Bert Johansson toont zijn klasse Ahlers eenvoudig naar finale Australië schakelt India via strafballen toch uit >1 Zweed rijdt in slotfase naar onbedreigde triomf op de weg Vluchtpoging van Borsov mislukt k Huldiging Swinkels Kwalificatie-eis bij het hoogspringen in een keer gehaald rle Montreal 19 Rusland uitgeschakeld DINSDAG 27 JULI 1976 SPORT TROUW/KWAÊ 27 MONTREAL Bemt Johansson kende geen twijfels. Arie Hassink wel. Het betekende het verschil tussen Olympisch succes in het laatste wielemummer van de Spelen, de individuele wegwedstrijd en een plaats die overmorgen al vergetelheid zal zijn. De 23-jarige Zweed, vorig seizoen winnaar van de Milk-race in Groot Brittannië, bewees op het moeilijke circuit van de Mont, Royal nog eens dat in zijn land, waar de amateurs zo zelden prof worden, de opvolging van de Pettersson-broers is geregeld. Hij deed het op een manier die de ware kampioen tekent. Met durf en -kracht, met inzet en vooral over macht. Johansson uit Mariestadt aan het Vaenernmeer werd in Zwe den al vroeg als een echte toprenner beschouwd, maar in de werkelijk grote individuele wedstrijden had hij het nog niet bewezen. De Noordse kampioen op de weg. Denemarken. Noorwegen. Finland en Zweden hebben ook een gezamen lijk kampioenschap, werd op negen- BEST Eric Swinkels. zilver en-medaillewinnaar bij het kleiduivenschieten op de Olympische Spelen. werd maandagavond bij zijn thuis komst uit Montreal meteen ge huldigd in zijn woonplaats Best. In de burgerzaal van het gemeentehuis kreeg hij na mens het gemeentebestuur uit handen van burgemeester De Leeuw een zilveren herinne ringsmedaille. ..Wij weten dat uw grootste wens een stuk grond in onze gemeente is. om daar zelf een oefenschietbaan te maken." al dus de burgemeester, die be loofde dat het gemeentebes tuur zijn uiterste best zal doen een dergelijk stuk grond te vin den. Om acht uur volgde op het stadhuisplein een défilé van diverse verenigingen van Best. De huldiging werd door enkele duizenden inwoners op het stadhuisplein bijgewoond. tienjarige leeftijd al geselecteerd voor de Spelen van München. Hij gaf op in die wedstrijd. Een jaar later werd hij in Barcelona ziek en vertrok niet. Wel in de volgende twee jaren. Ook in Montreal, eveneens op het circuit tegen de Mont Royal, haalde hij de eindstreep niet, net zo min als vorig jaar in Mettet. Maar hij won in 1974 met het trio Nilsson. Fagerlund en Filipsson wel goud op de ploegen tijdrit. Johansson is een man die geweldig tempo kan rijden en hij heeft het zo n 140 concurrenten laten zien. Halverwege de Olympische wegwed strijd over 181 kilometer opende hij de jacht op de gevluchte Spanjaard Bernardo Alfonsel. Van dat moment is hij niet meer uit de eerste rij weggeweest van de kopgroep, die aanvankelijk uit veertien man be stond en onderweg vijf eenheden kwijtraakte door pech en valpartij en. Drie kilometer voor de eind streep had Johansson nog reserves genoeg en meer dan voldoende moed om alleen op de vlucht te gaan. Van zijn compagnons spartelden de Itali aan Martinelli en Gorelov uit de Sov jet Unie even tegen. Maar Johansson wil was wet Op de grote plaat den derde hij door, steeds verder weg van een groep met snellere sprinters, die de beslissing graag nog even hadden uitgesteld. Arie Hassink. letterlijk en figuurlijk de meest prominente vertegenwoor diger van de Nederlandse ploeg aar zelde toen dertien man achter de Spanjaard gingen jagen en hij kon niet meespringen op het moment dat de Italiaan Algeri naar voren schoot op zoek naar