nobel leeft ontspannen aar eindtoernooi toe Zware tijd voor KNAU Hennie Kuiper raakt leidersplaats kwijt Accommodatie in Montreal officieel overgedragen luiledig fitte selectie naar Joegoslavië vertrokken Okker als {ende geplaatst imise voor iris Spassky blijft in het voetbal om nieuwe J» arta-tramer IJsselmeervogels speelt eerst uit tegen Limburgia Financiën Merckx start niet in Tour de France College van vier man moet Olympische atletiekploeg voorstellen MONTREAL Het Olympisch or- ganisatic comité (COJO) is sinds gisteren verantwoordelijk voor de accommodaties in Montreal, waar van 17 juli tot 1 augustus de Olym pische Spelen worden gehouden. De regering van Quebec, die zeven maanden geleden de verantwoorde lijkheid voor de bouw van de stad Montreal overnam, heeft de stadi ons en het Olympisch dorp in een sobere plechtigheid overgedragen aan Roger Rousseau, de voorzitter van het organisatiecomité. Jean Drapeau, de burgemeester van Montreal, op wiens instigatie de Olympische Spelen naar Montreal werden gehaald, woonde de overdracht bij. Het was de eerste maal sedert het najaar van 1975 dat Drapeau op de Olympische terrei nen verscheen. De regering van Quebec ontnam Drapeau in novem ber de verantwoordelijkheid voor de bouw van de accommodaties toen duidelijk werd, dat de kosten tot astronomische bedragen waren opgelopen. Minister Victor Goldbloom van Quebec, die de verantwoordelijk heid voor de bouw en financien droeg nadat de staat Quebec de verantwoordelijkheid had overge nomen, prees Drapeau. ,,Hij is de man die het idee opperde om de Spelen in Montreal te houden." De meeste lof had Goldbloom echter voor de duizenden bouwvakkers, die maanden dag en nacht hebben doorgewerkt om de accommodaties op tijd gereed te krijgen. Goldbloom ging ook nog in op het overnemen van de verantwoorde lijkheid door de staat Quebec eind vorig jaar. „Wij moesten dat wel doen. Er circuleerden de vreemdste verhalen. Wij waren bang dat bui tenlandse investeerders hun ver trouwen in de staat Quebec zouden verliezen als wij niet in staat zou den zijn om de Olympische accom modaties op tijd gereed te krijgen." TROUW/KWARTET 11 DAG 15 JUNI 1976 SPORT e Matty Verkamman T( - Ot - jTERD AM/ZAGREB Het lijkt een andere George Knobel, eij voor het vertrek van de Nederlandse elftal-selectie naar oslavië aan de vooravond van het eindtoernooi om het vierde pese landenkampioenschap. De technisch directeur van de B straalt een plezierig humeur uit. Zelfs tegenover de imelde Nederlandse sportpers, waar hij de afgelopen maan: herhaaldelijk mee overhoop lag. Knobel lacht ontspannen, iedereen vriendelijk te woord. Dat is kort geleden wel anders geweest. Knobel heeft dan ook reden i op dit moment gelukkig te Voor het duel van woensdag iTsjechoslowakije kan hij over DEN Tom Okker is als negen- fplaatst voor de internationale kampioenschappen van Enge- [die van 21 juni tot 3 juli op Medon worden gespeeld. I titelhouder, de Amerikaan r Ashe, is als eerste geplaatst 'de verliezende finalist van vorig iJimmy Connors (VS). De Ita- I Adriano Panatta, die het afge- i weekeinde de open Franse bioenschappen won, staat als genoteerd achter de Roemeen istase en de Zweed Björn Borg. e dames is, bij afwezigheid van ioudster Billie Jean-King (VS), p Evert als eerste geplaatst voor ustralische Evonne Goolagong. [het herendubbel staat Tom Jtr samen met