Nieuwe situatie rond Oranje-team Den Hertog: eerste zege bij de profs Tennissters ronde verder Acht gewichtheffers bij Spelen positief Geen toptijden bij zwemstrijd Zaalhandballers in C-toernooi el er Jan van Beveren en Willy van der Kuylen weer beschikbaar "(Profronde training vedetten Titels Annelies Maas en Henk Elzerman Ook Philippijnen en Hongarije trekken zich terug uit toernooi om Federation Cup Liverpool ongeslagen Volleyballers voor zware strijd in Cup Loting Europees kampioenschap r h iijdag 27 augustus 1976 sport trouw/kwartet 15^ bou; be orzie ?end( daan ïrdeel lenwo ite w< grote' ?edeel word nenei oenge en vaj i (ci er lig ing ii I. ieent< lang en, in Waal orgel Bom Lm Kaa ediens ldenü mv s» Vlo Pij 0 Heni seiaart PU e» end ZEIST Doelman Jan van Beve ren en Willy van der Kuylen van PSV hebben zich gisteren weer be schikbaar gesteld voor het Neder lands elftal. Het duo verliet op 13 oktober 1975 de selectie van het nationale team In Zeist tijdens de voorbereiding voor de inter- landwedsrijd tegen Polen (voorron de Europees kampioenschap). De PSV-ers verklaarden daarna er geen prijs meer op te stellen voor het Nederlands elftal, toen onder leiding van George Knobel, uit te komen. Mocht interim-coach Jan Zwartkruis hen voor de wedstrid tegen Usland (kwalificatie WK) se lecteren, dan zullen zij de uitnodi ging aanvaarden. Van Beveren en van der Kuylen hebben maandag een ge sprek gehad met Zwartkruis. Daar uit hebben zij geconcludeerd dat er een nieuwe situatie is ontstaan. De twee spelers vertrouwen erop dat de bezwaren die zij hadden tegen het Nederlands elftal onder leiding van Knobel, zijn weggenomen. Hun beslissing geldt niet alleen voor de twee wedstrijden waarvoor Zwartkruis als interim-coach is aangetrokken (IJsland en Noord- Ierland). Mocht er echter in hun ogen een verslechtering optreden in de situatie met de nog onbeken de nieuwe coach, dan hebben zij altijd nog de mogelijkheid zich op nieuw terug te trekken. Zwartkruis maakt volgende week de selectie voor de wedstrijd tegen Usland bekend. Droogte ZEI8TT3EN HAAG De afdelin gen Groningen, Friesland en Dren te van de KNVB hebben besloten in verband met de droogte van de velden de start van de afdelings competitie uit te stellen tot het weekeinde van 18 en 19 september. Dit geldt ook voor de wedstrijden in de gezamenlijke competitie van de drie districten. Eerder besloten de afdelingen Zeeland en Zwolle tot opschorting van het program ma tot 18/19 september. Rotterdam en Gelderland hebben het pro gramma voor het aanstaande wee keinde afgelast. Bekeken zal wor den of de competitie daar op 4 en 5 september van start kan gaan. Over het amateurvoetbal is nog geen beslissing genomen. Veel clubs hebben al gemeld, dat hun velden later opengesteld zullen worden, maar pas wanneer het aan tal erg groot wordt, zal een district of het gehele amateurvoetbal wor den uitgesteld. Feyenoordstadion DEN HAAG De wedstrijd voor de voorronden van het wereldkam pioenschap 1978, Nederland-Noord Ierland, zal woensdagavond 13 ok tober in het Feyenoordstadion wor den gespeeld. Aanvang 20.00 uur. Nederland en Noord-Ierland zijn samen met IJsland en België on dergebracht in één kwalificatie- groep. Op zaterdag SITTARD Fortuna SC zal zater dagavond 15 oktober tegen Vitesse voor het eerst spelen onder het licht van de nieuwe masten. De eerste-divisieclub uit Sittard heeft bij andere clubs