R= /erkoop dieselauto's llijft sterk toenemen ---AUTOBIOGRAFIE Y Uit de weekbladen Mêmmmwmm Groei autodicht heid minder 139.50 )orkant Fiat 128 veranderd ivégebruik zakenauto's zMa?efikbrug Minder bankovervallen weer gesloten Politie Lubbers Schmelzer Vrijgestelden Abortus Van Agt Berufsverbote Concentratie deze autoschapenvacht met kap 33.95 „IN OOK OPIATERDAGV deze Vendex cirkelzaagmachineA 21.50 11.95 12.95 69.- -rtlDERDAG 10 JUNI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET H 13 or Sicco de Jong verkoop van personenauto's t dieselmotor blijft sterk nemen. In 1974, het jaar na oliecrisis, werden ruim 8.500 seis verkocht 1.500 meer in 1973 maar vorig jaar Ie verkoopstijging nog groter peest: toen zijn 10.376 perso- ïaüto-diesels op kenteken et. Daarmee is nu bijna één elke veertig verkochte au- een djeselwagen. gegevens over de Nederlandse elregistratie, die bekendgemaakt den door Peugeot-importeur ir. Nefkens te Utrecht, tonen aan maar drie merken een belangrij- dieselverkoop hebben: Mercedes- iz. Peugeot en Opel. Deze merken •chten vorig jaar respectievelijk zesduizend, bijna drieduizend ,.250 dieselwagens. Kleinere mer- in de verkoop van personenauto- ;ls zijn Ford (met combinatiewa- i), Landrover, Volga, Bedford en mer. Eerder dit jaar is voorts de én CX-Diesel verschenen en aan einde van dit jaar zal ook .wagen een diesel uitbrengen: !l voor de modellen Golf als Pas- bestaan hiertoe plannen. ■cedes-Benz is vanouds de pionier dieselgebied, waarmee deze Duitr tutofabriek al in 1936 begon, igeot heeft in 1928 voor het eerst diselmotor gebouwd, maar deze door omvang en gewicht alleen geschikt voor treinen, schepen en de Industrie. In juli 1959 verscheen De montage van dieselmotoren dfese^van hef modeKÏO^en to^ipriï ruim ee^ mi v fn van dit jaar werd te Rijssel de mil- *u.in\eeni miljoen diesels van joenste dieselmotor van het Franse "e band gekomen, merk gebouwd. Italiaanse Fiat-fabriek heeft het model van de Fiat 128 herzien. De vorm van oorkant is sterk gewijzigd en bovendien is de keuze in interieurs vergroot, orisch blijven de uitvoeringen van de Fiat 128 in principe gelijk: een 1100 cc 55 DIN-pk of een 1300 cc van 60 DIN-pk. vernieuwde Fiat-modellen zullen na de zomer in Nederland verschijnen, voordeel van de nieuwe 128 is, zo heeft de fabriek meegedeeld, dat het ental verlaagd kon worden zonder afbreuk te doen aan de motorprestaties. Tdoor zou de levensduur van de motoren verlengd worden en het benzine- iruik teruggebracht zijn. dijk zijn de nieuwe Fiats te herkennen aan rechthoekige koplampen, die onken zijn in een grille zonder enige opsmuk, terwijl de bumpers zijn waard. Voorheen bestonden er een gewone uitvoering met ronde koplampen ten Special met rechthoekige koplampen, maar nu is het uiterlijk altijd Daarentegen kan men voor het interieur thans drie uitvoeringen kiezen, interieur is het instrumentenbord verfraaid. carrosserie biedt keuze uit drie mogelijkheden: een tweedeurs, een vier- of een Stationcar-achtige driedeurs Panorama". I cai Koninklijke Nederlandsche Auto- >iel Club KNAC heeft een brief de staatssecretaris van Finan- geschreven over het privé- ruik van zakenauto's. De club igt daarin over de bij telling van itig procent van de nieuwwaarde de inkomstenbelasting, die dient lat dit privé-verbruik als verkapt ris wordt beschouwd. eerste probleem, dat de KNAC snijdt, is de