Welzijnswerkers boos over weren Turkse christenen dichtbij Dmmentaar de rest iet-gebonden 'slanden eens iver persbureau Beslissing over vluchtelingen willekeurig genoemd 'LAT wijst op chending rechten n Argentinië Drie arbeiders bij ongeval op werf gedood Geheim besluit van kabinet gelaakt Twee mensen bij botsing gedood M LflTEN WE DE REST NIET VERGETEN... die ene duik kan fataal zijn ontruimd telefoontje overval nest het weer Weinig regen verwacht weerrapporten strandweer fi WARTfcNSDAG 14 JULI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 ie te Paj eshali iris Bc est wc ossini dc rest nog", zal het wat achtende commentaar moeten en op het besluit van de Euro- Raad om in 1978 Europese jdczingen mogelijk te maken klinkt een beetje sceptisch en dankbaar, want de overeensiem- over de zetelverdeling is op zelf een positief punt. Maar wij elkaar in Europa en |ral' als Nederlanders onder el- r zo lang en zo vaak voorge- den dat die hele Europese een- tding vanzelf zou gaan als er fcr eenmaal een begin was,.dat er ermijdelijk een kater moest vol- op dat naieve en prille enthousi- £3 li odz ëi verv !gl; o !W DELHI (AFP) In New Delhi '^gisteravond de ministersconferen- van de niet-gebonden landen indigd met de officiële be- 'ndmaking van de vorming van pool van persbureaus van de den-landen. ■n commissie van vyftien leden. r t voorzitterschap van India, zal irden belast met de coördinering de activiteiten van de persbu- Geen van de persbureaus zal n dominerende rol spelen. De pool open voor alle persbureaus de niet-gebonden landen. ,{hdei irdi -im e aus. i n d aa; n flj? nadruk wordt erop gewezen dat niet gaat om de vorming van een iupranationaal persbureau". De bördinatie-commissie zal elke drie iar worden gekozen en wel aan het n van het jaar waarop een „top- önferentie" van de organisatie irdt gehouden Elk deelnemend ersbureau dient zelf de kosten van jn deelneming te dekken. vorming van de pool zal volgen- maand in Colombo de hoofdstad an Sri Lanka ter goedkeuring wor- en voorgelegd aan de staats- en ïgerin^shoofden van de niet- ebonden landen. door James Dorsey AMSTERDAM „Het besluit van staatssecretatis Zeevalking van justitie om geen Turkse christenen meer in ons lan welzijnswerkers in Nederland, die nauw bij de opvang en begeleiding van vluchtelingen betrokken zijn, op de jongste beslissing van Zeevalking met betrekking tot vluchtelingen zaken. I is iedereen inmiddels duidelijk orden: de landen van de Euro- gemeenschap zijn al op zoveel jiten met elkaar verstrengeld, dat Jéén niet meer zonder dc ander V maar politieke samenwerking ler nauwelijks. Dat zo hoopvol boete begin blijkt slechts de aan- 1 te zijn geworden voor een ge ldige en schier oncontroleerbare feaucratie, die het moet stellen Jder de belangstelling van brede van de bevolking in de Iden. Izijn gigantische bedragen en niet Ier te wegen hoeveelheden papier »endeerd aan voorlichting met icdoeling een vonkje belangstel- I voor het gebeuren in Brussel en aatsburg te wekken bij wat dan ,,de belanghebbenden" zijn, van de resultaten van die veldige inspanning hebben wij :n hoge muts op. hoe moet het dan straks met die rkiezingen? Het is echt niet aan- melijk dat ook al zouden dc litiekc partijen er zich nu in een rkiczingscampagne veel intensie- r mee gaan bemoeien in twee jr tijd opeens een brede stroom ipolitiek goed gemotiveerde kie- 5 van de Shetland eilanden tot 3 ilië kan worden gewekt. irom moeten deze eerste verkie- Igen begroet worden als niets ter dan een mogelijkheid, die* st op veel langere .termijn iets gaan betekenen, zoals trouwens dat eerste rechtstreeks gekozen lement gezien kan worden als kans om meer bevoegdheden t dat parlement te verwerven, ïjglög zijn mogelijkheden, maar er gaat wijzil gelukkig misschien zelfs wel vrai tts goeds vanzelf, a woraj inga Got zoii fei celijl Sod< >am vloed te klj pijn. n. als im zond IOOI zoiefcL izak< 1 dus nstan jerdi sprei hem cherj ;en aken. i het t luk