gevraagd, of zij voor de competitie zaterdagavond in Sittard willen spelen. Slechts Cambuur en Volendam hebben ne gatief gereageerd, ondanks het aanbod van FSC om een vergoe ding te geven van 300 gulden voor clubs beneden de rivieren en 900 gulden voor noordelijker clubs. FSC wil ook tot een beter contact komen met de amateurverenigin gen. Hiertoe zijn onder andere zo genaamde tienrittenkaarten tegen gereduceerde prijs aangeboden (35 in plaats van 50 gulden). Van de 30 verenigingen, die waren uitgeno digd, zijn er echter maar twee gekomen. FSC-trainer Cor van der Hart kampt met een probleem. De spel- Jan van Beveren (links) en Willy van der bepalende middenvelder Titulaye is al twee keer niet op de training verschenen, omdat hij het niet eens ls met het hem aangeboden contract. Woensdag speelde Titu laye ook niet tegen Wageningen. Wereldkampioenschap BUENOS AIRES De Argentijnse regering heeft de organisatie van de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1978 op zich genomen. Dit besluit, bij decreet, volgt op de moord op Omar Carlos Actis, de voorzitter van het nu van zijn taak ontheven organisatiecomité. Volgens kapi tein Lacoste, de nieuwe ver antwoordelijke man, beperkt de rol van de Argentijnse voetbalbond zich nu tot technisch-sportieve pro blemen. Ontslag MOSKOU Trainer Valeri Loba- novskJ en zijn assistent Oleg Brazi- lijevitsj hebben bij de Russische voetbalbond het verzoek ingediend te worden ontheven van hun functies bij het nationale elftal. De bond zal het verzoek waarschijnlijk Inwilligen. Lobanovski en Brazilije- vitsj, eveneens trainers bij Dinamo Kiev, hebben ontslag aangevraagd na de kritiek, die op hen werd gele verd. De tralnersraad, onder voor zitterschap van Andrej Starostien, vindt dat de Russische selectie niet moet bestaan uit spelers van één club, in dit geval Dinamo Kiev. Ook de pers heeft het duo niet gespaard. Die vindt dat de bronzen medaille van de Olympische Spe len niet overeenstemt met de door de trainers geuite verwachtingen. Haag 15 Eu a Ber. 15 de h» now" t levn Steej lading oes (ANP) „Hij was maar een clown. Hij had alles gegeven". Is Fedor den Hertog een klein beetje had kunnen zingen zoals en Cramer, dan had hij gisteravond in Goes voor de talrijke ielerfans een geweldige aria ten beste gegeven. Fedor, de mysterieuze, die tot ieders verrassing de tweede etappe van de Profronde van Nederland won, had na zijn eerste overwinning in drie jaar bij de profs wel willen zingen zoals Mario Lanza in het nj^ duet van de Parelvissers. ■sótt Zijn partner had Cees Priem moeten zijn. De streekfavoriet, die hem zo geweldig heeft geholpen in de finale van een lange rit, die door een steeds kouder wordende zeewind een bewo gen karakter had. Jammer voor Fe dor, ook de nuchtere Zeeuw kan geen noot Zingen. Het maakte niet veel uit. Onder leiding van ploeglei der Edgar de Maere, die technisch- ronde-directeur Piet Liebregts ver ving als ploegleider, is de eerste prof zege van Fedor gevierd met een fles van de beste Franse champagne. „Magnifiek, fantastisch, is dit niet geweldig?", riep Fedor na zijn tri omf. „Ik was toch maar een clown, nietwaar?", wierp hij de journalis ten, die voor het eerst sinds zijn amateurtijd, toen hij alles won wat er in de wereld maar te winnen viel, met z'n allen om hem heen stonden, vervolgens voor de voeten. „Jullie geloofden me niet toen ik bij de start |in Deurae zei dat