Opening orgelmaand met Heiller-concert Gérard Philipe-cyclus DCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Kunstenaarsoog _nrm Gouden Beer naar film „Buffalo Bill" Varen naar de kunst Speciaal Verzetstrijder overleden Even puzzelen DONDERDAG 8 JULI 1976 BINNENLAND - RADIO EN TV - KUNST TROUW/KWAR Zl IDAi De vlootschouw van zeilschepen ter gelegenheid van het tweehonderdjarig bestaan van de Verenigde Staten was een opgelegde kans voor cineasten om te bewijzen, dat zij hun object met een kunstenaarsoog kunnen bekijken. Wat echter de NOS woensdagavond op het scherm bracht, leek weinig meer te zijn dan een verplicht nummertje camera-hanteren. Dat de grote zeilschepen door kleine gemotoriseerde nieuwsgierigen in moeilijkheden raakten, scheen de samenstellers van deze maritieme reportage te zijn ontgaan. In ..Kenmerk" werd vastgesteld, dat de felste Vaticaanse verklaring tegen de bewapeningswedloop opmerkelijk weinig publiciteit heeft gekregen. In een reactie op dit document zei kardinaal Airrink, dat geen enkele politicus eromheen kan. De vredeswetenschappen beoefenende drs H Tromp betoogde onder meer. dat christenen tot nu toe veel te vaag zijn gebleven over die bewapening. Mr. Frans Andriessen. fractieleider van de KVP. roerde wel het „internationaal bondgenootschap" aan. maar niemand zei een woord over de toenemende bewapening van het Sowjet-blok. De zoveelste eenzijdige benadering van een kernprobleem Aan de reis van de twee Vikings naar Mars hebben wij al verscheidene belangwekkende programma's te danken. Voor de leek wekt dit de schijn alsof wetenschapsmensen zich plotseling in drommen werpen op de vraag of er elders in de ruimte ook leven is Zo liggen de zaken natuurlijk niet. Wat wij nu beleven, is een verlengstuk en een beetje verwerkelijking van een eeuwenoude droom De gedachte aan andere beschavingen vormde ook het intrigerende element in het dinsdagavond uitgezonden programma. In deze produktie van BBC, BRT en KRO werden tal van wetenschappelijke bespiegelingen vlot toegelicht door geleerden uit verschillende disciplines. Toch verdient het aanbeveling, eens dieper in te gaan op de bewering dat wij bij het ontdekken van leven oprandere planeten onze denkbeelden over materie zullen moeten herzien. Wat moet je daaronder als leek verstaan en welke consequenties kunnen zich dan voordoen' De aanduidingen in televisieprogramma's zijn tot dusver bijzonder vaag gebleven Vrouwen die alleen maar kunnen praten over de prijzen van levensmiddelen, de kapper en ziekteverschijnselen zijn zo leeg. dat het niet in hen op kan komen, iets aan zich zelf te veranderen. Dat in de Amerikaanse film Zeg me toch waarom je huilt, een teenager niet slechts haar moeder maar de hele dameskrans tot „omturnen" brengt, vind ik daarom in hoge mate ongeloofwaardig. Meer dan aan de praktijk van een natuurlijk verlopende zelfanalyse waren de overwegingen van de dames en de reacties van hun echtgenoten ontleend aan spoedcursusjes in psychologie. Als Father Brown had Kenneth More in John Phillips een geroutineerde karakterspeler tegenover zich. De confrontatie met de zonderlinge rijkaard leidde echter niet tot sterke KARELTJE KNETTER scenes. Bewerker