leen net rusttf' id in lonaai a pussy an een verslaggever 1TRECHT De Argentijnse minis ter van economische zaken. José lartinez de Hoz. die een rondreis laakt door Europa, zal donderdag i Den Haag een gesprek hebben iet minister Duisenberg (financiële aken). CLAT Nederland, solidari- eitsbeweging met de democta- "I ische en onafhankelijke vakbewe- ing in Zuid-Amerika. wil dat minis- ?r Duisenberg bij die gelegenheid .fe sociale en politieke situatie in y Lj irgentinië ter 6prake brengt. een telegram aan minister- •sident Den Uvl vraagt CLAT de •windsman om tijdens het onder- 'ud „op de meest duidelijke wijze 'llling te nemen tegen de zich nog eds uitbreidende schending van msenrechten en van vak- •ndsrechten in Argentinië en tegen Ie voortdurende vervolging van po- itieke vluchtelingen in dit land 'osé Martinez de Hoz brengt tijdens Ijn rondreis onder meer bezoeken 'an Zwitserland. Frankrijk. West- ^uitsland. Groot-Brittannië, Span je Italië en België Begin deze week maakte het minis terie van justitie bekend, dat beslo ten was een aantal reeds in ons land verblijvende Turkse christenen offi cieel toe te laten. Er werd echter aan toegevoegd, dat „gezien de zeer be perkte mogelijkheden die een klein e dichtbevolkt land als Nederland op dit gebied nu eenmaal heeft, het niet in de bedoeling ligt om meer van deze groep toe te laten. Overigens zal de aandacht van de Hoge Commissa ris voor de Vluchtelingen op het pro bleem worden gevestigd, het het ver zoek om te bevorderen, dat ook an dere landen het hunne tot de oplos sing daarvan bijdragen". Deze ver klaring werd in Nederlandse wel- zijnskringen met verontwaardiging ontvangen. Discriminate De Turkse christenen, die voorname lijk tot de Syrisch-Orthodoxe Kerk behoren, wonen in de zuidoostelijke provincies Mardin en Midyat in Tur kije. Gedurende deze eeuw kregen zij het vrijwel altijd zwaar te verdu ren in hun vaderland. Slechts met moeite kunnen zij hun eigen taal en cultuur handhaven. Van tijd tot tijd moeten zij zelfs voor het leven vrezen. Hoge functies bij de overheid of in het leger zijn voor hen niet wegge legd. Gevluchte Turkse christenen kunnen eindeloze verhalen vertellen over de schendingen van de men- senrdchten in oost-Turkije. Ver krachtingen. moord, diefstallen van land en vee en gedwongen bekerin gen tot de islam zijn aan de orde van de dag. Na de oorlog tussen Grieken land en Turkije over de kwestie Cy prus en met de bloedige burgeroor log in Libanon is discriminatie van christenen in Turkije toegenomen. Plaatselijke moslem,sc leiders heb ben tot een boycot van de christenen opgeroepen: van hen zou niets meer gekocht moeten worden Uit de Libanon naar zuidoost- Turkije gevluchte moslems, die daar familie hebben of er vandaan ko men. sporen de Turkse moslemse bevolking aan om „de wandaden van de christenen in Libanon te were- ken". Deze oproepen vallen in goede aarde in Turkije, waar het extreme nationalisme pp dit ogenblik hoogtij viert. Fascistische groepen, die ten dele aan Turkse regeringspartijen verbonden zijn. keren zich op basis van de theorie van het zuiver-Turk- zijn tegen alle „vreemde minderhe den" in Turkije. Volgens deze groe pen zijn alle minderheden als Grie ken, Koerden. Armeniërs (waartoe de meeste Turkse christenen beho- ten» en joden anti-Turks en dus com munistisch. Staatsburgerschap In deze situatie willen de Turkse christenen, die in staat, waren om naar het buitenland uit te wijken niets liever dan hun Turkse staatsburgerschap voor een ander inruilen De Turkse christenen emi- geren (wat hun steeds moeilijker wordt gemaakt» meestal of naar Zweden of naar Nederland. De keuze van deze beide landen is op zichzelf niet zo vreemd Zweden heeft name lijk na de onafhankelijkheid van Li banon aan het einde van de jaren vertig achthonderd Syrisch- orthodoxe christenen opgenomen. Omdat er nu een grote Turks- Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Drie Nederlandse werknemers van de Schiedamse