bewijslast. De inspec- van de inkomstenbelasting moet aan van een bijtelling a twintig :ent, tenzij de gebruiker van de kan aantonen er niet of vrijwel privé mee te rijden. jens de KNAC zijn de belas inspecties de laatste tijd op dit t strenger geworden. Daarom agt de club de staatssecretaris na te gaan of er geen mogelijk en zijn om te komen tot een aan- voorschriften met betrekking tot te leveren bewijs." Ten tweede wijst de KNAC er op. dat in de praktijk grote verschillen ont staan tussen de aangenomen rijkos- ten voor de bijtelling de twintig procent in kwestie en de werkelij ke rijkosten, zeker indien ten hoogste drieduizend privé-kilometers per jaar worden afgelegd. In de derde plaats is het bijtellings percentage over de autoprijs recent verhoogd van vijftien procent naar twintig procent, maar worden ook de auto's snel duurder „wat de gevoe lens van onbehagen in sterke mate in de hand werkt." En tenslotte, aldus de KNAC. „moet de werknemer veelal uit hoofde van zijn beroep een auto gebruiken met een catalogus waarde, die in geen ver houding staat tot het inkomen van de betreffende werknemer." Dit komt met name veel voor bij repre sentatieve beroepen, waarbij de dure zakenauto een onevenredig zware fis cale last voor de werknemer kan worden. De autodichtheid van één auto op vier inwoners is vorig jaar overschre den. Dit constateert het Centraal Bu reau voor de Statistiek op grond van de uitgiftes van het kentekenbewijs deel III. Het CBS heeft in samenwer king met de Rijksdienst Wegverkeer het aantal auto's geteld en kwam tot de conclusie, dat er vorig jaar 3,4 miljoen personenwagens waren Dat was op 1 augustus. Volgens eerdere schattingen van de RAI het CBS kon al sedert 1966 geen telling meer houden was al een jaar tevoren op 1 augustus 1974, een aantal van 3,4 miljoen personen auto's bereikt. Maar reeds eerder was gebleken, dat de RAI-cijfers iets aan de hoge kant waren. Niettemin staat wel vast, dat er de laatste jaren per jaar bijna 200.000 auto's bijgekomen zijn. Op 1 augustus 1966 waren het er 1,5 miljoen: dit jaar moeten het er op 1 augustus bijna 3,6 miljoen zijn. Dit betekent, dat tegen een auto dichtheid van één auto per acht in woners in 1966. dit jaar bij 13,7 mil joen inwoners een verhouding van 1 op 3,8 bereikt wordt. De groei zal echter in de komende jaren afnemen. Thans worden bijvoorbeeld jaarlijks ook minder dan 200.000 rijbewijzen afgegeven, terwijl dat er in 1966 nog ruim 300.000 waren. Volgens het CBS is de autodichtheid, gerekend naar het inwonertal het hoogst in Drente, de IJsselmeerpol- ders en Zeeland en het laagst in Friesland en Limburg. Doch groot zijn de verschillen niet. Bij een ge middelde nationale autodichtheid van 1 op 4.0 was het op 1 augustus 1975 in Drente 1 op 3,6 en in Friesland 1 op 3.4. In de randstad Holland ko men de cijfers met het nationaal ge middelde overeen. 't HARDE - De 31 jarige Elisabeth Harstkamp uit Vaassen en de 35- jarige Tjalda M.Scholten uit Epe zijn gisteren omgekomen, toen een per sonenauto op een met automatische knipperlichten beveiligde overweg bij 't Harde tegen een intercitytrein botste. Het voorste deel van de trein werd zo ernstig beschadigd dat het in 't Harde moest achterblijven. De reizigers van de stampvolle trein moesten op een volgende trein wach ten. Het ongeluk veroorzaakte op de Veluwelijn vertraging tot een half uur. Van een