Vierhonderste Meer over Minder gaat over „eten" dolly i y*N AONOOH Radio- en televisieprogramma's Onbezorgde jeugd NOS-programma „voor iedereen" over minderheden Even puzzelen DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1976 BINNENLAND - RADIO EN TV Met een variant op een reclameboodschap vraag ik: IKON, wat maak Je me nou? Dat tweeluik „Saskia" was toch geen film voor kinderen? Laat ze toch asjeblieft nog een poosje van een onbezorgde jeugd genieten in plaats van er vroegrijpe maatschappelijk werkertjes van te maken. Het lijkt me niet gezond, kleine buiskijkers op het niveau van volwassenen op te zadelen met de echtscheidingsproblemen van mensen die zichzelf chaotisch noemen. Ik meen het al eerder te hebben gezegd, dat dr. Biegel. docent in de recente geschiedenis van het Midden-Oosten, situaties helder weet uit te leggen. Ook woensdagavond belichtte hij in „Kenmerk'' voortreffelijk de achtergronden van de burgeroorlog in Libanon. Nog altijd is geen enkele omroep op de gedachte gekomen, om met hem een uitvoeriger documentaire over het probleemgebied te maken. De internationale filmproduktie over de „Zaak-Dominici" is uiteraard door het gegeven al intrigerend. Een ander opmerkelijk ding is, dat de film qua spel voornamelijk wordt beheerst door de titelrol-ver tolking van Jean Gabin. Als u mij vraagt waarom de koffie zo enorm duur wordt, kan ik daarvoor geen aannemelijk klinkende verklaring bedenken. De secretaris van de Vereniging van koffiebranders. dinsdag te gast in Hier en Nu, had er ook moeite mee. De huidige prijsstijging zou verband houden met de in de maand mei gedane inkopen op de wereldmarkt Als drie maanden geleden duurder moest worden ingekocht, zal dit toch ook wel aan de handel bekend zijn. Dan snap ik niet hoe inkoopcombinaties nog vorige week de koffie voor veertig tot vijftig cent minder per pondspak „in de reclame konden gooien". Nog een opmerkeking terzijde aan het adres van actualiteiten rubrieken. Wanneer er bij de behandeling van een onderwerp cijfers moeten worden gebruikt, verdient het aanbeveling, meer te werken met grafieken. Een mondelinge toelichting van bijvoorbeeld lonen en prijzen is zonder visueel houvast moeilijk te volgen. Vaak wordt een dergelijke tekst ook nog te gecompliceerd en met te lange zinnen samengesteld. De Hier en Nu-redactie deed er goed aan, de kijkers een beetje op te wekken met de reportage over de opkomst van Colonne 88, een geraffineerd werkende fascistische organisatie in Engeland. Het moet voorkomen worden dat wij. net als in de jaren dertig, de oogkleppen voordoen of de kop in hetzand steken als subversieve bewegingen aan het rommelen slaan. Niks aan de hand, zeggen we nog. het is maar een kleine club van idioten die Hitier bejubelen als redder van het blanke ras. Zo begon het toen ook. En voordat we er behoorlijk erg in hadden, bleken de kleine scharrelaars goedgetrainde fanaten te zijn, geïnfiltreerd in leger, politie en voor de economie belangrijke organisaties. Precies zo werkt Colonne 88. Deze nationaal-socialistische beweging benadert specialisten op alle gebied om gezags- en bedrijfsorganen te kunnen overnemen. Dit om te voorkomen dat het communisme naar de macht grijpt, zo werd in de onthullende reportage gezegd. Ik hoor niet tot de paniekzaaiers, maar het verbijstert mij wel, dat er mensen los rondlopen, die de Tweede Wereldoorlog bewust hebben meegemaakt en niets willen leren van deze volkerenmoord waaraan krankzinnige bloed- en bodemtheorieën ten grondslag lagen. Ton