jeen resultaat bij irabisch overleg Politieke gevangenen in India worden gemarteld irgentinië voert oodstraf weer in Formele overdracht Tanzam-spoorlijn Carter nu officieel presidentskandidaat Britten en Kenianen verlaten Oeganda irijd in Libanon duurt voort Lui Indiase bedelaars onder dwang gesteriliseerd Wateroverlast in Mexico Canada schaft doodstraf af 4 ;v.' ft ^rtet IDERDAG 15 JULI 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 IROET (Reuter, UPI, AP) De conferentie van ministers van buitenlandse zaken, die de plopen dagen in Cairo gehouden is, heeft niet veel meer opgeleverd dan het uitspreken van de nselijkheid van een gesprek tussen Syriërs en Palestijnen. Aan de felheid van de gevechten in lanon tussen Syriërs en christenen enerzijds en linkse moslims en Palestijnen anderzijds deed je uitspraak niets af. ;r zijn ?en be- ebied. rdt de vonin- jn als aangc- ttemin is de Libische premier Jal- I, die al eerder als bemiddelaar is etreden, gisteren weer in Beiroet igekomen om Syriërs en Palestij- i weer met elkaar aan de praat te jgen. Hij zei dat hij Syrische ga- ties had die als basis zouden kun- dienen voor een vergelijk tussen strijdende partijen. Syrische troepen schijnen inder- k) een einde gemaakt te hebben de omsingeling van Sidon, een in het zuiden van Libanon die in iden van Palestijnen en moslims De linkse partijen beschuldigden gisteren er wel van de aanval- op hun posities in het noorden en ten van Libanon voort te zetten, rel in Baalbek, ten oosten van de ildstad Beiroet als bij het Pales- se kamp Tal Zaatar werd giste- nog heel hard gevochten. terugtrekking van de Syrische epen is echter beperkt gebleven de omgeving van de havenstad on. Volgens mededelingen van estijnse verzetsleiders zijn de af- npen nacht twee Syrische batal jons, tezamen 500 man. Libanon bin nengetrokken om de Syrische troe pen in het noorden en oosten van Libanon te versterken. Volgens schattingen van westerse zijde be schikt Syrië nu over 13.000 manschappen en 450 gevechtswa gens in Libanon. De Palestijnen zeg gen dat er niet minder dan 25.000 Syriërs in Libanon zijn. Een poging de gevolgen van de bur geroorlog wat te verzachten zenden een zestal Arabische oliestaten olie naar Libanon. Vooral bij de Palestij nen bestaat hier groot gebrek aan. Verder zal er medische hulp en voed sel naar Libanon overgebracht worden. De secretaris-generaal van de Ara bische Liga, Machmoed Riad deelde gisteren mee dat hij een van zijn secondanten binnen enkele uren naar Libanon zou zenden om een wapenstilstand tot stand te brengen en vredesbesprekingen op gang te helpen. Of er ook métterdaad besprekingen d heb- gren- id ge- ri Pij- elke tuin- 3u lei- nam en el- irisc/i phan- illand geva- Hof- er in jssen Bleis- doodstraf kan gegeven worden glas- i or aanslagen op overheidsfunctio- rissen. De nieuwe strafwet bepaalt an de dat geen medewerking mag wor- 1 wat n verleend aan het betalen van van igeld bjj ontvoeringen. Ook het zegj|ld geven aan ondermijnende orga- 'ee Chileense vluchtelingen en een iguayaan. die dinsdag in Buenos fkan'Ves vermist werden, zijn gisteren in lKdn"L Argentijnse hoofdstad terugge- Ze zijn meer dan een dag door :enden vastgehouden. Ze wer- ontvoerd toen zij het kantoor het hoge commissariaat voor de :htelingenhulp van de Verenigde ies in de Argentijnse hoofdstad rlieten. fn groep van bijna 100 politieke ichtelingen in Buenos Aires, rofdzakelyk Chilenen zijn sedert irige week in hongerstaking om acht bij te zetten aan hun eis dat niet naar hun vaderland worden uggestuurd. n om ieuwe ecta gelijk ENOS AIRES (AP, UPI) Argentinië heeft weer de dood- af. Een herziening van de strafwet is de afgelopen nacht om aalf uur van kracht geworden. De regering van president dela nam het besluit tot herziening van de strafwet eind juni. ren en vermoorden van Uruguaya- nen in Argentinië. Amnesty International