Verkeerde groep beoordeelt vaak kinderprogramma Reclame omroepen aan banden gelegd DCLLy ARNHEM Radio- en televisieprogramma's n 1 1 1 1 o Goede show Eenmalig onderzoek vormt uizondering Maatregel komt niet onverwacht Even puzzelen fe ra DINSDAG 20 JULI 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTflAG 20 Of vorig jaar in Knokke terecht de Zilveren Zeezwaluw is toegekend aan de Britse zanger-danser Peter Gordeno en zjjn groep, kan ik niet beoordelen. Maandagavond was in het KRO-programma wèl te constateren, dat de show goed in elkaar zat en dat de Norman Maen Dancers hun vak verstaan. De in Birma geboren Oordeno heeft weliswaar invloeden ondergaan var. Tom Jones en Englebert Humperdinck, maar hij weet in een eigen styl de show te maken. Mooie opnamen van het Noordspaanse landschap vormden de achtergrond voor het optreden van de groep Mocedades, die in 1973 voor Spanje deelnam aan het Eurovisie Songfestival. Het was plezierig luisteren naar het repertoire, al moest de folklore het wel eens afleggen tegen de commerciële 'sound'. Iemand moet mü toch eens uitleggen, waarom bokswedstrijden altijd onder het Avro-embleem op het scherm komen en de KRO het monopolie heeft van circusprogramma's. Welke invloeden en bindingen spelen daarbij een rol? Dat veel circusartiesten van 'katholieken huize' zijn, kan in deze tijd moeilijk de voornaamste reden uitmaken. Omdat de realiteit al zo veelomvattend is, kom ik aan de science fiction zelden toe. Best mogelijk dus. dat de kenners van dit genre op de zondagavond door de KRO uitgezonden fantasie film De Vierde Dag meer aan te merken hebben dan ik. Na de trage en nogal omslachtige start betrapte ik mijzelf erop, helemaal niet meer als beroepskijker de verwikkelingen te volgen. Met een tot niets verplichtende vrijblijvendheid heb ik mij laten meeslepen door die geraffineerd opgebouwde spanningen in deze fictieve biologische crisis. Het heeft mij bovendien verwonderd, dat voor een dergelijk verhaal zoveel zorg was besteed aan de uitbeelding van het karakter en de gedragingen van de vijf naar een oplossing zoekende geleerden. De krachtige regie van Robert Wise leidde tot een opmerkelijke sfeerwerking. Mijn belangstelling voor de science fiction had als gevolg, dat ik slechts een deel van de Dick Cavett-show kon vastleggen. De meester-interviewer sprak met de negentigjarige indianenkenner Dr. Nelhardt. Wat ik van deze monumentale Amerikaanse antropoloog mocht opsteken, doet mij hopen dat het gesprek nog eens zal worden uitgezonden, of dat de NOS deze boeiende kennismaking op een andere wijze een verlengstuk geeft. Dr. Neihardt komt niet alleen over als een groot kenner van de Indianen, zijn betrokkenheid met hun leven en denken wordt voelbaar. Zo, zelfs, dat je soms de indruk hebt dat hij kenmerken gaat vertonen van een oud en wijs opperhoofd Het overstappen naar de film van Roger Beekmans over de Indianen van Guatemala zal meer kijkers een eigenaardige ervaring hebben bezorgd. Deze mensen lijken slechts een bizarre mistekening te zijn geworden van de Maya's, hun eertijds zo roemruchte voorouders. Ze zijn maatschappelijk, cultureel en godsdienstig tussen de wal en het schip beklemd geraakt. Niemand hoeft te raden wat daarvan wel de oorzaak mag zijn. Zonder dat het met zoveel woorden werd gezegd, maakte de vaak tragische filmbeelden duidelijk dat de Westerse christenheid heel wat zou moeten goedmaken als de Indianen de rekening gingen presenteren aan de nazaten van diegenen die hen hebben beroofd van hun cultuur en hun vrijheid. TON HYDRA door Riet Oiemer HILVERSUM Het systeem dat de afdeling Kijk- en Luisteron derzoek van de NOS hanteert om aan de weet