Hydra 192. Burgemeester van Muizenis had de grotste moeite om Eelco er van te overtuigen, dat hij heus niet van plan was geweest het geld van meneer Lowie van Gappeghen zelf in de zak of portefeuille te steken. ..Het was bedoeld voor de ontwikke ling van ons dorp, Eelco," zei hij. Dat mocht dan misschien allemaal wel waar zijn, maar een feit is, dat er een zeker iemand was komen opda gen, die er héél vreemde ideeën over het dorp op nahield. Dat was de kapitein van het voetvolk Arend J. van Hitt van Walker. Dat was een vreemde man..., een heel vreemde manHij verdiende als kapitein natuurlijk éen vorstelijk inkomen, want zo zijn ze wel bij het leger.Het kón niet op. Maar eilaas, Arend J. was een tikje zorgeloos en daarom gaf hij wel eens méér uit dan eigen lijk voor een kapitein van het voet volk verantwoord wasEn als dót zo was, zocht Arend J. er kleine bijbaantjes bij, bijvoorbeeld in dienst van mannen als Kille Bill. Dat zou die Arend J. zeker de kop nog eens kosten, maar dat besefte hij nu nog niet. Kille Bill had hem gezegd: Schaduw de smid van Rijkhuyzen. Verlies hem geen mo ment uit het oog...." Daarom stond Arend J. van Hitt van Walker nu voor de smidse op wacht met zijn verk stengun in de aanslag. Hij trok bekijks, want zo'n stoere mili,e' hadden ze in het dorp nog niet v lederl gezienBurgemeester naar Muizenis was ook het dorp ingeg el ovc en werd nu aangesproken door I DPvat nie de Klapper, die wel eens e wilde weten of de goede burgem 1 ter al argwaan koesterde. Eilaas|en val schuldeloze burgemeester van ïakzucl zenis koesterde niks laat st Den argwaan. Eelco Eelkema echter te meer. Briesend van woede i hij waar, dat de Burgemeester een waardeloze stadse boef aai sproken werd. „En nou is het ui I tierde Eelco an da :nd h PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN door Riet Diemer HILVERSUM „Van dure plicht tot groot genoegen", zo zou „Meer over Minder", het NOS-radioprogramma dat vrijdag voor de vierhonderdste keer de lucht ingaat, het beste ondertiteld kunnen worden. Wie regelmatig in de gelegenheid is op de vrijdagmorgens tussen elf uur en half een naar Hilversum 2 te luisteren krijgt een stroom van wetenswaardigheden, eigenaar digheden en vaak humoristische informatie over zich heen. Maar heel officieel staat er op de verpakking. „De NOS vervult hier mee een door de wet voorgeschreven taak om minderheden in de Neder landse samenleving aan het woord te laten komen". Daaraan kan toege voegd worden, dat op zo'n manier de mini-omroepen, die als ze de kans kregen op Neerlands daarvoor ui terst geschikte bodem als padde stoelen op grond zouden uitschieten, in hun enthousiasme afgeremd wor den en bij „Meer over Minder" een open deur vinden om toch hun zegje te doen. Het riekt dus naar een „must", maar dat is het. afgaande op het enthousi asme van de samenstellers onder aanvoerder Jan Roodbol, duidelijk niet. In de uitzending van komende „mijlpaal-vrijdag" staat „eten" op het programma. Nee, geen feestdis, maar de manier van eten zoals min derheidsgroepen zich ermee bezig houden: joden, moslims, antroposo- fen enzovoorts. Wat is er nu leuker te bedenken dan een woordvoerdster van de actiegroep Lekker Dier mee uit eten te nemen in een restaurant waar uitsluitend vlees-gerechten op de spijskaart staan? Het schitterende woord „martelvrije sieren" is een uitvinding van Lekker Dier, waarmee de milieuvriendelijke tegenhangers worden bedoeld van die produkten van de kip die in een legbatterij ontstaan. Lekker Dier stelt zich vooral