Kunst over de grenzen, verder en dichtbij. K gedipl. hoofd- huishouding gedipl. bejaardenhelpsters administratief medewerkster OPRECHTE VEILING Vrouwen en meisjes BOOT EXPORT R.V. directeur(trice) Maatregelen tegen verzilting Westland werpen vragen op Haags vakantieprogramma Haags raadslid: HTM discrimineert Vuur verwoest deel clubhuis tiePaÊAors St'Ch' telefonist/ administratieve kracht (mnl/vrl) ORGANIST(E) Bejaardencentrum "De Eglantier" Roosendaal Trouw OBSERVATIEKLINIEK "DE EDERHORST" LOGOPEDIST(E) ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1976 TROUW/KWARTE1 door G. Kruis De grootste vakantiedrukte is nu wel weer zo'n beetje achter de bruine rug, maar nu krijg je nog die nasleep van de mensen, die niet zo van drukte houden en het zich, omdat ze b.v. geen schoolgaande kinderen meer hebben, kunnen veroorloven er na het seizoen nog op uit te trekken. Wat minder kans op goed weer misschien, maar ook dan hoeft een regenachtige dag geen verloren dag te zijn. Want waar je ook komt, ook over de grenzen, overal staan de mu seumdeuren wijd open. En wie spreekt er vandaag de dag nog over drempelvrees? Er is deze zomer opvallend veel te beleven. Grote namen overal. Hono- ré Daumier b.v. in het Vistoria and Albert Museum in Londen. Tot 19 september schilderijen, tekeningen, prenten, plastieken. „Wat valt er ei genlijk nog over deze beroemde kari katurist te zeggen dat nog niet ieder een verteld heeft", aldus „leCourrier de Paris" in 1879. en wijdde toen een lang artikel aan Daumier. die twee weken tevoren overleden was. 'n Veel voorkomende verzuchting, maar Daumier zal in dit verband de kroon wel spannen omdat je bij hem nog eens aan toe kunt voegen: wat valt er eigenlijk nog te vertellen over alles wat hij zelf al „verteld" heeft. Daumier Mocht het dus Londen worden deze vakantie. Daumier niet vergeten, vooral zijn prenten niet. Niet omdat ze altijd zo opwekkend zijn. integen deel ze laten zien hoe weinig er in feite maar in de wereld vernaderd. Toen. tijdens de Tweede Republiek, zou alles anders worden, iedereen, zo werd gezegd, had recht op arbeid en brood, de persvrijheid kwam aan bod, nieuwe echtscheidingswetten, Victor Hugo had het over de Verenig de Staten van Europa en ds. Coque- rel sprak over „totale ontwapening" en de jury van de Salon zou voortaan samengesteld worden uit kunste naars. tfog steeds in Londen, in de Gimpel Fils Gallery. 30 Daviesstraat, tot 13 augustus Willem de Koning, de in Rotterdam geboren kunstenaar, die in 1926 illegaal naar de VS trok om daar snel rijk te worden en dan in zijn vrije tijd te gaan schilderen. Uiteindelijk is hij toch nog rijk ge worden. maar pas na een levenlang schilderen. En de laatste jaren ook beeldhouwen. Maar daar had ik het in het voorjaar al over ter gelegen heid van een tentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam. Willem de Kooning dus. nog tot het midden van deze maand in Londen. Frankrijk In Parijs, tot 31 augustus in het Musée Gallierea nog zo'n gelukszoe ker, Constantin Brancusi, precies honderd jaar geleden, in 1876. gebo ren in Hobitza, Roemenië. Hij liep al veel eerder van huis. op elfjarige leeftijd, werd hulpje in een kroeg, maar kwam uiteindelijk toch op de academie in Boekarest terecht. Mèt het diploma bordenwasser en zanger in de Roemeense kerk en sterft er, in 1957, als de „vader" van de moderne beeldhouwkunst. Zeer de moeite waard dit werk, temeer ook omdat in ons land alleen het Kröller-Müller was een een Brancusi bezit. Het Louvre heeft naast het vele dat daar altijd al geboden wordt, nu ook nog twee