de kopgroep. De Nederlandse kampioen op de weg was iets te lang de twijfelaar, die meende dat de zaken nog wel ten goede zouden keren. Een afschuwe lijke misrekemng. die hij de tachtig kilometer daarna heeft proberen goed te maken. In het veld van de verliezers, slinkend tot een dertigtal coureurs, heeft hij gewerkt of zijn leven er van af hing. Maar het was monnikenwerk. Hij ondervond alleen een beetje me dewerking van Leo van Vliet, die ook werd fijngemalen op de dag dat hij nog meer op zoek was naar zijn nor male vorm dan naar de kopgroep. Ad Tak verloor meer dan tien minu ten en ook Frits Schür kon het ge zicht van de Nederlandse wielerwe- reld niet redden. Schür was de eerste aanvaller in de afvalwedstrijd, maar hij was ook een van de eerste uitval lers uit de groep van de sterken. Als slachtoffer van de talrijke valpartij- tjes op de door regen gladde wegen, dat wel. Schür aangewezen als ver vanger van de niet fitte Toine van den Bunder moest al in de tweede en derde ronde steeds gaatjes dichtrij den omdat hij aan de verkeerde kant van de valpartijen had gezeten. Na voltooiiing van de derde ronde lukte het niet meer. Hij zwoegde nóg ruim vijftig kilometer verder, zag zijn ach terstand groeien tot negen minuten en stapte af. juist op het moment dat ook Tak niet langer in de eerste rijen van het veld de Nederlandse belan gen kon vertegenwoordigen. Arie Hassink en Leo van Vliet wer den geconfronteerd met een grote weinig geïnteresseerde en moeilijk in beweging te zetten groep, die het tempo het liefst zo laag mogelijk wilde houden omdat zij wel landge noten bij de uitlopers hadden. Ne derland immers was de enige van de vooraanstaande wielerlanden als daar na Montreal ten minste nog van mag worden gesproken die niet in de vluchtgroep was vertegenwoor digd. Dat was op de laatste dag van het wielerprogramma precies even pijnlijk als de afgang op de eerste dag toen de vroeger zo succesvolle tijdritploeg op een niets betekende maar wel alleszeggende zeventiende plaats. Tot halverwege de wedstrijd bleef gisteren het peloton bij elkaar. Van links naar rechts De Tsjech Matousek, de Zwitser Trinkler, de Nederlander Ad Tak en de Amerikaan Mount. MONTREAL India, tot nu toe vrijwel constant te vinden op het ereplatform van het Olympisch hockeytoernooi, zal in Montreal bij het uitreiken van de medailles ontbreken. De Indiërs verloren gisteren in een beslissingswedstrijd van Australië door bij het nemen van strafballen éénmaal te mis sen. De Australiërs schoten vijf keer raak. Na de normale wed strijd en de in totaal 37,5 minu ten verlenging was de stand in dit duel nog steeds 1—1. Het Olympisch hockeytoernooi heeft voor India dat op hockeyge- bied altijd voorop heeft gelopen, een dramatisch verloop gehad. De neder laag tegen Nederland (3—1) leek nog wel opgevangen te kunnen worden. In het toernooi is immers wel ruimte voor een misstap. Maar tegen Aus tralië tekende zich in de eerste wed strijd een nieuwe afgang af. De In diërs verloren met 6—1, de grootste nederlaag van het nationale team in enig internationaal toernooi. Daar mee was India afhankelijk geworden van de andere resultaten om toch nog in het eindtoernooi binnen te komen. Het zat de Indiërs daarbij mee. Aus tralië verloor van Nederland en leed vervolgens 'een verrassende neder laag tegen Argentinië, waardoor een beslissingswedstrijd noodzakelijk werd. Maar ook die laatste kans heb ben de Indiërs niet kunnen grijpen. MONTREAL Moeiteloos heeft Ria Ahlers zich gisteren ge plaatst voor de finale