te komen hoeveel personen naar een bepaald programma kijken en hoe de waarde ring is begint bij de leeftijdsgroep van twaalf jaar. Dat wil dus zeggen dat van kinderprogramma's slechts cijfers bekend zijn die gegeven worden door kijkers boven de twaalf jaar. Maar niet door jeugdigen waarvoor de programma's bestemd zijn. De jonge afnemers komen er bij de beoordeling nauwelijks of nooit aan te pas. Een uizondering daarop vormt een (eenmalig) onderzoek dat in maart van dit jaar is gedaan toen 420 kin deren op vijf verschillende lagere scholen in de klassen twee, vier en zes vragenlijsten Invulden. De scho len waren gekozen naar woonstreek, milieu en religieuze achtergrond. Met de tweede klas werd begonnnen. zoals gezegd, maar dat betekent dat peuters, kleuters en zesjarigen er buiten vielen omdat deze met cijfer lijstjes niet te benaderen zijn. Van de programma's die in maart '76 op het scherm kwamen werden het meest bekeken Ren Je rot met 96 procent, Q en Q met 92 procent. „Peppi en Kokki" met 90 procent en Top Pop met 89 procent. De minst bekeken programma's waren Sesamstraat en Drs Andries Overste Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Van Doorn (CRM) heeft de reclame die omroeporganisaties en aspirant-omroeporganisaties voor zichzelf maken aan een paar beperkende regels onderworpen. Voor wat de televisie betreft gaan de beperkingen op 20 augustus in en bij de radio op 1 oktober. Tot nog toe konden de omroepvereni gingen onbeperkt reclame voor zichzelf maken. De totale duur voor reclameboodschappen komt nu bij de televisie op elf minuten per zes weken, met dien verstande dat de SPECIAAL VANDAAG Een stad op stelten is een Russische film over de streken van vier kinderen en een hond. Ned. 1 I 14.25 Olympische Spelen. Samen vatting gewichtsheffen, turnen, boksen en zeilen Ned 1 17.36-18.50 Samenvatting zwemmen, bas ketball, hockey, wielrennen. Rechtstreeks turnen en zwemmen. Ned. 1 22.30-01.00 In een tv-bewerking van de western Nevada Smith spelen Lorn Greene (dc vader in Bo nanza) en Cliff Potts de be langrijkste rollen. Ned. 1 I 20.05 Voor Filter Furore maakte de NCRV opnamen van een optre den van de Amerikaanse country-rockgroep The Ozark Mountain Dare Devils. Ned. 2 21.15 Telly Savalas (Kojak) bezocht Amerikaanse en Russische sportmensen tijdens hun voor bereidingen voorde Olympische Spelen. Ned. 2 21.40 De AVRO herhaalt de repor tage van Frank Sinatra's optre den in Madison Square Garden te New York op 13 oktober 1974. Ned. 1 21.50 In de tweede uitzending van .,100 jaar Bayreuther Festspie- Ie" kunnen de liefhebbers ge nieten van een deel van Wag ner* Die Meistersinger von Nurnberg. Duitsl. 1 21.00 De KRO herhaalt de radiobe werking van Het gouden hart. de realistische Jordaanroman van de gebroeders Van Kenne- merland. Hilv. 2 21.35 172 We weten het allemaal al: de brave matroos Gerrit-Jan Upkema zou op een gegeven moment iets héél vreemds zien. Dat vreemde achtte de goede Gerrit-Jan Upkema van dusdanig opwindende aard. dat hij onmiddellijk de brug oprende, alwaar de kapitein Ulbo Ziltpruy- mer met vaste hand het roer hield. „Kaptein", brulde Gerrit-Jan. „Ginds in de golven! Onmogelijk!" „Niks is op deze wereld onmoge lijk, mien jong!" antwoordde kapi tein Zlltpruymer, die op zijn manier een nuchtere filosoof was. „Voor al les wat je ziet, zal je ja een eenvoudi ge verklaring vinden," vervolgde hij. „Daarom: zeg op en vertel! Wat heb je gezien?" „Neem de kiekert, Kaptein," zei Gerrit-Jan. „Zet hem voor de blinkert en zie dan zelf wat ik zag." „Je zal je zin hebben, mien jong," zuchtte kapitein Ziltpruymer. Hij richtte een grote zeekijker en stelde hem scherp. „Wel sakkerloot