Hugh Leonard had namelijk veel kruit verschoten op de voorgeschiedenis waarvan zwakke figuren weinig wisten te maken. Te laat werd vader Brown er bij betrokken. De man met wie hij de degen der scherpzinnigheid had kunnen kruisen, was toen al geveld door „de pijl uit de hemel". Hoewel ik geen muzikaal geoefend oor bezit, merk ik toch wel dat er soms bij muziekprogramma's iets hapert aan de geluidsweergave. Het probleem is dan waaraan dit te wijten valt: aan -mijn toestel, aan de apparatuur waarmee de opnamen zijn gemaakt of aan andere omstandigheden. Tijdens het NCRV-programma Blij musiceren dacht ik dat de onvolkomenheid iets te maken zou kunnen hebben met akoestiek van de Naaldwijkse kerk. Wie vertelt mij wat er mis was? TON HYDRA WEST-BERLIJN De ..Gouden Beer", de hoofdprijs van het jaarlijk se filmfestival van West-Berlijn, is toegekend aan de Amerikaanse film ..Buffalo Bill and the Indians" onder regie van Robert Altman. De „Zilveren Beer" gaat naar de Mexicaanse film „Canpa". De inter nationale jury noemt Felipe Caza- liss' film een voorbeeld van Latijns- Amerikaanse films die effectief stel ling nemen tegen onverdraagzaam heid en agressie Andere prijzen, die de jury toekende zijn: Voor de beste regisseur: Mario Monicelli uit Italië voor de film „Caro Michel". Beste acteur: Gerhard Olschewski van West-Duitsland voor zyn rol in „Lost Life". Beste actrice: Jadwiga Baranska uit Polen voor haar rol in de Poolse film „Noce I Dnie" (Dagen en nachten) Beste korte film: Takeo Yanagawa's Japanse film „Munakata de Hout hakker". Zilveren beren gingen ook naar de Amerikaanse korte film „Trains" en de Italiaanse korte film ..Ominide" (De primitieve mens). De Hongaar Laszlo Lugossy kreeg een Zilveren Beer als de beste nieuwe regisseur voor zijn film ..Azonositas" (Man zonder naam). Tenslotte was er nog een Zilveren Beer voor de Iraanse film „De tuin van stenen". door G. Kruis SITTARD Salco Tromp Meesters, wiens kunstcollectie tot 23 augustus in het Kritzraedthuis. Rosmolen-, straat 2 te Sittard geëxposeerd wordt, moet een bijzonder avon tuurlijke figuur zijn. In de catalogus van zijn verzameling wordt hij be schreven als een ..zeeman op de wil de vaart", die ,.al passagierend in kunstenaarskringen verzeild raak te" en hun werk begon te kopen „en als het geld op is, pakt hij de fiets en trapt dwars door Duitsland en Denemarken naar Oslo om op nieuw te monsteren". Een gek verhaal, dat misschien best een keer gebeurd is. maar ik geloof zeker, dat er voor de aanschaf van deze duidelijk zeer kostbare collec tie nog een ander achterdeurtje heeft opengestaan In ieder geval heeft Tromp Meesters gevoel voor zijn tijd: hij heeft een aantal zaken bijeengebracht, die een uitstekend overzicht geven van wat er de laatste jaren zoal gebeurd is in „the scene". Want Je kunt het ermee eens zijn of niet. Je kunt het overdreven bewle- rolen of krachtig afkraken, het ge beurde allemaal en het is gemaakt. BIJ Tromp Meesters eigenlijk maar een paar. wat je zou kunnen noemen ezelschilderijen Uit de periode kort na Cobra: Lotti van der Gaag. Je Diederen. Bram Bogart, Tajiri en van wat later kunstenaars als Mar tin Engelman. Kees van Bohemen. Jacob Zekveld. Klaas