Beroepswerklozen bestaan, maar het zijn er niet veel mini dichtbij j)ïïl ment aar„Geen goed woord voor opmerkingen Bas de Gaay Fortman' 'Tardleers (1) "h ardleers (II) federland laat B Zuidvietnamese luchtelingen toe de- „KVP'er niet automatisch lijsttrekker van het CDA" Moe veilig-is de chemische industrie in Nederland? ...EN HOE HEILIG- brief van een oud-premier stuur 'n brief vergeven weer Zomerzon Weekeinde met zon Instituut moet sluiten in '77 Geen voorrang: dode ITET iRDAG 28 AUGUSTUS 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 financieringstekort van het rijk jdens het kabinet-Den Uyl dras- h opgevoerd. Deskundigen heb- SCJ meer dan eens hun verontrus- uitgesproken over de gevaren bonden aan deze situatie. te groot financieringstekort igt onder andere met zich mee men bij onverwachte tcgcnval- geen kant meer uitkan. Anders egd: men is gedwongen maatrc- te treffen, bijvoorbeeld op ni( ncieel en budgettair terrein, die sociaal of economisch oogpunt dat moment minder gewenst ze tapt( wie zekei an h< Is concreet voorbeeld doet zich voor bij de verhoging van het h*pnenaamde luxe-tarief van de om- belasting, dat van zestien naar procent wordt verhoogd Vn 1 oktober van dit jaar. Yok 'eggii eig' minister van financiën zit als het te springen om wat meer fi- riële ruimte en heeft de op- ngst van deze BTW-verhoging ichat op ongeveer driehonderd joen gulden over 1976) hard END.' 'g- senberg acht een groter tekort zijn begroting toelaatbaar. Hij in deze opvatting worden ge- nd door de president van de •/%?flerlandsche Bank die in zijn ste jaarverslag toch al een uit keken plaatste bij het uitzon- ijk hoge tekort op de rijksbe- ing. minister van economische zaken est evenwel dat een BTW- hoging van zestien naar achttien cent in oktober weieens meet een getaxeerde prijsverhoging 0.8 procent met zich mee kan ngen. de heer Lubbers draagt de ver woordelijkheid voor de nog al- ninst bedwongen prijsontwikke- ons land. Nu moet ook f egd worden dat het BTW-tarief C7 spronkelijk per 1 januari van dit r zou worden verhoogd: het ka- stelde de beslissing op grond de slechte economische situatie tot 1 juli en in de voorjaarsnota een nieuw uitstel tot 1 oktober xcengekomen. nla&t Duisenberg niet voor de derde >usiner uitstel gedoogt kan men zich cht«| voorstellen. Niettemin moet orden staande gehouden dat de iij ;geze verhoging zeer nauw samen- igt met de te hoog opgevoerde irheidsbegroting. zegjiders geformuleerd: steeds weer level'1" hc'kabinet E>cn uyi de «o- Politiestaat ïuwi m,sctie perspectieven te jeiiji^skleurig te beoordelen, e va ome erlij stu mee t hi pt efn; goef Van onze soc.- economische redactie AMSTERDAM Beroepswer klozen bestaan, maar het zijn er niet zoveel dat er alarm moet worden geslagen. Meer mankracht op de Gewestelijke arbeidsbureaus is niet in de eerste plaats nodig voor een scherper controle op misbruik, maar voor een intensievere be middeling. Vooral naar de werkgevers toe, want die wor den steeds kieskeuriger. Dit zijn enkele conclusies die „De Vakbondskrant" heeft getrokken uit een enquête onder een twintigtal ar beidsbureaus. Aanleiding voor de enquête waren de uitspraken van PPR-leider Bas de Gaay Fortman over het misbruik van de Werkloos heid Wet. „De Vakbondskrant" is het nieuwe, officiële orgaan van de Federatie Nederlandse Vakbewe ging. Het vervangt „De Vakbewe ging". dat sinds 1906 bij het NVV verscheen, en het „NKV-pamflet". Behalve dit blad. dat wekelijks ver schijnt, kent de federatie nu ook „De Bondgenoot", die eenmaal per veer tien dagen naar de 65.000 kaderleden van NW en NKV zal gaan. Volgens „De Vakbondskrant" heb ben de meeste GAB-directeuren geen goed woord over voor de uitla tingen van de PPR-fractieleider, die na een weekje meelopen op een ar beidsbureau in Amersfoort de publi citeit zocht met uitspraken over werklozen, die elk sollicitatiegesprek