resident Ford aarschuwt oord-Korea Portugal op pro-westerse koers Egypte maakt krachtdadig eind aan vliegtuigkaping Turks Cyprus roept onafhankelijkheid uit Christenen voelen zich gesteund door Amerika et twijfelen aan vastberadenheid" ™egite zege voor ferv?Janse liberalen ÏSnmy Hoffa u zijn vermoord 1Be|d-president van .tiJazilië overleden Londen: Rhodesië doodde vluchtelingen Bewapening NAVO-landen 'n rommeltje VS: Libanon-beleid onveranderd Vertrouwen wekken bij hulpverleners Bodemmonster van G 24 AUGUSTUS 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 Oran en Ha uren v Walde .Wij vi s van ïu ree •or s niet wanne vordei •ntera •taan ven'0 IINGTON/SEOEL (Reuter. UPI) De Amerikaanse presi- were; Gerald Ford heeft Noord-Korea duidelijk te verstaan ttoewen dat het niet moet twijfelen aan de Amerikaanse 'Sen- beradenheid" sident wil vrede in dit gebied, wateren ?rbos ik Ms vandi i leidi ,^'pen waaronder het vlieg- T( hip Midway naar de Koreaanse f ijn woordvoerder Ron Nessen. hou wil duidelijk stellen dat de d coreanen zich niet moeten ren op de Amerikaanse hou- iver de dood van twee Ameri- officieren die vorige week in lemilitariseerde zone werden zei hij dat geen enkele spijt ig hun dood goed kan ma- Verenigde Staten zullen de Marld van de Amerikanen in de ge- 15 39 tariseerde zone beschermen, 'lerzekerde de presidentiële voerder, die verder voor van een bijeenkomst van de wa- lstandscommissie in Korea ndigde. Op vragen over het kaanse wapengekletter in dit L Y° an de wereld verwees Nessen j et ministerie van buitenlandse Sondj reniSde Staten hebben hun 41 id man sterke troepenmacht in K p Corea versterkt en twee esqua- jj vliegtuigen en zeven mari- g laag: tbo< 3eke uizer O (Reuter, UPI> De kandi- vas tjran de Japanse regeringspartij, 3 aafceraal-democraten (LDP). heeft RI ïvertuigende overwinning be- :ena| in een tussentijdse verkiezing r eejhet gouverneurschap van de zorgèicie Yamagoetsji in het westen ager et land. De liberalen hadden de sone jzingen met kloppend hart te- icari et gezien vanwege de deining hqet Lockheed-schandaal in het teweeg heeft-gebracht. Idels heeft de grootste rivaal irste minister Takeo Miki bin- partij. vice-premier Takeo a het aftreden van Miki de verkiezingen geëist. „De :an de komende algemene ver- igen slechts winnen onder een ïsenV leiderschap", aldus Foekoeda. grati ilkor- YORK (Reuter) Volgens fe- om onderaoekers, die in de ?hoiLeek worden geciteerd, is de, erin nalige vakbondsman Jimmy i door gehuurde moordenaars ur ii leven gebracht. „Federale "hei raoekers beschikken nu over in dijk 'nSen dat Hoffa ontvoerd werd ^celino Koebitsjek ïijil DE JANEIRO (Reuter, API ienvroegere Braziliaanse president iDScelino Koebitsjek is afgelopen iveflag bij een auto-ongeluk bij Re- itafle. 170 kilometer ten zuiden van Tjde Janeiro, om het leven geko- vai. Zijn auto kwam in botsing met [vrachtwagen. Ook zijn chauffeur (oor het leven. ibitsjek gaat de Braziliaanse ge- ►ekjedenis in als de president die een laifje Braziliaanse droom in vervul- Dei deed gaan door de stichting van d i) nieuwe hoofdstad. Tijdens zijn tielind werd Brasilia gebouwd. Tot *ijd was Rio de Janeiro de hoofd- hed van Brazilië. De bouw van de atdiwe hoofdstad, vergde bijna an- st^ialf miljard gulden. ;ei»bitsjek, die 73 jaar was en die [ng 1956 tot 1961 het presidentschap düeedde. behoorde tot de politici ;ew politieke rechten werden opge- r ilort toen maarschalk Castello fagnco het bewind van president eno Goulart omverwierp. i W tbitsjek was de auteur van Ope- n Plan America, een ambitieus eet dat de ontwikkeling van ge- Latijns-Amerika beoogde en onder meer president Kennedy de Verenigde Staten tot gids de bij het bepalen van het beleid opzichte van dit werelddéel. bitsjek werkte de laatste jaren bankier in Rio de Janeiro. gedirigeerd. Noord-Korea Evenals de Verenigde Staten heeft Zuid-Korea de Noordkoreanen om een verduidelijking