de grote vorm aan het terug komen was. Ik heb van daag alles gegeven en eindelijk is het gelukt". Fedor liet zich met een stralende lach in de oranje-trui hijssen. Op dat moment was hij gelukkiger dan bij grootse triomfen in zijn amateurja ren. „Natturlijk, dit is anders. Dit is profsport", zei de al 30-jarige Den Hertog, die uiteraard mysterieus bleef doen. Hij draaide om de vragen heen. Waardoor was hij zo geïnspi reerd geweest. HIJ praatte over ,,mljn kind dat binnenkort geboren moet worden", en: „het werd eens tijd dat ik ging winnen". Woensdag maakte zijn broer Nidi hem uit voor alles wat lelijk was. Fedor zei dat hij geen wraak had willen nemen op Nidi. „Ben je gek", zei hij. „Nidi en ik zijn anders. Hij is een vrijgezel, die in het leven kan doen en laten wat hij wil. Ik heb een gezin. Wat hij doet moet hij weten. Ik heb hem zelfs gefeliciteerd met het eerste truitje (Nidi reed gisteren in de groene) dat hij in de wielersport heeft gewonnen. Ik ben helemaal niet boos op hem. Ik heb alleen maar als prof gekoerst en het is er einde lijk eens goed uitgekomen". Eindelijk. Dat paste bij de eerste profzege van Fedor, die dit Jaar weer gesukkeld heeft met een voetblessu re, waar hij operatief vanaf werd geholpen. Na die operatie kreeg hij weer zin in het wielrennen. Voor de werkzaamheden aan zijn huls in het Belgische Dilsen niet ver van Maa stricht, heeft hij een vijf-jaren plan opgesteld en hij ging ambitieus aan de slag. Gisteravond in Goes zei hij: „Zo zie je maar dat instelling alles is". uit van een kopgroepje en reed tegen het einde, toen hij ln de wind ach terstand had opgelopen met Schip per in één ruk naar de kop toe om in de slotfase op het Juiste moment toe te slaan. Voor het eerste koerste de vroeger doldrieste Fedor als een slimme prof en gelijk greep hij de bloemen. Het was de tweede grote verrassing in deze Prof ronde van Ne derland, die naar het lijkt door de grote renners toch in de eerste plaats als training voor het wereldkampi oenschap wordt gebruikt 5.26 44 (met bonificatie 5.26.29), 2. Ludo Peetere (Bel) 5.26.46 (met bon. 5.26 38), 3. Maertena (Bel) 5.26.50 (met bon. 5.26.45), 4. Piet van Katwijk (Ned), 5. Verbeeck (Bel), 6. Priem (Ned), 7. Van Sweefelt (Bel), 8. Roslere (Bel). 9. Jacoba (Bel). 10. Kuiper (Ned), 11. Gllson (Lux), 12. Vanneste (Bel), 13. Thurau (WDI), 14. Knetemann (Ned), 15. Van den Haute (Bel) allen z.t. als Maertens, 16. Loder (Zwl) 5.27.18.17. Krekels (Ned) 5 27.27. 18. Pons van Katwijk (Ned), 19. 8mit (Ned). 20. Ottenbroa (Ned). 21. Janbroers (Ned). 22 Jan van Katwijk (Ned). 23 Thomas (Bel). 24. Delcrolx (Bel). 25. Oodetroot (Bel). WENEN (Reuter) Gottfried 8chödl, de Oostenrijkse voorzitter van de internationale gewichtheffederatie heeft in Wenen bevestigd, dat twee Olympische kampioenen en één zilveren medaillewinnaar zich bevinden onder de acht gewichtsheffers, die bij anti-dopingproeven in Montreal zijn betrapt. Hij noemde de Bulgaarse winnaar van het goud in de zwaarge wichtklasse Valentin Kristov, de Poolse lichtgewicht titelhouder Zbigniew Kaczmarek en de Bulgaarse winnaar van het zilver ln het lichtzwaargewicht Blagoi Blagoeve. Schödl verklaarde dat tijdens de Spelen 66 gewichtheffers zijn gecontro leerd. Acht werden positief bevonden. Zeven van hen hadden splerverster- kende anabollsche steroiden gebruikt. Eén werd schuldig bevonden aan het gebruik van een stimulerend middel, dat