„Der Vogelhandler" doet het weer best DCLLy Radio- en televisieprogramma's Hoofdstadoperette: 32-ste seizoen het weer Onweersachtig Strandweer: Trouw Speciaal criterium Amateur-filmer wint plak in Oostenrijk Film Max Havelaar 9 september te zien Schrijver Johan Hidding overleden Even puzzelen VAN ARNHEM c MAANDAG 30 AUGUSTUS KUNST/RADIO-TV TROUW/KWARTET, 1 door R. N. Degens AMSTERDAM In hoeverre de populariteit van een operette wordt bepaald door het aantal goed in het geheugen blijvende melodieën, valt moeilijk vast te stellen. Zeker is, dat voor bekendheid en succes van zo'n luchtige mini-opera niet de verrassende dramatische en muzikale opbouw van de intrige doorslaggevend zou kunnen zijn. Die is er meestal niet. De ene Weense operette lijkt in dat opzicht op de andere als twee drup pels water; van het vaste schema met de gemoedelijke „klassenstrijd'' van de meestal domme, ijdele en aftandse hooggeplaatsten en de trouwhartige, slimme en levenslusti ge onderhorigen, wordt maar zelden afgeweken. Het is de onverbeterlijke succesformule van het genre, dat te meer in de smaak valt naarmate het de wensdromen van een kleinburger lijk publiek nadrukkelijker en met meer overdrijving in klatergoud met muziek zang en dans ten tonele voert. Je zou dit feitelijk allemaal in de verleden tijd moeten stellen, want het was vooral in de tweede helft van de 19e eeuw dat dit soort Weense operettes in verbazingwekkende aantallen door het publiek geconsu meerd werd. Het kan dan toch waarschijnlijk wel op rekening van de onmiskenbare bekoring van vele operettemelodieën gezet worden, dat in onze tijd nog steeds een vrij groot publiek bereid is er in het theater de baarlijke onzin op het toneel voor lief bij te nemen. Misschien ook wel uit een onbewust gevoel van nostalgie naar een schijn baar zo ongecompliceerde, naïeve en vrolijke vorm van 19e eeuws publiek vermaak. Wat dan ook oorzaak of aanleiding moge zijn, het was zaterdagavond bij de première van Carl Zellers's „Der Vogelhandler" door de Hoofdstad Operette in de Amsterdamse Stadsschouwburg weer helemaal al les bij het oude: een vrijwel uitver kochte zaal. een wat feestelijk ge stemd publiek dat maar al te bereid bleek de gang van zaken op het toneel en in de orkestbak telkens met applaus bij open doek even stil te laten staan. Kortom er was een onmiskenbare premièrestemming, waarbij iedere medewerkende met bijna wiskundige zekerheid het te voorspellen applaus kreeg toebe deeld. En het moet gezegd dat de hele staf van de Hoofdstadoperette (veel te veel om hier ook maar bij benadering op te sommen) weer voor een perfect lopende voorstelling had gezorgd waarin iedereen steeds goed in het kleurige pak zat, en waarvan het tiental belangrijke rollen meren deels goed gezongen en goed geac teerd werd. Met Antoni Wink, Wim de Haas, Jan Handerson, Lily Loer- kens en Marga de Boer in de klasse van keurvorsten, baronnen en gra ven. Jacco van Renesse, Nora Zoon, Anita Heins, Henk Boelhouwers en Lizzi Schöffmann als vertegenwoor digers van „het volk", en Johan van der Zalm daar tussenin als burge meester en eigenaar van „Gasthof Zum Hirschen". Eén en ander in de regie van Alexander Pichler en on der muzikale leiding van John Kap per. Der Vogelhandler doet het al 85 jaar, en de Hoofdstad Operette gaat er zijn 32ste seizoen mee in. Het wordt vast wel weer een succes. 