nog'es an toe!" liet hij zich toen ontvallen. „Dat kan niet! Dat is onmogelijk!" Niks is op deze wereld onmogelijk, kaptein," meesmuilde Gerrit-Jan Upkema. IPYRIGHT STUDIO A - jut het „Dat heb je net zelf gezegd." Ik Z( je brutale waffel!" gromde de kf tein. „Onmeugelijk!Ja ja.mf1 er daar zwemmen d'r toch maar tw Wat zouden het ja wezen? Drer^iari vi lingen? Of beroepskanaalzwèeslist mers? En wat hebben ze daar tircjerh op hun kop? Daar mot ik ja l eer mijne van hebben?!" Nogmar tuurde de kapitein naar de zwi111^ v mers en hoofdschuddend beslootjsel ei bij te draaien. „We zallen assistenj nee verlenen. Gerrit-Jan," zei hij. ,fer$ E boord is er altijd wel een boterhLn ,ja voor een arme drenkeling en f kooi om in te slapen ;nu vc (dat De detectiveserie Q en Q was het afgelopen seizoen zeer populair bij de groep kijkers waarvoor hij ook bestemd was: de Nederlandse jeugd. de EO-Kinderkrant, waarnaar onge veer de helft van de betrokken kin deren wel eens keek. Hierbij mag misschien nog wel wor den aangetekend dat toppers zoals Swiebertje en Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer in de periode van het onderzoek niet op het scherm verschenen. De sa menstellers van het onderzoek, drs Andries M. Overste en R. M. C. Dam men hebben bij het lijstje van toen draaiende kinderseries ook de detec tives Kojak en Pepper geplaatst, om dat bekend was dat er nogal wat jeugdigen naar keken. Opvallend is dan ook dat de hoogste waardering van de jeugd was bestemd voor Pep per met 9.0 terwijl Kojak toch ook nog 8.1 scoorde. Van de ondervraag den gaf 71 procent op wel eens naar Pepper te kijken en 59 procent naar Kojak. De waardering voor Q en Q was 8.5, voor Peppi en Kokki 8.3, voor Dominic 7.8, Top Pop 7.4 en Paulus de Boskabouter 5.8. Nu gaat het bij Paulus de Boskabouter om een kleuterserie en de ondervraagde kinderen van dit onderzoek waren niet jonger dan kinderen uit de twee de klas lagere school. De waardering voor Sesamstraat was met 6.0 ook niet hoog te noemen. Instemming totale duur ervan per dag op een zender door dezelfde organisatie de twee minuten niet te boven gaat. Bij de radio krijgen de omroeporganisa ties zeven minuten per week voor zichzelf. Ook hier niet meer dan twee minuten per dag. Boodschappen over lidmaatschap en contributie mogen alleen het ver schuldigde bedrag aangeven. Verder mogen er geen bijkomende econo mische voordelen van gepropageerd worden. Boodschappen over eigen uitgaven (boeken naar aanleiding van bekende series) mogen alleen direct na de desbetreffende uitzen ding gebracht worden. Geen enkele reclameboodschap mag langer du ren dan een halve minuut Overleg De maatregel is niet onverwacht ge komen voor de omroepen. Minister Van Doorn heeft mondeling overleg gepleegd met een delegatie van om- roepbestuurders. Niettemin zijn niet alle omroepen het met de tekst van de beschikking eens. Sommige om roepen hebben advies gevraagd aan hun juridisch adviseur. Vara-vooreitter Kloos zegt dat de Vara dit advies zal afwachten, alvo rens met de KRO en NCRV overleg te plegen. De Vara is van mening dat werving van leden voor een ideële omroep niet onder commerciële, maar onder ideeële reclame valt. Zij vraagt zich af. of beperking van ideë le reclame in conflict komt met de vrijheid van uitzending. Ook de NCRV heeft principiële be zwaren, die zij de minister nader zal meedelen. Avro-voorzitter Keyzer wil ook juridisch advies afwachten. De Tros heeft geen bezwaren tegen de beschikking, maar zal zich niet afzijdig houden, wanneer de omroe pen gezamenlijk hun bezwaren ken baar willen maken. De VPRO gaat zoals bekend niet tegen het standpunt van de minister in. ROTTERDAM De Commissie