Echt omroepmuseum lijkt in wording in Hilversum DCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Vliegende sigaren Even puzzelen OINSOAG 3 AUGUSTUS 1976 8INNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTET 4 Een Zweedse documentaire, waarmee de NCRV maandag het programma opende, was een interessante reconstructie van de geschiedenis van het luchtschip. Hoezeer die vliegende sigaren emotioneel beladen en politiek misbruikte reu2en waren, bleek uit de ooggetuigenverslagen van Duitsers, Britten en Amerikanen. Het meest dramatische relaas is een authentieke opname van een journalist die op Lakehurst paraat stond om de Hindenburg opgetogen binnen te praten, maar een ramp te verslaan kreeg, omdat hij het luchtschip vlak voor zijn ogen in vlammen zag opgaan. Toch zijn er mensen die het weer in de vaart brengen van de met gas gevulde reuzen nuttig en aangenaam zouden vinden. Eén van hen is de als luchtvaart-Journalist begonnen schrijver Arthur Koestier. Hij noemde als voordelen: minder brandstofgebruik. minder luchtvervuiling, geen lawaai en geen haast, dus rustgevend in een gejaagde tijd. Ik denk dat de meeste gehaaste luchtreizigers zich die rust niet eens meer zouden gunnen. Daarom zal de Zeppelin wel een met romantiek omgeven herinnering blijven. In de loop der jaren heeft de televisie het buisvolk meer bijgebracht over de geschiedenis van de Verenigde Staten dan over de historie van eigen land. Bovendien was het zondag niet voor de eerste keer dat de Amerikaanse burgeroorlog over het scherm ging. Juist omdat dergelijke programma's niet slechts als spel onderhoudend zijn. maar ook hedendaagse verwikkelingen van een achtergrond kunnen voorzien, prikt het dat het eigen verleden zo zelden wordt teruggespeeld. Helaas is in deze situatie nauwelijks verbetering te verwachten. Afgezien van een tekort aan schrijvers die tot een levendige dramatisering van de stof in staat zijn. ontbreekt het geld. Een eigen produktie van enige omvang vergt, in vergelijking met de aankoop van een buitenlandse film. enorme bedragen. De omroepen zullen het „huiswerk" als gevolg van de inflatiespiraal steeds verder moeten inkrimpen. Dit betekent in wezen een verarming van de Nederlandse cultuur op de beeldbuis. Ik behoor tot degenen voor wie verdwenen beschavingen een bijzondere aantrekkingskracht hebben. Een film als de door de Tros uitgezonden internationale produktie Zweet van de zon. werd dan ook al gauw meer dan geboeid kijken naar kunstwerken van Azteken en Inca's. Presentator David Attenborough maakte het de geïnteresseerde kijker mogelijk om op het vliegende tapijt van zijn fantasie de oude cultuurcentra van Zuid-Amerika te zien herleven. Aktua-medewerker Henri Schoup sprak met Han Lammers, die gisteren is geïnstalleerd als landdrost van de zuidelijke IJsselmeerpolders. De gewezen en omstreden wethouder van Amsterdam begon met een toespeling op partijpolitieke strubbelingen rondom zijn persoon. Lammers zei dat in zijn functie vroeger vaak bastaarden werden benoemd, die zich aan de hoven niet zo welgevallig hadden gedragen. Schoup bleef de nieuwe landdrost mijns inziens te lang doorzagen over het verleden en met name over wat andere mensen wel van hem hebben gezegd. Hoe Lammers werkelijk is. uit welk „nest" hij komt en welke idealen hij heeft, werd nauwelijks of in het geheel niet aangeroerd. Nog voor de prijsuitreiking na het springconcours voor landenteams, beëindigde de NOS zondag de reportages van de Olympische Spelen. Wie de direct eropvolgende sluitingsceremonie wilde zien, moest een Duitsland-antenne opzijn dak hebben. Een merkwaardige service na die uitbundige zendtijdtoewijzing aan het sportgebeuren. Ton Hydra KARELTJE KNETTER 184. In „Het Wapen van Rijkhuy- zen" was het gesprek van smidje Verholen en Eelco Eelkema natuur lijk verder gegaan. „Zo zo, Eelco," zei