Aantal vernieuwingen in Openluchttheater Zuiderpark floiftN^TiVAL KORT f Spoedig besluit over deel fietsroute in Haagse Weimar straat Avond - Vierdaagse: grote toeloop verwacht Feestweek beslaat heel Scheveningen Centrum Wassenaar kan compacter worden Haags college wil onderzoek naar verkeers veiligheid Dinsdag 29 juni: dag van de stadsvernieuwing Serviceflat in Delft-Voorhof bijna klaar Diakonie moet deel huren terugbetalen Zware eis voor po ging tot doodslag P. Ressenaar geen voorzitter meer van VVD in Gewest Robert Lowell: THE OLD GLORY CONCERTGEBOUWORKEST 'S DONDERDAG 10 JUNI 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTE' Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Nog voor het zomerreces zal de Haagse gemeente raad een beslissing nemen over het aanleggen van de zgn. demonstratie-fietsroute door de Weimarstraat. De heer F.J.M. Schreincr, directeur van het Openluchttheater in het Zuiderpark. op de tribune voor het toneel, dat door een sloot gescheiden wordt van het publiek. Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG - Diep verscholen achter de bomen ligt het Openluchttheater „Zuiderpark". Sprookjesachtiger kan bijna niet. Voor de ogen van vele Haagse kinderen herleefden dan ook alle bekende sprookjes, zoals Doornroosje, Sneeuwwitje enz. Al jarenlang zijn deze kindervoor stellingen, vooral in de zomervakantie, zeer in trek. Het programma heeft is de laatste jaren wel een beetje veranderd. Sneeuwwitje heeft plaats gemaakt voor Pipo de Clown, die samen met Mammaloe regelmatig nieuwe avonturen beleeft in dit theater. De meeste leden van de raadscom missies voor openbare werken, ver keer en vervoer en economische za ken noemden gisteren uitstel van aanleg ongewenst. Een minderheid in die commissies wilde daarentegen eerst meer zekerheid over een scha devergoeding voor winkeliers alvo rens de werkzaamheden in de Wei marstraat te laten beginnen. De win keliers vrezen, dat de aanwezigheid van de fietsroute de bereikbaarheid van hun bedrijven vermindert en daarmee een omzetdaling veroor zaakt. Zij willen evenals de Kamer van Koophandel nu al vestgelegd zien hoe die schade vergoed zal wor den. De gemeenteraad besloot in maart, dat er van een regeling vóóraf geen sprake zou zijn, maar dat scha declaims „positief benaderd" zouden worden door het gemeentebestuur. De enige toezegging, die de wethou ders Wallis de Vries en Van der Weide gisteren deden, hield in dat een spe ciale werkgroep zich spoedig buigt over de „grote lijnen" van een rege ling tot schadevergoeding. Beter klimaat Wethouder Wallis de Vries (openbare werken, verkeer en vervoer) ver trouwt erop, dat nadelige gevolgen uitblijven. Hij ziet in de aanleg van de fietsroute tussen de wijken Wal deck en Mariahoeve juist een impuls voor de winkelstraten, waardoor het In de jaren dertig werd begonnen met de aanleg van het Zuiderpark, waarin bomen en planten uit verschillende delen van de wereld bijeengebracht werden. In het deel „Amerika" werd een ruimte gereserveerd voor het openluchttheater. De eerste aanleg was echter zeer primitief en er werd incidenteel gespeeld. Na 1945 werd een betegeld podium en de huidige toeschouwersruimte aangelegd. In de jaren daarna werden andere voorzie ningen bijgebouwd, zoals een buffet en een schuilgelegenheid, waardoor de mogelijkheid ontstond jeugdvoor stellingen bij slecht weer toch te la ten doorgaan. Deze schuilgelegen heid is dit jaar wat vormgeving be treft zoveel mogelijk aangepast aan de omgeving. De kosten hiervoor be dragen 112.000.