Tros vraagt meer zendtijd Democratisering Het Dorp te Arnhem komt op gang p I9 Deny VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Zowel voor radio als televisie Lous Haasdijk nu in Wie van de Drie Bestuur neemt plaats van directie in Huwelijk Zweeds koningspaar op tv Even puzzelen De TROS zendt documentaire uit vrees niet uit daar blijft'n mens gezond bij! ';e DINSDAG 15 JUN! 1976 BINNENLAND RADIO EN TV TROUW/KWARTP/ Voor de zevende keer organiseerde de Vara het zangconcours voor bejaarden. Hoe belangrijk dit gebeuren voor veel ouderen is en welk een verjongende uitwerking het heeft, werd treffend geregistreerd tijdens de finale Met bewondering en soms verwondering heb ik maandagavond de reportage gevolgd. Verwonderd heb ik mij over zoveel heldere stemmen, die ook bij het langer aanhouden van de tonen en bij snelle wisselingen geen spoor van ouderdom lieten horen. Mijn bewondering is vooral gewekt door de toewijding, het attente reageren en het vermogen om zichzelf op hoge leeftijd nog flinke eisen te stellen voor wat betreft de moeilijkheidsgraad van het lied en de taal waarin de tekst is geschreven. Zo te zingen moet wel een heilzame uitwerking hebben op de levenslust en de innerlijke harmonie van de koorleden. Er waren in de Vara-studio cameramensen aan het werk, die dit goed in de gaten hadden. Een kostelijke bewijsvoering leverde Jan. één van de huis-kelners, voor wie de hartelijkheid en de warmte die zijn bejaarde klanten uitstraalden, een ..overtip" betekende. Door de technologische vorderingen binnen de sterrenkunde is een wisselwerking ontstaan. Astronomen worden gefascineerd door de mogelijkheden die de technici weten te scheppen en de ingenieurs op hun beurt raken steeds meer geboeid door de verkenning van de ruimte met de apparaten die zij hebben uitgedacht. Dit vertelde prof. dr. C. de Jager in een gesprek met Avro-medewerker Hans Engelman, dat zondagavond werd uitgezonden. De hoogleraar in het ruimteonderzoek en beheerder van de Utrechtse sterrenwacht, mag dan voor zijn werk in hoger sferen verkeren, in het contact met aardbewoners staat hij ook zelf met beide benen op de grond. Dr. De Jager verstaat de kunst, om ingewikkelde materie op een gemoedelijke manier glashelder voor te stellen. Dit betekent niet alleen plezierig luisteren, maar je steekt er ook veel van op. Zonder zijn aangeboren bescheidenheid ook maar een moment te vergeten, gaf prof. De Jager toch toe. dat Nederland op het gebied van ruimteonderzoek in de voorste gelederen gaat. Wel scheen het hem te drukken dat de belangrijke wetenschappelijke centra in de wereld een harde concurrentiestrijd voeren. De exploratie van het heelal stelt enorm hoge eisen. Slechts de allerbeste apparatuur wordt geaccepteerd. Wie niet aan de normen weet te voldoen, zal onderzoekers en technici moeten ontslaan. Sneller dan in veel andere landen neemt de belangrijkheid van de astronomie in ons land toe. Prof. De Jager ziet in onze beschouwende aard een van de oorzaken. In de Verenigde Staten is het al spreekwoordelijk dat Holland boter en astronomen exporteert. Op een bepaald moment stonden acht Amerikaanse sterrenwachten onder leiding van Nederlanders. De Utrechtse hoogleraar zou het machtig vinden als hij zou mogen meewerken aan de experimenten met het ruimtelaboratorium. Interessant waren zijn