van het hoogspringen dames, die morgen middag wordt verwerkt. De Emmense atlete, vorige week 22 jaar geworden, maakte in totaal slechts vier sprongen om de kwalifi catie-eis van 1.80 meter te halen. Zij begon op 1.70 meter en nam vervolgens de volgende hoogten (1.75, 1.78 en 1.80 meter) eve neens in de eerste poging. ..Het echte werk komt natuurlijk pas woensdag. Het was nu nog maar 'Spel". In dat spel sneuvelden echter wel grote namen. Ulrike Meyfarth. ,(die als zestienjarige in München Olympische kampioene werd met de nieuwe wereldrecordhoogte van 1 92 meter, was een van de zekere finalis ten, die de kwalificatie-hoogte niet haalde Met de Westduitse, dit sei zoen goed voor 1.90 meter, werden nog drie 1.90 springsters uitgescha keld. Het waren Rita Kirst (DDR), de Canadese favoriete Debbie Brill en Vera Bradacova (Tsjechoslowakije). Debbie Brill faalde volkomen. De Canadese sloeg de 1.70 achteloos over, maar miste toen de lat vijf centimeter hoger lag driemaal. Ria Ahlers kon het falen van een aantal topspringsters niet verklaren ..Het vroege tijdstip, waarop wij moesten beginnen, kan de oorzaak niet zijn. Daar kan iedereen zich op voorbereiden. Ik ben de afgelopen week steeds om zes uur opgestaan On negen of tien uur ging in dan trainen. Dat hebben de anderen ook gedaan Een mogelijke verklaring is misschien het feit. dat de aanloop erg glad was. „Ze hadden de aanloop gespoten. Je gleed soms een heel eind weg. Vooral Rita Kirst had daar bij haar afzet erg veel last van. Zij heeft zelfs haar hakpunten nog een keer verwisseld. Het hielp echter niet meer, omdat ze toen al de zenuwen had". Ria Ahlers had bewust op het in de eerste poging halen van elke hoogte gesprongen „Zondag heb ik bij een lichte gewichttraining wat last van mijn rug gekregen, omdat ik kenne lijk iets fout heb gedaan. Het is niet zo pijnlijk, maar ik wilde geen enkel risico nemen. Ga je een keer in de fout dan volgen er meer mislukte pogingen. Vooral in een wedstrijd, waar veel op het spel staat". Ria Ahlers. die dit seizoen tweemaal over 1.87 sprong, is ervan overtuigd dat de pijn in haar rug woensdag verdwenen is. „Ik word ervoor be handeld en zo ernstig is het nu ook weer niet". Vier jaar geleden in München kwam Ria Ahlers ook in de finale van het hoogspringen. Zij ein- De 22-jarige Ria Ahlers haalde gisteren bij het hoogspringen de kwalificatiehoogte voor de finale (1.80) in een sprong. digde toen als zestiende met een hoogte van 1.79 meter. In totaal ko men woensdag 21 atletes uit in de eindstrijd, twee minder dan in 1972 in München, toen de kwalificatie-eis echter 1.76 meter was. De Jamaicaan Donald Quarrie heeft zich op de 200 meter met de snelste tijd in de finale gelopen, Quarrie, die het zilver won op de 100 meter kwam in de tweede halve finale uit op een tijd van 20.48 sec. In de finale krijgt Quarrie ook weer de winnaar op de 100 meter Hasely Crawford uit Trini dad en Tobago tegenover zich. Crawford werd in de eerste finale derde achter de winnende Italiaan Pietro Mennea (20.67) en de Ameri kaan Millard Hampton. Uitgeschakeld in de halve finale werd de Belgische kampioen Lam bert Micha, hij kwam in de serie van Quarrie niet verder dan een zevende plaats. De Jamaicaan Don Quarrie wou gis teravond de finale 200 meter en doorbrak daarmee op de sprint afstanden de verwachte Amerikaan se overmacht volledig. Op de 100 meter was het Haseley Crawford die iedereen te snel af was. Maar Craw ford blesseerde zich nu al na veertig meter en stapte uit de baan. Maar zijn rol was