Stilte voor storm in Tweede Kamer 4 3$ DE (SROTE OPRUIMER Al Laser-onderzoek is erk in beweging" Zeeland is wachten op beslissing nu beu Nederland lïl ment aar Loonvoorstel, wetenschapsbeleid en politie aan de orde ^en oplossing ïsterse sidenten Speelt Vredeling voor Sint? Vragen in Kamer over zwijgplicht van ambtenaar Oosterschelde heet hangijzer Kleine organisaties nu ook in Centrale Overleg Raad D. Zuidhof nieuwe voorzitter NCOV het weer Voorlopig droog Strandweer ^AC IAG 15 JUNI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 ieb Russische schrijver Andrej I§rik komt naar Nederland. Dat heugend voor Amalrik èn voor If, want het is een onmiddellijk Ji gisch gevolg van de ideeën en 5 nties die ons land steeds in de d probeert uit te dragen. 33nstanders van dit beleid probe- "-Hns een enkele keer af te schil- als internationale zedenmees- Zij vergeten dan echter wel dat io ^toegegeven: met vallen en 'an deze politiek in een lange gedtrlandse traditie ligt. In het ver- hebben zulke uiteenlopende efd en en stromingen als Descartes h] Pilgrim Fathers hier onderdak iden en nog niet zo lang gele bij de conferentie over het lord van Helsinki, was het voor- Iderland dat sterk lette op ,,de mand" de op de conferen- jangbare aanduiding van de )anjen over het garanderen van - Kenrechten en de vrije uitwisse van personen en ideeën. Van onze parlementsredactie DEN HAAG In de Tweede Kamer heerst deze week de stilte voor de storm. De Kamer doet het, in afwachting van het grote debat over de bezuinigingsoperatie volgende week, nu wat rustiger aan. nu dit land, dat de eer te valt een helpende hand te :n bieden bij het vertrek van uit de Sowjet-Unie en dat een ukte als Amalrik dit land nu vijkplaats mag noemen, is lo- en verheugend. S Tl v\li te ondanks dit alles, dienen wij e bedenken dat het vertrek van lenten uit de Sowjet-Unie geen iing is. Die mensen, juist die en, horen dèèr én niet hier. is de Sowjet-Unie, die recht op hun dwarsliggende, maar uwende kritiek; niet het K er voor hen geen andere keus is dan het kamp, de gevange- de psychiatrische kliniek, is aanvaardbaar dat zij hierheen |:n, Want wij moeten niet ver- I dat deze mensen hier maar en gelukkig worden. Onze open :n zijn voor hen toch nauwelijks dan een (min of meer comfota- 2 verbanningsoord. ol van de andersdenkenden in pwjet-Unie is niet zo gemakke- namen van een handvol e jeitsdenkenden zijn in het westen en door die bekendheid zijn inüekere mate beschermd tégen Sowjet-willekeur. jgMgïóqtste aantal van de dissiden- echter naamloos. Deze ano- oe groep wordt gevormd door de ui,i geren, die een andere hoop en itniivachting hebben dan de ideolo- he benepen burgerman; door vrouwen, die tegen het gehuil de wolven in tóch ter kerke gaatU door de dichters en n n lectuelen, die weten dat de hijfcie en de diepte van het leven onttrekken aan het één- :nsionale vlak van het platte pejirialisme. ia bbi mogen daarbij niet vergeten dat het westen zijn dissidenten n B Kort geleden waarschuwde de et i iische dissident Alexander iburg in deze krant tegen de van materialisme en hebzucht, biet alleen in de Sowjet-Unie, r ook in het westen de geest van nensen bedreigt. jle Eerst wordt het voorstel van minister Boersma (sociale zaken) afgehandeld dat de regering de bevoegdheid moet geven de lonen voor het volgende half jaar vast te stellen, indien werkgevers en werknemers zelf niet tot overeenstemming komen. De weerstand tegen dit voorstel is afge nomen nu de regering toegezegd heeft de kamer te raadplegen alvo rens van deze bevoegdheid gebruik te maken. Gezien deze toezegging is een kamerdebat over de lonen tijdens het reces (de zomervakantie van het par lement) niet uitgesloten. Voorts staat op de agenda de nota wetenschapsbeleid van minister Trip. Daarover worden weinig proble men verwacht. De plannen van Trip hebben betrekking op nieuwe organi satievormen voor het door de over heid betaalde onderzoek en ontwik