opmerkingen over de ontzagwekkende energieprocessen waartoe de natuur in staat is en die wij nog niet kunnen begrijpen. Prof. De Jager zei te geloven dat de mens met zijn geweldige inventieve vermogens nog vóór het jaar 2000 in staat zal zijn. het energieprobleem op te lossen. Hij acht het waarschijnlijk dat op de planeet Mars sporen van microscopisch leven zullen worden gevonden. Zelfs bij een kans van één op een miljoen moet er op vele planeten leven zijn, aldus prof. De TON HYDRA Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De Tros heeft de minister van CRM om meer zendtijd gevraagd per één oktober zowel voor televisie als voor radio. Het bestuur van de omroep meent daar recht op te hebben, omdat de vereniging thans 768.000 leden telt. Vrijdag is het schriftelijk verzoek naar het ministerie uitgegaan. De uitbreiding van televisie-zendtijd zou dan gebruikt worden voor pro gramma's zondags tussen de middag van twaalf tot twee. Eventueel wordt ook gedacht aan de periode tussen nalf één en twee uur. De Duitse tele visie die zondags tussen de middag programma's op het beeldscherm brengt. wordt als voorbeeld genoemd. Directeur drs. L J Leeman, gaf giste ren toe te begrijpen, dat herindeling van de televisiezendtijd moeilijk is en zo is men tot de oplossing van de zondagse tussen de middag geko men Speciaal wordt daarbij gedacht aan zieken en bejaarden. De aard van de programma s zullen familiaal en cultureel zijn. De extra radiozendtijd moet worden gevon den. zo meent de Tros. in terugkoppe ling van de FM zender van Hilversum vier. na 's middags vijf uur tot uiter lijk acht uur. Ook andere omroepen zouden gebruik kunnen maken van de extra radiozendtijd Wat voor argumenten legt de Tros op tafel om aan extra zendtijd uitbrei ding te komen0 ..Door een volkomen normale en natuurlijke groei zijn de 650.000 leden overschreden", aldus directeur Leeman. Hij gewaagde zelfs van 678.000 leden, volgens een ac countantsverklaring. „Zonder twij fel". zo meent hij. „zijn er minstens 550.000 contribuanten houders van een omroepkaart. Waarom 550.000° De Tros ziet een reeks van steeds 150.000 leden, die statusverhoging mogelijk maakt. Bij 100.000 leden wordt men C-omroep Bij 250.000 leden B-omroep en bij 400 000 leden A-omroep. Zo vindt de heer Leeman dat zijn omroep naar evenredigheid moet kunnen partici peren. Het principe met evenredige vertegenwoordiging noemt hij één van de democratische pijlers in ons omroepbestel. „Wij vragen niet wat ons niet toekomt, ook geen zendtijd- vermindering van andere omroepen." Overleg met de andere omroepen heeft de Tros niet gehad van CRM de extra radiozendtijd die de Avro wegens het grote aantal le den had. opgeëist red.) „De om roepwet geeft de mogelijkheid extra zendtijd te geven aan omroepen met een uitzonderlijk aantal leden, maar het is geen recht van de omroepen", aldus de reactie van een woordvoer der van het ministerie van CRM. „Het is eenmaal voorgekomen dat extra radiozendtijd werd toegewezen aan de Avro door minister Klompé. Maar de huidige minister Van Doorn heeft die zendtijd weer teruggeno men. Trek nu zelf de conclusie maar. De Avro wil op onze vraag op een Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Lous Haasdijk. zal in het nieuwe seizoen de plaats inne men van Sonja Barend in het pro gramma Wie van de drie. Onlangs