Geluidhinder (waarin o.a. de RET is vertegenwoordigd) in samenwer king met de TNO in Delft gestu deerd op de mogelijkheid de ge luidshinder aan de Mijnsheeren- laan, afkomstig van de metro op het viaduct te verminderen. De commissie stelt voor een proei te nemen met geluidwerende voorzie ningen over 120 meter. B. en W. hebben voor deze proef 50.000 ter beschikking gesteld. Al bladerend in het rapport kom je tot de grappige conclusie, dat kin derprogramma's die het bij de jeugd niet doen door de ouderen nu juist met instemming worden bekeken. Dat geldt voor twee geheel van el kaar verschillende programma's als de EO-Kinderkrant en de Film van Ome Willem, van de Vara. Voor de Kinderkrant was een oververtegen woordiging van 65-jarigen en ouder zo bleek uit een eerder ondeizoek, terwijl het bij 53 procent van de jeugdige kijkers het minst bekeken programma is. En zo is de leef tijdsgroep van 25 tot 36 jaar het sterkst vertegenwoordigd wanneer de Film van Ome Willem op het scherm komt. Het kijkcijfer van de jeugd is met 65 nogal laag. In dit geval moet gerekend worden op kijkbegeleiding van de ouders. Hoet het met het ouderlijk gezag gesteld is valt ook af té lezen uit het rapport. Om 's middags televisie te kunnen kijken moet 43 procent van de ondervraagde kinderen eerst toestemming vragen aan één van de ouders. Voor 61 procent van de kin deren uit de tweede klas geldt dit tegen 40 procent uit de vierde, 21 procent uit de vijfde en 36 procent uit >de zesde klas. Het percentage dat 's avonds toe stemming moet vragen is 46 pro cent. Bijna driekwart van de kinde ren gaf op van hun vader of moeder niet naar bepaalde programma's te mogen kijken. Het ging hierbij voor al om te laat uitgezonden griezel- of moordfilms. Andere programma's waarvoor een kijkverbod gold waren onder andere Doctor Who (twaalf procent), Pepper (twaalf procent), sexfilms (elf procent) en Kojak (acht procent). Uit de antwoorden bleek ook, dat meer dan een kwart (26 procent) bang was van programma's als Doctor Who, tegen negen procent voor Pepper, vier procent voor Q en Q en De Man van Zes Miljoen en een procent voor Kojak. De André van Duyn-shows werden het leukst ge vonden met 21 procent. Leeftijdsgrens omlaag Aan drs Andries Overste de vraag of het de bedoeling is dat nu ook jeug dige kijkers betrokken zullen wor den bij het kijkonderzoek wanneer het om jeugdprogramma's gaat. Maar het antwoord moet „nee" zijn, omdat het huidige systeem is afge stemd op dagboekjes voor twaalfja rigen en ouder Een jeugdonderzoek, dat regelmatig wordt gehouden, zou ook te kostbaar zijn is het excuus. Wel is het waarschijnlijk dat de leef-, tijdsgrens van twaalf jaar straks zakt naar negen. Toch blijft het evengoed een vreemde zaak, dat de kleine kijkers nauwelijks mee mo gen praten als de vraag wordt ge steld of hun eigen programma's nu goed, leuk of griezelig (moeten) zijn. Het zijn jeugdkennissen, geheimen noch verrassingen bezitten deze ver houdingen, ze berusten op een sta biel vertrouwen en op oude genegen heid. Een gewoon goedenmiddag of goedenavond zeggen doet dan deugd. Dikwijls begeleidt Dolly tante Christine, die nog steeds op de fiets wijd en zijd bezoeken brengt, naar wat ze noemt: de mensen buiten. Er is altijd iets met ze te regelen, zor gen en bekommernissen te bepraten of zieken te bezoeken. Christine heeft haar leven lang ziekenbezoek gebracht, niet uit beroepsdwang noch uit een damesachtige zucht om wel te doen, o-hemel nee, ze is fris en koel, als haar broeder Willem Hendrik, op-en-top Broeckhuyzens, maar haar hart begrijpt wat hulpe loos, bekommerd en verdrietig is. Het is natuurlijk, dat ze daarheen gaat. waar noden en leed