Al met al is kelner best een boeiend vak t dichtbij ücmmentaar 'Brichten S-S "s vraaê< z C\ Ben Uyl eens met strekkicg brief van Duisenberg Erandstichters jangehouden Een zomerdag met Uitreisvisum van Amalrik verlengd Waarschuwing medicijnen blijft bestaan onder redoctie van loessmit produkten van koele breinen miniatuurtje makkelijk gelijk dorstig het weer Zonnigste juni sinds 1959 Coloradokever weer actief WART ftTEOAG 3 JULI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 C d volgende berichten zetten wij n op een rijtje. en W van onder andere Gronin- n en Rotterdam tonen zich er ser ongerust over dat de Stevin- roep (onder andere beton- en wa- iuw) op het punt zou staan langrijke investeringen te doen in ili. B en W dreigen Stevin met en ycot. ie politieke partijen (PvdA, PPR -boverin ^P) roePen hun leden op tot dl!" bnen boycot van de AMRO-bank, lie ziel ie geld leent aan Zuid-Afrika. •rlogsoi Ier ges (e Werelraad van kerken juicht dit itiatief toe; de secretaris-generaal an de Nederlandse Hervormde erk schrijft als reactie op dit be- cht in Trouw dat dit een vraagstuk dat om een zorgvuldige behande- n en sc! vui lieve de Wii we de hi naar ©i z z )e PvJA-minister van Financiën, r W. Duisenberg, shrijft de PvdA met dit soort acties „op een willekeurige volmaakt ongecontro- erde en qua omvang onvoorzien- iare wijze" belangen van bedrijven 'orden geschaad. en W van Rotterdam verzoeken emier Den Uyl alles te doen om vestiging van een Sowjet consu- lat in Rotterdam mogelijk te ma- voor de ontwikkeling van heepvaartverkeer en werkgele- nheid in Rotterdam. Volgens B W is er nu sprake van een iscriminerende houding van Ne erland. 'ot zover enkele berichten die de aatste weken wellicht onder uw landacht kwamen. Om het u nu liet te moeilijk te maken met al die varmte hebben wij ze voor u op een lijtje gezet. Wij keren terug naar het eerste jericht. Daarin komt de naam van Stevin voor. Eén van de directiele den van dat bedrijf heeft uiteenge- ret dat bij de besluitvorming over ivesteringen naast bedrijfsecono- lische ook sociaal-economische en litiek-economische óverwegingen n rol spelen. ij heeft er nog een wens aan toe jevoegd. De centrale overheid zou en lijst moeten samenstellen met I|de namen van landen waar Neder- van zllandse bedrijven geen zaken mee aalt e(zouden mogen doen. kuni puilt an hai iet. di voor. te. loon n mo< tusse h< toe ik e seft z weni e sp< 3 Bei en wa lie hi len o ienbo Dat lijkt ons een goede suggestie. De regering zon in een discussie met het parlement dan wel moeten aangeven waarom met bepaalde i landen geen taken meer gedaan mogen worder. et ov< Dat ontzegt ons evenwel niet van itert 2 onze persoonlijke verantwoorde- eurlo lijkheid tegenover hen die in dit Hein geval als „dezwakke" moet worden beschouwd. Die zit nu weggestopt op het Rob beneiland van Zuid-Afrika, in de cel in Chili of in het strafkamp in Siberië. Om maar enkele voorbeelden te noemen. Van onze pirlementsredactie DEN HAA> Minister-president Den Uyl h«eft gisteren na afloop van de ministrraad gezegd, dat hij het op bepaalie punten wel eens is met de brief lan minister Duisenberg. In deze bri-f schreef de bewindsman van finaiciën ernstige bedenkingen te heblen tegen de actie van de Partij lan de Arbeid, de PPR en de PSP tgen de AMRO-bank die con tacten heeft met de bedrijven in Zuid-Arika. Den Uyl; „Als je acties die ni-t wettelijk verboden zijn toch wilt testrijden dan moet je daarbij wel ii het oog houden dat ook de andee banken wel op een of andere maner contacten hebben met Zuid- Afrila". Hoewel de minister- presdent het inhoudelijk gedeelte lijk wel eens is met de brief, zei hij gistren een dergelijke brief zeker in de2 bewoordingen nooit geschre- vei te zullen hebben. ^an een verslaggever &SSEN De brandstichters die in de nacht van de TT. van 25 op 26 juni een supermarkt in brand sta ken. zijn aangehouden. De verdach ten zijn de 16-jarige scholier H. D. en