Wandelend protest tegen ruziestijl van de coalitie G3 dichtbij jCommentaar Lubbers hoopt politieke spel nooit te leren beheersen Nieuwe basisschool Pleidooi voor aanpassing abortuswet weer wat stof tot nadenken Aantjes schatgraven neem maar mee het weer Weer wordt aangenamer Campinghouders gaan hun prijzen uitleggen iTERDAG 5 JUNI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Minister Van Kemenade heeft het zich met zijn eerste grote (concept) wetsontwerp niet makkelijk ge maakt. De door velen toegejuichte éénwording van kleuteren lagere school is door de minister geregeld in een wet, die tevens een aantal elementen bevat die politiek veel moeilijker liggen. Het siert de mi nister dat hij politieke moeilijkhe den niet bij voorbaat uit de weg gaat. maar het is de vraag of het tactisch juist is de in brede kring gewenste vernieuwingen te verbin den aan politiek zo moeilijk haalba re voorstellen. Erkend moet worden dat de lager onderwijswet van 1920 hard aan vernieuwing toe was. Het is al weer zes jaar geleden dat de toenmalige staatssecretaris Grosheide een eerste voorontwerp van wet indien de. Van Kemenade borduurt voort op dat stramien, maar heeft tevens nieuwe wensen en ontwikkelingen ingebouwd. Een positief punt is het naar elkaar toegroeien van kleuteren lagere school. De onnatuurlijke scheidslijn bij een vaste kalenderleeftijd van zes jaar wordt daardoor opgeheven. Voor ons is het echter nog geen uitgemaakte zaak dat het dan ook nodig is de eenwording van kleuter en lagere school meteen wettelijk voor te schrijven. We hadden ons kunnen voorstellen dat men scholen in eerste instantie alleen de vrijheid gaf te fuseren. Over een jaar of tien zouden we dan verder kunnen kijken. Invoering van een leerplicht voor vijfjarigen hoeft niet op veel weerstand te stuiten gezien het hoge percentage (98) van die leef tijdsgroep dat nu al de kleuterschool bezoekt. De wet volgt hier de prak tijk. Wel moet enige soepelheid ge waarborgd worden bij de toepas sing, bijvoorbeeld terwille van kleu ters die ver van school wonen, een middagslaapje nodig hebben, of nog niet te lang van huis kunnen. Het voorstel om tenminste één derde van de bestuurszetels in het bijzonder onderwijs toe te wijzen aan de ouders en tenminste één zetel te reserveren voor het perso neel, spreekt ons wel aan. Wij be- grijpen die confessionele politici niet helemaal, die hierin een bedrei ging zien van de vrijheid van onder wijs. Wie meent dat de school aan de ouders behoort, kan er toch geen bezwaar tegen hebben dat er een handjevol ouders in het bestuur zit. Nu kan men zeggen dat de overheid zich daar niet mee mag bemoeien, maar dat lijkt ons een nogal zwak argument. De bepaling is duidelijk gericht tegen die schoolbesturen, die alleen maar bestaan uit bejaarde notabelen, die over de hoofden van ouders heen besturen. Dat zullen wel uitzonderingen zijn, maar kan het kwaad die kwalijke praktijkte bestrijden? Onnodige moeilijkheden haalt Van Kemenade zich op de hals als hij het eigendomsrecht van schoolge bouwen voor bijzonder onderwijs wil overdragen aan de gemeente. Daarmee beperkt hij de armslag van schoolbesturen en drijft hij hen in de armen van niet altijd even effi ciënt werkende openbare diensten. Of dat allemaal nodig is om een zo intensief mogelijk gebruik van loka liteiten mogelijk te maken, betwijfe len wij. Door P. L. van Enk van zaken rondom de gemankeerde kredietgarantie niet beter op gewor den. De belangrijkste partners. PvdA Het is een van de ongerijmdheden van het Binnenhof dat je ook daar zelfs juist daar mensen pathie^anefkaar. DeKVPheeft^- tegen komt die van politiek en van politici eigenlijk niets moeten hebben, mensen voor wie macht vendien de grootste afstand tot