kelingswerk. Daaraan geeft de over heid jaarlijks twee miljard uit. Zijde lings is daar ook het onderzoek door de industrie bij betrokken, goed voor nog eens twee miljard. Het overheidsonderzoek kan ruwweg worden onderscheiden in twee tak ken van ongeveer dezelfde omvang: het werk op universiteiten en ho gescholen en het meer op directe toepassing gericht onderzoek door buiten-universitaire instituten. Dat laatste wil minister Trip duidelijker organiseren door „per maatschappe lijk aandachtsgebied" een zoge naamde sectorraad in te stellen. Daarin moeten overheid, onderzoe kers en belanghebbenden samen de coördinatie en planning ter hand ne men. De sectorraden moeten advie zen opstellen voor de betrokken mi nisters. Deze blijven uiteindelijk ver antwoordelijk voor wat er wel en niet gebeurt. Uit de vaste kamercommissie die de nota al eerder behandelde, kwam het verwijt dat het onderzoek op deze manier wel erg centraal geregeld gaat worden. Trip wees er echter op dat de besluitvorming nu juist doorzichtiger wordt en zich niet meer uitsluitend achter de muren van de verschillende departementen afspeelt. De adviezen van de sectorraden zullen namelijk openbaar zijn. Afgezien van speciale onderzoeken, bijvoorbeeld voor de fensie. Het universitaire onderzoek wordt gevoed door twee geldstromen. De eerste en grootste gaat direct naar de universiteiten, waar het op niet ge heel duidelijke manier wordt ver deeld. De tweede loopt via de organi satie van Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek (ZWO), die bij de verde ling eisen stelt aan kwaliteit en vor deringen van de gefinancierde rese arch; ZWO is vooral belangrijk voor de exacte wetenschappen. Volgens de nota moet het verdelingssysteem dat ZWO hanteert tot alle vakgebie den worden uitgebreid. De ZWO zou dan omgevormd moeten worden tot een raad voor wetenschappelijk on derzoek. Uit de Kamer kwam kritiek dat mi nister Trip de reorganisatie te voor zichtig aanpakt. Volgens de minister is een behoedzame invoering echter de enig mogelijke weg. Politie De tweede nota op de kameragenda gaat over de reorganisatie van de politie. In de nota wordt voorgesteld de huidige rijkspolitie en gemeente politie samen te smelten tot een nieuw soort provinciale politie. De ministers De Gaay Fortman (binnen landse zaken) en Van Agt (politie) willen hiermee aansluiten op de ko mende bestuurlijke reorganisatie waarbij ons land in 24 provincies nieuwe stijl verdeeld gaat worden. Een belangrijke vraag, die hierbij speelt is of er naast de provinciale politiekorpsen ook nog landelijke po litiediensten gehandhaafd moeten worden. In de nota worden enkele centrale politiediensten voorgesteld, bijvoorbeeld voor de opsfioring van handel in verdovende middelen. In de Kamer is niet iedereen ervan over tuigd dat dit werk ook niet door de provinciale korpsen gedaan zou kun nen worden. Het ontstaan van provinciale korpsen betekent overigens niet dat het provinciale bestuur ook helemaal de baas over deze korpsen wordt. De provincie wordt wel verantwoorde lijk voor het zogenaamde beheer (be- DEN HAAG Minister Vredeling (defensie) weet vriend en vijand af en toe tot stomme verbazing te bren gen. Zoals de afgelopen week in Brussel op de vergadering van NA- VO-defensieministers. Vaak moet Vredeling daar weer nieuwe Neder landse bezuinigingen ten koste van NAVO-taken aankondigen, maar de ze keer had hij een andere verrassing in petto. Volstrekt onverwacht ver klaarde hij zich bereid Nederland te laten bijdragen in de kosten van een nieuwe Amerikaanse legerbrigade in noord-Duitsland en dat terwijl Den Haag volstaat van de bezuinigings plannen en defensie zelf, zoals alge meen bekend is, financieel de eindjes toch al zo moeilijk aan elkaar kan knopen. Vredelings voorstel kwam ook voor het kabinet als een verrassing. Hij had er tevoren, zo zei premier Den Uyl vrijdag, met niemand over ge sproken. „Het zal wel een suggestie van symbolische aard zijn