de smid. „Jij vertrouwt het zaak je dus niet. Kup je me ook uitleggen waarom niet?" „Laat'n we saam'n, een potje biljart'n, Ver- hool'n. stelde Eelco voor. „On der het maak'n van prachtige losse bandstoot'n zal ik dan tracht'n je een en ander uut te legg'n. Eelco krijtte de pommerans en maakte de eerste stoot, "D'r ge- beur'n weer rare ding'n. Ver- hool'n.zei hij, en tiktak tak. daar maakte hij de tweede carambo le. „Ik was vanmiddag eff'n bie bur gemeester van Muizenisver volgde hij. „Ik kwam hem zegg'n, dat ik het maar een bijzonder ver dachte zaak vond, dat alle boev'n van het eerste moment af hun best hadd'n gedaan de sportkomkommer te jatt'n. Maar eentje heb zich niet meer laat'n zien. Dat was Kille BillVan hem kunn'n we dus nog rare ding'n verwacht'n „Eelcozegt de burgemees ter. „Aan die sportcomputer denken we niet meer. We gaan nu andere dingen doen. Rijkhuyzen gaat een nieuwe bloei tegemoet, want het le ger heeft ons dorp voor de tiendaag se taptoe uitgekozen. Meneer Lowie van Gappeghem is hier geweest om alles te regelenNou, ik schrik mien de vell'n, want die naam ken ik. Van Gappeghem is een boef, be ter bekend als Linke Lo- wietje!" PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN door Riet Oiemer HILVERSUM Jeugdherinne- ringen gaan een eigen leven leiden als je een beetje rond mag dwalen tussen de verza meling oude apparaten en curi ositeiten uit de vroegste jaren van radio en televisie. Op het eerste gezicht een wat romme lige en wat erg stoffige collec tie. maar daaruit moet eens. als een phoenix uit de as, een echt omroepmuseum rijzen. Nu staan de toestellen de radiotijd is begonnen met lampen, draadjes en schroefjes door hobbyisten zelf op een plankje geknutseld in een kelderruimte van het NOS-complex, waaruit ze straks weer verdreven, worden, want de ruimte krijgt een andere bestemming. Maar vetzame- laars als de heren Cor van Driel. Gerard van Beek en Jan de Boer vinden dit juist een gunstige wen ding, want nu komt er misschien schot in het totstandbrengen van een echt omroepmuseum, waaraan Hilversum als radiostad na jaren stagnatie wel toe is. Nu is het nog zo. dat de directeur van de VVV „nee" moet verkopen op de vraag van groepen, die voor opna men naar de studio komen, of er in Hilversum nog iets te beleven is. bijvoorbeeld op het gebied van de geschiedenis van de radio. Toch is het omroepmuseum al jaren in de pen Corver-collectie Eén van de eerste aanzetten was min of meer het aanbieden van de Cor ver-collectie in de jaren vijftig. J Corver was behalve directeur van wat we nu zouden noemen de steno grafische afdeling van de Tweede Kamer, in zijn vrije tijd een bekend radio-pionier Hij bouwde de eerste ontvangtoestelletjes wat lampjes op plankjes nam proeven en be schreef omroepjournallstiek in ons land en zo ontstond een hele rij boe ken en tijdschriften onder de naam „Radionieuws". Corver was de eerste die in 1922 het woord „omroep" en „omroeper" in troduceerde. Voor die tijd werd al tijd het Engelse „broadcasting" ge bruikt. Vergezeld van „dat moet jul lie interesseren" boden zijn erfgena men alle toestellen, boeken en tijd schriften. waarin alles punctueel stond beschreven, aan de toenmali ge NRU (Nederlandse Radio Unie» aan. Zo groot was die belangstelling echter niet en waarschijnlijk omdat daar ruimte over was werd „het zaakje op de zolders van de NCRV gezet, trouw bewaakt door Jan de Boer, omroep-technicus. Toen een aantal jaren later het woord „omroepmuseum" viel was burgemeester Boot van Hilversum wel geïnteresseerd. De gemeente, de NRU en Philips zouden zich ervoor inspannen. Het was de bedoeling dat ieder een ton zou geven. Door SPECIAAL Voor het filmen van bijna oitffettorven dieren maakte. Eufen Schumacher een we reldreis die acht jaar verfde. Ned. 1/14.M De KRO nam een (ilmportret over dat de BRT maakte van Willy Vandersteen, de beken de Vlaamse striptekenaar van o.a. Suske en Wiske. Ned. 1/29.40 Operatie Miinehen is een re constructie van de kaping van een Duitse Boeing 727 op 29 oktober 1972. Ned. 2/21.15 De NCRV maakte een kort programma met de Afrikaan se predikant dr. Allan Boe sak die ons laat verlaat na hier te aijn gepromoveerd. Ned. 2 23.95 Duitse scholieren schetsten het beeld van ouders van nu en morgen en daarmee odk van zichzelf. Duitsl. 