te weer tegen de ongezonde opgevoerde manier van vetmesten van dieren om toch maar meer vlees voor de consumptie te verkrijgen. De mevrouw van de actiegroep eet helemaal geen vlees of vis. Het is haast komisch aan te horen hoe eerst de ober en daarna de opge trommelde gérant („de culinaire op bouw is gebaseerd op jacht en slacht") zich in allerlei bochten wringen om haar toch aan een vol bordje te helpen De ober komt tenslotte op aardappelsla en daar 8top je een stukje Franse kaas bij. Voil". Internieuwer Ed Peereboom houdt het bij shaslik, een spies met gegril- led vlees. Met een soort sadistisch genoegen beschrijft hij voor zijn dis- genote en voor ons radio is per slot geen televisie waarop je alles ziet de coleur locale. ,.'t Ziet er allemaal woest uit. Grote vuren en een meneer met een grote vork." Het lijkt een tantaluskwelling, maar dat valt mee. want het tafelgesprek ver loopt zo gemoedelijk dat de me vrouw door haar actievoeren wel wat gewend de vraag stelt: „Vind u mij geen lekker dier dan?" en dat vindt Ed Peereboom wel. Hare Krishna Een ander interessant brokje radio voor komende vrijdag gaat over de rituele maaltijd bij de Hare Krishna-aanhangers, waar intervie wer Peter van den Akker met lange tanden zit. In een eetzaal ontvangt hij naar zijn beschrijving een panne koekje, dat een platte ongedesemde koek van witmeel blijkt te zijn met uitgekookte witte boter bereid. Dat genen wat Van den Akker beschrijft, als een „groentebal" vertaalt zijn uitlegger met de alliteratie „blad. bloem en beetje water zijn heilig voedsel voor Krishna". Krishna is hun god, die vijfduizend jaar gele den op aarde verscheen. De juiste eethouding is de meest pure. op de grond, met de vinger („ook puree") en van een papiertje. Het voedsel is aan Krishna geofferd. Dat wil zeggen dat Krishna er met het oog over is gegaan. Op de ach tergrond leest iemand voortdurend voor uit het Krishnaboek, zodat geen seconde verloren gaat waarin niet aan het geestelijke wordt gedacht. En dan die nuchtere NOS-man: „Mag je wel oppassen dat er niets aanbrandt." Van den Akker moet tenslotte bekennen zijn bordje niet leeg te krijgen. Het antwoord: „Toe- gewijden laten geen vol bord staan. Ze nemen zoveel als ze nodig denken te hebben. Zelfs als een beker melk over de vloer rolt wordt de melk opgelikt. Je drinkt Krishna op. Maar u wist van niets, dus..." taak die nooit Begrip SPECIAAL De EO informeert in Nader Bekeken over de auteur Hal Lindsey, de vervolgingen achter het IJzeren Gordijn en de zendingsdag over de G.Z.B. Ned. 1 21.00 Hup Frankrijk is een filmko medie uit 1964 met o.a. Diana Dors, Robert Dhéry en Colet te B rosset. Ned. 2 20.55 De VPRO vertoont Pasolini's film Edipo Re naar het Oidi- poes-drama van Sophocles. Ned. 1 21.50 Onderwerpen in Achter het Nieuws zijn de legalisatie van de casino's, het nieuwe beginselprogram van de PvdA en het interview van Den Uyl voor de Westduitse tv. Ned. 2 22.20 De NCRV vult de avond met Schuttersweg 8. Hilv. 1 20.05 Maria Joao Pires speelt pia- nowerken van Mozart. Hilv. 2 20.15 Uit het hoorspelarchief zendt de AVRO Ronald Dawsons Verlossende Waarheid uit. Hilv. 2 21.10 Wel even een andere eetgewoonte dan het croquetje uit de muur om bespreken met eindredacteur Jan Roodbol, sinds de eerste uitzending 8 jaar geleden de geestelijke vader van het radioprogramma voor min derheden. Bedoeling: bij het luiste rend publiek wat meer begrip te kweken voor minderheden. Dat zoiets nog altijd nodig is blijkt wel uit de rellen tegen de Turken in