het en werken met macht gevaarlijke, griezelige zaken zijn. Dat zij nochtans zelf politicus zijn kabinet genomen die binnen een sa- geworden, ligt doorgaans aan twee dingen: ofwel zij zijn erop uit, de politiek zelf te veranderen, menwerklngsverband nog mogelijk - - - - - - - r is. (Dit tot niet verholen woede van de AR-fractie en tot vreugde van de CH. Het CDA heeft gisternacht weer eens een klap geïncasseerd). Andriessen heeft in zijn bekende, wel bijzonder kille verklaring gezegd te begrijpen dat „naar veler oordeel" het opzeggen van het vertouwen in het kabinet gerechtvaardigd is. Dat betekent zoveel als: hij vindt eigen lijk ook dat het kabinet maar beter kon verdwijnen. ofwel hun hoge roeping helpt hen, hun afkeer te overwinnen. Dat laatste is van toepassing op minister Lubbers. Voor zijn optreden in kabinet en parle ment zou als motto kunnen gel den wat zijn collega en partijge noot Van Agt eens van zichzelf heeft gezegd: ik beheers de re gels van het politieke spel niet en ik hoop ze nooit te leren beheersen. Achter zo'n opmer king leeft het besef dat het „spel" uitnodigt, zelfs noopt tot onbetrouwbaarheid en glibbe righeid en dat de regels ervan niet zijn uitgevonden om dat te verhinderen. Operatie Integriteit UTRECHT Een groep van veertig artsen, meest psychiaters, gynaecolo gen, huisartsen en seksuologen, heeft medici en studenten gisteren ge vraagd adhesie te betuigen aan een verklaring waarin wordt gepleit voor aanpassing van de wetgeving op het gebied van de abortus aan de ge groeide maatschappelijke verhou dingen. „De in onze maatschappij gevoerde praktijk van abortus provocatus is mogelijk door een veranderende in terpretatie van de bestaande wet. Het is onaanvaardbaar, dat in geval van een klacht over een medische behandeling de justitie ingrijpt op grond van deze verouderde wet. zon der Inschakeling van de inspectie voor de volksgezondheid. Dit schept een ongezonde onzekerheid ten aan zien van het medisch handelen." Al dus de verklaring. Tot de ondertekenaars behoren ook verschillende hoogleraren: dr J. Bas- ttaans (psychiater, Leiden), dr H. J. Dokter (huisartsgeneeskunde. Rot terdam), dr A. C. Drogendijk jr (gy naecoloog. Rotterdam), dr C. van Emde Boas (psychiater-seksuoloog, Amsterdam), dr L. Giel (psychiater, Groningen), dr V. van Hal (gynaeco loog, Lelden), dr G. Ladee (psychia ter, Rotterdam), dr D. J. de Levita (kinderpsychiater, Amsterdam), dr M. A. J. Romme (psychiater, Maas tricht), dr J. A. M. Schouten, psychia ter, Amsterdam) en dr N. W. de Smit (sociaal psychiater, Amsterdam). Precies dezelfde opvatting kwamen we donderdagavond bij Lubbers tegen toen hij tijdens het debat over het teloorgaan van de Zuidafrikaan- se order uitlegde waarom hij voor de KRO-tv was verschenen om uit de ministerraad te klappen. Zo'n optre den doorbreekt de eis van homogeni teit van de ministerraad een regel van het spel maar nu PvdA-leider Van Thijri tijdens een andere tv- uitzending Lubbers een „harde actie" had verweten, kon de minister zich onmogelijk meer aan de regel hou den. Was immers niet zijn integriteit in het geding gekomen? Was niet aan de discussie in het kabinet „een on waarachtige duiding" gegeven? Daarom heeft Lubbers „in formele zin incorrect gehandeld, maar daar mee wel gepoogd aan te geven, dat men daarmee inhoudelijk correcter kan zijn dan zij die formeel juist, maar inhoudelijk al te tendentieus spreken." Fluim In dit laatste citaat staat het hele maal: je kunt formeel in je recht staan, maar desondanks een grote fluim wezen. En omgekeerd geldt na tuurlijk je kunt regels overtreden, maar inhoudelijk gelijk hebben. De regel heeft op zichzelf niets te beteke nen. Waar het om gaat dat is je integriteit, je eerlijkheid, de