207. De volgende ochtend héél vroeg daverde een zware vrachtauto door het dorp om halt te houden op het pleintje voor de smidse. Driemaal gaf de chauffeur een duw op zijn claxon wat zoveel betekende als „Kunt U gauw buiten komen om me aan benzine te helpen?" Dus repte de smid zich in zijn werkplun je naar buiten en vulde de tank. „Bedankt, makker," zei de chauf feur. „Ben blij eindelijk weer eens een vriendelijk mens voor de blin kers te hebben...„Niet zo som ber. chauffeur." zei de smid. „Wat is er aan de hand? De zon schijnt, de vogels zingen en wie zou er dus onvriendelijk kunnen zijn?" „Ga dan maar eens in het Gra- vendrechtse Bos kijken." zei de chauffeur. „In de zomer rij ik altijd door het Gravendrechtse Bos. Dat was altijd mooi en lekker rustig bo vendien. Maar vandaag de dag..., bah! Duizende soldaten lopen er rond. Ze hebben tenten gebouwd, veldkeukens aangelegd, ze slaan op trommels en tetteren op hoorns! En bovendien bemoeien ze zich ook nog met je!"„Nou nou, is dat nou niet een tikje overdreven?" glim lachte de smid. „Helemaal niet!" sputterde de chauffeur tegen. „Vanmorgen bijvoorbeeld, liep er een kolonel door het bos. Het wfo, een hoge kolonel, want hij had di^ sterren en een balk. Ik ben zelf om onder dienst geweest, weet je. Bij o veldartelerie. Een best wapen. toiL ze nog peerden hadden om de kL nonnen te trekken." „En w{j deed die kolonel?" wilde de weten.„Hij wou weten wat ik de wagen had," vervolgde de chaii feur. Toen schakelde hij de motor b om weg te rijden. „Hij keek venijnig aan door de zwarte glazqt van zijn donkere bril en vroeg of soms een sport...."Eilaas, do het brullende lawaai van de motjt was de rest niet meer verstaal baar PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN [f door hans de jong Zaterdag zijn er op veel plaatsen buien met regen, ha gel en onweer gevallen. In Den Helder werd twintig mil limeter afgetapt, in Ballum op Ameland 23, nabij gen tot op cirrusniveau (ze- 25 tot 27 graden, aan de zuid- temperaturen die niet ven tien kilometer hoogte) westzijde veel koeler: Rennes veelhhoger zullen liggen dan zuidelijk waren geworden. 18 graden. Parijs en naaste 19 22 graden Celsius. Die omgeving 17 tot 18 graden koelere oceaanlucht wordt Het was opvallend gisteren Celsius. Het was het koelst opgeduwd door een nieuw dat ondanks de hogere op plaatsen waar het onweer- oceanisch hogedrukgebied grond temperaturen het on- de. In de Franse hoofdstad van 1030 millibar (jawel!) dat weren veel en veel moeilijker kwam er vijf tot dertien milli- een oostelijke koers volgt, ging. Op de meeste plaatsen meter regen in de meter, in Het is dus nu toch wel even Bolsward 25, in Hoog-Soeren bleef het zelfs droog met flink Rennes en Plymouth zes mil-een wat ander beeld dan tot twintig millimeter. Medewer- wat zonneschijn. Wel werd limeter, in Bordeaux tien dusver en dat zal ongetwij- ker Jan Visser op Marken het in de loop van de dag mm, in Montelimar vijftien feld worden toegejuicht door had weer eens pech. Twee steeds drukkender en de bij zwaar onweer, in Lyon ze- de mensen die de droogte ver buien draalden juist om zijn lucht betrok ook wel. maar ventien mm en in Nice zelfs de keel uithangt. 