Schiedam, vindt hij. Bij het samenstellen gaat men er van uit, dat de grootst mogelijke meerderheid zich ervoor interes seert. Een programma dus voor ie dereen. er komen zoveel facetten HEERHUGOWAARD - In het Noordhollandse Heerhugowaard wordt nog dit jaar een begin ge maakt met de bouw van een Cultu reel Centrum. Het ministerie van CRM heeft zich gisteren garant ge steld voor een bijdrage van een mil joen gulden in de bouwkosten. De totale kosten zijn op drie miljoen gulden geraamd. Het Cultureel Centrum komt in het zuidwestelijk uitbreidingsgebied van Heerhugo waard. De eerste paal gaat naar ver wachting nog dit jaar de grond in. Jan Roodbol. verveelt van onze samenleving in voor. dat hij de mening is toegedaan, dat wie altijd goed luistert een indruk krijgt hoe Nederland is. Terwijl de minderheidsgroepen de kans krijgen zich beter te profileren. Titels Om een beetje een idee te krijgen welke onderwerpen in het verleden zijn uitgezonden een paar titels: es perantisten, (ditmaal arbeiders esperantisten, er bestaan ook socia listische of rooms-katholieke espe rantisten) Kerst van de Estlanders in Nederland, hindoegodsdienstbe- oefening in de rooms-katholieke kerk. De Morele Herbewapening, die als mini-omroep zijn zendtijd ver loor is verder een trouwe klant. In een recent verleden een uitzen ding over de Liberale Radio en Tele visie Omroep (LRTO). Roodbol: „Als iemand een mini-omroep wil stichten dan kan hij dat bij ons vertellen, al wordt hij flink aange pakt. Voor ze beginnen moeten ze weten wat ze willen," vindt Roodbol. Voor de grap lanceert hij ook een doordenkertje in die richting. „Meer over Minder" zou ongetwijfeld een voldoende aantal sympathisanten als leden voor een omroep voor min derheden kunnen inschrijven en daarmee een eigen zendmachtiging kunnen aanvragen. In één klap zou „Meer over Minder" een C-omroep kunnen worden. Maar daarmee zou het programma wel zijn charmes verliezen, want als onderdeel van de NOS kan het onafhankelijker en kri tischer opereren." Priesters Roodbol wordt bijgestaan door een team van zo'n tien man. Naar zijn persoon en afkomst gevraagd ty peert hij zich. om in stijl te blijven, ook als iemand die eens bij een minderheidsgroep hoorde, die van de gehuwde priesters. Voor zijn uittreden was hij aalmoezenier. „Gehuwde priesters, daar rustte toen zo'n geweldig odium op. Daar werd liever over gezwegen. En zo zijn er veel mensen gegaan of heeft men ze laten gaan." Dankzij journa listieke interesse kwam hij bij de VARA-radio terecht om het vak te leren van Tom Pauka. Onder andere was hij producer van „Zin en tegen zin" met Cammelbeek. Het radioprogramma voor minder heidsgroepen „Meer over minder" HORIZONTAAL: 1 toiletartikel, 3 stok, 4. boom, 6. bitter vocht. 7. loot. 9. schrijfgereedschap, 11. spil van een wiel, 12. landbouwwerktuig, 14. rondhout, 15. oude lengtemaat, 17. muzieknoot. 19. voorzetsel, 20. bevel, 22. overblijfsel bij verbranding, 23. huisdier, 25. voertuig. 27. water in Utrecht, 29. sporeplant, 30. boom, 31. stapel. VERTICAAL: 1. wig, 2. insekteneter, 3. kippenloop. 5. honingdrank, 7. i1' boom. 8. voorzetsel. 9. familielid. 10. •- scheik. element, 11. bergweide. 13. kleefstof, 14. spinneweb, 16. tussen- 17 zetsel, 18. pers. voomaamw., 19. deel van de bijbel, 21. algemeen kiesrecht (afk.), 22. voertuig, 24. behoeftig, 26. vierhandig dier, 27. Europeaan, 28. verkeerd. OPLOSSING VAN GISTEREN 1. karos, 2. aroma, 3. roset, 4. omega. 5. satan. 