Belgische omroepmensen eigenlijk staatsagenten CCLLy Radio- en televisieprogramma's Zelfspot Nic Bal, programmadirecteur BRT-televisie: Stichting wil onderzoek naar abortus Personalia Kandidaten niet benadeeld bij Latijn en haridelskennis-2 VAN ARNHEM 1ll nm ZATERDAG 12 JUNI 1976 BINNENLAND RADIO EN TV TROUW/KWARTE1 m Wij vormen het tegendeel van een militaristisch volk: kankeren op het leger is dan ook een nationale eigenschap. Maar wie ons aan het lachen wil maken, schiet met een kolderieke soldatenfilm altijd in de roos. Bij de omroepen is dat bekend De AVRO verschaft ironiserende pret met Mash en geen schutterij heeft ooit zoveel bekijks gekregen als Dad's Army dank zij de pacifistische VARA In de rij van militaire zelfspot voegt zich vanavond een Britse serie, die onder de kreet "Moeder, wat is 't hier heet", door de TROS wordt uitgezonden. Het succes van de in het voormalige Brits-Indië gesitueerde capriolen staat al vast Hier achter zitten namelijk dezelfde fantasten die de schutters tot publiektrekkers hebben gemaakt: schrijver Jimmy Perry en regisseur David Croft. De autobiografische elementen in deze reeks zijn door Perry verpakt in de rol van "Solly" Solomons (om met Sylvaln Poons te spreken: een goocheme sallie). De auteur was na de oorlog in het kamp Deolali: wat u daarvan op het scherm te zien krijgt, werd echter niet in de vroegere kolonie, maar in Engeland opgenomen Het VPRO-programma Machiavelli werd donderdag afgesloten met een vijfluik van de cineast Johan van der Keuken. Volgens een toelichting zouden we zijn film Voorjaar moeten ondergaan als een portrettengalerij van mensen die ieder op een andere manier tegen de crisis aankijken Dit bleek slechts gedeeltelijk te realiseren. Het verhaal van Joop Beaux had niets met economische toestanden en alles met bestuurlijke rim-ram in Amsterdam te maken. En dat de voor de camera gehaalde Duitse leraressen slachtoffers werden van het beruchte "Berufsverbot" kan slechts politieke achtergronden hebben, van welke malaise dan ook. Wat het portret van de Amsterdamse metaalbewerker Jan van Haagen met de neergang van de conjunctuur uitstaande zou hebben, is mij niet duidelijk geworden. De man ging niet met sjagrijn in zijn lijf naar de fabriek, deed er rustig en met zorg zijn werk. kon in een redelijke omgeving de lunch gebruiken en mocht op een fatsoenlijke tijd netjes gewassen weer naar huis. Het enige opmerkelijke was. dat Van Haagen geen grein capsones vertoonde, maar dat leek me een eigenschap waarbij de economische crisis ook al geen rol speelde. Claude Ménard. een Parijse econoom, filosofeerde vriendelijk - marxistisch over oorzaken en gevolgen van de crisis, maar hij versimpelde tal van aspecten wel heel erg tot ze in zijn gedachtengang pasten. De enige ervaringen die rechtstreeks met de crisis te maken hebben, werden aangevoerd door de werkloze kleermaker Joop Uchtman. Zijn relaas was evenwel al eerder door de VPRO uitgezonden. Voorjaar is niet de eerste film waarin Johan van der Keuken een eenzijdige benadering demonstreert. Staatssecretaris Mertenswas uitgenodigd om in het programma van de Ombudsman iets te zeggen over de sociale werkplaatsen en het opnemen van economisch-werklozen Johan van Minnen zat te jagen en verbruikte een deel van het beetje tijd door hinderlijke interrupties. Als