gaafheid van je karakter. Het riekt een beetje naar de morele herbewapening, maar overigens is het een allerbeminne lijkste manier van politiek bedrijven. Het is ook een manier van politiek bedrijven die situaties schept die on voorspelbaar zijn en waar „echte" politici geen raad mee weten. Ook dat hebben we in de nacht van don derdag op vrijdag tijdens het Kamer debat beleefd, namelijk toen Lubbers van Van Thijn verlangde die woorden „harde actie" terug te nemen, en dat nog wel „zonder omhaal van woorden en in klare taal," want het had de minister „diep gegriefd" dat de PvdA-leider zo lelijk over hem ge sproken had. Scène De scène die daarop is gevolgd zal onvergetelijk blijven voor wie het heeft kunnen aanzien, een monu ment van wederzijds onbegrip. Aan de ene kant een oprecht bedroefde minister Lubbers die klaagt dat Van Thijn toch precies weet wat er in het kabinet is gebeurd, die toch weet hoezeer de minister zijn best heeft gedaan en heeft geworsteld met de materie en dat er toch een basis van vertrouwen moet zijn om mee te werken. Praat Van Thijn niet graag over de schouders van de zwakken in de sa menleving? Zou hij zich dan ook niet eens één keertje willen indenken wel ke lasten de minister van econo mische zaken allemaal moet torsen? Maar nee macht corrumpeert, macht leidt tot onevenwichtige be oordeling. Van Thijn wil niet eens op een zo eenvoudig en redelijk verzoek even die woordjes „harde actie" te rugnemen. Het is arrogantie van de macht, anders niet. Terwijl Den Uyl zijn gezicht in zijn handen verbergt, door de grond gaat en krimpt van gêne, probeert Van Thijn aan de interruptie-microfoon zijn sprakeloosheid te overwinnen. Dit heeft hij nog nooit meegemaakt. Wat kan hier voor de drommel ach- terzitten? Andriessen waarschijnlijk die volgens een of ander duivels draaiboek een ingewikkelde truc voorbereidt die hem bij de één pro centsoperatie of in de structuurnota voor de Nederlandse economie winst moet bezorgen. Fractie Van Thijn neemt niets terug, maar doet wat hij kan om Lubbers te vriend te houden. De minister moet, zegt hij, die woorden „harde actie" niet zo zwaar nemen. Niemand be weert dat *s ministers integriteit in het geding is. maar, geef toe, is het soms geen harde actie, je portefeuille op tafel te leggen? Heeft Lubbers dat tussen haakjes Minister Lubbers wel helemaal buiten Andriessen om gedaan? Bij de PvdA zou zoiets niet kunnen: geen PvdA-minister die het kabinet in gevaar kan brengen zon der toestemming van de leiding van de fractie. De actie van de staatsse cretarissen die de oppositie tegen de kredietgarantie heeft ingeleid, kan Van Thijns sanctie dan ook niet krijgen. En trouwens: als Lubbers het over „arrogantie van de macht" wil heb ben, laat hij dan maar liever naar zijn eigen partij kijken, aan de andere kant van „de zogenaamde coalitie". De PvdA heeft de afgelopen weken geen ogenblik met een crisis ge dreigd. tot communicatie met Lubbers, dan heeft Van Thijn vergeefs gesproken. Lubbers was er niet op uit. iets van Van Thijn of van de PvdA te vedie- nen. Hij heeft alleen als „goede vriend" genoegdoening willen heb ben, maar Van Thijn heeft hem niet begrepen of willen begrijpen. Lub bers wil alleen nog even laten weten dat Van Thijn zich die opmerking over de arrogantie van de macht niet w persoonlijk moet aantrekken. „Ieder van zijn gedrag doen voortduren en Dat de KVP het kabinet desondanks laat zitten ligt alleen maar aan het feit dat er één procentsoperatie voor de deur staat en dat aan werknemers een loonmatiging moet worden ver kocht. En de PvdA kan bij het één noch bij het ander worden gemist, omdat zonder haar de vakbeweging helemaal onhandelbaar zou zijn. Maar dat is dan ook alles wat de KVP aan het kabinet