van hun verkla ring gevraagd. Dit gebeurde na een bijeenkomst van het Zuidkoreaanse kernkabinet, de derde in drie dagen, naar aanleiding van de Noordkore- aanse boodschap waarin het inci dent in de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea wordt betreurd. „Wij moeten ernaar stre ven dat in de toekomst dergelijke incidenten zich niet meer voor doen". aldus de verklaring. „Wij zul len nooit als eerste provocerend optreden en slechts maatregelen ter zelfverdediging nemen als provoca ties plaatsvinden. Zo was, is en blijft ons standpunt". Uit het slot van de verklaring wordt afgeleid dat de Noordkoreanen indirect de ver antwoordelijkheid voor het incident bij de VN-troepen leggen waartoe de twee gedode Amerikaanse militai ren behoorden. Volgens de lezing van de tegenpartij hielden de troepen toezicht op het omhakken van een boom die het uitzicht van een wachtpost belem merde toen Noordkoreaanse militai ren met bijlen en messen op hen inhakten. Inmiddels is de boom af gelopen zaterdag met persoonlijke toestemming van -de Amerikaanse president Gerald Ford geveld. Ere-doctoraten Inmiddels heeft de Washington Ti mes bericht dat de Zuidkoreaanse regering leden van het Amerikaanse congres ere-doctoraten heeft aange boden om zo steun te krijgen voor het bewind van president Park Tsjoeng-Hee. Volgens het blad heb ben in het afgelopen anderhalf jaar dne leden van de huiscommissie voor buitenlandse zaken en een naaste medewerker van een vierde lid van deze commissie een dergelijk aanbod gekregen. In alle vier geval len was afwijzend gereageerd. De Washington Post meldt dat ze ker 11 leden van het congres een ere doctoraat van een Zuidkoreaan se instelling voor hoger onderwijs bezitten. Hoewel de Zuidkoreanen de betrokkenen hadden aangebo den de reiskosten te vergoeden, was er toch Amerikaans belastinggeld voor de reizen uitgegeven. NICOSIA (AFP, AP) De Turks-Cyprische leiders treffen voor bereidingen voor de uitroeping van de onafhankelijkheid van Turks Cyprus. De datum voor de officiële uitroeping van de zelfstandigheid is bepaald op 29 oktober. Passagiers, die kennelijk de angst nog niet helemaal te boven zijd, verlaten het gekaapte Egyptische vliegtuig nadat dat door militairen was bestormd. Een vrouwe lijke passagier werden de emoties teveel en zij moest worden gedragen. CAIRO (AFP, DPA, UPI, Reuter) Egyptische commando's hebben gisteren na negen uur een einde gameekt aan de kaping van een Boeing 737 van Egyptair. Het Egyptische persbureau Mena deelde mee dat daarbij geen slachtoffers waren gevallen. Het toestel was met 95 passagiers, waaronder Franse. Westduitse en Ja panse toeristen, en 6 bemanningsle den onderweg op een binnenlandse vlucht van Cairo naar Luxor toen Arabische terroristen het overmees terden. De kapers wilden dat de pi loot koers zou zetten naar Libië, maar ze gingen ermee akkoord dat eerstnraar Luxor~zou wordemgevlo- gen om brandstof in te nemen. Op het vliegveld lieten ze vrouwen, kinderen en bejaarde passagiers vrij. Van de Egyptische autoriteiten eis ten zij de vrijlating van een aantal gevangenen die in Egypte worden vastgehouden in verband met twee beraamde moordaanslagen.Ze eisten onder meer de vrijlating van drie Libiërs die vorige maand zijn veroor deeld tot vijftien jaar gevangenis straf in verband met een samenzwe ring tegen een dissidente Libische leider die in Cairo woont. Verder wilden ze dat een Palestijn en een Jemeniet zouden worden vrijgelaten die gevangen zitten op beschuldi ging van een moordaanslag op Mo hammed Ali Haitham, een vroegere premier van Zuid—Jemen, die ook al in Cairo woont. Premier Rabin van Israël verklaarde gisteren dat zijn land bereid was Egypte te helpen om het gekaapte toestel uit handen van de Arabische guerrillastrijders te krijgen. De Egyptenaren zijn er echter in ge slaagd. ook zonder Israëlische hulp, het toestel te overmeesteren. Vol gens een Egyptische [woordvoerder