6. madat, 7. arena, 8. demon, 9. anode, 10. tanen. vraagt om een vergelijking met het een jaar oude televisieprogramma voor dezelfde doelgroep „Spre- kershoek". Eerlijk gezegd vindt Jan Roodbol de naam niet goed geko zen. Echte sprekershoeken, zoals de Engelsen die hebben, kennen ook tegensprekers. Dat is bij het televi sieprogramma niet het geval. Maar charmant is wel, dat de mensen zelf programma's kunnen samenstellen. In „Meer over Minder" wordt ook wel geëxperimenteerd met een spre- kershoek en daar worden hekelaars bij betrokken. Boeiend Jan Roodbol: „Eigenlijk is ons hele programma een doorlopende spre- kershoek, waarvan we altijd weer verbaasd zijn dat we die elke week weer rond krijgen. Het is een bij de wet voorgeschreven taak. die tege lijk zo ontzettend boeiend is dat hij nog steeds niet verveelt. En vooral met al die actiegroepen hebben we de wind mee." Ja. wat kun je dan nog meer verlan gen dan de wet in de rug en de wind mee. MAG IK Wier EENS RUSTIG EEN lAll Lt - TERStAAPJE HOUDEN? IK HEB DE 4 K6R TOCH OP DE EERSTE APRlf, G6DET.' FERDINAND ■jidwet. „Moet dat dan zo ijlingsvlug ge beuren?" Dolly is weinig op de hoog te van de eisen in een kampeerleven. „Natuurlijk tante, dat kan eens nodig zijn, dat men vlug moet opbreken, je kunt nooit weten, wat je bij het kamperen kan overko men,'' commentarieert Heini met bloedige ernst en enthousiaste jon gensogen. „Wat doen jullie nu, als het van nacht gaat regenen?" kan Dolly niet nalaten te vragen, er staan kleine regenwolken aan de westerkim. „Maar tante, daar hopen we juist op, dat is onze liefste wens, we hopen op slagregens." roept Heini in eerlijke vervoering. „Hebt u dan niet op ons prachtig grondzeil gelet? Kijk zo maken we de tent toe, ik wil er mijn pink om wedden, dat we bij de er gste bui geen vochtje zullen voelen." „Ik heb van mijn leven nog niet zo'n tent gezien, tante, hij is superpri ma," vult de twaalfjarige Siegi aan. Dolly blijft bij de neven praten, ze zitten gezellig op de grond met opge trokken knieën, waaromheen ze hun armen geslagen hebben. Ridderlijk heeft Heini aan zijn tante Dolly een wankel miniatuur vouwstoeltje aan geboden. Tussen Dolly en deze ne ven bestaat een natuurlijk vertrou wen, dat voelt ze al, als ze elkaar in Den Haag alleen maar op straat ontmoeten. Dolly zou haar tan teschap tegenover deze jongens graag meer uiten, als niet 't stekelig contact met de ouders haar reserve liet beoefenen. Wat een gave door Henriette L.T. de Beaufort Hl*. Inp.1.1 1.1 III .1. V. j Gainsboroughgezichten. denkt ze als ze naar het tweetal kijkt. Ze hebben wat romantische padvinder- skledasie aan, bruine buizen, rode stropdassen, de magere benen zijn bloot, de voeten in versleten gym- nastiekschoentjes, die eenmaal wit waren, „Zullen we eens een vuur voor u aanmaken, tante?" biedt Heini aan, klaarblijkelijk wil hij een royaal gastheer voor haar zijn. die 't beste nog niet goed genoeg voor zijn ere gast vindt. Het vuur behoort bij de grote evenementen van hun kam peerleven. Dolly meent, dat 't te veel tijd zal nemen, koud is 't ook niet bepaald, maar het tweetal vindt haar argumenten niet overwegend, in weinige ogenblikken, waarin ze allebei met ijver heen en weer lopen. ontstaat op twee grote stenen een knappend houtvuur voof de tento pening. „Wanneer komt oom Sam ook eens naar onze tent kijken?" begint de vijftienjagige Heini 't gesprek. Dolly antwoordt hem, dat Sam niet mee is. „Ik ben alleen uit Den Haag geko men. omdat grootvader zo ziek is." De jongens zijn even stil, kennelijk willlen ze de heerlijke zaligheid van dit kampvuur