in Nederland heeft gisteren een telegram aan mi- nister-president Den Uyl en minister Van der Stoel gezonden met het ver zoek aandacht te besteden aan de erbarmelijke situatie waarin duizen den vluchtelingen in Argentinië zich bevinden. Het verzoek houdt ver band met het bezoek dat de Argen tijnse'minister van economische za ken, Martinez de Hoz dezer dagen aan ons land brengt. De minister zal besprekingen voeren met verschil lende leden van het kabinet en verte genwoordigers van het bedrijfsleven. op gang zullen komen hangt voor een groot deel af van de bereidheid van beide partijen om met elkaar aan tafel te gaan zitten. Vooral Pa lestijnse kringen hebben de laatste dagen verklaard dat een snelle ver zoening met Syrië er gewoon niet inzit. De meeste waarnemers in Bei roet zijn weinig optimistisch ge stemd over de te Verwachten ontwik kelingen. De burgeroorlog duurt nu 15 maanden en heeft tot dusver ten minste 32.000 slachtoffers gekost. Sommige ramingen lopen zelfs tot 40.000. NEW DELHI (DPA) In enkele provincies van India worden bede laars onder dwang gesteriliseerd. Bekend is dat reeds 600 bedelaars deze gedwongen ingreep hebben moeten ondergaan. Dit verklaarde gisteren een woordvoerder van de regering van Oettar Pradesj in Lucknow. Alleen al in deze provincie wordt het aantal bedelaars geschat op 300.000. Volgens andere berichten in New Delhi heeft de regering van Oettar Pradesj het salaris van een reeks ambtenaren ingehouden omdat ze niet het vastgestelde aantal sterili seringen hadden bereikt. De centra le regering van India heeft tot nu toe elke dwang bij het steriliseren van de hand gewezen. amenwerking een verklaring van Amnesty In- mational, uitgegeven in Londen irdt gezegd dat er ernstige aanwfj- igen bestaan dat de geheime msten van Uruguay en Argentinië nam uw samenwerken bij het ontvoe- ande Hij zal naar wordt aangenomen het vertrouwen van de westelijke zaken wereld in het beleid van de regering van generaal Videla proberen te her stellen. Hij zal proberen financiële hulp en investeringen uit Nederland los te peuteren. Ook het solidariteitscomité Argenti- nië-Nederland heeft in een telegram aan de minister-president zijn be zorgdheid uitgesproken over de eco nomische en politieke situatie in het land. Ze vragen de premier in de gesprekken met minister Martinez Hoz de sociaal-economische gevol gen van het economisch plan van de regering van Argentinië ter sprake te brengen. MEXICO (UPI) Duizenden mensen in Centraal Mexico hebben te lijden van grote wateroverlast. Helicopters van het Mexicaanse le ger zijn reddingsoperaties begonnen door bewoners weg te halen van de daken van hun geïsoleerde huizen. De overstromingen zijn het gevolg van voortdurende regenval mil van de 31 Mexicaanse deelstaten. Vol gens de Mexicaanse krant El Sol zijn 150.000 mensen door de watero verlast getroffen. OTTAWA (AP) Het lagerhuis van het Canadese parlement heeft giste ren met 131 tegen 124 stemmen een wetsvoorstel aangenomen, waardoor de doodstraf voor alle civiele misda den wordt afgeschaft. Voor een aantal overtredingen onder de nationale defensiewet kan nog steeds de doodstraf geëist worden. De wet die zo snel mogelijk in wer king treedt, vervangt een oude wet waarin de doodstraf stond op moord op politieagenten en cipiers in functie. Een afgevaardigde van Missouri op de parlijronvcntie van de democraten werd de emotie gisteren te veel. Hij ging onderuit en werd later voor onderzoek in een ziekenhuis in New York opgenomen. NEW YORK (Reuter, UPI, AP) De Democratische Partij in de Verenigde Staten, die in een zeldzame sfeer van eenheid haar conventie in New York houdt, heeft vannacht oud-gouverneur van Georgia Jimmy Carter aangewezen als' de officiële kandidaat der partij voor het presidentschap. De meeste opiniepeilingen wezen gisteren uit dat Carter zijn Repu blikeinse rivalen voor het presi