Pleidooi om los te komen van rancune bij scheiding dichtbij J5& led Ik JÜ..ÏÏ r^prn ment aar René van Nie filmt „Een stille liefde" c? 'ankrijk ""rankrijk 2 Gratis bellen met Japan afgelopen Koe mishandeld: 250 gulden boete abraham zien in oosterhout slissen mousofoon het weer Tropisch weer weerrapporten Strandweer ARTfc =gü IDERDAG 26 AUGUSTUS 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Franse president, Valery Gis- d'Estaing, zit voor het eerst ds hij ruim twee jaar geleden als itshoofd-regeringsleider werd ozen met ernstige politieke pro- n. De bulldozer, zoals de gisteren voormalige premier ques Chirac wegens zijn inzet lt genoemd, heeft er de brui gegeven. V'flj aftreden van Chirac komt niet .et 1< een verrassing. Al enkele weken alleifden kon men in Franse politie kringen horen vertellen dat de tetuk tussen de president en zijn j^mier een feit was. Chirac, twee e nuF gelede" a's een srropop van de ^ean sident begonnen, heeft met na- n wi sinds het begin van dit jaar een <nijl ids duidelijker politiek gezicht daif - - - pan le si n ki lant regen. De onbetwiste leider van zeker binnen het Franse parle- it nog sterk Gaullistische partij stils }R) kreeg de functie van ,,aan- rder van de presidentiële meer heid". Hij zag hierdoor grote gelijkheden om de aandacht van president af te leiden en zijn en politieke groepering weer in middelpunt van de Franse poli- te plaatsen. Franse president was hier heel ;töelijk niet van gediend. De pre- :r kwam al spoedig in een situatie irin hij voor of tegen de presi- it moest kiezen. Dat gebeurde de behandeling van het wets- werp over de belasting op de culatiewinsten. een idee van Gi- •d en zijn partijgenoot- Irouweling, minister van econo- che zaken en financiën Jean- rre Fourcade. Het voorstel was r de Gaullistische fractie onaan- rdbaar en Chirac zat met een t vol te houden loyaliteit. Met eite wist hij zijn collega's en zijn en partij samen achter een .npromis te krijgen, dsdien hebben de premier en i baas, zo valt af te leiden uit een ilichting die Chirac bij zijn op 26 i gedateerde ontslagaanvrage fft. uitvoerig gediscussieeerd f fcr de positie en de speelruimte n de eerste minister. Chirac is. lis al werd verwacht, tot de slot- '"^<n gekomen dat Giscard niet be- 'fi is de premier enigszins zelfstan- te laten optreden. Een dergelij- tmm ondergeschikte positie wensten tenïrac en vooral zijn partij niet iee Iger te accepteren. enkig geen halve dag na het terugtre- Don van Chirac heeft Giscard zijn uwe man a' aan ^et PuN'ck orgesteld. Algemeen werd ver- dat Fourcade het kantoor in tel Matignon zou gaan betrek- Duih. maar het is de eveneens hoog Raymond Barre. Bar- oud-vice-voorzitter van de Euro- j$e Commissie, is partijloos, en geldt als financieel- ïbnomisch deskundige. Bij zijn ui- it summier toespraakje tot de s zei Barre gisteren dat het be- ,c jden van de inflatie en het her- oHen van de positie van de Franse nc zijn eerste en belangrijkste k is. Barre liet doorschemeren hij zijn politiek in nauw overleg t koppel Fourcade-Giscard d'Es- lijsjig zal gaan voeren, laatft premier en kabinetswisseling enlielt Giscard hoog spel. Hij lijkt p uit de macht van de Gaullisten ant, te tomen, maar het is zeer de ag of hij daar in slaagt. De UDR eenmaal de belangrijkste partij zijn coalitie en hij is op de hon- Gaullistische parle- itsleden aangewezen. De tot de mm oxitie behorende socialisten van ngois Mitterand zijn vooralsnog k bereid het verbond George irehais* communist op te zeggen het ..nee" van de Gaullisten ëkent gewoonweg dat de hervor- jgsplannen van Giscard worden ilokkeerd. De toestanden van de trde Republiek met het parie nt op de stoel van de bestuurders men dan levensgroot op. I wordt gezegd dat de president de pllisten in het gareel kan houden s br te dreigen met vervroegde al- pene verkiezingen. Deze worden {principe in 1978 gehouden. De te troef die de president in han- I