1/22.95 In de rubriek Het kind en wij gaat het over zakgeld. Hilv. 4 /99.30 Hel Omroep Kamerkoor zingt liederen van Brahms en Badings. Hilv. 4 13.30 Broes Hartman speelt Manfred Bielers Verhaal van een (wel erg wereldse) ka nunnik. Hilv. 2 21.IS De heer Cor van Driel demonstreert de Nipkow-schijf. In het midden de deka de luxe en rechts het peperdure radio-toestel Ducretet uit Parijs. omstandigheden, onder meer de sterke achteruitgang van de finan ciële positie van de NRU. werden de plannen echter in de ijskast gezet. Intussen kwam er in 1963 een Com missie Omroepgeschiedschrijvirtg en museum. Voorzitter Van Beek: „De commissie heeft zich tot taak ge steld het verleden te bewaren en de geschiedenis van de omroep te be vorderen. Middelen zijn: geschied schrijving op foto. film en geschrift en verzamelen van interessant om- roephistorisch materiaal- In het be gin van de Jaren zestig ging men met verouderd materiaal in de technische sfeer wel zorgvuldiger te werk dan daarvoor Zo is men dank zij aanbiedingen en het zuinig bewaren van datgene wat er nog was in het bezit gekomen van een groot aantal belangrijke appara ten op radio- en televisiegebied. Een maand geleden werd een belangrijke stap gezet toen het NOS-bestuur be sloot tot de oprichting van een Stich ting Nederlands Omroepmuseum. Van Beek: „Het is de bedoeling van de NOS dat ook anderen van buiten erbij betrokken worden Blijven we binnen de NOS opereren dan draai en we steeds in hetzelfde kringetje rond en komt er nooit voldoende geld vrij. De Corver-verzameling is inmiddels verhuisd naar de NOS-kelders te midden van een schat aan appara tuur. De heer Van Driel, technicus en ook een verwoed verzamelaar van oude apparatuur, leidt ons in de „heilige hallen" rond. Al jaren werkte hij in stilte en onbekend met zijn collega De Boer aan hetzelfde doel. tot hij op diens werk stuitte. Nu mag Van Driel van de NOS een dag in de week besteden aan het omroepmuseum-in-wording. Maar hij vindt dat wel erg weinig, want er zit volgens hem een hele dagtaak in. Het begon bij hem met een collectie oude toestellen, die hij van zijn toenmalige chef moest weggooien, maar die hij jarenlang stiekum be waarde. Zoals al eerder gezegd, bij wie eens mag rondsnuffelen langs de plan ken, komt heel wat jeugdsentiment naar boven. Want „je praat over een geschiedenis uit een tijd die je zelf beleefd hebt", zegt Van Beek. Zo stuit je op „de hoedendoos", zoals het grammofoontje uit de jaren der tig heette, waarop mijn hupse tante indertijd vele malen voor ons „Tine ke van Heulen ons Maartje" draai de. De bakelieten ronde loudspea ker. waarop opa in een verleden de persberichten hoorde en het naoor logse toestelletje dat je bij je huis werk niet aan mocht hebben maar dat je toch gebruikte, staan alle maal naast elkaar. Knipsel Horizontaal: 1. zuil met grafschrift. 5. kweek, 9. vermaning, 11 wa terstand, 13. wijzer van een kompas. 14. rechten Inbegrepen (afk.), 15. brilslang. 17. achten. 19. spoedig. 20. droogoven, 22. zangstem. 23. water In N.-Br., 24. meisjesnaam, 25. jon gensnaam, 26. insekteneter, 28. wandversiering, 30. bontjas, 32. keu kengerei. 33. meervoud (afk. Lat.), 34. pachter, 37. water in Friesland, 38. met de repel bewerken, 40. een der jaargetijden, 41. tuinkamer. Verticaal. 1. rang, 2. boom. 3. rivier in Siberië, 4. tijdperk, 5. door- tochtgeld, 6. plaats in Zeeland, 7. voegwoord. 