thuishoort in de amfetaminegroep. De andere gewichtheffers. die positief reageerden, zijn: de Tsjechen Drago- mir Ciroslan en Petr Pavlasek, resp vijfde in het middengewicht en zesde in het superzwaargewicht, de Amerikanen Philip Grlppaldi en Mark Cameron, resp. vierde in het middenzwaargewicht en vijfde bij het zwaargewicht en de Zweed Ame Norback, die uitviel bij de lichtgewichten. Volgens Schödl heeft Bulgarije reeds een protest ingediend tegen de bevindingen van de medische commissie van het IOC. De mededelingen werden gedaan nadat de contra expertise bevestigd had dat enkele gewichtheffers, gebruik hebben gemaakt van verboden spierver- sterkende middelen. Dit resultaat kan tot gevolg hebben dat de betrokken sportmensen levenslang geschorst worden en medailles weer moeten wor den ingeleverd. Hierover moet het Internationaal Olympische Comité nog een beslissing nemen. van Katwijk 10.22.07. 4. Maertena 10.22.09. 5. Verbeeck 10.22.14, 6. Priem z.t.. 7. Van Sweefelt z.t.. 8. Roesiers z.t.. 9. Jacobs z.t.. 10 Kuiper z.t.. 11. Gllson Z.L. 12. Vanneste z.L, 13. Thureau z.L. 14 Knetemann Z t_, 14. Van den Haute z.t.. 16. Loder 10 22.43, 17. Delcrolx 10.22.49. 18 Marti- nez-Heredia (Spa) z.t. 19. Krekels 10.22.51, 20. Pons van Katwijk z.t. 21 8mit z.t. 22 Ot- tenbros z.t., 23. Jan van Katwijk z.t, 24. Tho mas z.t. 25. Godefroot z.t PUNTENKLASSEMENT 1. Plet van Katwijk 30 Verbeeck 20. 6. Nidi den Hertog 20. 6. Maertens 16. Strijdlustigs te renner was Allan en de Pechprljs ging naar Lazcano. Opgegeven Lazcono (Spa), Loos (Bel). Breur (Ned). Vlot (Ned), Ben Oroen (Ned) en Hordijk (Ned(. VOLENDAM (ANP) De nationale zwemkamploenschappen die giste ren ln het Volendamse Sportfon- dsenbad zijn begonnen hebben An nelies Maas en Henk Elzerman de langeafstandtitels gebracht in tijden die ver boven de nationale records lagen. Een logische zaak, Olym pische selectiewedstrijden, Olym pische 8pelen, Europa Cup en nu nog een keer de nationale kampi oenschappen, het is allemaal wat In de tweede etappe, waarin de Aus traliër Don Allan 94 kilometer solo reed. heeft Fedor opvallend sterk gekoerst. Hij maakte al vroeg deel PHILADELPHIA Het Ne- derlandse damesteam heeft zich vla een zege van 3-0 op Brazilië geplaatst voor de twee de ronde van het toernooi om de Federatie cup in Phila delphia. Betty 8töve had tegen de alleen nog maar in naam bekende Maria Bueno geen moeilijkheden: 6-0, 6-4. Het zelfde kan gezegd worden van Neder lands beste tennister wat het dub belspel aangaat. Daarin versloeg zij met Tine Zwaan Madrado en Vera Giugni nog simpeler: 6-2, 6-1. Elly Vessies maakte haar uitverkiezing waar, met 6-4, 6-2 zette zij Patricia Madrado aan de kant. In de tweede ronde van het toernooi om de Federation Cup heeft Dene marken met 2-1 gewonnen van Uru guay. Zwitserland zegevierde met dezelfde cijfers over Canada. Canada en Uruguay waren zonder spelen tot de tweede ronde doorgedrongen, om dat hun tegenstanders uit de eerste ronde Tsjechoslowakije en Rusland zich hadden teruggetrokken. In de tweede ronde won Australië voorts gemakkelijk van België: 3-0. West- Duitsland won met dezelfde cijfers van Italië. In het troosttoemool ver sloeg Nieuw-Zeeland Indonesië met 3-0. De Sowjet-Unle en Tsjechoslowakije zijn niet van gedachten veranderd. De teams zijn bij hun besluit geble ven zich terug te trekken uit het toernooi om de Federatie Cup. De ploegen hadden na