graafplaats, Oude Arnhemse Bovenweg te Doorn, om 11.45 uur. Vertrek vanaf de Gereformeerde Kerk aan de Kampweg om 11.30 uur. De rouwdienst wordt gehouden in een der zalen van de Gereformeerde Kerk aan de Kampweg om 40.45 uur. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van begrafenisonderneming S. Jansen, Amersfoortse- weg 56 te Doorn. Bezoek rouwkamer dagelijks van 10-20 uur. Want indien gij met uw mond belijdt, dat Jezus Heer is, en met uw hart gelooft, dat God Hem uit de doden heeft opgewekt, zult gij behouden worden. Romeinen 10 vers 9. In Jezus ontslapen, onze geliefde Broer, Zwager en Oom Hendrik Pieter Groeneveld weduwnaar van Maria Levina Eekelaar in de ouderdom van 88 jaar. Bellville Z.-Afrika: M. Singels-Groeneveld Baarn: J. Ros-Groeneveld Rotterdam: J. W H. G Groeneveld-Schuurmans Rotterdam: W. H. M. van der Gaag-Groeneveld Rotterdam, 5 september 1976. Bejaardencentrum '„De Schutse" Cordell-Hullplaats 22 Correspondentie-adres: Leede 122, Rotterdam-3024. De dienst van Woord en Dankzegging wordt ge houden D.V. donderdag 9 september om 11 uur in de „Open Hof". Hesseplaats 221. waarna de bijzet ting in het familiegraf op de begraafplaats „Hof wijk", Delftweg 230, zal plaatsvinden om circa 12.45 uur. Gelegenheid tot condoleren uitsluitend na de rouwdienst oom Henk Groeneveld is het grote verlangen vervuld om bij zijn Heer en Heiland te zijn. Dankbaar zijn wij voor het vele dat wij van hem mochten ontvangen. neven en nichten Rotterdam 5 september 1976. Op 5 september is in volle vrede van ons heenge gaan. mijn innig geliefde Man, onze Vader en Grootvader. Evert Hagen predikant te Berlijn. Cor Hagen-de Boer kinderen en familie Berlijn, september 1976 2 Johannes 1:3 Geheel onverwacht werd van ons weggenomen, mijn lieve man, onze onvergetelijke vader, schoonvader en opa Hendrik Jan Hilferink op de leeftijd van 68 jaar. Utrecht: H. W. Hilferink-Dimmedai 's-Gravenzande: J. H. Pannekoek-Hilferink G.G. Pannekoek Willemien Nienke. Utrecht. 4 september 1976. Zeemanlaan 76. Liever geen bloemen. De overledene ligt opgebaard in één der rouwka mers van de c v. „Uitvaartverzorging" u.a. aan de Maliesingel 75 te Utrecht. Er is gelegenheid tot het tekenen van het condole anceregister dagelijks van 17.0018.30 uur in de rouwkamer. De rouwdienst, waarin zal voorgaan Ds C. M. van Endt, zal gehouden worden in de Ned. Herv. kerk te Zelhem op donderdag 9 sep tember om 14.30 uur. waarna de begrafenis zal plaats vinden op de Alg. Begraafplaats aldaar, te circa 15.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Ontmoetingscentrum Dehnelust. Stefanotis- weg 4, Zelhem. ..Maar 's Heren gunst zal over die Hem vrezen. in eeuwigheid altoos dezelfde wezen" In Jezus ontslapen, na een kortstondige ziekte, onze lieve en zorgzame man en. vader Anko Meindert Kiers op de leeftijd van 68 jaar A. Kiers-Pars Jan Anne Roeleke Alina Zeegse. 1 september 1976 Zeegsersteeg 2 De begrafenis heeft in stilte plaats gevonden Liever geen bezoek Psalm 39 (onberijmd) In Jezus ontslapen onze lieve Vrouw, Moeder en Oma Jacoba Margaretha de Bruijn-Kolijn gehuwd geweest met Willem Daniël Vahrmeyer in de leeftijd van 69 jaar. Oegstgeest: J. C. de Bruijn Oss: N. J. de Bruijn-Vahrmeyer T. de Bruijn Rijnsburg: J. C. van Amerom-Vahrmeyer L. van Amerom Borger: J. M. Wieske-Vahrmeyer G. Wieske Nieuw-Vennep: W. Ekhart-Vahrmeyer H. Ekhart Zeist: D. M. de Bruijn J. de Bruijn-Kiekens Drachten: W. M. v.d. Giessen-de Bruijn Rotterdam: M. van Dijk-de Bruijn J. van Dijk Breda: K. de Bruijn H. de Bruijn-Zieleman. Schagen: G. J. Koudijs-de Bruijn D. Koudijs en kleinkinderen. Oegstgeest, 4 september 1976. van Cuycklaan 10 Geen bezoek - geen bloemen. De rouwdienst zal D.V. plaatsvinden op donder dag 9 september a.s. om 2 uur in de „Groene- of Willibrordkerk" te Oegstgeest, waarna de begra fenis zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de kerk. In vrede is ontslapen mevrouw J. M. de 'Bruijn-Kolijn Met dankbaarheid-denken wij terug aan de tijd waarin zij met ons samenwerkte. Namens zusterhulp H. A. Kraan-W H. S. Lever-Sit j G. E. den Ouden-de ftïoöy Oegstgeest, 4 september 1976 „Hetzij wij leven, hetzij ivij sterven, wij zijn des Heren." Rom. 14 8 Op de dag des Heren ging van ons heen mijn onvergetelijke man, onze lieve Vader en Opa Dirk Blijleven op de leeftijd van 72 jaar. Vlaardingen: J. H. Blijleven-Van der Caaij Eindhoven: J. Blijleven Vlaardingen: M. van Wijk-Blijleven L. E. van Wijk Erwin, Winfred en Walter Vlaardingen, 5 september 1976 Liesveld 56 Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren woensdagmiddag en -avond in het woonhuis. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 9 sep tember a.s. op de algemene begraafplaats „Holy", Olmendreef te Vlaardingen. Aankomst aldaar om 11.15 uur v.m. Op de dag des Heren is heengegaan naar het feest van zijn opgestane Heer, mijn innig geliefde man," onze zorgzame vader en grootvader Jan van Dalen (echtgenoot van Hendrikje Lijster. Eerder ge huwd geweest met Femmigje VHn Heerde) op de leeftijd van 70 jaar. Efeze 2:8 en 9 't Harde: H. vart Dalen-Lijster Marknesse: Henk en Aly Margrethe. Emmelyn er» Johan Swifterbant: Bert en Alie Jan-Frederïk. Willem-Maik en Janneke 't Harde, 5 september 1976 Prins Jolian Frisolaan 23 De rouwdienst is bepaald op vrijdag 10 september om 10.30 uur in de Geref. kerk te 't Harde, waarna de begrafenis om plm, 12.45 uur op de algemene begraafplaats te Blokzijl zal plaatsvinden. Een ieder, die de overledene de laatste eer wenst te bewijzen, wordt verzocht om 10.30 uur in de kerk aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de rouwdienst en na de begrafenis. JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. tel. 023-320431. Haarlem (bij de Ridderstraat). Christelijke Technische School LEEUWARDEN Corn. Trooststraat 48 Postbus 498; tel 05100-22252 Gevraagd: een akte Ni (L) en eventueel Nh (C) Studerenden voor deze akten kunnen ook sollici teren Volledige weektaak. Positief Christelijke levensovertuiging. Brieven met uitvoerige inlichtingen binnen acht dagen te richten aan de direkteur, de heer M Brouwer

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10