„Artsen en hulpverleners schieten dikwijls tekort" Radio- en televisieprogramma's Germaine Groenier van VPRO's vragenprogramma: imi Gewoon praten lucht de mensen erg op Even puzzelen Man die hond uit auto zet gestraft DOLLY VAN ARNHEM len VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/K' KARELTJE KNETTER viefs door Cisca Dresselhuys HILVERSUM „Vooral in het begin kregen we nogal eens kri tiek van artsen en professione le hulpverleners op ons pro gramma: ze vonden het niet deskundig genoeg, we zouden de mensen maar het bos instu ren met wat vrijblijvende op merkingen. Maar laten we even wel wezen: als die artsen en hulpverleners zelf hun werk wat beter en intensiever deden, dan zou zo'n programma als het onze toch helemaal niet no dig zijn? Dan zouden er toch op één avond niet zo n dertig tot veertig mensen met hun moei lijkheden bij ons te rechtkomen?" Germaine Groenier (33) kan flink fel worden, wanneer in een gesprek over „haar" vragenprogramma, een on derdeel van VPRO-vrijdag, ter spra ke komt hoe huisartsen en maat schappelijk werkers de mensen vaak in de kou laten staan, wanneer deze met bepaalde problemen bij hen ko men. „Ik krijg nog regelmatig op merkingen van artsen dat ik iets niet goed doe in het programma of ze zeggen, dat lk niet zo moet afgeven op de artsen. Maar wanneer ik van de mensen, die ik aan de telefoon krijg of die mij schrijven, hoor hoe ze door hun huisarts behandeld zijn, wanneer ze bijvoorbeeld over een sex-probleem willen praten, dan rij zen me de haren te berge. Ze nemen de mensen niet serieus, ze vinden het maar onnozele problemen waarmee de mensen zitten, ze sturen ze met een lacherige of geïrriteerde opmer kingen weg of geven ze een pilletje. Dat is pas het bos insturen, vind ik." Sinds januari van dit jaar presen teert Germaine Groenier op vrijdag avond een vragenrubriek, waar de mensen met allerlei problemen te recht kunnen. Wanneer ze dat zelf willen wordt het het gesprek via de radio uitgezonden. Anders worden ze „achter de schermen" geholpen of krijgen een brief. Aanvankelijk stond het programma bekend als een „sexrubriek", maar dat bleek allerlei sensatie- en zoge naamde lollige telefoontjes op te roe pen van mensen, die dachten een nieuwe tijdpassering voor de vrij dagavond te hebben gevonden. Bo vendien legde die omschrijving een beperking op. die niet de bedoeling van de samenstellers was geweest. Vandaar dat. het nu gewoon „vragen rubriek" heet. De meeste vragen, die zowel telefonisch ali schriftelijk bin nenkomen. blijken trouwens wel vaak met sexsualiteit te maken te hebben, maar meestal is het sexuele probleem, waarvoor gebeld wordt, alleen maar een symptoom van een veel dieper liggend relatieprobleem. Mensen zeggen nu eenmaal makke lijker dat er iets mankeert aan hun sexuele leven, dan dat ze zeggen, dat hun huwelijk volstrekt in de knoop zit. Eerste zeef De telefoontjes worden vrijdagsa vonds van acht uur af opgevangen door een speciale redactie, die be staat uit mensen van de stichting Correlatie, een arts (voor typisch me dische problemenen een aantal mensen van het Instituut voor kli nische en industriële psychologie van de universiteit van Utrecht. De ze mensen vormen een eerste zeef. Hier stranden de meeste gefingeerde telefoontjes ook. „Je merkt heel gauw of mensen met een echt probleem of met een smoes opbellen. Wanneer je even doorvraagt blijkt namelijk, dat ze alleen maar een bepaald gek pro bleem bedacht hebben; ze vallen door de mand. wanneer je iets over hun omstandigheden of familie vraagt. Ik denk dat we hierdoor nog nooit zo'n soort telefoontje echt in de Speciaal In de BBC-film Birdbrain wordt de wonderbaarlijke vo geltrek ontraadseld. Ned. 1 20.40 Voor Achter het Nieuws maakte een vrouwelijke filmploeg een reportage in het Amsterdamse Vrouwenhuis, waar mannen geen toegang hebben. Ned. 1 21.30 Onderwerpen in AVRO's Te- levizier Magazine zijn: een re portage van de reconstructie van de Parljse bankoverval waarbij de kluis via een tunnel bereikt werd; een reportage over duiveluitdrijving in Ne derland en West-Duitsland en nieuws over Belgen die met do zen en manden vol Nederlandse margarine uit Nederland terug komen. Ned. 2/22.10 Vijf korte verhalen naar mo tieven van Anton Tsjechof wor den gespeeld onder de titel De heer der schepping. Duitsl. 