de 17-jarige winkelbediende A. W., beiden uit Assen. Zij hebben bekend dat ze op de betreffende avond in de supermarkt „Komas" hebben inge broken. Ze namen honderd gulden mee. en een aantal kascheques en betaalkaarten. Om de sporen van hun inbraak te verwijderen hebben ze op verscheidene punten in de bedrijfsruimte brand gesticht. Als gevolg daarvan brandde de boven verdieping van het gebouw uit. De begane grond kreeg veel waterscha de. De totale schade wordt geschat op 175.000 gulden. De beide jongens zijn voor de officier van justitie in Assen geleid. Jan Bogaards Ook op het terras moet je op je beurt wachten door Kees de Leeuw Ik vind hét prima, als er gezegd wordt dat de klant koning is, maar dan moet hij zich ook wel als koning gedragen en dat is niet altijd het geval." Het komt er een beetje duf uit bij Jan Bogaards (42), omdat hij als gevolg van het Midzomernachtfeest de vorige avond op Scheveningen nog niet helemaal bij de mensen is. Dat neemt echter niet weg, dat hij best bereid is iets te vertellen over zijn ervaringen als kelner gedurende de zomermaanden op het terras van Palace. Uiteindelijk zit Jan Bogaards, gehuwd en één kind, al weer zo'n vijftien jaar in het horecavak en kan hij bogen op aardig wat ervaring. Samen met veertien collega's zorgt hij er dit seizoen voor, dat de toeris ten, die als het enigszins kan. een zonnig plaatsje zoeken op dit terras aan de Scheveningse boulevard, het zo naar hun zin zullen hebben, dat ze nog eens terugkomen. Dat ligt echter niet alleen aan Bogaards en zijn collega's, maar ook aan het weer, want. zoals hij zegt, het zon netje maakt hier de dienst uit en dat bepaalt of het terras wel of niet vol komt. Is er zonneschijn, dan ziet het hier zwart van de mensen en dat betekent voor de kelners, die op het terras, dat een capaciteit heeft van zo'n 550 mensen, lopen te bedienen, dat het hard werken is geblazen. Voor Jan Bogaards is dat geen bezwaar: hoe meer mensen, hoe groter de omzet en als het een beetje meezit, kan ook het tipgeld nog aardig oplopen. Het werk als kelner bevalt hem best. Hij is door een vriend in het horecavak gehaald en vertelt, dat als je eenmaal in deze branche zit, je er niet meer uit komt. Het is een bepaald soort mensen, dat zich hiertoe aangetrokken voelt. Het zijn een beetje vrijgevochten types, die in een fabriek of op kantoor nooit zullen aarden. „Je moet welis waar veel uren maken, maar je hebt daarnaast toch ook je vrijheid en die is een hoop waard", aldus Jan Bogaards. „Ik werk nu een maal liever vijftien uur naar m'n zin dan zeven uur tegen m'n zin, maar ik geef toe, dat als je een gezin hebt. het een rotberoep is. Je bent erg veel weg en vaak ook nog 's avonds in ae weer. maar ik zou niks anders willen." gaards: „Je houdt altijd klanten van het slag „Kijken, kijken, maar niet kopen" of mensen, die ander half uur op één kopje koffie blijven zitten en dan nog klagen over de service, maar de „positieve" Neder landers overheersen. Service verle nen doen we graag, maar er moet ook geld worden verdiend. Deze zaak moet nu eenmaal draaien." Niet geboren Het vak van kelner heeft met servi ce te maken. Bogaards: „Er wordt wel gezegd, dat de service in het horeca-wezen niet meer is wat die geweest is, maar dat is onzin. Gra tis service bestaat niet. alleen in dit vak verwacht men het nog voor niks te krijgen, maar alles moet nu eenmaal betaald worden. Voor twee klanten 's avonds laat wil ik best een uur langer blijven. Daar ben ik gastheer voor. maar als dat uur echt in rekening zou worden gebracht, sloegen ze van schrik achterover. Er bestaat weinig be grip daarvoor. Ik ben van mening, dat een kelner met slechte service niet wordt geboren, maar gemaakt door mensen, die hem onbeschoft behandelen. Vooral in het seizoen kan het erg druk zijn. Zo'n kelner loopt dan te rennen en heeft zijn handen vol om iedereen te bedie nen en dan zijn er nog mensen, die hem ongeduldig aan z'n jas