Oubbels en enkele volkomen apart staande fi guren als de grafici Esscher en Hey- boer Maar Tromp Meesters' be langstelling is zich vooral gaan rich ten o^het extreem-speelse (Engels» op beweging (Van Amen. Bertholo) en licht (Ficheroux). op het koele (Schoonhoven. Dekkers) met tel kens tussendoor Invallen, die Je niet verwacht had. Hij gaf een jaar of drie geleden zijn collectie in langdurig bruikleen aan Van onze radio- en (v-redactie Door een wat ongelukkig uitgevallen programmering overlappen vanavond twee speelfilms van niveau (toch al geen dagelijkse kost in omroepland) elkaar voor een groot deel. Op Neder land I (21.50 uur) zendt de VPRO de tweede van een serie van zes Pasolini- films uit, getiteld „Mamma Roma", waarin Anna Magnani furieus gestal te geeft aan de rol van een prostituée, die met haar zestienjarige zoon een beter leven wil gaan leiden, maar door door Plet Visser In Wenen en ver daarbniten is hij niet alleen (kerk organist: hy componeert, naast orgelstukken, ook koorwerken. En van deze vindt hij zijn mis sen 'het belangrijkste deel van (zijn) compositorisch werk'. Op dit programma werden twee van zijn orgelwerken, de 'Fantasia super Salve Regina' en een bewerking van het gre goriaanse Goede Vrijdag-motet 'Ecce lignum crucis' gespeeld door Monika Henking en Elly Kooimans, twee stukken in een volstrekt regelmatige, moder ne klank, met gebruikmaking van goed herkenbare motieven en thema's uit het gregoriaanse voorbeeld. De compositie op het 'Stabat Mater', gezongen met veel gloed en in een briljante klank door het Groot Omroepkoor en begeleid door het Radio Filhar monisch Orkest, onder leiding van de componist, maakte een de gemeente Venlo met het oog op (dat was trouwens een voorwaarde) de grote mogelijkheden van het naar buiten treden. Ze rouleren zo veel mogelijk, zijn te zien in musea en expositiezalen, maar zijn ook ge plaatst in Venlose gebouwen en dat hoeven niet persé gemeentelijke te zijn. Desnoods, vindt Tromp Mees ters in warenhuizen, als ze maar functioneren. En dat doen ze bewogen indruk, mede door de voldoende verstaanbaarheid van de tekst en de telkens op duikende motieven uit de oor spronkelijke melodie. Als een bewijs uit welke muzi kale sfeer en welke 'omgeving' deze Heiller-muziek stamt, klonk daarna een joyeus, en thousiast en toch eerbiedig ge zongen Te Deum' van Anton Bruckner (uit 1884). eveneens door het Groot Omroepkoor en Radio Filharmonisch Orkest, en met medewerking van de solisten Christina Harvey, so praan. Elisabeth Cooymans, alt. Anton Trommelen, tenor en Ruud van der Meer. bas. met begeestering uitgevoerd onder de hoge Haarlemse ge welven. Shinkichi Tajiri: „Knot,- two", kunststof De AVRO opent het mid dagprogramma met Stan Laurel en Oliver Hardy als „De brok kenpiloten". Ned. 1. 14.00 In de VPRO-serie Strijd praat Cherry Duyns met de 88- jarigc socialistische vak bondsman Adriaan Bodenstaf. Ned. 1. 19.40 Gérard Philipij speelde in De verleidster van El Pao zijn laatste filmrol. In november 1959, ruim een maand voor de première stierf hij. Ncd. 2. 20.55 In de Pasolini-cyclus draait de VPRO Mamma Roma uit 1962. Ned. 1. 21.50 In Achter het Nieuws is on der meer de droogte in Europa en de gevolgen daarvan onder werp van gesprek. Ned. 2. 