kreeg Lous Haasdijk te horen dat zij als presentatrice van het NOS- journaal per 1 oktober niet meer nodig zal zijn in verband met een andere opzet van het journaal. Dat geldt niet alleen vóórhaar, maar ook voor een aantal andere collega's. Voor haar journaaltijd was Lous opmerking dat de Avro mans genoeg Haasdijk omroepster van de AVRO is om voor zichzelf op te komen. (In Haar werk in Wie van de drie gebeurt 1975 werd door de huidige minister op free-lance basis. „Geen recht" „Wat vindt de Avro als grootste om roep daar nu van0" Door de Tros- directeur werd geantwoord, met de I Van een onzer verslaggevers ARNHEM In Het Dorp te Arnhem is een flinke stap gezet op de weg naar democratisering van de verhoudingen. De leiding berust er niet meer bij de directie (plus staf) maar bij een Dorpsbestuur. Hierin hebben zitting genomen de directeur, mr. W P. Bijleveld (voorzit ter). enkele mensen namens de afde lingen hulpverlening, ondersteunen de diensten en zinvolle arbeid en voor de bewoners de heer T. Bieshaar. Laatstgenoemde, die tot nog toe voorzitter van de Dorpsraad was. is via een normale sollicitatieprocedure want het gaat hier om een betaalde baan op zijn stoel gekomen. Naar verwachting zullen er nog enige jaren overheengaan voordat het de mocratiseringsproces is afgerond. In Het Dorp zijn meer dan eens span ningen geweest Die betroffen niet alleen de topstruc tuur Ook vloeiden zij niet uitslui tend voort uit het gevoel dat de 400 bewoners zelf onvoldoende zeg genschap hadden; trouwens de onge veer 400 medewerkers(-sters) voelden zich evenmin onverdeeld behaaglijk. Een factor, die vooral ook van belang was. cirkelde om de vraag; na de nacht van Mies is Het Dorp wel mooi op poten gezet, maar heeft het ook toekomst? Wat gaat er met Het Dorp gebeuren? Is de continuïteit van Het Dorp gewaarborgd0 Wat er tot nog toe uit de bus kwam. is het resultaat van veel discussies aan de hand van externe rapporten, die werden uitgebracht over de bestuur lijke en organisatorische structuur en over verzorging en verpleging. en plichten van alle betrokkenen ko men vast te liggen. Onrust De onrust heeft destijds geleid tot een handtekeningenactie in Het Dorp. waaraan de helft van bewo ners en medewerkers deelnam. Aan beide kanten was er ontevredenheid. De bewoners wensten grotere zelfstandigheid, de medewerkers lie ten het gewicht van hun taak zwaar wegen. Verschillende hoofden van dienst vertrokken. Directeur Bijleveld (thans voorzitter Dorpsbestuur) deelde toen mee dat er goede krach ten waren weggegaan, maar dat er ook goede krachten bleven en dat er bovendien weer goede krachten zou den worden aangetrokken. Van een verslaggever HILVERSUM De NOS-televisie zendt zaterdag van 11.55 uur tot plus minus 13.30 uur via Nederland I een rechtstreekse reportage uit vanuit Stockholm van de huwelijksvoltrek king tussen koning Carl Gustaf van Zweden en mejuffrouw Sylvia Som- merlath. De dienst zal worden geleid door aartsbisschop Olof Sunby. Commentator is Eef Brouwers. Vertraging Overigens was men aanvankelijk niet al te best te spreken over de procedure. Het was nogal moeilijk een vinger achter de rapporten te krijgen. Ook vonden Dorpsraad (be woners) en medewerkersraad (perso neel) dat zij hun achterban onvol doende hadden kunnen informeren en raadplegen. Hierdoor ontstond vertraging. De