Paarden-protest Rozenconcours in Westbroekpark Vergrootglas steekt pand in brand KONINGIN IN WESTLAND OP 9 JULI Leids sierasfalt blijkt te vlekken Duiker b.v. en FME naar Zoetermeer Monoliet beton niet altijd slecht DONDERDAG 1 JULI 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET H3»!2! Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Haagse paarden en hun ruiters willen meer veiligheid. Namens vierhonderd ruiters van drie maneges werd er gisteren een petitie aangeboden aan het college van B. en W waarin werd gevraagd om een ruiterstoplichtinstallatie op de Van Alkemadelaan. bij de kruising Pompstationsweg. Op de grasstrook achter het gebouw waar de afdeling Jeugd. Sport en Recreatie is gevestigd nam wethouder P. Vink de petitie in onvangst. (Zoals de foto getuigt moest hij zich daartoe tussen de gevaar lijk trappelende paarden be geven). Het verzoek om ruiterstoplich- ten is ondertekend door paar densportliefhebbers van de Ri- ouw Rijsschool. en de maneges Witte Brug en Den Ruygen- hoek. Om met hun paarden in het duingebied te komen moe ten de ruiters van deze mane ges altijd de Van Alkemade laan oversteken. Dat overste ken is een gevaarlijke zaak. Doordat de paarden gestopt moeten worden en vaak lang moeten wachten tot er een vei lige kans is om over te steken worden ze vaak zenuwachtig ROTTERDAM Een brand in een winkelpand aan de IJsclubstraat in Rotterdam-Kralingen heeft woensdag voor een schade van 350.000.-- gezorgd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het vuur is ontstaan in een op de begane grond gevestigde speelgoed winkel. Vermoedelijk is de oorzaak van de vrij forse brand een vergroot glas geweest, dat in de etalage lag. Het hele pand. bestaande uit de win kei. twee etages en een zolder brandde uit. Van een onzer verslaggevers WESTLAND Het Samen- iperkingsorgaan Westland heeft het programma bekend gemaakt van het bezoek van koningin Juliana aan het Westland op vrijdag 9 juli. De vorstin zal 's morgens om kwart voor elf op het nieuwe raadhuis van Naaldwijk wor den verwelkomd door burge meester J de Bruin, voorzitter van het Samenwerkingsor gaan Daarna uoont de Ko ningin een bijeenkomst van de Westlandraad bij. waarin zij zich o a zal oriénteren over de ontwikkeling van het West land in de komende tien jaren. Dit onderwerp wordt toege licht door burgemeester Af. Paats van De Lier en zijn col lega van Maasland, de heer J. van den Brink Vervolgens ge ven burgemeester drs. F K. Lanpemeijer van Wateringen en dijkgraaf mr A P. van den Berge van het Hoogheem raadschap Delfland een toe lichting op resp de bedreiging ramde verstedelijking van het Westland en de aanleg van het zoetwaterkanaal. Na de bespreking brengt de Koningin een bezoek aan het Proefstation voor de groenten- en fruitteelt onder glas (12.00- 1230 uur) en wordt langs het in restauratie zijnde voorma lige lustslot ..De Nederhof in Honselersdijk naar Monster gereden iaankomst 1250 uur) Ook staat een bezoek aan 's- Gravenzande op het program ma De aankomst valt om 13 00 uur te verwachten Na de lunch in De Spaansche Vloot vertrekt koningin Juliana om 15 00 uur via de Woutersweg en de Maasdijk naar Maas land Slot van het bezoek is een vaartocht door het weide gebied (15 30 uur). en zijn ze moeilijk in toom te houden. Vorige week nog moest er een paard worden af gemaakt dat de weg op sprong en door een auto werd aange reden. In Den Haag is alleen een rui- terstoplicht op de Landschei- dingsweg. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het aanleggen van sierbestrating in de Haarlem merstraat in Leiden is stopge zet. Reden daartoe zijn de vreemde vlekken die het rood gekleurde wegdek vertoont zo dra er dieselolie op terecht komt. De sierbestrating bestaat uit een asfaltlaag waarin een rode kleurstof is verwerkt. Het schijn dat dieselolie deze kleurstof oplost. De gemeente Leiden wil nu gedurende de bouwvakvakantie proeven ne men met twee andere soorten roodkleurige sierbestrating. Daartoe worden in het wegdek tussen de Turfmarkt en de Ma re twee proefvlakken ingelegd. Eén deel van het wegop- pervlak wordt voorzien van ro de verf, het andere krijgt een asfaltlaag waarin rode steenslag is verwerkt. Tegen het eind van de bouwvakva kantie zal de gemeente dan bekijken of één der alternatie ven beter voldoet. Van een onzer verslaggevers ZOETERMEER Het eerste bedrijf dat zich op het indus trieterrein Zoeterhage zal ves tigen is de technische handel maatschappij Duiker b.v. uit Den Haag. Zoeterhage. dat oostelijk van Seghwaert ligt wordt geëxploiteerd door de gemeenten Zoetermeer en Den Haag Duiker b.v.. nu nog aan de Wingerdstraat