bewust laten mislukken. Voor De Gaay Fortman was deze „schokken de ervaring" reden om te pleiten voor een scherperere controle. „Gewoon idioot dat meneer na een paar dagen op een arbeidsbureau zulke uitspraken doet. terwijl de GAB's zelf een slot op de mond heb ben." zo luidt een van de reacties. Slechts één van de ondervraagde ar beidsbureaus had een milder oor deel: „Verheugend dat een Kamerlid zo werkt en zich niet wenst te base ren op officiële uitspraken of rappor ten alleen". zou men kunnen opmerken dat luxe BTW-tarief toch vooral at op artikelen die je niet direct het zogenaamde levensmidde lenpakket kunt rekenen. Die istatering is slechts ten dele juist. Ictzccp en tandpasta, om slechts ;ele alledaagse artikelen te noe- vallen onder dit zestien- Dcenttarief. En dat zijn toch geen kke*elde-artikelen? zolg^ar geheel los van deze overwe- g weet iedereen dat de prij- twikkeling in 1976 bijzonder is ^engevallen en door de BTW- thoging (0.8 procent) is de kans groot dat de totale prijsverho- ig over 1976 boven de negen :ent zal uitgaan. t gevolgen laten zich raden. De In met 24 duizend gulden gaat bp achteruit en het gezin met jntigduizend gulden speelt nog iar nauwelijks quitte. t vakbeweging zal zijn eisen stel- nüsej om extra looncompensaties te igen, en vervolgens doemen weer Dblemen op binnen de onderne- - ngen die klagen over te hoge onkosten. Het is jammer dat wij dit opzicht met zo'n hardleers binet te maken hebben. king I EN HAAG Nederland gaat een loep van 56 Zuidvietnamese vluch- toelaten. Het gaat hier om n aantal mensen dat zich aan de 1st van Zuid-Thailand bevindt. De lidvietnamezen waren daar met ptjes gearriveerd. Iiailand neemt ze echter niet op tidat het in totaal de laatste tijd al ventigduizend vluchtelingen uit Ido-China heeft toegelaten. De ho- I commissaris voor vluchtelingen zaken heeft nu op Nederland een oep gedaan om deze Vietnamezen te nemen. GWATER. 29 aue. Vlissingen 4 13-16 28, ihngvlii-isluizen 4 29 16 55 Rotterdam 6 31- Scheveningen 5 16 17 44. IJmuiden 5 56- Den Helder 10 35-23.04. Harlingen 0 43- Delfzijl 2 26-14 36. GWATER. 30 ouc Vlissingen 4 52-17 10. kingvlietsluizen 5 15-17 37 Rotterdam 7 16- Scheveningen 5 58-18 23 IJmuiden 6 42 Den Helder 11 05-23 33. Harlingen 1.17- "iO Delfzijl 3 10-15 22 maal niet te kennen. De meeste GAB's signaleren dat er wel eens één tussendoor loopt. Men houdt het over het algemeen op een vast per centage dat varieert van 2 tot 3 pro cent. Vijf arbeidsbureaus melden wel een zekere toeneming van het misbruik van WW-uitkeringen. Voor een deel wordt dit toegeschreven aan de groei van het werkloos heidscijfer en aan het feit dat het aantal probleemgevallen in alle cate- goriën toeneemt. Een aantal keren werd ook het vermoeden uitgespro ken dat een groep werklozen liever de zekerheid heeft van een uitkering, dan de ongewisheid van een nieuwe werkkring met de kans binnen niet al te lange tijd opnieuw op straat te staan. Er bestaat bij de GAB's wei nig behoefte aan verscherping van de controle. Slechts één arbeidsbu reau zou meer controle wel nuttig vinden. „Als de grenzen waarbinnen men zich vrij kan bewegen enger worden, neemt de harde kern van langdurig werklozen af. Dat bevor dert de doorstroming," zo redeneert men daar. Andere gaat die vrij heidsbeperking juist te ver: „Dat leidt tot een andere aanblik van de samenleving. We moeten er geen po litiestaat van maken. Daar heeft nie mand belang bij," aldus een woordvoerder van een arbeidsbu reau uit Zeeland. De meeste GAB's vinden de bestaande mogelijkheden om beroepswerklozen aan te pakken voldoende. Wel werd enkele keren gepleit voor het scherper stellen van het begrip „passende arbeid". Veel arbeidsbureaus geven toe dat er in de praktijk vaak de neiging be staat harder te trekken aan de be middeling van mensen met een goe de kans op plaatsing dan aan pro bleemgevallen. „De