toen al door Quar rie overgenomen. Hij kwam als eerste uit de bocht en stond niet toe dat hij nog bedreigd werd. De Ameri kanen Hampton en Stevens kwamen wel dichterbij, maar Quarrie had vol doende krachten over om die aanval nog te weerstaan. Hij finishte in een tijd van 20.24 seconden, waarmee hij wel ruim boven het wereldrecord bleef. Bij het speerwerpen zorgde de Hon gaar Miklós Nemeth voor een grote verrassing door dit nummer te win nen met een nieuw wereldrecord. Ne meth kwam met zijn eerste worp tot 94.58 meter, dat was precies een hal ve meter verder dan het record van de Olympisch kampioen van 1972, de Westduitser Klaus Wolfermann. Wolfermann was wegens een blessu re afwezig in Montreal. De vader van Miklós Nemeth vero verde bij de Spelen van 1956 in Hel sinki al brons bij het speerwerpen Het zilver en brons gingen nu naar de Fin Siitonen met 87.92 meter en de Roemeen Megelea. MONTREAL Dc twee-voudige gouden medaille-winnaar van de Olympische Spelen te München. de atleet Valeri Borsov, heeft in de nacht van zondag op maandag gepro beerd uit het Olympisch dorp te vluchten en politiek asiel aan te vra gen in Canada. Borsov. die brons veroverde op de 100 meter, maar zijn Olympische ti tel op de 200 meter niet verdedigde, slaagde erin om het Olympisch dorp te verlaten en ergens in Montreal onder te duiken. Zijn vlucht naar het westen mislukte echter volko men. omdat de leiders van de Sovjet- ploeg in het Olympisch dorp zijn verdwijning onmiddelllijk ontdek ten. Dat was niet zo merkwaardig, want in het weekeinde gonsde het al van de geruchten dat Borsov naar het westen wilde uitwijken. Vier uur na zijn verdwijning uit het Olym pisch dorp werd Borsov opgepikt op een niet met name genoemde plaats in het centrum van Montreal. Borsovs vlucht zou op lange termijn gepland zijn geweest. In Montreal woont en werkt een groep (sinds het begin van het Stalinisme) verban nen Oekrainers. Deze groep heeft in het verleden ook de uitgewezen sys teem-criticus Aleksander Solzjenit- sin asiel in de omgeving van Montre al aangeboden. Borsov komt uit Kiev in de Oekraïne. Meer details over Borsov vluchtpoging werden niet be kend gemaakt. Wel is bekend dat de geruchten over zijn verdwijning in het Olympisch dorp sneller de ronde deden dan Borsov kan lopen. Ze begonnen toen Borsov zondag niet startte in de se ries van de 200 meter. Zijn afwezig heid werd door de begeleiders van de Sovjet-ploeg aanvankelijk toege schreven aan een blessure, die hij tijdens de finale van de 100 meter zou hebben opgelopen. Een neutrale arts van het Internationaal Olym pisch Comité wilde geheel volgens de regels de blessure van Borsov onderzoeken, maar dat werd door de Sovjets niet toegestaan. Maandagmorgen meldde de Canades televisie als eerste de verdwijning van Valeri Borsov. Van het Sovjet kamp in het Olympisch dorp werd daarop met een nieuwe versie van Borsovs afwezigheid op de atletiek- piste gereageerd. Waarna in het perscentrum het bericht werd gelan ceerd dat Valeri Borsov niet voor de 200 meter was gestart omdat hij door onbekenden met de dood was be dreigd. Niet veel later werd officieel bekend dat Borsov had geprobeerd te vluchten en dat zijn wellicht laatste start als atleet van de Sovjet- ploeg was mislukt. Het enige com mentaar van Sovjet-zijde op dit nieuws: ..Hij is weggeweest, maar nu hebben we hem volledig onder controle". GUERRILLA'S Nog steeds duiken er in Montreal nieuwe geruchten op over een groep terroristen die onderweg zou zijn naar Montreal. Volgens rapporten