trek ken. Als ik in een grootwinkelbe drijf in een rij voor de kassa sta. moet ik toch ook op mijn beurt wachten. Zo ook op het terras, als het stampvol met mensen zit." Op het terras moet er contant wor den afgerekend en daar hikken sommige mensen nogal tegenaan, maar er zijn er, die gewoon weglo pen zonder te betalen. „Ik wil niet zeggen, dat er altijd opzet in het spel is. maar het gebeurt nu een maal en als kelner is dat voor eigen risico, want je kunt nergens op te rugvallen. Daarom moet ik één lijn trekken, ook al vinden sommige klanten dat minder leuk." Duitsers goede klanten Jan Bogaards krijgt in het seizoen met allerlei soorten mensen uit bin nen- en buitenland te maken. „Van hoog tot laag", zoals hij het formu leert, „en dat vraagt een groot aan passingsvermogen van de kelners. Wat buitenlanders betreft komen hier vooral veel Duitsers. Als ik heel eerlijk ben, moet ik zeggen, dat het goede klanten zijn. Weer of geen weer. eten en drinken doen ze altijd. Ze zijn echt bereid iets te verteren. Je hebt geen kind aan ze en 99,9 procent gaat tevreden weg. Daar kunnen bepaalde Nederlan ders nog een voorbeeld aan nemen, die aan een restauranttafel ge dekt voor zes personen gaan zitten, niets te eten bestellen, al leen koffie willen en de kopjes zo tussen het bestek en al in zetten." Toch hebben de kelners over het algemeen over het publiek niet te klagen. En omgekeerd evenmin, als men in aanmerking neemt, dat veel gasten al jaren komen. Bekende figuren als Toon Hermans, Paul van Vliet en Alexander Curly drin ken hier koffie, terwijl ook inmid dels overleden mensen als Robert Stolz en Godfried Bomans geregeld dit terras opzochten. Jan Bo- Blijven lachen Filosoferend over het vak van kel ner merkt hij op, dat je een groot incasseringsvermogen moet heb ben, gecombineerd met een be hoorlijk gevoel voor humor. „Heb je dat niet, dan word je chagrijnig op den duur en deug je niet voor de horeca. Ook al word je door een klant afgesnauwd, je moet toch maar blijven lachen." Met name de mensen, die van niets iets zijn ge worden, typeert hij als nogal lastig. „Eigenlijk kun je het zien als een wisselwerking: zijn de mensen vriendelijk en gezellig, dan ben je dat zelf ook en geef je extra service. Al met al is het best een boeiend vak. Alleen als het regent is het niet zo leuk. persoonlijk heb ik liever een volle bak." Als ik Jan Bogaards vraag of hij weieens iets leuks meemaakt, in formeert hij voorzichtig of ik vol doende papier bij me heb. want „daar kan ik boeken over vol schrij ven." Hij vertelt dan van een Ame rikaan. die zei erg tevreden te zijn over de bediening en hem bij zich riep aan het tafeltje. De man trok zijn portefeuille en ik dacht: „nou krijgen we het". Hij vroeg echter mijn adres om mij vanuit Amerika een kaart te kunnen sturen. Toen zei ik: „zou u mij een plezier willen doen"? Die man weer: „ja. natuur lijk". waarop ik antwoordde: „geef me dan het geld voor de postzegel nu maar vast." AMSTERDAM De Rus Andrej Amalrik heeft tegenover westerse correspondenten in Moskou ver klaard dat de Sowjet-autoriteiten zijn uitreisvisum, dat 6 juli afliep, tot 15 juli hebben verlengd. Hij ver wacht nu donderdag met zijn vrouw in Nederland te zullen aankomen. De 37-jarige schrijver en historicus, die deze week al op Schiphol werd verwacht, zag woensdag te elfder ure af van zijn voorgenomen vertrek uit Rusland. Hij raakte toen in conflict met het ministerie van cul tuur, dat 4000 roebel (16.000 gulden) uitvoerrechten eiste voor de kunstvoorwerpen die hij wilde mee nemen. Daaronder bevond zich een aantal door zijn vrouw Gjoezel ge maakte schilderijen. Zijn uitreisvi sum is nu verlengd om hem in de gelegenheid te stellen tot een oplos sing van het conflict te komen. Blijkens de jongste berichten van de westerse persbureaus in Moskou wil Amalrik enige tijd in Nederland blij ven en daarna doorreizen naar de Verenigde Staten, waar hij door een aantal universiteiten