verslaggever DEN HAAG Zaterdag zal voor de tweede maal een oude overspanning van de Moerdijkbrug worden ver vangen door een nieuw brugdeel. Het wegverkeer zal dan weer ge stremd zijn van zaterdagmorgen half zes tot zondagmorgen omstreeks zes uur. Gedurende deze tijd is de rijksweg afgesloten bij Dordrecht en direct ten zuiden van de Moer dijkbrug. Er zijn twee omleidingsroutes vastgesteld die worden aangeduid door oranje borden met een zwart nummer. Er is een westelijke route via Haringvlietbrug en Heine- noordtunnel. Deze heeft voor het verkeer uit Breda en Roosendaal in de richting Rotterdam en Dordrecht het nummer 2. Voor het teruggaande verkeer op deze route wordt de om leiding aangegeven met het nummer 3. Een oostelijke omleidingsroute gaat over de brug te Keizersveer en langs het verkeersknooppunt Go- rinchem. Deze kan echter niet wor den gevolgd door wagens met een asdruk groter dan dertien ton. De oostelijke route heeft voor. het ver keer uit Rotterdam en Dorecht in de richting Breda en Tilburg het num mer 4 en voor het verkeer in omge keerde richting het nummer 5. Zolangs de Moerdijkbrug gestremd is, zal er voor fietsers en bromfietsers een veerpont varen tussen Moerdijk en Willemsdorp. Deze pont is niet toegankelijk voor voetgangers. UTRECHT Het aantal bankovervallen neemt de laatste jaren steeds af. In 1973 bedroeg het aantal nog 47. Het jaar erna één minder: 46 en in 1975 werden er slechts 33 gepleegd. Dit blijkt uit cijfers die het ministerie van justitie desgevraagd heeft verstrekt. In dezelfde drie jaar werden postkan toren, postagentschappen en kanto ren van de Amsterdamse gemeente giro tezamen respectievelijk 57.55 en 48 maal overvallen. Daarentegen is er een toeneming van overvallen op uit zendbureaus. winkels en kantoren en is er in vergelijking met 1973,1974 en vorig jaar een duidelijke stijging te zien van het aantal straatroven, res pectievelijk 10.9 en 16 maal. aldus de cijfers van het ministerie. Het afnemend aantal bankovervallen is volgens mr. G. P. Kortenhorst, voorzitter van de algemene commis sie beveiliging banken en postkanto ren. te danken aan de betere beveili ging van de objecten. Zo is negentig procent van de ruim zesduizend bankvestigingen beveiligd met een stil alarm en een pantserglasafschei ding tussen publiek en de kassiers, aldus de heer Kortenhorst. Bij sommige banken is de veiligheid al zo ver opgevoerd, dat er bij de kassiers geen geld meer ligt. Dit geld wordt via het buizenpost-systeem van elders uit het bankgebouw aan gevoerd. Zo heeft het voor een over valler. mocht hij al langs de afschei ding komen, weinig zin een perso neelslid van de bank te bedreigen. Commissie De algemene commissie beveiliging banken en postkantoren is ongeveer tien jaar geleden ontstaan. In deze commissie hebben zitting vertegen woordigers van de handels-, spaar- en coöperatieve banken, het ministerie van justitie, de PTT en een vertegen woordiger van de werknemers uit het bankbedrijf. De heer G. F. Wagenaer, vertegen woordiger van de werknemersorgani saties. „Wij zijn zeer tevreden over de veiligheid van het bankpersoneel. Dat kan ik misschien het beste illus treren door het feit dat er in de CAO voor het bankpersoneel geen bepaal de punten ten aanzien van de veilig heid zijn opgenomen". Instructies Het personeel van de banken en postkantoren heeft duidelijke in structies gekregen voor