gevestigd, heeft 9.000 m2 grond nodig in Zoetermeer De eerste paal voor de nieuwbouw gaat na de bouwvakvakantie de grond in Duiker, een bedrijf dat zich bezighoudt met de verkoop en distributie van o m beveiligingsap paratuur heeft zestig personeelsle den. Verwacht wordt dat er in de toekomst nog 15 man bijkomen. De gemeente Zoetermeer heeft ver der bekend gemaakt dat twee be drijven die reeds in de groeistad zijn gevestigd grond in Zoeterhage heb ben gekocht Dit zijn de Fa. Van Eijbergen Interieursystemen b.v.. thans gevestigd aan de StaUons- straat en Mopak Holding b v een groothandel in kruiden, specerijen en thee. Mopak. nu aan de Wilton straat gevestigd, heeft 20 perso neelsleden Bij Van Eijbergen wer ken 20 personeelsleden. Kantorenzone Voor de kantorenstrook tussen de wijken Driemanspolder en Meer zicht waar o a. IBM is gevestigd heeft de gemeente ook contracten gesloten met een nieuwe gegadigde Het betreft de FME. de Federatie Metaal en Elektrotechnische Indus trie. nu gevestigd aan de Nassau- laan 25 in Den Haag. Deze werkge versorganisatie heeft langs het Bre- dewater zesduizend vierkante meter groad gekocht, waarop een kantoor wordt gebouwd De bouw start be gin volgend jaar. Bij de FME werken momenteel 150 personeelsleden DEN HAAG Gebouwen waarin betonplaten zijn gebruikt van Mo noliet Beton uit Breda, hebben niet altijd een ingrijpende reparatie no dig Tot die conclusie is een werkgroep gekomen, die enkele we ken geleden op verzoek van minister Gruyters van volkshuisvesting werd opgericht. In de werkgroep zaten ondermeer medewerkers van TNO in Delft Reden voor onderzoek was dat het door Monoliet geleverde be ton te veel clacium chloride bevatte, waardoor het beton binnen niet al te lange tijd kan gaan schilferen In Den Helder is onlangs de bouw stop gezet van een bejaardenhuis waar voor monoliet platen waren ge bruikt. De platen zijn veilig, zegt de werkgroep als het gehalte aan calci um chloride en de poreusheid van het beton aanvaardbaar zijn en er bovendien sprake is van een juiste dekking van de onderwapening. Soms is dat niet het geval. In een aantal gevallen wordt roestvorming op het betonoppervlak duidelijk zichtbaar (het calcium chloride tast nl. de betonbewapening aan» maar dan is er vanuit veiligheidsoogpunt nog tijd genoeg om maatregelen te nemen. DEN HAAG Voor de zestiende, keer wordt zatersag 10 juli het In ternationaal Rozenconcours ge houden in het fraaie Westbroek park. Dit concours draagt er toe bij de rozencultuur, een belangrijke bedrijfstak in de sector sierteelt, op een goed niveau te houden in het belang van de producent en consu ment. Op genoemde datum ondergaan nieuwe, nog niet in de handel zijn de rozenrassen op een proefveld na eenjarige beoordeling de eindkeuring. Daarnaast worden het rosarium eerder onderscheiden rozen gekeurd die reeds in de han del zijn Zij zijn gedurende een peri ode van drie jaar op hun ge bruikswaarde beoordeeld. Deze rassen dingen mee naar de hoogste onderscheiding: de Gouden Roos van 's Gravenhage". In verband met de keuring is het rosarium op 10 juli za. 12 uur voor het publiek gesloten. Het Rozen concours wordt sinds 1961 in het Westbroekpark gehouden. De bloe mentuin in het park kreeg toen een omvangrijke collectie rozen toege voegd die het park internationale faam bezorgde. De VVV Den Haag- Scheveningen heeft er dit jaar een extra feestelijk tintje aan gegeven door de aanwezigheid van een Ro- zenkoningin met hofdames. De schoonheden zullen op verschillen de plaatsen in Den Haag rozen uit delen met de opwekking het park te bezoeken. Rozenkoningin wordt vrijdagavond 9 juli in het Oude Huis aan de Groenmarkt geïnstlal- leerd door Boudewijn Keyser. di recteur van de VVV. Overige evenementen op zaterdag middag 10 juli in het Westbroek park zijn een door het Haags Va kantiecomité georganiseerde inter nationale ballonrace ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van de Haagse Ballonenvereniging. Bo vendien vindt in het park een optreden plaats van de internatio nale acrobatengroep Les Aranis. Verder is er een openluchtten toonstelling van kunstwerken. De dertien permanent in het rosarium aanwezige kunstvoorwerpen wor den ter omlijsting van het concours met 23 door Haagse kunstenaars vervaardigde beeldhouwwerken aangevuld. De opening, zaterdag 3 juli om 14.00 uur door gemeente museum-directeur Wijsenbeek wordt opgeluisterd door optredens van verschillende muziekkorpsen. De expositie zal tot 30 oktoner te zien zijn, Bij de kiosk in het Westbroekpark is een folder over de geëxposeerde werken verkrijg baar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8