Overheidsbemiddelaar: een nieuwe figuur in Nederland IMS Bestuurscrisis dreigt in Westerhoven 1 Voorkeur voor vrouw bij benoemingen was al eerder toegezegd iommentaar wmmatiging (1) loonmatiging (2) Te vergelijken met Zweedse ombudsman pian verdronken Vier doden bij twee ongelukken Norm Westerterp fataal voor het openbaar vervoer? het weer Naar een hittegolf Strandweer weérrapporten ARïj^ IDAG 25 JUNI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 regering is er helaas niet in ilaagd de vakbeweging in haar leel mee te krijgen in een noodza- ijke loonmatiging. De leiders van FNV (NVV-NKV) zien blijkbaar kans hun mensen dit jaar ge- :gen te doen nemen met wat min- loonsverbetering. De FNV- lers zelf zien trouwens een zo. ite ombuiging in het inflatietempo de regering probeert na te streven J>r 1976 niet eens als een nood- |k, zo blijkt uit uitlatingen van iV-voorzitter Kok. Hij vindt het al ii genoeg als zou worden bereikt de loonkosten dit jaar rond tien ^-cent stijgen, terwijl voor de rege- s bak 9,3 eigenlijk al teveel is. jtuurlijk is discussie mogelijk over itdeljvraag of een verschil van nog niet rin8is 1 procent nu zoveel uitmaakt. P ar wat buiten discussie staat is, ie m ^et u'termate moeilijk zal zijn de de k atiespiraal geleidelijk af te rem- g tejn. Pogingen daartoe zijn keer op ng gfer totaal mislukt. De enige moge- mkeiheid is daarom de prijs-loon- jraal forser aan te pakken. Dat kan «de huidige economische situatie een door wat minder loonsverbe- png Het alternatief, namelijk een 1 'poreuze prijsstop en doorbereke- lRW\?g van 'oonstÜgingen 'n de ^||jzen, zou snel duizenden arbeids- |f\Jatsen in de zwakkere bedrijven -—«en. de opstelling van de FNV speelt 'ets anders, iets ernstigers mee. Jpk heeft gewezen op sectoren in de bnomie waarin wel aanvaardbare insten worden gemaakt. De FNV- Iding vindt zelfs dat de onderne- ers er in het regeringsbeleid dit x4r wel erg goed, te goed, van af _Jjuden komen. :t is juist dat de regering het be- ïfsleven vergaand wil helpen in tel van rendementen(winsten). ^/"^ar tegelijk wil dit kabinet de on tnemingen een plaats geven die :er dan tot nu toe midden in onze enleving staat. Ondernemingen irden nog te veel als vijandige anenten in de maatschappij be- touwd. Het kabinet streeft naar rmaatschappelijking" van het nomisch gebeuren. Ondernemin- C/jjn moeten wat meer bezit van ,,ons %,1en" worden. Het kabinet denkt i^Jarbij aan een Vermogensaanwas- 'ïino (VAD), sterkere onderne- ééningsra(^en' stur'n8 va9 investerin- i jgn alles in samenhang met, als i con soort vergoeding voor de loon- hactatiging. zili maal erge i opstelling van de FNV houdt pee brek aan vertrouwen in. ook in dit ios i 'eede stuk kabinetsbeleid. Men be- toe: houwt winsten die ..blijven zitten" j de ondernemingen, blijkbaar nog t een maar als een verliespost voor en werknemers. En de vernieuwin- da n van het economisch leven die het icia binet haar voorhoudt gaan voor de en a IV schuil achter de onnozele landelijkse tientjes meer die zij hoiopte te winnen. ie jfer tegenover verdient de regering pr*un, zowel in haar poging de infla- »lan spiraal dit jaar harder aan te pak- 8es,n dan NVV en NKV geneigd zijn vr'jw'"'g te doen, als in het diateven naar wat meer vermaat- nappelijking van het economisch s enibeuren. 6a% regering kan dan ook, als van- a'^iag een laatste poging een loonak- ren»ord uit te lokken mislukt, weinig Iders doen dan naar eigen ver antwoordelijkheid verder vorm te 'en door een nieuwe loonmaatre- af te kondigen. De FNV wil nu monderhandelingen per be- jijfstak, maar dat is een weg die in Jrkere economische sectoren met trke vakbonden zal leiden tot meer Onsverhoging dan de zwakke sec- ^en aankunnen. De stijging van de Onkosten zou dan stellig weer uit i hand lopen, en in zwakkere secto- h zal de achterstand in ar- lidsvoorwaarden nog groter Orden. oor de inhoud van een eventuele Cuwe loonmaatregel kan de rege- ig terecht bij het