-. De vloer van het WASSENAAR— Het centrum van Wassenaar—dorp kan dichter be bouwd worden. Behalve woningen kunnen er meer winkels komen die het centrum een compacter en wel licht gezelliger aanzicht geven. Deze gedachten over de dorpskern zijn te lezen in het voorontwerp van het bestemmingsplan voor het gebied dat begrenst wordt de Storm van 's—Gravesandeweg, de Van Zuylen van NIJeveltstraat. Joh. de Witt- straat. Gravestraat. Windlustweg en de Spinbaan. Het voorontwerp voor het bestem mingsplan geeft een compact winkel gebied aan in de Van Hogendorp- straat en de Langstraat, aan de Lui- felbaan en in enkele gedeelten van de Kerkstraat. Schoolstraat en aan het Plein. Het plan wil verder wo ningbouw in gebieden waar dat nu niet is toegestaan. Het gaat hier om ondermeer de pastorietuin aan de Achterweg en om een stuk van de tuin achter het Baljuwhuis. De par keervoorziening in het centrum (ruim 350 plaatsen) kan met honderd plaat sen worden uitgebreid. Daarvoor is plaats tussen de Gang en de Kerk straat. toneel en de toeschouwersruimte zijn vernieuwd terwijl er ook een nieuwe verbindingsbrug toneel/publiek is aangelegd. Vernieuwing van de elektrische installatie en de vervan ging van de vurenhouten tribunezit tingen zijn nog in voorbereiding. In het Openluchttheater is plaats voor 2.000 volwassenen. Vorig jaar werden 51 voorstellingen opgevoerd, die in totaal door 30.746 bezoekers werden bezocht. Dit aantal is niet zo hoog, als men het vergelijkt met de voorgaande jaren. In 1974 bedroeg het bezoekersaantal 32.282, terwijl in 1971 een record werd bereikt met 38.648 bezoekers. Het weer is hiervan in hoofdzaak de oorzaak. Als het weer blijft zoals het de afgelopen dagen is geweest (het mag zelfs iets koeler worden), dan zullen de voor stellingen, die dit jaar op het pro- Vorig jaar liepen 11.000 wandelaars uit de Haagse regio vier avonden lang vijf, tien of vijftien kilometer ver. Maandag 14 juni lopen de deelne mers hun eerste tocht. Op alle vier de avonden kan er tussen 18.00 en 19.00 uur worden gestart. Hagenaars kun nen kiezen uit drie startplaatsen: Sporthal Overbosch aan de Vlas kamp, de kantine van "Ons Eiber nest" aan de Aagje Dekenlaan en de CWP—kantine aan de Muurbloem- weg. Het startpunt in Voorburg is in de Lusthoekstraat. dat in Leidschen- dam bij Sportcentrum "De Fluit", deelnemers uit Wassenaar starten bij het Jeroenhuis aan de Kerkstraat en inwoners van Zoetermeer vertrekken vanaf Centrum "Het Kruispunt" aan de Osylaan. In Pijnacker wordt de Avond—Vierdaagse niet van 14 tot en met 17 juni maar van 15 tot en met 18 juni gehouden. De start in Pijnacker is in de Stationstraat. De wandelaars die per avond 15 kilo meter willen lopen kunnen dat alleen doen wanneer zij hun tocht bij de CWP—kantine beginnen. Op de slot- avond vervallen er twee Haagse startpunten, er wordt dan alleen van af de CWP—kantine gelopen. Gedu rende die slotavonden zullen muziek korpsen ervoor zorgen dat de laatste loodjes wat minder zwaar wegen. Deelnemers kunnen zich telefonisch aanmelden via de volgende telefoon nummers: Den Haag; 678407 en 632013. Voorburg; 867689 en 987552. Leidschendam; 276630. Wassenaar; 01751—15857 en 01751—16124. Zoe