2/20.IS In Klankspiegel van de EO zijn werken opgenomen van o.a. J. Loeillet, Mozart, Rossini. Bi zet en Paganini. Hiiv. 4/13.00 Germaine Groenier (foto: Peter Flik) uitzending hebben gehad, maar je kunt je natuurlijk vergissen. Overi gens wordt het aantal onzin- telefoontjes na een maand of zo een stuk minder, dan is het nieuwtje er klaarblijkelijk weer af. Wanneer ze bij'de telefoonredactie denken, dat een bepaald probleem interessant is voor de uitzending (dat is meestal het geval, wanneer men het idee heeft dat het om een zaak gaat waar wel eens mensen mee zouden kun nen tobben) vragen ze of die man of vrouw in de uitzending wil. Ik krijg dan een lijstje met telefoonnummers en een summiere omschrijving van het probleem. Tijdens de uitzending worden die vragenstellers terugge beld. Ik praat dan met ze. laat ze hun probleem uitleggen en probeer ze een beetje op weg te helpen. Ik ben geen deskundige, maar dat is nu net de bedoeling. Deze mensen durven juist te bellen, omdat ze weten dat ze een gewone juffrouw aan de lijn krij gen. niet een witte-jasautoriteit. Als ze met doktoren of andere deskundi gen zouden durven praten over hun moeilijkheden, hadden ze immers die telefoon en die VPRO-mevrouw niet nodig. Dat gewone praten, ze eens laten vertellen waarmee ze zitten, waaro ver ze tobben, lucht de mensen erg op, merk ik. Als het om dingen gaat die echt verdere behandeling nodig hebben, geef ik ze altijd een naam of telefoonnummer van een instelling, waar ze terecht kunnen. Ik heb goeie hoop dat, wanneer ze een keer de drempel overwonnen hebben om via de telefoon hun probleem uit te leg gen, ze ook verder durven. Ik ga niet zover, dat ik voor ze bel naar een of andere instantie. Dat vind ik te ver gaan. je moet mensen leren een stuk je verantwoordelijkheid voor zichzelf te willen en durven nemen en dat kan niet, wanneer ik ze aan het handje neem." Nazorg Overigens heeft de VPRO zelf ook een goed opgezette nazorg voor alle opbellers en schrijvers. „Kijk eens, je kunt niet een programma maken, waarin je reacties oproept en dan later maar net doen of je neus bloedt. Dat is misselijk en onver antwoordelijk. We zijn gelukkig bij de radio en televisie zover, dat we inzien dat zoiets niet mag. Vandaar onze Correlatie-mensen (een groep deskundigen, die speciaal werkt voor de opvang van mensen die op radio of televisieprogramma's reage ren) en de mensen van het Utrechtse psychologische instituut. Zelf be antwoord ik ook een groot aantal brieven, waarin om hulp gevraagd wordt. Je merkt dat je met bepaalde mensen vaker te maken krijgt. Zo hadden we laatst in een uitzending van de vijf personen twee, die al eerder gebeld hadden: een jongen, die zo graag een meisje wilde hebben maar daar niet in slaagde vanwege z'n lengte (dacht-ie zelf, hij was heel klein) en een mevrouw, die belde dat ze zo'n stuk geholpen was bij haar seksuele moeilijkheden door bepaal de boeken te lezen en die die titels nu even wilde doorgeven. Als mensen eenmaal luisteren, blij ven ze luisteren, merken we. Dat soort telefoontjes als van die me vrouw, die belt dat ze ergens door geholpen is. stellen we erg op prijs. We moedigen mensen aan om niet alleen te bellen als ze in de moeilijk heden zitten, maar ook wanneer ze er overheen zijn. Het is immers voor mensen, die met dezelfde of