constructieve orstel dat het CNV heeft gedaan, it zal de „modale werknemer" 44 ^""'llden per maand netto opleveren, bt is uiteindelijk evenveel als de 55 Uden netto die de FNV vraagt aar waar van de meer-opbrengst el zou worden weggevreten door tra prijsstijgingen die erdoor wor- n uitgelokt. j een nieuwe loonmaatregel zal het tdig zijn dat de ministers opnieuw boer op gaan om de mensen te f lertuigen van de zin van het kabi- i^tsbeleid. Daarbij zou juist een I Ibinet als dit toch moeten rekenen I I de medewerking van de h e I e Ilkbeweging. /EIN Uit het Julianakanaal is stermiddag het stoffelijk over shot opgehaald van de heer G. H. lerix Elsloo. Het slachtoffer was stermorgen verdronken nadat hij P i water was gegaan om te door Hans W. Ledeboer ROTTERDAM Met de be noeming van de heer J. Hoek van Dijke (46) tot gemeentelijk bemiddelaar van Rotterdam heeft in het Nederlandse open bare en bestuurlijke bestel een nieuwe figuur zijn intrede ge daan: een functie die kan wor den vergeleken met die van „ombudsman" buiten de Ne derlandse grenzen. Niet zoals de bekende tv-ombudsman, ei genlijk een particuliere figuur die wat meer wegen kent dan een andere particulier, maar een man in overheidsdienst, die met gezag kan optreden na mens een burger die zijn hulp inroept. „Ho, wacht even", zegt de heer Hoek van Dijke, „een wezenlijke om budsman, zoals in Zweden, bestaat er niet in het Nederlandse recht, al hou den juristen zich al een jaar of vijf tien met dat onderwerp bezig. Maar er bestaat in Nederland toch ook geen functie, die met de mijne is te vergelijken. Ik noem mijzelf „bemid delaar", dat is bovendien volgens het woordenboek één van de vertalingen van het Zweedse woord „om budsman". Zweden is met dit insti tuut begonnen, in het Zweedse recht heeft de ombudsman een eigen wet telijke basis. Dat is hier nog lang niet zo." In de advertentie waarmee het Rot terdamse gemeentebestuur gegadig den opriep, werd gezocht naar een medewerker die bezoekers ontvangt met klachten over de werking van het gemeentelijke apparaat, die voor deze zaken aandacht vraagt en die ervoor zorgt dat er een oplossing komt, een medewerker in een functie met gezag en grote zelfstandigheid. Geen klachtenbureau De heer Hoek van Dijke: „Dat is een gebrekkige omschrijving. Ik ben geen klachtenbureau. Men zou kun nen spreken over een .ombudsman achtige functie' en er is nu al veel belangstelling, zowel uit het binnen land als uit het buitenland, voor de gang van zaken in Rotterdam. Die belangstelling geldt niet alleen mij zelf maar ook het hulp- en informa tiecentrum het HIC waarin ik mijn intrek heb genomen. Tijdens het zusterhavencongres, toen be stuurders van de .zusterhavens' Ko be en Seattle in Rotterdam waren, heeft een bestuurder van Seattle ge constateerd, dat Rotterdam op het gebied van deze tegemoetkomings- vormen heel wat verder is dan Se attle." MONNIKENDAM Op de E 10 bij Monnikendam zijn de 68-jarige F. M. L. C. van Lingen uit Amsterdam en zijn 65-jarige echtgenote J. C. van Lingen-Belderink omgekomen toen hun auto frontaal tegen een beste lauto botste. De bestuurder van de bestelauto, een 36-jarige inwoner van Volendam, werd ernstig gewond. DIDAM De 29-jarige H. E. Wen- sink uit Bredevoort en de 3l-jarige A. J. E. Ebbers uit Aalten kwamen op de snelweg van Arnhem naar de Duitse grens onder Didam om het leven toen de auto waarin zij zaten na een inhaalmanoeuvre de berm inschoot en tegen een boom botste. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Bij vervoersbedrij ven wordt gevreesd dat binnenkort alle slecht bezette trams en bussen uit de dienst moeten worden geno men. Die vrees is algemeen, nadat minister Westerterp een maand gele den de streekvervoersbedrijven de instructie gaf om bussen in de avon duren en in de weekeinden met min der dan tien passagiers uit bezuini gingsoverwegingen voortaan niet meer te laten rijden. De overweging voor die instructie is dat de vervoersbedrijven dit jaar veel meer geld zullen uitgeven dan volgens de door het ministerie goed gekeurde begrotingen. Omdat de vervoersbedrijven geen geld extra krijgen, heeft minister Westerterp hen de beperkende maatregel als op lossing voorgehouden. Omdat onder meer ook stadsvervoer in dezelfde moeilijkheden dreigt te komen, vre zen zij gelijksoortige instructies van de minister. Het Tweede-Kamerlid Van der Doef (PvdA) heeft naar aanleiding van de onrust minister Westerterp gevraagd om opnieuw met de Tweede Kamer te overleggen over de gevolgen die de al bekende maatregel voor de streekvervoerders zullen hebben. Het Kamerlid schrijft onder de in druk te zijn gekomen van de gevol gen van de maatregel. Bovendien verwacht men moeilijk heden omdat het technisch nauwe lijks mogelijk is de maatregel al te laten ingaan op de datum die minis ter Westerterp wil, namelijk 5 sep tember. J. Hoek van Dijke: „Een jaar eerst alles over je heen laten komen, aan rubriceren en catalogiseren kom je later pas toe." Het HIC .is gevestigd in het oude postkantoor aan de Coolsingel, naast het stadhuis. Hier zitten vertegen woordigers van het gewestelijk ar beidsbureau, de gemeentelijke socia le dienst, de dienst volkshuisvesting, de raad voor het maatschappelijk welzijn en het instituut sociale raadslieden broederlijk bijeen, te za- men vormend een hulp- en informa tiecentrum, waar iedere Rotterdam mer zomaar terecht kan. Verzoekschriften Over zijn eigen basis in het over heidsbestel zegt de heer Hoek van Dijke: „Volgens de oorspronkeljke omschrijving wordt het gezag van mijn functie ontleend aan een .harte lijke ondersteuning door het gemeen tebestuur'. Die omschrijving is veel te zwak. De oplossing werd gevonden door de functie van bemiddelaar te koppelen aan de uit gemeente raadsleden bestaande commissie voor de verzoekschriften, waarvan de commissie ambtelijk secretaris is. Die commissie is een orgaan van de raad en op die manier ben ik niet verantwoordelijk aan b. en w., maar rechtstreeks aan de gemeenteraad." Over zijn werk: „De mogelijkheid om op de commissie voor de verzoek schriften terug te vallen is natuurlijk van belang voor moeilijke zaken. Ik sta versteld van het enorme aantal eenvoudige dingen dat ik voor me krijg, zoals hier en daar een misver standje, of het niet weten welke deur de juiste is. In de eerste drie weken van mijn optreden kreeg ik een groot aantal gemeenteambtenaren bij me met hun problemen betreffende rechtspositie en ambtelijke verhou dingen. Die ambtenaren vormen tot nu toe zelfs een derde deel van mijn klandizie. Dat zal wel verband hou den met mijn vorige functie hoofd van het secretariaat van de secreta rie-afdeling algemene personeels- en organisatiezaken die ik tien jaar heb vervuld, maar ik zit hier niet meer voor de ambtenaar als zodanig, maar voor de Rotterdamse burger." Beslissingen Een vergelijking makend met het in stituut sociale raadslieden: „Mijn rechtspositie is veel onafhankelijker dan die van het instituut. De sociale raadslieden hebben een adviserende en hulpverlenende functie, ik kan be slissingen nemen, voor zover die stro ken met de voor de commissie voor de verzoekschriften geldende regels. Die regels zijn nog aan het groeien. De commissie bestaat nu vier jaar, mijn functie is een logisch uitvloeisel van het bestaan van de commissie. Wel bestrijken de sociale raadslieden een breder terrein, mijn werk ligt vooral op gemeentelijk verband, als het nodig is ergens gezag te laten gelden heb ik dat niet buiten ge meentelijk verband. Van de zaken die de sociale raadslieden behande len ligt twee-derde buiten gemeente lijk verband." De heer Hoek van Dijke trad op 22 mei in zijn gloednieuw gemaakte functie. „In feite was dat l juni, door dat ik de nodige tijd moest besteden aan het overgeven van het werk van mijn vorige functie. Maar in de we ken dat ik hier zit heb ik al enige zaken gekregen, die langs allerlei ge meentelijke instanties van bureau naar