beteren gaan het eerst de deur uit. Om je relaties met bedrijven goed te houden moet je wel onderscheid maken, anders gaan ze buiten je om werven" en „wie echt wil werken vindt werk. Behalve men sen met echte lichamelijke of psy chische afwijkingen die je eigenlijk niet met goed fatsoen aan een werkgever kunt slijten" of „de goei- en gaan vanzelf snel weg. Het ligt voor de hand dat je daar je best voor doet. Wij blijven zitten met de twee de keus." Selectie Bijna zonder uitzondering worstelen de arbeidsbureaus met het probleem dat de werkgevers steeds scherper gaan selecteren. Dat uit zich bijvoor beeld in het steeds langer duren van de sollicitatie-procedures. Maar ook de normen worden steeds kritischer gesteld. Tegenwoordig is het al een struikelblok als je ouder bent dan 35 jaar. Ook wordt er veel sterker gelet op de vraag of de sollicitant wel een rustig arbeidsverleden heeft en niet te vaak ziek is geweest. De bereid heid om te reizen helpt de werkzoe kende ook niet erg meer. Veel werkgevers letten scherper op de rei safstand. „Als de overheid ons niet meer men sen geeft om de werkgevers intensie ver te benaderen, dan kweekt de overheid onwerkwilligen." Niet gelukkig Bas de Gaay Fortman is niet erg gelukkig met de publiciteit rond zijn stage-weekje op het Amersfoortse arbeidsbureau. Er rust een taboe op het misbruik van sociale verzekerin gen. zo concludeert hij na de storm die opstak over zijn uitspraak dat er mensen zijn die bewust sollicitatie gesprekken laten mislukken en daardoor de tijd van de arbeidsbe middelaars verspillen. „Zinnig", vindt hij, is zijn plan om mensen die bij sollicitaties voortdu rend een blauwtje lopen niet maar door te laten modderen. „Ik vind dat je na zes maanden een beslissing moet nemen. Je zou na die periode een hele persoonlijke aandacht aan de man moeten geven. Bijvoorbeeld door grondig uit te zoeken waarom sollicitaties in de achterliggende maanden steeds zijn misgelopen. Daarbij loop je dan ook tegen de gevallen aan van mensen die het bewust laten mislukken. Zo'n aan pak betekent wel dat meer mankracht voor de arbeidsbemidde ling beschikbaar moet komen." De Gaay Fortman steunt dan ook de arbeidsbureaus die hebben laten blijken dat ze meer mankracht en meer specialistische deskundigen nodig hebben om een intensieve ar beidsbemiddeling mogelijk te ma ken. Hij wil ook dat naar de onder nemers toe een strakker beleid moet worden gevoerd. „We moeten erg oppassen met het afgeven van ont slagvergunningen. Er zouden bij de GAB's ook accountants moeten ko men. Laten de ondernemers hun boeken maar eens open leggen." Meer mankracht voor de arbeidsbe middeling is ook een wens van de FNV. De federatie wijst op het pro bleem dat cok in de toekomst het aanbod van arbeidskrachten en de beschikbare arbeidsplaatsen niet op elkaar zullen aansluiten. Daardoor zal de bemiddeling intensief zijn. Dat arbeidsbemiddelaars in hun werk harder trekken aan de werkzoekenden met de meeste kan sen, terwijl de probleemgevallen op de tweede plaats komen noemt de FNV wel begrijpelijk, maar afkeu renswaardig. VAN EEN LEZER- Tekeningen, hij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Posflnis 859. Amsterdam. Naam en adres aan <lc achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbom Een enkel arbeidsbureau zei het ver schijnsel ..beroepswerklozen" hele- Hans de Boer: Van onze Haagse redactie DEN HAAG ARP-partijvoorzitter Hans de Boer vindt het onzin dat een KVP'er automatisch lijsttrekker van het CDA wordt. Zijn KVP-collega Vergeer vertelde een week geleden aan het NRC- Handelsblad dat het waarschijnlijk is. dat de KVP de lijsttrekker van het CDA levert omdat zij de groot ste van de drie partijen is. Daar zou iedereen het ook mee eens zijn. Hans de Boer in een reactie daarop in het AR-blad „Nederlandse Ge dachten": „We moeten geen voedsel geven aan de gedachte dat binnen