niet vertroebelen door nu te praten over hun grootva ders ziekzijn. „Hoe oud was u tante, toen u een fiets kreeg?" vraagt Siegi wat onver wacht. Het is Dolly al eerder opge vallen, dat hij van kleine jongen afaan graag te weten wil komen, hoe dingen, mensen en toestanden ge weest zijn. „Ik begrijp eenvoudig niet, dat u en vader vroeger tegelijk een fiets hebt gekregen, vader fietst nu nooit meer, ook niet met ons," hij zegt het met vooruitgeschoven on derlip. „Als hij 'n brief naar de bus wil brengen, gaat hij in de auto zitten." „Vroeger was fe vader magerder, toen kon hij goed fietsen, we hebben heel wat afgereden hier in de buurt." „En nou fietst U met oom Sam?" Dolly onderdrukt een glimlach, ze voelt dat beide jongens het gesprek naar één punt willen heenbuigen en dat elke zin nog maar een hulpeloze aanloop naar dat éne punt is. Ze laat de gang van het gesprek aan hen over en kijkt naar de beweegelijke. geel en blauwe vlammen. Siegi zit vlak bij 't vuur en houiji- gaande, nu en dan legt hij er hout op, of hij port er eens in. E jreizei apend zit tegenover Dolly en kijkt i'ng0 wapei 1 omst trouwhartig aan. Hij is nu uit de kluiten gegroeide jonPP"01 voor zijn tante Dolly en zijn Sam voelt hij een biezonderzwa 't ouderlijk huis ziet hij ze we zijn ouders spreken zelden ove oom en tante van de Oude Sch ningse weg, maar als zij ze noemen, dan vangt zijn oor schampere toon op. Als Heini ze eens in levenden lijve ontmoet, i t plezierig verbóasd, dat oom San{n tante Dlly doodgewone, heel gez J ge mensen zijn, vol goedhartige slaalst lijkheid. „Tante, we wouen U eens iets gen, vader heeft er laatst over sproken en moeder eigenlijk ziet U, Siegi en ik weten 't eigei niet.maar is oom Sam, wa noemt vol jood?" „Helemaal, wasecht, Heini, zijn ders, grootouders enzovoort." „We hebben 't al gedacht, door( zjjn familienaam, ziet U." inthou lotte minis i m rijkiig wapen besh r miss de lalen we oriteitt tactv ;e aai len da Siegi draait zich van het vuur af is rood van de gloed. „Tante.Heini en ik zeggen, ndgeb het Huis Israël ouder is dan het I van Oranje, zegt U dat ook?" „Daar heb ik nooit zo over ni dacht, ik weet 't ook niet, of go oom Sam nu regelrecht afstamt vader Jacob en.ze denkt zo na' Wordt vervolf ^a' is mi de pi uur v; !,ijn RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 tn en FM-kanalenl NCRV: 7 00 Nieuws. 7.02 Het levende Woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus. 7.30 nieuws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Muziek in uw straatje. 8.24 Op de man af: evange lisch kommentaar bij de tijd. 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst: klassieke en moderne mu ziek. 9.45 (S) Onder de hoogtezon. program ma voor de zieken. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Een uur natuur: zomerse informatie over het buitenleven. 11.30 (S) Metropole Orkest met zangsoliste: lichte muziek. 12.00 (S) Uit het songbook van Ria Joy. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.55 <S) Middagpauzedienst vanuit Amsterdam. 13.15 (S) Goed gestemd: lichte vocale muziek. 14.00 (S) Klanksnoer: klas sieke muziek. 15.00 (S) Globaal: muziek, mensen en meningen. (15.30 Nieuws). 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Hier en Nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: jeugdkoor en instrumentaal ensemble. 18.30 Nieuws. 18.41 Wereldpanorama. 18.35 De kerk van daag. 19.10 (S) Leger des Heils-kwartier. 19.25 (S) De wereld zingt Gods lof: ver- zoekplatenprogramma van gewijde muziek. 