termeer; 070—325786. Pijnacker; 01736—3851 en 01736— 4005. De nummers waar geen netnummer voor staat vallen onder het telefoon- district Den Haag. super-fietspad (kosten 10 miljoen) gevoerd wordt. „Het leefklimaat in die straten wordt verbeterd" zei hij. Ook wees hij erop, dat de route de verkeersveiligheid ten goede zal ko men. Mocht de fietsroute onverhoopt niet aan de verwachtingen voldoen, dan krijgen want het gaat om een experiment de betrokken wegen weer een ander aanzien. Het plan voor de route tussen Albardastraat en Mient is al in uitvoering genomen. Dat het gehele fietspad niet dit jaar gereed zal komen, zoals de bedoeling van het rijk was toen zij tien miljoen gulden in het vooruitzicht stelde staat nu wel vast. De raad zal zich steeds over delen van de route uit spreken. In het deel. waarover de twee raadscommissies zich gisteren bo gen, namelijk de Weimarstraat tus sen de Valkenbóslaan en de konin gin Emmakade. zit een „gat": gezien de breedte van de Weimarstraat tus sen de Valkenboskade en de Valken bóslaan en het busverkeer wordt een vrije fietsbaan daar (nog) onmogelijk geacht. Een belangrijk „maar" voor de twee commissies was ook het ver dwijnen van groen op het Konings plein. Op beide punten zal op het stadhuis nog nader gestudeerd worden. gramma staan, zeker een hoog Aantal bezoekers trekken. Naast de kindervoorstellingen, die in de maanden juni. juli en augustus, elke maandag, woensdag en vrijdag om 14.00 uur beginnen, worden er ook regelmatig avondvoorstellingen ge geven. Deze voorstellingen variëren van toneelstukken, zoals dit jaar, De knecht van twee meesters" van Carlo Goldoni door de toneel groep „Toetssteen" tot muziekavonden, waaraan dit jaar o.a. „The Millers" en „De Dutch Swing College Band" hun medewerking zullen verlenen. Vooral deze avondvoorstellingen zijn zeker de moeite waard om eens bij te wonen. De bomen, die een prachtig decor vormen aan de zijkant en ach terkant van het toneel, zijn dan ver licht. wat een zeer feestelijke aanblik biedt. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Avond—Vierdaagse staat weer voor de deur. Volgens de organisatie is de kans groot dat er dit jaar nog meer inschrijvingen voor dit zomeravond—gebeuren zijn dan in voor gaande jaren. DEN HAAG B. en W. van Den Haag hebben zich tot de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid gewend met de vraag op welke facetten een dergelijk on derzoek zich zou kunnen richten. Bo vendien wil het college weten op welke wijze de uitvoering van zo'n onderzoek zou kunnen plaatsvinden. B. en W. stelden in het Verkeerscir culatieplan 1975 dat er over de juiste maatregelen met betrekking tot de verkeersveiligheid in binnenstedelij ke gebieden uit onderzoek nog wei nig bekend is. Het college zal even eens het rijk benaderen met betrek king tot een eventuele deelneming in het onderzoek. DEN HAAG De Federatie van Haagse woningcorporaties heeft dinsdag 29 juni uitgeroepen tot „Dag van de Stadsvernieuwing". Op deze dag zal officieel worden begonnen met de bouw van enkele projecten in Den Haag. welke zeer belangrijk zijn jnet betrekking tot de stadsver nieuwing. Voor het belangrijkste bouwplan zal oud-wethouder W.H.A. Muij van stadsontwikkeling de eerste paal slaan: de wijkNieuw Wal deck, waar 2500 huizen komen. Op het programma voor 29 juni, dat nog niet helemaal rond is, wordt