scheepswerf Wilton Fijenoord zijn gistermiddag om het leven gekomen en een Britse werknemer werd zwaar gewond toen zij aan boord van de bulkcarrier Orania (35 000 ton) terechtkwamen ondereen plaat van zes ton. die door nog onbekende oorzaak begon te schuiven. De slachtoffers zijn de 62-jarige scheep maker J. C. Beekman uit Rotter dam, de 57-jarige scheepmaker W. Vermaas en zijn 49-jarige collega D. Wever, beiden uit Schiedam. De zwaargewonde man moest met een kraan worden bevrijd uit zijn beknelde positie tussen twee af scheidingsplaten. Een vijfde werknemer, die voor gascontrole in het ruim aanwezig was. kon aan het ongeluk ontsnappen, de plaat kwam enkele centimeters achter zijn hie len terecht. Het ongeluk gebeurde om ongeveer kwart voor twee. De drie slachtof fers en de ernstig gewonde zijn scheepmakers De bulkcarrier Ora nia. die onder Noorse vlag vaart, is speciaal ingericht voor het vervoer van auto's. Drie platen van elk zes ton zorgen ervoor dat de auto's blij ven staan. christelijke gemeenschap in Zweden bestaat cn er ook vele familiebanden zijn hebben zich in de afgelopen maanden al meer dan vijftienhon derd nieuwe christelijke vluchtelin gen uit Turkije in Zweden gemeld Om de spontane toeloop af te rem men. 'heeft Zweden onlangs de visu movereenkomst met Turkije eenzij dig opgezegd Dit wil echter niet zeggen, dat individuele gevallen, die zich aan de Zweedse grens melden, niet in behandeling worden genomen. In Nederland liggen de zaken echter anders Turkse christenen kwamen reeds meer dan tien jaar geleden naar Nederland omdat zij als gastar beiders door Nederlandse bedrijven in het oosten van ons land geworven werden Deze uitwijkmogelijkheid hebben zij echter nu niet meer. om dat de Turkse regering de werving in oost-Turkije niet meer toelaat. In juni verleden jaar werd het eerste asielverzoek van een Turkse christen ingediend. Het werd echter door het ministerie van justitie afge wezen. Nederland wilde noch de sta tus van vluchteling noch de status van asielgerechtigde aan deze Turkse christen toekennen. welijks woorden over", zei een vluchteling mij. Om de willekeurig heid van het Nederlandse beleid aan te tonen, wees hij op de behandeling van Chileense vluchtelingen in ons land. „Terwijl de Chilenen. die naar Nederland worden uitgenodigd. Staatssecretatis Zeevalking telingen nooit en te nimmer naar hun land van herkomst worden te ruggestuurd. Gastarbeider Progroms Volgens Zeevalking is namelijk bij de Turkse christenen geen sprake van een vluchtelongenprobleem; volgens hem zijn het humanitaire gevallen. Volgens anderen zou er in Turkije bovendien geen sprake zijn van vervolging van overheidswege maar van progroms. dat wil zeggen: vervolgingen door de plaatselijke bevolking. Dat lijkt echter een ui terst zwakke argumentatie, want de geschiedenis van de progroms tegen de joden in Oost-Europa leert dat deze meestal door de overheid wer den gestimuleerd, of dat de overheid op z'n minst het klimaat waarin progroms mogelijk zijn schept. Bovendien zal men de Turkse chris tenen. door hen bij voorbaat niet als vluchtelingen aan te merken, in een situatie manoeuvreren, waarin zij geen enkele rechtsbescherming, na tionaal noch internationaal, genie ten. Want volgens de Vluchtelingen- conventie van Genève mogen vluch- Om deze verplichting te omzeilen hebben verschillende landen (waa ronder ook Nederland) de juridische status van asielgerechtigde ge creëerd. Dit betekent, dat er een verdeel-en-heers-politiek onder vluchtelingen wordt gevoerd. De status van vluchteling houdt in, dat men een paspoort kriigt dat vijf jaar geldig is en daarna automatisch ver lengd wordt. Maar de status van asielgerechtigde betekent niet meer dan dat men als gastarbeider wordt toegelaten De asielgerechtigde valt onder geen enkel internationaal ver drag, en moet dus voortdurend om zijn toekomst bezorgd zijn. Welzijnswerkers hebben voor deze juridische handelswijze geen goed woord over ..De