nog bindt. Bij zoveel vijandigheid en onderlinge strijd binnen de coalitie valt te ver wachten dat bij een figuur als Lub bers de afkeer van de politiek alleen maar zal toenemen. Het zal, bij alle loyaliteit die hij bijna eindeloos kan opbrengen, de onvoorspelbaarheid moet zijn eigen maat maar meten," zegt hij voor hij mismoedig gaat zitten. Kille verklaring De verhoudingen binnen de „zoge- Als dit alles bedoeld is als een poging naamde coalitie" zijn er door de gang van de coalitie. de kans op ongelukken versterken. Lubbers kwieke en veerkrachtige optreden tegen de oppositie van Wie gel bewijst dat het kabinet nog veel plezier van hem zou kunnen beleven. Maar voorlopig blijft hij vooral het wandelend protest tegen de ruziestijl de- Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- onder redactie van loes smit Wat zijn die spelers balsturig, zei de keeper doelbewust. Ziezo, de schoonmaak is weer achter de rug. zei de huisvrouw opgeruimd. Ik vertrouw het uurwerk niet, zei de horlogemaker laatdun kend. Dat zijn een paar voorbeelden van „swifties," die de heer De Jong uit Den Haag ons onlangs toestuurde als aanzet voor een nieuw denkspel. Sindsdien zijn de enig binnengekomen echte swif ties die van het echtpaar Draisma uit Den Bosch en hun elfjarig dochtertje Janneke. De dochter bedacht deze: Moe, mag ik gaan vissen? vroeg de jongen netjes. Jannekes eigen moeder stuurde onder meer deze op: Toch niet in de finale, zuchtte PSV verslagen. Heb ik al tien biertjes op? vroeg de waard be-teut-erd. Hier is het heilig oliesel, sprak de pas toor zalvend. De begrafenis gaat niet door, riep de jongeling van Nain opgewekt. De creaties van Jannekes vader zijn steeds een reactie op de voor gaande. Wie de eerste snapt (Vorster wil mijn geld, riep Van den Brink verguldbegrijpt ook het vervolg van dit „gesprek:" Maar mij laat je in de kou staan, zuchtte Potter vernikkeld. Ach. wie niet leent wordt ook niet ar mer. meende Buthelezi onschul dig. Jullie zijn niet krediet waardig. vervolgde de bankier ge ringschattend. Wie wind zaait, zal storm oogsten, mompelden zijn metgezellen onheilspellend. Ik geef er geen cent om, antwoor dde de eerste spreker verzekerd. Daar heb ik niet van terug, schreef Draisma, uitgeteld. De vondsten van ds. W. L. Korfker uit Zwijndrecht lijken wel op swifties. maar zijn het net niet helemaal. Er wordt niets in ge zegd, gevraagd, gezucht, gemom peld of gesproken en dat hoort er nu eenmaal bij. Desondanks zit ten er ook aardige tussen: Meest loop ik bij een wandelmars voor op, maar voorlopig niet meer. Bij nationale feesten de vlag uit. Uitstekend! Je bent als een keisteen: onbehouwen Een pas toor die de mis leidt, is toch niet misleidend. Mevrouw Yperlaan uit Lisse her innert zich een taalgrapje, een ingewikkelde zin die ze 55 jaar geleden op school als strafregel moest schrijven: „De Heeren van Sloten sloten hunne sloten met ijzeren sloten, en groeven om hun ne sloten slooten." En als we alles wat de heer Drost uit Amsterdam bedacht heeft, zou den overnemen, hadden we nog wel een hele kolom nodig. De tijd voor het inslapen benutte hij door woorden te bedenken met de klin kers a—e—i—o—u er allemaal in. Het werden er heel wat. waarvan we maar een deel verraden, want er moet iets te piekeren overblij ven. Voorlopig alleen deze: narco- tiseur, absolutie, avonturiste, communiebank, abrikozenpunt. autowiel, autoritje en zoutkristal len. „Autopsie" noemt hij een uni cum. omdat er tussen de vijf klin kers maar drie medeklinkers staan, en in „predikantsvrouw" staan vijf medeklinkers achter el kaar. Bij „klatergoud" zal mees tal aan geel goud worden ge dacht, maar omdat er ook wit goud bestaat, bedacht de heer Drost het woord „klaterwitgoud." waarin