heeft, is dat volgens de laatste [wikkelingen de Gaullisten een pre nederlaag zullen gaan lijden, j. zo redeneert hij, de UDR zal er voor oppassen dat tijdstip te f roegen. De Gaullisten zelf kun- echter weer als wapen hanteren de socialistisch-communistische positie momenteel in de lift zit en ^^lies aan Gaullistische zijde dus (l de president ten goede zou ^tnen. [kans is daarom groot dat Giscard vervroegde algemene verkiezin- een linkse meerderheid tegeno- zich vindtDan heeft hij altijd i de mogelijkheid om een links Pinet te laten optreden. Maar het (nauwelijks voor te stellen dat jterrand de directieven van de in ontvangst zal nemen, rard zal dan heel wat meer macht :ten afstaan dan hij de afgelopen ,en aan Chirac weigerde over te elen. De stellingname van de [nse president is daarom een gro- ilitieke gok. waarvan de moge- verstrekkende gevolgen niet pier lang op zich zullen laten "phten. door Willem Schrama DUIVENDRECHT Een doodgewone film over doodge wone mensen, maar in z'n vorm toch nog ingewikkeld genoeg om er dagelijks voor te waken dat hij voor een groot publiek ontvankelijk blijft. Zo onge veer typeert René van Nie (37) zijn nieuwste film Een stille liefde, waarvan de opnamen op dit moment zo goed als gereed zijn. Anders dan in het psychia trisch getinte Kind van de zon, duikt Van Nie met deze film in de alledaagse problematiek van een huwelijksrelatie die niet meer volgens het maat schappelijk draaiboek ver loopt. Een stille liefde herbergt het simpele thema van een scheiding en de daar uit voortvloeiende touwtrekkerij om een kind. Maar meer nog wil Van Nie de dolgedraaide gevoelswereld van de betrokkenen opengooien, om daarmee tenslotte aan te geven dat er veel te zeggen valt voor een poging om enigszins los te komen van de vaak onheuse rancunes, die zich in die omstandigheden voordoen. Een poging ook, aldus Van Nie, om van het kind een neutrale figuur te ma ken waardoor er althans een moge lijkheid wordt geschapen om de ge strande partners ieder haatloos huns weegs te laten gaan. Kidnapping René van Nie regisseert Dore Smit in een scène uit „Een stille Liefde", (foto Dirk Ketting) Bij de eerste beelden van Een stille liefde is dat nog lang niet zover. Marielle Fiolet en Cor van Rijn spe len het echtpaar dat na een twaalfja rig huwelijk uit elkaar gaat. De tra giek van de man is. dat hij twee jaar een buitenechtelijke relatie heeft ge had en daar juist mee wil stoppen als zijn vrouw erachter komt. De film laat dan de man in een totale depres sie zien, als hij zijn kind zes maanden niet heeft mogen ontmoeten. Hij be sluit tot kidnapping, pikt zijn zoon van school op en vlucht naar België, onderwijl trachtend in een daad van moedeloosheid zijn vrouw terug te krijgen. Dat houdt hij ook zijn zoon voor, maar het zal niet gebeuren. Wat dan volgt is een proces tussen vader en zoon, waarin de rollen lang zamerhand worden omgedraaid. De zoon gaat een vaderrol vervullen, veegt de moedeloze man de pan uit. maar vangt hem ook op als hij totaal ineen dreigt te storten. Met de wetenschap dat vandaag de dag één op de vijf huwelijken wordt ontbonden, is Van Nie dit actuele gegeven bezield gaan verfilmen op basis van een scenario, waaraan elke opnamedag nog gesleuteld is. Een onderdeel van zijn eigenzinnige ma nier van filmen is, dat hij het script wegmoffelt zo gauw de acteur dat even heeft ingezien. De reden daar van is een drang naar echtheid, waa rop hij ook zijn spelers kiest. Meer dan enthousiast is hij in dit verband over de twaalfjarige Amsterdamse scholier Sem de Jong, zelf kind van gescheiden ouders, die de zoon speelt en die in feite de afloop van de film bepaalt. Van Nie: „Een natuurtalent, prachtig. Hij was de enige echte goeie van de honderd- vijftig kinderen, die we een videotest ROTTERDAM De PTT heeft een stokje gestoken voor het gratis bel len van het weerbericht in Japan. Wie tot voor kort 09 - 81 - 888888 (Japan) belde, kreeg