antiekbeurzen van rerschillend gehalte Slü een leidster Trouw LEID(ST)ER GEZINSVERZORGING s; rde op antiekzaken Ziekenhuistarief na tien aar nog ondoorzichtig Amerikaanse tournee Ned. Strijkkwartet STICHTING BUURTHUIS IRENE teamleider(ster) groepsleidster, estraal ALGEMEEN ZIEKENHUIS TE HILVERSUM maatschappelijk werkster Vormingscentrum Roodland vormingsleidster ELKE OCHTEND OPNIEUW /mcl STREEKJEUGDCENTRALE KERKELIJK JEUGDVORMINGSLEIDER (v/m) DE KATHOLIEKE STICHTING KINDERDAGVERBLIJVEN TE 'S-GRAVENHAGE H00FDLEID(ST)ER ADJUNKT-H00FDLEID(ST)ER ETfeRDAG 21 AUGUSTUS 1976 TROUW/KWARTET 15 ior R. N. Degens [STERDAM Er zijn in het verleden al enkele pogingen gedaan om Amsterdam ook zijn eigen ite antiekbeurs te geven. De hoofdstad die bepaald geen gebrek heeft aan antiekhandels van r uiteenlopende pluimage, bleef op het stuk van een „kwaliteitsbeurs" tot op heden echter ver iter bij bijvoorbeeld Delft, Breda, Rotterdam en Gouda. is het dan zover. In de Ronde 3 herse Kerk aan het Singel, die j ls kort. na een grondige restaura- centrum van uiteenlopende cul- j fle evenementen is geworden is laf vandaag (zaterdag) tot en met augustus een fraaie verzameling iek te zien en te koop. De collec- is bijeengebracht door ruim twin- Nederlandse antiquaires die lid i van de „Orde van Handelaren in de Kunst en Antiquiteiten", een i de vele organisaties waarin Ne- landse handelaren in antiek en le kunst zich verenigd hebben. or het publiek is het soms moei- (en ook niet erg interessant) om lerscheid te maken tussen de ver- lillende verenigingen en organisa- s op dit gebied. Ze hebben alle- al nogal lange namen en ze lijken erg veel op elkaar. i er nog enkele te noemen: het van Nederlandse antiquairs, Nederlandse Antiquairs ge- ;chap, de Vereniging van han en in antiek en oude kunst. De tste is de oudste en, naar alge- wordt erkend, de meest eer- vaardige; al hoor je in vakkrin- ook over deze vereniging (die de temde beurs in Delft organiseert) k weieens onaardige dingen. ieiding van al deze organisaties is een scheiding te maken tussen bo lde, betrouwbare, vakkundige lelaren in antiek en de rest. Het i Nederland nL niet verboden ;iek" op je winkelraam te schil- in. en daarachter allerlei zaken te )p aan te bieden die misschien 1 zijn. maar niets met „antiek" te iken hebben. En dank zij de nog J *ds heersende antiek-rage. die ve- hier niet ter zake doende oorzaken :ft, wordt ook dat spul soms zó ^in de fabriek) grif verkocht. Dat at echt niet altijd om kleine bedra- n want antiek en wat daar voor orgaat, doet heel wat mensen diep de beurs tasten. Vandaar dat an- kmarkten en -beurzen welig tie- n. Maar ook: dat steeds meer men- „door schade en schande" wijs worden tenslotte toch de betere tiekhandel opzoeken. Wat overi- is ook niet in alle gevallen een iterdichte garantie is dat men voor 1 geld met een echt stuk antiek huis gaat. rantie S daar wat orde' m te brengen, om publiek enige garantie te geven t het waar voor zijn geld krijgt, en laten we eerlijk zijn om de eigen kelijke belangen te behartigen, n de laatste jaren steeds meer ganisaties als hiervoor genoemd-in ;t leven geroepen. i orde met de lange naam is de mgste, en ook, wat de garantiebe- alingen waaraan de leden moeten oldoen betreft, de strengste. Die irantiebepalingen staan afgedrukt in de catalogus van de door de orde georganiseerde antiekbeurs in de Ronde Lutherse. Wie daar iets van meer dan 100 gulden koopt kan zich aardig verzekerd weten dat het is wat de verkoper het beweert te zijn. Een keuringscommissie van acht ex perts (met naam en titel genoemd) geeft nog extra zekerheid voor hen die iets beslist niet kopen als het niet echt is, ook al vinden ze het nog zo mooi. Er zijn er die desnoods kopen omdat het antiek is, ook al vinden ze het niet zo erg mooi. Een kwestie van geldbelegging vaak. Mooie dingen In Amsterdam laten de 22 handela ren over het algemeen