geweest. ik verwacht niet dat het ons veel gaat kosten", merkte Den Uyl nog fijntjes op. Voorzover hij kwaad op Vredeling was, liet hij dat vrijdag op de weke lijkse persconferentie niet blijken. De PvdA heeft echter wat minder geduld met Vredeling. De PvdA defensiespecialisten Dan- kert en De Vries hebben er daarom maar gelijk een serie mondelinge vragen tegen aan gegooid. „Het is", zegt mr. Klaas de Vries, een onbe grijpelijke zaak. Terwijl de regering alles doet om bezuinigingen te berei ken loopt Vredeling in Brussel in eens Sinterklaas te spelen. Vrede ling zei in Brussel dat voor zijn plan netje er nog wel een gaatje in de begroting te vinden is. Als dat waar is dan had hij dat geld beter kunnen gebruiken om de nationale proble men te helpen oplossen", aldus De Vries. Ook van Amerikaanse en Westduitse zijde is tot nu toe niet juichend gere ageerd op Vredelings voorstel. Die kennen de Nederlandse verhoudin gen te goed om Vredeling te gaan bedanken voordat het geld werkelijk op tafel ligt. Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- Minister Trip applaus laat horen, wanneer dissident het materia- ginds kritiseert, is aan deze (en het eigen applaus) verplicht tdurend te speuren naar waar maatschappij fout gaat. Een om aan Amalrik past dan ook n diegenen, die de hand in boezem durven steken. DEN HAAG Het VVD-Tweede Ka merlid Van Aardenne wil van minis ter Lubbers van economische zaken toelichting hebben -op de zwijgplicht, die zou zijn opgelegd aan de medewerker dr. F. B. Lem pers van het centraal planbureau. De zwijgplicht zou hem zijn opge legd na een interview met KRO's actualiteitenrubriek Brandpunt, waarin hij vertelde dat „toevallig" was ontdekt dat tot 1980 vier miljard gulden kan worden bespaard in de gezondheidszorg. onze redacteur wetenschappen STERDAM Getemde, gedisciplineerde lichtbundels waar tunstjes mee kunt uithalen, staan zeer in de belangstelling. I voor elk onderdeel van de natuurkunde kan een internatio- 1 congres duizend onderzoekers uit alle werelddelen op de n brengen. Deze hele week zitten ze in Amsterdam. Loes Smit is deze en de volgende week met vakantie. Daarom geen rubriek 'Dichtbij en Verder'. manning, uitrusting etc.) maar de burgemeesters van de gemeenten en de officieren van justitie behouden hun eigen bevoegdheden. De burge meester heeft het bevel als het gaat om de bewaking van de openbare orde, de officier van justitie heeft de leiding bij de opsporing van strafbare feiten. Abortus Vandaag zal de Kamer ook beslissen wanneer de DS'70 fractie leider Drees zijn interpellatie over de abortuskli niek Bloemenhove mag houden. Drees wil het vooral hebben over het optreden van actiegroepen die de sluiting van de kliniek onmogelijk maakten en de reactie daaröp van het openbaar ministerie. Nu minister Van Agt heeft besloten zijn actie te gen Bloemenhove via de rechter te laten lopen, worden in Den Haag weinig problemen meer rond de inter pellatie Drees verwacht. Weinig frac ties zien er heil in nu opnieuw proble men te gaan maken over de Bloemen- hove-kliniek. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Zeeland vraagt zich in grote spanning af met welke oplossing de regering voor de Oosterschelde uit de bus zal komen. Het kabinet kan kiezen uit drie mogelijkhe den: volledige afsluiting volgens het oorspronkelijke Delta plan, de bouw van een peilerdam die handhaving van de getijdenwerking mogelijk maakt en het vooral de laatste tijd opgang gemaakt hebbende alternatief van een geheel open Oosterschelde met verhoogde dijken. Men heeft intussen in de voor stormvloeden meest kwetsbare provincie van het land schoon ge noeg van het eindeloze beraad en gepraat over wat er met de Oos terschelde moet gebeuren. De meeste Zeeuwen houden vast aan het eind 1974 genomen besluit dat, zo mocht blijken dat het op uitvoerbaarheid te onderzoeken alternatief van een stormstuw- caissondam niet aan drie voor waarden zou kunnen voldoen, de