zijn partner M&rty Tien (VS) op de vierde plaats. Als t staat het Amerikaans/Me^i- dubbel Gottfried/Ramirez. Stöve, die in het enkelspel niet iatst is, komt op de dubbelspel twee maal voor. Voor het da- [ubbel is zij met Billy Jean-King leest favoriete paar. In het ge lde" dubbel neemt Betty Stöve haar Zuidafrikaanse partner e McMillan de tweede plaats in fcr het dubbel Alex Mayer/Billie King. TINGHAM Arthur Ashe is I de grootste favoriet voor het }en van de enkelspeltitel óp _Jbledön. Ashe is nog niet aan ekkende prestaties toegeko- n. Dl de eerste ronde van het rnm in Nottingham, waar de ge- lennistop de laatste voorberei den treft voor Wimbledon, ging weer mis met de Amerikaan. De Roger Taylor versloeg hem 7-5 en 6—2. Okker behaalde in de eerste e een oyèrwinning op de Ameri- Passarell (6—4, 6—2). ILA In de tweede ronde van ntereonale schaaktoernooi in la kwamen drie spelers tot een partij: Gheorghiu (Roe), Mec- (Bra) en Uhlmann (DDR). us Boris Spassky, die vier jaar en de strijd om de wereldtitel or van de Amerikaan Bobby ier„ kwam na 29 zetten remise len met de Canadees Biyiasas. andere Russische grootmees- die in Manila meedoen, kovski en Poloegajevski, beslo- na 21 zetten, de kortste partij istereri, tot remise. algemeen klassement gaan na ronden Kavalek ("VS) en Mec- met ieder 17: punt aan de SW, dat dit seizoen laatste plaats eindigde in de divisie van het betaalde voet- ook in het seizoen 1976/1977 blijven spelen in de betaalde Het bestuur van het betaalde besloot dit weekeinde dat de damse vereniging niet behoeft te keren naar het amateur- lal. hei i.Di vai i lijkt irer j j TERDAM De Rotterdamse jvisie-club Sparta heeft Cor benoemd tot opvolger van de Volendarp vertrokken coach Steegman. Gisteren kwamen partijen na lange onderhande- i in Roterdam tot overeenstem- over een éénjarig contract. Tot rmorgen stonden er nog drie r idaten bij Sparta op het lijstje. i< naan prijkte toen nog steeds de lsman Bill McGarry, ex-coach Volverhampton Wanderers, op de dag berichtte Mc Garry .linisch vanuit Engeland dat hij ïcratieve aanbod dat hem door co Bilbao was gedaan, verkoos i de offerte uit Rotterdam. Ook Dorjee behoorde gisteren tot andidaten, maar de keus viel idelijk op Brom wegens de lan- ervaring. door Leo Bolle AMSTERDAM Voor talloze sportbonden blijft het een hoogst nerveuze tijd. Op zeer korte termijn zullen ze immers de voor drachten van de ploegen, die men naar de Olympische Spelen wil laten gaan, moeten deponeren bij het NOC. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft het meeste te verduren. Niet alleen moet die voordracht bij het NOC worden gedepo neerd, maar ook speelt er de hoogst irritante kwestie tussen marathonloper Geert Jansen en de nationale lange afstandtrai ner Aad Steylen nog. Jansen, die zeker niet naar Montreal psychische oorzaken hebben. Er zal gaan beschuldigde Steylen im- moet immers met verschrikkelijk mers van een poging hem te laten veel haast gewerkt worden, omdat struikelen tijdens een marathon in die blessure genezen moet zijn om het Zwitserse Riehen. Gistermorgen zich op tijd te kunnen kwalificeren ontving de KNAU de rapporten over voor Montreal. Die blessures worden deze affaire uit Zwitserland. Een dan geen rust gegund, met alle kwa- commissie van drie man, onder lei- lijke gevolgen van dien. De blessure ding van Hes Grewer, voorzitter van