echter wel erg mooie dingen zien. mooi om naar te kijken en, als je het je kan veroorlo ven, om zelf te hebben. Enkele za ken zijn alleen om naar te kijken: er zijn 'als attractie twee kleine ten toonstellingen ingericht. Een van antieke poppen en een van tinnen soldaatjes. In een paar edities van onze krant hebben wij daar gisteren al over geschreven. Wie zich voor wat minder kostbaar, maar op het oog zeker niet minder fraai, antiek interesseert, kan nog tot en met zondag in Gouda terecht. In het altijd gezellig-rommelige ge bouw van de Schouwburg Kunstmin (Boelekade) is een verlei delijke verzameling voorwerpen bij eengebracht waarvan er vele zeker het predikaat antiek verdienen, en waarvan de meeste in elk geval oud en schoon, en zeker hun geld waard zijn. De Stichting Antiekbeurs Gou da begon ongeveer acht jaar geleden met de eerste beurs. Haar bedoeling om een groot publiek op een onge dwongen manier met de antiquairs in contact te brengen is in de loop der jaren zeker verwezenlijkt. De belangstelling is nog steeds zeer groot. Echtheid De Stichting Gilde Nederlandse An tiquairs begint volgende week zater dag (28 aug. tot en met 5 sept.) in De Doelen te Rotterdam aan haar der de kunst- en antiekbeurs. De op deze beurs ingebrachte en ten ver koop aangeboden stukken zijn „door een interne en door een exter ne commissie naar beste weten op echtheid en/of authenticiteit beoor deeld", aldus de officiële medede ling van de stichting. De antiquairs zijn persoonlijk aansprakelijk en bij een geschil over echtheid kan iedere koper beroep doen op het bestuur Zoiets doe je niet zo gauw, maar het is ook zelden nodig. De praktijk heeft dat in de afgelopen jaren wel bewezen. Er komen op deze beurs dertig stands met uiteenlopende za ken van zilverwerk tot meubels, van Perzisch aardewerk tot romantische schilderijen. Een verscheidenheid die men uiteraard op elke antiek beurs aantreft, en die ervoor zorgt dat ook zij die niet willen of kunnen kopen op zo'n beurs een paar bijzon der interessante uren kan doorbren gen. Je moet er wel entreegeld voor betalen (zo tussen drie en vijf gul den) maar dat is het dan ook echt wel waard. Voor het gemak nog even de ope ningstijden: Amsterdam op zaterda gen en zondagen van 11.00 tot 18.00 uur; andere dagen van 14.00 tot 21.00 uur. Gouda zaterdag en zon dag van 11.00 tot 19.00 uur. Rotter dam zaterdag en zondag van 11.00 tot 18.00 uur; andere dagen van 12.00 tot 22.00 uur. uitse eiken kist, Strollentruhe, 17e eeuw. an een onzer verslaggevers TRECHT Het Centraal orgaan iekenhuistarieven is er in de tien aar van zijn bestaan niet in ge laagd om een doorzichtig beleid op e bouwen. Cot deze conclusie komt hoofdredac- eur F. Bol van Medisch Contact na ezing van het jaarverslag over 1975 an de COZ. Dat verslag bevat overi- :ens wel een complimenteuze felici- atiebrief van staatssecretaris lendriks, en een ontroerend stukje iroza waarin het COZ vertelt hoe tenieuwd ze waren of de be- rindsman wel aan hun verjaardag tou denken. Maar de heer Bol merkt op dat de landpunten van het COZ herhaal delijk voorzien worden van aandui dingen als „voorshands", „voorlo- J)ig", „in principe" en „naar aanlei ding van een voorgelegd geval". Daar kan hij wel enig begrip voor Öpbrengen, want toen het COZ in 1965 begon met enige orde in de Üekenhulstarieven te scheppen, was het in die sector een uiterst onover zichtelijke boel. Het orgaan kreeg een stevige wette- AMSTERDAM Het Nederlands Strijkkwartet zal in de komende maanden een tournee maken door Noord-, Midden-, en Zuid-Amerika. In zeven weken zullen tenminste vijftien concerten worden gegeven op Trinidad, op Aruba, in Columbia, de Verenigde Staten, Argentinië, Brazilië, San Salvador. Costa Rica, Peru, Nicaragua, Mexico en Uruquay. Deze reis werd mogelijk gemaakt door de medewerking van het minis terie van CRM. Op het programma staan werken van bekende klassieke