soortge lijke problemen zitten, juist zo be moedigend, wanneer ze ook eens ho ren hoe iemand er vanaf is gekomen. Ook proberen we zo het actieve deel nemen aan het programma te bevor deren: niet alleen maar passief on dergaan en luisteren, maar actief be zig zijn: hoe kan ik met mijn ervarin gen anderen helpen." Kleine plaatsen Hoewel er nog nooit een onderzoek geweest is, wie nu precies de mensen zijn die naar de VPRO bellen en hoe ze het programma waarderen, meent Germaine Groenier dat ze vooral uit het zuiden en het noorden van het land om hulp wordt gevraagd en dan nog vooral uit kleine plaatsjes. Ver der bellen er ongeveer evenveel man nen als vrouwen en de vragenstellers komen uit alle leeftijdsklassen. Bij de ouderen overheersen de proble men die te maken hebben met een zaamheid en contactstoornissen, bij de jeugd komen heel vaak dezelfde problemen naar voren als bij de ou deren (geen vrienden kunnen krijgen door verlegenheid bijvoorbeeld) en in de middenmoot zit men met pro blemen die te maken hebben met het falen ten opzichte van de eisen die men zichzelf gesteld heeft. Ver der zijn er heel wat vragen over sim pele dingen: hoe zitten een jongen of een-meisje nu precies in elkaar, kun je ernstig ziek worden wanneer je jezelf bevredigt, kun je zwanger wor den wanneer je geen orgasme gehad Horizontaal. 1.karig, 4.keur. 8 boom. lO.voegwoord. 12,papegaai. 15.bijen houder. 17.dichter. 19.vordering. 20.geheel de uweiafk.fr.». 22.een zeke re. 23.hoofdster van Orion. 24 meis jesnaam. 26.oude inhoudsmaat. 27 een der Cycladen. 29 plaats in Drente. 30.wijzer van een kompas. 31 watering. 33 voorzetsel. 37.1id- woord. 38.reukhoutboom. 39 hulpmiddel op schepen Verticaal. 1 reeks. 2.rund. 3 afne mend getij. 5chinese lengtemaat. 6 voorzetsel. 7 meer in Finland. 9 voertuig, ll.soort bijl, 12.opstel in een krant, 13.voelspriet. 14 vaarwel, lö.turkse tarwe. 18.gewricht. 21.turks bevelhebber, 24 soepel, 25 bergweide. 27 toiletartikel. 28 gifslangetje. 32 landbouw werktuig. 34 voorzetsel. 35.muziek noot. 36 rondhout. 37 kindergroet hebt: kortom allemaal vragen, die erop duiden dat heel veel mensen nog met een schrikbarend tekort aan voorlichting zitten. Eisen Maar de belangrijkste oorzaak ach ter veel problemen die bij de VPRO binnenkomen, is toch wel: het niet voldoen aan de eisen, die men zichzelf stelt. En die eisen zijn af komstig uit boeken, uit de opvoe ding enz. „Tegenwoordig moet alles maar opeens kunnen: iedereen moet een prachtig seksueel leven hebben zonder remmingen, je mag niet meer jaloers zijn, iedereen is vrij en blij: ja, vergeet het maar. Heel die seksuele revolutie heeft één belangrijke scha duwkant: dat het de mensen opza delt met verwachtingen en eisen, waaraan ze niet voldoen. En daar komt dan net zo goed weer veel ellende van." (VPRO-op-drie: Vrijdagavond vanaf acht uur, vragenrubriek van kwart over tien tot kwart voor elf). Van een verslaggever GORSSEL De politierechter van Almelo heeft een 38-jarige inwoner van Eefde, gemeente Gorssel, ver oordeeld wegens dierenmishande ling. De man had op een par keerplaats in Haaksbergen zijn hond uit de auto gezet en was er daarna keihard vandoor gereden. Een ande re automobilist nam zijn nummer op. Overeenkomstig de eis werd hij veroordeeld tot vierhonderd gulden boete én een week voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Onze tv-recensent Ton Hydra is met vakantie. 