er slechts een paar minuten resten moet je niet beginnen aan een onderwerp dat wel enige uitleg vergt. Doe je het toch. dan wek je de schijn, de gastspreker voor het blok te willen plaatsen, in de hoop dat hij ijlings het straatje inschiet waar je hem wilt .hebben. TON HYDRA door Riet Diemer BRUSSEL ..Het recht van vrije meningsuiting is het grote voordeel wanneer het Nederlandse omroepsysteem vergeleken wordt met het Belgische, waar sprake is van van een staatsomroep. Nadeel van het Nederlndse systeem is de versnippering en het feit dat ledenwerving is verbonden aan het bestaan van een omroep". Zo ziet Nic Bal. programmadirecteur van de BRT-televisie het als hem naar voor- en nadelen van een staats omroep wordt gevraagd, zoals deze week gebeurde tijdens een bezoek van Nederlandse radio- en televisie- journalisten aan de BRT. ..Wij zijn eigenlijk staatsagenten en staan on der een raad van beheer die door het parlement is gekozen Als we bij de omroep een lichte kaderuitbreiding willen hebben dan moet dat door de hoogste top worden ingewilligd" Al jaren geldt voor de Vlaamse om roep een personeelsstop. Verleden jaar was de staking het gevolg Op het verlanglijstje van de BRT staan thans negentien producers. Bekend is dat bij het Belgische systeem niet eerst wordt gelet op vakmanschap, maar op partijbelangen. Naast een personeelslid van de ene partij moet iemand gezet worden van een andere partij. Gevolg is vaak overspannen medewerkers en minder goede pro gramma's. De ontvangst van de Nederlandse radio- en televisie journalisten was in SPECIAAL VANDAAG Aan de TROS-wedstrijd Vlieg er eens uit in de haven van Enkhuizen is voor het eerst het onderdeel .waterwandelen' toe gevoegd. Ned.t 20.30 O moeder, wat is het heet. is een militaire kolderserie van de BBC Ned. 1 21.50 Onderwerpen in Brandpunt zijn: Libanon, degradatie MVV, een onderwaterfilm van de Oos- tersehelde. en de vaderlandse politiek Ned. 2 22.05 In de aflevering uit de reeks De Olympische Spelen gaat het over de beroemde hardloper Jesse Owens en zijn terugkeer naar Berlijn in 190-1. Ned 2 22.45 Peter Ustinov, Pctula Clark. Danny Kayr en Paul Anka zorgden voor het hoogtepunt van een show in München door samen het lied ,My way' te zingen Duitsl. 1 23.15 Sonja Prünnbaucr en Gyorgy Terebesi spelen muziek van Ni- coló Paganini voor gitaar en viool. Hilv. '4 13.15 Hilde Smit presenteert twee uur lang muziek en verhalen over h«>t alledaagse leven in Spanje llilv. 1 15.32 SPECIAAL MORGEN De vijfde aflevering van De wonderbaarlijke beginjaren van de film gevuld met beroemde voorbeelden van ..de klucht". Ned. 2. 19.25 Na een half uur Leven in de zon met Jan Brusse (19.30) volgt de Amerikaanse speelfilm Vlin ders zijn vrij. met Goldie Haw n en Edward Alhert. Nrd. 1, 20.00 In het kader van het Holland Festival zendt de NOS de we reldpremière van Chris Hinze's compositie Parcival uit. Ned. 2. 21.35 Met prof. dr. C. Jager praal Hans Engelman over heden en toekomst van het ontraadselen van de ruimte. Ned. 1. 21.45 De doopsgezinde predikant ds. A. G. van Gilse gaat voor in een dienst te Eindhoven. Hilv. I. 10.00 Fragmenten uit Porgy en Bess zijn te beluisteren in Zon- dagmiddagouverturr Hilv. 4. 13.00 Ds. II. Mostert preekt in de middagdienst van de Geref. Kerk (Vrijgemaakt) te Hooge- Hilv. I. 17 00 De eerste uilvoering van IIin- te's compositie Parcival is via de radio rechtstreeks Ie beluis teren. Hilv. 2. 