Nieuwsgierig onderzoek naar waarom van oorlogsgruwelen VAN ARNHEM DCLLy Radio- en televisieprogramma's Rolf Orthels „Een schijn van twijfel" maandag op tv ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTET 4 KARELTJE KNETTER door Willem Schrama AMSTERDAM Hoe komt ie mand eroe om in opdracht te gaan moorden? Met deze vraag Voor ogen heeft de Amsterdam se cineast Rolf Orthel een zeer persoonlijke film gemaakt, „Een schijn van twijfel", die de VARA-televisie maandaga vond (21.50 uur, Nederland 1) uitzendt. Een film over con centratiekampen. dat wel, rtiaar in zijn aanpak voltrekt afwijkend van eerder gemaak te documentaires. Orthel is veeleer met een nieuwsgie rige dan met een agressieve benade ring aan het werk gegaan, en wel licht is dat voor juries op filmfesti vals in Grenoble en Oberhausen aan leiding geweest zijn film niet minder dan zesmaal te bekronen. „Een schijn van twjfel" is nogaal toevallig tot stand gekomen, „Als ik vier jaar jonger zou zijn geweest, was deze film nooti gemaakt", zeg t denu veertigjarige Rolf Orthel. voor wie een aantal vage jeugdherinneringen uit een periode vol dreiging opnieuw Ï?gonnen te leven toen hij een lm makend voor de Gasunie tlotseling werd geconfronteerd met et kamp Westerbork, dat weldra Jou worden afgebroken. Uit nieuw- tierigheid filmde hij er Zuidmolukse inderen. maar er was niet veel ver beeldingskracht voor nodig om er in gedachten joden voor in te vullen, wachtend op transport. Rolf Orthel: ,,Ik voelde me collaborateur" (foto Dirk Ketting). Onderzoek Veelvuldig contact met de familie van zijn vrouw Mea, voor wie de oorlogsgruwelen dagelijkse realiteit waren, hadden Rolf Orthel in zijn besluit tot een persoonlijk filmon- derzoek. Hij heeft ze opgezocht, ver volgens en slachtoffers. Ontdekte dat oud-SS-ers vanuit een poging tot zelfbehoud zich zelf wijsmaken dat ze niet wisten wat er allemaal gaan de was Zo registreert de camera feilloos de labile gelaatstrekken van Arthur Breitwieser, kampbewaker in Auschwitz, in 1947 in Krakau ter dood veroordeeld, welke straf later is omgezet in levenslang, en na twaalf jaar in Frankfurt wegens gebrek aan bewijs losgelaten. Breitwieser zegt zich niet belast te voelen: „Als lk me had moeten aantrekken wat ik alle maal gezien heb. Orthel zegt geen behoefte te hebben gehad de beschuldigende vinger op te steken. Hij wilde alleen hun ma nier van verdedigen profileren om daarmee een antwoord te krijgen op de vraag hoe morele en thische gren zen zo ver kunnen worden verlegd als gedurende de tweede wereldoor log. Een voorbeeld daarvan is ook een gesprek met de Auschwitz-arts Münch. die zichzelf vrijwaart omdat hij althans geprobeerd heeft gevan genen zo nu en dan te heiepen. „Ik voelde me wel collaborateur". zegt Orthel over zijn werkwijze, „om dat je gewoon met ze praat, terwijl je ze toch ziet als misdadigers. Maar als ik ze had willen nawijzen zou het mechaniek van hun verdediging nooit tot zijn recht zijn gekomen". Uniek Rolf Orthel heeft ongeveer vijftien mensen geïnterviewd, van wie slechts een klein deel in zijn film aan bod komt. „Ik geloof niet dat het werkt", zegt hij. „Ik heb alleen dót gebruikt wat voor mijn verhaal zin nig was om te laten zien". Van het resterende materiaal kon nog wel veel verwerkt worden in de film over de Auschwitz-arts dr Wirths. die de IKON reeds tweemaal uitzond en die bekroond werd met de Prix Italia, maar