dentschap, de huidige president Gerald Ford of de vroegere gou verneur van Californië, Ronald Reagan, kan verslaan en de ver schillende afgevaardigden naar de Democratische conventie lie ten er in hun redevoeringen dan ook geen twijfel over bestaan: de Democraten komen terug in het Witte Huis. De Republikeinen vergaderen over hun cindkeus in augustus in Kansas City en daar zal het een stuk spannender worden Ook het probleem van Carter wie aan te wijzen als zijn kandidaat voor het vice-presidentschap na dert een oplossing. Vandaag zal hij. zijn .running-mate" aanwij zen. De keus is uiteindelijk be perkt tot twee mensen: Senator Edmund Muskie uit Maine en Se nator Walter Mondale uit Minne sota. Mondale. als liberaal zou de machtige vakbonden en veel zwarte stemmen tot zich kunnen trekken, terwijl Muskie. als rooms-katholiek voor de baptist Carter rooms-katholieke stem men zou kunnen verwerven. Bei de Senatoren komen van noorde lijke staten en ook dat is gunstig omdat Carter zelf uit het zuiden komt. De conventie had al eerder een partijprogramma aangenomen waarin onder meer staat: het aan knopen van krachtiger banden met andere democratieën, het vergroten van de vriendschap met de landen van de Derde We reld. het voortzetten van het be leid van ontspanning met de Sow- jet-Unie (doch het handhaven van een krachtige militaire positie en het voeren van een zonodig harde buitenlandse politiek tegenover de Sowjet-Unie). Verder zal Car ter. als hij gekozen wordt al het mogelijke doen om de werkloos heid terug te dringen. Ook zal een goed en ordelijk begin gemaakt worden met het uitvoeren van fe derale programma's ten aanzien van de ziektekostenverzekerin gen en een gegarandeerd inko men. Voorwaar een nobel, maar toch wel wat vaag streven. Openhartigheid Sprekers op de conventie hebben zich sterk gemaakt voor „een nieuwe openhartigheid" in de bui tenlandse politiek. ..Laat het goed worden begrepen dat de buiten landse politiek niet het exclusie ve domein is van de minister van buitenlandse zaken" aldus Sena tor Frank Church, die wilde dat het Amerikaanse Congres ook wordt betrokken bij belangrijke internationale beslissingen. Intussen heeft het Sowjet- persbureau Tass laten weten dat het Democratische program anti- Russische elementen bevat. Tass beschrijft het program als „dub belzinnig van aard" en bedoeld „om dc verschillende groepen binnen de partij bijeen te hou den." Moskou zou liever willen dat de zittende president blééf zitten of zoals Onze medewerker Victor Zorza het uitdrukte: „Breznjew zou wel op Ford stemmen". LOESAKA, DAR ES SALAAM (Reuter. UPI, ANP) De Chine se vice-premier Soen Tsjoen heeft gisteren de 1860 kilometer lange Tanzam-spoorlijn, China's grootste hulp-project .in hej. buitenland, officieel overgedragen aan president Julius Nyerere van Tanzania en president Kenneth Kaoenda van Zambia. De spoorlijn is al sinds oktober vorig jaar in gebruik, maar pas gisteren werd het eigendom en beheer offi cieel overgedragen aan Zambia en Tanzania. De plechtigheid, die plaats vond in Kapiri Mposhi, het Zambiaanse eindpunt op 200 kilome ter ten noorden van de hoofdstad Loesaka. betekent de bekroning van een groot karwei waar zes jaar aan gewerkt is, en dat door westerse lan den niet levensvatbaar werd geacht. Ook de presidenten Moboeto Sese Seko van Zaire en Seretse Khama van Botswana, die ook van de lijn gebruik gaan maken, waren voor de plechtigheid uitgenodigd. Vooral voor Zambia dat niet beschikt over zeehavens was de spoorlijn van groot belang. De uitvoer van het Zam biaanse koper stuit op grote moei lijkheden sinds Zambia, na een conflict met Rhodeslë. in 1973 de spoorverbinding door Rhodesië af sloot. De tweede belangrijke verbin ding voor Zambia, de Benguela- spoorlijn naar de Angolese havens Benguela en Lobito, is al bijna een jaar lang buiten gebruik als gevolg van de burgeroorlog