20.00 het domicilie van de BRT in Brussel. Een gebouw met twee vleugels. In de ene de Franstalige RTB, uitzicht op het zuiden. In de andere de Vlaamstalige BRT. de blik naar het noorden. Een gang vormt de taalgrens. De twee vleugels zijn in niet erg afwijkende, maar toch ver schillende bouwstijlen. Het gebouw staat er sinds 1964 Tweede net Om wat ruimte te creëren wordt ge studeerd op een tweede televisienet voor ..bepaalde educatieve program ma's met een politieke inslag"., zoals actualiteitenrubrieken. Een wetsontwerp voor het tweede net ligt in de Kamer. ..Graag zou de BRT de programma's verzorgen, maar de omstandigheden zijn niet gunstig aldus Nic Bal. Van liberale politieke kant doet men hard zijn best het tweede net te bestemmen voor com merciële zenders. Om een geheimpje te verklappen, de Nederlandse libera le omroep in oprichting iLRTO) zou wel geïnteresseerd zijn in zendtijd op een eventueel Belgische commerciële zender. Overigens geloven Belgische insiders niet. dat een politieke beslis sing over het tweede net voor oktober wordt genomen en dat de zender voor eind 1977 de lucht ingaat, commer cieel of niet. Gasten wordt gegeven aan gastprogram- ma's. Onder het kopje „Het vrije woord" kunnen verschillende groe pen. zoals vrijzinnigen en humanis ten hun zegje doen. Maar aan de gasten is het uitdrukkelijk gevraagd niet aan politiek te doen. hetgeen in praktijk weer wel gebeurt. Liever progressieve zaken op de buis. zoals programma's als abortus, seksuali teit enz. dan politiek. Er zijn kijkers die ontevreden zijn over de program ma's van de BRT en die menen. dat. wanneer er commerciële omroepen komen, de BRT in een concurrentie positie wordt gedwongen.Maar een concurrentieslag moeten de Bel gische omroepen BRT en RTB toch al leveren. De mogelijkheid voor veel Belgen om er flink aantal buitenlandse stations thuis „op den antenne" te ontvangen, zoals Nederland I en II. Franse. Duit se en Luxemburgse stations, zorgt voor een moeilijke positie in de slag om de buis. Per week zou 65 procent naar de eigen BRT-programma's kij ken tegen 35 procent naar het buu- tenland. Voor de RTB is dat 50 procent. Nic Bal nogmaals: „Men kan uit de ether plukken wat men wil. maar het is wel bedenkelijk wat men plukt Als wij culturele programma's uitzenden, schakelt men over naar buitenlandse stations. En toch willenrwij geen kijk voer voorzetten". Van een verslaggever UTRECHT— De stichting ter eerbie diging en bescherming van menselijk ieven heeft de stichting voor me dische zwangerschapsonderbreking (STIMEZO) voorgesteld, gezamenlijk een wetenschappelijk onderzoek te (laten) instellen naar de vroege en late complicaties van abortus. Stime- zo overweegt op het verzoek in te gaan. De stichting eerbiediging menselijk leven wil zo'n onderzoek stimuleren, omdat dit dan zou kunnen worden beschouwd als middel tegen alle anti abortus propaganda waarvan de be trouwbaarheid in twijfel kan worden getrokken. De hoofdinspecteur van volksgezondheid zou alle steun toe gezegd hebben. Verder wil men laten onderzoeken of de theorie dat onge wenste kinderen ongelukkige kinde ren worden waar is. De stichting vindt dat zolang er nog geen reëel inzicht is verkregen, voorzichtigheid geboden