daarmee is het welletjes voor Orthel. I Speciaal zaterdag Anderhalf uur speurwerk van com missaris Maigret in de Franse televi sieserie. Titel van deze aflevering: Mijn vriend Maigret. Plaats des on- heils een eilandje aan de Cóte d'Azur. Jean Richard als Maigret. Ned. 1/19.05 De KRO zet de uitzending voort van de interessante serie „De wonde re wereld onder water". Vanavond: De wondere wereld van de koralen. Ned. 2/19.30 „Kinderen uit de Afrikaanderwijk" heet het programma, waarin oud- onderwijzer Koos Postema praat met de jeugd uit deze oude Rotterdamse buurt. Ned. 1/20.35 Weer terug van weggeweest in „Hoe bestaat het!" waarin allerlei rare zaken Holland op z'n smalst tonen. Ned. 1/21.50 O In Brandpunt aandacht voor de verscherpte actie tegen handelaren in harddrugs, een reportage uit Emmen waar een hoog werkloosheidspercen tage is en waar nieuwe ontslagen dreigen, en een interview met kardi naal Willebrands over de abortuswet geving. Ned. 2/22.05 Simon Carmiggelt leest weer voor uit eigen werk. ditmaal het verhaal „Getemd" uit de bundel „Ze doen maar". Ned. 1/22.55 In NCRV's sportshow wielrennen dames en polstokverspringcn. Hilv. 3/16.03 Hij doet dit tegelijk met de uilzen ding van de korte verhalen van Gra ham Greene: de onzichtbare Japanse heren en Bijzondere diensten. Ncd. 2/22.45 O Duitsland-kijkers kunnen in die late avonduren nog genieten van een show. die Nederlander Bob Rooyens maakte rond zangeres Dusty Springfield. Duitsl. 1/23.25 Wie de film De zaak Dominici mocht missen toen hij een poosje terug in ons land op de buis kwam kan de Frans-Italiaanse speelfilm met Jean Gabin alsnog zien. Duitsl. 2/23.05 Speciaal zondag Frontaal, het discussiepro gramma van de NOS komt dit keer 's middags op het scherm en wel rechtstreeks van de Fira- to. De stelling: Het bestaan van verschillende omroeporganisa ties is in het belang van de kijker/luisteraar, wordt door Hans de Boer van de ARP ver dedigd. Tcgenpleiter is: Jan Ro gier, ex-vice-voorzittcr van de VPRO. Ned. 1. 16.00 In Woord voor Woord vertelt Aart Staartjes over „Paulus' neefje". Ned. 2, 18-40 De zwaluwstaartmeeuw en de fregatvogel horen tot het na tuurschoon dat op de Galapa- gos-eilanden wordt verfilmd in de serie „Het wonder der na tuur". Ned. 1. 19.05 In „Mannen en microben" gaat het vierde deel over Louis Pasteur, gespeeld door Arthur Lowe. Ned. 2, 20.30 Marcel de Groot interviewt prof. dr. J. Th. R. Schrcuder voor de AVKO-rubriek „In ge sprek met. Onderwerp: de geriatrie, het specialisme van prof. Schrcuder. die vindt dat bejaarden in onze maatschappij worden gediscrimineerd. Ned. 1. 21.30 Het tweede deel van de dos siers rond Tsjombe dateert uit de tijd van de bloedige onlusten bij de onafhankelijkheid van Belgisch Kongo. Ned. 2, 21.35 Het Gaudeamus-concert in het Holland Festival 1976 werd ingeblikt cn wordt vanavond uitgezonden. De stichting Gau- deamus stimuleert jonge com ponisten, instrumentalisten en vocalisten hedendaagse muziek te vertolken. Ned. 2, 22.35 De ochtendkerkdienst komt uit de Doopsgezinde Kerk te Vlissingen. waar ds. Sj. Vooi stra voorgaat. Hilv. 1, 10.00 Daarop volgt „De andere we reld van zondagmorgen". Hilv. 1. 