de vijf klinkers zelfs in alfabetische volgorde staan. Lang niet allemaal swifties dus. maar hopelijk wel genoeg stof tot nadenken. In een reservaat bij de Amerikaanse stad San Francisco lijken de profetieën van Jesaja („de wolf en het lam zullen te zamen weiden en de leeuw zal stro eten als het rund Jesaja 65) nu al in vervulling te gaan. Samson, een volwassen Afrikaanse leeuw, en het enkele weken oude lammetje Jo gaan daar als speelkameraadjes met elkaar om. Er is geen truc aan de opname te pas gekomen: de leeuw, die toch niet ten onrechte voor een verscheurend dier doorgaat, is hier zo mak als een lammetje. „Onthou altijd: de christen her ken je aan zijn gewaad, zijn gelaat en zijn gepraat." En AR- fractievoorzltter Aantjes hééft het onthouden, want een Jaar of veer tig nadat zijn toenmalige, ln het zwart geklede, dominee ln Bles- kensgraaf hem die woorden toe voegde op een snikhete zondag middag kon hij het nog aan Rena- te Dorresteln van Panorama na vertellen. Aantjes vond het, ver telde hij er bij, een schitterende uitspraak. „Pas veel later dacht lk: èn aan zijn daad, als het goed is." Het heet „lustrum-rimram" en is een schatgraverij voor de jeugd op de Flevohof, die zijn vijfde ver jaardag viert. Op de eerste pinksterdag, 's middags tussen een en drie uur. mogen kinderen er naar schatten zoeken die ergens in de heuvels van het Indianen dorp verstopt Uggen. Op allebei de pinksterdagen is er in dit stukje Oostelijk Flevoland bovendien een Oudhollandse markt te vin den met ongeveer veertig kraampjes. De kramen worden be mand door medewerkers ln kle derdracht die er speciale produk- ten uit diverse streken van het land aan de man brengen. De paus moet niets van commu nisten hebben en dus is ook het Vaticaanse postkantoor op de an ti-communistische toer gegaan. Omdat de Vaticaanse posterijen sneller werken dan de Italiaanse, maken vooral buitenlandse cor respondenten in Rome graag van het postkantoortje op het St. Pie tersplein gebruik. Maar de Duitse journalist die daar dezer dagen een stuk over de Italiaanse com munistische partij ter verzending naar West-Duitsland aanbood, mocht zijn werkstuk weer mee naar huis nemen. Op een of andere slinkse manier had de beambte achter het loket de inhoud weten door te lezen en hoewel hij het waarschijnlijk niet helemaal ge snapt heeft, wist hij er feilloos het woord „communisten" en de naam Berlinguer (leider van de Italiaanse communisten) uit te lichten. „Dergelijke stukken kun nen wij helaas niet aannemen." sprak de beambte en gaf de Jour nalist zijn poststuk terug. Wagenborgen en Almelo 63, Twello 64, Diever maar liefst 82 mm. Normaal varieert de regenval van 40 mm in het noordwes ten tot 60 in het zuidoosten. De lente was gemiddeld in Nederland niet regenrijker dan 70 mm tegen normaal 136. Het was het droogste me teorologische voorjaar sedert 1893, toen 47 mm. Deze eeuw kwam de lente van 1929 met 74 mm nog het dichtst in de buurt. Van onze weerkundige mede- rig gaat worden komt in de morgen en overmorgen dus. werker eerste plaats door instraling door de zon, later gecombi- Alleen in het Middellandse De blijde boodschap voor neerd met een krimping van Zee-gebied is het weer nog Pinksteren (meteorologisch) de wind tot zuidwest of zuid. vrij warm met plaatselijk 25 is toch wel het belangrijk Oceaanfronten zullen dit be- graden, maar door toevoer zachter worden van het weer. werkstelligen. Op het van koudere lucht in de hoge- Vanmiddag al kan het in het ogenblik doet zo'n eerste re niveau s is het er wel on binnenland 20 graden wor- front de luchtdruk vooral in weerachtiger geworden. Onze den, tijdens de feestdagen zit Schotland nogal wat dalen en THP 200 (onweerverklikker) er wellicht een topje van 22 of