is bij het formuleren van een nieuwe abortuswetgeving. In ver band hiermee heeft ze ter 'waarschu wing' een brochure gepubliceerd met de resultaten van een onderzoek dat gedaan is door de Duitse Gynaeco loog prof. dr. H. Kirchhoff (oud- directeur van de universitaire vrou wenkliniek in Göttingen). Deze komt tot de conclusie dat vrouwen bij een verzoek om abortus moeten worden voorgelicht over de mogelijke geva ren. met name voor vrouwen die voor het eerst zwanger zijn en later kinde ren willen hebben. Statistieken zou den aangeven, dat het aantal miskra men en vroeggeboorten na een abor tus bijna verdubbelt. In het BRT-systeem is al een beetje speling gekomen daardat ruimte KldChtGri Burgemeesters Zes burgemeesters hebben bij koninklijk besluit eervol ontslag gekregen als burgemeester wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Mr. A.J. Vleer vertrekt met ingang van 1 ja nuari 1977 uit Enschede. De burge meester van Huijberger. A.P.A.M. van Agtmaal vertrekt per 1 novem ber. Een maand vroeger is de ont slagdatum van burgemeester J. Aten uit Schoonhoven Per 1 september zal de burgemeester van Hilversum, dr. P J Platteel vertrekken. De bur gemeester van Kortgene, P.J. Evers, heeft ontslag gekregen per 10 juli. Al jaren lang wordt door de Vlamin gen geklaagd, dat Nederland te wei nig is geïnteresseerd in contact met de zuiderburen op televisiegebied Gedacht wordt aan educatieve en culturele programma's. Bij co producties op dramagebied. vaak om financiële redenen, blijft het Nic Bal. „Maar nu weet men in Ne derland dat wij goede acteurs hebben en dat wij studio's hebben waar be hoorlijk gewerkt kan worden Een goed voorbeeld daarvan was de serie „Een mens van goede wil". Copro- dukties tussen omroepen van beide landen die op stapel staan zijn een serie over binnenscheepvaart (samen met de Vara) en „Maria Speermalie" en „Gevecht met de engel" naar boe ken van Teirlinck. samen met de Avro. Gestudeerd wordt op een ge meenschappelijk produkticfonds van de Nederlandse en Vlaamse omroep. Van een verslaggever DEN HAAG Er komt geen nieuw schriftelijk examen Latijn. Dit heeft staatssecretaris De Jong van onder wijs en wetenschappen aan de Twee de Kamer geschreven. Volgens de staatssecretaris mag de opgave dan over het algemeen als moeilijk zijn gekwalificeerd, bij het bepalen van de normen is vooraf reeds met de moeilijkheidsgraad rekening gehou den en voor de beoordeling van het werk is er een marge om een punt naar boven of beneden van de norm af te wijken. Als voornaamste be zwaar noemde staatssecretaris De Jong dat de opgave in strijd zou zijn met het programma. De staatssecretaris zei dat de fouten in het examen handelskennis-2 voor het Mavo-eindexamen geen nadeel opleveren voor de kandidaten. Voor het onderdeel met een vermeld be drag van 30.000 in plaats van 300.000 krijgen de kandidaten alle maal de maximale honorering. In het geval van de verwisseling van voorletters van enige eigennamen in een andere opgave zijn ook maatre gelen genomen. Bovendien krijgen alle kandidaten nog eens vijf punten extra. 