het CDA datgene bepalenc -(al zijn. dat groot en machtig is". De AR-voorzitter laat er overigens geen twijfel over bestaan, dat hij wel voor één lijsttrekker is. Dat zal het CDA straks zeker sterker doen staan tegenover de PvdA en de VVD. die ongetwijfeld met Den Uyl en Wiegel zullen komen. Maar dat het automatisch een KVP'er zou zijn ziet De Boer niet zitten. „Het gaat op de eerste plaats om perso nen. die in alle drie de partijen een belangrijke mate van vertrouwen genieten, en die naar buiten toe in staat zijn. een goed beeld van het CDA over te brengen". Dat daartoe uitsluitend iemand van KVP- afkomst geschikt zou zijn. waagt de AR-voorzitter te betwijfelen. Inmiddels houdt de heer Vergeer staande dat het wel een rol speelt, dat de KVP de grootste van de drie is. Dat deze partij in de laatste jaren gestadig is teruggelopen en bijna is gehalveerd wenst hij niet in zijn kwantitatieve beschouwingen te be trekken Ook begrijpt hij niet goed waar De Boer zich zorgen over maakt. Er zou namelijk al lang over eenstemming zijn dat bij de technische indeling van de lijst de eerste plaats, dus die van de lijsttrekker aan de KVP. toekomt. Daar zouden CHU en AR zich allang in geschikt hebben onder redactie van loes smil „Beste Ton Het is erg leuk een brief in steno te ontvangen, zo goed geschreven en wel van een jongen van twaalf jaar. die al diploma's voor typen en steno heeft. Mijn respect Ton. aan wie de brief gericht is. is de twaalfjarige zoon van Stol- ivijks postkantoorhouder Van Dorp. De brief is afkomstig van niemand minder dan dr W. Drees sr.. en het is dus meer dan begrij pelijk dat Ton zijn brief koestert. Hoe komt een twaalfjarige tot een briefwisseling met zo'n topfiguur als dr DreesHeel eenvoudig Ton is sinds dit voorjaar Neder lands jongste gediplomeerde ste notypist. Hij doet het althans zelf voorkomen of zijn prestatie niet waard is om er drukte over te maken, want hij is een aardige, bescheiden jongen. Maar trots is hij natuurlijk wel op zijn diplo ma's. en toen hij hoorde dat dr Drees negentig geworden was en ook al jong stenodiploma's ge haald had. schreef hij hem een felicitatiebrief. In steno uiter aard. En daar kwam antwoord op. Van de heer Drees persoon lijk en ook in steno. Ton heeft de brief direct bij de hand („toevallig", zegt hij) en leest vrijwel zonder haperen voor: „Mijn ogen zijn heel slecht. Brieven in handschrift worden mij meestal voorgelezen, maar steno kan ik nog lezen, met een speciale bril met twee lenzen. Mijn eigen schrift is minder goed geworden, omdat ik in hoofdzaak schrijf op gevoel. Ik zie niet meer precies wat ik schrijf, maar ik ben dan ook al negentig". Een groot compliment dus voor Ton. dat dr Drees zijn steno zo makkelijk kon ontcijferen. De heer Drees gaf hem zelf trouwens ook een groot compliment, omdat Ton naast zijn huiswerk nog tijd had gevonden om steno en typen te leren. „Heel bijzonder", prijst de heer Drees. „Het bewijst dat je gezond bent. energiek en vlug van begrip". In de brief staat verder hoe de heer Drees opz'n veertien de diploma's begon te halen, „eerst steno Nederlands, daarna Frans. Duits en Engels, ten slotte „reporter250 lettergrepen per Deze week vraagt de coördinatie groep Marokko van Amnesty In ternational aandacht voor Abdel- latif Laabi, een Marokkaanse dichter die in september 1973, na in anderhalf jaar tijd tot twee maal toe gevangen gezet en ge marteld te zijn. tot tien jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld. Hoewel tijdens het proces duide lijk werd. dat de marxistisch- leninistische overtuiging die hij en zijn 79 medebeklaagden uitdroegen, de eigenlijke reden voor de zware straffen was. kre gen zij allen tien jaar wegens een „aanslag op de binnenlandse vei ligheid van de staat." Laabi is er volgens een zustergroep in Ma rokko slecht aan toe. In de gevan genis van Kenitra. waar hij nu zit. heeft