is uitgenodigd. In Nederland heeft de Rijksuniversi teit in Utrecht Amalrik een functie en huisvesting aangeboden, waarbij hij tevens de gelegenheid zou krij gen zijn geschiedenisstudie voort te zetten. Dat aanbod is niet recht streeks aan Amalrik gedaan en vol gens een woordvoerder van de uni versiteit is het ook niet bekend of hij erop zou willen ingaan. HOOGWATER zondag 4 juli Vlissingen 6.21—18.52. Ha- ringvlietsluizen 6.36—19.04, Rotter dam 8.38—20.46. Scheveningen 7.21—19.52. IJmuiden 8 08—20 39. Den Helder 0.05—12.03, Harlingen 2.35—14.20. Delfzijl 4.23—16.30. HOOGWATER maandag 5 juli Vlissingen 7.20-19 55. Ha- ringvlietsluizen 7 34—20.05. Rotter dam 9.35—21.48. Scheveningen 8 24-20.56. IJmuiden 9 13-2145. Den Helder 0.39—12.42. Harlingen 3.09—14.58. Delfzijl 5.21—17.32 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het systeem waarmee gebruikers van bepaalde medicijnen worden gewaarschuwd voor beïnvloeding van hun rijvaar digheid. blijft bestaan. De organisa ties van apothekers en artsen handhaven het „zwaarwegend ad vies" aan hun leden waarmee het plakken van gele en rode waarschu wingsetiketten op de verpakking wordt geregeld. Op die regeling is herhaaldelijk kri tiek uitgeoefend. In hun hernieuwde advies gaan de hoofdbesturen van de Koninklijke Nederlandse maat schappij tot bevordering der genees kunst (KNMG) en de Koninklijke Nederlandse maatschappij ter be vordering der pharmacie (KNMPi niet op die kritiek in. De regeling geldt voor een aantal groepen medicijnen die het reactie- en beoordelingsvermogen kunnen beïnvloeden, waaronder slaapmid delen en tranquillizers. Als de voor schrijvende arts vindt dat de gebrui ker geen voertuigen mag besturen, moet hij dat op het recept aangeven. De apotheker brengt dan een rode verbodszegel op de verpakking aan. Als de arts een waarschuwing niet nodig vindt, moet hij ook dat op het recept aantekenen, zodat de apothe ker weet dat hij niets moet plakken. De regeling is waterdicht gemaakt door de instructie dat, als de arts niets aangeeft, de apotheker op de betreffende medicijnen altijd een geel zegel moet plakken, met de tekst „dit geneesmiddel kan de rij vaardigheid beïnvloeden". In de praktijk is de medewerking van de artsen aan het syteem zo slecht dat bijna alleen de gele stickertjes met hun wat twijfelachtige tekst worden gebruikt. Daar zijn ze dan: nieuwe swifties en andere taal-speelsigheidjes Van mevrouw Goetze uit Utrecht kregen we een heel rijtje onder meer deze: „Bang voor muizen? Ik lust ze rauw! zei zij kattig. Ik schaats in mijn zwembroek, zei hij ijskoud. Maar natuurlijk had ik de wind weer tegen, ver volgde hij briesend. Hier zijn de benodigde papieren, zei de no taris bescheiden. Ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is. zei zij eigenwijs, Als dit niet ge plaatst wordt, zeg ik m'n abonne ment op. dacht ik trouweloos." Zoals beloofd, komen we terug op de swifties van de Scheveningse familie Brouwer en van de heer Paulus uit Gouda. Een paar Brouwer-creaties: „Alweer een devaluatie, zei de bankier veront waardigd. Ik lust geen karne melk. zei hij zuur. Ik lust geen vis. zei ze vinnig. Ik wil er mayonaise op. zei hij gebelgd. Ik blijf hier niet zitten, zei de gevangene opstandig. Wat een bak. zei de geïnterneerde. Komt de postbode nog? vroeg hij bezorgd. Is het zout op? vroeg hij verstrooid. Het toiletpapier is op. zei hij bedrukt." En van de heer Paulus deze: „Ik drink geen beker melk." zei de jongen mok kend. Die band is weer hardl zei de fietsenmaker opgelucht. Eindelijk vrij! jubelde de gevan gene uitgelaten. Kort van stof. oordeelde de ouderling veelzeg gend. Natuurlijk wil ik nog wat drinken, zei de alcoholist bele digd." r Mevrouw Buitendijk uit Doorn bedacht: „Dat lelijke petje ben ik kwijt, zei het jongetje goedge mutst." Ook borduurde zij voort op de woorden met vijf klinkers er in. zoals de heer Drost uit Amsterdam die instuurde. Ze vond er zelfs een