die via Interpol uit West-Duitslpnd in Canada zijn gearriveerd, zou zon dag een groep terroristen via Austra lië naar Canada zijn vertrokken. De Canadese autoriteiten zeggen dat zij alle voorzorgsmaatregelen heb ben genomen om een herhaling van ..München 1972" te voorkomen. Maar in Montreal is de afgelopen dagen al weer gebleken dat er maar weinig nodig is om een gerucht te verspreiden en lichte paniek te doen ontstaan. ROEISTERS Canadese journalisten hadden ge klaagd dat het zo moeilijk was gezien de veiligheidsvoorzieningen om met de roeiers en roeisters in contact te komen na de races. Een wedstrijdcommissaris wilde de kla- genden tegemoer komen en kwam persoonlijk een groepje deel neemsters, gekleed in de nationale kleuren rood en wit, naar de perstri bune brengen. „Hier hebt u uw Ca nadese deelnemers dan," zei hij er bij. De journalisten staarden verwon derd naar de meisjes, diezich omdraaiden en op de rug van het trainingspak het woord „Danmark" lieten zien. HET WEER Het meteorologische instituut in Kingston, waar de olympische zeil wedstrijden worden gehouden, heeft zich bij voorbaat gewapend tegen dc wisselende weersomstan digheden. Op de deur hangt een bordje met de volgende tekst: ,,Dit weerstation beroept zich er niet op alleen maar juiste voorspellingen te doen." Albert Henderson heeft twee le vensdoelen bereikt. De Canadees had eens gezegd honderd jaar te willen worden en de Olympische Spelen te willen bijwonen. Het is hem allebei gelukt. Hij kon er zelfs getuige van zijn dat zijn achterklein dochter Sandra zaterdag 17 juli mee hielp de Olympische vlam aan te steken tijdens de openingsceremo nie. Zijn volgende doel? „De Montreal expo's eens in de World Series aan het werk zien Ge zien de huidige sterkte van de plaat selijke baseballdub zal Henderson dan misschien tot zijn 200ste moeten wachten POLITIE De Westduitse journalist Wolfgang Uhrich, die vorige week na een inci dent met de veiligheidsdienst op het hippisch centrum in Bromont was gearresteerd en daarbij zinn perskaart moest inleveren, heeft zijn accreditering terug gekregen. Het organisatiecomité ging hiertoe over op advies van een internationa le commissie, die de zaak in onder zoek had genomen. Maar de strijd tussen politie en pers duurt voort. Deze week nog moeten een Zweedse en Westduitse journalist voor de rechtbank verschijnen na nieuwe in cidenten met veiligheidsbeambten. Zondag vond er in Bromont een vechtpartij plaats tussen een lid van de Australische military-equipe en een politieman, die de Australiër belette aan de ceremonie protocolai- re deel te nemen. Na veel geharrear mocht de Australiër uiteindelijk toch zijn bronzen plak halen Atletiek Finale 100 meter: 1 Annegret Rk 11.08 sec 2. Renate Stecher (DDRij Inge Heiten (Wdl) 11.17. Finales 400 meter hebben zich geplai Ingram (VS) 51.83, Nadesja Iljina <1 Rosalyn Bryant (VS) 52 01, Verni (Ausl 52.10, Debra Sapenter (VS) 52.1 na Bremer (DDR) en Natalia Sokq 52.45, Rita Salin (Fin) 52.57, Dagmar r (Wd!) 52.58. Verona Elder (GB) 5 Streidt (DDR) 52.56, Christiana (Oos) 52 65. Donna Murray (GB) en - winska (Pol) 52.75, Marita Koch (DE Judith Canty (Aus) 52.88, Loedmilla j (Sov) 52.90, Marilyn Neulille (Jam) 52 Wallez 52.94, Bethanie Nail (Aus) Wilden (Wdl) 53.08, Margaret Siride I en Rita Yakobowich (Can) 53.35, Rita inshC (Ita) 53 37, Gladys Taylor (GB) 53 -orir Forde (Bar) 53 93, Regina Berg (Bel)'5enJ- via Hollmann (Wdl) 53 73, Ruth Sin op f 54.07, Rachelle Campbell (Can) 54fcn A Lindholm (Fin) 53.64 en Pirjo Haego xjo 53.73. NS iedei Hoogspringen: voor de tweede rom ,er. zich geplaatst: de limiet was 1 meter te Holzapfel (Wdl;, Galina Filatova Hpnley <VS). Christine Debourse (F Pira (Bel), Ria Ahlers (Nedi, Tatyana C (Sov), Sara Simeoni (Ita),»Cornelia P^ Rosemarie Ackermann (DDR), Mari a (Tsj). Milada Karbanova (Tsj), Sn< 1 (Fin), Audrey Reid Jam), Annet (2TWe>. Paula Girven(VS).enJordank va (Bul). 