het bekend maken van de boycot nog 24 uur de tijd gekregen om hun beslissing te herzien en hoewel die termijn woensdag nog met twee uur werd verlengd, wijzigden de twee teams hun besluit niet In Philadelphia is bekend gemaakt dat de Sovjet-Unie en Tsjechoslowa kije zich uit het toernooi om de Fe deration Cup hebben teruggetrok ken uit protest tegen de deelneming van de ploegen uit Zuid-Afrika en Rhodesië. Hierop deelde de voorzit ter van de Internationale Lawn Ten nis Federatie, Derek Hardwick, mee dat de twee ploegen nog 24 uur de tijd hadden gekregen om van ge dachten te veranderen omdat de ge volgen voor de sport in het algemeen anders zeer ernstig zouden zijn. De voorzitter van de ILTF zei verder dat Russiche officials vrijdag een telegram aan de organisatoren van het toernooi hadden gestuurd, waar in zij aankondigden niet te zullen spelen tenzij Zuid-Afrika en Rhode sië uitgesloten werden. „Dat tele gram kwam zondag pas aan en wij antwoordden daarop onmiddellijk maar de Russen beweren dat zij dat bericht nooit ontvangen hebben", al dus Hardwick. Volgens de toemooileiding in Phila delphia zou een van dë Russische speelsters, Olga Morozova gezegd hebben gTaag aan het toernooi te hebben meegedaan. Overigens hebben ook de Philippij nen en Hongarije zich uit protest tegen de deelname van Zuid-Afrika en Rhodesië uit het toernooi terug getrokken. De vier Rhodesische ten nisspeelsters, die deelnemen aan het toernooi om de Federation Cup in Philadelphia, bevinden zich overi gens mogelijk illegaal in de Verenig de Staten. De mogelijkheid van een illegaal verblijf komt voort uit het feit, dat de Verenigde Staten geen diplomatieke betrekkingen onder houdt met Rhodesië. aldus een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken. De speelsters zouden het land zijn binnengekomen op een paspoort van andere nationaliteit. In dat geval zullen zij gesommeerd worden de VS onmiddellijk te verlaten. Volgens de chef d'equipe van Rhode sië zouden zijn speelsters in het bezit zijn van Nederlandse en Zuidafri- kaanse paspoorten. Profkampioenschap CHESTNUT HILL - De Italiaanse Davis Cup-speler Paolo Bertulucci heeft in de eerste ronde van het tennistoernooi om het profkampi oenschap van de verenigde Staten in Chestnut Hill voor een verrassing gezorgd door de 8panjaard Manuel Orantes met 6—4, 6—4 te verslaan. De Amerikaan Jimmy Connors boekte zijn 21ste zege ln successie door met 6—4,64 te winnen van de Paraguyaan Victor Pecci. De voor naamste uitslagen zijn verder: Woj- clech Flbak (Pol) Bill Scanion (VS) 6-1, 4-6, 6-4 Guillermo Villas (Arg) Jean Halllet (Fra) 6-3, 6-4 Adriano Panatta (Ita) Ramiro Benavides (Bol) 6-2, 6-0 Ross Case (Aus) Jim Delaney (VS) 6-4, 7-6 Eddie Dibbs (VS) Charles Pasarell (P.Rico) 6-4, 6-4 Jaime Fillol (Chi) Lito Alvarez (Chi) 7-6. 1-6, 6-1. Stedencompetitie OAKLAND De New Yorkse Sets hebben ook de tweede finalewed strijd van de stedencompetitie tegen de Ooiden Gaters gewonnen. Was zaterdag de uitslag 31-23 in het voor deel van de Newyorkse club, nu werd het in Oakland 29-21. In het dames enkelspel was Betty 8töve bij de Golden Gaters vervan gen door Francoise Duit. Deze won met 7-5 van Virginia Wade. In het herendubbelspel zegevierden Frew McMillan en Tom Okker met 7-6, 5-2 (Tiebreak) over Phil Dent en Sandy Mayer. De twee andere partijen wer den met groot verschil door de New York sets gewonnen: 8andy Mayer won met 