paar met alle zes. onder meer: radijsuitvoer. lijkautowiel en vuilafvoerpijp, of met een griekse y: pyramide- bouw, psychiatersvrouw. De heer Drost vond een woord met vijf medeklinkers achter elkaar, me vrouw Hoek uit Hoogkerk zelfs een met acht: angstschreeuw. Me vrouw Buitendijk vond ook het korste woord met de klinkers a-e- i-o-u er in (hamuitvoer, tien ver schillende letters) èn het langste' (zeventien verschillende letters), een beetje geforceerd, maar toch een woord: kindvrouwtjeslach. Waarmee we de heer Drost niet De Armeense kunstenaar Aramis Aroetjoenjan maakt geen kunstwerken om aan de muur te hangen, zijn nieuwste creatie is een portret, geschilderd op één mensenhaar, dat je alleen onder een sterke microscoop kunt zien. En zo heeft Aramis nog een stuk of honderd vergelijkbare kunstwerkjes geproduceerd. Daaronder is bijvoorbeeld ook een houten muziekinstrumentje, een piepklein viooltje van twee centimeter lengte, met op het klankbordje alweer een geschil derd portret. Drie miljoen mensen laten zich jaarlijks op een stoel in een stati onsrestauratie neer teneinde een grote of kleinere hap of slok te gebruiken. Tussen de dertig en veertig procent van die mensen ziet zelden of nooit een trein van binnen. Dat ze desondanks toch in een van de tachtig stationsres tauraties komen eten of drinken, is te danken zegt Servex. de NS-dochter die onder meer de res tauraties beheert aan de gunstige centrale ligging: de res tauraties zijn altijd makkelijk te bereiken tekort willen doen. die ook woor den met alle zes klinkers bedacht ipolycarpusvissen bijvoorbeeld cn nog pagina's vol vijf klinker- woorden. waaronder eentje van negen verschillende letters, nog korter dus dan de kortste van mevrouw Buitendijk: absolutie. Mevrouw Kleisen uit Utrecht komt met een iets afwijkende ver sie van het meerij-rijm van Vader Cats, volgens haar het enige ech te: „Ik zal 't met deez' wagen wagen Die zal mij naar Leiden leiden God zal met Zijn plagen plagen Die op vreemde weiden weiden.Tot slot een fraaie zin die de heer Van der Veer uit Zie- rikzee te binnen schoot: „Met de manuaalstudie kwam de organist flink uit de voeten, zodat de pe daalstudie ophanden was." Ondanks de warmte zijn er dus heel wat koel gebleven breinen hard aan het werk geweest. Of zijn er nog steeds aan het denken? WAT BE II KI MEM DE VAMEN VA* □I OAGEN? tff- Niet alle kinderen vinden de grote vakantie zo prettig. Er zijn er die zes weken veel te lang vinden en „niets fijners dan op school" we ten. Een van de in het noorden van het land verschijnende kran ten heeft tenminste een stukje uit een opstel in een Friese schoolkrant overgenomen, waar in een lagere school-leerling hoog opgeeft van zijn school: „Zoals ik nu b.v. 6 weken vakantie heb, nou dan moet je zien dan verveel ik me rot. Ja dan lig ik altijd te luieren. Dan zegt m'n moeder wel eens: het wordt tijd dat jullie weer naar school gaan. Nou dan denk ik weieens. eigenlijk heeft mijn moeder wel gelijk. Maar mijn moeder meent het niet half, want ze vindt het allang fijn dat ik dan gezellig met haar de^prt op kan, ja het is een dot van een moeder. Maar goed ik zou liever 4 of 5 weken vakantie hebben, want er is niets fijners dan op school. Je vergeet ook ai Je zorgen op school." Als het koud is en plassen en sloten zijn dichtgevroren, reppen velen zich met voedsel èn water voor de vogels naar buiten. Want waar moet zo'n diertje anders drinken vandaan halen? Maar nu bladeren en gras geel worden van de droogte, denkt haast niemand er aan dat de vogels ook in deze warmte vocht nodig hebben, zegt mevrouw Van Berkel uit Amster dam. Zij adviseert vooral stadsbe woners regelmatig een bakje fris water buiten te zetten, maar dan natuurlijk niet zo. dat de kat met de dorstige vogeltjes aan de haal kan. I Van onze weerkundige medewerker Het valt voor een weerman- op-vakantie weieens niet mee de gegevens zo accuraat in de kolommen te krijgen als an ders. Er