regering wil zich gewoon de handen vrij houden De beslissing wie asielgerechtigd is en wie vluchteling, is namelijk in feite een willekeurige beslissing van de Nederlandse overheid", aldus Roel Fernhout van de Samenwerkings- commissie voor vluchtelingen. Maar niet alleen de beslissing om geen Turkse christenen in ons land meer toe te laten, hetzij als vluchte ling hetzij als asielgerechtigde. heeft grote verontrusting in kringen van welzijnswerkers veroorzaakt Veel ernstiger vindt men het geheime be sluit van de .ministerraad van verle den week om jaarlijkse maxima voor toelating van asielgerechtig den in Nederland vast te stellen. „Hiervoor heb ik eigenlijk nog nau- Willekeur De willekeurigheid van het Neder landse vluchtelingenbeleid, zoals het in het geval van de Koerdische vluchteling naar voren kwam, mani festeert zich opnieuw bij de Turkse christenen. Net als in het geval van de Koerden is de afwijzing van de eerste asielaanvraag van een Turkse christen zo gedateerd, dat beroep bij de Kroon niet mogelijk is. Om be roep bij de Kroon aan te kunnen tekenen moet een vluchteling name lijk volgens het ministerie van justi tie een jaar voor de datum van zijn verzoek in Nederland verbleven heb ben. Onze eerste vluchteling uit Tur kije arriveerde in Nederland op 26 juni 1975 en deed zijn aanvraag op 30 juni 1975. De afwijzing van zijn aanvraag is gedateerd 29 juni 1976. Het is alsof Zeevalking de democra tische weg van beroep van tevoren wil afsnijden In kringen van welzijnswerkers twij felt men er echter aan of hiermee het laatste woord gesproken is. Naar hun mening geldt niet de datum voor de aanvraag, maar de datum van aankomst in Nederland om bij de Kroon beroep tegen een besluit van het ministerie van justitie te kunnen aantekeken „Het zijn mooie zinsneden, maar het zou inte ressant zijh om de zaak voor de Raad van State uit te vechten", al dus deze zegslieden. Van een verslaggever WERNHOUT iN Br i- Bij een bot sing op de oude E 10 bij Wernhout tussen een auto en een vrachtwa gencombinatie zijn de bestuurders van beide auto's omgekomen. In de personenauto zat de 24-jarige P A. A van den Goorberg uit Prinsen beek. de trekker met oplegger werd bestuurd door de veertigjarige J. Negroni uit Peyruis in Frankrijk. DE- i.i VAN EEN LEZER- Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boe- kenbon. <35 V onder redactie van loes smit Elke iveek lees je het wel een of meer keren in de kranten: alweer iemand in zee verdronken Zwem men in zee is nu eenmaal le vensgevaarlijk. Onverioachte diepe kuilen, plotselinge kram pen. verraderlijke stromingen kunnen allemaal fataal zijn voor wie te ver in zee gaat. al ziet het water er nog zo rustig en betrouw baar uit. Een zwembad is op het eerste gezicht veel veiliger, maar ook die veiligheid is betrekkelijk. Zo'n zwembad is tamelijk over zichtelijk. er is altijd toezicht, maar juist als het er druk is ge beuren daar geregeld ongeluk ken. die de slachtoffers voor de rest van hun leven invalide kun nen maken. Een ernstige waarschuicing be reikt ons van directeur geneesheer A Verkuyl van het revalidatiecentrum De Hoog straat in Leersum. Hij schrijft: ..De vrees die we al hadden toen de zomer zo warm werd. is be waarheid de eerste meldingen in het revalidatiecentrum De Hoogstraat in Leersum komen al weer binnen van mensen, die ten gevolge van een duik in het water hun halswervels hebben gebro ken en geheel of grotendeels ver lamde ledematen hebben opge lopen. Ieder jaar weer zijn wij getuige vgn dergelijke rampen: iemand springt (duikt) in ondiep, troebel, onbekend waterhij springt in een overvol zwembad bovenop een andere zwemmer en ineens kan hij (zij) armen en benen niet meer bewegen, als er geen hulp wordt verleend, verdrinkt het slachtoffer Er volgt opname in een ziekenhuis, later in een daar toe geoutilleerd revalidatie centrum. Zelden vindt er volledig herstel plaats: veelal wordt zo iemand voor zijn verdere leven rolstoelpatiënt. En