na een kort mu ziekje het weerbericht te horen. Om dat dit in Japan een gratis nummer is, werd het gesprek ook in Neder land niet aangeslagen. In een tele fooncel werd zelfs het ingeworpen kwartje teruggegeven. Zoveel mensen vooral in Rotter dam en Amsterdam hebben het afgelopen half jaar dit nummer ge beld volgens de PTT alleen uit curiositeit dat de lijnen naar Ja pan vaak hele dagen verstopt waren. „We hebben het bewuste Japanse telefoondistrict (88) eens twee uur geobserveerd, acht mensen bleken een „echt" gesprek te voeren, terwijl 155 het weerbericht belden", aldus een woordvoerder van de PTT. Wie sinds maandag in Rotterdam het bewuste nummer draait, krijgt een mededeling te horen dat het nummer niet bestaat en wordt ver wezen naar een informatienummer. In andere plaatsen krijgt men een „informatietoon" te horen. Wie toch geïnteresseerd is in het Japanse weerbericht kan het aanvragen via 0016, de PTT brengt dan wel de minimumaanslag van drie minuten in rekening. Kosten: 32,40. HAARLEM Wegens mishandeling van een koe op de veemarkt in Pur- merend en tijdens het vervoer naar het slachthuis in Haarlem heeft de politierechter te Haarlem de 24- jarige veewagenchauffeur W. H. van der H. uit Velsen een boete opgelegd van 250 gulden en een voorwaardelij ke gevangenisstraf van één week. Getuigen die de veemarkt bezocht hadden vertelden hoe de koe tegen de kop geschopt was en ook hoe het dier geduwd was in een wagen, waar in al acht koeien en enkele paarden stonden. hebben afgenomen. Met Cor van Rijn is het al niet anders. Die man moest een warme, onzekere, beetje dolgedraaide figuur zijn, waarin ie dereen zich kan herkennen. Cor heeft die warmte, die onzekerheid, en toch een enorme power in zijn acteren." Afstandelijk Van Nie, getrouwd en twee kinderen, maar vaak perioden alleen levend als hij naar zijn zeggen wordt opge slokt door zijn werk. ontkent dat Een stille liefde op enigerlei wijze een registratie is van privé- problemen: „Vanuit je eigen ver- kronkeldheid een film maken, dat zou het stomste zijn wat je kan doen. Dan zou je proberen je eigen sores weer te geven en daar is niemand in geïnteresseerd. Ik kan alleen maar afstandelijk een verhaal schrijven, en natuurlijk spelen daar gevoelens in mee die ik heb, als ik de kinderen wil zien en er net geen tijd voor heb. Dat soort probleempjes, maar dat is vrij normaal. Dat ik mijn eigen ver haal schrijf, heeft te maken met mijn manier van filmen. Ik hou er niet zo van om een bekend boek te verfil men. om plaatjes te maken bij het succes van anderen. Maar in deze film probeer ik de hele problematiek van de eerste tot de laatste minuut van twee kanten uit te belichten. Je kunt zo'n tragedie eenvoudig niet zwart-wit bekijken." In een tijd dat het Nederlandse dis- tributiebestel vele nationale filmpro- dukties ziet floppen en derhalve ook minder scheutig is met financiële garanties, prijst Van Nie zich geluk kig met het niet onopgemerkte suc ces van „Kind va6 de Zon". Hij er kent dat, maar laat er meteen op volgen „dat je als filmer net zo goed bent als je laatste film". Als die flopt, aldus Van Nie. wordt ander werk toch gauw als een uitspringer gezien. „Ik vind toch dat je een filmer pas kunt beoordelen op tien. twaalf films. Vergeet niet dat veel bekende buitenlandse regisseurs er ook al tien gemaakt hebben voordat ze überhaupt de grens overkomen. Dat weten we niet. want de rommel heb ben ze ons niet laten zien." ■Dore Smit Nog niet genoemd, maar wel opmer kelijk in de rij van acteurs en actri ces die in Een stille liefde opdoemt, is de 43-jarige Dore Smit. Ze zegt nog geen idee te hebben hoe het bio scooppubliek zal reageren op haar omschakeling van IKON- omroepster naar filmactrice, hoewel ze al eerder vrij onopgemerkt optrad in enkele films en een reeks van theater- en televisiestukken (onder meer de serie „Klop op de deur"). Dore, die in het najaar weer rollen heeft in