in Angola. Nog steeds zijn niet alle trajecten van deze spoorlijn veilig. Maar als de Benguela-lijn weer volledig geopend zal worden, zal het belang van de Tanzam-lijn een stuk minder zijn, met name omdat de capaciteit van de laatste minder is dan die van de Benguela-lijn. De Chinezen boden aan de spoorlijn te bouwen, toen Zambia mogelijk heden naging om nieuwe wegen voor zijn in- en uitvoer te vonden. In de koloniale infrastructuur was het toenmalige Noord-Rhodeslë (nu Zambia) sterk gericht op Zuid- Rhodesië. waar het blanke minder heidsbewind van premier Ian Smith in 1965 eenzijdig de onafhankelijk heid uitriep. Tanzania bood een ver binding naar de havenstad Dar Es Salaam aan om het bevriende Zam bia minder afhankelijk te maken van het blanke Rhodesië en het toen nog door Portugal overheerste Angola. Maar niemand was in eerste instan tie bereid een spoorlijn te bouwen" Achtereenvolgens lieten de we reldbank, Engeland. Canada en de Verenigde Staten weten dat het pro- ject technisch erg moeilijk, en eco nomisch niet rendabel was. Toen kwam het Chinese aanbod, tegen aantrekkelijke voorwaarden. China gaf Tanzania en Zambia een rentelo- ze lening ter waarde van 415 miljoen dollar, waarvan elk land de helft zal terugbetalen over een periode van 30 jaar. te beginnen in 1983. Vorige week stemde de Chinese delegatie tijdens besprekingen in Loesaka er- mee in af te zien van terugbetaling van een extra kosten-post van 45 miljoen dollar. Ook werd een technische overeenkomst getekend. waaronder China 1000 man technisch personeel zal leveren voor tenminste de komende twee jaar voor onderhoud van de spoorlijn. Tijdens het hoogtepunt van de werkzaamheden werkten er 15000 Chinezen en 36000 Afrikanen aan de. „grote Oehoeroe-lijn" (spoorlijn van de vrijheid), die behalve 1800 kilome ter spoorlijn ook zo'n 300 bruggen en 19 tunnels door vaak ontoegankelij ke gebieden aanlegden. NAIROBI, LONDEN (Reuter, UPI, AP) In de Keniase hoofdstad Nairobi zijn gisteren een aantal Britse staatsburgers vanuit Oeganda aangekomen. Ook kwamen opnieuw Keniase vluchtelingen de grens met Oeganda over. Volgens ooggetuigen bevonden zich Radio-Oeganda heeft gisteren be-. onder de Britten die op het vliegveld van Nairobi aankwamen een groot aantal kinderen. Het Britse commis sariaat in Kenia maakte bekend dat er nog geen maatregelen getroffen zijn van de opvang van Britten die Oeganda verlaten en dat officieel niets bekend was over de komst van de gisteren aangekomen groep. „Ik zou dit niet willen omschrijven als het begin van een grote uittocht", aldus een woordvoerder van het ho ge commissariaat. Hij wist niet of de Britse onderdanen Oeganda voor goed verlaten of slechts tijdelijk naar het buitenland vertrokken zijn. Ook het Britse ministerie van bui tenlandse zaken liet gisteren weten nog geen plannen te hebben de in Oeganda verblijvende Britten te evacueren. De meeste van de ongeveer 500 nog in Oeganda verblijvende Britten zijn missionarissen en zendelingen die vaak zijn ingeschakeld bij het onder- Wijs. Volgens het ministerie in Lon den zijn zij op de hoogte van de situatie in Oeganda en mans genoeg zelf te beslissen wanneer ze het land willen verlaten richt dat de defensie-raad waarvan president Idi Amin voorzitter is, En geland heeft gevraagd zijn tijdelijke hoge commissaris in Oeganda, Ja mes Horrocks terug te trekken van wege ..zijn betrokkenheid bij de zio nistische invasie". Horrocks heeft vanuit Londen de uitdrukkelijke opdracht gekregen „op zijn post te blijven" totdat Amin hem eventueel officieel zou uitwijzen. De nieuwe crisis in de Brits- Oegandese betrekkingen is ontstaan nadat Amin er niet in geslaagd was duidelijkheid te verschaffen over het lot van de vermiste gijzelaar me-, vrouw Dora Bloch. die na de Israë lische actie uit een ziekenhuis in. Kampala verdween. Zij is hoogstwaarschijnlijk in Oeganda om het