vtjf mensen in het Dorpsbestuur gaan samenwerken op de grondslag van collegialiteit. Het is nu voor het eerst dat een bewoner mede bij de dagelijkse leiding is betrokken. Door middel van de Dorpsraad was er tot nog toe alleen maar van een advise rende taak sprake In de nieuwe structuur vormen het Dorpsbestuur, de bewonersraad en de medewerkersraad samen de nieu we Dorpsraad. De verwachting is dat de vergaderingen van de Dorpsraad openbaar zullen zijn. Het Dorpsbe stuur zal men in dit samenstel onge veer kunnen vergelijken met een col lege van b. en w. Gewerkt wordt nog aan een stuk gesproken wordt wel van een grondwet waarin rechten SPECIAAL De TROS liet jonge onderzoe kers een programma over hefbo men maken. Ned. 1/19.05 Een satyrisch programma over de vindingrijkheid van Amerikanen wordt gepresen teerd door Raymond Burr (Iron side) en James Burke. Ned. 1/19.40 Nationale parken vari Canada passeren de revue in 'n Kwestie van zelfbehoud. Ned. 2/20.25 Onderwerpen in Hier en Nu zijn: Interview met IRA-leider David O'Connell, een interview met de ex-adviseur van Nixon Colson. een filmpje over Rus sische dissidenten en een en quête over de keus van politieke partijen. Ned. 2/22.05 De NCRV presenteert een re portage van de tien jaar bestaan de gospelgroep The Lighters. Ned. 2/22.45 In Balcantorium wordt Ver di's opera Falstaff uitgezonden. Hilv. 4/15.00 Fons Disch praat met een man die er altijd wel een gat in ziet: de tandarts drs. Jan Ruyter. Hilv. 2/16.03 Tommy Reilly mondaccor- deon, en Polo de Haas piano, spelen muziek van Gordon Ja cob en Leonard Morris. Hilv. 2/20.15 Horizontaal woorden invullen die bete kenen: 1. vruchtenat. 2. kleine huidopening. 3. teken in de dierenriem. 4. bijenhouder. 5. mist. 6. etui, 7. omgebogen buis. 8. zangstem. 9. roofvogel, 10. holte in een muur. Bij juiste invulling vormen de beginlet ters de naam van een insekt. 1 3 4 5 6 7 8 10 Oplossing van vorige puzzel Hor. 1. kat, 5- eed. 8. restant, 10. oker. 12. test. 14. las. 15. O.R.T. 17. ree, 18. meter. 20. radar, nappa, 22. talud, 24. pit. 26. lee, 27. ank. 29. reet, 31. maté, 32. mortier, 33. bal. 34. Ede. Vert. 2. Ares, 3. ter, 4. start, 5. ent, 6. eter. 7. mol, 9. Ate, 11. kanarie, 13. serpent. 15. Oeral. 16. tenue. 18. mat. 19. rad, 23. lente. 24 pro. 25. tema, 27. aard. 28. keg, 30. tol, 31. mee. reactie wel in herinnering brengen dat de extra zendtijd voor radio des tijds door minister Klompé is ver leend wegens een „uitzonderlijk groot ledental". Dat waren toen 830.000 leden. Nu telt de Avro 815.000 leden. Televisiezendtijd werd toen geweigerd, omdat de financiële mid delen ontbraken. Het ziet er ook nu niet naar uit dat die middelen er zijn. Van onze radio- en tv redactie HILVERSUM De TROS heeft zo de schrik te pakken na de verschil lende standjes van de minister van CRM over sluikreclame, dat de docu mentaire van vanavond. „Amerika, wat maak je me nou", niet zal wor den uitgezonden. Het satirische Engels-Amerikaanse programma over vindingrijkheid en initiatieven van de Amerikanen in de afgelopen twee eeuwen, zal on danks de aankondiging in program mabladen worden afgevoerd. Oorzaak is. zoals de heer Leeman het noemde, de rechtsonzekerheid tus sen minister Van Doorn en de omroe pen. (De minister heeft onlangs ge dreigd dat bij sluikreclame de om roepen zendtijd zal worden ontno- men-red In „Amerika, wat maak je me nou" gaat het byvoorbeeld over de industriële bloei in de laatste twee eeuwen. Bij de lopende band moet de uitvinder Ford worden ge noemd. Bij een industriële gigant wordt aan Singer gedacht. Zoiets kun je vandaag niet wagen, meent TROS-directeur Leeman. 