10.50 De middagkerkdienst wordt gehouden in de hervormde Pau- luskerk van Apeldoorn. Voor ganger: ds. R. Holwerda. Hilv. 1, 17.00 Wel prijst hij zich gelukkig met een gruwelijk, maar uniek stuk film dat in „Een schijn van twijfel" is ver werkt. Hij kocht het van een Duitse oud-marinier, die in 1941 met een 8 millimeter camera getuige was van een ware afslachting van joden door een Einsatzcommando in Rusland. De film is in de oorlogsjaren lange tijd zoek geweest, omdat de Duit sers er jacht op maakten, maar uiteindelijk kwam het pakje in een ziekenhuis weer in bezit van de ma ker. omdat verondersteld werd dat er voedsel in zat (het gebeurde va ker. dat voedselpakketten uit overj heerste gebieden naar Duitse fami: beleden werden gestuurd; het pakje was in zo'n pakket terechtgeko men). Het bewuste stuk film is in de loop der jaren alleen gebruikt als bewijsmateriaal bij processen, maar nooit openbaar vertoond. Grens Rolf Orthel laat het misschien niet graag zien, maar hij heeft getracht een film te maken waarin de afstand tussen de maker en het onderwerp minimaal was. Daarbij doemde vaak voor hem de vraag op waar zijn eigen grens lag. „Wil je eigenlijk niet méér weten dan je verwerken kunt?", vraagt hij zich in zijn film af. Dit is zijn grens geweest. „Krijg je meer op je brood, dan ga je eraan", zegt hij. „Dat gebeurde ook in de kampen, met zelfmoord of door in het prikkeldraad te hollen. Het hangt af van waar iemands zwakke plek zit. Ik reageer met mijn maag. ik zou een maagzweer krijgen". Ook de titel „Een schijn van twijfel" duidt op het aspect van het weten en het niet willen weten. Het is een citaat van een Frans sprekende Ita liaan in de film, die de vader van een vriend door de Duitsers ziet weg voeren. De zoon schermt zich van de werkelijkheid af door te zeggen: „Dit keer gaan ze naar een revalida tiecentrum". Maar het diepst krijgt die titel nog gestalte door de woorden van een apotheker, die in Vught kwam ver tellen wat zich in Westerbork en Auschwitz allemaal afspeelde. „Ze wilden het gewoon niet geloven", vertelt hij Orthel. „Ze wilden er niet aan". Tot onze spijt is een aflevering twee maal geplaatst: woensdag onder nr. 289 en de volgende dag onder nr. 290. Daardoor is een aflevering overgesla gen. Die plaatsen we vajidaag. Maan dag publiceren we de aflevering die op die van gisteren volgt (red.). 290 Er onder hangt een grote weekka lender. ernaast staat het tafeltje met 't telefoontoestel en 't. telefoon boek. Tussen de ronde tafel en de telefoon een Voltaire-armstoel be kleed met kruissteekborduurwerk, het is een geschenk bij de koperen bruiloft van Jacoba aan haar zuster Felicia van der Oye geweest. Dolly kan zich nog goed herinneren, dat haar moeder er maanden lang aan werkte. Op de zitting zijn bloemor namenten. op de rugleuning de bei de wapens van de Van Bilants en Van der Oyes. Een lelijk en toch plezierig meubel, maar in oude hui zen moet niet alles mooi zijn. mooi heid is vergankelijker dan het gede gen meubel, dat één keer met liefde en zorg is uitgezocht. Nee. salonne- rig is dit kamertje eigenlijk niet. het is allengs, in de loop van de jaren, vol overblijfsels voor andersoortig gebruik geraakt. naaikamer, wachtkamer, zilverpoetskamer. nu Felicia's huishoudvertrek. Dolly kijkt naar het tochtscherm met lak werk, geschilderde stillevens, waar ze als kind graag naar keek; toen werd haar de vermaning gegeven, dat de vruchten, de vissen en de vogels wel bekeken maar niet bevin gerd mogen worden en nu. na al die jaren, voelt ze haast eenzelfde prik- 212. De grote taptoe van Rijkhuyzen stond nu als het ware onmiddellijk voor