het geval men het slachtoffer wordt van een overval Het optreden van het perso neel moet zo zijn, dat er geen extra problemen ontstaan. De perso neelsleden moeten de overvallers hun zin geven en ze moeten beslist niet proberen heldhaftig te zijn, al dus de heer Kortenhorst. De heer Wagenaer voegt eraan toe. dat door de goede instructies en het voorbe reid zijn op een overval het bankper soneel vrijwel altijd een goed signale ment van de overvallens) kan opgeven. „Dit is misschien één van de redenen dat het aantal opgeloste overvallen boven de Vijftig ligt. terwijl het lan delijk gemiddelde dertig procent op geloste zaken te zien geeft", zo zegt mr. Kortenhorst. Lachend vult de heer Wagenaer aan, dat het voor cri minelen winstgevender is zich in an dere zaken te specialiseren dan in bankroof. behulp van een echt of een gefin geerd wapen. Daarbij wordt het meest gebruik gemaakt van pistolen en van afgezaagde karabijnen, ver klaart mr. Kortenhorst. Slechts in één twee procent van de overvallen werd ook daadwerkelijk het wapen gebruikt. De veiligheid van de posta gentschappen is moeilijk te regelen, aldus de heer Hartogs, hoofd algeme ne zaken van het postdistrict Utrecht De meeste póstagentschap- houders zijn zelfstandige onderne mers en zij voeren tegen stukloon diensten uit voor de PTT, aldus de heer Hartogs. Toch wil de PTT ook aan de veiligheid van deze mensen iets gaan doen. De meeste kleine postkantoren en reeds alie nieuwge bouwde postkantoren zijn beveiligd met pantserglas, zo zegt hij. Beveiliging Afgezaagd Alle bankroven worden gepleegd met De PTT en de banken hebben het transport van het geld uit handen gegeven. De transporten worden nu vooral verricht door gespecialiseerde bedrijven met gepantserde wagens. De totale kosten die per jaar aan beveiliging door de banken worden uitgegeven bedragen vijftien miljoen gulden „Dit is tien tot vijftien maal het bedrag, dat je ooit in een jaar zou kwijtraken, door overvallen", ver klaart de heer Kortenhorst, „maar in ieder geval zijn nu alle maatregelen genomen die de veiligheid van het personeel waarborgen. En dat is het belangrijkste". De Nieuwe Linie: „Voor geen geld van de wereld zou ik dit vak opnieuw kiezen". Aan het woord is hoofdinspecteur Kalma van de Rotterdamse zeden- en kinderpo litie. Kalma, de laatste weken in het nieuws, omdat hij zich solidair ver klaarde met de actie van de Bloe- menhovekliniek tegen minister Van Agt, vertelt in de Nieuwe Linie onder meer wat hij van politie vindt. „De meeste politiemannen zijn net ro bots, grauwe ambtenaren", aldus Kalma. „De Bernhardaffaire hangt boven de kabinetscrisis". Wim Klinkenberg geeft in DNL zijn mening over de huidige stand van zaken in deze sle pende zaak. Een PPR-werkgroep heeft een rap port opgesteld over hulpverlening van de Amsterdamse GGD. „Meer dan de helft van de mensen krijgt geen behoorlijke behandeling, ruim een derde wordt uitsluitend met me dicijnen behandeld en een aantal ta ken die het gemeentebestuur heeft opgedragen worden eenvoudig niet uitgevoerd", aldus het rapport. Verder schrijft Marjo van Soest over 'Bloemenhove en de geheime af spraak in Den Haag". Het kabinet, zo zou uitgelekt zijn, had de volgende regeling bedacht: minister Van Agt zal niet ingrijpen, tenzij bekend wordt dat hij wél zal ingrijpen. De Tijd Rob Vermaas sprak voor De Tijd met minister Lubbers over de wil van