van Olga Commandeur is een voor de technische commissie, buigt zich beeld van dat gehaaste werk." daar binnenkort over. Grewer: „Ac- Moeilijker wordt het nog voor de atle- tueler zijn nu echter de Olympische t^n 0p de zwaarste tak van deze Spelen en gelukkig heeft Leeuwen hoek ons meegedeeld, dat we pas het eind van de maand met de definitieve voordracht hoeven te komen." Grewer, die zijn ploeg straks zelf zal vergezellen als chef d'equipe is daar gelukkig mee. Want van alle kandi daten is eigenlijk alleen Jos Hermens al zeker van zijn plaats. Andere talen ten hebben of gefaald of herstellen nog van blessures zoals bijvoorbeeld Frank Nusse en Olga Commandeur. Grewer: „De Olympische Spelen val len heel vroeg in het seizoen en topprestaties worden door atleten al tijd laat in het seizoen geleverd. Dan zijn de gewichttrainingen voorbij en die training is noodzakelijk als je topprestaties wilt leveren, maar hij is wel de oorzaak van veel kuitblessures en achillespeesblessures." Toch ziet Grewer (52), eens zelf atleet dat niet als enige oorzaak van die kwetsuren. Grewer: „Ik ben er bijna zeker van dat sommige blessures ook sport, de marathonlopers. Grewer: „Een marathonloper legt tijdens zijn training per week zo'n 250 kilometer af. Raakt hij danxgeblesseerd, dan krijgt hij een trainingsachterstand, die bijna niet meer in te halen is. Daarom kan ik me voorstellen, dat een paar jongens vorige maand uit die marathon in Amsterdam stapten. Het was erg warm en er is niets erger voor een marathonloper om in de hitte te lopen. Er werd toen geroepen, dat ze bewezen hadden niet voor Montreal in aanmerking te komen. Maar ik heb me een olifantshuid aan geschaft. Ik probeer niet te bezwijken onder de druk die wordt uitgeoefend, om som mige atleten niet te selecteren en ook niet te bezwijken onder de druk, dat sommige atleten persé wel geselec teerd moeten worden. We zullen ge duld moeten hebben, veel geduld. Kijk, die selectie zal tenslotte plaats moeten vinden, maar word ik ner- .Hes Grewer. voorzitter van de technische commisie van de KNAU,: „Onze relatie met het NOC is tot nu toe voortreffelijk geweest." veus, dan wordt het voor de atleten alleen noe maar moeilijker." Toch beslist Hes Grewer Lippenhout niet alleen. Samen met Jaap van Drunen, die zich vooral bezig houdt met de jeugd en de twee bondstrai- ners, Westphal en Noordenbosch is een college gevormd, dat straks de ploeg die voorgesteld zal worden voor afvaardiging, zal samenstellen. Grewer: „Ik vind dat wij een voor treffelijke situatie hebben bereikt, door twee mensen, die zich met het beleid van de bond bezig houden en de twee technische mensen, in één college te zetten. We vergaderen eens per maand met zijn viertjes en houden verder regelmatig telefo nische contact. Natuurlijk het NOC neemt de laatste beslissing, maar ik moet zeggen dat onze relatie met het NOC tot nu toe voortreffelijk is ge weest. We hebben het bijvoorbeeld voor elkaar gekregen, dat er tot nu toe nog geen limieten zijn genoemd. Zelfs niet voor Jos Hermens." Toch lijkt het erop, dat de Nederlandse atletes en atleten behalve met uit zondering van Jos Hermens, stil heb ben gestaan. Wilma van Gooi kon vorige maand, vrijwel ongetraind sprintwedstrijden met gemak win nen. Grewer: „Wilma is nou eenmaal altijd een voortreffelijke sprintster geweest. Ze heeft eens zilver op de Eddy Merckx: Dit jaar geen Tour de France Merckx verklaarde dat hij wil probe ren door een rustperiode van drie weken van zijn steenpuisten af te komen. Zou dit niet lukken dan wil hij zich laten opereren. Zou na die periode wel genezing zijn opgetreden dan gaat hij zich voorbereiden op het wereldkampioenschap op de weg. op 5 september in het Zuiditali- aanse Ostuni. „Ik heb", zei Merckx, „tot mijn spijt definitief moeten afzien van de Ron de van Frankrijk. Het is altijd te leurstellend wanneer je bepaalde plannen niet kunt verwezenljken. Maar mijn gezondheid staat op de eerste plaats. Ik heb mij neergelegd bij de beslissing van mijn artsen, zij het met moeite". Merckx voegde er aan toe in 1977 weer zijn seizoen te richten op de Ronde van Frankrijk en daarna serieus te overwegen te stoppen met wielrennen. Luxemburg ESCH-SUR-ALZETTE De 35- jarige Belg Frans Verbeeck heeft voor de tweede achtereenvolgende keer de Ronde van Luxemburg ge wonnen. De vierde en laatste etappe over 171 kilometer van Diekirch naar Esch-Sur-Alzette leverde een over winning op voor zijn landgenoot Alphons de Bal. ZEIST De amateurkampioenen Limburgia (zondagvoetbal) en IJs selmeervogels (zaterdagvoetbal)'zul- len hun eerste wedstryd in de strijd om het kampioenschap van Neder land op zaterdag 19 juni in Brunssum spelen (aanvang 17.00 uur). De returnwedstrijd wordt een week later, op zaterdag 26 juni om 18.30 uur. in Spakenburg gespeeld. Een eventuele beslissingswedstrijd, in dien belde ploegen uit de twee ont moetingen evenveel punten behalen, vindt op drie juli plaats. een compleet fitte seclectie beschik ken. Het favoriete Nederland leeft weliswaar gespannen, maar toch zelfverzekerd naar de krachtmeting met de equipe van coah Vaclav Jezek toe. Knobel: „voor mezelf heb ik al een doel bereikt: de kwalificatie voor het eindtoernooi. Alles dat we meer winnen, is meegenomen. Waar ik dan bij zeg, dat het spel in de laatste interlands, mij veel vertrouwen geeft. Als voetballiefhebber, niet als trai ner, acht ik Nederland favoriet. Kam pioen worden is een tweede. Het grootste probleem is voorlopig om de spelers te moeten inprenten, dat het dwaas is om al te zeker te zijn van het favoriet-zijn. Nederland, West Duits land, Joegoslavië en Tsjechoslowa- kije, ze kunnen in zo'n toernooi alle maal kampioen worden. Knobel steekt zijn verhaal dus af in een vriendelijke sfeer. Dat wil niet zeggen dat hij zijn problemen met de media is vergeten. „Ik heb in deze baan erg moeten wennen aan het hele persgebeuren. Ik ben nu zo ver. dat het me echt geen pijn meer doet, wat er ook wordt geséhreven. Ieder een heeft het recht om te schrijven, wat hij wil. Na eeri wedstrijd kan ik nog wel eens boos reageren, maar dan denk ik even later bij me zelf: barst maar. Er zal weer de nodige kritiek los komen op wat ik nu zeg, maar ik blijf er bij dat de vraagstel ling na een interland soms vrij lullig Ik vind het ook werkelijk een ver schrikkelijke opgave om na een wed strijd de pers te woord te moeten staan. De kwestie is niet, dat ik mijn emoties niet de baas zou kunnen. Hoe gek het ook klinkt, maar ik zit heel rustig naar een interland te kij ken. Ik zal ook nooit uit de dug-out springen. Maar die vragen na afloop blijven een opgave. Ik blijf ze ten gerieve van de journalisten wel be antwoorden. Zelf kan ik echter moei lijk inzien, dat een lezer veel belang