tijdelijke tentoonstellin gen. waarvoor je nu en dan wel in de rij moet staan. Maar dat loont wel de moeite. Tot 23 augustus een over zicht van het werk van de beroemde, misschien wel de meest beroemde. Engelse schilder John Constable, die tweehonderd jaar geleden gebo ren werd en een hommage aan Titi- aan, ook een naam waarover niet veel meer gezegd hoeft te worden. En dat duurt tot 20 september. In de Oranherie bovendien, tot 30 augustus, nog een expositie over Robert Delaunay. Deze kunstenaar wordt beschouwd als de stuwende kracht van het „orphisme", dat is een dichterlijke (en daardoor waarschijnlijk ook meer populair geworden) variatie op het kubisme. Algemeen bekend door de reproduk- ties van zijn scheve Eiffeltorens. 'n Anecdote, verteld door Gertrude Stein: hij vroeg steeds hoe oud Pi casso was geweest, toen hij dit, of dat schilderij gemaakt had. Als hem dat werd verteld, zei hij altijd: „O, zo oud ben ik nog lang niet. Als ik zo oud ben zal ik het even goed doen". Zwitserland In Zwitserland blijven ze ook niet achter dit keer. Tot 29 augustus werken Paul Klee in het Kunstmu seum te Bern. Daar hebben ze wel het een en ander te bieden. Want hoewel Klee het grootste gedeelte van zijn leven in Duitsland werkte, zijn veel van zijn werken in de Klee Stichting terecht gekomen en die is ondergebracht in het Kunstmu seum. Nog meer in Zwitserland: grafiek van de grote expressionist Max Beckmann in het Kunsthaus te Zu rich en in de Marlborough Galerie daar een gevarieerde tentoonstel ling van werken van o.a. Picasso, Lipchitz, Barbara Hepworth en Schwitters. Duitsland, België Dichter bij huis. in de Stadtlische Kunsthalle in Düsseldorf tot 29 au gustus werken van Yves Klein, de man van de grote blauwe vlakken, de witte, lege galeries en de beschil derde naakten waarmee hij „afdruk ken" maakte; in Keulen, tot 19 sep tember in het Kunstgewerbemu- seum een tentoonstelling die over de periode van de Jugendstil tot aan de art decó gaat. Tenslotte Belgi zo dichtbij dat het eigenlijk geen „buitenland" meer is. in Amtwerpen, in het Koninklijk Museum van Schone Kunsten, tot 25 augustus Gustaf Wappers en zijn School, nu min of meer vergeten, maar midden vorige eeuw zö populair, dat hij eens met klaroengeschal werd ingehaald. Hij was een van de belangrijkste Belgische romantici, een man die de zaken groots aanpakte: zijn schilderij „Septemberdagen" bijvoorbeeld meet ongeveer dertig vierkante meter. Ook nog in Antwerpen, tot 30 september in de St. Jacobskerk, kunstwerken uit de eeuw van Rubens, allemaal afkomstig uit Antwerpse kerken en kloosters. Zo maar een willekeurige greep er is uiteraard veel en veel meer, daarvoor is er. ter plaatse de VW uit een zeer veelzijdig en interessant programma, dat iedereen toch wel iéts te bieden heeft. DEN HAAG In vragen aan GS van Zuid-Holland heeft het statenlid W. T. van den Berg (Boerenpartij) het merkwaardig genoemd dat er in de toekomst wellicht water uit het Amsterdam-Rijnkanaal en de Gou we naar het Westland wordt ge transporteerd om daar de verzilting tegen te gaan. De heer Van den Berg vraagt Gede puteerde Staten na te gaan of het waar is dat het water in de Gouwe en het Amsterdam-Rijnkanaal over het algemeen nog een hoger zoutgehalte heeft dan het water in het Westland. Met name gedurende lange droogte periodes zouden de beide waterwe gen meer zout bevatten. Het Westland zou bovendien in het kader van de waterpeilbeheersing van het Amsterdam-Rijnkanaal ge bruik moeten maken. Het Boeren partij fraktie-lid stelt echter dat er in droge periodes niet in onbeperkte mate water aan het kanaal onttrok- VANDAAG: 10.00 Trntnonitclline ..Honderd jaar tele foon" in Nederland:. Postmuscum. Zee- -.traaf 82. met uitleg, film of klankbeeld tol 17.00 uur. Pier Srhe\eningcn: 10.00 uur: optreden tan een Stcelband: om 13.00 uur op Nautica Platform Will Luikinga met ..Will Wil Wel", om 14.00 uur Kindcrmati- ncc op het Festival-eiland; van 16.00 lot 17.00 uur deelt op het Wandclhoofd een bekend sportfiguur handtekeningen uit en om 20.00 uur een optreden van „The Buffoons" met na afloop dansen. 