20.05 (S) Schuttersweg 8: gevarieerd pro gramma. 22.25 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Hier en Nu. 23.00 Rondom het Woord, lezing. 23.25 (S) Stairway to the stars. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). AVRO: 7.00 Nieuws, 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Dag met een gaatje. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.25 Dag met een gaatje (vervolg). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Wie schenkt mij die kracht dan wel?: informa tief programma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Ar beidsvitaminen: populair verzoekpla- tenprogramma. (10.00-10.10 Radio Lawaai- pupegaai: kinderprogramma; 11.00 Nieuws; 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 Rondom twaalf een uur allerlei voor iedereen, met om 11.55 Beursberichten. 12.30 Sportrevue. 12.45 Per Saldo. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal. 13.25 'm Middagje AVRO: muziek, informatie en service met om 16.00 Nieuws en om 16.03 RadiojoumaaL 17.00 (S) Parle vinken: programma over en voor wa tersporters. 17 44 DE VRIJE GEDACHTE: Is God dood of is de dood God? AVRO: 17 55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Ra diojournaal. IKON: 18.30 Kleur: informatie en commentaar over zaken van kerk en samenleving. AVRO. 19.00 (S) Hoogtepun ten uit operettes (gr 20.00 Nieuws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 Programma-overzicht. 20.15 (S) Pianorecital: klassieke muziek. 21.10 (S) Uit ons archief: De verlossende waarheid, hoorspel. 22.10 (S) Jazzspectrum Live. NOS: 23.00 IS) Met het oog op morgen, met om 23.05 Actualiteitenoverzicht Radio- TV en om 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) TROS: 7.02 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) Drie draait tussen de middag: Boter, Klaas en Prijzen. 14.03 (S) Pop- Contact. met de Polderpopparade. 16.30 (S) De Hitmeesters: De Europarade. NOS: 18 03 De Vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. TROS: 19.02 (S) Poster: De Beatles Story. 20.02 (S) Ferry Maafs Soul Top-10. 21.02 (S) Luister uitén thuis: verzoekplatenpro- gramma voor de militaitren. 22.02 (S) Als dat zou kunnen: verzoekplatenprogramma. 22.55 Mededelingen. 23.02 (S) Sesjun - Jazz en blues live. 0.02 (S) De Hugo van Gelderen Show. met LP-werk. 1.02-7.00 <S) De Nachtwacht. HILVERSUM IV (FM-kanalenl. KRO: 7.02 (S) Badinerie- klassieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Aan woorden voorbij. 9.10 Echo. 9.30 (S) Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 10.00 (S) Aubade: Praagse Lentefestival 1976. 12.00 (S) Rondom Haydn. 14.00 Nieuws. 14.02 Echo buitenland. 14.10 (S) Omroeporkest: moder ne muziek. 15.00-17.00 (S) Collage - van alledaags en zeldzaam. 18.45 NOS: Toeristische Tips 18.55 Journaal 19.15 Flap uit. tv-film voor de ieugd. 19.25 De geweldlozen: gedramatiseerde documentaire over de geschiedenis van de Mennonieten. 20.30 Evie in Holland: licht muziekprogramma r Nader bekeken 21.35 NOS: Journaal men i en c i te g wijsba nig ve de we zit no Is aspi e kui dat ei i aang enlant itandif VARA: Filmblik: filmfestival voortong den II 23.30 NOS: Journaal NEDERLAND II 18.45 NOS: Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal liimlans. 20.00 NOS:Journaal 20.25 VARA: Nederlands elftal: gesprekke' over hel nieuws van deze dagen. 20.55 Hup Frankrijk, TV-(ilm. TV VANDAAG NEOERLANDI 15.00 EO: Tnekttle house on the pi jeugdserie toepa gevo een t

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4