stelling voor de reacties van een co ach heeft. Terug naar het Europees kam pioenschap: Nederland—Tsjechoslo- wakijke. Knobel: „Ik heb een aardig beeld omtrent de kracht van de Tsje chen. Die ploeg heeft eigenlijk twee gezichten. In uitwedstrijden kan men goed op de tegenaanval spelen en in eigen land wordt er ongeveer op de Nederlandse manier gespeeld. Zoals de zaken nu liggen, is Tsje- choslowakije wel de gunstigste te genstander voor ons. Maar het is best mogelijk, dat ik daar na woensdag anders over denk. In janu ari was Tsjechoslowakije voor een trainingskamp in Zeist. Ik heb toen Gisteren is de Nederlandse voetbalploeg vanaf Schiphol naar Joegoslavië vertrokken voor de eindronde van het Europees kampioenschap. Bondscoach George Knobel is hier in gesprek met de Ajax-spelers Ruud Krol (links) en Wim Suurbier. bepaalde kwaliteiten gezien, die vooral in de kwalificatiewedstrijden tegen Rusland zijn bevestigd. Mijn assistent Arie de Vroet heeft de eerste wedstrijd (in Tsjechoslowa kije tegen Rusland) gezien. Maar dan krijg je toch niet veel meer dan een momentopname. Meer uitgebrei de informatie over het Tsjechische voetbal in al zijn facetten heb ik gekregen van Ivan Mraz, die in nog bij MVV onder mijn hoede heb ge had. Maar ondanks al die informatie, staat de wedstrijd toch wel op zich zelf. Omdat het een eenmalige ge beurtenis is, zullen we niet voorzich tig kunnen beginnen. We moeten meteen met de billen bloot. Knobel is van mening dat eventuele reclame voor het Nederlandse voet bal tijdens deze Europese titelstrijd het allerbelangrijkste is: „We heb ben de kans om weer een goede indruk te maken voor het oog van miljoenen. Het Nederlands elftal ver tegenwoordigt het Nederlandse voetbal in zijn totaliteit, dat kan gunstige neveneffecten hebben. Het kan bijvoorbeeld de vraag naar Ne derlandse trainers in het buitenland stimuleren." Daarbij vindt Knobel het onbelang rijk tegen welke tegenstander eer wordt behaald. „Ik begrijp het, velen hebben het over de revanchegedach te ten opzichte van de Duitsers. Nou, laat ik zeggen, dat ik dat hele re vanche-verhaal absurd vindt. Een Europees kampioenschap is niet te vergelijken met een wereldkam pioenschap. Als we de finale moch ten bereiken, dan maakt het mij niets uit, of we eventueel van Joego slavië of van West-Duitsland zouden winnen. Iets anders is, dat ik in het geval van een finaleplaats. Westduit- se tegenstand prefereer. Dat zou na melijk betekenen, dat er 100.000 Joe- goslaven achter ons zouden staan." Het heeft enige bevreemding ge wekt, dat Knobel drie keepers heeft opgeroepen. Veteraan Jan Jong bloed is naast Piet Schrijvers en Jan Ruiter toch weer opgeroepen. Neder land is daarmee het enige land dat drie doelvérdedigers in de selectie heeft. De keuze van Jongbloed heeft bij velen de gedachte opgeroepen dat de Amsterdammer best weer eens (verrassend) doelman nummer een zou ktinnen worden. Schrijvers schijnt evenwel te zijn toegezegd, dat hij toch eerste keus zal zijn. Knobel tenslotte: „Wat de andere coaches doen, moeten zij weten. Ik vind drie keepers voor zo'n toernooi logisch. Bij een blessure van een veldspeler kun je nog eens schuiven, maar bij een blessure vaneen keeper zit je meteen omhoog." ZAGREB Wanneer Nederland Eu ropees voetbalkampioen zou wor den, dan is de KNVB precies het bedrag kwijt, dathetaan recettegeld uit Joego-Slavië