de KVP-bewindsman af te tre den („als er geen kabinetscrisis op het spel had gestaan, had ik het gedaan") en diens beslissing toch maar aan te blijven („Ik vind trouw aan een begonnen zaak, aan een ploeg waar je mee samenwerkt, een heel belangrijke zaak"). En over het eigen gezicht van de minister: "Ik wil mijzelf blijven. Als men nu zou zeg gen dat ik ook een vakman ben ge worden, dan zou ik naar huis kunnen gaan". Mr.Harm van Riel, senator van de VVD. stapt op na het abortusvoor- stel van zijn partij. Van Riel houdt niet alleen van kritiek spuien op links, maar ook van lekker eten. Re den voor Philip Mechanicus om de scheidende WDer te laten uitwei den over zijn culinaire kennis („Mijn lievelingsgerecht is erwtensoep, heel bepaald"). Van Huub Oosterhuis verschijnt bin nenkort het boek Mensen voor dag en dauw, ge-nspireerd door de rede van a.r.-fractieleider Aantjes op het CDA-congres van augustus vorig jaar. Oosterhuis gaat verder waar Aantjes stopt, namelijk daar waar het gaat om het zoeken naar een verzoening van christenen en marx isten. De Tijd drukt een hoofdstuk van het nieuwe boek af: De tijd is vol, keer je leven om". Een open brief aan Aantjes. Ton Crijnen en Hans Bronkhorst maakten een serie over het geloof van katholieke jongeren. Vóór hun publikaties over de situatie in Frankrijk, Italië en West-Duitsland spraken zij met pastor Jan Nieuwen- huis, die vindt dat het geloofsleven van jongeren ernstig wordt onder schat. Hervormd Nederland: Oud-minister van buitenlandse za ken Norbert Schmelzer is een fervent voorstander van de Europese een wording. In Hervormd Nederland legt hij uit waarom: „Een verenigd Euro pa kan beter het algemeen welzijn van de eigen volken behartigen en beter dienstbaar zijn aan de wereld". Over de rol van het christelijk geloof in de politiek zegt Schmelzer: „Hon- gerigen voeden en naakten kleden. Dat zal ons inspireren, maar het geeft geen pasklare recepten hoeveel procent van het nationale inkomen aan ontwikkelingshulp en aan defen sie moet worden besteed". In een twee pagina's vullende be schouwing vraagt prof. mr. K. Vonk zich af of onze democratie nog leeft. Hij komt tot de conclusie dat vooral tijdens de Amsterdamse metro- en Nieuwmarktkwestie gebleken is dat de democratische besluitvorming spankracht, helderheid en zakelijk heid mist. Prof. Vonk probeert wat meer in te gaan op de achtergron den, omdat volgens hem de nadruk steeds heeft gelegen op het rellen- aspect. De gereformeerde predikant Allan Boesak promoveert morgen op zijn proefschrift over zwarte theologie en zwarte macht: „Theologie kan niet neutraal zijn". Vlak na het beëindigen van de vierde UNCTAD-conferentie. heeft Kenia weer de handen vol aan zijn eigen problemen. Jan Hanse over een land, waar grootmachten vrij spel hebben en de armen buitenspel staan. De Groene Amsterdammer De „nieuwe vrijgestelden" komen nu ook in de Groene Amsterdammer aan bod. Siep Stuurman verdedigt deze werkers in het hoger onderwijs, de welzijnssector, de journalistiek en de media. De door de Haagse Post be gonnen campagne tegen deze vrij gestelden doen hem enigszins den ken aan de „campagne van Nixon en Goldwater tegen de intellectuelen die de interventie in Vietnam bekri tiseerden". De problemen van het vasteland worden in de Noordzee gedumpt. Doeke Eisma beschrijft de afvallo- zing in deze „vrijplaats voor be drijfsleven, belanghebbenden