8. gelaatskleur, 10. kort muziekstuk, 12. gelijkenis. 14. han delsbetrekking. 16. eetketeltje. 18. netelachtige planten. 20. behoeftig. 21. duivenhok. 25. vrucht, 27. vette vloeistof, 29 glijvoertuig. 31. vlek. Dan zijn er de eerste televisietoe stellen, ook al weer met een bijnaam „het hondehok" en als zeer bijzon der aandenken een verbrande came ra als een modern sculptuur dat herinnert aan de brand in de Vi- tusstudio te Bussum. Er is een re portagewagen en er staat een mono- disc-jockeytafel. Duidelijk herinne rend aan het feit dat radio een zaak van amateurs en publiek was en is, is er de verzameling snuisterijen waaronder de lepeltjes van de ver schillende omroepen, de bonbon bakjes, de kopjes en de bedelbus van de NCRV voor het orgel en het kleine busje van de VPRO om „den arbeid van den vrijzinnigen Protes- tantschen radio-omroep" te steunen. De verzamelaars hopen nu maar, dat de omroepen zelf ook die zaken die aan hun verleden herinneren, goed conserveren. Aan de ama teursgeschiedenis doet nog de Vara- dijne-ontvanger denken, die men thuis uit een bouwdoos van de VA RA kon samenstellen. Hartewens van de heer Van Driel is dat er ook nog eens een Kassandra van de AVRÓ wordt binnengedragen. Eén van de oudste voorwerpen daar tussen is een kranteknipsel uit 1898 uit de Leeuwarder Courant. De jour nalist beschrijft daarin zeer poë tisch dat het binnen korte tijd mo gelijk is „den verre geliefde" dankzij telectroscopie te Zien. dat wil zeggen met behulp van elektriciteit en lichtstralen zou een beeld uit de verte over te brengen zijn. De uitvin der van de telectroscopie was Jan Szepanic uit Wenen. Zijn toestellen zouden op de tentoonstelling van Parijs in 1900 tot de attracties beho ren. Het gaat hier duidelijk om een voorloper van de televisie, maar daarbij moet vermeld worden dat hoe visionair de plannen ook waren, de proeven indertijd mislukten, al dus de heer Van Driel. Toch bleef men in het verleden experimenteren met het overbrengen van beelden en een voorbeeld is de televisor met de Nipkowschijf, die de heer Van Driel niet zonder trots toont. Daarmee kwam wel televisie tot stand. De zilveren Nipkow-schijf die jaarlijks door het gezelschap televisiecritici wordt uitgereikt aan de beste televi siemaker lijkt nauwelijks op deze echte Nipkowschijf. Hij is helemaal dicht, terwijl de echte schijf een cirkel is, voorzien van een aantal „spaken". De luxe Daarnaast staat de „deka de luxe", een radio-ontvanger die de Neder landse radio-industrie op de markt bracht toen radio-pionier Idzerda per advertentie aankondigde dat hij de eerste uitzending zou verzorgen. Volgens het foldertje ernaast kostte het toestel met het schuingemón- teerde ebonieten front vijfhonderd gulden. Allerhande types radio- ontvangers zijn sinds het begin van deze eeuw ontworpen van praktisch en eenvoudig, in een mooi vaak hou ten, materiaal uitgevoerd, tot kitscherige toestanden. Vele met bijnamen, zoals „het roggebrood" of „de broodtrommel" of ook de „meesterzanger" op hoge en lage pootjes. De exemplaren met figuur- zaagwerk, waarmee de radiodistri butie werd ontvangen en de ver schillende kleine bakelieten radioot jes die Philips na de oorlog op de markt bracht. 263 „Thea en ik hebben natuurlijk in verzoenende geest gesproken, maar 't is merkwaardig, dat die twee jon gens, die ik overigens bar geschikt vind, precies tegenover de ouders staan, daarom zijn er in huis allerlei achterommetjes en draaierijen, kun jij daar niets aan doen Dolly? De invloed van een tante. „O nee Jaap, ik ben niet voor inmen ging en onze twee gezinnen leven op twee verschillende planeten." „We komen er heel weinig aan huis." ondersteunt Sam zijn vrouw. „Loopt Clemens eigenlijk mee met die extreem nationalistische stroming in Duitsland?" informeert Dolly. „Daar kom je niet achter, Clemens