ontvangt. Althans, hoopt te ontvangen. Ton Zwikstra die de financiën voor de voetbalbond behartigt, gaat er vanuit dat de net to recette 1,8 miljoen gulden zal be dragen. Dan moeten alle wedstrijden die ook in Joego-Slavië recht streeks op de tv worden uitgezonden uitverkocht zijn. Zwikstra: „Wan neer dat niet het geval is, dan komen we in financieel opzicht in de knel." De winnaar van het toernooi ont vangt 25 procent van de totale netto- recette. Bij uitverkochte stadions zou dat om een bedrag van 450.000 gulden gaan. Dat bedrag verdelen de heren spelers precies, want Ruud Krol, die namens de selectie in over leg met Johan Cruijff de onderhan delingen met Ton Zwikstra voerde, heeft een premie van 25.000 gulden per man bedongen voor een kampi oenschap. Naast de inkomsten uit recettes (bij een tweede plaats 20 procent, een derde plaats 18 procent en een vierde plaats zeventien procent van het to taal) mag de KNVB nog op andere bedragen rekenen. Zwikstra: „We krijgen een-zesde deel van de tv- opbrengst en een-zesde deel van de reclamerechten. De tv schynt een bedrag op te leveren, dat tussen de anderhalf en twee miljoen gulden ligt, het zal al 'met al niet die vetpot worden, waar nog al eens op is gere kend. Vooral ook door de hoog uitge vallen premies voor de spelers, blijft er voor de KNVB niet al te veel over. Zwikstra: „We wilden per se terug naar vaste premies voor het Neder lands elftal. Wij zijn tevreden met het bereikte compromis. De overeen komst houdt inderdaad in, dat er waarschijnlijk niet veel voor de ande re clubs zal overblijven." LOCARNO Net als op de laatste dag van de Ronde van Spanje (Jose Pessarodona) heeft Hennie Kuiper zich in de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland door een onbeken de uit de leiderstrui laten rijden. Tijdens de spectaculair verlopen zes de etappe veroverde de Fransman André Romero de eerste plaats in het algemeen klassement. Overigens won Kuipers ploegmakker Dietrich Thurau de etappe. Door het ontbreken van het grootste deel van de internationale vedetten is de Ronde van Zwitserland bijzon der levendig en spannend. Dagelijks gebeuren er spectaculaire dingen. De zesde etappe was geen uitzondering. Dat wordt al bewezen door de eerste positie in het algemeen klassement van André Romero, die als kopman van een onbekende ploeg nog geen enkele overwinning boekte en zich in de tot nu toe verreden etappewed strijden ook nog niet een keer bij de beste tien in het eindklassement wist te plaatsen. Maar in de verzengende hitte op de flanken van de Lukma- nier plaatste André Romero zich on verwacht in de publiciteit. De etappe begon met een massale valpartij, waarvan de Italiaan Oswal- do Bettoni het voornaamste slachtof fer was Hij werd met een her senschudding naar een ziekenhuis vervoerd. Na een aanval van de Fransman Patrick Legeay en zijn landgenoot Enzo Mattioda werd het peloton in stukken gescheurd, maar na 82 kilometer vond een algemene hergroepering plaats. Tijdens de vol gende beklimming viel de beslissing. Thurau. Romero en Heredia- Martinez gingen er vandoor. In het peloton reageerden alleen de Fransman Julien en de Portugees Jose Martins. Pas toen het peloton, waarin zich Kuiper bevond, een ach terstand had van 7 minuten en 25 seconden werd de achtervolging se rieus ingezet. Het gebeurde net iets te laat. Onder impuls van Hennie Kui per slonk de voorsprong van de vluchters snel, maar op de eindstreep in Locarno kwam Kuiper toch 9 se conden te kort om zijn gele trui te behouden. Zesde etappe: van Lenzerheide naar Locarno over 168 km., is: 1. Thurau (Wdl) 4 uur, 43 minuten en 11 seconden, 2. Romero (Frai op 10 sec., 3. Julien (Fra) op 1.49,4. Martins (Por)z.t., 5. Martinez (Spa) op 3.02,6. Kuiper (Ned) op3.12,7. Bouloux (Fra) op 3.25. 