34 millimeter sinds zondag regenmeter heen. zodat hij de radiokrakers bleven be- gisteren zijn 25ste droge dag perkt. Warme lucht in de ho- morgen zeven uur ZeeROB'S PUP Z6RU6 T6 KRIJGEN^ H6K61 AAN SIGAREN. •<7/« NAAI, VULLEN D6 PUT MET WATER EN DE PIJP KOMT BOVENDRIJVEN.' FERDINAND *nd, opeenvolgend kon noteren. De zomer was zondag terug. gere niveaus, waar het daags tevoren nog te koud was. ver hinderde dit natuurver- De temperatuur liep bij zuid- schijnsel voorlopig. De onsta- oostelijke tot zuidelijke wind biliteit-sgebiedjes. die aan- flink op. in Gorredijk tot 26 vankelijk over ons land had graden. in Eelde 28 graden, den gelegen, dropen in noord- Dat was even hoog als in Go- noordwestelijke richting bo- thenburg en Maagdenburg, ven de Noordzee af (Aber- Neurenberg kwam tot 29 en deen zestien millimeter). Berlijn zelfs (tropisch) tot dertig graden Celsius Dit kon gebeuren nadat het ho- Het zal de meeste mensen niet zijn ontgaan, dat de ba- gedrukgebied bij Schotland rometer in de loop van zon- weer buien die op ons afko- was weggetrokken naar IJs- dag vrij sterk ging dalen. Ver- men. maar ze maken niet al- land en de barometers in antwoordelijk daarvoor was leen bij ons maar ook op de Duitsland en Polen flink wa- een kleine storing waarvan Britse eilanden hun opwach- ren gestegen Tegelijkertijd het centrum met 1008 milli- ting en. ze trekken vanuit maakte een _vlak lagedrukge- bar gisteravond juist tussen het zuiden tot zuidwesten. Een inval van koelere oce aanlucht kan op den duur moeilijk uitblijven. Wij voor zien dat het dinsdag en woensdag bij een naar zuid west of west ruimende wind waarnemen dat de stromin- was het drukkend warm met gaat afkoelen met middag- Ook een oceanisch koufront komt nu in oostelijke rich- Vandaag nog warm met ting vooruit in de richting maximumtemperaturen tot van de Britse eilanden. Een 24 a 26 graden, plaatselijk en ander heeft tot gevolg dat zonnige perioden maar later in ons land na nog eenmaal meer bewolking, wellicht ge- zomerse temperaturen van- volgd door onweer. Wind daag met maxima van 25 tot eerst in hoofdzaak uit zuid- 28 graden vooral in het oos- oostelijker richtingen later ten en noordoosten, de kans meer zuidelijk of zuidweste- op regen en onweer toe- lijk. Verdere vooruitzichten: neemt Het zijn ditmaal ook koeler Hoogwater 31 augustus Vlissingen 5.34-18 01 Haringvlietsluizen 6.00-18.23 Rotterdam 8.00-20.09 Scheveningen 6.41-19.08 IJmuiden 7.28-19.55 Den Helder 11.35 Harlingen 1.50-13.47 Delfzijl 3.54-16.09 ren gestegen Tegelijkertijd het centrum met 1008 mllli- maakte een vlak lagedrukge- bar bied in de Golf van Biskaje het vliegveld Manston een loopje naar het noorden zuidoost-Engeland. Oosten en ook wie niet de beschik- de en Rijssel lag. Er was een king had over bovenlucht- uitloper naar Tours ten zuid- gegevens van een weerballon westen van Parijs. Aan de kon zondagmorgen duidelijk oostkant van dit systeempje WINKELEN begint bij ELKE OCHTEND De debatten in de Tweede Kamer over de bevindingen van de commissie-Donner zullen rechtstreeks uitgezonden wor den. Mochten de debatten tot in de avond voortduren, dan zal de TROS