EPPELINRAMP ZONDER KRAAK OF SMAAK affe tango nsters van bordpapier ABN De ABN en de import van zuidvruchten. l&ii! ï^jjj FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Prolongaties en reprises Actie voor verdwenen filmer 25 JUNI 1976^ FILM TROUW/KWARTET 13 W. Wielek-Ber^^ e film „l'Acrobate" („Tango e") van Jean-Daniel Pollet hoogste onderscheiding be- p het Festival Internationa- i d'Humour. Of de inzendin- waren van een uitzonderlijk lte. öf de juryleden hadden nmaatse opvatting van hu- t geen mens zal kunnen dat „l'Acrobate" een geesti- 5 alleen maar lollige film is. ij, maf, vervelend, vol ver standen en lelijke mensen of ze mooi zijn. 't Gaat over gen bediende in een sauna- ergeefs jaagt op een vrouw, ijn uitzonderlijke begaafd- het tanKO-dansen ontdekt. prijs na prijs en noopt ons 'e telkens opnieuw naar dat ballroom-dancing te et satirisch bedoeld, of niet regisseur weet zijn bedoe- ij die al had. uitstekend te het schijnt allemaal ook gevonden te moeten wor- "derend, ja, er schijnt een Het minste wat je van een rampen film mag verwachten is dat hij span nend is. De grootste onzin kan onge hinderd passeren, als de vaart er maar in blijft. Welnu, „The Hinden burg" van Robert Wise voldoet niet aan die elementaire eis en is daarmee eigenlijk al veroordeeld. Dat er ver der ook niets van deugt is van secun dair blang, doch mag niet verzwegen worden. De diverse scenarioschrijvers, die zich baseerden op het boek van Mi chael M. Mooney, hebben de onder gang van de nazi-Zeppelin, die op 7 mei 1937, vlak voor de landing op Amerikaans grondgebied bij Lake- hurst in brand vloog, toegeschreven aan sabotage door anti-fascisten. Af gezien van het feit dat ze dit niet aannemelijk wisten te maken is het gemodder en gemier met een tijd bom. die een paar maal wordt af- en aangezet, alleen maar vervelend, zo dat ze het uitsluitend om die reden al beter hadden kunnen laten. De hele sfeer van de film is mis. van begin tot einde, het opvallendst in de scènes die in nazi-Duitsland spelen, zo was het daar toen zeer beslist niet. De karaktertekening is fout, de dia loog zonder kraak of smaak, zodat zelfs George Scott, die anders als acteur onmachtig is iets slecht te doen, als luchtmachtofficier die te gen zijn wil aan de staf van de „Hin denburg" is toegevoegd om sabo teurs te vangen, ver beneden zijn kunnen blijft, flauwtjes en krachte loos. Er zitten dode stukken in de film, waarbij de concentratie, toch al niet groot, geheel verslapt en de aan dacht afdwaalt. Zodat men gerust mag stellen, dat „De Hindenburg" heeft verloren op alle fronten: als rampenfilm, als psy chologische film als acteursfilm (be halve George Scott spelen onder an dere ook Anne Bancroft en William Atherton mee). Zonde van het vele geld dat hij gekost heeft, zonde ook van de naam van Robert Wise, een regisseur die toch een respectabele staat van dienst heeft. Amsterdam-Du Midi en Cinema Inter national; Den Haag-Metropole; Rotter dam-Corso; Utrecht-Catharijne; Eindhoven-Metropole; Dordrecht- Luxor, 14 jr. Roma. Fellini's ode aan de stad van zijn liefde. De gehele week in Tuschinski 4. Amsterdam. Some like it hot. Geestige komedie van Billy Wilder met Marilyn Mon roe, Tony Curtis en Jack Lemmon. De gehele week in Victoria. Amster dam en Rembrandt, Utrecht. The Godfather. Voortreffelijke film over de Maffia van Francis Ford Coppola. De gehele week in Bijou. Hilversum. Im Laufe der Zeit. Sympathieke twee-mannenfilm van de Westduitse regisseur Wim Wenders met een prachtige rol van Rüdiger Vogler. De gehele week in Minimovies, Amsterdam Histoire d'Adèle H. Tedere film over een verschrikkelijke liefde van Fran cois Truffaut. De gehele week in Ca sino, Breda De Komedianten. Griekse mees- terkwerk van Theo Angelopoulos over een bewogen periode van de geschiedenis, die zich spiegelt in de wederwaardigheden van een reizend gezelschap toneelspelers. De gehele week in Filmhuis. Breda. Whiskey als Water. Klassieke Engel se komedie van Alexander Mac- Kendrick. De gehele week in Filmhuis Delft. Les Enfants du Paradis. Roman tische „evergreen" van Marcel Carné met Arletty en Jean-Louis Barrault. 25 en 27 juni Filmhuls Alkmaar. La Maman et la Putain. Meesterlijke film van Jean Eustache over het klimaat in Frankrijk na de mislukte revolte van 1968. 