22.30 Het Residentie Orkest, vio list Jaring VValta en het Ned. Vocaal Ensemble vertolken werken van Igor Slrawinsky. Hilv. 2. 20 15 Dr NCRV zendt dr Haarlem- *.r orgelimprovisatiewedstrijd uit. Hilv1. 20.05 Jan van Herpen laat zich weer op fouten beslrappen. Hilv. 2. 22.40 haar verleden gedwongen wordt op nieuw de straat op te gaan. Op het andere net (20.55 uur, Neder land 2) vertoont de VARA in de Gé rard Philipe-cydu^, een film van Luis Bunuel uit Ï959, „De verleidster van El Pao", waarin Philipe dy idealist Ramon Vasquez speelt, die. eenmaal gouverneur, bemerkt dat hij onder deel is geworden van een systeem dat hij zo graag wilde bestrijden. Op de foto Gérard Philipe met zijn te genspeelster Maria Félix in een scène uit „De verleidster van El Pao". 1 r 1 6 r 8 9 e 12 «4 rr 5 E r y J E 5 n n UI UB ii lil a 32 L E J J7 TT *1 1 zr TT 3 44 5 J 3 HAARLEM Onder grote belangstelling is dinsdagavond in de Sint-Bavokerk de Haarlemse Orgelmaand geopend. Omdat de Weense organist Anton Heilier een kwarteeuw geleden de prijs winnaar van de Improvisatiewedstrjjd was en hij sindsdien elk jaar in Haarlem als medewerker en docent aan de Orgelacade mie aanwezig was, heeft men deze gelegenheid aangegrepen om deze musicus ook als componist in Haarlem voor te stellen. DEN HAAG Nu pas is bekend geworden dat vorige week woensdag 30 juni op 82-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoogerheide is overle den Ir J. G. van Niftrik, in het veizet tijdens de Tweede Wereldoorlog be kend als „oom Job" en toen direc teur van de NV Fabriek voor pers plastiek Gebr. Van Niftrik in Putte. Het stoffelijk overschot is inmiddels gecremeerd. 162 „Ziezo," mompelde Eelco Eel- kema tevreden. „Datzaakie is opge lost. De beslissing is gevallen. De rust is weergekeerd. De kruitdamp is opgetrokk'n. De combattant'n ligg'n verslagen ter aarde Hij maakt zich op om het huis van Alei- da Vetlaers, geboren Beesemans, te verlaten en liep dus met stramme tred weer naar binnen Daar stond Aleida hem op te wachten en haar overvloedige tranen bewezen duide lijk, dat ze in grote nood verkeerde. „Wat zei je daar. veldwachter?" kreet ze. „Ligt je tante Coba ook ter aarde?" „Mens. bemoei je niet met ding'n. die'je niet aangaan!" zei Eelco streng. „Wie praat er over tan te Coba? Ik zei dat de combattant'n ter aarde ligg'n. Dat benn'n zoveel als de deelnemers aan de veldslag. Alhoewel ik moet toegeev'n, dat me tante Coba ook dagelijks an veldslaag'n deelnam. Met mien oo- me Sipko, snap je wel?" „Ik snap er niks van," snikte Aleida Vetlaers. „Maar één ding snap ik wel. D'r is schade aangericht in mijn woning en op mijn zolder. Wie zal dat ver goeden?" „De gemeente," antwoordde Eelco ferm. „Goei'na- vond, juffrouw. En nog wel bedankt voor de medewerking. Nog wèl be dankt!" Keurig saluerend nam de koddebeier afscheid en rap begaf hij zich naar het pleintje voor de smid- PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN se, waar de uitgeschakelde f Bloememan en de Barroesji1 ,n volkscommissaris bewegingloi partij de keien lagen. Smidje Verhol is alle de kleine dr. Yokito waren ook franc buiten gekomen en de heren