laat zich niet kennen. Ik begrijp niet veel van hem, ik zie hem alleen maar dik worden, hij chauffeert goed en er is geen bridgedrive in het land, of hij speelt mee." Jaap zegt het weerzon der scherpte met de onverstoorbare rotariaanse beminlijkheid. „Hij schijnt een grote bewondering voor Mussolini te hebben opgevat, is dat eigenlijk waar?" Dolly kan nooit nalaten om iets naders over Cle mens te weten te komen, als ze er kans toe heeft. door Henriette L T. de Beaufort „Ja, hij dweept compleet met het fascisme, zelfs straks in die paar ogenblikken in de auto is hij er nog over begonnen. voor het eerst zag ik niet alleen detectiveboeken in zijn kamer liggen, maar een hele stapel brochures over het fascisme, hij leest ze in het Italiaans. „Clemens die Italiaans leest? Dat wist ik niet.Dolly roept 't blij verwonderd uit. Jaap vervolgt: „Clemens kan tenslotte alles leren wat hij wil, maar hij wil haast nooit, daar wringt 'm de schoen. Sinds die belangstelling voor het fascisme is hij Italiaans gaan lezen, in no time leest hij vlot boeken, Evchen heeft 't me opgetogen verteld, hij corres pondeert ook in het Italiaans."- „Wat ben ik daar blij om, laat hij dan jnaar Mussolini-aanhanger zijn, dan doet hij tenminste iets," ze zucht diep, als wil ze met de ont snappende adem boze geesten uitblazen. „Met het fascisme omgaan. ik weet het zo net nog nietSam kijkt naar een onzichtbaar punt op het tafelkleed, „ik weet het niet, maar ik betwijfel of zoiets onge straft gebeurt." „Je bent niet bar op 't fascisme gesteld, is 't wel?" „Niet op het fascisme en niet op Mussolini, ik vind hem een gevaar lijk individu, te meer daar hij iets presteert en omdat hij iets kan. hij schijnt de psyche van het Itali aanse volk door te hebben. als je in Italië reist dan merk je dadelijk, dat ze niet meer vloeken, er zijn vaste prijzen, de treinen lopen op tijd, dat is allemaal plezierig, het volk werkt geordender. maar het fascisme.het fascisme. „Wij hebben er gisteren bij de rotari ans ook over gesproken.maar wij keuren het goed voor het Italiaanse volk, die hebben andere dingen no dig dan wij." „Het volk wordt er met de dag ooi- logzuchtiger en dat is altijd een veeg teken, het vrije denken, dus de we tenschap loopt er natuurlijk hard achteruit. „Is het waar, dat jij er geen tournee meer gaat maken? Dat werd me gisteren ook verteld, maar ik heb gezegd, dat ik 't eerst uitjouw mond horen moet, er wordt zoveel ge kletst." „'t Klopt.de grond is me er te warm, ik kwam anders enorm graag in Milaan en in Rome, er was een goed muziekleven, mensen als Res- pighi, Toscanini zijn grote figuren, ze kunnen nog componeren en diri geren. Maar in Parijs ben ik nogal eens samen gekomen met Italiaanse anti-fascisten, die ook overtuigde pacifisten zijn, dat is uitgelekt, vrienden in Rome hebben me ge waarschuwd, dat ik nu beter doe ei niet te komen; je moet niet verge ten, dat de spionage er bloeit als nergens, nou en ik haat met al de haat, die ik in me heb, de fascis tische leer, dat steek ik niet onder stoelen of banken." (wordt vervolgd) RADIO VANDAAG TV VANDAAG 32. deel van een trap, 35. plaats in Gelderland. 36. priem. 38. Royal Na vy (afk.), 39. nummer (afk.). Oplossing van vorige puzzel: 1 kam, 2. alert. 3. lam, 4. leder. 5. imker. 6. garoe. 7. reder, 8. arm. 9. adder, 10. fee. KALLIGRAAF HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen). AVRO: 7.00 Niews. 7.02 (S) Dag met een gaatje. 7.30 Nieuws. 7.41 Radiojournaal. 7.55 (S) Dag met een gaatje. 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 Pro- grammaoverzichL 8 50 Morgenwijding. 9.00 Gevarieerd, kamermuziek. 10 00 Radio la- waaipapegaai. 10 10 Arbeidsvitaminen. (10.30 Nieuws. 10.33 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf, uur allerlei voor ieder een. (11.55 Beursberichten). 