'REi afet gde it te esen ziel e ge id. I na a de c ost-I inde: Voor de halve finale 200 meter hi, geplaatst: Carla Bodendorf (DDR) 2?ad S Amstrong (VS) 23.20. Annegret Richfere p 23 55, Nadezhda Besfamilnaya(Sow)' 6 lenc Boyle (Aus) 22,97, Inge Helto 23,09, Tatyanz Prorochenko (Sow) 2JS la tal Rega (Fra) Renate Stecher Dl' Chandra Cheeseborough (VS) 23,ij Bailey (Can) 23,24. Jacquel Pusey Baerbel Eckert (DDR). Patty Love 23,03 Denise Robertson (Aus) 23,12, mings (Jam) 23.45 it Vf >e r i En V 11.67 In de normale speeltijd bleek giste ren opnieuw dat Australië over de macht beschikte om een nieuwe zege te grijpen. Nadat Davis de Austra liërs aan de leiding had geholpen, was het kort voor rust Atjipal Sing die via een strafcorner die India kreeg te nemen De Australiërs had den er toen al vijf gehad, maar geen enkele keer kunnen scoren. Na rust bleef Australië het meest in de aanval. India kon opnieuw niet snel genoeg overschakelen op de aanval. In dit toernooi gaven zij er duidelijk blijk van er moeite mee te hebben veel te moeten verdedigen. Op die momenten vallen er op het middenveld spelers weg die steeds weer nodig blijken om de aanval te steunen. Door het snelle atro-turf van Montreal verlopen de overgan gen te snel. De tactiek is daardoor een zeer belangrijk onderdeel van het spel geworden. Juist op dat punt is India er niet in geslaagd om zich tijdig aan te passen. De strafballen moesten uiteindelijk de beslissing brengen. En daarbij was het Atjit Sing die de vierde strafbal miste. Doelman Proctor van de Australiërs stopte het niet al te best gerichte schot. Toen daarna verder niemand meer miste was Aus tralië zeker van een plaats in de halve finale, waarin Pakistan een land dat overigens wel aan de ver wachtingen heeft voldaan de te genstander zal zijn. MONTREAL De finale van de Olympische basketbaltoer- nooien van 1952, 1956, 1960, 1964 en 1972 werd steeds ge speeld tussen de Verenigde Staten en Rusland, met München als hoogtepunt, toen Rusland in de laatste seconde won. Zo'n finale is dit keer niet mogelijk. De Russen verloren gisteren namelijk in de halve finale verrassend van Joegos lavië met 84—89 na een ruststand van 42—42. Dat betekent dat Joegoslavië, eve nals in Mexico in de finale tegenover de Amerikanen komt te staan. Joe goslavië was een verrassend win naar gisteravond, maar wel een te recht winnaar. De Joegoslaven be gonnen het duel zeer sterk en had den halverwege de eerste helft zelfs een voorsprong van veertien punten. HEREN Voor de halve finales 400 meter hejsnOE geplaatst: Frazier (VS) 46 52, Brijdenf 46,56, Honz (W-Dld) 46.94. Diguida 0 Mitchell (Aus) 45,76, Juantore na (C Pietrzyk (Pol) 46,30 Sanders (Can) deids men (Tri) 45,83, Werner (Pol) Parks ior k rmon (W-Dld) 46,07, Newhouse (VS) C Finale 800 meter: 1 Alberto 1.43.50 (nieuw wereld- en Ivo van Damme (Bel) Wohlhutter (VS) 1.44.12. e'aaie nregl Ai r gel Finale 400 meter horden 1 Edwin Ngde 47.64 (nieuw wereld- en Olympisch Imim Michael Shine (VS) 48.69 en 3. Jevgeni' 1 ko (Sov) 49.45. tenoo Voor de finale 3000 meter steeple cha!?.r^e zich geplaatst Bronislaw Malino?11011 