10.30 u Bezichtiging Grote Kerk. dagelijks van 10.30-1S.30 uur (behalve zondag). Toegang gratis. 13.00 u Promenade Scheveningen: worstelen. 14.00 u Strandjuttersfeest. Schatgraafwedstrijden voor de Haagse jeugd van 6 lot 12 jaar tegenover de Vuur toren op het strand. Noordzcetrip; ook om 16.00 en 20.00 uur Prijs: S.- p.p. (kinde ren I'm 12 jaar ƒ2.25 p.p.). IS.00-17.00 u Drumbandshow op Promenade Scheve ningen. 20.00-21.00 u Concert door de Shell Harmonie op Promenade Scheve ningen. 20.15 u Scherts, satire en ander snoepgoed met o.a. Robert Long in Dili- ZONDAG: 09.00 u Pier Scheveningen; vanaf 9.00 uur Antiek en Curiosa markt op Wandelhoofd: vanaf 10.00 uur fotografie in het Schandblok: om 13.00 uur spelletje Prijs bewust. om 14.00 uur Kindcrmutinee op ir de Vet Festival-eiland en o> ca Drive-ln-Show in Nautica. 13.00 u Ten toonstelling ..Honderd jaar telefoon" in Nederlands Poslmuseum. Zeestraat 82. met uitleg, film of klankbeeld tol 17.00 uur. 13.00-14.00 Concert door muziekver eniging Leger des llcils Scheveningen op Promenade Scheveningen. 14.00 u Noord- zeeslrip: ook om 16.00 en 20.00 uur. Prijs: 5.- p.p. (kinderen t'm 12 jaar 2.25 p.p.). 15.00-16.00 uur Concert door muziekveren iging Leger des Heils Scheveningen in park Ockenburgh. MAANDAG; 10.00 u Tentoonstelling „Honderd jaar telefoon" in Nederlands Poslmuseum. Zeestraat 82, met uitleg, film of klankbeeld tol 17.00 uur. Boottocht Rot terdam-Deltawerken. Vertrek Willoms- plein. Rotterdam. Prijs: 18.50 p.p. (kin deren 4 l/m II jaar ƒ9.25 p.p.). 10.30 u Bezichtiging Grote Kerk. dagelijks van 10.30 tot IS.30 uur (behalve zondag). Toe gang gratis. 14.00 u Noordzcetrip: ook om 16.00 en 20.00 uur Prijs, 5.- p.p. (kinde ren t'm 12 jaar 2.25 p.p.19.00 u Prome nade Scheveningen: korfbalwcdstrijd. Indien bij de entreeprijzen niet anders staat vermeld, zijn loegangs- c.q. deelne merskaarten verkrijgbaar aan het kantoor van liet Haags Vakantie-Comite. Nassau- ptcin 41. Den Haag. geopend op werkda gen van 9.00-16.00 uur. ken kan worden. Tenslotte vraagt de de Westlandse tuinders tengevolge heer Van den Berg of GS kunnen van de droogte hebben opgelopen en bekijken hoe groot de schade is die of er een kans is op financiële steun. DEN HAAG Het CDA-raadslid Du Chatinier heeft B. en W. van Den Haag gèvraagd in overleg met de HTM een einde te maken aan het feit dat het vervoerbedrijf geen vrouwe lijke trambestuurders, c.q. busbe stuurders in dienst wil nemen. Hij wil weten of de HTM-argumenten, die aanstelling van vrouwen in de weg staan nog passend zijn in een tijd van vergaande emancipatie. Du Chatinier onderstreept in dit ver band dat de Haagse politie bijv. wel vrouwen aanneemt bij de bereden brigade. DEN HAAG Het clubhuis van de Stichting „De Mussen" dat in een voormalig schoolgebouw aan de Rijswijksestraat is gevestigd, is donderdagavond voor een deel door een felle brand verwoest. De zolder verdieping en de eerste etage van het gebouw brandden volledig uit. Twee mensen zijn bij de blussings- werkzaamheden gewond geraakt. De politie