de deur. Daarom was het al een drukte van belang in het dorp. De ijs- en patatmannen zouden dan ook zeker goede zaken doen. want zon der eetbare waar amuseert de tegen woordige mens zich niet meer. Ieder een vond het dus allemaal ver schrikkelijk leuk. Alleen boer Knol- Ie dacht er anders over. Die kwam in zijn goeie goed naar smidje Verho len en zei zuinig: „Jao, buurman! Al dat lawaai en al die drukte is niks veur de beesten. De koeien geven minder mei. En mien Barnevelders. hA° Och nrh rich altied leggen ze bruine eier en wat ontdek ik van morgen? Ik kom bie het leghok en wat zie ik? Alleen van die angstig- bleke witte eier! Ik gao naar de stad, weet je. Poeiers halen veur de kip pen en pillen veur de koeien. Die hele taptoe interesseert mien geen knip. As je wilt. mag je mee." „Mij best. Knolle," lacht de smid. „Ik ga graag mee. Ik moet toch even naar de stad. Wat doen we? Gaan we in mijn auto of in die van jou?" „Die van jou is mien veel te modern en veel te snel." zei Boer Knolle. „En nou zou je mien ook nog een groot plezier doen. as je achter het stuur van mien wagen wou gaan zitten. Ik heb toch zo'n gloeiende hekel an dat rieden in de stad, begriep je!" „Stap dan maar in Knolle," zei de smid. „Je hebt anders al lang plezier van dat karretje, hè?" „Ik ben d'r héél blie mee." zei de boer. „Alleen dat rieden in de stad, hè! Foj foj, foj, wat hê'k daar een hekel an! Maar eh. wat gao je nou zeivers in de stad doen. Verholen?" „Naar het reisbureau, kaartjes kopen voor dr Yokito," antwoordde de smid. „Zo zo zo!" zei boer Knolle. „Gaat-ie eindelijk weg met die rare sportmes- jiene van hem!". PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN stop: de pur'en hier is V ISVOU/ ZEEROB'S pijp!/ BEN JE W00 V HMM: ZE IS V WEER VROLIJK?/UIT6EGAAN7/ FERDINAND door Henriette L.T. de Beaufort H. r. I„,MM r-.i III kei om de wijsvinger op de onder duikende vis te leggen, om even te voelen, of hij heus onecht is. De deur gaat open. De knecht laat Fiel binnen Haar zwaarlijvigheid is nog haast toegenomen, de jaarlijkse kuren te Mariënbad ten spijt. Ze is nog altijd groot en rond als een pompoenvrucht, maar ze draagt haar stoffelijk teveel met waarlijk statige waardigheid. Ze steunt op een zwarte stok met gummidop aan het uiteinde, het hoofd is rechtop, de blik van de kleine, levendige oogjes is horizontaal en rechtstreeks. Dolly geeft haar ouder gewoonte een kus, dan gaat Fiel op de Voltaire- armstoel zitten, die de knecht haar heeft ondergeschoven, het gaan zit ten gebeurt met een zachte plof. want de stijve knieën weigeren de dienst. Ijverig zet ze meteen de bril op en begint de brieven in het brie- venmandje na te snuffelen. Wacht mijn lieve mens. ik lees eerst nob 'e brief over. Ze haalt Dolly's brief „ït 'n stapeltje, dat met een dun elastiek al is samengebonden. Dolly wacht gedwee af en kijkt on derwijl naar de vogels, de vruchten en de vissen op'het lakscherm, de knecht is de kamer weer uitgegaan. „Dus je wilt ondersteuning hebben voor de Duitse Joden, zie ik.maar hier in Amsterdam zijn er ook al inzamelingen gehouden, ze laten je hier nooit met rust, weet je. letter lijk alles krijgt hier 'n beurt. zo gek kun je het niet bedenken." „Ja tante, dat begrijp ik. maar de nood eindigt ook nooit." Felicia kijkt Dolly met haar blauwe, wat kinderlijke oogjes imperturba- bel aan. Ze is drieënveertig jaar lang gewend geweest, om in