25, 26, 27 en 28 juni. Filmhuis Arnhem. Te gek om los te lopen. Prachtige documentaire van een Italiaans col lectief over pogingen om geesterzie- ken te integreren in de maatschap pij. 25 juni in V.C. de Toren. Zeist. Claude Melki in Tango voor twee is uitgegaan blijkt er nog een stuk aangebreid te zijn. eveneens zonder -doeling in'te steken! Als je slot of zin. En lachen ho maar! t de film als een nachtkaars Amsterdam, Kriterion 14 jr. uctie nieuwe theater werkmethode DAM Van 6 tot 25 sep- "1 de Duits-Franse theater- Wolfram Mehring naar Ne- omen om zijn over de hele steeds meer gevraagde ode in een seminarium te ren. Uitgangspunten en ba- et seminarium zijn de ele- uitdrukkingsmiddelen van 1 en het lichaam, die zowel urs als voor mime-spelers. dansers en auteurs be- ijn. niet om een demonstratie ontwikkelde speelvormen, het aantonen van een werkmethode. Deze vloeit niet voort uit de interpretatie van literaire teksten in de Europese theatertradi tie, maar uit de semantiek (leer van de betekenis der woorden) en de wet matigheden in de toneelmatig- lichamelijke uitbeelding. Dit initia tief dat uitgaat van Theatraction, wordt gesteund door de Stichting To- neelraad Rotterdam, het Goethe In stituut. het Nederlands Centrum van het ITI en de Stichting WIKOR Bij deze instanties kan men inlichtingen krijgen over en zich laten inschrijven voor dit tweedelige seminarium dat in de Schouwburg te Rotterdam ge houden zal worden. Op donderdag 27 mei is de Argentijn se cineast Raymundo Gleyzer in Bue nos Aires verdwenen. Door de situa tie in Argentinië na de militaire staatsgreep wordt voor zijn leven ge vreesd. Gleyzer won vele prijzen op festivals en werd vooral bekend door zijn film Mexico: de bevroren revolutie, die ook in ons land is vertoond. Het Ame rikaanse „Emergency Committee to Defend Latin American Filmma kers", dat al eens voor Chileense fil mers in de bres sprong en een comité van aanbeveling heeft, waarin be roemde regisseurs als Francis Ford Coppola, Peter Bogdanovich. Arthur Penn. Elia Kazan en Robert Wise en beroemde acteurs als Candice Ber gen. Jane Fonda. Jack Nicholson en John Voight zitting hebben, roept iedereen ter wereld op om te protes teren. Dat kan gebeuren door brieven en telegrammen, waarin de garantie geëist wordt voor zijn welzijn en vei ligheid en zijn onmiddellijke vrijla ting. te zenden naar: Argentijnse Am bassade ta v. M. Veronelly. Java- straat 20. Den Haag of naar General Jorge Videla. Casa Rosada. Buenos Airesl Argentina of naar United Nati ons Commission on Human Rights. U. N. Building, New York, N Y. 10017 (ADVERTENTIE) le uit Het vergeten continent lice Burroughs, de man die haakte .is een lekkere ouder- fantasy"-schrijver en Kevin heeft van een van zijn boe- dhe land that time forgot" rgeten continent") een lekke- rwetse film gemaakt. Eo wil het verhaal, ontdekken opvarenden van een Britse irder en enkele bemannings in een Duitse onderzeeër, die Eerse oorlogshandelingen in schuitje zijn komen te zit- let Zuidpoolgebied het legen darische continent Caprona De bui tenkant wordt gevormd door hoge ijsbergen, maar de binnenkant is een soort tropisch paradijs. Alhoewel. er zijn vuurspuwende bergen en er blijken rare beesten te huizen, prehistorische monsters met lange nekken en grote bekken en ook aapmensen en ruig begroeide kerels met baarden, zodat de mannen (plus één vrouw) niet aan hun broodnodige rust toekomen doch telkens een reden hebben om uit te roepen: „Daar heb je hun weer!" Er wordt kwasi-geleerd geredekaveld over de vele fenomenen, maar enige uitleg wordt niet verschaft. Er is ook geen poging gedaan om de dieren echt te maken, ze zijn overduidelijk vervaardigd van grote hoeveelheden plastic van bordpapier en slechts in staat monotoon met de kop te wagge len. Dat geeft de film een soort ver geelde charme. Best aardig voor een achternamiddag. Amsterdam-Cinerama; Den Haag- Asta; Rotterdam-Cinerama, 14 jr. Importeurs van zuidvruchten lopen de nodige risico's. Om te beginnen: welke prijs gaan ze betalen en wat kunnen ze straks voor luin produkten maken.' Bovendien moet de inkoop gefinancierd worden en tenslotte is er dan nog het valutarisico. De ABN weet er alles van en daarom werken veel importeurs samen met de ABN om die onzeker heden binnen aanvaardbare grenzen te houden. Wij openen een 'letter of credit' ten gunste van de exporteur. Zorgen voor tijdige dekking van het valutarisico, en zo nodig ook de verzekering. Natuurlijk kunnen wij via onze buitenlandse kantoren ook allerlei informatie opvragen. Dat kan voor onze klanten bij\ oorbeeld leiden tot een scherpere inkoopprijs. Als u óók een bank zoekt die uw internationale belangen zo allesomvattend kan behartigen, neem dan contact op met de direkteur van het ABN-kantoor in uwomgeving. U kunt ook de bon opsturen. Dan hoort u vanzelf van ons. Algemene Bank Nederland Ik :al gnug dc volgende brochure ontvangen: De ABN voor de importeur en de exporteur. Adres:. Plaat»:. Telefoon. Ik verzoek u contact met mij op te nemen. In een or gefrankeerde envelop zenden aan: Algemene Bank Nederland, Afd. (0.D.50), Antwoordnummer 1555, Amsterdam. rge Scott en William Atherton in The Hindenburg De Hindenburg gaat in vlammen op

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13