haar zendtijd op Neder land 2 beschikbaar stellen. Het is dus mogelijk dat een of meer hieronder vermelde program mapunten voor Nederland 2 niet zullen doorgaan. Nederland 1/13.55 Klaas Rusticus maakte in het schitterende Macedonische landschap in Joegoslavië een film over de 16-jarige jongen Ewout. Jij moet kiezen Ewout is de titel van dit NCRV- produkt. Ned. 1/19.05 In „NCRV-tv van toen" het blijspel Soubrette uit 1964 met de toen jeugdige spelers: Petra Laseur, Ramses Shaffy. Andere bekenden: Mary Dressclhuys. Joan Remmelts, Jan Teulings. Ned. 1/19.45 The best of Jack Jersey is een muzikaal programma rond deze zanger, die al jaren hoog genoteerd staat. Ned. 2/21.35 Aandacht voor nieuws in Ak- tua-lv van de TROS. Ned. 2/22.00 Vijfde aflevering van Roken? Zo kom je d'r van af. Ned. 1/22.40 Het IJrker Mannenkoor zingt onder leiding van Alle Roodber- gen. Organist: Niek Harmans. Ned. 1/22.55 NCRV's Henk Glimmerveen in gesprek met dr Max Euwe, oud-wereldkampioen schaken. Hilv. 2/9.00 Vijf jaren cel. levenslang ex- gedetineerde. Leo werd vijf jaar geleden op 17-jarige leeftijd we gens diefstal veroordeeld. Een maal vrij kan hij door zijn verle den niet aan de slag komen. Hilv. 2/10.09 Het literair gezelschap ..Wel" in NCRVs Literama. Hilv. 2/21.35 (ADVERTENTIE) mijn vulpotlood voor rekenaars en tekenaars. Van een verslaggever GRONINGEN De Nederlandse amateur-cineast Menno Mennes uit het Drentse Roden heeft op het we reld-filmfestival voor amateurs In het Oostenrijkse Baden het zilver gewonnen. Hij kreeg de zilveren plak voor een 15 minuten durende speelfilm, getiteld „wat blijft is ge noeg". Aan het festival in Baden namen achttien landen deel. De film van Mennes, die al eerder een eerste prijs kreeg op een festival van de Nederlandse organisatie van amateurfilmers, zal het volgend jaar meedingen op het festival in Cannes. Van een verslaggever AMSTERDAM Van 9 september af zal de film „Max Havelaar". die vervaardigd is door Fons Radema kers Produktie BV samen met PT Mondial Pictures in Djakarta, vrij wel in alle grote steden van ons land in roulatie gaan Max Havelaar. uiteraard gebaseerd op het bekende boek van Multatuli. heeft in de hoofdrol Peter Faber met Sacha Bulthuis als zijn vrouw Tine. De film ls op locaties op Java en in Amsterdam en Haarlem opgenomen door cameraman Jan de Bont. Van een verslaggever HOOGHALEN Op 58-jarige leef tijd is plotseling overleden de Drentse schrijver Johan Hidding. die bekend werd door een twintigtal romans. Een deel ervan speelde zich af in Drente. Toen hij 23 jaar was debuteerde hij met „de race", een eigen beleving van de TT-races in Assen. Daarna volgde een tweetal Drentse streekromans. 287 Beiden zijn ze bescheiden. Ze ver langen niet naar de vleespotten van Beukenloo, ze zijn content in hun piepklein landhuisje, dat ze Rust en Vreugd dopen. Jan Joost spit er het voortuintje om en zorgt dat er bloempotten voor het raam staan. Willem Hendrik heelt de gebeurte nissen met soevereine gelatenheid aan zich laten voorbijgaan. Balt heeft wel vele malen met het hoofd geschud als de echtverbintenis van jonker Jan Joost ter sprake kwam. maar ze schijnt Willem Hendrik niet te deren. Elke avond komt Jan Joost trouw naar het Huis gefietst