139. „Jij hebt zowat geene spat moei te gedaan!" zei Ulcc Schwartec sma lend. „Het enige jij hebben bereikt iese plaatsje in de gevangenis! En per ongeluk weer uite gevangenis! En verder niekse! Bah! Openen opschep- kantoor mette grote beonzen bord! Bah! Cool Trade Company! En nog denken aan arme Ulcc? O nee. vast niet! En arme Ulcc alle spaarcentjes kwijt!" „Je bent een verbitterd man. Ulcc." zei Kille Bill na een poos je. „Die verbittering zal wel de oor zaak zijn van je ongemanierde ge drag. Ik raad je nu aan je houding snel te wijzigen. Zo niet. dan laat ik je door Jonathan op straat depo neren „Mot ik slaan baas?" antwoordde Jonathan, gretig de bokshouding aannemend. „Wacht tot ik je wat vraag." siste Kille Bill, de éénlettergrepige woor denstroom van zijn gespierde knecht afsnijdend. Toen wees hij op het gro te plakboek, dat hij voor zich had liggen en vervolgde koel: „Jij denkt dus. dat ik niets doe, hè Ulcc? Als je nu echter je ogen had gebruikt, dan had je kunnen zien dat ik juist aan het bestuderen was wat er over de sportcomputer allemaal in de pers heeft gestaan. In dit plakboek staat alles en één ding kun je ervan leren: de Barroesjanen en de Dollarmenii P^f zullen het niet ver brengen. Ze zetl fort hun gevaarlijkste geheime agent ;abi in. maar die doen zó verschrikken en geheimzinnig en opvallend, dat elke keer opnieuw weer door de ma vallen. Ik zal dit nu anders dotie,d Ulcc. Ik. Kille Bill, zal toeslaan niemand er meer op rekent. En daif-coi de sportcomputer voor ons Hoe dan? vroeg Ulcc Schwaï nieuwsgierig. „Laat meneer ev uit. Jonathan." zei Kille Bill koud. En Jonathan greep gretig geboden kans. Met enkele brute I wegingen deponeerde hij Schwartec op straat PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN teu 219 „Van Evchen? Welnee van mij. Evchen zou wel de matteklopper wil len gebruiken om haar wettige echtgenoot op te zwepen, maar 't is haar zelfs nog niet gelukt." Hij glim lacht bitter, terwijl hij de uitgebran de sigaret in de asbak onder het raam stopt en een volgende met een zakaansteker vuur geeft. „Waarom gaan jullie niet buiten wo nen? Ik geloof altijd, dat je meer een buitenman bent, Clemens?" „Vroeger misschien geweest, nou niet meer ik wil op mijn tijd mijn natje en mijn droogje op de Witte hebben trouwens, er zit in mij geen landjonker zoals in Jan Joost, nee ik ben geen buitenman zeker geen landheer, dank je feestelijk, dat is het hele jaar zwoegen wat heb je eraan en wat koop je ervoor? Als het in iemand zit. dan zeg ik goed. maar in mij zit 't nietde ouwe heer zou niets liever willen, dan dat ik in Beukenloo kwam met de hele familie, maar ik pas er voor." „Heeft papa het je gevraagd?" „Ja. direct en indirectmaar ik heb er geen zinnigheid in en Evchen ook nietals die inflatie in Duits land verder gaat en ze komt erg in de klem met verarmde ouders, dan zal ik me in Den Haag wel ergens moe ten inwerken Hij maakt de zin niet af en rookt onrustig. Zijn zuster kijkt hem aan. hij ziet er dik en pafferig uit in zijn gezicht, altijd met die slordige mond. waar van de lippen niet meer op elkaar schijnen te passen. Het gezicht is in door 1 Icnriettc L.T. dc Beaufort de laatste jaren ook epicuristischer geworden. Wonderlijk dat deze mens tegenover haar op de bank haar tweelingbroer is. met wie ze vanaf haar eerste levensbegin samen heeft geleefd. Sinds haar eigen moe derschap geeft Dolly zich onwille keurig meer rekenschap van het bio logisch gebeuren v^n een geboorte, en het is ook. alsof ze haar tweeling schap met Clemens scherper beseft dan in vroeger dagen, 