leven gebracht. In Nairobi heeft de politie grote aan tallen mensen opgepakt in verband met berichten als zouden oegandesc agenten Kenia zijn binnengedron gen om Keniase critici van Amin om het leven te brengen. oor Johan ten Hove 99 India zitten momenteel naar hatting tussen de 80.000 en 0.000 mensen om politieke denen in de gevangenis en len van hen staan bloot aan ig ..llare martelingen, n hee ;ie vo zegt q r Hiremath. die als coör- Beki ator van <je organisatie „Indians *"ei Democracy" een reis langs Euro- m se steden maakt en onlangs ook !U isterdam aandeed. ..Indians for enlaj mocracy" is een organisatie van &ej liërs in het buitenland, vooral de ,ptC°b renigde Staten, die opgezet werd .5' dat premier Indira Gandhi op 26. h 1975 de noodtoestand in India pndigde. Op grond van de nood- itand werden tienduizenden le- van de oppositie gevangen gezet, rd de pers aan banden gelegd, een ikJ( ital grondrechten opgeschort en d algemene verkiezingen, die in fe- j lari van dit jaar hadden moeten natsvinden, uitgesteld. groep ..Indians for Democracy" het zijne bijdragen aan herstel de democratie en de bescher- ig van de rechten van de mens in Ha. Daartoe probeert de organisa- de publieke opinie In de wereld te '•iliseren door middel van het vrr- laffen van informatie over de hui- [e toestand in India Verder verza lt de groep gegevens over de poli- :e gevangenen en probeert ze de ilieleden van de gevangenen zo- 1 mogelijk bij te staan en h )r e s aen o IS Si nen te komen'aldus Hiremath. „De regering in India heeft de laatste tijd geen cijfers gegeven en de cijfers die ze vorig jaar gaf spraken elkaar te gen". Op 23 augustus vorig jaar zei de Indiase minister van informatie. Shukla, dat er minder dan 10.000 mensen gearresteerd waren, terwijl Amnesty International (de organisa tie die zich internationaal bezig houdt met het lot van politieke ge vangenen) uit de officiële statistie ken van de verschillende Indiase deelstaten kon berekenen dat er meer dan 17.000 mensen gevangen zaten. De Indiase oppositie zei toen dat er al minstens 200.000 mensen waren opgepakt. Een aantal van hen werd weer vrijgelaten, onder wie de leider van de anti-corruptie campagne Jaya Prakash Narayan, die op 12 november '75 ernstig ziek uit de gevangenis werd ontslagen nadat hij vijf maanden volstrekt ge ïsoleerd was gehouden. In januari en maart van dit jaar vonden weer grootscheepse arresta ties plaats toen de regering het be stuur van de deelstaten Tamil Nadoe en Goejarat, waar de Congres-partij nog niet de dienst uitmaakte, over nam. „Er worden wel mensen vrijge laten. maar aan de andere kant gaan de arrestaties ook onverminderd door Onze schatting is dat er mo mentcel minstens 80 000 mensen op politieke gronden gevangen zitten, en dan meestal zonder enige vorm van proces". rapport bij zich heeft waarin honder den gevallen van martelingen met naam en toenaam beschreven wor den. Het rapport is samengesteld uit gegevens die „Indians for Democra cy" toegespeeld kreeg van de Lok Sangharsh Samati, een samenwer kingsverband van de vier be langrijkste Indiase oppositiepartij en: de Jana Sang, de Bharatya Lok Dal (BLD) de Indiase Volkspartij, de socialisten en de Congres—partij, (een afscheiding van Indira Gandhi's eigen regerende Congrespartij.) In het rapport staan de gebruikelijke mensonterende marteltechnieken variërend van bewusteloos slaan, toedienen van elektrische schokken, onthouden van voedsel en water en het gedwongen drinken van de eigen urine, isolatie, bedreigingen tot het verminken door middel van bran dende sigaretten en andere voor werpen. De familieleden worden meestal niet op de hoogte gesteld van de ver blijfplaats van de gevangenen,zodat ze In grote onzekerheid achter blij ven. Men weet meestal niet eens op welke gronden mensen gevangen ge nomen worden. Onder de wetten die sinds de noodtoestand door het par