l(Loch elkaar snel uit wat er zich allJ had afgespeeld. „Dan weet if1 goed gemaaktzei Eelcfmocr: even te hebben nagedacht, „«emier misschien een paar ouwe sen. zakk'n? Dan transporteer'n wi hele zaakie naar de stad. Het nu t nou maar 'es voor goed afgelj weez'n En dat er nog jutes w ken aanwezig waren, blijkt duidte b,e uit het laatste plaatje. Iwan Blogingei man en Wasilew I. Omskomslfeke c ten er keurig in aid h ^ormin Horizontaal: 1. vuurpijl, 5. strijd perk, 10. sultanaat aan de Perzische Golf, 12. godin van de tweedracht, 13. lidwoord. 14. hoog bouwwerk. 17. boom. 18. peulvrucht. 20. medicijn. 21. vlaktemaat, 22. afnemend getij, 24. meisjesnaam. 25. aanloop. 26. sloom. 28. bouwland, 30. muziek noot, 32. vreemde munt, 34. bij. 36. opstootje. 38. trustee (afk.). 39. voor schrift, 41. kindergroet, 42. Ierland, 44. palmboom, 45. ooizaak. 47. gebint. Verticaal: 1. ruiterfeest. 2. water in N.Br., 3. vogel. 4. loot, 6. kippenloop. 7. bijwoord, 8. inwendig orgaan, 9. plaats in Drente. 11. zangstuk, 15. voorzetsel. 16. oude lengtemaat, 19. kweken. 21. wijnmaat, 23. zangstem, 24. bloeiwijze, 27. organische verbin ding, 29. brilslang, 31. vaste koper in een winkel, 33. plaats in Pennsyl- vanië. 34. lidwoord, 35. muzieknoot, 37. lusthof, 39. buitenhaven. 40. stuk stof. 43. Eerwaarde Heer (afk. Lat.), 45. rondhout. Oplossing van vorige puzzel: Hor.: 1. kangoeroe. 10. por, 11. geel. 12. te. 14 lak, 16. Eli. 17. ara. 19. mat. 21. e t. 22. Peri, 24. rob, 26. Neer, 28. lam, 31. smak. 33. sop, 35. o.l. 37. eter. 39. pa. 40. res. 42. aria. 44. Sara. 45. nors. Vert.: 2. AP, 3. nol, 4. gram, 5. eg. 6. ree, 7. oele, 8. elite. 9. stap. 13. eren. 15. kar. 18. Ares. 20. tol, 23. ieme, 25. bas. 27. rata, 29. mop, 30. tors. 32. kern, 34. pat, 36. Lea, 38. rio. 41. sr.. 43. ar. - 241 Onderwijl zingt ze op een soort wie- gezangtoon: Moesje, papsje komen weer. Deze zin in jambische vers maat herhaalt ze in taaie monoto nie. Ulilief neemt een papier en is aan het schrijven. Plotseling houdt Cobi op en zegt koel en beslist: „Ziezo oma, nu is het uit. Maar nu laten we dat handwerkkleedje niet waar?" De volgende ochtend in de vroegte, als Anna. de struise gedienstige van de Israëls, Cobi komt wekken en een wonderbaarlijke lekkernij brengt, een kopje grotemensen thee en een beschuit met hagelslag, vraagt Cobi aan Anna zonder haar aan te kijken of ze een tweede handdoek en nog een spons wil brengen. „En wrom?" Anna laat zich zomaar geen knollen voor citroenen ver kopen. „Voor mijn zusje Iris." Cobi zegt het mét zulk een solide beslistheid, dat Anna rechtsomkeert maakt, de ka mer regelrecht uit en naar haar me vrouw gaat om de boodschap over te brengen. Cobi hoort, dat Ulilief iets met Anna bepraat, niet lang erna komt oma binnen bij Cobi, op een blad heeft ze een tweede kopje thee en nog een beschuit. „Voor Irisje, dat lieve kind." zegt Ulilief doodlaconiek, alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, om iets voor Iris naar Cobi's kamer te brengen. door - I lonrictte l.T.dc Beaufort Een ogenblik, het is maar ondeel baar kort, trilt er iets om Cobi's mond, ze voelt, dat ze zelf zo goed als Ulilief eikaars geheimen begrij pen, tegelijk zegt haar