zeearm volledig afgesloten zal worden. Motie Die drie voorwaarden hadden be trekking op de technische uitvoer baarheid, de kosten die niet meer dan circa 2,7 miljard gulden zou den mogen bedragen en de moge lijkheid om uiterlijk in 1985 de zogenaamde Deltaveiligheid te kunnen garanderen. Ook het Provinciaal Bestuur hield aanvankelijk onverkort aan deze afspraak tussen kabinet en parle ment vast. Op 21 mei namen de Staten van Zeeland echter een motie aan waarin de door minister Westerterp in plaats van de te duur gebleken stormstuwcaisson- dam met hoopgevend optimisme in beeld gebrachte peilerdam als een aanvaardbaar alternatief voor de veiligheid en het milieu werd geaccepteerd. Maar nu wilde men dan ook wel dat er ten spoedigste of voor het een of voor het ander zou worden gekozen. Stroom brieven Vandaar dat het vernieuwde uitstel van een definitieve keuze in Zeeland bijzonder slecht is ge vallen. Het blijkt uit een stroom van brieven en telegrammen aan de regering, waarin in diverse toonaarden aan ongerustheid en teleurstelling over het getreuzel uiting wordt gegeven. Verschillende waterschappen en de Zeeuwse Waterschapsbond la ten er geen twijfel over bestaan hoe zij over het vernieuwde uitstel denken. Zij verwijzen vrijwel alle naar de door de Zeeuwse Staten aangenomen motie over de pij- lerdam. De voorzitter van de Wa terschapsbond, dijkgraaf A.M. Geluk van Schouwen-Duiveland, zegt de regering dat het voor Zee land en zijn bewoners dringend gewenst is dat aan de huidige on zekerheid een eind komt en dat de voortdurende ondraaglijke span ning wordt weggenomen. Ook de werkgroep „Delta veiligheid in 1985", gevormd door een aantal prominente Zeeuwen, vraagt de regering nu toch einde lijk een beslissing te nemen en haar grote verantwoordelijkheid voor de veiligheid van Zeeland niet langer voor zich uit te schuiven. De actiegroep Oosterschelde heeft een klemmende open brief aan regering en parlement gepubli ceerd, waarin gevraagd wordt de definitieve beslissing al mee te ne men op grond van het algemeen belang en zonder koehandel van wege eventueel gezichtsverlies. Het is een opmerkelijke brief die zegt dat het om een duidelijke keuze gaat waarbij de Zeeuwse bevolking de bikkelharde garantie krijgt dat de Deltaveiligheid voor 1985 zal zijn bereikt. Die keus moet volgens de actiegroep wor den gedaan uit de pijlerdam of dijkverhoging. Dijkverhoging Het laatste alternatief - altijd ver worpen om technische en admini stratieve redenen en vanwege de tijdsduur - wordt door velen als de in wezen simpele oplossing van het grote probleem beschouwd. Het uitstel van de kabinetsbeslis sing heeft er stellig mee te maken. Als dijkverhoging inderdaad mo gelijk zou zijn dan zou er sprake zijn van een besparing van 800 miljoen gulden. Een pijlerdam kost volgens Rijkswaterstaat na melijk 2,7 miljard gulden, de 243 kilometer dijk in het Oosterschel- degebied kan volgens het rapport voor minder dan twee miljard ver hoogd worden. Dat lijkt de moeite waard om als nog te onderzoeken. Maar de Zeeuwen - bestuurders en deskun digen - zien er niets in vanwege de volgens hen onoverkomelijke pro blemen op vooral administratief en juridisch gebied. Dijkgraaf H. van Gorsel van het Waterschap Tholen bijvoorbeeld noemt het pertinent onuitvoer baar alle dijken binnen tien jaar te verhogen. Daar moet volgens hem nog wel tien tot vijftien jaar bij. Trouwens, vraagt hij zich af, wel ke instantie zou de verantwoorde lijkheid voor een tienj aarsgaran tie op zich durven nemen? Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Van Keme- nade (onderwijs) is bereid ook kleine onderwijsorganisaties zitting te la ten nemen in de Centrale Overleg Raad, waarin minister en onderwijs organisaties overleggen over allerlei onderwerpen, die het onderwijs aan gaan. Tot nu toe wilde de minister alleen de vier grote organisaties in het overleg toelaten, maar gisteren zegde hij toe ook kleinere toe te willen laten. De bewindsman stelde echter wel enige voorwaarden aan deze toela ting. De organisaties waar het om gaat, moeten alle onderwijsvormen in zich bergen en zij moeten zowel besturen van scholen als leraren ver tegenwoordigen. Dit om te voorko men dat bijvoorbeeld organisaties van één bepaalde vorm van onder wijs of lerarenorganisaties ook zit ting in het centraal overleg willen nemen. Deze organisaties zijn wel vertegenwoordigd in onderraden van het centraal overleg. De kleine organisaties zullen niet een even grote vertegenwoordiging in het overleg: krijgen als de grote. Deze laatste zitten namelijk met zes leden per organisatie in het overleg. De kleintjes zullen maar met een persoon vertegenwoordigd mogen zijn. BILTHOVEN De verbondsraad van het Nederlands Christelijk On- dernemersverbond, de christelijke middenstandscentrale, heeft giste ren in Bilthoven definitief de heer D. Zuidhof gekozen als nieuwe vooreit- ter. Hij zal op 11 oktober de huidige NCOV-voorzitter, H. de Moo(j uit Rijnsburg, opvolgen. De Mooij heeft dan ruim twintig jaar leiding gege ven aan het NCOV. De heer Zuidhof is nu nog algemeen secretaris van de bond van christelij ke ondernemers in het bakkersbe drijf. Binnenkort wordt hij ook voor zitter van deze bakkersbond. onderwerp is de laser, het instru- t dat getemd licht levert. Een iel bijvoorbeeld die zo scherp be- sd en zo intens is, dat je hem op reflector op de maan kunt rich- en er nog wat van terugzien ook. de benodigde hoeveelheid licht ook nog in een flits van een ardste seconde was samenge- en ook dat kan de laser kun je nauwkeurig genoeg meten lang die erover doet om terug te rn, om de afstand tot de maan n centimeter nauwkeurig te be ften. (De maan wiebelt). laser-onderzoek is sterk in bewe- omdat het nog zo jong is, zegt B. Bölger. voorzitter van de rescommissie. Het eerste appa- werd iri 1961 gebouwd. Het is ook i in beweging omdat er nogal wat in wordt gestopt. Dat komt niet >n vanwege de aardige toepassin- die langzamerhand om de indus- e hoek komen kijken, nadat de laser jarenlang een oplossing op zoek naar een probleem was geweest. Een andere ontwikkeling die midden in de belangstelling staat en dichter bij huis komt, is de scheiding van isotopen. Die wordt mogelijk door een andere eigenschap van het ge temde licht: het is allemaal heel pre cies van één (uit te zoeken) kleur. Dat kan bijvoorbeeld een kleur zijn die door een verbinding van licht urani um net wél geabsorbeerd wordt en door zwaar uranium niet. Op basis daarvan moeten de twee soorten te scheiden zijn. hetzelfde doel dat onder andere Nederland na jaagt met snel draaiende ultracentri fuges. Er wordt algemeen rekening mee gehouden, dat het met een laser aanzienlijk goedkoper zou kunnen. Kan de ultracentrifugeclub zich al op zijn opheffing bezinnen? ..We komen hier juist om dat misschien uit te vinden", zei een deelnemer. Hij meen de het. Het terrein is sterk in bewe ging. Van een meteoroloog weten wij dat hy gistermorgen een beetje geïmponeerd is ge raakt door een koufront op de Noordzee. Dat was de man die voor de Hamburgse weer- dienst de verwachting op maakte. Hij liet daar wat re genwater binnensijpelen. Maar het front liet het afwe ten, want het produceerde al leen maar tijdelijk meer be wolking. De Nederlandse weerlieden zagen beter in dat het Biskaje-hogedrukgebied als overwinnaar uit de strijd zou komen. Het heeft een uit loper via het Kanaal naar Duitsland. Al om zeven uur liepen de barometers in zuid- oost-Engeland en noordwest- Frankrijk weer op. ten teken dat de gezondheid van dit maximum niets te wensen overliet. Bovendien bevindt zich in de hogere niveau's bo ven midden-Europa eveneens een krachtig ontwikkeld ho- gedrukgebied dat een be langrijke bijdrage tot de sta bilisering levert. U raadt het nu dus al: ook onze vooruitzichten wijzen in de richting van aanhoudend droog of overwegend droog weer. De neiging tot voortdu ren van het eenmaal begon