dit huis- houdkamertje haar wil door te zet ten en ze is helemaal niet van plan. om zich van ochtend door haar jon ge nicht te laten overbluffen. „Ik zal 't je maar eerlijk zeggen, ik voel niet al te veel voor dat doel, al vind ik 't natuurlijk naar. als on schuldige mensen lijden, héél naar zelfs. maar ik voel niet voor de Israëlieten als soort, weet je, jouw Sam natuurlijk uitgezonderd, dat is je man en mijn neef. dat is natuur lijk iets heel anders. Dolly peinst, waarom dat zo anders is; ze wil Fiel laten uitspreken en heeft haar ogen neergeslagen. „Kijk eens, lieve kind. ik zal er nu vanmorgen niet over uitweiden, want je bent natuurlijk behept met al die ellende, dat kan ik ook goed begrijpen. maar laat ik het nu eens kort zeggen, de Joden hebben tenslotte onze Heere Jezus Christus gekruisigd en nu weet ik wel. dat het lang geleden is, maar het is toch iets. dat de mensheid nooit vergeet en ik denk, dat God het zeker ook niet zal vergeten." De blauwe en oude oog jes kijken puntig en bijkans hoog hartig. Dolly voelt, dat Fiel niet van plan is van opinie te veranderen. „Zouden de Romeinen de kruisiging niet hebben gedaan, denkt U? Ze hadden het kunnen voorkomen, dat hebben ze toch nagelaten. en dan tante, dan vraag ik me wel eens af, als Christus nu zou verschijnen, voor ons. zouden wij beter en actie ver de Bergrede in praktijk bren gen? Zouden wij een Nicodemus, een Petrus of een Judas zijn? Ik durf hier geen opinie voor mezelf te héb ben. laat staan voor een ander." De vragen en de wijze, waarop Dolly spreekt zijn te onomwonden voor Fiel, ze schrikt ervan terug, ze weet ook. dat ze het in een dispuut met deze nicht zal afleggen, ze kent Dol ly's verbeten scherpte. „Deze vragen zijn nu irrelevant lieve kind. de geschiedenis is er nu een maal geweest, daar valt niets meer aan te veranderen." Ze zucht diep. „Het eigen Joodse volk heeft het Hem aangedaan, zij hebben onze Zaligmaker aan het kruis geslagen, dat kan ik nooit vergeten op die zonde zal wel een eeuwige straf rus ten. Misschien dan een bekeerde Israpliet in zijn persoonlijk leven er aan kan ontkomen, dat is wel moge lijk. in de Groep behandelen wij de Joden volmaakt als onze gelij ken, we hebben met dat vertèilijk anti-semitisme van Duitsland niets van doen. dat kan ik je wel zeggen." „Dus U wilt in de Oxfordgroep liefst elke Jood bekeren?" „Niet de Jood alleen, elk mensen kind, men moet bij de wortel begin nen, het hart moet naar God toege keerd zijn en de rest is bijzaak. eerst het Koninkrijk Gods en de rest wordt toegeworpen, vergeet dat niet." RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen). VARA 7 00 Nieuw» 7 02 (Sl Z O hél zalcr dagochtendprogramma voor lederven. (7 30 Nieuw». 7 41 Dingen van de dag. 8 30 Nieuws. 836 Gymnastiek voor do huisvrouw). 10 30 Nieuws !0 33tS>ZI mu ziek en informatie 12 26 Mededelingen t b v land en tuinbouw 12 30 Nieuws 12 41 <S> Wegens vakantie gesloten 14 30 <S> Muziek uit Studio I 15 30 Nieuws 15 33 (Si Het zout in de pap programma over kunst en cul tuur 17 30 Nieuws 17 32 Dingen van de dag 18 00 (Sl Ekspres lichte platen. <18.30 Nieuw s) 19 00 (S) De VARA feliciteert ver zoekplaten 21 00 (Sl Voor wie niet kijken wil muziek en informatie (2230 Nieuws). 