't Geeft haar telkens dat verwarrende gevoel van diepe saamhorigheid en tegelijk van felle ongelijksoortigheid, 't is een zo verwarrend besef, dat 't haar dik wijls beklemt. Clemens wil van on derwerp veranderen en met een nieuw stemgeluid vraagt hij abrupt: „Zeg, hoe bevalt je eigenlijk onze schoonzuster Anouchka?" „Anouchka, geboren prinses Trou- betskaja. magnetiseuse?" antwoordt Dolly met een schelms knipoogje. „Ze is voor Carel niet slecht, gelofinf ik, hij ziet er als echtgenoot tevredegep en opgewekt uit, dat is hoof<' zaak zelfs haar grillen schijnt adorabel te vinden." „Weet je hoeveel schoenen ze heel Dolly lacht. „Hoe zou ik dat kunnen weten, jij ze dan geteld?" „Evchen heeft 't me gezegd, tachl paar. Ze heeft drie koffers alli voor schoeneninpak en alle neemt ze overal mee." „Als er dan een wereldrevolutie gint. en daar rekent2e immers met, van dan kan ze een zaak in tweedéoor handsschoenen opzetten." DollLn£ zegt 't luchtig en voorzichtig, ze w* Anouchka niet onnodig bij Clemei afvallen. Ze kent Clemens' Evchens gewoonte om familieled! risit in kleine dingen over de hekel Kvan halen. „Die ogen van Anouchka mag i verduiveld graag, ze zijn fata™ mooi." Dolly kijkt hem spottend aan. „Jullie mannen zijn altijd een beetjjlen dom." „Soms ja we trappen er gemaCe kelijk in. dat geef ik toe." Mijn Sam behoort niet bij die mar nen, denkt Dolly met een zoete pij van verlangen naar Sam, maar znoe hoedt zich hardop te denken. CliDui mens paft kleine rookwolkjes uit e me| zwijgt, 't Gesprek blijft haperen e tevergeefs zoekt Dolly nog naar hi zuiver contact, dat er kort van tp®d voren onder het schaatsenrijdei toen ze haast niet praatten, bestond mid Wordt vervolg zetl alt «en J vesi De bes i.D RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m en FM-kaneleni VA RA 7 00 Nieuws 7 02 (S) Ochtendpost j»rammnfi>onp!.«tpn en weekendtips. I7J0 Nieuws 7.41 7 53 Dingen van de dagi 8 30 Nieuws 8 38 Gymnastu-k voor dc huisvrouw. 8 45 Invaller: Henk Molenberg gesprekken en mu/ick 10 30 Nieuws 10 33 (Si Z 1.. een programma dal voor zichzelf spreekt 12 26 Mededelingen 12.30 Nieuws 12.41 'Si In «Ie Rome Haan hitwerk er. actua- Lteiten 14-30(S) Muziek uit Studio I. muzika le show 15 30 Nieuws 15 33 (Si Twee uur Spanje muziek en informal ie 17 30 Nieuws 17 32 Dingen van de dag 18 00 iS» Eksprvs. licht pljlenprogrjmm.i PP 18 10 Uitzen ding van de Room-. Katholieke Partij Neder land VARA 18 30 Nieuw., 18 41 tS) Eksprcs. vervolg 19 00 (S» De VARA feliciteert, ver zoek pi a ten program ma 21.00 (SJ Door de ja ren heen hel dagelijks leven in 1047. 22-30 Nieuws 22 40 iS» Lui luisteren lichte gram mofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) TROS 7 00 Nieuws. 7 11 Qihtendgymna> tick 7.20 Ontbiji -oos. lichte cn populair klassieke muziek 18.00 Nieuws. 8 tl Actuah- lei ten 35 Waterstanden! 10.00 Tien om. mini-magazine voor jongens en meisjes. 10 30 Aktua-Sporlcafe (11.00 Nieuws). 1130 Wegwezen. zomers zalvrdagmurgcnpru- gr.imm.i OVERHEIDSVOORLICHTING 12 4'» Vast en zeker 13 00 Nieuws 13.11 Actu aliteiten 13 30 Voorzichtig, breekbaar: oude grammofoonplaten. 14.30 Met een knipoog naar het theater Reprises van one-man shows It> 00 Nieuws 10 03 De Nederlandse t..p 40 17 55 Mededelingen 18.00 Nieuws. 18 11 Actualiteiten 18 30 Toeractua. 