199. Nu moeten we toch nog even vertellen hoe het Linke Lowietje en Bennie de Klapper verder was ver gaan. Tot grote verbazing van de deftige portier waren de twee du bieuze heren uitgenodigd om „zwie- te" 163 te bezoeken. Met een zelfver zekerde glimlach traden ze daar bin nen en wét zagen ze? „Poffer-de- sterre-en-balke! Wat zie jij d'r steenstoer uit. Bill! Net een echte officier! Wat voor rang heb je nou? Korperaal? En wat heb je allemaal voor mooie gekleurde strikkies 'op je borst?" Met een kille, verachtelij ke blik keek Bill de binnenkomers aan. Even was het dreigend stil. „Waag het niet nog éénmaal jij en jou tegen me te zeggen", zei hii toen en zijn stem klonk koud als ijs en hard als staal. „Verder ben ik geen korporaal, maar kolonel. En die strikjes zijn eerlijk verdiende oorlog sonderscheidingen. Eerlijk verdiend door de vorige eigenaar dan. Een en ander betekent natuurlijk, dat jullie van nu af aan onder mijn bevelen staan. Hier in deze doos zitten twee unifonfien Trek ze aan." „Ver roest die uniforme daar heb ik zelf voor gezorgd mopperde Linke Lowietje. „Motte wij als dank daarvoor nou zelf ook onder dienst?" „Doe wat ik je zeg," zei Kille Bill koud „Ma maar kenne we dan misschien eerst wat te ete krijge?" klaagde Benni de Klapper. „We heb- PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN „Een snee kuch en een m| versi kan er wel af," meesmuilde Olijke „In het leger krijgen ze dat| ^ar is dus voor jullie goed genoeL. t. intussen liep brigadier Pier het Gravendrechtse Bos. Hl een de zijn hersens, doch vond pa'e) sing niet. „Wat doet Kille Btonst hangt-ie uit? Wat voert-ie schild?" - Ja ja weinifj na slimme brigges vermoeden, i Bill inderdaad zéér kwalijkr in zijn schild voerde. Dat hPncn een officierenuniform had gaf t£ en dat hij van plan was »oor\ duiken in de troepenmachioort nu in en om Rijkhuyzen lag n_i grote taptoei fegie. |.nste ]Cart< Wie dit als waarheid aanvaardt, begint onwillekeurig in te zien. dat de Heili ge Geest eigenlijk overbodig is. de kerken prediken hem. maar zal 't met die geest nog zo'n vaart lopen? Bloed en bodem zijn de machtige oerkrachten, crucifix en Bijbel be horen bij 't brave bijgeloof van kin deren en kindse mensen. Kort na 't vertrek van hun dochter Roosje, verleggen oude Sam en Uli- lief hun woonstee naar Baarn. De professor is gelukkig, dat hij opzijn zeventigste jaar het hoogleraars ambt en de chirurgische praktijk aan een jonge kracht kan overdoen. Eindelijk zal een levensavond inzet ten. waarin tijd en wijle zullen zijn voor de zoete vreugden van liefheb berijen. De oude Sam wil een nauw keurige studie maken over de ger manismen in de Nederlandse taal. een militante liefde voor zuiver Ne derlands is hem levenslang bijgeble ven, de gebeurtenissen van de laatste jaren in Duitsland hebben haar nog maar aangewakkerd. Hij wil een wetenschappelijke studie maken over de garmanismen in woord en uitdrukking. Dit nieuwe veld van studie zal tegelijk een relaxatie en toch ook weer een inspanning van de geest zijn. iets dat hij liever onder handen zou nemen, kan hij zich moeilijk voor stellen. Elke ochtend op hetzelfde vroege uur als eertijds in Amsterdam, gaat hij voor zijn schrijftafel zitten om met de dagtaak te beginnen, zijn schoondochter Dolly heeft haar hulp toegezegd in het nazoeken van de be- door Henriet te L.T. de Beaufort staande literatuur en in de nasporing van oude en moderne teksten. Met jeugdig vuur werpt oude Sam zich op de nieuwe taak. woorden of uitdruk kingen. die moeten stammen uit de tijd van het Beierse gravenhuis, brandmerkt hij nog als germanismen. Dolly heeft wel eens moeite om zijn motieven, die soms meer getuigen van misorgermanie dan van inzicht in de behoeften en de groei der taal, zuiver te houden. De oude Samuel Israël is van hoofdkruin tot voetzool hoffelijk en correct, maar het vinden van een germanisme geeft hem toch de voldoe ning. dat hij op zijn manier Aold Hite ier en het nazidom een trap kan geven. Een gallicisme of een anglicisme kun nen nog eens genade in zijn ogen vin den, een germanisme maakt hem des duivels en geen werk is hem te veel om de Nederlandse taaltuin te doorkrui sen en schoon te wieden. Het kost hem jeukerige moeite, dat