8 Pessarodona (Spa) op 3.26, 9 Zwelfal (Zwl) op 3.29, 10. Malngon (Fra) op 3.32, 20 Pronk (Ned) op 4.13, 26. Maertens (Bel) z.t,. 30 Schuiten (Ned) op 4.33, 37. Prinsen (Ned) op 5.05, 42 van Helvolrt (Ned) op 5.40, 49 Tabak. (Ned) op 7.15, 53. van Katwijk (Ned) op 20.50, Cees van Dongen kwam na het sluiten van de tljdcontrole binnen. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1 Romero (Fra) 22.04.22, 2. Kuiper (Ned) op 9 sec. 3. Martins (Por) op 22 sec., 4. Poilentlor (Bel) op 1.08, 5. Pronk (Ned) op 1 23. 6 Pessarodona (Spa) op 2.07, 7. Julien (Fra) op 2.16, 8. Rocchia (Itoop 2.17, 8. Zweifel (Zwi) op 3.28, 10. Maertens (Bel) op 3.52, 14 Thurau (Wdl) op 8.00, 15 Schuiten (Ned) op 8.09, 24. Tabak (Ned) op 18.34, 25. Van Helvolrt (Ned) op 20.47, 35. Prinsen (Ned) op 28.04, 39. Pijnen (Ned) op 29.38, 58. Van Katwijk (Ned) op 52.31. Eddy Merckx BRUSSEL Eddy Merckx zal niet starten in de Ronde van Frankrijk, die op donderdag 24 juni in St. Jean de Monts begint. Merckx heeft die beslissing genomen op aanraden van zijn artsen, die hem gisteren hebben onderzocht. Merckx, vorig jaar ver slagen door Bernard Thevenet, heeft in de zaterdag voltooide Ronde van Italië last gekregen van een ontste king aan het zitvlak. Europese kampioenschappen ge haald. Maar het is waar, dat er na Wilma eigenlijk geen echte sprintsters meer geweest zijn. Dat Wilma, nadat ze bevallen was, weer onmiddellijk won, toont de zwakte van de Nederlandse sprintsters dui delijk aan. Het merkwaardige is. dat de kracht van de Nederlandse atletiek zich ver plaatst heeft van de loopnummers naar de technische nummers. We hebben een stuk of vier goede hoog- springsters. Mieke van Doorn is sterk met 1.88 meter en herstelt zij van de blessure waarmee ze nog kampt, dan zitten we op dat nummer gebakken. Ik denk dat het zo goed is gegaan bij het dames hoogspringen omdat de fosburyflop de Neder landse dames blijkbaar erg goed ligt. Er zit lijn in het hoogspringen. Twee jongens, B-junioren nog, hebben al 2.06 meter gesprongen. Twee jon gens van 16 jaar. Maar zullen die jongens in de voetsporen van Jos Hermens willen treden, dat zullen ze ontzettend hard moeten werken en zeker zo'n 25 uur per week moeten trainen. Doe je dat niet, dan kom je er niet, want de internationale lijn komt steeds hoger te liggen". Grewer prijst de Nederlanse Sport Federatie, die atleten sociaal steunt bij hun streven naar betere presta ties. Grewer: „Er is een werkgroep van de NSF, die zorgt voor looncom- pensatie en die allerlei faciliteiten regelt. Olga Commandeur hebben ze bijvoorbeeld geholpen met haar ein dexamen HAVO. Trouwens, over Ol ga gesproken, als ze een paar keer gelopen heeft en ze is niet te veel aangekomen, dan zie ik haar, omdat ze verschrikkelijk veel aanleg heeft, razendsnel terug komen. Voor het NOC is het natuurlijk belangrijk, dat Olga in Juni heeft laten zien, op de weg terug te zijn"

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11