141. In enkele zorgvuldig gekozen be woordingen vertelde Kille Bill wat hij van Linke Lowietje verwachtte. „D dat zal niet zo ge .ge .gemak kelijk gaan, meneer B .bi.bill," zuchtte Lowietje. „Er is geen en kele reden waarom het gemakkelijk zou moeten gaan, „sneed Kille Bill hem de pas af. „Als je maar zorgt dat het géêtl Binnen twee dagen neem ik opnieuw contact met je op. Zorg dat de zaak dan in orde is." Linke Lowietje kon niks meer terugzeggen, want Kille Bill verbrak de verbin ding. „Pofferdemallegortmolen", sakkerde Lowietje „Wat denktrie wel met ze grote waffel. Dat geeft maar bevelen en dat bedenkt geen mo ment. dat-ie misschien iets totaal onmogelijks van me vraagt!!! Hoe kom ik an die dinge? Tien mot-ie d'r hebbe! Tien nog wel! En helemaal compleet! Alsof ze voor het oprape ligge!" Nijdig zette Linke Lowietje zijn vettige deukhoedje op en hij ging de deur uit, de frisse buiten lucht in. Buiten kon je immers beter nadenken en nadenken was een moeilijke zaak, vond ^owietje. Daar moest je niet bij gestuurd worden door toeterende auto's en bellende tramsEenmaal buiten kwam Loewietje al gauw op het be langrijkste kernpunt van de zaak. „Mijns inziens begin ik zonder geld geen centgromde hij. „Maar ik heb geen rooie cent. Hoe mot dat nou?" Lowietje was zó in ged ten verdiept, dat-ie nauwe merkte, dat hem plotseling een in daverende vaart voorbijzoefdf6' „Kijk uit, rund!" sakkerde hl I alweer verdwenen wagen boospd terna. Doch toen zag hij een banl t jet van duizend gulden uit ,r raampje naar buiten fladdt^ „Sakkerloot! De wage van BUI!" mompelde hij. „Hij heb toch nog voor geld gezorgd! Dan ei maar gelijk naar Bennie de KL, per!" En ijlings begaf de boef naar zijn maat Bennie de Klaj die een slappe autonering dre« een buitenwijk van de stad vendrecht.. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN 221 „Polletiek mevrouw en alleen maor poUetiek, hi is er een met wilde be ginselen hi dweep met de Rus sische revolutie, hi is rooier dan de rooiste sociaalhi het de mond vol over broederschap en arbeid, die de mensen tesaomen sal brengen en daornaost is ie los van de kerk dao beval ons allemaol niks en nie mendal, de vrouw ook nihoe mot dat laoter as er een gezin komp? seg ik ik seg tegen de vrouw, hi holt de duten nooit bi mekaor, want hij het wel idiaolen, maar hi siet se te hoog, veuls te hoog." En Peerebooms oogjes draaien suggestief naar de kap van de auto, Dolly en Clemens kijken onwillekeurig mee opwaarts. „Maor 't was een heul spektakel, toen 'k 'm affeslaogen heb „Wat zei je kleindochter dan wel. wou ze hem toch?" „Segge mevrouw? Griene. alsmaor griene, se lei dwars over de keuken- taofel, drie weke lang het se gegriend en toen se uuttegriend was. lei se siek in bed." „Breng die reiziger in mineralen dan eens bij de nieuwe dominee in Beu- kenloo, ze zeggen, dat hij op allerlei mensen vat heeft en hij moet goed op de hoogte zijn van het socialisme en ook van Rusland, dat heb ik ten minste gehoord." Dolly oppert het ijverig, ze is niet heel zeker of Peere