twee nieuwe televisiepro- dukties kan er niet om treuren dat alleen insiders schijnen te weten dat ze eigenlijk actrice is. „Ik loop nooit zo ergens achteraan, en als je een maal drie keer per week op dat scherm verschijnt, dan ben je om- roepster, niks aan te doen" Over haar rol in de film, de al wat oudere vriendin van de man: „Als buitenstaander zeg je: trek je terug, laat die man met rust. Maar als pun tje bij paaltje komt, word je net zo egoïstisch als de echtgenote. Egoïs tisch door verdriet. Vandaar dat het touwtrekken om kinderen altijd wel zal blijven. Hoewel ik hoop dat deze film veel mensen in zo'n situatie er toe zal brengen om de kinderen uit te leggen dat pappie en mammie elkaar best nog wel lief vinden, maar dat ze niet zo goed met elkaar overweg kunnen. Dat is beter dan al die haat- verhoudingen. Of ik zelf zo'n geval heb ervaren? Ik heb er zeer sterk mee te maken gehad. Laat dat vol doende zijn". Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is cr een boe- kenbon. onder redactie van bes smit Je mag toch aannemen dat ie mand die vijftig levensjaren ach ter de rug heeft, wel weet waar Abraham de mosterd hallt. Maar in het Abraham-monument van Oosterhout. door de daar wonen de beeldhouwer Niel Steenbergen gemaakt, is de spreuk gebeiteld: ..Wijs is hij die weten wil waar Abraham de mosterd haalt". En dat Noordbrabantse Oosterhout is nou net de plaats, waar sinds 1962 alle mannen in het jaar waa rin ze een halve eeuw oud worden of geworden zijn. daarachter pro beren te komen voor zover ze er bij willen zijn natuurlijk en die zouden dat van die mosterd toch eigenlijk al moeten weten voor dat ze naar Oosterhout trekken. Maar goed. volgens de traditie hebben ze Abraham dan gezien of zullen ze hem binnenkort zien en als ze daar nog niet van over tuigd zijn. zien ze hem in elk geval in ..levende" lijve in steen in Oosterhout staan. Dit jaar op zaterdag 2 oktober, waar dan dus de veertiende „Abrahamdag"ge vierd wordt. In feite vieren ze er gezamenlijk hun vijftigste ver jaardag. waarop alles om Abra ham draait. Daar zorgt het Abra hamcomité wel voor. dat lang van tevoren al de handen vol heeft met de organisatie. Dat co mité bereidt de grote dag voor volgens een inmiddels beproefs recept en de hoogtepunten van de festiviteiten zijn dan ook steeds dezelfde, zij het dan steeds nieuw voor de lichting Abrahammen van elk jaar: de plechtige kranslegging bij het monument waarvoor verschillende jaargan gen Abrahammen zelf de gelden bijeengebracht hebben in het stedelijke Slotpark, een minder plechtige rijtoer door Oosterhout en omgeving, een koffietafel in de bossen, een waterfiestwedstrijd voor de Abrahammen die zich daarvoor nóg fit genoeg voelen en een dinervarété, waar de vijf tigjarigen extra opgevrolijkt worden door veel musici en ande re artiesten uit de streek. Een op-en-top mannenaangele- genheid dusNiet helemaal, want de meeste Abrahammen zijn in het gelukkige ..bezit" van een Sara. met wie ze het feet nog wel eens dunnetjes over willen doen. De echtgenoten van de Abraham men mogen er later op de avond dan ook bij komen, en de traditie wil dat de heren zelf tot slot van hun verjaardagsfeest een bal met hun vrouwen organiseren. Afgezien van het feit, dat er zich op de lustrumvieringen heel wat inmiddels ouder-dan-Abraham- men mét de vijftigjarigen verza melen. worden de „gewone" Ab rahamdagen toch ook al door honderden precies-vijftig jarigen meegevierd. Inmiddels hebben zich alweer zoveel Abrahammen aangemeld, dat het comité vreest Een treinreizigster ziet, juist te rug van het toilet, in de coupé haar tasje op de bank open staan. Alles zit er nog in op een briefje van honderd na. In diezelfde cou pé zit verder alleen een zestienja rige jongen uit Stadskanaal, en dus denkt de bestolene logischer wijze. dat die het honderdje uit haar tas gepakt heeft. De jongen zegt natuurlijk dat hij het niet gedaan heeft, ook tegen de