gevoel, dat ze geen van beiden het zullen verraden. „Kan ik eerst gewassen worden? Irisje wil nog graag in het warme bed blijven liggen," vraagt Cobi, die uit bed springt. „Dat is heel goed." UlilieP zegt het droogjes, terwijl ze de warme en de koude kraan van de wastafel al laat lopen. Zo is 't elke ochtend gebleven. Anna brengt voor Cobi de thee en de be schuit met hagelslag erop, daarna brengt Ulilief de thee en een be schuit voor Irisje. Cobi kleedt zich het eerst aan en Irisje blijft daihting in bed. jtsvorr' Dolly en Sam komen laat avond thuis. Cobi ziet ze pai volgende ochtend, in haar chant loek komt ze haar ouders goep^w>' morgen zeggen. moede „Nou. een reuze koffer," zegt voete belangstellend, als ze naar de i e reej we, hoge koffer kijkt, die op kofferrek staat. m.6en „Welkomthuisjes nemen pla n,er 1 zegt haar vader met een fijn zijn 1 oogje. ten t Ze zullen met z'n drieën op de slieeide kamer ontbijten. Het is altijd i heel gedoe om het ontbijt naar; ven te krijgen en in de slaapkal ,s genoeg plaats te vinden om het trad' ordend neer te zetten. Ulilief efleg g oude Sam vinden de gewoonteivan c als gezonde mensenkinderen opi hct slaapkamer te ontbijten een oil bare licentie, normale niet-zi mensen dienen 's ochtends aanP °P ontbijt te zijn. Maar Dolly en groi denken er anders over en al ziji beiden niet voor een frugaal on tl toch willen ze in de vakantie alles boven neergezet hebben. UlpClli is een wijze huismoeder, die ge en nemen verstaat, ze heeft I kinderen dus gisterenavond ges dat ze vandaag het ontbijt bo krijgen. Zij en oude Sam ontbiflgC dan met zijn tweeën in de zonn eetkamer, die op het oosten ligi Wordt verve) JIDI RADIO VANDAAG HILVERSUM 1 (298 m en FM-kanalenl NCRV: 7 00 Nieuws. 7 02 Het levende woord. 7 08 (S) Tc Deum Laudamus gewij de muziek. 7 30 Nieuws 7 41 (S) Hier en nu 7.55 (S) Muziek in uw straatje. 8 24 Op de man af: evangelische kommenlaar. 8.30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw 8 45 (S) Tot uw dienst: klassieke muziek 9.45 (S) Onder de hoogtezon pasto raal en muzikaal ziekenbezoek. 10.30 Nieuws. 10.33 Een uur natuur, met zomerse informatie over het buitenleven 11.30 (S) Muziek uit films en musicals 12.00 (S) Uit het Songbook van Ria Joy. 12.15 Boer en tuinder 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12 30 Nieuws 12.51 (S) Hier en nu 12 55 <S> Middagpauzedienst. 13 15 (S) Goed gestemd gevarieerde koorzang. 14.00 (S) Klanksnoer: kamermuziek. 15.00 (S) Glo baal muziek, rhensen en meningen 17.30 Nieuws. 17 32 (S) Hier en nu. 18 00 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: accordeonmu- ziek 18.30 Nieuws. 18.41 Wercldpanorama. 18.53 De Kerk vandaag 19.10 (S) Leger des Heilskwartier. 19 25 (S) De wereld zingt Gods lof verzoekplatenprogramma van ge wijde muziek. 20 05 (S) 26e Internationaal Orgelconcours Haarlem 1976 21 30 (S) Zo juist verschenen nieuwe boeken 21.37 (S) Muziek, muziek 22 25 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.30 Nieuws. 22 40 (S) Hier en nu Aansluitend Politiek Weekoverzicht. 