zijn. Haar stevig hart, gezond en vrolijk, kan met zulk een gemak opbeuren en helpen. Dolly begeleidt haar graag. Voor op de fiets, of achter op de bagagedrager, binden ze dan allerlei zaken, die Christine meeneemt. Met een soeppan in dé ene hand en de andere hand op het fietsstuur, rijdt Dolly met oude behendigheid over het smalste fietspad. En als ze dan kijkt naar het zilverige heizand, naar de grote ruimten voor en boven zich, is 't heel even of ze begrijpen kan, waarom de dood midden in de beweging van het leven staat. Willem Hendrik is wat bezorgd, dat door Henriette L T. de Beaufort meneer wacht, dat mevrouw zelv? vrOÏ naar hem verlangen gaatmen wete Sam is een fiere man hij wil gelegi eigen niet goedkoop maken, zou zo zeggen." iL bes ,,'t Zou kunnen, dat je gelijk héjat d Balt, ik hoop 't. Als je nog iets mevrouw opmerkt, dan moet je 't zeggen." „Jawel meneer." De huiselijke kring op Beukenlo< ingekrompen. Madame Renard is voor de zomervakantie met per- oen voor goed naar Zwitserland e uen sburj in I 'Jing trokken. Ze heeft haar zeventig jaar bereikt en ze wil de jaren. Het ligd haar nog resten, bij eigen famvan Sam en Dolly elkaar zo weinig schrijven. Hij heeft 't al eens met Balt bepraat. „Hoeveel brieven denk je, dat me neer Sam aan mevrouw schrijft?" „Nou meneer, wat zal ik zeggen eentje ln de week zal het wel wezen, maar als ik dat zeg, dan zeg ik al veel „Lijkt je dat niet erg weinig, één in de week? Vroeger schreven ze elkaar elke dag en dat was mevrouw nog haast niet genoeg." „Ja, wat zal ik zeggen meneer, dat mot alles zijn tijd hebben, ze motten wel allebei eerst op 'r verhaal ko men, zeg ik." „Is mevrouw blij, als je haar een brief van meneer Sam brengt." „Ze was het laatst, maar flauw, heel flauw, dat was dan ook de eerste maalmaar wa'k zeggen wou me neer, het zou ook bestigkunnen.dat pol iuro] lijn f leisel leven. Willem Hendrik heeft 't r nodig gevonden om een opvolgs - te nemen, de kinderen zijn volw sen, als ze op Beukenloo kom brengen ze verzorgsters voor kleinkinderen mee, zijn huishoudens op het Huis is in vaste sporen, heeft oud en beproefd personeel, dat hij het niet nodig acht nog mand tot toezicht te nemen. Van ogenblik af, dat madame Renard stoep van Beukenloo voor het laaen n. is afgegaan, is Balts gezag in h|at flink gestegen. Hij is nu diegene, alles weet en regelt, die de arb van het hele personeel kent, en al Willem Hendrik 't niet toegeven, zou kunnen, dat met de jaren Willem Hendrik onder zijn regim4n in zal vallen. Jan Joost leeft een afgezonderd c batair leven in zijn kamers van grote Huis. Wordt vervoll RADIO VANDAAG morgen, met om: 23.05 Actualiteitenover- zicht. 23.20 Den H$ag vandaag. 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan. 23.55- 24.00 Nieuws. 2 3 i 5 6 Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1.medeklinker. 2.pers.voor- naamw. 3.vruchtje, 4.snel stromend smal water, 5.kant van een stroom, ö.veter. Bij juiste invullig vormen de begin letters de naam van een soort aap. Oplossing van vorige puzzel: Hor 1. barak-atol, 2.ever-ale-nu. 3.teder- prei. 4.0rel-Eem-em, 5 non-eti-are. 6 as-snek-rel, 7.gunst-naga, 8 Ira-dra- ton. 9.onroerend. Vert. 1. beton-agio. 2.aver-os-urn, 3 reden-snar. 4.are-lens-do. 5 karet- etre, 6.alp-elk-nar, 7. term-ara-te. 8 oneer-Egon, 9 lulm-eland HILVERSUM 1 (298 m en FM kanalen) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Dag met een gaatje (7.30 Nieuws. 7.41-7.55 Radio journaal). 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 Progrr.mma- overzicht. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Ge varieerd: klassieke muziek. 10.00 Radio La- waaipapegaai. 10.10 Arbeidsvitaminen (10.30 Nieuws. 