om zijn vader te bezoeken. Dan vertelt hij als van ouds, wat er die dag op de plaats en in het dorp gebeurd is. Heintje wil niet, dat haar man met deze gewoonte ook maar één avond zal breken. Alleen 's zondags komt ze met hem mee, dan brengt ze haar schoonvader eigen gebakken koek jes, brossig en warm uit de oven; als ze de koekjes één-voor-én uit de trommel haalt en het schaaltje op Willem Hendriks bedtafel zet, maakt hij een wellevende hoofdknik en een lekkergebaar met de rechter hand. Hij houdt van deze koekjes, de ene week zijn ze zoet en de vol gende week zout. Heintje zegt elke zondag opnieuw: door Henrietta L.T. de Beaufort „Meneer, het benne maar heel gewo ne kuukskes." Ze heeft zich voorge nomen trouw en goed voor haar man te zorgen en voor zover ze dat kan ook voor diens vader, maar niette min zal ze voorgaan om Willem Hendrik te noemen, zoals ze dat gewoon is te doen. „De meneer van het Huus blijft voor mij meneer." heeft Heintje niet zonder besef voor stijl aan Jan Joost uitgelegd. Als Clemens ze eens bij toeval ont moet, woelt een wilde nijd op zijn gezicht, hij is jaloers en afgunstig op elk mens bij wie hij levensgeluk voelt, daarom wel het meest op zijn zuster Dolly, maar zelfs het tevreden paar Jan Joost en Heintje geven hem een angel in het hart, als hij alleen maar naar ze kijkt. Hitier en het Duitse leger hebben op een mooie maartdag in 1938 de Oos tenrijkse grens overschreden. Het Oostenrijkse land en het Oosten rijkse volk zijn als bij toverslag overgeheveld in een nationaal- socialistisch Duitsland. Dolly en Sam zitten zonder te praten aan het ontbijt en lezen de couranten, die vol staan met de berichten van het zegevierend Duitse leger. Zonder strijd triomfeert het te Wenen. De ontbijttafel heeft drie lege plaatsen, 't zijn weer Duitse gasten, die al zijn opgestaan, omdat ze straks met een taxi naar het station Hollandse Spoor zullen vertrekken. Ze reizen vanochtend naar Rotterdam, van middag zal de boot naar New York zee kiezen. Het is het gezin Künzel, brave Zuidduitsers, die niets liever zouden wensen dan levenslang in Mïinchen, hun boven alle steden dierbaar Miinchen, te leven. De ou ders zijn laat getrouwd, ze hebben nochtans een zoon gekregen, die ze nu in een wat ongeremde liefde ver wennen, voor dit kleine, mopsdikke knaapje hebben ze hun leven veil. Alleen om dit kind een zekere toe komst te geven, namen de oude Künzels het besluit om hun München te verlaten. Een voortref felijk en eerlijk opgebouwd bedrijf deden ze voor 'n appel en ei over aan een begerige, arische Duitser. De ouders pakten hun laatste boeltjeiestii en begonnen met hun zoon de mofrege zame emigratie. Het negenjaian I Karlchen is door de chaotiscfoen maanden heel en al over stag fijn raakt en tiranniseert zijn ouders n be slinkse wijze. Moeder Künzel kante t c met overgeprikkelde zenuwen, out i kan zich niet aan nieuwe situati aanpassen en tot moewordens «et p vertelt ze aan wie het horen wil, w£r u haar en de haren is aangedaan. 