dit alles is te voorkomen. Laten de exploitanten van zwem baden waarschuwen. Waarschuw als ouders. Laten de zwemmers zelf hun verantwoordelijkheid beseffen: nooit duiken in water dat je niet kent en waarin soms voorwerpen liggen; nooit duiken als er iemand, ook bij de duikplank. rondzwemt: nooit in ondoorzichtig of ondiep water duiken. Deze halsbrekende toeren kun nen je je leven, je gezondheid kosten en dat moet voorkomen worden Een geicone rustige zwemmer loopt nauwelijks risico. Maar springers erl duikers moeten op passen: die ene verfrissende duik in een vol bassin of een onbeken de plas kan fataal zijn. In een overvol zwembad als dit is de kans groot dat een springer of duiker bovenop een zwemmer terechtkomt met alle gevolgen vandien. De Londense telefoniste Valenti- na kon niet buiten haar vriendje Bruno. Tien, twaalf keer per week belde ze hem op om hem te zeg gen hoeveel ze wel van hem hield. Ongelukkig genoeg woont Bruno helemaal in Ontario. Canada, en de telefonische liefdesverklarib- gen kostten dan ook een aardige ccent: om precves te.zijn: sinds aprils vorig jaar bijna tienduizend Engelse ponden oftewel zo'n vijf tigduizend guldend Nederlandse guldens. Niet aan Valentina, maar aan haar baas. want ze belde al tijd even tussendvor op de centra le van het bedrijf waar ze wwerkt. Dat hoort natuurlijk niet en die halve ton had het bedrijf best zelf kunnen gebruiken, reden waarbm Valentina (26) bij de rechter moest kvmen. „Je bent een keurig meisje, maar je hebt je door de liefde tot oneerlijkheid laten ver leiden", sprak die streng, maar vaderlijk. Ze hadden een schitterende ruim te gevonden om met hun bandje te repeteren: een zaal in een Utrechts bankgebouw, waar ze zich elke zondagmiddag tussen twaalf en zes ongestoord muzi kaal konden uitleven. Wekenlang ging het allefnaal prima totdat, lezen we in het Utrechts Nieuwsblad, een buurtbewoner die van niets wist. om kwart over elf on zo'n zondag de vier mannen met hun grote tassen en koffers de verlaten bank binnen zag stap pen. „Een overval", dacht die en belde gauw de politie. Die zette de omgeving fluks af. maar nog voor de politie tot daden kon over gaan. kwamen andere buurtbewo ners vertellen dat er zondags al tijd een bandje in de bank oefen de Niets aan de hand dus. behal ve dan dat de directie van de bank. waar een van de vier muzi kanten werkt, van helemaal niets wist Nauwelijks was de rechterlijke macht van de Siciliaanse stad Messina in alle statigheid gezeten en hadden ook de beklaagde, de getuigen en het publiek zich in iets eenvoudiger zetels neergezet of iedereen, in hoogheid gezeten of niet. begon te schuifelen, te wiebelen en ten slotte te krabben Eerst nog vrij onopvallend, maar allengs werd het algemeen gekrab zo hinderlijk dat de rechter de zitting ophief nog voordat die was begonnen Achteraf bleek wie in feite de volle rechtszaal ontruimd had: een legertje vlooien die daar twee weken honger hadden zitten lijden sinds een ruimschoots van dit gedierte voorziene zwerfhond kans gezien had acht jongen in de zaal te werpen. Het nest werd na twee dagen ontdekt en buiten de deur gezet, maar de vlooien zag men over het hoofd. Twee weken bleef de zaal ongebruikt en al die tijd hadden de diertjes geen drup pel bloed te drinken, zodat ze gretig hun laatste krachten had den verzameld om zich op de eerste mensen te werpen die de zaal na al die tijd betraden Ergens tussen half vijf 's middags en de volgende ochtend vroeg heeft een merelpaar een toppres tatie geleverd: het bouwde een compleet onderkomen voor een flink gezinnetje-op-komst, in een schakelkast, die verkocht en wel in een van de Heemaf-bedrijven klaar stond om verzonden te wor den. „Hoewel in principe de anti- kraakwet niet geldt voor merels." aldus het personeelsblad Heemaf- heden. „moest deze wet toch wor den toegepast, want wij hebben tot nu toe geen klanten die merel nesten ingebouwd willen hebben. Wel andere toestanden, maar geen nesten." Na