10.33 Radiojournaal 11.30 (S) Rondom twaalf, een uur allerlei voor iedereen. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Radiojour naal. 13.00 Knipperlicht, wekelijks ver- keersmagazine. 13.25 'n Middagje AVRO: muziek, informatie en service. (15.30 Nieuws. 15.33 Radiojournaal). OVER HEIDSVOORLICHTING: 17.20 Ontwikke lingshulp aan de Nederlandse Antillen. AVRO; 17.30 Nieuws. 17.32 Radiojournaal. 17.50 Tout a toi door Jan Brusse 18 19 (S) Lichte muziek. 18.30 Nieuws. 18.41 (S) Jazz. NOS: 19.15 Koren in het vizier AVRO: 20 00 (S/M) Vanavond: muziek, vrolijkheid en ver strooiing. 22.30 Nieuws 22.40 Radiojournaal. 23 00 (S) Parklane Serenade 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM kanalen) KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Het levende woord. 7.25Badinerie, klassieke kamermuziek. 7.54 Overweging. 8 00 Nieuws. 8.11 Echo. 8.30 Aubade I: klas sieke muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Auba de II. pianomuziek. 10.00 De Letter M: het Nederlands gebeuren (11.00 Nieuws). 11.55 Scheepspraat, informatie voor schippers. OVERHEIDSVOORLICHTING: 12.49 Uit zending voor de landbouw. 13.00 Nieuws. 13.11 Echo. 13.40 Op vleugels: pianoimpro visaties- 14 00 Klassieke kamermuziek. 15 00 Uit het operette album 16 00 Nieuws. 16.03 Muzikaal spreekuur 17 00 (S) De hutsge- klutste kinderspelen. 17 20 (S) Country time 17.55 Mededelingen. 18 00 Nieuws. 18.11 Echo. 18.30 (S) Calorieën, vreetzaam pro gramma 18 50 (S) Bel canto op de zomtra vond. 0 00 Nieuws. 20 05 Overwegiqg 20.15 (S) Componist en radio: Elisabeth Lutyens. 2135 (S) Theater, een volksroman over de Jordaan. NOS: 23 00 (S) Met het oog op HILVERSUM III (445 m en FM kanalen) NOS: 7.02 Samenvatting Olympische Spe len. VARA: 7.20 (S) Gesodemeurders, een mieters programma. 9.03 (S) Pep-op-dne. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld. 12.03 (S) VARA's zoekplaatje: zoek de plaat achter de zoek- zin. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16 03 (S) De LP-top- 20 en de top-lp. NOS: 17.03 (S) Olympische Spelen. VARA 5.02-7.00 (S) Truck, pro gramma voor vrachtwagenchauffeurs. HILVERSUM IV (FM-Kanalen) NOS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio. 9.00 Nieuws. 9.02 Aktua-klankbeeld. 9.30 (S) Het kind en wij. 10 00 (S) Opus tien tot twaalf. 12.00 (S) Intermezzo: klassieke orkestmuziek. 13 00 (S) De méést verkochte „klassieke tien". 13.30 (S) Koren en korpsen. 14.00 Nieuws. 14.02 Aktua-special. 14.30 (S) Om de kunst: cultuur en kunstuitingen. 15.00-17.00 (S) Bel- cantorium: Liederen en opera-muziek. STAD/RADIO AMSTERDAM (240 m mid dengolf) 17.00-19.00 Muziek en aktuahtciten, met Amsterdam Sociaal. 17.30 Uit in Amsterdam. 18.55-19.00 Amsterdamse Va- katurebank. M n ouwe baas, tv-serie 19.55 Toppop extra 20.05 Nevada Smith, tv-western 21.15 De zomer in het hoold: tips voor de vakantietijd 21.35 it NOS: Journaal 23.00 Journaal 18.55 Journaal 19.00 Journaal 19.05 ir NCRV: Pauline, Petrova er leugdserie 19.30 Zo vader, zo zoon 20.00 NOS: Journaal 20.25 NCRV: Sutherland grijpt m.politiesei 21.15 Filter Forure Special met een Amerikaanse country-rockgroep O 21.40 Kandidaten voor het goud: gesprekk» met topsporters NEDERLAND II 18.45 NOS: Ti-Ta-Tovenaar 22.30 NOS: Journaal TV VANDAAG NEDERLAND I 14.00 NCRV: Paardesport anders 14.25 Een stad op stellen, vrolijke speelfilm 17.30 NOS. Olympische Spelen in Montreal wedstri|dbeelden van gisteren en herhaling van hoogtepunten utt vorige reportages 18.S5 1 Journaal 19 05 AVRO: Mash ,,Wilt u ergens anders gaan mediteren, want wij gaan hier een pa- tatkraam ves tigen".

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4