poli tie. die er in Assen bij gehaald wordt. De jongen is daar, weet het Nieuwsblad van het Noorden, zelfs gefouilleerd, maar het briefje komt niet boven water en de jon gen kan dus zijn zijn onschuld met recht volhouden. Totdat de gemoederen op het politiebureau nog wat gesust worden. Tijdens dat sussen begint de beschuldig de eensklaps te slissen en moei lijk te spreken. Ooorzaak. het honderdje. Hij had het onderzijn tong verstopt, maar als zoiets goed nat wordt, praat het niet prettig meer. een inschrijvingsstop te moeten afkondigen, zoals wel eerder is gebeurd. Wie m 1926 is geboren en er op 2 oktober nog bij wil zijn. mag zich dan ook wel heel gauw opgeven. Dat kan bij het Abra hamcomité, postbus 50 in Ooster hout. Alle noodzakelijke inlich tingen worden dan thuis ge stuurd. AIS DE VADER EEN KIMD KRIJGT/ Op enkele W-Indische eilanden moet de vader van een baby 2ich snij- wonden toebrengen en die wassen me» zout Bij sommige s»am men in Gabon moe» ruet de moe der maar de vader d baby naar bed itij enkele indianen - Bij stammen inAfrika :tammen m Paraguay moet de vader bij de mag de vader zich na geboorte van zijn Je geboorte van de baby hardop huilen ba^ H (tegen niet wassen en jammeren Wie het leuk vindt om in een witgehandschoend handje te praten in plaats van in de gewone hoorn van een telefoontoestel, kan binnenkort in Amerika althans helemaal aan z'n trek ken komen. Daar is een telefoon toestel op komst dat er uitziet als de bekende tekenfilmfiguur van Walt Disney. Mickey. Mouse. De „mousofoon" draagt een rood broekje, gele schoentjes en witte handschoentjes. Hoewel het nog niet duidelijk is of het handje of de elleboog als microfoon gaat fungeren, is wel zeker dat óf het linker- óf het rechterarmpje van Mickey de hoorn wordt. Dé tele foonmaatschappij General Tele phone. die het nieuwe model in produktie heeft genomen, zegt tot de mousofoon gekomen te zijn „omdat we de mensen graag ge lukkig maken". Zoals het ongeluk in een klein hoekje schuilt, zit. het geluk dus blijkbaar in een klein stripfiguurtje Pasar Balinees houtsnijwerk, zilveren en gouden Indonesische sieraden, stoffen, batik, snuiste rijen en allerlei oosterse gerech ten vormen de ingrediënten voor de pasar malam. de oosterse jaar markt die op 27.28 en 29 augustus voor de tweede maal in de Arnhemse Rijnhal wordt gehou den: Er is ook muziek, er zijn modeshows en diverse demon straties en er wordt gedanst Dol In de omgeving van het Oostduitse Maagdenburg is het een kudde van twintig verwilder de stieren in de bol geslagen. De dieren Zwommen een rivier over. draafden een dorp binnen, joegen de stamgasten uit een café weg en „gooiden" etalageruiten in. Twee jagers hebben de kudde terugge dreven. Koeren In een Engel se rechtszaal hebben advocaten en getuigen in koor gekoerd om de rechter er van te overtuigen dat de 34 duiven van de beklaag de echt niet zoveel overlast be zorgden als boze buren beweer den. De rechter, die het hinderlij ke gekoer zelf wel eens wilde ho ren. heeft daarop de klacht onge grond verklaard door hans de Jong Voor de derde keer dit jaar zijn er tropische temperatu ren. Om vier uur gistermid dag wezen veel thermome ters in een gebied van Eelde via Twente, de Veluwe en Utrecht tot over Brabant der tig graden Celsius of nog iets hoger. Op het vliegveld Eelde werd 31 graden vastgesteld en Roosendaal kwam ook op 31 graden uit. In deze lange, hete zomer was voor de eerste maal tropische warmte gemeten rond 10 mei (maximum 32 graden in Ge- mert op de tiende) vervolgens achter in juni (Maastricht 34.8 graden celsius op de 25stedoorlopend in de eerste week van juli (toppunt 36.7 graden in Volkel op de derde). En nu dan opnieuw zeer warm weer, dat extra ingrijpt op de mensen omdat de wind het vrijwel volledig laat afweten. In de stad Gro ningen was het gistermiddag op een bepaald ogenblik war mer dan 32 graden, mede door stadseffect. In die stad woei later