23 55 24 00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM kanalen) TROS 7 00 Nieuws 7 11 Ochlendgymnas tiek 7 20 Ontbijt-soo« lichte- en populair klassieke muziek (8 00 Nieuws 8 11830 Aktua I 9 35-9 40 Waterstanden) 10 00Tien- om minimagazine voor jongens en meisjes 10.30 Aktuo-sportcafe 11 00 Nieuws) II 30 Wegwezen, een zomers zaterdagmorgenpro gramma OVERHEIDSVOORLICHTING 12 49 Werk en welzijn TROS 13 00 Nieuws 13 II Aktua-II 13 30 Voorzichtig breek baar 78 toerenplaten 14 30 Met een knip oog naar het theater cabaretprogramma IfijOO Nieuws 16 03 De Europarade 18 00 Nieuws 18 11 Aktua III 18 30 Toeraktua 19 00 (S) Tros-country 20 00 Nieuws 20 05 (S) Concert 8 la carte klassiek verzoekpla tenprogramma 21 30 (Si Guitanteiten 22 00 Woorden in de avond EO 22 30 <S> Laat ons de rustdag wijden 23 00 (Sl Reflector infor matic met het oog op de gemeente 23 15 (S) Poatludium klassiek muziekprogramma 23 55-24 00 Nieuws HILVERSUM III (445 m en FM-kanalenl. NCRV 7 02 (S) Happy sound gospelpro gramma 7 55 Meditatie 8 03 (Sl Pop Stati on 10 03 (Si Muziek b.j de koffie (1103 Hollands kwartiertje II 13 Strictly country style. 12 03 (S) Los Vast. met Talentenjacht Tour di- Chant en de Harbour Ja// Band. 14 03 <St Bij Barend op de vrolijke toer 16 03 (S) Sportshow NOS 18.03 (S) NOS- maal NCRV 19 02 (Si Pers Vers nieuwe grammofoonplaten 20 02 (S) Eddv go round 22 02 (S) Sportshow 23 02 (Si Late date 0 30 (Sl J.i/z time 102 (S) Middcr nachtblues 2 02 <S> Bent U daar nog' 6 02 (S) Al wakker"* 6.45-7 00 iS) Zondagmorgen HILVERSUM IV (FM-kanalenl. AVRO 7 00 Nieuws. 7 03 iS) Reveille klassieke en amusementsmuziek 900 Nieuws. 9.02 <S» Zo hoor je nog eens wat programma met oen educatief lintje 9 20 (S) Pierre Patla (VI!) 9 40 (Sl In do wetenschap dat Wetenschappelijk pro gramma 10 00 (S) Ochtendconccrt II 13 Kunsthoofd klassieke muziek 1145 (S) Trad Volksmuziek vandaag 12 15(S)Ope ragalerij Fragmenten uit Tsjechische ope ra s 13 15 (Si Op haren cn snaren 13 40 (Si Stockholmd Estlands Mannenkoor met so list koorzang. 14.00 Nieuws 14 02 (S) Cou- ranUci weekkrant met en over muziek 15 20 (S) 25e Internationale Orgelweek Neu renberg 1976 16 00 (Sl Aspecten, kunstru briek 16 40-17 00 Radiojournaal TV VANDAAG NEDERLAND 1 15.30 NOS Journaal 15.32 VARA Kalverliefde. Mm voor de jeugd 16.32 De veie gezichten van mdia documentaire Mm voor de jeugd 17 00 De Mm van Ome Willem 17 30 VARA: Dokier Hogg, tv-sene NOS: Verslag van de 18.45 NOS: TV-mformatie voor Marokkanen 10.55 Journaal 20.35 Kinderen uit de Alrikaander wijk. gesprekken 11.30 TELEAC: VoorkchtmgsMm Sociale Verzekeringen 21.35 NOS: Journaal 22.30 Man over de vloer, Engelse tv-sene 22.S5 Simon Carmiggelt leest voor uit eigen werk 23.05-23.10 NOS: Journaal NEDERLANO II; 18.45 NOS: TiTa-Tovenaar 16.55 Journaal 19.05 KRO: The Flmtstones 9.50 T Zand 33 0 00 NOS: Journaal 21.15 Bij ons in Amsterdam gevarieerd programma 22.05 Brandpunt 22.45 De onzichtbare Japanse heren en bijzondere diensten Mms naar Graham Greene 23 35-23.40 NOS: Journaal RADIO MORGEN HILVERSUM I (298 m en FM-kanalenl VA RA 8.00 Nieuws 8.10 Weer of geen weer. HUMANISTISCH VERBOND 9 30 Aktua- litciten IKON 10.00 Doopsgezinde Kerkdienst 10 45 Wilde ganzen 10 50 (S) De andere wereld van zondagmorgen A- VRO 12 00 (S) Muzikaal onthaal, muzikale show 13 00 Nieuws 13.10 De toestand in de wereld. 13 19 Radiojournaal. 