booms inzicht altijd opwekkend voor de kleindochter is. „Bij den opvolger van dominee van Arkel mevrouw, maor hoe heb ik 't nou met mevrouw, die dominee is door I lenriettc L.T. dc Beaufort selvers bolsjewiek seg maorof een dichter of so. hi is heul ampart, hi leest verzen van de kansel, als hi Gods woord most noemen en de jeugd leert niks niemendal bi 'm. in mien jonge jaoren dan leerde wi uut een vraogebuukske, netjes en heul percies ook de dominee seit de vraog en wi most antwaordde percies als in het buukske stond, en wist je 't niet, dan gaf hi je een plak op de wang, dao je de sterrenhemel in volle glorie sag en dan wisten wi 't de volgende keer; so het domi nee van Arkel het ook verrtig jaor lang gedaon, maor deus? Die maok de jongelu gevaorlijk, soals die reizi ger in mineraole is, seg ik aon de vrouw de dominee leit de weg open. omdat i se niet kan binden aon Gods Woord deus Christelijke langslaoper wat leert die se nog?" Peereboom, zoals het zijn gewoonte is, gaat bij de climax van zijn betoog voor op de bank zitten en kijkt Dolly en Clemens afwisselend met inquisi toriale blik aan. „Nou Peereboom, wat leert deze a minee dan aan de kinderen, ik toch nog geen kwaad over dom40i de Bruin gehoord." „Da sal ik oe segge mevrouw 1 deus praot en dispeteertde jefts hoe onervaoren se is, mot al tied en tegens en tegens en veur vaaq in saok wete, als maor heen en we«e me. Christus is Gods seun, mao is 't ook weer niet en so veurtiu. hemelvaort was er wel, maor detlf daor staot hi niet veur in enl .IS je die kinderen naor sulk een kafne gisatie lopen, dan weten se veul.i or se gelove niks so is 't metn kleindochter, die het compleet g^e beginsels meer in der botten vrouwdat sweef maor daor leven, maor ik seg tegen de vrouvi1 ben d'r ook nog en ik sal waokrfer Peereboom houdt zijn wijs- en delvinger opwaarts, als legde hij^te eed af. De auto is de eerste huizen van dorp Beukenloo al genaderd. Per boom stapt op de Markt uit. na mens en Dolly bedankt te hebbém „Naar het Huis of naar Klein B kenloo?" vraagt Gerrit bij het geopende portier. „Naar het Huis. mijnheer Clernf afzetten en ik moet kijken of Cob£"( Mesel er nog zijn." Clemens is slaperig door de vele 1 tenlucht en de lange tocht, hij lei zijn hoofd tegen de kussens en langzaam tussen het gapen dooi Wordt vervol (g ml. RADIO VANDAAG TV VANDAAG (ADVERTENTIE) HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen) AVRO 7.00 Nieuws. 7.02 Dag meteen gaatje. '7 30 Nieuws 7.41 Radiojournaal.) 8 30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw 8 45 Programmaoverzichl. 8 50 Morgenwijding. 9 00 (S) De plalenkeuze van Willem Strietrr.an 10 00 Radio Lawaaipape- gaai. 10 10 Arbeidsvitaminen, populair ver ■ockplatenprogramma. <10 30 Nieuws. 10 33 Radiojournaal.) 1130 (S> Rondom twaalf, gevarieerd programma (11 55 Beursplein 12.26 Mededelingen 12.30 Nieuws 12.41 Ra diojournaal. 13 00 Knipperlicht. ver- kcersmagazine 13 25 'n Middagje AVRO: muziek, informatie en service (15.30 Nieuws. 15 33-1540 Radiojournaal) OVER HEIDSVOORLICHTING 17.20 Ontwikke lingshulp aan de Nederlandse Antillen. AVRO 17.30 Nieuws 17.32 Radiojournaal. 17.50 <S) Orkesten uit dc regio. P.P.: 18 19 Uitzending van D-66 AVRO: 18 30 Nieuws. 18.41 Spectrum buitenland 1900 <S) Stan Gelz meets Laurindo Almeida (gr.pL). NOS: 19.15 Koren in het vizier AVRO 20 00 Vana vond muziek, vrolijkheid en verstrooiing. 