hij aan verscheidene hon gerstakingen meegedaan; tijdens en sinds de laatste, eind vorig jaar. wordt hij in afzondering ge houden. Brieven of kaarten aan koning Hassan II (Sa Majesté le Roi Has san II. Rabat. Maroc) met een verzoek om amnestie kunnen een grote verbetering in Laabi's toe stand teweegbrengen, als het er maar veel zijn. De volgende tekst zou bijvoorbeeld (liefst in 't Frans, maar Engels kan ook» pas send zijn „Majesteit Ik verzoek u dringend amnestie te willen ver lenen aan Abdellatif Laabi van wege zijn zeer slechte gezondheid. Hij zit al sinds 1972 gevangen en bevindt zich thans in de Prison Centrale van Kenitra." Niet naar de gevangene zelf schrijven. Dat zou hem alleen maar* in nog grote re moeilijkheden kunnen brengen. minuut". Dr Drees raadt Ton aan zijn snelheid ook op te voeren. „Daarvoor hoef je geen les te ne men. Het gaat er maar om of iemand je wil dicteren met gelei delijk groter wordende snelhe den. Dat deed indertijd een van mijn zusters voor mij Ton ging. aanvankelijk omdat hij het „wel geinig" vond. met een ouder zusje mee naar typeles. En toen de typelerares ook steno bleek te geven en aan Ton vroeg of hij dat ook niet leuk zou vin den. hoefden ze er thuis niet lang over na te denken. Hij zit nu net op de scholengemeenschap voor havo en atheneum in Gouda, waar hij zijn steno echt gebruikt („sommigen zeggen: wat zijn dat voor krabbeltjes?"). Of hij nog verder gaat met steno in vreemde talen, zoals dr Drees hem advi seert? Ton weet het nog niet. Hij weet trouwens nog helemaal niet wat hij wil worden. De eerste ja ren zal hij zijn handen wel compleet vol hebben met de nieu we school. Hoewel, met Ton weet je het maar nooit. Waar ze de oorzaak voor zoveel verdriet moeten zoeken weet nie mand, maar een feit is dat deze vis, een „Nassau Grouper" van twaalf pond. altijd even triest kijkt. Dc treurigste vis ter wereld, die in het zee-aquarium van Miami huist, wordt dan ook „treurige Dick" genoemd. Het voorval heeft zich 204 jaar geleden al afgespeeld, maar nog steeds zat het een paar Amerika nen dwars een kleine daad van ongehoorzaamheid van een paar houthakkers tegen Engeland Op 14 april 1772 hield een Britse op zichter een houthakker aan in Weare. in een gebied dat nu de Amerikaanse staat New Hampshire is, omdat de man in een Brits kroondomein pijnbo men had omgehakt, bestemd om er masten voor de Britse marine van te maken. Acht collega's van die houthakker waren daar zo ra zend over geworden, dat ze geza menlijk 's konings diender een flinke aframmeling gaven De En gelsman liet het er natuurlijk niet bij zitten en voor straf kregen de houthakkers twintig shilling boe te. Nu Amerika tweehonderd jaar bestaat, geneert het historisch ge nootschap van Weare zich nog altijd een beetje over het gebeur de. Het bestuur besloot de „wan daad" voor eens en voor altijd goed te maken door een vriende lijk briefje met verontschuldigin gen plus een cheque ter grootte van de tegenwoordige waarde van de twintig shilling van toen naar Buckingham Palace te sturen. Daarop heeft koningin Elizabeth een briefje teruggeschreven, waa rin ze haar waardering uitsprak voor het symbolische gebaar De cheque stuurde ze ook terug: in haar grootmoedigheid bleek zij de hele wandaad al eerder te hebben vergeven en vergeten. door hans de Jong Zo'n rakker toch, die kleine depressie welke van zuid- Zweden naar Polen trok Door haar toedoen heeft het gisteren op een aantal plaat sen in ons land geplenst en geonweerd. Het gebeurde met name in de oostelijke helft van het land maar later ook in het zuiden onder meer in Enschede. Apeldoorn. Eindhoven. Maastricht en Vlissingen. Het was niet ver wonderlijk dat vooral de oos telijke helft van ons land flink wat onstabiliteit kreeg, want daarboven tekenden zich de laagste temperaturen af. We bekijken met u even het 500 millibar vlak. De tempe ratuur was daar