6-1 van Tom Okker en in het dames dubbelspel zegevierden Billie Jean King/Virginia Wade met 6-0 over Francoise Dur en Betty Stöve. LONDEN Van de tien wedstrij den, die in de Engelse eerste divisio- werden gespeeld, eindigden er vijf in; een gelijkspel. De tegenstander van' Ajax in het ^toernooi om de UEFA; beker Manchester United, dat zater dag op de eerste speeldag niet verdëf; was gekomen dan een gelijkspel thuis tegen Birmingham (2-2) haalde echter wel de volle buit binnen. De Mancunians wonnen In Coventry met 2-0. Leeds United daarentegen k. m weer niet verder dan een ge- UJkfc; Na de 2-2 in Leeds tegen West Bromwich Albion zaterdag werd het na tegen en in Birmingham 0-0. De nieuweling in de eerste divisie. Bristol City, haalde een punt binnen tegen Stoke City (1-1) en ook Ever- ton en Ipswich Town kwamen in Liverpool tot die score. Sunderland, dat op de eerste speel dag niet scoorde maar wel een punt veroverde, presteerde nu voor eigen publiek hetzelfde tegen Leicester Ci ty. Liverpool, de kampioen van de Engelse League van het afgelopen seizoen, is verder dit seizoen begon nen met twee overwinningen van 1-0. West Bromwich Albion was het tweede slachtoffer. Derby County-MIddlesbrough 0-0, Manchester City-Aston Villa 2-0. Norwich Clty-Arscnal 1-3. Tottenham Hotspur-Newcastle United 0-2, West- Bromwich Albion-Liverpool 0-1. Birmingham City-Leeds United 0-0. Bristol City-Stoke City" 1-1, Coventry City-Manchester United 0-2. Ever-' ton-Ipswich Town 1-1, Sunderland-Leicester Ci ty 0-0 PRAAG (ANP) De Nederlandse volleybalploegen. die het komende seizoen uitkomen in de toernooien om de Europese beker, hebben een vrij ongunstige loting gehad. Landskampioen Blokkeer trof het nog het beste met de winnaar van Real Madrid (Spa>—HSV (WDI) in de eerste ronde als tegenstander. De overige drie teams lootten in Tsje choslowakije allen Oosteuropese (dus sterke) tegenstanders De lo ting had voor de Nederlandse ploe gen het volgende resultaat: Heren: EC I (landskampioenen): Re- al Madrid (Spa) of HSV (WDI)Blokkeer; EC II (bekerwin naars): Zaan—Odolena Voda (Tsj). Dames ec i: VCH-—Levski Spartak (Bui), ec ii: AECWisla Krakov (Pol). Alle wedstrijden (thuis en uit) voor de eerste ronde moeten in december worden gespeeld. teveel gevergd. De verwachting is dan ook dat er in Volendam deze dagen weinig schokkende dingen te gebeuren staan. Op de eerste dag is deze verwachting dus uitgekomen. De toch wel met enige spanning tegemoet geziene confrontatie tussen de nationale re cordhoudster Annelies Maas en de Noordhollandse Jolanda Aggen- bach, werd een duidelijke zege voor Annelies Maas. Vanaf de start nam de Rijn-zwemster de leiding en zon der zich extra in te spannen bleef zij met haar technisch volmaakte slag doorgaan om tenslotte ln 9.13,20 te finishen. Bijna 16 seconden langza mer dan haar nationale record van 8.57,39, dat zij In Montreal wist te realiseren. Jolanda Aggenbach werd tweede ln 9.17,50. 