het is daar en in Noord- sloeg gisteren de hele dag vrij 23 graden in. Dat wordt dus Ierland ook gaan regenen, ver uit. Midden-Europa heeft Vlissingen 17 mm. Zierikzee koffiedrinken in de tuin of op Maar wij hebben goede hoop nog wisselvallig en koel weer. reikte tot 19 mm evenals Oos- Op de zon is alles nog uiter eencafé-terrasje, vooral om- dat de juist op tijd naar onze maar ook hier staat een gelei- terend op Texel Verder: mate rustig zonder schoon- dat de zon ook van de partij contreien gekomen hoge delijke zomerse verbetering Scheveningen 20. Marken en heidsvlekjes. De 10 cm- zal zijn. De zon wordt eerst drukheuvel uit Engeland in op het progTamma. In Frank- Swifterbant 22 mm. Rozen- straling was gisteren opnieuw hier en daar nog wel tegenge- staat zal zijn deze fronten op rijk was het gisteren koel met burg 23, Oud Beierland 24 slechts 66 werkt door wat wolkenvel- afstand langs te doen glijden, negentien graden als hoogste mm. Fijnaart en Almkerk 25, den, maar het laat zich aan- Komt er maandag al watsto- temperatuur in het zuidwes- Bussum 27 mm. Verder land- O4- zien dat deze gaandeweg het ring van in onze richting dan ten. Wij sukkelden nog verder inwaarts viel meer dan 30 OLI dllU Weel veld zullen ruimen. Gister- zal dat in hoofdzaak wat meer achteraan met twaalf tot mm: Kampen 31, Herwijnen Aan zee eerst nog koel met middag zag het er op verschil- bewolking in de hogere ni- veertien graden. 35. Nijmegen en Musselka- temperaturen van dertien tot lende plaatsen nog dreigend veau's zijn. naai 36, Apeldoorn 38. Maas- viertien graden, maar in de uit, maar de buiachtige wól- Mei is gemiddeld in Neder- tricht 39, Deelen en Nunspeet loop van Pinksteren ook daar ken kregen toen al geen kans Het hogedruksysteem lijkt land te droog geweest, lande- 41, Ulrum 42, Amersfoort 43, zachter en toenemend zonnig, meer uit te groeien in verband voldoende incasseringsver- lijk 30 mm tegen 49 normaal. Leeuwarden 46. Hoogeveen De wind zal in de loop van met een warmere luchtlaag in mogen en veerkracht te heb- De kleinste uitslagen kwa- 48, Stad Groningen 49 mm, Pinksteren meer zuidweste de hogere niveau's: Ze stoot- ben het strekt zich uit van men binnen uit het westen: Hogere ogen gooiden Arnhem lijk en later zuidelijk kunnen ten als het ware hun hoofd, de Azoren tot Scandinavië Alkmaar 13. Katwijk en Rot- met 52, Eindhoven 53, Deven- worden. Het zeewater is nog om dergelijke offensiefjes te terdam-Heliport 14, ter 55. Ten Post 58, Siddebu- niet warmer dan twaalf der- Dat de temperatuur zo plezie- pareren. Geen zorgen voor Santpoort en Andijk 16 mm, ren 60, Uithuizermeeden 61, tien graden Van een verslaggever ARNHEM Campinghouders hebben er zo langzamerhand behoef te aan hun prijzen aan de klanten uit te leggen. Ongeveer negenhonderd recreatiebedrijven (aangesloten bij hun organisatie) zullen op hun terrei nen affiches ophangen. Uit die affiches moet het de kampeer ders duidelijk worden dat een heel groot deel van de verschuldigde kamptarieven weer terugvloeien m de kas van de overheid. HOOG WATER >»ndag 4 juni Vlissingen 7 50-20 28. HaringvlieUluizen 7 57- 20 30. Rotterdam 10 00-22 11. Scheveningen 8 50- 2125, IJmulden 9 30-22 14. Den Helder 0.51- 13 02, Harlingen 3 29-15 24, Delfzijl 5.37-17.44 HOOG WATER maandag 7 Juni Vlissingen 903-21.42. Hurlngvlletstulzen 9.07- 2144, Rotterdam 11 10-2326, Scheveningen 10 01-22 36. IJmulden 10 50-23 25, Den Helder 1 56-14.22. Harlingen 4.30-16.42. Delfzijl 6 43 1900 HOOG WATER dintdag 8 Juni Vlissingen 1022-22 53. Haringvlietaluizen 1022- 22 57, Rotterdam 12 24. Scheveningen II 18- 23 50. IJmulden 12 02. Den Helder 3 20-15 52 Harlingen 5 51-18 10. Delfzijl 8 00-20.16

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5