valt weieens een steekje. Maar vandaag dan toch de officiële KNMI- cijfers over de afgelopen maand juni tot in tienden van graden nauwkeurig. Eerst de temperatuur: de af gelopen juni was de warmste eerste zomermaand sedert 1917. De gemiddelde etmaal- temperatuur van De Bilt was destijds 18.3 graden Celsius berekend. De Bilt telde elf zomerse dagen tegen zes nor maal en zes tropische dagen tegen één normaal. Sedert 1947 waren er nooit meer zo veel tropendagen in juni waargenomen. Van de dertig junidagen zijn er 21 te warm geweest. Juni 1976 was bij uitstek een zomermaand met in De Bilt 291 zonuren dat is 68 meer dan normaal. Deze eeuw was tot nu toe alleen juni 1959 zonniger met 301 zonuren. De laatste acht da gen waren bijzonder zonnig met meer dan 110 schijnuren. Midden-Nederland had een ongeveer normale juni- neerslag door de regen van de 19de en 20ste. In De Bilt viel toen gedurende 25 uur neerslag. Onweren deed het ergens in Nederland slechts op drie junidagen tegen nor maal veertien. De regen die West-Europa normaliter „toekwam" viel nu in andere verafgelegen oorden waaronder Rusland. Zo beleefde Moskou zijn natste zomer in bijna 100 jaar. Daarentegen is het in West-Zwitserland in 106 jaar niet meer zo droog ge weest Het Noordzeehoge- drukgebied ligt nu met 1027 millibar boven Noord-Polen maar liet een uitloper over de Noordzee achter. Dit gebied biedt Nederland een droog, zonnig en warm tot zeer warm weekend met middag- temperaturen van 30 tot 32 graden her en der in het bin nenland. De hoogste tempe ratuur van de afgelopen week in West-Europa was 37 gra den ten zuidoosten van Pa rijs. Hier en daar in de Alpen landen, Frankrijk en Zuid- west-Engeland ontwikkelde zich een onweersbui met lo kaal karakter. Een vlak lage drukgebied van 1015 millibar ten zuidwesten van Engeland en boven Noordwest- Frankrijk diept nog iets uit. tot 1010 millibar maar blijft verder onbewegelijk. Een over Midden-Zweden naar het oost-zuidoosten koersend lagedrukgebied van 1015 mil- 0 libar brengt tot in het Ska- OLFcinCiWGGr gerrak hier en daar een bui om: van het westelijk front geen nieuws. De hogedruksi- tuatie blijft bijzonder be stendig. Sommige kranten brachten het bericht dat Britse des kundigen de droogte in Euro pa in verband brengen met een verkleining van de ijskap van de Noordpool waardoor de vaste koers van de regen depressies boven de oceaan veranderd zou zijn en nu over IJsland en Scandinavië leidt. Het lijkt mij alleen rijkelijk voorbarig. Haast altijd bij gen in de publiciteit met dit min of meer grote afwijkin- soort verklaringen Wie weet gen van het normale weerpa- vindt je onder de zwijgers wel troon verschijnen meteorolo- de knapste koppen Maar over de Shetlands volgt alweer een nieuwe hogedruk- zuil van 1025 millibar, kort- Aanhoudend fraai strandweer met 25 tdï 28 graden, zeewater circa 20 veel zon en zomerse temperaturen graden Pas op voor aldri|ven naar met een af en toe vri| krachtige zee op luchtbedden Aantal kwallen oostelijke wind. Luchttemperatuur toenemend ARNHEM - Uit verschillende delen van Oost-Gelderland komen berich ten over de aanwezigheid van vooral bij aardappeltelers gevreesde colo radokevers. Door de milde winteren de aanhoudende droogte hebben de beestjes zich sterk kunnen verme nigvuldigen. De larven van de ke vers zijn schadelijk voor de aardap pelvelden. Men is verplicht bij de politie aangifte te doen van het aan treffen van de kever. Ook zijn de boeren verplicht het ongedierte te bestrijden. Inspec teurs van de plantenzlektekundige dienst in Wageningen zullen extra toezicht houden,- aldus een woordvoerder van de dienst. Kind onder vrachtauto TERNEUZEN De 6-jarige Marga- retha Overdulve uit Terneuzen is vrijdagmiddag in haar woonplaats bij een verkeersongeval om het le ven gekomen. Op haar fietsje week zij plotseling naar links uit en werd overreden door een vrachtauto.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5