vermoedde gisteren dat het vuur was aangestoken. „Schrift en getuigenis" Zondag 8 augustus 1976 5 uur Oosterkerk, Maliebaan, Utrecht Ds. G. Meijering te Scherpenzeel JUWELEN. GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19, tel. 023- 32 04 31Haarlem (bij de Ridderstraat). Bij vonnis van 18 mei 1976 heeft de Arrondissements Rechtbank te Amsterdam HENK GERARD ELIA ZER, Kalbergen 396 te Amsterdam, in staat van faillissement verklaard met benoeming van de EdelAchtbare heer Mr E.J. van Dijk tot Rechter commissaris en ondergete kende tot curator. Mr G.J. Kemper, Rokin 92-96, Amsterdam. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Amsterdam d.d. 30 maart 1976 is in staat van faillisse ment verklaard W. Wage naar B.V., gevestigd te Amsterdam, Leidsekade 98-99, met benoeming van Mr. E.J. van Dijk tot rech- ter-commissaris en onder getekende tot curator. Mr. M.M. Flesseman J.J. Viottastraat 46 Amsterdam i/l\Wnn I PROT. CHR. BEJAARDENTEHUIZEN 'DE SCHUTSE' - 'DE HEUL' TE BUSSUM Onze verzorgingstehuizen zijn centraal gelegen in een prachtige omgeving met gemakkelijke verbindingen via openbaar vervoer. Voor deze tehuizen zoeken wij op korte termijneenOr die leiding geeft en toezicht houdt over het huishoudelijk personeel. Ervaring in een dergelijke funktie is vereist. Een 3-kamerflat staat ter beschikking. Tevens zoeken wij enige met ruime ervaring. Salariëring en overige arbeidsvoorwaarden zijn geregeld volgens de C.A.O. voor bejaarden tehuizen, terwijl de pensioenregeling van de P.G.G.M. van toepassing is. Uw sollicitatie kunt u richten aan de direktie van Bejaardencentrum 'De Schutse' - 'De Heul', H.A. Lorentzweg 81 te Bussum. Tel. 02159-19645. HAARLEM DIRECTEUR: F. G. DE WEERS Veiling van ECHTE INBOEDELS, waarbij hoge kwaliteit KUNST en ANTIEK met KIJKDAGEN op vrijdag 6, zaterdag 7, zondag 8 en maandag 9 augustus 1976 telkens van 10 tot 16 uur. Anthony Trollope Trollope's tns Palliser- romans. in oon bewerking van Michael Hardwick. in een grote omnibus. In „De Palliscrs" vindt u bijeen grandeur, romantiek, inirige. chantage en dramatiek in de boeiende wereld van de parlementaire aristocratie m het Victoriaanse Engeland. 448 biz-Ceb 23.50. paperback I 17.50 In de boekhandel. IJ VEEN WAGEMNGEN Psychiatrisch centrum ZON EN SCHILD te Amersfoort, itgaande van de vereniging Ned. Herv. stichtingen voor zenuw-en geesteszieken. Zon en Schild is een psychiatrisch centrum met ca. 800 personeelsleden. De afdeling personeelszaken bestaat uit zes personen, waarvan drie medewerksters de personeelsadministratie verzorgen. Voor deze administratie zoeken wij op korte termijn een Tot de taken behoren o.m.: - het verzorgen van de ziekteregistratie en de kontakten met de E - het verzamelen en uitwerken van statistische gegevens - het typen van verslagen, nota's e.d. Van kandidaten wordt een opleiding op mavo-4 nivo verlangd en belangstelling voor statistisch werk. Uw sollicitaties kunt u richten aan de afdeling personeelszaken, Utrechtseweg 266 te Amersfoort, tel. 033-38534. K t e< ze che isd i: 1 dh< Dr 1 de hei 110 ki, alle t c itsm zett( s of ves de in vai paar toel 1 iet oi in h dai tot ivac ood Vest. dstai Dte zijr yattE hi hee -zij: an N tad i haai Uil >e, ki !BC verst van De Stichting Scheikundig Onderzoek in Nederland (SON) vraagt voor so spoedig mogelijk op haar kleine bureau met type-diploma Opleiding: MAVO of LEAO Salariëring en sociale voorzieningen overeenkomstig rijksregeling. Sollicitaties telefonisch of schriftelijk bij de Directeur van de Stichting. Laan van Meerdervoort 53d, 's-Graven- hage, tel. 