gisterenmid dag 21 graden, dat was vijf graden onder normaal. Daar entegen was de temperatuur op 1500 meter, dus lager, juist normaal. Bij zo'n sterk tem peratuurverschil naar boven toe voelt de lucht aan dc Vandaag verandert er nog niet zo heel veel: De kans op grond een sterke aandrang een lokale binnenlandse bui tot opstijgen, vooral wanneer met onweer blijft nog aanwe- dc zon hem van onderen nog zig maar daar naast zullen er een stootje meegeeft Onsta biliteit noemen ze dat Die zelfde verticale temperatuur- verhouding deed zich ook voor boven Sleeswijk en Es sen. We kunnen dus wel zég gen in een soort gebogen „ci troenschil" van Sleeswijk Holstein via oost en zuid- Nederland tot het Roerge bied. Bezijden deze koude put was het minder koud Hannover min 18. Frankfurt min 17. Uk- kel min 18. zuidoost Enge land min 14 tot min 15. Schotland min 11 graden Cel sius Op de grond was de tem peratuur in gebieden waai het regende om vier uur gis terenmiddag ongeveei achttien graden (onder ande re in Vlissingen en Maas tricht! tegenover 22 graden in de meer zonnige, streken (on der meer Rotterdam». ook weer flinke zonnige peri oden zijn. Geleidelijk aan zal er een stabilisering van de atmosfeer plaatsvinden, tot stand gebracht door hogere temperaturen op niveaus waar het gisteren nog flink koud was. Dit zal zondag ver moedelijk resulteren in over wegend zonneschijn en ook iets hogere temperaturen aan de grond zo van 22 tot 24 graden. Een wilde wolkenontwikke ling op middelbaar en hoog niveau, zoals donderdag jongstleden nog op verschil lende plaatsen is vastge steld heeft in de regel in een wat latere fase op de grond ook merkbare uitwerking. Dat bleek gisteren uit de on stuimige noordooster die hier en daar in de noordelijke pro vincies danig huis hield on der appels en peren Via F IJnsen te Stiens kreeg ik een curieuze waarneming van een zeewatertempera tuur doorgespeeld. Donder dagmiddag was in het Eier- landse Gat tussen Texel en Vlieland op circa vijf kilome ter ten noordwesten van de vuurtoren van Eierland aan de buitenkant van het zee gat. op vijf meter diepte een temperatuur van maar liefst 24.6 graden celsius gemeten. Het betreft hier een professi onele meting door Rijkswa terstaat met behulp van een telemetrisch systeem, waar bij de bereikte uitslagen van af een paal in zee naar het land worden uitgezonden. Zonnecellen leveren de ener- gie daarvoor, 's avonds om 8 QTP ANDWFFR uur was de temperatuur er 1 1_7 VV r!jEjl\ nog 24.5 graden celsius. zonnige perioden c y extreem hoog Het betreft hier water, dat in de Wadden zee sterk verwarmd is en ver volgens met de ebstroom in de richting van de Noordzee werd afgevoerd. De laatste, dagen is in het Molengat bij' den Helder herhaaldelijk 19 tot 20 graden gemeten Vandaag flinke zonnige peri oden en op de meeste plaat sen droog. Matige tot vrij krachtige noord-oostelijke wind. Luchttemperatuur 21 tot 23 graden, zeewater circa 20 graden. Verdere vooruit zichten: Zondag zonnig en vrij warm. Van een verslaggever AMSTERDAM De kans is groot dat het Nederlands instituut voor nijverheid en techniek (Ninti in Amsterdam met ingang van volgend jaar moet worden gesloten Minister Lubbers wil de rijkssubsidie met in gang van 1977 beëindigen Die subsi die was voor het komende Jaar be groot op 300 000 gulden. Volgens het dagelijks bestuur van de provincie Noord-Holland betekent sluiting dat vijftien gespecialiseerde mensen werkloos worden. Gedeputeerden tonen zich verbijsterd. Van een verslaggever OLDEBERKOOP Op de weg Oosterwolde-Wolvega is de zestigja rige heer J Dursma uit Oosterwolde omgekomen De personenauto waar in hij zat kreeg geen voorrang van een vrachtwagen. BLADE - De 82-jarige H Heeswijk uit Bladel is gisteren omgekomen toen hij met zijn fiets de rijbaan overstak en door een auto gegrepen werd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5