hij als philoloog slechts mag. waarnemen en vaststel len. de oude chirurg in hem zou de boosaardige woekering liefst met het mes wegsnijden, maar de beweeglijke taal? Ze ontglipt aan elke amputatie. „De faal is een haast ongenaakbaar organisme." zegt hij wel edns tan denknarsend, „ze heeft een verborgen groei en in heel wat gevallen tegen ons beter weten in. ze wil gewoonweg niet aangeraakt zijn." Het te zamen werken legt een nieuwe band tussen schoonvader en schoon dochter, ze lezen afzonderlijk, soms te zamen. Ze doorlopen de Nederlandse Classieken van Maerlant tot Gorter. De gestage uitwisseling van gedachten is animerend, allebei. Dolly en Oude Sam, verheugen zich op de dinsdag middag en -avond, dat ze hun materi aal vergelijken en bediscussiëren, de ene dinsdag komt de Oude Sam naar Don Haag. de week erop reist Dolly naar Baarn. Jammer genoeg, dat in deze jaren de geschidenis van de dag wel eens dikke halen door hun serieuze werktaak trekt. Het huis van de oude Sam en dat van de jonge Sam krijgen een toeloop van gasten te herbergen, 't Zijn Duits- Joodse familieleden of vrienden, som wijlen ook niet-Joodse mensen, die dan bij de sociaal-democratische frac tie behoren, allen ontvluchten ze de vervolgingen van het Derde Rijk. Ulilief en Dolly ontvouwen de gastvrij heid van hun woningen tot een onge wone capaciteit, allebei voelen ze, dat uiterste nood om uiterste hulp roept. Het is een vreemde stoet van lieden, die ze huisvesten. In den begine zijn het nogal eens familieleden van Uli» liefs Duitse familie, dikwerf ook ken nissen. medici of muziakel relateis van de oude of jonge Sam. De emigranten mogen geen geld over de grens meene men: wat kapitalits is aan gene zijde van de grens, weet zich papuer aan deze zijde van Zvenaar. Ze verhalen van vervolging, vernedering i"4 verwoesting, verhalen die in pen de monisch Nederlandse sam< herpl dissoneren. Op 'n mooie avo^ eerbiedwaardige synagoge ini 01*6 zog Maxstrasse in Münche brand, de omliggende geboin eers door de brandweer vrijgehoujtraa] Godshuis moest tot as worden: het voorschrift en alzo is het jj Joodse dignitarissen zijn geholtobi 1 dreigd en zelfs gesard. Tctacu fden v Iedere emigrant moet een ai bezitten om Amerika binner rnen, het is een beëdigde ver hon< dat de bezitter in het nieuwe la- a(jv een zekere som gelds beschikt. vit is voor hen het Sesam-ope reldn als na 1918 de Nansenpas het vionde andere reeks verdoemden is g,t js e( i jaren „Wie vlug geeft, geeft dubb^j js halen Dolly en Sam in een bL, i::\. om krachtig en kundig te r"-"JN helpen. Ze bedenken en ze rer- 2 ze zorgen als een vader en e^Psa'a der voor de verjaagden die oierwegi drempel komen. En ze doen] zamen, ze werken hand-in-ha^ is voor Dolly een onuitputtef luk; de een bedenkt en de| voert het gedachte al uit, ze o1^ ,s gen getweeën en ze weten, dldraad beider bezinning rijker en om) hand der is dan wat de een allei uitpuzzelen. Er is een jurist. 'Lians ter bij hen aan huis, hij zal q een ander emplooi moeten lord. nen, de laatste weken in P ge'c volgde hij een cursus in ondjlen-in en reparatie van schrijfmajeven tukkeli (wordt rerjengen he RADIO VANDAAG Oplossing vorige puzzel 1 doornig. 2.origine. 3.kantoor. 4 toendra. 5 en- leren 6 respekt. DOKTER GERANT HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen) KRO 7.00 Nieuws. 7 02 Het levende woord. 7.07 (S) Hans van Willigenburg. gevarieerd programma. (7.30 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. NOS: 8.45 Spiegel van België, muziek en nieuws van onze zuiderburen i5 (S) Lichte muziek. (10.30 Nieuws». 12.00 (S) Hans van Willigen burg. (12.30 Nieuws.) 14.00 (S) Anne van Egmond. (15 30 Nieuws.) 16.00 (S) Muzikaal spreekuur. 17,00 (S) Kinderprogramma. 17 30 Nieuws. 17 32 (S> Echo-magazine. 18.30 Nieuws. 18.41 Marktberichten. 