ook de start van de nieuwbouw in Bezuiden- hout-West vermeld. De katholieke woningbouwvereniging „Verbete ring Zij Ons Streven" bouwt hier enkele honderden woningen. De ge meente Den Haag is uiteraard ook intensief bij deze Haagse „Stadsvernieuwingsdag" betrokken. DELFT- Nog voor de bouwvakvakantie in juli worden de eerste gebouw is ontworpen door de Delftse architect Poot. In de flat woningen opgeleverd van de bejaarden-serviceflat op de hoek van bevinden zich 135 woon-units voor zowel alleenstaanden als echtpa- de Papsouwsclaan en de Westlandseweg in de wijk Voorhof. De ren- Het gebouw beschikt verder over een ziekenafdeling. Bouwer is bouw ging anderhalf jaar geleden van start. Opdrachtgeefster is de Korteweg Bouw en Aannemingsmaatschappij uit Breda. De kosten Delftse Stichting voor Huisvesting van bejaarden. Het L-vormige van de bouw bedragen circa 6,5 miljoen. nabezorging van de krant Uw krant onverhoopt niet ont vangen? Als u voor 12 uur belt wordt de krant zo vlug mogelijk, maar in ieder geval dezelfde dag nog, bij u nabezorgd. In DEN HAAG. VOORBURG en RIJSWIJK kunt u bellen nummer 070-469445. In DELFT nummer 015-132519, b.g.g. 070-469445. Voor LEIDEN nummer 070- 469445. Buiten deze plaatsen kunt u zich in verbinding stellen met de agent. DEN HAAG B. en W. van Den Haag hebben de diakonie van de Haagse Hervormde gemeente be richt dat aan de huurders van de woningen in het gerenoveerde complex „Om en Bij" de te veel betaalde huurpenningen moeten worden terugbetaald. Het gaat met name om het verschil tussen de door de Diakonie berekende huurprijs en de door de kantonrechter vastgestel de huur. Volgens het college zal de gemeentelijke sociale dienst aan de hand van een overzicht van de terug betaalde huren vaststellen welke huurders de te veel genoten bijstand moeten terugbetalen die zij kregen in verband met de te hoog berekende huur. DEN HAAG De officier van justi tie heeft dinsdag vier jaar en drie maanden gevangenisstraf geëist te gen een 25jarige autosloper, terza ke van poging tot doodslag. De man. J.M. de B uit Berkel—Rodenrijs, had eind vorig jaar een groot aantal scho ten afgevuurd op een groep Turken. Eén van hen raakte zodanig gewond, dat zijn rechterbeen blijvend ver lamd is. Een rapport van de psychia trische observatiekliniek (POK) heeft uitgewezen dat verdachte niet geestelijk gestoord is, noch vermin derd toerekeningsvatbaar voor zijn daad. DEN HAAG Wegens drukke werkzaamheden heeft drs. P. Resse naar, voorzitter van de WD-fractie in de Gewestraad zijn functie neer gelegd. Op verzoek van de fractie heeft de vice-vooizitter. de heer P. Verkaik zich bereid verklaard het voorzitterschap op zich te nemen. De heer P. Ressenaar is tot vice- voorzitter benoemd. De heer Verkaik is tevens voorzitter van de WD- fractie in de gemeenteraad van Nootdorp. De heer Ressenaar is voorzitter van de liberale fractie in de Haagse gemeenteraad. Festiviteiten zaterdag van start Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN Rondleidingen door een aantal kui perijen, rokerijen en andere visverwerkende bedrijven aan de Scheveningse haven vormen een onderdeel van de festiviteiten, die in het kader van de Scheveningse Week georganiseerd zijn. De Scheveningse Week gaat zater dagavond met een Zeemansbal op alle eilanden van de Pier van start. De door het Evenementen Comité Scheveningen