componis ten, maar ook van modernen als Ravel, Sjostakowitsch en Robert de Roos. Het kwartet bestaat uit Nap de Klijn (eerste viool), Gerard Hettema (tweede viool), Gerrit Oldeman (altviool) en Michel Roche (cello). De tournee begint op 26 augustus op Trinidad en eindigt op 8 oktober in Rio de Janeiro. Joodse Sjabbes-kandelaar, brons, 18e eeuw. Madonna, eikenhout, Maasland, omstreeks 1400. lijke status: het is ziekenhuizen ver boden, een tarief in rekening te bren gen dat niet door het COZ is goedge keurd. Voor die goedkeuring werden gelei delijk normen ontwikkeld. Maar het is juist in die richtlijnen dat de heer Bol nog steeds de vereiste doorzich tigheid mist. Hij spitst zijn kritiek toe op de rege ling voor specialisten die willen over gaan tot een dienstverband met het ziekenhuis waar zij tot nog toe voor eigen rekening werkten. Hoe zijn salaris moet worden vastgesteld is niet of nauwelijks te achterhalen. En bijkomende voor waarden maken de overgang derma te lastig en onaantrekkelijk dat de betrokken artsenorganisaties het hun leden niet kunnen aanbevelen. DEN HAAG Twee automerken zijn in Nederland weer duurder ge worden. De Japanse Mazda steeg gemiddeld vijf procent in prijs en Renault voerde een prijsverhoging door van gemiddeld twee procent. De goedkoopste Mazda, de 1000 cl. kost nu 9.550 gulden en de eenvou digste Renault, het 4 L-type 8.755 gulden. Stichting Buurthuis Irene vraagt op korte termijn een Taak: De betreffende persoon moet de werkzaamheden van een team kun nen coördineren, externe relaties kunnen leggen en zorg dragen voor een optimaal funktioneren van die groepen die gebruik maken van het buurthuis: hieronder bevinden zich duidelijk kans-arme groepen. Vereist: ervaring moet leiding kunnen geven sociaal-andragogische opleiding goede kontaktuele ei genschappen moet kunnen samenwerken in teamverband open staan voor suggesties van anderen begeleiding geven aan stagi aires. vrijwillig kader en part time krachten. Gegadigden worden uitgenodigd hun sollicitaties met opgave van referentie adressen te richten aan: Het Bestuur van de Stichting Buurthuis Irene Sekretariaat: Brederostraat 6, Brunssum. Salariëring vindt plaats volgens de Loac-regeling. Bij de Haagse Hervormde Kindertehuizen bestaan een aantal vakatures voor de funktie van zowel in de groepen van normale als geestelijk minder-begaafde kinderen. De tehuizen zijn open en alle kinderen gaan naar school of werk buitenshuis. Vereisten voor deze funktie zijn: Minimum leeftijd: 23 jaar. Diploma Kinderbescherming, Diploma O.P.M. o.d. en een positief gerichte chris telijke levensbeschouwing. Salaris volgens de landelijke richtlijnen voor de kinderbescherming w.o. 14% onregelmatigheidstoeslag. Sollicitaties worden gaarne ingewacht bij de direk- teur, Scheveningseweg 78B te 's-Gravenhage. vraagt voor de afdeling Medisch Maatschappelijk Werk ,een met belangstelling en begrip voor de problemen die kunnen ontstaan rond een ziekenhuisopname in het algemeen en in het bijzonder voor de oudere patiënt, die zijn zelfstandigheid dreigt te verliezen. Gezien de aard van het werk is een minimum leeftijd van 30 jaar gewenst, evenals een voltooide opleiding aan een Sociale Academie Inlichtingen worden verstrekt door de medisch maatschappelijk werksters onder telefoonnummer (02150) 46641toestel 216 of 216 Sollicitaties te nchten aan de afdeling personeelszaken Loosdrechtse Bos 7 te Hilversum Huisvestingscommissie Chr. School voor Schipperskinderen, Rotterdam vraagt voor twee van haar tehuizen: Tot haar taak zal o.a. behoren de begeleiding en verzorging van de aan haar toevertrouwde jeugd en met de collega's zorgen voor gezellige hui selijke sfeer. Wanneer U overweegt te solliciteren verwachten wij van U dat: U een positieve bijdrage levert in de christelijke opvoeding van de kinderen U in teamverband kunt werken Voorwaarden: salaris volgens rijksregeling