800 meter vrije slag dames: 1. Annelies Maas (De Rl)n> 9 13 20 2 Jolanda Aggenbach (Zee- macht/Noordkop) 9.17 50 3 Ineke Ran (DJK> 9 35 39 4 Rlanne Jansen VZC) 9 39 85 5 Johanna Wijnands (VZC) 9 44.70 17 00 19 3. Richard van Klooater (De Otter) 17 13.91 4. Edwin Kooyman (HPC) 17.27.19 5. Richard Broer (WVZ) 17.30 89 Atletiek Tijdens de Interland Noorwegen- Zweden ln Oslo rijn enkele goede prestaties geleverd. De Noor Knut HJeltnrs wierp de olscus precies 63 meter ver Michael Frede- rlksson (Zwe) won de 400 meter In 40.5 seconden en bij het hoogspringen won Ruoc Almen (Zwe) met 2.20 meier voor de Noor Terje ToUand 2.18). HOCKEY Zowel het heren- als dames team van Jong Oranje zal met een aantal buitenlandse Jeugdteams deelnemen aan het lustrumtocrno-H van de Haagse hockey- verenlglng HOC. Het toernooi, ter gelegen heid von' het 70-jarige bestaan van HGC. wordt op 27, 28 en 29 augustua op de lerrei nen van de „Roggewonlng" te Wassenaar gehouden Er nemen tien heten en acht dames-elftallen aan deel Voor deze teams, voor het eerst ln Nederland ln een dergelijk toernooi uitkomend, is dit evenement een voorbereiding op het toernooi om de Eürer- pese beker, dat eind september in Hamburg wordt gehouden. De selectie van Jong Oranje therent. dit onder andere uitkomt tegen West- Dultsland, 8pan)e, Engeland en Egypte, zte* er als volgt uit R, van den Berg, P Langen- huysen. W Koert-van der Linden, M "van HeeswIJk, M Frultema. F. Fonlt.jn, E van Asbeck. J, D de Planque. M Ferrari. M. Jenniskens. W de Beaufort, J van Schoon- derwalt. S Voerman», Th Doyer, R Bouw man, O. v.d. Horaten Tj. Borstlap Coach 15 John Elfera. SCHAKEN Tijdens een lnternattonaal toernooi In Reykjavik op IJsland heeft de- Nederlander Jan Timman zijn partij 4n de- tweede rond* tegen de Brit Keenc gewon^ nen No de tweede ronde deelt Timman eerste plaats met dc Argentijn Najdorf Be" den hebben de maximale score van twee punten uit twee partijen. VOETBAL Het Franse voetbalelftal he«<t-' ln Parijs een oefenwedstrijd tegen Bonissla MOnchengladbach gewonnen met 5—0 (3—0). De 45 000 toeschouwers Zagen doel punten van Six (2). PlaUnl. La com be en Rocheteau. VOETBAL Finland heeft ln Helsinki een vriendschappelijke wedstrijd tegen Turkije gewonnen met 2—1 (1—0), WIELRENNEN Aad van den Hoek ls in Rutselede derde geworden ln een wielerwed strijd over 125 kilometer voor profs Winnaar werd de Belg Eric Lemon ZEILEN De open Franse kampioenschap pen ln de Vaurtenktasse zijn gewonnen door de Nederlanders FTtJda) en Lastdrager De zesde race werd gewonnen door Leblhan Fjl vóór FrIJdol iSegaar vijfde). In de eindklas sering werd Segaar tweede DEN HAAO (ANP) De Neder landse herenploeg zaalhandbal is voor de wedstrijden om het Euro pees kampioenschap in de C- afdeling ingedeeld met Portugal, België en Engeland. De andere groep bestaat uit Zwitserland. Finland. Luxemburg en de Far Or. De wed strijden worden van 25 november tot 2 december In Portugal gehouden. De nummers één en twee uit belde groepen gaan over naar de finaleron de, waar eveneens een halve compe titie zal worden gespeeld. Het resul taat uit de groepswedstrijden blijft meetellen voor de eindronde. De eerste drie landen uit het „Portuge se" toernooi plaatsen zich automa tisch voor het kampioenschap in de in februari 1977 B-afdeling, dat wordt gehouden De Nederlandse zaalhandbalkam pioen bij de heren, Slttardia. zal In de voorronde van het toernooi om de Europese beker spelen tegen de Brit se kampioen Birkenhead HC. De Limburgers spelen eerst uit. De wed strijd in Engeland moet worden ge speeld tussen 8 en 14 september, de wedstrijd in Sittard tussen 22 en 28 oktober. Bekerwinnaar PSV Eindhoven is au tomatisch geplaatst voor de achtste finales. Ook de kampioen bij de da mes, Hellas Den Haag. hoeft geen voorrondewedstrijden te spelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15