georganiseerde feestweek is in feite een verlen ging van de sinds enige jaren ge bruikelijke Scheveningse Dag, die rondom het Visserijmuseum ge houden werd. Dit maal wordt een groter gebied „aangekleed". Be halve het havengebied worden de boulevard en de grootste winkel straten bij de feestelijkheden be trokken. Maandag 14 juni opent mr. W. Riem Vis. directeur van de ge meentelijke dienst Haven- en Marktwezen om 15.30 uur een vis serij tentoonstelling in de Vis- afslag. Op dinsdag en woensdag zijn de genoemde rondleidingen door de havenbedrijven. Beide da gen staat ook het botenhuis van het reddingswezen KNZHRM (bij het Noorder havenhoofd) open voor bezichtiging. Woensdagmid dag zijn er verder reddingsdemon- straties en wordt er aan de boule vard een os aan het spit aange sneden. In het Visserij museum aan de Neptunesstraat wordt vrijdagmid dag een Scheveningse bruiloft ge vierd. Het bruidspaar Stien Wiersma en Johannes Hoekstra heeft zich bereid verklaard in an tieke stijl te trouwen. Een belangrijk onderdeel van de Scheveningse Week is tenslotte de Braderie die van donderdag tot en met zaterdag in de Keizerstraat, Badhuisstraat, het Renbaankwar tier en het Belgisch Park wordt gehouden. In de winkelstraten staat dan een groot aantal stands opgesteld, treden verschillende ar tiesten op en worden demonstra ties gegeven van oude ambachten. (ADVERTENTIE) CIRCUSTHEATER-SCHEVENINGEN ZATERDAG 12 JUNI - 20.15 UUR The American Place Theatre, New York Regie: Austin Pendleton Paul Benjamin. Roscoe Lee Browne. Nicholas Coster. Darryl Croxton. John Getz. Alan Mixon Toegangsprijzen: 15 - tot 5 - Kaartverkoop dagelijks aan de kassa van het Circustheater van 10 tot 16 uur. telefonisch van 11 lol 16 uur. telefoon (070) SS 86 00. NEDERLANDS CONGRESGEBOUW ZATERDAG 12 JUNI - 20.30 UUR Dirigent: Jean Fournet Solist: Daniel Wayenberg, piano E. Lalo: Ouverture 'Le roi d'Ys' G. Bizet: Suite Arlésienne I en II G. Gershwin: Pianoconcert in F G. Enesco: Roemeense Rhapsodte Toegangsprijs: 15.- Kaartverkoop dagelijks aan de kassa van het Nederlands Congresgebouw van 10 tot 15 uur. telefonisch van 11 lot 17 uur. telefoon (070) 54 80 00. ■id rj hd Afscheid ds. Pijlmt Ds. F. Pijlman, gereformeerd dikant te Katwijk aan Zee ne zondagmiddag 13 juni om vijf in de Triumfatorkerk afscheid zijn gemeente. Ds. Pijlman gedurende dertig jaar als he: en leraar de geref. kerk van wijk aan Zee gediend. Om dankbaarheid daarvoor tot ui te brengen krijgen ds. en mevri r Pijlman vrijdagavond 11 junife een receptie aangeboden iniei zaai bij de Triumfatorkerk 19.30 tot 21.00 uur. Bij deze g genheid wordt tevens het scheidscadeau overhandigd. u v] Westland College ut 5 vl Morgenmiddag om 15.45 wordt het hoogste punt berèlc van de eerste fase van de nie ui bouw voor het interconfessioijbi Westland College aan de Mr. Tuiningstraat in Naaldwijk, ièc M. Schijen, rector van de sch u zal de vlag hijsen. Ook de leei gen zijn uitgenodigd. De eene bouwfase ging op 27 februar o van start en omvat in totaal 27. ec m3, verdeeld over twee lair; Voorts worden twee gymnast is lokalen in één laag gerealiset s De tweede fase van het comp wordt in het schooljaar 1977-1 gebouwd. Bouwer is de Aan|| mings Mij Gebr. Van Heeswijk J uit Eindhoven. Opdrachtgeefi is de St. Willibrordus Verenig i in Den Haag. Regatta ti De Delftsche Studenten Roeiv< niging „Laga", bekend van Olympische Spelen en reldkampioenschappen houdt terdag 12 juni ter gelegenheid het 100-jarig bestaan Ringvaart-Regatta. Tegenstanjci van Laga is Njord uit Leiden, grootste deel van deze 100 lange monsterrace gaat over Haarlemmer Ringvaart. Gest1" wordt in Leiden om 8 uur 's rq gens. De aankomst in Delft om ongeveer 16.20 uur te verwi ten. Meteen daarna begint de jif leumreceptie. Radiologie El: ns r— derlij [i Sari :t: ejj m rafr' Ter gelegenheid van het 75-ja bestaan houdt de Nederl; Vereniging voor Radiologie op i en 12 juni in het Nederlat Congresgebouw in Den Haag t^j vi wetenschappelijke symposia, eigenlijke herdenking is zaterdpn a.s., waarbij staatssecrets Hendriks (Volksgezondheid en lieuhygiëne) een toespraak hou*d Ook spreekt prof. J. R. von R#1 nen, voorzitter van de Stichtlirl Bronovo-Nebo, pionier op het bied van de radiologie en er^r van de Vereniging. Tijdens congres wordt aan drie Nederl ders de gouden Wertheim monsonmedaille uitgereikt: fysicus, een radioloog en een ral odiagnost, die gedurende laatste vijf jaar extra verdiensti lijk wetenschappelijk werk heö ben verricht. j. Streekplannen Sinds enige maanden werken ambtenaren op het Provinciehujde in Den Haag met man en macirc aan de voorbereiding van tw nieuwe streekplannen: één vo#e het westelijk deel van Zuirt Holland en één voor het oosteli deel. Ook een groot aantal geïnt resseerde streekbewoners heeft de afgelopen maanden commf taar geleverd op de provincii plannen. Er zijn werkgroepen vormd, o.m. in Alphen aan d$d« Rijn en omstreken, in de rej Gouda en in de Alblasserwaard de VijDierenlandenEen aantfa van deze groepen zal reageren <?vi de onlangs uitgebrachte nota „A ternatieven en Varianten". De spraakrapporten moeten uiterli op 1 juli bij het provinciaal stuur ingediend zijn. Contouren-nota Onder auspiciën van de Scho raad voor het Openbaar Ondi wijs der gemeente Oegstgee wordt vanavond om acht uur in aula van het Rijnlands Lyceui Apollolaan 1 een discuss bijeenkomst gehouden over de r ta Contouren van een toekomst onderwijsbestel. De inleidii. wordt verzorgd door de heren B rends en Christiaans, stafmec ij werkers aan het ministerie vj a« onderwijs en wetenschappen. B 0 langstelienden zijn van har i. welkom. Kastelen Markies de Breteuil verricht hfc( denochtend om 11.00 uur, gekle Q in het ambtskostuum van zi 18de eeuwse voorvader Louis A e guste de Breteuil de opening v: de Franse expositie „In het w ei genspoor van de Zonnekoning" Madurodam. Op den tentoonsti [g ling worden de kastelen van Bi B teuil, Rambouillet, Mainteno Anet. Thoiry, Maisons-Laffitte i de Koninklijke kapel van Dret getoond. Deze historische mon£t menten, in het kader van het n deme culturele tourisme wederc tot nieuw visueel leven geroepi zijn evenzovele mijlpalen op i wegen, die eertijds werden bei den door de staatsiekoetsen de Zonnekoning. In de Veste De Delfste buurtgroep „In de V te" neemt zaterdag 12 juni i 12.00 uur met een groot feest nieuwe speeltuin aan de Ypi straat in het winkelcentrum de Veste" in gebruik. De gelier' middag zijn activiteiten georgai61 seerd, om extra luister aan de op 10 ning bij te zetten. In de gracjfj vinden roeiwedstrijden kinderen kunnen op pony's rijdi en 's avonds is er feest op speelplaats van de kleuterscho °- aan de Molslaan. -J-

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6