werden enkele van de zeven kapers gewond. Ze zijn inmiddels overge dragen aan de politie voor ondervra ging. Zelf zeiden de kapers te beho ren tot een guerrilla-organisatie die de naam van de vroegere Egyptische president Nasser draagt. Een onbekende Palestijnse guerrilla organisatie in Koeweit, die zich de Palestijnse revolutie-beweging noemde, liet gistermiddag weten voor de kaping verantwoordelijk te zijn. De actie was volgens deze bewe ging de eerste van een serie die zou moeten bewijzen dat de Palestijnen door de oorlog in Libanon nog lang niet uitgeschakeld zijn. Libië heeft inmiddels laten weten de kaping een onverantwoordelijke ac tie te vinden en gezegd dat dit niet de juiste weg is om in Egypte gevan gen zittende Libiërs vrij te krijgen. Dit is meegedeeld door goed inge lichte Turks-Cyprische kringen. Pi kant détail is dat 29 oktober de nati onale feestdag van Turkije is. De leider van de Turkse Cyprioten, Rauf Denktasj. die altijd al voor stander was van een eenzijdige onaf hankelijkheidsverklaring. zou met de officiële bekendmaking van het bericht willen wachten op toestem ming van de Turkse regering. Volgens zegslieden zou die toestem ming in principe al gegeven zijn, omdat de onderhandelingen tussen de Turkse en Griekse Cyprioten, die in februari onderbroken werden, in een totale impasse zijn geraakt. In middels heeft de Turkse minister van binnenlandse zaken. Ogoezhan Asilturk. die momenteel een bezoek aan Cyprus brengt, gezegd dat zijn regering helemaal achter de voorge nomen onafhankelijkheid staat. Hij zei dat de Turken zich ook zouden dienen te vestigen in Famagoesta. het district dat door de Griekse Cy prioten verlaten is en dat een gebied is met luxueuse woningen en hotels. De Turks-Cyprische leiders hopen dat de staat Turks-Cyprus, die veer tig procent van het eiland zal be slaan. onmiddellijk zal worden er kend door tien staten. Sampson Nikos Sampson, een gewezen Eoka- strijder die twee jaar geleden bij een staatsgreep tegen president Makari- os gedurende acht dagen president van Cyprus is geweest, heeft maan dag toegegeven schuldig te zijn aan het onwettig grijpen naar het presi dentschap en het ondernemen van oorlogsachtige handelingen. Hier voor kan Sampson levenslange ge vangenisstraf krijgen. Tegen Sampson, een nu 41-jarige uitgever, is een proces aan de gang. Donder dag komt zijn verdediger aan het woord. Pogingen om de parlementaire on schendbaarheid op Sampson van toepassing te verklaren zijn mislukt. Ook valt Sampson niet onder de door Makarios na zijn terugkeer af gekondigde amnestie, aldus het oor deel van het Cyprische hoogge rechtshof. LONDEN (UPI) Wij hebben geen reden te twijfelen aan de juistheid van een rapport van de Verenigde Naties dat Rhodesische troepen honderden zwarte vluchtelingen hebben gedood bij een aanval op een kamp in het buurland Mozambi que, zo zei gisteren een woordvoer der van het Britse ministerie van binnenlandse zaken. Vorige week donderdag meldde deze krant reeds dat bij de Rhodesische actie in de vroege ochtend van 9 augustus niet alleen is gevuurd op guerrillastrijders maar ook op weer loze vluchtelingen. De hoge commis saris voor de vluchtelingen van de VN, prins Sadroedinn Khan, noem de het Rhodesische optreden zon dag van een „schokkende en afschu welijke wreedheid". De Rhodesische regering wijst de beschuldigingen van de hand. NEW YORK (UPI) Het hoofdarti kel in de New York Times van giste ren komt er op neer dat de bewape ning van de NAVO-landen maar 'n bijeengeraapt rommeltje is. De krant pleit in het commentaar voor een grotere standaardisatie. ..Na een kwart eeuw van pogingen om te komen tot een standaardisering van wapens hebben de 12 NAVO- legers in Europa nog 13 soorten wa pens voor korte afstand, zes verschil lende raketten voor kort bereik, zeven voor middelgrote afstand en vijf voor lange afstand. Ter zee beschikken de NAVO-landen over 36 soorten radar, acht