19 00 Tr.. s-Ov.intr NOS 20 00 Nieuws 20.05 iSi Holland Festival Bankmuziek in het 18e ceuwar Amerika Et) 22 30 iSi Laat ons de rustdag wijden mrdid.it>e en gewijde mu ziek 23 00 Reflector 23 15 iS' Postludium Klassieke muziek 23 55-24 00 Nieuws. HILVERSUM III i445 m en FM kanalen. NCRV 7 02 «S. Happy Sound: een go- pclprogramm.i 7 SS Eerlijk gezegd 8.03 is> Pep station 10 03 rS» Muziek bij d. knffu lil.ai Hollands kwartiertje II 15 Strictly country stylel. 12 03 <S' Drie lussen de mid dag Lo- Vast. 14 03 (S) Bij Barend op de vrolijke toer 1603 (Si Sportshow. NOS 18.03 (Sl NOS-manl NCRV 19 02 iSi Pers Vers nieuwe grammofoonplaten. 20 02 (S) Eddy Go Round 22 02 'Si Sportshow. 22.55 Mededelingen 23.02 <S) Late date 0 30 rS» Jaz/timi- i 02 iSl Middernachtblues 2 02 «Sl Bent u daar nog' 6 02 (S) Al wakker' 6.45- 7 00 iSi Zondagmorgen HILVERSUM IV (FM kanalen) AVRO 7 00 Nieuws 7 02 <S> Reveille gewijde- en klassie ke muziek 9.00 Nieuws 9.05 (S) Wiens schuld is hei. (fii 9.20 fS) Pierre Palla 111 9 30 (Si Wetenschappelijk nieuws 10 00 (Si Wiener Philharmontker en solisten klassieke mu ziek. II 45 iS) Trad volksmuziek vandaag 12 15 (Si Opcragalcnj operafragmenten. 13 15 (St Op haren en snaren viool- en gi taarmuziek 1340 (Sl Nederlands Koorfesti val 1976. 14.00 Nieuws. 14 02 Radiojournaal 14 05 Courant(e). weekkrant met en over muziek. 15 23 iS) Zwitserse historische or gels ilJj |6 00 (S) Aspecten kunstrubriek 16 40-17.00 Radiojournaal TV VANDAAG NEOERLAND I 15.30 NOS: Journaal 15.32 NCRV: Kijkdoos kinderprogramma 16.10 Een veel bewogen regendag. Swieberiie 17.00-17.25 De rezen van Kim. kinderserie 18.45 NOS: Kortweg informatie over het komende Holland Festival 19.05 TROS De Bal is rond. sportprogramma 19.40 Bazelta Amerikaanse politieserie 20 30 V: eg er eerts ui' amusementsprogramma 2135 NOS: Journaal 21.50 TROS O moeder wat is het heet komische Engelse sene 22.15 TROS: Sport 22.45 NOS: Journaal 22.50-22.55 IKON/NCRV: Lied van de week NEDERLAND II 18.45 NOS: T.-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 KRO: Th« tekenfilms 19.25 Er zit muziek in. komische tv-sene 19.50 KRO/RKK: 1 Zend 33 20.00 NOS: Journaal 20.25 KRO: B-j ons in Zeeland, gevarieerd programma 21.15 Ellery Queen. detectrve-fHm 22.05 Brandpunt 22.45 Oe Olympische Spelen, sene fiimrepodages 23.35-23.40 NOS: Journaal RADIO MORGEN HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen). VA RA 8.00 Nieuws. 8.10 (S) Muziek voor luiste raars. 8.28 (Si Gerrit. 8.30 (S) Tony van Verre ontmoet Berlus Aafjes 9 00 (Si Muziek voor luisteraars, vervolg 9 29 (S) Gerrit. HUM VERBOND 9 30 Actualiteiten cn muziek IKON: 10 00 Kerkdienst uit de Doopsgezinde Kerk te Eindhoven 1045 Wilde Ganzen 10.50 (Sl De andere wereld van zondagmor gen AVRO 12 00 (S) Muzikaal onthaal muzikale show. 13 00 Nieuws. 13.10 De toe stand in de wereld 13 19 Radiojournaal 13.30 Delta-zomer muziek en informnlic. KRO RKK 14 00 Kruispunt-Special, repor tage. 15.15 (Si Aan de lijn over eten cn drinken gesproken 16 15 (S: Drie in twee plus een lichte muziek IKON' 17.00 Gere formeerde kerkdienst 17 58 Wilde Ganzen 18.00 (S) Van klok en klepel, kinderprogram ma. 18.15 Landelijke liedboekdag 1976 NCRV 18 30 Nieuws. 