vakantie praktisch gelijk aan de schoolvakanties. Sollicitaties worden verwacht op het bureau, Mathenesserlaan 473Rotterdam. te Neede (Achterhoek) vraagt zo spoedig mogelijk een Met als hoofdtaak: het in teamverband voorbereiden en uitvoe ren van een twee dagen programma t.b.v een groep werkende jongeren. Daarnaast zal zij belast worden met een aantal taken die voortvloeien uit het jaarplan 1976/77. Gedacht wordt aan iemand die ervaring heeft in het uitvoerend groepswerk, een H.B.O opleiding heeft voltooid zoals bijvoorbeeld Sociale of Pedagogische akademie. of een gelijkwaardige opleiding, bij voorkeur erva ring heeft op het gebied van musicale expressie, bewegingsexpressie en handen arbeid. De rechtspositie leerplichtvrije jeugd is van toepassing. De aanstelling geschiedt op basis van ver leende faciliteit voorlopig tot 1 augustus 1977. Schriftelijke sollicitatie binnen tien dagen te richten aan de secretaresse van hel bestuur p/a Rapen burg 29, Neede. Winkelen begint op de advertentie pagina's van STICHTING MAATSCHAPPELIJK DIENSTVERLENING ZUIDWEST-DRENTHE Het werkterrein van de stichting omvat het grondgebied van de volgende gemeenten: Diever, Dwingeloo, Havelte, Meppel, Nije- veen, Ruinen (gedeeltelijk), Ruinerwold, Staphorst, Vledder en De Wijk. De raad van beheer zoekt, gezinsverzorging een in overleg met het kader die in de eerste plaats belast zal worden met de praktijk- beleiding van gezinsverzorgsters/helpsters in opleiding. Daarnaast zal hij/zij een taak krijgen binnen de gezinsver zorging Meppel. Wij vragen voor deze functies voltooide beroepsopleiding: S.A., H.B.O. of N19. bereid zijn in teamverband te werken. Wij bieden: salaris volgens landelijke normen; secundaire arbeidsvoorwaarden volgens C.O.A.M.- regeling; tegemoetkoming in de verplaatsings- en inrichtings kosten; medewerking bij het vinden van huisvesting. Sollicitaties te richten aan de raad van beheer van de S.M.D. Zuidwest-Drenthe. Noordeinde 4, Postbus 191, Meppel. Eventuele nadere informatie kan worden verstrekt door de betrokken staffunctionarissen, te bereiken onder telefoonnummer 05220-54822. Regionale stichting voor jeugd- en jongerenwerk in West-Zeeuws-Vlaan deren zoekt voor zo spoedig mogelijk indiensttreding we vragen: ervaring en zo mogelijk preekbevoegdheid bereidheid voor gezamelijke en afzonderlijke kerken aktiviteiten te ontplooien bekendheid met kerkelijke leven en aktieve kerkelijke participatie (oecumeniese gezindheid) bekendheid met plattelandssituatie ambulant inzetbaar voor j. en j. werk. Sociale Akademie of gelijkwaardige opleiding Nadere info: - aanwezig zijn een funktionaris voor jeugd en jongerenwerk en een administrateur - een der werkers zal belast worden met uitvoering van bestuurswerk - benoeming zal geschieden onder voorbehoud van goedkeuring CRM. in de stichting participeren gemeentes, kerken werkveld inlichtingen bij buro SJC-400 polderdijk f0 Cadzand tel.: 01179-1654. Sollicitaties binnen 14 dagen aan de secretaris dhr. W.C.A.M. van Dongen - P Potterstraat 3 te Oostburg. Een team van ±15 leidsters, dat de opvang van circa 65 kinderen in de leeftijd van 0 tot 6 jaar verzorgt, zoekt per 1 december 1976 een en een Hun taak omvat o m. het organiseren van de dagelijkse gang van zaken in het centrum; het leidingggeven aan het team leidsters en overige krachten en het onderhouden van de interne en externe kontakten. Zi| zouden moeten beschikken over organisatorische en leidinggevende kwaliteiten. een opleiding op H.B O.-niveau (KB-B - NXX - Sociale Academie); enige ervaring in deze of een aanverwante werksoort, terwijl enige ervaring in soortgelijke positie tot aanbe veling strekt Schriltehike sollicitaties worden ontvangen door het Stedehik Bureau van de Stichting, t a v de heer A. A. Permentier. Koninginnegracht 100 te Den Haag Telefoon 070 - 64 38 18.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15