types grond-lucht-raketten en 40 soorten zware kanonnen". ,.De zes nationale legers die in Duitsland ge stationeerd zijn. kunnen elkaar niet Volgens New York Times bevoorraden van munitie en reserve onderdelen en zij gebruiken vaak ver schillende soorten brandstof". ..Tegen deze achtergrond moeten het congres en het land zich bezinnen op de campagne die het Amerikaanse leger, zijn wapenleveranciers en zijn medestanders op het Capitool hebben geopend tegen de nieuwe poging van de minister van defensie, Donald Rumsfeld. en zijn Westduitse ambtgenoot. Georg Leber, tot stan daardisering van de belangrijkste componenten die de logistieke steun zullen beheersen, de gevechtslanks die beide landen voor de jaren tachtig bouwen. Produktie van een nieuwe tank. waaraan 13 jaar gewerkt is, is dringend nodig om het nieuwe Rus sische type te evenaren. Maar of er nu een verder uitstel van hier maanden is zoals het Pentagon zegt, of van tien maanden zoals de tegenstanders vol houden, het zal zeker de moeite waard zijn om deze mate van stan daardisatie te bereiken. De tank is essentieel voor de strategie van het leger zoals het vliegtuigmoederschip dat is voor de marine, en de tank waar het nu om gaat. is bedoeld voor ge bruik tot in de 21ste eeuw", aldus het blad. BEIROET (Reuter, UPI, AFP) Het bezoek dat twee Ameri kaanse diplomten dezer dagen brengen aan rechtse leiders in Libanon wordt door de Laatsten beschouwd als blijk van steun van de Verenigde Staten voor de christelijke zaak in Libanon. Een rechts radiostation deelde giste ren mee dat de beide diplomaten, Robert Houghton en David Mach, die zaterdag per schip van Cyprus naar Jounieh. een bolwerk van de christenen gegaan zijn. politieke en economische steun hadden toege zegd voor de toekomst van Libanon. Er is een merkbare verandering ge komen in de Amerikaanse houding tegenover de burgeroorlog, zo deelde het radiostation mee. het souterrain van een particu- woning op slechts vier minuten zij nd (van het restaurant in De- va waar hij het laatst in leven j n was). Daar werd hij gewurgd", Wgr i 'Newsweek, isbi door Herman Amelink De deelname van Portugal aan de topconferentie van niet- gebonden landen in Colombo, die vorige weeek beëindigd werd, heeft weer eens aangetoond hoe de politieke werkelijkheid kan veranderen. Portugal, nog maar nauwelijks koloniale mogend heid af, als gast bij degenen die het land tot voor kort met woord en zwaard bestreden. De deelname aan de topconferentie is echter niet symptomatisch voor het buitenlands beleid dat de jonge regering van Mario Soares voor ogen staat. De premier en zijn minister van buitenlandse zaken, José Medei- ros Ferreira, hebben een meer pro- westerse koers ingeslagen. De deel name aan de topconferente van de niet-gebonden landen moet meer ge zien worden als een schuldbewust afschudden van voorbije dagen, een bewijs van bekering van het kolonia le verleden. De ambtsvoorganger van minister Meddeiros Ferreira, majoor Melo Antunes, was de voor naamste exponent van deze politiek. Hij was voorstander van een voorna melijk op de landen van de derde wereld gerichte Portugese politiek. Met de verkiezing van generaal Ea- nes tot president en de benoeming van Mario Soares tot premier heeft Portugal de woelige jaren van de revolutie echter definitief achter zich gelaten. Ook het buitenlands beleid van de nieuwe regering is niet meer een reactie op de fouten van het verleden. Het baseert zich nu op de economische noden en de politie ke positie waarin het land zich bevindt. Europa aangevraagd en aangekon digd te zullen streven naar het lid maatschap van de Europese Ge meenschap. In hoeverre een EEG-lidmaatschap een haalbare kaart is, zal nog moeten blijken. Een Portugees weekblad, dat dicht bij de socialisten staat, stelde onlangs de vraag in zijn ko lommen of een associatieverdrag met de EG niet veel meer in het belang van Portugal zou zijn dan een volledig