lement gejaagd zijn ls het mogelijk dat een persoon twee jaar in de ge vangenis verdwijnt zonder dat er een aanklacht bekend wordt gemaakt. Ook het recht op verdediging geldt in zulke gevallen niet lan lOU( e he ie m ijfers :t ov Martelingen an nds de pers aan banden is gelegd ,g 111 India is het moeilijk om achter de ite aantallen politieke gevange ,.En dat er op grote schaal gemarteld wordt is zeker. Wij beschuldigen de regering van Indira Gandhi er niet van deze martelpraktijken bewust te stimuleren, maar wel dat zij deze toestaat en er geen maatregelen te gen neemt", aldus Hiremath die een Stakingsleider Een schrijnend geval is dat van de bekende Indiase oppositieleider en spoorwegstakingsleider Georges Fernandes. over wie zijn moeder Ali ce Fernandes een brief aan premier Gandhi schreef. Op 1 mei werd haar tweede zoon Lawrence meegenomen voor een gesprek over haar derde zoon Michael, die al sinds 22 decem ber vorig jaar zonder proces gevan gen zit. Maar het was de autoriteiten in feite te doen om haar eerste zoon. de vakbondsleider Georges Fernan des. die nog steeds voortvluchtig was. Lawrence werd gedurende een maand zo zwaar mishandeld dat zijn moeder hem als een geestelijk en lichamelijk wrak terug zag. En de martelingen hadden blijkbaar suc ces. want begin juni werd Georges Fernandes in Calcutta gearresteerd. Zijn verblijfplaats ls niet bekendge maakt en ook is er geen officiële aanklacty tegen hem ingediend. Ge orges Fernandes was één van de wei nige Indiërs die een voorstander was van gericht geweld tegen de rege ring. Hij zou betrokken zijn geweest bij een aantal incidenten, zoals het opblazen van spoorwegbruggen Vanwege zijn gewelddadig verzet stond hij op gespannen voet met Jaya Prakash Narayan die, geheel in de lijn van de vroegere nationale held Mahatma Gandhi, geweldloos te werk wil gaan. Maar ook de volge lingen van Narayan menen dat de arrestatie van Fernandes een ernsti ge slag betekent voor het Indiase verzet. Ontruiming Een ander voorbeeld van de huidige rechteloosheid van de Indiase bevol king is de ontruiming van de Bom- bayse krottenwijk ..Janata Colony" waarover in Trouw van 12 mei al eerder bericht werd. Deze wijk, die er een voorbeeld van was hoe bewoners in een wanhopige situatie van een krottenwijk een leefbare ge meenschap wisten te maken werd op 16 en 17 mei met behulp van 10.000 politiemannen ontruimd. De onge veer 75.000 bewoners werden naar „Cheetah Camp" overgebracht, een maagdelijk stuk grond buiten de v-i v ;Ht'L r U Tv - Een dag voor de uitroeping van de noodtoentand in India eiste oppositieleider Jaya Prakaseh Narayan, het aftreden van premier Indira Ghandi. Dc dag daarop werd hij ten gevolge van de bepalingen van de noodtoestand gearresteerd stad. waar zc een ruimte per gezin toegewezen kregen die nog niet de helft was van de ruimte in Janata Colony Verder is het hele gebied zo klein dat een kwart van de bewoners er niet eens kan wonen Waar deze mensen heen moeten is nog niet bekend. De ontruiming, die als een militaire actie georganiseerd was. ging tegen de verwachting in met weinig geweld gepaard. Wel werden 18 mensen ge arresteerd. Schrijnend is in dit geval dat de bewoners van Janata Colony moesten wijken voor de recreatie behoeften van de 3500 medewerkers van het centrum voor atoomonder zoek (Bhaba Atomic Research Centre) die met behulp van een on der de noodtoestand aangenomen wet de 75.000 bewoners uit hun wo ningen" wisten te verdrijven Dit is zeker niet de eerste stap in de „verfraaiing van de Indiase grote ste den". In Delhi werden in april ruim 125 000 bewoners uit hun hutten ver dreven. Hierbij werd veel geweld ge bruikt en een tiental mensen kwam om het leven Het is ooft np*t de laatste stap. In oktober van dit jaar wacht nog eens 20.000 mensen in Bombay hetzelfde 'Ï6t'. nooliirn -

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7