18.40 Zondag avondzang 19 05 De laatste der rechtvaardi gen. hoorspelserie 19.25 De orgelmakers Ba'.z (1739—1849): kerkorgelspel 20 05 (S) Musica Sacra: gewijde koorzang AVRO: 20.30 (Sl !n de kaart gespeeld, klassiek ver- zoekplatenprogramma 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal 23 00 Vanavond laat sport 23.5524 00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). KRO. 8.00 Nieuws. 8.10 Overweging 8.15 Badmene klassieke muziek 9 00 Nieuws. 9 10 Waterstanden. 9 15 Laudale: kerkmu ziek van Mozart 10.00 Eucharistieviering 11 00 Da Capo, klassieke muziek. 11 50 Bui tenlands commentaar. 1200 Nieuws. 12.10 Echo. NOS 12.20 Programma voor Sunna- mers en Antilhanen in Nederland. 13.20 Pro gramma voor buitenlandse werknemers VARA 17 00 (S) VARA-klassiek: klassieke pianomuziek 17.55 Mededelingen SOS- en politieberichten 18.00 Nieuws. 18 15 Dingen van de dag Aansluitend: (S) VARA-Gram presenteert 18 40 (S) Korte Nederlandse ver halen 18 50 De scala 1925—1950 operafrog- menten IKON 19 30 Brood en spelen. Ge sprok NOS (S) Holland Festival 1976: Me tropole Orkest, met solisten (In de pauze: verslag en interviews over een andere Festi val-gebeurtenis). 22.25 (S) Over musici ge sproken. 22.55 (S) Hobbyscoop. 23.25 (S) NOS-Jazz 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 rn en FM-kanalen). AVRO 7.02 (S) Ko. de boswachtershow. 8.02 (S) Juist op zondag, met in het eerste uur sportinformatic. 10 02 (S) Muziek mozaïek VARA 11.30 (K) Klink klaar. 13.02 (Sl NAR: Nederlandse Artiesten Revue NOS: 14.02 (Si Langs de lijn: sport en muziek. 18.02 (S) NOS-Jazz. bopthema's en swing sessions jazz uit 1935—1955 KRO 1830 (S) Springplank jong talent. 19.02 (S) Tombola 22 55 Mededelingen. 23 02 (S) Voer voor vo gels (1) zoals bekend of niet' 0 02 (S) Voer voor vogels (2): Oftewel meer muziek. I 02—7 00 (Sl De weck in. HILVERSUM IV (FM-kanalen). VERONI CA: 8 00 Nieuws 8 021S) Veronica op vier populau klassieke muziek NOS- «0 00 (S) Vroeg klassiek 10 00 (S> Musica religiosa: ge a de muziek. 11 00 (S) Elisc op vakantie: muziek magazine, hel Nederlands Kamer koor en orgel. Discotabel en Hoogtepunten uit Fur Elise 13 00<S) Zondagmiddagouver- ture: musicalfragmenten. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Concertgebouworkest en solisten klassieke muziek (in de pauze: Sport in het kort cn Praten over muziek). 15.30-17 00 (S) Musica Nova: Radio Kamerorkest. Telt and 19.00 Journaal 19.05 AVRO: Het wonder der natuur, natburfiir len via 19.30 Leven in de zon, filmreportage TV MORGEN NEOERLAND1 11.00-1200* KRO/RKK: Eucharishevienng 14.30-15.15 TELEAC: Les Gammas, les 40 (testles) 16.00* De muis op herhaling 16 30 Paradijs der dieren, natuurfilm 16.55 Supermuis 17.00* IKON: Vesper 17.30 WHde ganzen 17.32 18.15 NOS: RotseeRegarta. reportage van de tx) Luzern gehouden roeiwedslrijden 20.00 Vlinders zijn vrij (8utter1lies are (ree. speelfilm uit 1972 21 45 In gesprek met. 22.25 - 22.30 NOS Journaal NEDERLAND 2 18.50* IKON-KRO/RKK: Woord voorwoord 18.55 NOS: Ti-Ta-tovenaar 19.00 Oe kinderen van nummer 47 A. tv serie 19.50 Studio Sport, met om 20 00 uur Trekking j lotlogetalien rdl 20.30 De wolvenman. Nederlands tv-serie 21.30 Journaal 21.35 Holland Festival: Parcival. concert 22.30-22.35* Journaal. ..Je hebt geen nieuw water in de radiatcur gedaan omdat je de knop niet kon vinden?" «en om< 00! wet wot mei rijk sta; ceri (ar wot Oo vel heli den

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4