lidmaatschap. Ook de vori ge minister van buitenlandse zaken, Melo Antunes zei in zijn afscheidsre de dat „de Europese optie" wel voor de hand lag, gezien de geografische ligging van Portugal, maar dat de zwakke economische positie van het land de relatie met het sterk geïn dustrialiseerde West-Europa wel eens twijfelachtig zal kunnen maken. Mario Soares (links) tijdens de beëdigingsplcchtigheid van zijn regering. Achter de microfoons de president van Portugal, generaal Ramalho Eanes. Europa Portugal kan economisch niet op eigen benen staan. Het land heeft geen grondstoffen nu de koloniën zelfstandig geworden zijn. De infla tie bedraagt zo'n 25 procent en het werkloosheidspercentage is 15. Op eigen kracht kan Portugal dit alle maal niet aan. Samenwerking ls noodzaak. Soares heeft hiervoor de blik laten vallen op de in Portugese ogen zeer rijke Europese Gemeenschap Met verschillende socialistische leiders onderhoudt Soares nauwe persoon lijke betrekkingen en daarvoor heeft hij al de nodige economische steun weten te verwerven, vooral van West- Duitsland. Soares heeft inmiddels het lidmaatschap van de Raad van De regering van Soares is er echter van overtuigd dat het perspectief van de EG veel rooskleuriger is dan de hachelijke positie van verbin dingsschakel tussen Europa en de derde wereld, en zet alles dan ook op die kaart. Hulp heeft Portugal vorlopig wel no dig Om deze hulp te krijgen zal het Portugese beleid erop gericht zijn bij de hulpverleners vertrouwen te wek ken. De aanhankelijkheid die de nieuwe regering de afgelopen maand betuigd heeft aan het westelijke bondgenootschap toont aan dat de regering bereid is alles te doen om een zo gunstig mogelijk politiek kli maat te scheppen Samenwerking Aan samenwerking op het terrein van het buitenlands beleid zal het tussen dc premier en de minister van buitenlandse zaken niet ontbreken, gezien hun nauwe persoonlijke relatie. De nu 34-jarige Medeiros Ferreira was als student betrokken bij de ongeregeldheden op de universiteit van Lissabon in 1962. Hij was een van de leiders van het studentenver- zet en kwam m de gevangenis te recht. Dank zij bijzonder goede stu dieresultaten kwam hij echter al gauw weer vrij. In deze tijd kwam hij in contact met Mario Soares, die hem als advocaat bij dc rechtbank verdedigde. In 1965 werd Medeiros Ferreira voor drie jaar d? toegang tot de universiteit ontzegd omdat hij kandidaat had gestaan voor de de mocratische oppositie bij de parle mentsverkiezingen die er in dat jaar werden gehouden. Tijdens zijn militaire dienst ontwik kelden zich bij Ferreira steeds meer bezwaren tegen de koloniale oorlog. Toen een veroordeling dreigde in verband met anti nationale menin gen. ging hij in ballingschap naar Zwitserland. Sedert het begin van de Portugese revolutie heeft hij nauw samenge werkt met Mario Soares aan de op bouw van de socialistische partij. Eind september vorig jaar werd hij onder-minister van buitenlandse za ken. Maar zijn baas, Melo Antunes. liet de lopende zaken aan hem over maar lichtte hem nauwelijks in over de resultaten van de politieke be sprekingen ie hij tijdens zijn talloze reizen naar het buitenland had. Atlanticus. De nieuwe minister van buiten landse zaken, Medeiros Ferreira heeft zich aangediend als een echte atlanticus. In een Portugees le- gerblad schreef hij onlangs: „De ver dediging van ons land begint aan de grens met Oost-Duitsiand. Het At lantisch Pact garandeert ons veilig heid en toegang tot en verbinding met de Azoren en Madeira. Onze geografische positie brnegt ons ertoe speciale aandacht te besteden aan de verdediging van de westelijke en Atlantische zone Daarom is het noodzakelijk prioriteit te geven aan de oprichting van een NAVO- brigade in ons land". Tot nu toe droeg Portugal alleen haar geografische positie en aan aan tal marineschepen bij aan de verde digingsorganisatie. Met hulp van Amerikanen en Westduitsers wordt