bureau werden geschoven en die uiteindelijk bij de commissie voor de verzoekschriften terechtkwzmen, die er ook niet goed weg mee wist. In enkele van die zaken heb ik met succes persoonlijk kunnen ingrijpen. Voorbeelden Voorbeelden? Verschillen van me ning over verhuiskostenvergoedin gen bij sanering. Verschillen van in zicht over uitkeringsvormen. Soms moest ik samen met een hoogge plaatst ambtenaar een list verzinnen om een weg te vinden teneinde ie mand te helpen, die langs formele ambtelijke manier niet te helpen was omdat alles wat wettelijk correct is, al was gedaan en de zaak nög steeds menselijk onbevredigend was opge lost. Voor veel gevallen is wettelijke rechtvaardigheid onvoldoende en hier is het vooral mijn taak een goede oplossing te vinden. In het algemeen moet ik daarvoor nauw contact heb ben met allerlei hoofden van diensten. Mijn werk is vooral een zaak van manoeuvreren, elk geval is anders. De ene keer kan ik de strikt formele weg volgen, maar vaak kan dat niet. Ik krijg ook mensen met echte gewetensvragen." Het is allemaal nog nieuw, oriënte rend, experimenterend: „Ik zie dat de beginperiode zeker een jaar moet kosten. In die beginperiode ben ik geneigd alles aan te horen. Je moet alles over je heen laten gaan, met wat de mensen ook komen. Pas later kan ik de zaken gaan rubriceren en cata logiseren eer ik ze in behandeling neem. Maar eerst moet ik een goed inzicht krijgen in de omvang van het werk. De commissie voor de verzoek schriften is overigens natuurlijk niet mijn enige toeleveringskanaal. Be langrijk is de burgemeester en na tuurlijk ook het HIC, waar ik niet voor niets mijn intrek in heb ge nomen." Over de instelling ten opzichte van zijn werk en zijn leven: „Ik heb altijd gewerkt uit een maatschappelijke geëngageerdheid en ik gevoel me nauw verbonden met allerlei maat schappelijke ontwikkelingen en stro mingen." door Cisca Dresselhuys De toezegging van minister De Gaay Fortman, begin de ze week, dat de regering be reid is vrouwen, die bij de overheid solliciteren, tijde lijk een voorkeursbehande ling te geven om zodoende een einde te maken aan het grote verschil tussen het aantal mannen en vrouwen, dat in overheidsdienst is, is natuurlijk prettig. Zulke din gen kunnen niet vaak genoeg duidelijk gezegd worden, zo dat vrouwen weten dat zij goede kansen hebben, wan neer ze naar een over- heidsbetrekking solliciteren. Maar hoe opwekkend het ook was weer eens op de voorpagina's van de kranten te zien welke goede bedoelingen minister De Gaay Fortman wel heeft met de werken de vrouw, het was niet nieuw wat hij ons bracht, ook al dacht hij misschien, evenals het PvdA- Tweede Kamerlid Aad Kosto, die een motie over deze zaak indien de, dat hij met een heel nieuwe zienswijze over de brug kwam. Jan Pronk, minister van ontwik kelingssamenwerking, heeft vorig jaar zomer op het grote internatio nale vrouwencongres, dat ter gele genheid van het Jaar van de Vrouw in Mexico werd gehouden, al een verklaring van de Neder landse regering voorgelezen, waar in gezegd werd dat de vrouwen een veel groter aandeel moeten krijgen in de arbeidsmarkt, ook op overheidsniveau, en dat als gevolg van deze wens vrouwelijke sollici tanten een tijdelijke voorkeursbe handeling moeten krijgen, ook bij de overheid. Deze duidelijke uit spraak, heeft kennelijk niet de no dige aandacht in ons land gekre gen. Klaarblijkelijk zijn ook be paalde ministers niet op de hoogte van deze verklaring van vorig jaar, we hebben tenminste nergens ge lezen, dat de heer De Gaay Fortman ernaar verwees. Pronk, die zelf de verklaring heeft voorgelezen, is misschien een van de weinige ministers (misschien wel de enige), die al handelt in de geest van deze resolutie. In het feministische maandblad Opzij van juni vertelt hij tenminste trots: „Ik geef vrouwen die hier bij mij solliciteren voor een functie, of dat er nu een is op het ministe rie of in het ontwikkelingswerk. Minister De Gaay Fortman wel