23 00 (Si Stairway to the stars: lichte mu ziek 23 55-24 00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) AVRO 7 00 Nieuws 7 11 Ochentendgym- nas'.iek 7 20 Dag mei een gaatje (8.00 Nieuws 8.11-8 25 Radiojournaal 8.50 Mor genwijding 900 Suriname waar ligt dat" i2i 9 35 Waterstanden 9 40 Arbeidsvitami nen. popula.r vcrzoekpla'enprogrammn (10 00 10 10 Radi" Lawa.■■papagaai 11 0" Nieuws 11 03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 Rondom twaalf, gevarieerd programma 12.30 Sportrevue 12 45 Per Saldo. 13.00 Nieuws 13.11 Rani'-iournaal 13.25 'n Mid dagje AVRO muziek, informatie en service. (16.00 Nieuws 16.03-16 10 Radiojournaal.) 17.00 (S) Parlevinken, programma voor en over watersporters. OVERHEIDSVOOR LICHTING 17.40 17.40 Den Haag aan de lijn. AVRO: 17.55 Mededelingen. 18,00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. IKON: 18.30 Kleur: informatie over kerk en samenle ving. AVRO 19.00 (S) Hoogtepunten uit operettes 20 00 Nieuws. 20.05 Radio journaal. 20.10 Programmaoverzicht. 20 15 (S) Residentie Orkest en viool: klassieke muziek. 21.51 (S) Saxofoon en piano: amuse mentsmuziek 22 10 (S) Essay, kunstpro gramma. 22.40 (S) Dat zit goed fout korie ludieke-kulturele happening NOS 23.00 Met het oog op morgen (23 05 Aklualiteite- noverzicht Radio -TV. 23.20 Den Haag van daag. 23.52 Even ontspannen voor het sla pen gaan 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) TROS 7 02 (Sl Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) Drie draait tussen de middag: Boter.' Klaas cn Prijzen en astrologische adviezen. 14.03 (S) Pop-kontakt de Polder- popparade. 16.03 (S) Dc Hitmeesters: ide Europarade. NOS. 18.30 De Vakaturebank. 18.10 (S) NOS-Maal. TROS: 19.02 (S) Poster: herhaling van The Beatles Story (3). 20 02 (S) Ferry Maats Soul Top-10. 21.02 (S) Luis ter uil en thuis groeten en wensen van en vragenrubriek voor militairen. 22.02 (S) Als dat zou kunnen, verzoekplatenprogramma. 23 02 <S) Sesjun jazz en blues op herhaling. 0 02 (S) De Hugo van Gcldercnshow.met LP werk. 1 02 7 00 <S> De Nachtwacht N B. De programma's kunnen onderbro ken worden voor rechtstreekse reportages van de Tour de France HILVERSUM IV (FM-kanaIcni KRO 7 (i0 Nieuws 7 02 (S) Badmcrie 9 00 Nieuws 9 02 (S) Aan woorden oorbijgedachten ter over weging. 9.10 (Si Aubade 1 9 30 (Si Kamer muziek viool cn piano 10 00 (S) Aubade II Radio Filharmonisch Orkest met zangsolis (c moderne muziek (In de pauze piano muziek.) 12 Ou (S) Rondom Haydn (Vil 14 00 Nieuws 14.02 Echo buitenland 14 16 (Si Aldeburgh Festival, klassieke pianomuziek en liederen 15 00 17 00 <S) Kollage van alledaags en zeldzaam TV VANDAAG NEDERLAND 1 14.00 AVRO: Laurel en Hardy jp de brokkenpiloten, film 15.00 The new Dick van Dyke show. tv-serie 15.2S Little Angels o( Korea. amusementsprogramma 15.50 Pauze 16.00 EO: Van hart lot nart. 18.25 NOS: Tour tie France. 18.45 Toeristische lips. 18.55 Journaal. 19.05 VPRO: Monty Python, komisch Engels programma. 19.40 Strijd gesprekken mei oude mensen uil de arbeidersbeweging 21.35 NOS: Journaal. 21.50 VPRO: Mamma Roma. Ilaliaanse speelfilm uit 1962. 23.40 NOS: Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: Ti-TA-Iovenaar 18.55 Journaal. 20.00 NOS: Journaal. De verleidster van El Pao. Zuid-Amerikaanse speellilm uil 195!

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4