Wie helpt bouwen in Al Jubayl? "Een haven bouwen in Al Jubayl. Bijvoorbeeld" KONINKLIJKE ADRIAAIM VOLKER GROEP Uit een gesprek met: HTS'ers HTS'ers HTS'ers Betontechnoloog Tekenaars Ter assistentie van de landmeters. Uitvoerder Huizenbouw. Voorman Bouwkundig. Voorman Loodgieterswerk. Voorman Elektriciteitswerk. Landmeter Terrein- uitzetwerk, bouwkundig/ waterbouwkundig werk. Ass. landmeter Terrein- uitzetwerk, bouw- kundig/waterbouwkundig werk. Voorman Grondwerk. Voorman Staalconstructies. Kapiteins, stuurlieden, machinisten Technici Sollicitaties Dit is mijn leven Hans Halkes, 38 jaar oud, projectleider Adriaan Volker Beton- en Waterbouw "De eigenlijke reden waarom ik bij Adriaan Volker werk, is omdat ze me de beste mogelijkheden bieden veel in het buitenland te werken. Spanje, Portugal, Nigeria, Brazilië, Midden-Amerika, noem maar op. Dat trekt me bijzonder aan. Afwisseling ligt me zeer. Zowel in als buiten het werk is het leven in een vreemd land zeer aantrekkelijk: je komt met alle mogelijke mensen in kontakt van alle sociale niveaus. Dat is èrg interessant." "Adriaan Volker biedt je ook behoorlijke ontplooiings mogelijkheden. In bagger-techniek behoren ze bij de top van de wereldEn op andere gebieden - civiele bouwtechniek - hebben ze zich de laatste jaren echt goed toegelegd. Een dynamisch bedrijf, dat dan ook zorgt voor een goed stuk goodwill voor Nederland." "En erg belangrijk is toch ook wel het stuk sociale zekerheid dat Volker je biedt." "Als het even kan, gaat het gezin mee: de vrouw beleeft het werk van de man dan pas echt en hij is 's avonds gewoon "thuis". Vanzelfsprekend zorgt Adriaan Volker bij grote projecten als deze voor goede schoolfaciliteiten, huisvesting en recreatie mogelijkheden." 'Momenteel ben ik betrokken bij het opstarten van de havenbouw in Al Jubayl in Saoedi-Arabië. Ik ben er regelmatig voor het verzamelen van een grondige lokale know-how op velerlei gebied, naast de zuiver technische aspekten. Er komt bij zo'n buitenlands werk veel kijken: bevoorradingen bijvoorbeeld, vergunningen, en waar haal je de goede mensen vandaan?" Koninklijke Adriaan Volker Groep bundelt een aantal ondernemingen in Nederland en daarbuiten, op het gebied van baggerwerken, pijpleidingen, waterbouwkundige werken, utiliteitsbouw, beton- en funderingswerken, projectontwikkeling en offshore operaties. Omzet in 1975: 745 miljoen. De groep heeft op dit moment ruim 5100 medewerkers. Voor de havenbouw in Al Jubayl heeft Adriaan Vdker behoefte aan Voor de uitvoering van bouwkundig/waterbouwkindig werk: tenminste 5 jaar praktische ervaring. Hoofduitvoerders/uitvoerders: ervaring 10 jaar. Voor de begeleiding van bouwkundig/waterbouwkundq werk, zoals: planning, kostenbewaking, begeleiding van heton'werp en het ontwerpen van tijdelijke- en hulpconstructies. Voor het testen van de materialen voor beton en de samerstelling van betonmengsels: tenminste 5 jaar praktische ervaring ii bovengenoemde werkzaamheden. Tekenaars Voor bouwkundig/waterbouwkundig wtrk VoormanToezichtopbouwkundigwerk van subcontractors Voor onze vloot van 40 eenhedenwaaronder havensleepboten en zeegaande sleepboten, variërend van 700 tot 3500 PK, pontons van 500 tot 6000 ton, motorvlets en kraanpontois, vragen wij Vereisten: diploma's sleepvaart, grote- en kleine hendelsvaart, Rijnvaart, zeevisserij. Bij voorkeur in het bezit van radiotelefonie certificaat. Zoals bedrijfsleiders, supervisors, chefs, monteurs, operators en voorlieden, voor de afdelingen Transport (Spoor- en wegvervoer) Installaties (Krachtcentrales en ontzilting); Onderhoud landmaterieel (Bulldozers, caterpillars, graafmachines, asfaltinstallaties en zwaar materieel); Onderhoud varend materieel (Diesels, pompen, kranen, dekwerktuigen en tuigage); Cementfabriek; Mechanische werkplaats (Machines, hydroliik, caterpillars, banden); Electro werkplaats (Motoren, airconditioning, krachtcentrale en radio-apparatuur); Onderhojd transport (Locomotieven, laadwagens, diepladers en ander zwar materieel). Te richten aan de Personeelsafdeling van Adriaan Volker Beton-en Waterbouw, Postbus 2630 te Rotterdam. Telefoon (010) 13 21 40*.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 30