degelijk een vuorkeursbehan* deling. Ik ben de enige minister, die een vrouw als hoofd van de voorlichting heeft aangesteld. Ik wil daarmee niet zeggen, dat nu alles gedaan is. wat mogelijk is, maar wel dat er in ieder geval een begin gemaakt is", Pronk voegt er in datzelfde artikel een beetje mis moedig aan toe: „Ach, eigenlijk is Nederland op dit gebied nog een ontwikkelingsland. We zijn dan wel zo druk bezig met het aantrek ken van meer vrouwen voor het ontwikkelingswerk dat is een noodzaak, om de positie van de vrouwen in de ontwikkelingslan den niet nog slechter te laten wor den dan ze toch al is maar in ons eigen land gebeurt er nog veel te weinig." Dat er meer vrouwen'in het ont wikkelingswerk moeten was een conclusie van twee Leidse cultu- reel-antropologen, Els Postel en Joke Schrijvers, die op verzoek van minister Pronk gegevens ver zameld hebben over de positie van de vrouw in de ontwikkelingslan den. Zij kwamen hierbij tot de conclusie dat er bij ontwikkelings projecten veel te weinig vrouwen worden betrokken zowel aan de hulpverlenende als aan de ontvan gende kant. Zij vinden, dat het ontwikkelingswerk daardoor een zaak van mannen voor mannen is, waar de vrouwen als 'een vergeten categorie buiten vallen. Zij vinden het verder Jammer dat hierdoor in de ontwikkelingslanden niets of nauwelijks iets aan de verbetering van de achtergestelde positie van de vrouw wordt gedaan. Integen deel. door de komst van westelijke ontwikkelingswerkers verslech tert die vaak nog. Loes Smit Is deze week nog met vakantie. Daarom geen rubriek „Dichtbij en verder". DE- VAN EEN LEZER- Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. OO^TERSCHELDEAnSLUITING 7 ZOVEEL NENSEN ZOVEEli-ZMREtf Van een verslaggever WESTERHOVEN In het Bra bantse Kempendorp Westerho ven dreigt een bestuurlijke cri sis te ontstaan. Beide wet houders zullen hun portefeuille neerleggen als vandaag geen einde komt aan een langlopen de controverse tussen de zes gemeentelijke ambtenaren en het college van B. en W. Het college heeft van de ambtenaren geëist dat zij in de toekomst loyaal met het gemeentebestuur zullen meewerken. Weigeren de ambtena ren dit. dan stappen de beide wet houders op. „In dat geval zal de ge meenteraad twee nieuwe wethouders moeten kiezen. Doet de raad dat niet, dan komen we in een bestuurlijke impasse en zal ik de zaak voorleggen aan de commissaris van de konin gin", aldus burgemeester W. van Nuenen. De zes ambtenaren zouden be stuursbesluiten niet altijd correct en op tijd hebben uitgevoerd. Zo ziin er onder meer achterstanden bij het In nen van de rioolbelasting, terwijl de gemeentelijke jaarrekeningen 1973- 1974-1975 nog niet zijn opgemaakt. Burgemeester Van Nuenen, sedert vorig jaar in Westerhoven, zegt op zijn gemeentehuls een sfeer van wan trouwen te proeven. „De ambtenaren zijn de laatste jaren te zelfstandig geworden. Dat wordt mede veroor zaakt door een langdurige ziekte van de gemeentesecretaris, waardoor er totaal geen coördinatie meer is". „Gegroeid" Van onze weerkundige medewerker Het weer in Nederland groeit naar een hittegolf. Gistermid dag is het 30 tot 31 graden in het binnenland geworden en ook de komende dagen zullen tropische temperaturen te zien geven. Officieel mogen we pas van een hittegolf pra ten wanneer er een serie van drie dagen met maxima van 30 graden Celsius of hoger is geweest. Welde luchtdru kontwikkeling gaat wel daar heen. De computer voorziet namelijk ook voor het komen de week-end geen enkele ver andering. Niet alleen in het binnenland, maar ook op de Waddeneilanden. anders vaak een veel kouder gebied, kwam de temperatuur giste ren tot 30 graden. Midden op het eiland Ameland werd de ze waarde gemeten. 