18.44 Sprong in het heelal, hoorspel. 19.30 (S) Edwin, platen en swingen 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven. 22.00 Reisoogst, toeristisch magazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Goal. programma vanuit en ron dom de sport. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen» NCRV. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Te Deum Laudamus: gewijde mu ziek. 7 54 Herkenning, praatje. 8.00 Nieuws. 8 11 Hier en nu. 8.25 Rozegeur en prik keldraad: hel leven van alledag. NOS: 9.00 k Ga naar de markt, 'k koop een koe documentaire. 9.35 Waterstanden. 9.40 We len wat je worden wil: voorlichting be roepskeuze (slot). 10.00 Wat heeft dat kind? 10 15 De taal in je hand: samen praten over het leven in de taal. 10.30 Eurolight. 11.00 Nieuws. 11.03 Meer over minder; de stem van de sprekende minderheid. 12.30 Toeris- mo: toeristische informatie uit binnen- en buitenland OVERHEIDSVOORLICH TING 12 49 Uitzending voor de landbduw. NOS: 13.00 Nieuws NCRV: 13.11 Hier en nu NOS 13.30 Vonken onder de as: Neder landse volksverhalen en volksgebruiken. 13.45 Onder de Groene Linde oude liedjes en balladen. 14 00 Aspekten van de kamer muziek pianorecital - klassieke muziek. 15 00 Zoeklicht op Nederland, met om 16 00 Nieuws 16.30 Kijk op buitenland VPRO 1700 Welingelichte kringen een recht streeks debalprogramma 17 45 Uitzending van SYMBIOSE 17 55 Mededelingen 18 00 Nieuws 18.11 Embargo. NOS 20.00 Nieuws. 20.05 (S: Europees Concertpodium - Wiener Festwochen 1976: Beiers Omroep Symfonie Orkest: moderne en klassieke muziek. 21 00 (S) Nordring Festival 1976. 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Aktualiteiten overzicht Radio-TV, om 23.20 Den Haag vandaag en om 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) EO: 7.02 (S) Gospelsound: muziek speciaal voor jonge mensen. 8.03 (S) Tijdsein - een uur waarin u op weg geholpen wordt met informatie en muziek. (8.03. 8 30 en 8.45 Actualiteiten.) 9.03 (S) De muziekale fruit mand: verzoekplatenprogamma van en voor zieken. 10.03 (S) Te elfder ure: nonstop muziekprogramma. TROS: 11.30 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) De Hugo van Gelderen Show. met de Nederlandstalige Top-Tien en Kwiswijs. NCRV: 13.30 (S) Pop- kontakt. met de Nationale Tip-30. NOS: 16.03 (S) Hitmeesters: Nationale Hitparade met de Top-30. 18 03 De vacaturebank. 18.10 IS) NOS-maal. VERONICA: 19.02(S) Veron ica op 3: De Nederlandse Top-40. VPRO: 20.02 (S) VPRO-vrijdag-op-dne. 22 55 Mede delingen. 23.02 Radio Vrij België. 0 02 (S) Amigos de musica. AVRO: 1 20 (S) Er floot een vogel in de wei. 2.02-7.00 (S) Continu de nacht door HILVERSUM IV (FM-kanalen) NOS: 7 00 Nieuws. 7 02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws. 9.02 <S) Stof van eeuwen. 10.30 (S) Vocalise. 12.00 IS) Pianorecital: klassieke muziek. EO: 13.00 (S) Klankspiegel: con certgcbcurin uit heden en verleden 14.00 Nieuws. 14 02 (S) Klankbord: actualiteiten 14.20 (S) Daar waar de molens staan een muziekale rondreis door Nederland. 14.45 (S) Woord der waarheid theologie naar de Heilige Schrift. VPRO: 15.00-17.00 (S) Mu ziek op vier. 18.30 Voorlichtingsprogramma: De eerste levensjaren van hel kind 18.55 Journaal 19.05 VARA: McMillan en vrouw, (v-serie 21.35 Joumöal 21.50 VARA: De vrouw en haar vrouwenhuis, reportage 23.30 NOS: Journaal 23.55 Panoramiek Extra irklid, "1jft d( NEDERLAND II thten. 18.00 NOS: CHIO-Rotterdam;repqrta^reldr, 18.45 Ti-ta-tovenaar dsdien )zen h 18.55 Journaal |n, dit 19.05 AVRO: avrosToppop jderlin ip teri 20.00 NOS: Journaaf 20.25 A AVRO; The invisible man, tv-serii als IT ereldr effect 22.10 Televizier Magazine jn: mis 23.00 Help een klant: informatief progrJe rcldr. 23.25 NOS: Journaal 21.15 AVRO s Puzzeluur TV VANDAAG

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4