12.26 Medede lingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Radiojournaal. 13.00 Knip perlicht. verkeersmagazine. 13.25 'n Mid dagje AVRO. muziek, informatie en service. (15.30 Nieuws. 15.33 Radiojournaal.) OVER HEIDSVOORLICHTING: 17.20 Antillcn- kroniek. 17.30 Nieuws. 17.32 Radiojournaal. 17.50 (S) Y'AU come, country westernpro gramma. 18.19 (S) Ian Matthews, lichte mu ziek. 18.30 Nieuws. DE STEM DER HOOP: 1900 God dienen, meditatie en muziek. NOS: 19.15 Koren in het vizier AVRO; 20.00 Vanavond: muziek, vrolijkheid en ver strooiing. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojour naal. 23.00 (S) Parklane serenade, mentsmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM kanalen». KRO: 7.00 Nieuws. 7.20 Het levende Woord. 7.25 Badinene klassieke muziek. 7.54 Over weging. 8.00 Nieuws. 8.11 Echo. 8.30 Auba de: klassieke muziek <9.35-9.40 Waterstan den.) 10.00 De letter M: het Nederlans ge beuren met om 11.00 Nieuw^. 11.55 Scheep spraat: informatie voor schippers. 12.00 Zo mer '76 OVERHEIDSVOORLICHTING: 12.49 Ter zake. Een uitzending van het mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening. KRO 13.00 Nieuws. 13.11 Echo magazine. 13.40 Een mens als jij. 14.00 Moderne kamermuziek. 15.00 Uit het ope rette album. 16 00 Nieuws. 16.03 Muzikaal spreekuur met muzikale wensen. 17.00 (S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.20 (S) Jrountry time. 17.45 Verkenning: nieuws, enen en achtergronden op sociaal maatschappelijk terrein. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nieuws. 18.11 Echo. 18.30 (S) Calorieën: een vreetzaam programma. 18.50 (S) Bei-Canto op de zomeravond. 19.30 Kerk in meervoud een wekelijkse rubriek over liturgie, kerkopbouw en missie. 20.00 Nieuws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Kompo- nist en radio. 21.15 Het verhaal van een kannunik. hoorspel. 22.15 (S) Klassieke en moderne kamermuziek. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Aktualitei- tenoverzicht. RADIO-TV: om 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m. en FM-kanelen). Ieder heel uur nieuws. VARA: 7.02 (S)Ge- sodemeurders, een mieters programma. 9.03 (S) Pop op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sport. (Tussen 12.00-14.00 Aktualiteiten via Dingen van de dag.) 12.03 (S) VARA's zoekplaatje. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) LP-Top-20 en de Tip- LP (Tussen 17.00-18.00 Aktualiteiten via Dingen van de dag.) 17.03 (S) Alfred Lagar- de. NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. VARA: 19.03 Poprekonstruktie. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P)opdonder. 22.55 Mededelingen en SOS-berichten. 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0.02 (S) Nacht-drie-draai. 2.02 (S) Help! Voor werkers in de verzorgende beroepen. 4.02 (S) De rode dageraad. 5.02- 7.00 (S) Truck voor vrachtwagenchaf- fuers. HILVERSUM IV (Fm-kanalen. TROS 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio; oude en klassie ke muziek. 9 00 Nieuws. 9.02 Aktua- klankbeeld. 9.30 (S) Het kind en wij zak- meest verkochte klassieke tien. 13.30 (S) Koren en korpsen: klassieke en moderne koormuziek. 14.00 Nieuws. 14.02 Aktua- Special- 14 30 (S) Om de Kunst: cultuur en kunstuitingen beoordeeld. 15.00-17.00 (S) Belcantorium: operamuziek. NEDERLAND I NEDERLAND II 18.45 NOS: Toeristische tips 18.55 Journaal 19.05 KRO's wereldcircus Willy Vandersteen, 20.40 Ten huize van reportage 21.35 NOS: Journaal. 21.50 KRO: Gunsmoke, westernserie 22.40 NOS: Journaal 18.45 NOS: Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 NCRV: Pauline, Petrova en Posy. tv-serie 19.30 Eddy-go-round-special 20.00 NOS: Journaal 20.25 NCRV: Sutherland grijpt in. politieserie 21.15 Operatie München, documentaire 23.05 Afscheid dr Allen Boesak 23.20 NOS: Journaal Simpkins

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4