4i vi leen de overlast van haar zoontf) 3 i duldt ze met verslagen lankmoedifstee heid. Het hele drietal, vader, moedist d en zoon, zijn gelijkelijk licht dens raakt, de misverstanden waren J laatste weken dan ook niet van fs lucht en Dolly ademt op bij de g dachte, dat 't nu maar ogenblikken zal duren, voordgH taxi haar gasten voorgoed wegrijpn a naar het station. Toch hééft ze in èn p afgelopen weken geen moeite jprig spaard om 't haar. gasten goedje te geven en ze een besef van onbekot merdheid te laten voelen, maarille scheen vergeefse moeite, 't is alsn ve ze alle woorden en daden van hièdo< Hollandse gastheer en gastvroiTtte: wantrouwen. Onderling zijn ze 't iaag kwerf oneens, dan kibbelen ze mlri opgewonden stemmen. Het is SaMa: en Dolly dan ook zuur gevallen o|tek dit gezin drie volle weken te l?n huizen. Dnd - kar )n i feddi et r prst' en (Wordt vervolg^ 1 2 3 S 6 7 8 9 2 3 4 S 6 7 8 9 RADIO VANDAAG TV VANDAAG Horizontaal: 1 bloembed-slot 2. zangstuk-maanstand-grondsoort 3. knaagdier-bijbels figuur-Rode Kruis (afk.) 4 jongensnaam- herdersgod-buitenhaven 5. hartslag ader-voorzetsel-nummer (afk.) 6. een der Cycladen-gebogen been- watering 7. honingbij-nieuw- gewicht (afk.) 8. lof-Europeaan-koor 9 stok met voettrede-kort mu ziekstuk. Verticaal: 1. uitgestotene- fijngevoelig 2. tijdperk-rund peulvrucht 3. kerkgebruik- netelachtige planten 4. in zee uitlo pend gebergte-jaaglijn 5. priem- streling-keurig 6. pers voornaamw - loot-kant van een weg 7 gevangenis- opstootje-bid (Lat.) 8. hinderen- rivier in Duitsland 9. hoekbalkon- godin van de tweedracht. Oplossing van de vorige puzzel Hor 1. raket. 4 spoel. 7. larie. 9. raseren. 11 eden. 13 rede, 15. ork. 16. ton. 17. ets. 18. oma, 20. dol. 22. kaas. 24. mare. 25 steiger. 28. aleer. 29. laars. 30. akker Vert. 1. rodeo. 2. elan. 3 tas. 4. Sir. 5. peer. 6 leren. 8. repetitie. 9 rek. 10 net. 12. drama. 14. donor. 18. oksel. 19. aas. 20 dar, 21. lever. 23. star, 24. merk. 26. els. 27. Gea. HILVERSUM (298 m en FM-kanalen). TROS: 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt-soos lichte en populair klassieke muziek (7.30 Nieuws. 7 41 Aktua. 8.30 Nieuws. 8.36 Gym nastiek voor de huisvrouw 10.00 (S) Ka- boutertijd. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Sphinx, programma voor de vrouw R V U 11.40 Wegwijs in de hulpverlening (5) VPRO: 12.00 Piet Ponskaart Presenteert (12.26 Me dedelingen t.b.v land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws) 13 30 (S) Muziek 15 00 Permanent Wave 15.30 Nieuws. 15.33 (S) Waikiki. EO: 16 15 (S) Licht en uitzicht gewijde muziek met een thema. 17 00 (S) EO-Metterdaad- Informatie 17 05 (S) Eigen wijs: kleuterpro gramma OVERHEIDSVOORLICHTING: 17 20 Uitzending voor de landbouw EO 17 30 Nieuws. 17.32 (S) Klankbord 18 00 (S) Wij hebben een woord voor de wereld ge wijde muziek. P P 18.19 Christelijk Histo rische Unie EO 18.30 Nieuws. 18 41 (S) Grammofoonmuziek en EO-mededelingen. 18 45 (S) Lektuur op tafel 19 00 (S) Ronduit muziek en informatie voor jongeren 19.40 (S) Bijbels perspektief. 20.00 (S) Reportage Middernachtsroepdag. 20.25 <S» EO- Metterdaad-Shadrach Maloka. 20 30 (S> Tc mogen leven, hoorspel (1). 21.25 (S) Snaar en spel: klassieke klavecimbelmuziek 21.45IS) Avondoverdenking NOS: 22.00 Voor blin den en slechtzienden. 22.15 (S) Lichte gram mofoonmuziek. 22.25 BOND ZONDER NAAM NOS 22.30 Nieuws. NCRV 22 40 (S) Hier en Nu. VERONICA 22.55 (S) 3600 seconden muziek en informatie 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) NCRV 7.00 Nieuws. 