nu een NAVO-brigade van 2500 man opgeleid op de Santa Margarida ba sis ten noorden van Lissabon. Deze brigade zal uitgerust worden met moderne wapens. Een versterking van de band met de Noord Atlantische Verdragsorgani satie is ook altijd een van de vrome wensen van president Eanes ge weest. Hij beklemtoonde de wens van Portugal als volwaardig lid van de NAVO behandeld te worden De afgelopen twee jaar zijn de relaties met de lidstaten van de NAVO nogal eens vertroebeld geweest door de revolutionaire ontwikkeling in Por tugal. Gedurende enige tijd is Portu gal zelfs van zeer vertrouwelijke in formatie buitengesloten geweest, omdat men vreesde dat informatie wel eens in verkeerde handen zou kunnen terechtkomen. Deze tijden zijn nu voorbij. Portugal T ,npn9 94 fpVPpVlt" gedraagt steeds meer als betrouwba- ^^lia CvIlO re bondgenoot in het westelijk kamp Het houdt bovendien de de mocratische waarden hoog De aan kondiging van Soares dat de natio nalisaties niet verder zullen worden uitgebreid moet het internationale bedrijfsleven gerust stellen. Portu gal heeft de Investeringen hard no dig voor de opbouw van haar eco nomie. De Amerikaanse diplomaten hebben inmiddels ontkend dat er een derge lijke verandering in het beleid van de Verenigde Staten zou zijn. Houghton deelde verslaggevers mee dat de besprekingen met de christe lijke leiders alleen gevoerd werden om informatie te verzamelen. Gisteren hebben de twee diplomaten besprekingen gevoerd met president Soeleiman Franjieh. Deze bespre kingen vonde plaats in aanwezigheid van de falangistische minister van binnenlandse zaken Camille Cha- moen in Kfoer, de voorlopige zetel van de president van de republiek, op 27 kilometer ten noorden van Beiroet. Het onderhoud ging over de Amerikaans-Libanese betrekkingen na de moord op 16 juni op de Ameri kaanse ambassadeur in Beiroet, Francis Meloy. Chamoen deelde na afloop mee dat de gehele situatie in Libanon onder werp van gesprek geweest was en dat de Amerikaanse diplomaten geen nieuwe vredesvoorstellen hadden ge daan. Eerder hadden HoughtOn en Mach ook besprekingen met de fa langistische leider Pierre Gemayel. Hulp Zowel Gemayel als de linkse leider Joemblatt hebben gisteren om inter nationale hulp gevraagd om een ein de te maken aan de burgeroorlog, die nu al zeventien maanden duurt. Ge mayel deed een beroep op de Veren igde Naües, de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie om met dé Arabische Liga samen te werken aan een vrede in zijn land Alles wat we nodig heb ben is een sterke macht die een einde maakt aan het geweld en de chaos, aldus Gemayel. Joemblatt waarschuwde Syrië en de Verenigde 8taten om niet aan Libanon te ko men. Wel deed hij een beroep op de „vrije wereld" om een einde te ma ken aan de gevechten. Vooral In Beiroet werd gisteren weer hard gevochten toen christelijke strijders door de versterkte linies van de linkse milities probeerden heen te breken Ook in de omgeving van Tripoli, de op een na grootste stad van het land, werden weer zwa re gevechten geleverd. De christelij ke strijdmacht die de stad van het zuiden en oosten ingesloten heeft, staat onder leiding van de zoon van de Libanese president Franjieh. De regelmatige beschietingen van woonwijken hebben zowel van chris telijke als van moslimzijde gisteren geleid tot hartstochtelijke pleidooi en een einde te maken aan de schiet partijen. De regering van Syrië heeft de secre taris-generaal van de Arabische Li ga. Machmoed Riaad gisteren laten weten dat zij instemt met een Ara bische topconferentie over Libanon. MOSKOU (UPI. Reuter) - De re tour-raket van de Loena 24 is zondag met de uit de bodem van de maan geboorde monsters behouden in Si berië geland. Dit werd gisteren in Moskou meegedeeld Omdat zondag niets bekendgemaakt was. hadden waarnemers rekening gehouden met de mogelijkheid dat er iets was fout gegaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7