en deskundologen." „Er dreigen in de Noordzee wantoestanden te ont staan op een schaal die vergeleken bij de ontwikkelingen op het vaste land ongekend is." Op de middenpagina's van de Groe ne staat een overzicht van de Neder landse ontwikkelingshulp aan Indo nesië: „Nederlands kapitaal en ken nis: Soeharto's stille kracht". Hoe willen de communisten Italië uit het slop halen. Yvonne Scholten had een interview met Gianni Magnhetti, econoom van de Italiaanse commu nistische partij, die zegt „geen ver andering te willen door bureaucra tisch ingrijpen". „Ondernemers be houden de mogelijkheid om te inves teren, maar van overheidswege zal daarvoor veel minder krediet be schikbaar zin", aldus Magnhetti. Haagse Post: Dr. Aart Gisolf bezocht de Bloemen- hovekliniek en was aanwezig bij ope raties en de gesprekken vooraf. In de Haagse Post beschrijft hij wat er waar is van de klachten over deze abor tuskliniek. Gisolf maakte mee dat een vrouw na een gesprek van ander half uur zonder abortus naar huis gestuurd werd. Het HP—duo Nypels en Tamboer schrijft over het komende pokerspel tussen Andriessen en Van Thijn 'Wie van deze twee durft de eerste steen te werpen'? Doorsukkelen tot mei 1977 betekent voor de PvdA onherroepe lijk dat ze na vier jaar met bijna lege handen bij de kierzers terugkeert'. „De wrede wereld van Donald Duck" Het openingsverhaal van HP vertélt waarom Donald geen broek draagt, of Walt Disney kan tekenen en of Mickey Mouse een neger is. Peter Van Bruggen volgde de Rolling Stones vijf dagen. Na het optreden van de Stones in Den Haag staat achter podium een limousine klaar. Die vervoert hen naar een cafeetje even buiten Den Haag, waarachter, onopvallend verscholen een veewa gen wacht. De vijf Stones rennen uit de limousine, de loopplank van de veewagen op. Niemand die het in de gaten had. Peter Ten Hoopen had in de VS een gesprek met de Amerikaanse minis ter van landbouw Earl Butz. 'Natuur lijk is voedsel voor ons een machtsmiddel', zegt de landbouwmi nister. Elseviers Magazine „De integriteit van Van Agt bracht hem van .links' op .rechts." Elsevier besteedt ruime aandacht aan deze KVP-minister. „Zijn .roeping' tot re geling van het normbesef heeft hem veel gekost, maar ook veel winst opgeleverd Van Agt zelf: Vergeet niet dat ik in de zaak Bloemehove van meet af aan op eigen kompas heb gevaren, zonder vooroverleg met geestverwanten in de politiek". Onder de kop „Communistishe in filtratie aan Vrije Universiteit" gaat Elsevier in op de discussie aan de VU over het al dan niet toelaten van CPN'ers in bestuursfunties. Volgens Elsevier bestaat het bestuur van de SR VU (belangen vereniging van ze ventig procent der studenten) voor tweederde uit communisten. „Het .langzaam indringen gaat bij de VU zeer snel". Bob Mitric, de Joegoslaaf tegen wie levenslang is geëist wegens moord op drie Joegoslaven heeft een boek geschreven. Elsevier geeft er een ge deelte uit. „Hoe ik bij de geheime dienst werd ingelijfd". Vrij Nederland Vrij Nederland vraagt zich af of de uitspraak van Den Uyl „Voorwaarts en niet vergeten de solidariteit" wel voor Spaanse, maar niet voor Westduitse politieke vervolgden geldt. Reden is het uitblijven van een PvdA-standpunt met betrekking tot de Berufsverbote in ons buurland. Het socialistische hoofdbestuur be nadert zijn zusterpartij, de FDP. hierover „in het geheim". De PvdA