642919. Het Algemeen Psychiatrisch Ziekenhuis „HET SINT JORIS GASTHUIS" te Delft vraagt een die eenmaal per veertien dagen op zondagochtend twee kerkdiensten zal begeleiden Sollicitaties te richten aan de afdeling personeelszaken Sint Jonsweg 2, Delfl Telefoon 015-120272. toeslel 116 Voor lichte inpakwerkzaamheden van bloembollen vragen wij Neem telefonisch contact op met de heer v. d. Zwet of de heer Hobo of kom langs op ons bedrijf. Loosterweg 18 Voorhout Tel. 02522-11268, De Koninklijke Nationale Bond voor Reddingwezen en EHBO Het Oranje Kruis vraagt voor het Centraal Bureau medewerk(st)er Deze zal onder ande e lot taak krijgen het geven van leiding aan de werkzaamheden ter voorbereiding van cursussen en het afnemen van examens zowel voor EHBO. Kader als Lotus. Als voorwaarden stellen wij: Mulo/Havo-opleiding leeftijd vanaf 23 jaar goede kennis van de Nederlandse taal zelfstandig kunnen corresponderen goede contactuele eigenschappen organisatievermogen teamgeest De voorkeur gaat uit naar iemand die enige kennis heeft van de EHBO-organisatie. Wij bieden een prettige werk kring in een klein team tegen een salaris dat in over eenstemming is met de verlangde prestaties. Met ge maakte vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Belangstellenden kunnen schriftelijk solliciteren aan ons adres: Statenlaan 18, Den Haag. Dit complex omvat een verzorgingstehuis voor 91 bejaarden, alsmede 37 zorgwoningen. Namens het Bestuur van de Protestantse Stichting voor Bejaardenverzorging te Roosendaal zijn wij op zoek naar een Rechtstreeks rapporterend aan het Bestuur zal hij/zij de eind verantwoordelijkheid dragen voor een goede gang van zaken in het huis. Belangrijke taakaspecten zijn onder meer de omgang met de bejaarden en het daarmee verband houdende creëren van een goed leefklimaat. Minstens even zwaar wegen het coördineren van de activiteiten van de afdelingshoofden en het financieel-economisch management. Veréist is een hogere beroepsopleiding of een gelijkwaardige praktijkervaring, alsmede een gebleken belangstelling voor de kennis van de problematiek van de oudere mens. Leeftijd ongeveer 40 jaar. Geïnteresseerden kunnen zich voor nadere telefonische informatie, resp. schriftelijke sollicitatie, richten tot drs. M. F. M. Gitmansj van het GITP, Wilhelminapark 25, Tilburg, telefoon 013-42 40 40. adviseurs voor personeelbeleid en organisatie _oofd tadiri tornt india jierle' te „f feld" jremii ioodti iitie c trondi an bi klok fa ar emoe oogti an e< lani len i ebon endh elijki jiacht eter. Elke vrijdag in Inlichtingen over de aantrekkelijke adverten tietarieven worden u gaarne verstrekt. Tel. 020-913456, toestel 703 en 716 Kliniek voor onderzoek en kortdurende behandeling van kinderen met een stoornis in hun geestelijke ontwikkeling. Horalaan5 Postbus 68 - Ede - telefoon (08380) 19118 Wij zoeken een die van interessant en gevarieerd werk houdt en in teamverband wil werken met medische- en pedagogische disciplines. Het werk omvat onderzoek en behandeling van spraakstoornissen en taaistimulering. Aan 3e jaars cursisten van de opleiding Logopedie én Foniatrie, die deze functie na behaald examen ambiëren, wordt de mogelijkheid geboden stage te lopen, waarna benoeming kan volgen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de logopedistes Mevr. E. H. R. Makkink en Mevr. J. P. E. Sybesma. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de geneesheer-directeur. a de jecht: bofdi f n in oorzi teren e her risis 'aarb test-I tgerit e ooi

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10