weken achtereen een weerscore van 90 procent met de verwachtigen te hebben behaald in deze tot nu toe zo stabiele zomer, zaten de des kundigen er gisteren toch wel naast. In een groot deel van het land viel de eerste uitge breide juliregen. terwijl toch aanvankelijk verwacht was dat er een Franse hittesto- ring de buien zou beperken (in hoofdzaak) tot België en Limburg. Wel.de Belgen Van onze weerkundige medewerker ven sprong er nog iets uit met vijftien mm oftewel vijftien liter op elke vierkante meter en. 150.000 liter op elke hectare. Den Helder en Vlis- singen rapporteerden gister avond 0 mm. laatstgenoemd station gaf wel onweersachti- ge bewolking. Ook op Mar ken viel nagenoeg niets. Achter het front klaarde het van het zuidwesten tot wes ten uit op en werd het tijdens kregen de krachtigste zonnige perioden warmer stortbuien met. onweer maan dagavond al: Ukkel 36 mm, terwijl in ons land een meer gelijkmatige regenval begon. Het regende gisteren over- Rotterdam 's middags nog 23 graden. De neerslag was bij lange na niet voldoende om ons van de dag, met name in de noord- droogteperikelen af te hel- oostelijke helft van ons land. waarbij na het middaguur zelfs Ameland niet vergeten werd De hoeveelheden wa ren bescheiden, veelal twee tot vier mm en alleen Eindho- pen In dit verband was het wel interessant het gedrag te volgen van een actieve de pressie bij Ierland die luchtdrukdalingen van vier tot vijf millibar in drie uur en plaatselijk stormstoten van kracht negen veroorzaakte De depressie zelf trekt in hoofdzaak naar het noorden tot noordwesten verder en komt dus niet naderbij. Dat doet wel een bijbehorend front. Om vier uur was de regen ervan gevorderd tot het midden van zuid- Engeland, drie uur later was er ook wat lichte regen in het zuidoosten, maar de baro meters in het gebied bij Lon den reageerden er nauwelijks op Dit wijst erop dat ook deze storing bij ons niet de verlossende regen zal bren gen cn dat het in Nederland bij wat losse flodders zal blijven. Ook al wordt het de komende dagen een tikkeltje wisselval liger: op de algehele droogte- toestand hebben deze activi teiten zo goed als geen uit werking Winden uit zuid tot zuidwest zullen de komende dagen aanhoudend vrij war me lucht naar onze omgeving aanvoeren waarin de zon zich periodiek laat zien en de mid- dagtemperatuur geacht moet worden in het binnenland de 25 graden te bereiken. Giste ren is het in Hamburg nog 27 graden geworden en Graz in Oostenrijk meldde 31 graden. Hier volgen enkele aftappin gen van gisteravond In Maastricht viel 16 mm. Fij naart 21. Oostkapelle 22, Vlis- singen. Santpoort. Texel en Den Haag 23. Marken 25. An- dijk 26. Musselkanaal 27. Nij megen 28. Zierikzee en Almkerk 31. Bussum. Ten Post en stad Groningen 32. Herwijnen 33. Scheveningen. Kampen en Nunspeet 35. Vandaag over het algemeen bewolkt, maar vermoedelijk geen regen van betekenis. Een matige.af en toe krach tige wind uit zuid tot zuid west. temperatuurmaxima van 20 tot 22 graden, schoon zeewater Verdere vooruit zichten: nu en dan zon en vrij warm Amsterdam onbew 24 0 D. Bilt licht btw 1 DMIUV zwaar bc* 21 11 Erldr 22 1 Eindhoven zvlaar bew Den Helder licht bew 21 0 Rotterdam half bew 23 Twente zwaar bew 19 V li-, sinten zwaar bew 22 0 Zd Limburg licht bew 23 Aberdeen geheel bew 20 0 Athene licht bew 28 0 Barcelona licht bew. 29 0 Berlijn half bew 28 0 Bordeaux onbew 27 0 Brursel half bew 28 0 Frankfort zwaar bew 21 Geneve licht bew 25 0 Helsinki onbew 19 0 Innsbruck 20 23 6 Kopenhagen 0 Lissabon zwaar bew 29 0 regen 24 0 1 Luxemburg 25 0 Madrid licht beu n Malaga licht'-bew 31 Mallorea onbew Munchen 20 ruaar bew Oslo licht bew 28 0 Parijs on beu 22 0 Rome half bew 30 0 HOOOWATER, 15 Juli - V.iMingen 4 21-16 34. Hunngvlietalul/en 4 28 16 52 Rotterdam 6 33-18 34, fechevemngen 5 20-17 46, IJmulden 5 57-18 23 Den Helder 10 23-22 16. Harling.-n 0.16-12 35.Delfzijl 2 24 14 28

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5