22 30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 23.00 (S) Dichter bij de muziek nieuwe liedjes. 23.20 <S) The Skymasters. 23.5524 00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Het levende woord 7 25 Badinerie: klas sieke kamermuziek. 7.54 Overweging. 8.00 Nieuws 8 11 Echo. 8 30 Aubade: klassieke muziek 9 10 Schoolradio 10 00 De letter M: programma op de middenberm van het Ne derlandse gebeuren 11 00 Nieuws. 11 30 Ou der worden we allemaal: bejaardenpro gramma V 11.55 Scheepspraat. 12.00 Vijf tel len na nu lunchprogramma OVER HEIDSVOORLICHTING 12.49 Uitzending voor de landbouw 13.00 Nieuws. 13 11 Echo magazine. 13 45 Nieuwe levensstijl. Afl. 9 Nieuwe samenleving. 14 00 Schoolradio 15 00 In de wachtkamer 16 00 Nieuws. 16 03 Fons Disch ontvangt op zijn spreekuur 17.00 (S) De hulsgeklutste kinderspelen. 17 20 <S> NEDERLAND I Country time 17 45 Verkenning sociaal maatschappelijk programma. 17.55 Medede lingen. 18.00 Nieuws 18 11 Echo. 18 30 (S) Calorieën: een vreetzaam programma 18 50 (S) Bel Canto op de zomeravond 19 30 Kerk in meervoud rubriek over liturgie, kerkop bouw en missie. 20 00 Nieuws. 20.05 Overwe ging 20 15 <Sj Kamermuziek. 21.00 Babel: Feestelijke finale van het Babelspel (15) NOS 23.00 Met het oog op morgen (23 05 Aktualiteiien-overzicht- 23.20 Deh Haag van daag 23 52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55—24-00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) VARA Van 7.00-8.00. 12.00-14.00 en 17.00- 18.00 Aktualiteiten via Dingen van de Dag. 7.02 (S) Gesodemeurders. een mieters pro gramma. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld 1203 (S) VARA's zoekplaatje: zoek de plaat achter de zoekzin. 14 03 (S) Spitsbeeld 16.03 <S) LP-Top-20 en Tip-LP. 17 03 (S) Alfred Lagarde. NOS. 18.03 De Vakaturebank. 18.10 (S) NOS-Maal. VARA: 19.02 (S) Poprekonstruktie. 20 02 (S) Nashvil le. 21 02 (S) Jazz en blues. 22 02 (S) (Plopdon- der. 22 55 Mededelingen. 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0.02 (S) Nacht-drie-draai. 2 02 (S) Help! voor de werkers in de verzor gende en verplegende beroepen. 4.02 (S) De rode dageraad (voor nachtwerkers) 5.02—7 00 <S) Truck, programma voor vrachtwagenchauffeurs. HILVERSUM IV (FM-kanalen) TROS. 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio klassieke muziek 9.00 Nieuws. 9 02 Aktua-Klankbeeld. 9 30 (S) Het kind en wij 10.00 (S) Opus tien tot twaalf 12 00 (K) Intermezzo: amuse mentsmuziek. 13 00 IS) De meest verkochte Klassieke Tien. 13.30 (S) Koren en korpsen 14 00 Nieuws 14 02 Aktua-special 14.30 (S) Om de kunst beoordeling van kunst en kul- tuuruitingen. 15 00-17 00 (S) Belcantonum opera. 18.45 NOS: Kortweg informatie over Holland Festival evenementen 18.55 Journaal 19.05 TROS: 8eki|k het maar. jeugdprogramma 19.40 Amenka. wat maak je me nou9 Satirisch Engels-Amenkaans programma 21.35 NOS: Journaal 21.50 TROS: Theo Olol presenteert, muziekprogramma 22.35 De dromen van Hlebme. filmreportage 23.00 NOS: Journaal NEDERLAND 2 18.45 NOS: TI-TA-iovenaar 18.55 Journaal 19.30 Zo vader zo zoon. spelprogramma 20.00 NOS: Journaal 21.15 The Eddie-go-round-Special. licht muziekprogramma 22.05 Hier en Nu 22.45 The Lighters, reportage over een gospelgroep

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4