jongerenorganisatie FJG wil echter krasse taal horen: „Het wordt hoog tijd dat wij een duidelijk standpunt innemen. Volgens mij is er wel een meerderheid te vinden voor een alge mene afkeuring". Joop van Tijn brengt een sfeerver- haal rond de voorverkiezingen in Amerika. Gesprekspartner van Bibeb is deze week de auteur Anton Koolhaas. Er wordt uitvoerig gesproken over zijn nieuwe boek „Tot waar zal ik je bren gen" („Ik liep met de gedachte rond om over een orkaan te schrijven. Ik heb veel woeste stormen meege maakt. er is erg veel woede in dit boek"). Andere gespreksthema's zijn de dierenwereld, die Koolhaas bij zonder fascineert en het schrijven in het algemeen („Alleen tegenover een schepsel dat je zelf maakt, sta Je als schrijver volkomen onbevangen".). Accent bezocht bewoners en omwo nenden van een Amsterdams pand, waarin zo'n veertig Surinamers zou den wonen. Deze door de gemeente geplande concentratie riep protesten op. Een woordvoerder van het actie comité: „Het ging ons niet om de komst van de Surinamers. maar op de concentratie van zoveel mensen in een woonhuis dat alleen maar ge schikt is voor de bewoning van één gezin". Het gaat hier niet om buren- hinder, de zaak stinkt, concludeerde Accent. Amsterdam verkwanselt ton nen aan gemeenschapsgelden door relaties aan te gaan met .huisjesmel kers'. Zelfs het woord omkoping valt. Het antwoord van de gemeente hier op is echter nergens te vinden. CHU-fractieleider Kruisinga mag uit leggen waarom het huidige kabinet niet goed functioneert en wat de CHU daar tegenover kan stellen („Politieke onmacht door verkeerde grondslag kabinet"). Harry Vermegen reisde naar Londen om te praten met Colin Baker, in Nederland bijzonder populair wegens zijn rol in de tv-serie The Hammonds. Past perfect om vrijwel ieder type autostoel. Prima kwaliteit wol (wolhoogte 30 - 35 mm) Aangenaam koel in de zomer en warm in de winter. Afmetingen: 125x58 cm Kleur: camel Tevens verkrijgbaar voor auto's met ingebouwde hoofdsteun. Bijv. Toyota en Oatsun. vrijdagvoordeel Jeans strepen Meerkleurige denim- strepen voor een sportieve kreatie voor de komende vakantiemaanden zoals een rok. pantalon of over- gooier 150 cm. dus dubbelbreed. per meter Buitenlantaarn Met bakelieten wand- montuur, dus roest vrij Porceleinen lamphouder. Modern gestyleerd. amber kleurig glas. vrijdag voordcel vrijdag voordeel Lakenkatoen In een degelijke, ongebleekte kwaliteit, die na enige malen wassen hagelwit wordt! 100% katoen 240 cm breed, p.mtr. 8.25; 180 cm breed, p.mtr. 6.25 en 150 cm breed, p AC P mtr. vrijdag voordeel Model VD-2530 K. Vermogen 530 Watt. Zaagdiepte van 0-45 m/m. verstekinstelling van 0-45°. Met breedte-geleider en automatisch terugspringende beschermkap. Teflon zaagblad. Dubbel geïsoleerd en thermisch beveiligd. Voorzien van slipkoppeling. Een kwaliteitsmachine. 1 Jaar schriftelijke garantie op de hele machine. Tabouret In een zware, beuke- houten uitvoering. Ongelakt. zodat u zelf een leuk kleurtje kunt geven. Hoogte 75 cm 26.50; Hoogte 45 cm CT 18 Voor 36 briljante kleurendia's. Inklusief ontwikkelen Kodak Super - 8 film voor een levenechte kleurenfilm. Inklusief ontwikkelen vrijdag voordeel Kompleet met pantalonpers. afleg- bak|e en uittrekbare dassen- of ceintuur hanger en zwenk- wielen Zeker voor deze prijs een vaderdagcadeau bij uitstek

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13