13.30 Delta- zomer. muziek cn arrangementen. KRO 14 00 Kruispunt, religieus magazine 14 30 (S) Promenadeconcert Klassieke orkestmu ziek 15.15 tS) Aan de lijn Over eten en drinken gesproken 16.15 (S) Drie in twee plus een. jazz 16 45 Hoe gaat hef*, program ma voor zieken IKON 17 00 Hervormde kerkdienst 17 58 Wilde ganzen 18 00 Bege leiding bij het Liedboek voor de Kerken 18 15 Mensen, meditatie NCRV 13 30 Nieuws 18 40 (S) Zondagavondzang 19 10 Om mens te zijn, zondagavondlczing 19.25 (S) Orgelconcert. 20 05 (S) Musica Sacra Hedendaagse gewijde koorzang AVRO 20.30 (S) In de kaart gespeeld, klassieke verzoekplaten 22 30 Nieuws 22 40 Radio journaal 23 00 Vanavond laat'sport. 23 55- 24.00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalenl KRO 8 00 Nieuws 8.10 Overweging 8 15 Badinerie klassieke muziek (gr 9 00 Nieuws 9.10 Waterstanden 9 15 Laudnte klassieke gewijde muziek 10.00 Eucharis tieviering 1130 Viool en piano moderne muziek 1150 Buitenlands commentaar 12 00 Nieuws 12 10 Echo NOS 12.20 Voor Surinamers en Antilliancn in Nederland informatie en verzoekplaten 13.20 Pro gramma voor de buitenlandse werknemers. VARA 17 00 (Sl Pianorecital klassieke mu ziek 17 55 Mededelingen 18 00 Nieuws 18 15 Dingen van de dag Aansluitend VA RA gram 18 40 Veertien verhalen van van daag voordracht. 18 50 De Scala 1925-1950 operafragmenten IKON 19 30 Brood en spelen Het oude verhaal opnieuw beluis terd. NOS 20 00 (S) Promenade Orkest. amusementsmuziek 20.30 (S) Rostrum of Composers 1976 internationaal forum. 21.15 Metro s Music <S) 21 50 Dichters in de Vaart: voordracht en muziek 22.25 (S) Over musici gesproken 22.55 (S) Hobbyscoop. 23 25 (S) Jazz in aktie 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) AVRO 7.02 (S) Ko de boswachtershow. 8.02 (Si juist op zondag, met sportinformatie. 10.02 (S) Muziek Mozaïek. VARA: 11.30 <S> Klink klaar 13.02 (S) Nederlandse Artiesten revue NOS 14.02 (S) Langs de lijn. sport en muziek. 18 02 (S) NOS jazz-bobthema's en swmgsessions. KRO 18 30 (S) Springplank 19 02 (S) Tombola 23.02 (S) Voer voor vo gels 0.02 (S) Voer voor vogels. 01.02-7.00 (S) HILVERSUM IV (FM-kanalen) VE RONICA 8.00 Nieuws. 8.02 (S) Veromca-op- vier populair klassieke muziek NOS 9 00 (S) Vroeg klassiek 10 00 (S) Musica Religio- sa gewijde muziek 11 00 (S) NOS- Zondagochtcnd muziekmagazine. Elise op vakantie 13.00 (S) Zondagmiddagouvertu re Nieuwe grammofoonplaten 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Amsterdams Filharmo nisch Orkest en piano. 14.47-15.05 Sport in het kort en Praten over muziek.) 16.00-17.00 (S) Musica Nova TV MORGEN NEOERLANDI 14 00 NOS Journaal 14.02 Reportage van de wereldkampioenschappen wielrennen in Italië 16 00 Frontaal inlormatrel discussieprogramma 17.00 Voetbal- en toto-uitslagen IKON evensong vanuit de oud-katholieke Maria Magdalenakerk in Zaandam 17.30-1732 Bericht van de wilde ganzen 18.15-18.45 TELEAC: Engels voor beginners (3) 18.55 NOS: TV-inlormalie voor Turken 19.00 Journaal 19 05 AVRO: H< Naluurlilm 19.30 Cannon. Amerikaanse politieserie 20.20 Nieuwe Oogst landelijke teievisielinale 21.30 In gesprek mei prol drTh R Schreuder 22.00 De zomer in hel hootd tips voor de vakantietijd 22.10 HUMANISTISCH VERBOND Gelijkwaardigheid 22.30-22.35 Journaal NEOERLAND II 18 40 IKON-KRO/RKK: Woord voor woord 18.45 NOS: Ti-ta-tovenaar 18.50 De kinderen van nummer 47A serie 19.15 Studio sport met om 20 00 uur trekking van de lottogetallen 21.30 Journaal 21.35 De dossiers, documentaire serie 23.05-23.10 Journaal Simpkins

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4