wel een verkoelend windje, maar verder landin waarts was de uitwerking van die zeewind veel minder groot dan hij bijvoorbeeld in juni zou zijn geweest bij zo'n vlakke luchtdrukverdeling. Daar zat natuurlijk het war me Noordzeewater achter, dat zich bij wijze van spreken haast met het land kan me ten qua temperatuur die twintig graden bedraagt. Het weer is er niet gezonder op geworden de laatste da gen. In een luchtlaag die vol komen stagneert en bij het vrijwel geheel ontbreken van vertikale uitwisseling met hogere niveau's verzamelen zich in die onderste lagen veel prikkelende afvalstof fen. begeleid door een ai en toe doordringende benzines tank. Er is verder een toene mende blauwachtige heiig heid waarneembaar. Een belangstellende weera mateur belde mij dinsdag op met de opmerking of de op dat moment dalende baro meter misschien onstabiliteit inluidde. Wel. in onstabiele zomers is dat meestal wel veel sterker het geval dan op dit moment, nu in de hogere niveau's droge en warme lucht voorhanden is. Een langzame luchtdrukdaling tijdens een warmte- of hitte golf brengt het regen en buien-mechanisme niet zo gemakkelijk op gang. Door de hoge temperaturen aan de grond kan natuurlijk wel een thermisch lagedrukgebiedje ontstaan la Spanje) maar daarin blijft de zon op de meeste plaatsen schijnen en beperkt de onbestendigheid zich tot een iets grotere kans op een lokale bui. Zoals gezegd gaat het „bo- venrdse" hogedrukgebied „neerslachtige" avonturen direct al tegen, eigenlijk voor ze goed en wel begonnen zijn. Bovendien is het zo dat een enkele barometerstand in fei te nietszeggend is ten aan zien van het komende weer. vooral in zo'n droge vaste zo mer als we nu hebben. Het komt aan op de verhouding van de barometerstand ter plaatse tot die in de ons om ringende landen. Blijven de ze zoals nu op ongeveer een zelfde peil. dan verandert er bitter weinig, vooral ook wanneer de wind in de hogere luchtlagen lui blijft. De hoogste barometerstanden worden nu op de Noordzee aangetroffen: 1025 millibar, aan de zuidzijde ervan waait de wind uit oostelijke richtin gen en blijft de zomer onver minderd doorgaan met later in de week wel enige tempe ring van warmte, wat nie mand een bezwaar zal vinden. Zoals gebruikelijk hier nog weer even een selectie uit de waarnemingen van gistera vond 7 00 uur. Op dertig gra den Celsius kwamen Nantes, Kassei, Hannover, Keulen en Emden, 31 graden was het in Dusseldorf, 32 in Parijs, vliegveld Orly. Praag en Warschau stopten op 26 gra den, groot was het verschil tussen Bremen met 30 gra den en Bremerhaven 21 gra den. Op Duitslands hoogste berg. de Zugspitze, 3000 me- ter hoog, werd het maximaal plus vier graden. De onweers- aftapping gisteravond in Nantes was acht millimeter, In Rennes twintig millimeter na 30 graden Celsius.Veel koeler was het in Biarritz in het uiterste zuidwesten met maximaal 21 graden Vandaag en morgen opnieuw zomerfeest aan het strand met veel veel zonneschijn. Luchttemperaturen tussen 25 en 29 graden, zeewater 20 graden, een heerlijke badzee. Berlijn Bordeaux Brunei Frankfort Geneve Hol.inki Innjbrucck Kopenhagen Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Stockholm Ca»a Blanea Manbool Lm. Polmak New York Tcl-Aviv Tuni» onbew 31 0 on b«-w 30 0 30 0 31 30 0 26 0 30 0 31 0 29 0 onbew 23 onbew 28 0 licht bew 25 0 zwaar bew. 24 14 28 0 26 13 0 28 0 half bow 26 0 lirhl bew 21 ri onbow 25 0 27 0 26 0 zwaar bew 25 0 30 0 onbew 28 0 half bew 25 0 half bew 33 0 half bow 28 0 onbew 22 0 rwaar bew. 25 0 licht bew. 26 0 onbew 32 0 half bew 25 0 zwaar bew. 24 0 onbew onbew 25 24 0 0 half bow 26 0 zwaar bow. 23 0 rwaar bow 28 licht bow. half bew. 28 0 half bew 32 1 aug Vlissingen 2 55-15 13 3 08-15 31. Rotterdam 5.09-1 Ha 7 10. ringvlleUlutzen 3 Seheveningen 4 01 16.26. IJmuiden 4.35-1700, Den Helder 9 24-22 01, Harlingen II 18. Dellzij 1 04-14 10

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5