nen weertype is niet gering. Dit geeft vertrouwen voor de vakantietoekomst. Het be gint er namelijk op te lijken, dat het afwijken naar noorde lijke breedten van oceaande pressies niet op toevalligheid berust. Het is de afgelopen maanden vaker aan het licht gekomen (droogste voorjaar sedert 1893) en zo bezien lijkt een radicale doorbraak van natte depressiewinden uit het westen zeer onwaarschijnlijk in de naaste en ook iets verde re toekomst. Neem nu bijvoorbeeld die or kaandepressie van 975 milli bar midden op de oceaan. Al bij het weerschip Charlie sloeg hij een noordoostelijke koers in. Bij deze situatie met een hogedrukzone vlak over het land verlopend kunnen de thermometers in Frankrijk echt uit de band springen Gistermiddag kwam Perpig- nan in het uiterste zuidoosten op 34 graden. Tours 33. Alen- <;on 32 en Lyon 31 graden Cel sius. Nog warmer werd het in Spanje met Sevilla op 35 gra den, Mallorca 31 graden Celsi us. In Madrid viel drie mm onweersregen na 32 graden Celsius. Hierboven roerden wij het „straatje-om-gaan" van oce aandepressies aan. De onder zoeker H. C. Willett kwam tot de conclusie dat speciaal ten tijde van een zonnevlekken- minimum en de jaren daarna, de westelijke circulatie deze neiging heeft, wat een verwar mend effect heeft in de gebie den ten noorden van de 50e breedtegraad die verloopt via het Kanaal. Noord-Frankrijk en Zuid-Duitsland verder naar het oosten. Nederland valt daar dus ook onder Daarentegen worden ten zuiden van deze grens de te genstellingen tussen warme continentale en koelere zee lucht groter samenhangend met verzwakking van de wes telijke stromingen daar. Zoals bekend zinspeelden wij op een mogelijk verband tus sen het aanhoudend droge weer op wereldschaal (CS/West-Europa) en eendere verschijnselen in de Nieuwe en Oude Wereld in 1921 (beide tijdens of rond het zonnevlek - kendieptepunt). De Nederlander H. J. Manie ziet dat niet zo zitten, althans statistisch niet. In Helem- en Dampkring juli en augustus 1971) schrijft hij het bewijs tussen dit verband niet te kunnen aantonen over de pe riode 1741 tot 1971. Nu valt dit jaar de droogte inderdaad precies samen met het mini mum, maar het kan natuur lijk ook goed in de jaren er dichtbij. Voorspellende waar de heeft deze „regel" beslist niet, alleen kun je het achter af vaststellen zonder boven dien zo'n voorzichtige uit spraak hard te kunnen ma ken. Dat die gedachte ook vroeger al in sommige brei nen is opgekomen, blijkt uit de KNMI-publikatie 34a, bladzij 51. Conclusie van de bewerker dr. C. Braak na on derzoek over het tijdvak 1851 tot 1929: „Het blijkt dat na het vlekkenmaximum (het laatst in 1968), een droger tijdperk Intreedt (dat klopte in de jaren '70 tot nu toe) met een regenminimum tussen vlekkenminimum en -maximum. (.Die droogte wordt dan momenteel waar genomen). Wolkenvelden, overigens zon nige perioden en aanhoudend droog, 's Middags een frisse wind uit zuidwest tot west, luchttemperatuur 17 tot 18 graden, zeewater circa 14 gra den. Geen kwallen. weerrapporten Sintion Amsterdam licht bew 22 gr De Bilt onbewolkt 24 gr Deelen half bew 2Ï gr Eclde licht bew 24 «r Eindhoven licht hew 26 gr Den Helder 1!» gr Rotterdam onbc-wolkt 22 gr Twente 25 gr Vlissmgen 20 gr Zd Limburg geheel bew 27 gr Aberdeen 18 gr licht bew 28 gr Barcelona half bew 27 gr Berlijn Bordeaux onbewolkt 24 gr onbewolkt 28 gr onbewolkt 25 gr Frankfort licht bew. 28 gr Geneve niet ontvangen Helsinki Innsbruck niet ontvangen Kopenhagen Lissabon 20 gr Locarno niet ontvangen Londen licht liew 27 gr Luxemburg licht bew 32 gr Madrid onweer Malaga licht bew 20 gr Mallorca onbewolkt 31 g< Munchen licht bew 23 gr Nice Oslo licht bew 10 gr onbewolkt 30 gr Rome Split niet ontvangen Stockholm geheel bew 23 «i Wenen ni.-t ontvangen Zurich Casablanca 29 gr I stan boe-1 Las Palmas onbewolkt 24 gr New York geheel bew Tel Aviv 26 gr Tunis onbewolkt 31 gr

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5