7 11 Ochtendgymnas tiek 7 20 Te Dcum Laudamus gewijde mu ziek 7 54 Het levende woord 8 00 Nieuws. 8 11 Hier en nu. 8.25 Muziek in uw straatje. 9 00 ln gesprek met 9 35 Waterstanden. 9 40 Plein muziek 10.00 Vijf jaren cel. le venslang ex-gedetineerde 11.00 Nieuws. 1103 De Kilima Hawaii Show 1130 Het nuttigen van etenswaren Is toegestaan 13.00 Nieuws 13 11 Hier en nu 13 30 Onder schooltijd. 14.30 Lichte orgelmuziek NOS 14.50 Den Haag deze week. 15.00 Kijk op buitenland NCRV 1530 In 't zilver pro gramma voor ouderen (16 00 Nieuws). 17 00 (S) Populaire klassieken. 17.55 Mededelin- NEDERLAND 1 gen. 18.00 Nieuws. 18.11 (K) Hier en nu. Aansl Makro sociaal-economische ru briek. 18 40 (S) Bandstand. P P 19.00 Ka tholieke Volks Partij. NCRV: 19.10 (S) Mu ziek in uw straatje. 19.25IS) Een. twee. uit de maat. Programma over onderwijs en opvoe ding. 19 45 (S) Met uw instemming. Hel lied van de week. 20.00 nieuws. 20.05 <S) Ope ningsconcert Haarlemse orgelmaand. 21 15 (S) Oude Italiaanse Kamermuziek 21.35 Li terama literaire kroniek. 22.22 <S) Poëra- ma: Poëzieprogramma. 22.42 (S) Doodspre- ken. hoorspel NOS. 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.55-24.00 Nieuws. 10.45 NOS/NOT: Dieren om je heen (2) 18.45 TV-informatie voor Surinaamse Nederlanders 18.55 Journaal 19.05 NCRV: Jij moet kiezen Ewout. tv-Wm 19.45 NCRV van toen: Soubrette, tv-spel 21.35 NOS: Journaal HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen). KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham. AVRO: 9.03 (S) De negen-uur-show 10.03 (S M) Arbeidsvitaminen: verzoekplatenprogram- ma 11.03 Radiojournaal. 11.06 <S) Drie draait op verzoek: Postbus 700. 12.03 (S) Drie tussen de middag. Joost mag niet eten 14.03 Radiojournaal. 14 06 (S) Popkontakt I. 15.03 (S) Popkontakt II de Hitvisser 16.03 (S) De Hitmeester. met o.a. de Tele- foon-top-5. <17.03 Radiojournaal). NOS: 1803 De Vakaturebank 18.10 (S) NOS- maal AVRO: 19.02 Let's twist again. 20.02 Radiojournaal. 20.05 (S) Superclean Dream- machine 21 02 (S) De Negen-uur-jazz-show 22.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Blues, ballads en Beat 22.55 Mededelingen. 23.02 (S) Candlelightshow 0.02 Radiojournaal. VPRO 1 00 VPRO-fatale NOS 4 00-7.00(S) De maandagnachten van augustus. HILVERSUM IV (FM-kanalen!. VARA: 7 00 Nieuws. 7 02 <S) Groot en klein: Kamer en orkestmuziek 9 00 Nieuws. 9.02 Kinde ren een kwartje? Programma over school en thuis. 9 27 Wonen, verschil tussen huis en thuis. 10 00 (S) Feest der herkenning Anto- nin Dworsjak. 11.55 (S) Tussen de middag: Spaanse muziek. 13.00 (S) Maak eens nader kennis met de violist Itzhak Perlman. 14 00 Nieuws. 14.02 Keuren en kiezen, pro gramma over ons koop- en leefgedrag. 14.30 Moederland - Vaderland (V). klankbeeld. 15 00 (S) Zo klinkt het nu: moderne muziek. 16 00-17 00 Zo klonk het vroeger: de pianist Walter Gieseking. 20.40 Roken? Zo kom je d'r vanal 22.55 Vanavond Het Urker Mannenkoor ..Halleluiah NEDERLAND II 18.45 NOS: Ti-ta-tovenaar 20.00 NOS: Journaal 20.25 Switch. Amerikaanse tv-serie 21.35 The best ot Jack Jersey, liedjesprogramma 22.00 Aktua tv

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4