8 18 56 (nieuw Olympisch record). Didstri tes (G B i 8.18.95. Tapio Kantanen (FiprkP1 Frank Baumgartl (DDR) 8 21.25, Aifc derud (Zwe) 8.21 43, Dan Glans (Zv^ va Antonio Campos (Spa) 8.24 53, Michding (Wdl) 8.25.02. Evan Robertson (NZhij (j Ismo Toukonen (Fin) 8 27.96. Anthu aa. "V )b7? Ve Joeri Sedyh (Sov) 71 46, Anatoli Boup up (Sovt 71 08, Man'ried Seidel (DDRi 76 V Schmidt (Wdl) en Chris Black (GB) laC es Accambray (Fra) 70 72. Joeheinaan (DDR) en Alexey Spiridonov (Sov) 7".npipl Farmer (Ausi 69.92, Shigeno Murofusr Edwin Klein (Wdl) 68.72. Voor de finale 200 meter hebben ziel Pietro Mennea (Ita) 20.67, Millard (VS) Hasely Crowford (Tril 20.99, ford iJami 21,09, Donald Quarry Dwain Evans (VS) 20.83, Rui Da 21,01. Brogdan Grejszak (Pol) 21L1' ?e r te die ag ti tel Irtoo Voor de halve finales 110 meter hordpom zich geplaatst. Charles Forster (VS)j»p 0. wyn Price (GB) 13 82, Viasjeslav I» (Sov) 13 99, Jean Pierre Corval Frank Siebeck (DDR) 14 01, Giuniéreld (Cuba) 13.73, Guy Drut (Fra) 14 04 a m Bristol (P.Rico) 14.04, Ishtiaq Ahmad (Mal) 14.27. Thomas Munkelt (DDR)PeslC tor Mjasnikov (Sov) 13.81, Giusepst (Ita) 13.88, Warren Parr (Aus) 14.02lpr sc Owens (VS) Zeilen 70-KLASSE; vijfde wedstrijd. Duitsland (Huebner, Bode), 2 Zwitse thier, Quellet), 3. Spanje (Gorostegi FINJOLLENKLASSE, vijfde wee DDR (Shumann). 2. Brazilië (Biekard jet-Unie (Balasjov). SOLLINGKLASSE; vijfde wedstriji land (Bakker. De Vlaming, Keijzer), (Sundelin, 3x) 3, Sovjet Unie (Boedl motajkin. Poljakov) FLYINGDUTCHMANvijfde wedstr lië (Conrad, Ficker), 2. Oostenrijk (Selj Canada (Fogh, Bastet) 7. Nederland lebrecht) TEMPEST, vijfde wedstrijd 1 Dc-: (Christensen. Christensen), 2. Sovjet tl Jr 1 kin. Akimenko). 3 Canada (Leibei, 1 Nederland (Staartjes. Ekels). men Zwemmen lOCi [EN SI laj 001 s HEREN: Finale 200 meter schoolslag: 1 Da\f (GBi 2.15.11 (nieuw wereldrecord Hencken (VS) 2.17.26 en 3. Rick CcfOL( 2.19.20. I30' 5 D 30) Finale 200 meter rugslag: 1 John N|L30i 1.59.19 (nieuw wereldrecord). 2. Petl (VS) 2.00.55 en 3. Dan Harrigan (VSif 00) 1.00) w Finale 400 meter wisselslag: 1Rod SI (VS) 4.23 88 (nieuw wereldrecord). 2. Tif 00) 1 (VSi 4.24.62 en 3. Andrej Smirnov ICHIE OOi Finale 100 meter vrije slag: 1. Jim (VS) 49.99 (nieuw wereldrecord), 2. Jap""1 hoof (VS) 50 81 en 3. Peter Nocke ri#°0' (nieuw Europees record). P 001 DAMES Finale 4 x 100 meter vrije slag esl Verenigde Staten (Kim Peyton. Wend Jill Sterkei en Shirley Babqshoo (nieuw wereldrecord). 2. Oost-Dultslai 3 Canada 3.48.81 en 4 Nederland (Ir Linda Faber. Annelies Maas en Enith 3.51.67 (nieuw Nederlands record) Finale 400 meter vrije slag: 1 Ulril (DDR) 4 42.77 (nieuw wereldrecord). Gibson (Can) 4 48.10 en 3. Becky Sr 4 50.48 Finale 800 meter vrije slag: 1 Petri (DDR) 8.37.14 (nieuw wereldrecord). Babasholf (VS) 8.37.59 en 3. Wendy (VS) 8.42.60. Finale 100 meter schoolslag; 1 Hanne (DDRi 1.11.16. 2. LJoebov Roessan 1 13 04 en-fl. Manna Kosjevaja (Sov) Finale 200 meter rugslag: 1 Ulrik (DDR) 2 13.43 (nieuw Olympisch git Tretber (DDR) 2 14.97 en 3. Nancy (Can) 2.15.68. Voetbal Kwartfinales: Brazilië-Israël 4—1. SoAal Iran 2—1, DDR-Frankrijk 4-0. Poli* 00> Korea 5—0 Voor de halve finales hel|5 30i geplaatst: Brazilië. Sovjet Unie. Polel9 00> Hockey »AL J8 00I 4-7, Groep A Nederland-Canada 3— Maleisië 3—0, Argentlnië-Australlë 3-f Eindstand Nederland 5 5 0 dl Australië 5 3 01! India 5 3 0*' Maleisië 5 2 0bNSP Canada 5 1 0 P N s p Argentinië 5 1 oeuuo' i IHTH

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8