25 graden aan het Noordzeestrand en 26 graden op de pier van Nes. Het grootste deel van het con tinent beleeft momenteel zon nig en heet zomerweer. Temperaturen van 30 tot 33 graden zijn aan de orde van de dag. Uiteraard blijft het »»k zeer warm in de Middellandse zee landen waar hier en daar zelfs uitersten van 35 graden wor den gemeten. Het standvasti ge zomerweer hangt samen met een hogedrukgebied van Polen vla het Kanaal ndar de Golf van Biscaye. Hier staan de barometers tussen 1022 en 1024 millibar. Dit gebied handhaaft zich volkomen. We kunnen dit zien aan de baro meter die van dag tot dag vrijwel niet verandert. Wij herhalen het nog maar weer eens dat deze zeer sterke luchtdrukverdeling herinne ringen opwekt aan die in de lange en zeer warme zomer van 1947. Toen zaten we ook dagen en soms weken lang onder beheer van een hoge- drukuitloper tussen de Azo- ren en Scandinavië. Er is gisteren ook wat onweer geweest. Rond elf uur mani festeerde zich boven de Wad denzee een onweersbui die 4 a 5 donderslagen teweegbracht, maar geen enkele invloed had op het verdere weersverloop. ,s Morgens om half acht had deze bui zich al aangekondigd door altocumulusfloccus ofte wel grove schaapjeswolken, in Vlaanderen onweersbloe sems genoemd. Ook op ande re plaatsen boven het conti nent kan als reactie op de hitte in de late namiddag of vooravond een bui tot ont wikkeling komen maar dit zijn slechts lokale verschijn selen die geen uitwerking hebben op het algehele weersverloop. Ook zuid-Scandinavië heeft nu warmer weer met tempera turen van 25 graden maar in het uiterste noorden wordt het nog steeds niet warmer dan 10 15 graden. De Britse eilanden beleven ook zonnige en zeer warme dagen met na me in het zuidoosten, maar de noordwestelijke gebieden krijgen af en toe enige regen door een IJslanddepressie. Het minimum dat daar mo menteel ligt was tijdelijk zeer diep te weten 974 mb, een lage waarde voor de zomer. Maar de trek van deze systemen is voortdurend noordelijk en daardoor krijgen de uitlopers geen „push" genoeg om het weer in west-Europa belang rijk te verstoren. Samenge vat: we gaan een zeer warm week-end tegemoet met veel zonneschijn en een on weerskans die beperkt blijft tot enkele lokale gebieden. Aanhoudend zonnig en warm of zeer warm strandweer, 's Middags plaatselijk een ver koelend zeebriesje mogelijk. Zeewatertemp^ratuur vlak bij de waterlijn soms 18 20 graden. Een zeer zwakke Noordzee. Iets meer kwallen. Hooj water 24 juni VUiingrn 0 S7 U.22 Haringvliet sluiten 117 - 13.4* Rotlrrdam 2.S8 - 13.32 Srhrveningen 2.12 - 14.» IJmuidrn 2.49 - 13.14 Den Helder 4.40 - I» 04 liarlingen 9 48 - 21.23 Delfiijl II. 13 - 23.30 De situatie is volgens burgemeester Van Nuenen langzaam maar zeker zo gegroeid. „De vorige burgemeester had gedurende de laatste jaren van zijn ambtsperiode kennelijk niet veel zin om er iets aan te doen. Bovendien was de gemeentesecretaris er niet de man naar om eerder in te grijpen". Voor de secretaris is inmiddels ver vroegde pensionering aangevraagd. De hele zaak kwam aan de orde in een openbare raadsvergadering en daar zijn de zes ambtenaren bijzon der boos over. Loco-secretaris A. Foppele noemt het een kwalijke zaak dat de moeilijkheden in het openbaar worden afgehandeld. „Wij voelen ons met de rug tegen de muur gezet. Door die openbaarheid is het voor ons vrij wel onmogelijk geworden om ons werk op het gemeentehuis goed te doen. Iedereen kent ons Immers". aF dus Foppele. die zegt dat de ambten aren zich nog intern beraden. Amsterdam onbewolkt 31 De Bill onbewolkt 33 Deelcn onbewolkt 31 Eelde licht beu/ 30 Eindhoven onbewolkt 32 Den Helder onbewolkt 30 Rotterdam onbewolkt 30 Twente onbewolkt 29 Vli,vingen onbewolkt 20 Zd Limburg onbewolkt 33 Aberdeen zwaar bev 20 Athene licht bew 31 Barcelona 32 zwaar bew 37 Bordeaux licht bew 33 Brussel half bewolkt 33 Frankfort licht bew 31 onbewolkt 32 Helsinki zwaar bew 22 Innsbruck half bewolkt 29 Kopenhagen zwaar bew 24 Locarno onbewolkt 20 onbewolkt 31 Luxemburg onbewolkt 32 Madrid half bew 34 Malaga onbewolkt 30 Mallorca onbewolkt 33 licht bew 24 Nice onbewolkt 23 Oslo zwaar bew. 27 04 o,4

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5