Lokale televisie trekt wél kijkers Even DCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Afscheid Doorsnee van bevolking CATSANAL Drie Kerken sluiten niet bij IKON aan Personalia D. A. Cramer- Schaap (83) overleden Resten Duitse militair in sloot gevonden P DOGSANAL WOENSDAG 2 JUNI 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTET 4 Van twee VARA-program ma's werd gisteren afscheid genomen van „Spelen met Muziek" voorgoed en van het „Letterspel" voor één seizoen. Het verdwijnen van dat speelse muziekprogramma heeft onder de liefhebbers nogal wat wrevel gewekt. Zij schamperden over de tirannie van de kijkcijfers. Een beetje gelijk hadden zij misschien wel. Maar. een mens moet leren relativeren. Dat verandering van spijs doet eten. is ook waar De VARA zal echt wel met een cultureel spel voor den dag komen Ongewijzigd is de taak immers om kunst aan het volk te brengen. Programma-maakster Ellen Blazer kent het klappen van de zweep en haar fantasie is onuitputtelijk. Elke uitzending van de door Joop Koopman gelelde quiz is een les in mensenkennis, want vaak reageren de deelnemers anders dan je in de hulskamer verwacht. Waar je nooit antwoord op krijgt, is de vraag in hoeverre die studiotoestanden het gedrag van de toch schrandere mensen voor de camera's beïnvloeden Na vijfentwintig jaar televisie is dit nog altijd een witte vlek op de kaart. thuis, wiens uiterlijk door regen en zon wordt verknoeid. Hij kweekte een vergroot model van een snor a 1 a Don Quichotte Het in reusachtige krullen eindigende apparaat steekt aan weerszijden zeker een twintig centimeter uit en blijft slechts in vorm door een lading was. Vandaar 's mans angst voor warm en vochtig weer Dat de kerk zich verplaatst naar het circuit, omdat de racefanaten geen tijd hebben om naar de kerk te gaan. is nog tot daar aan toe. maar deze zondag maakte een geestelijke het wel bont. Over zijn misgewaad droeg hij de lithurgische stool volgens het patroon en de kleuren van de geblokte startvlag. Niemand scheen het gek te vinden. Eigenlijk niet te verwonderen, want veel toeschouwers bij deze autorace moeten een beetje getikt zijn Ruud ter Wcijden kreeg van een moeder te horen dat zij naar Indianapolis was gekomen omdat haar kind (van vier jaar) verzot is op het gedreun van de motoren. Een oude dame zat om dezelfde reden opgepakt tussen de menigte Opwinding vanwege de waanzinnige snelheden en de mogelijke, uiteraard zeer spectaculaire, ongelukken, is voor menigeen de grote drijfveer Circustoestanden die hier nog nooit zijn vertoond, zijn daar dagen achtereen te beleven om de honderdduizenden in de stemming te De door een A VRO-team gemaakte reportage van de befaamde autorace in Indianapolis zat. wat betreft de heisa er om heen vol merkwaardigheden en absurditeiten. In de laatste categorie hoort de man brengen. Wat de film daarvan liet zien. vond ik zo nu en dan verbazend naief. Maar het meest verbijsterend is. dat zo velen er kennelijk van genieten. Het verschil met het klassieke Rome isvdat er in Indianapolis geen mensen voor de brullende leeuwen worden geworpen. Een interview op film met de Zuidafrikaanse Escom-directeur Jan H. Smith werd maandag in Aktua gevolgd door een studio-gesprek met de heren J de Vries en ir W.R. Hoving van de bij de transactie betrokken maatschappij Bredero. en mr C. van Veen. landelijk aanvoerder van de werkgevers. Tegenover de nuchterheid van de Zuidafrikaan stelde de heer De Vries een kleurrijk en sappig taalgebruik, dat deed denken aan de bonte uitspraken van de Gouden Eeuwse dichter Bredero. Gewoon doorgaan nadat je een dreun hebt opgelopen heet bij hem: „Als de kater voorbij is. kijk je hem in z'n gat". Dat kan hem natuurlijk ook overkomen wanneer hij zijn bedrijf naar het buitenland verplaatst. TON HYDRA KARELTJE KNETTER Van onze radio- en tv-redactie NIJMEGEN De pessimisten die meenden dat praktisch geen mens naar de uitzendingen van de lokale kabelomroepen zou kijken hebben ongelijk gekregen. Datzelfde geldt ook voor degenen die dachten dat kabelomroep alleen maar zou ontstaan in het belang van de makers van de programma's. Dit zijn zo een paar conclusies uit het tussentijdse rapport over experi menten met kabelomroep in de plaatsen Melick-Herkenbosch (Z.L.). Ooirle (N.B I, Dronten (N O P.) en Zoetermeer (Z.H.). Het rapport is de neerslag van een onderzoek dat het ministerie van CRM heeft opgedra gen aan dr. J.O. Stappers, lector in de publicistiek aan de Katholieke Uni versiteit te Nijmegen, en dr. E. Die- mer. lector in de communicatiewe tenschap aan de VU. die een team medewerkers inschakelden In de genoemde vier plaatsen hebben de meeste mensen kennis genomen van de „uitsturing" van de lokale omroep, zo blijkt uit een telefonische enquête. Ongeveer negentig procent van degenen die lokale omroep thuis kunnen ontvangen en die reageerden op de enquête heeft een of meer uit zendingen in de eerste periode gezien. Twintig procent van degenen die de uitzendingen thuis kunnen ontvan gen hoort tot de categorie regelmati ge en vaste kijkers, die de helft of meer van de uitzendingen hebben gezien In Goirle heeft 48.9 procent van de mensen die reageerden een of meer radiouitzendingen gehoord. Het opzetten van een organisatie die nodig is voor een lokale omroep kost veel tijd en in grote lijnen mag men ervan uitgaan, dat het ongeveer en jaar duurt voordat een en ander soe pel begint te lopen. Dat blijkt ook uit ervaringen in andere landen. Buiten Nederland wordt meestal zelfs langer geëxperimenteerd. Te kort experiment? De vraag wordt daarom gesteld of de officiële experimenteerperiode van twee jaar (die het ministerie van CRM toestaat red.) niet te kort is om genoeg inzicht te verschaffen in wat een lokale omroep betekent in een plaats. De reacties van de inwo ners zijn gebaseerd op een inlooppe riode Niet voorspelbaar is of die later positief of negatief zullen uitvallen. Nu is er sprake van een „nieuwig- heidseffect Voor het begin van de experimenten was de houding van de bevolking jegens de lokale omroep overwegend positief Misschien afwachtend, maar niet afwijzend. Op de vraag vooraf wat men ervan vond dat in zijn woonplaats lokale omroep kwam antwoordde ongeveer de helft posi tief. Twee-derde wilde ook meewer- AOVERTENTlE het gezonde vitaminesnoepje voor uw kat Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De Oereformeerde Kerken (vrijgemaakt), de Christelij ke Oereformeerde Kerken en de Unie van Baptisten Gemeenten hebben zich niet aangesloten bij de nieuwe kerkelijke zendgemachtigde, de IKON Deze kerken hoorden wel bij het Con vent van Kerken (CvK). dat samen met het IKOR op 1 Januari van dit jaar werd samengesmolten tot de IKON De drie genoemde kerken willen ech ter wel. dat de IKON hun uitzendin gen technisch vereorgt. Voor de kij ker en luisteraar houdt dat voortaan in dat zij behalve met de aankondi ging IKON ook worden geconfron teerd met de aankondiging „Zendtijd voor de Kerken", soms afgekort tot ZVK. De uitzendingen staan onder verantwoordelijkheid van de depu taatschappen voor radio en televisie van de betrokken kerken. SPECIAAL Hoe breek ik de stilte'* is een Engelse film over dove kinderen. Daarna brengt Kenmerk een reportage over de .'*nk-Routhier die sinds 1974 de gemoe deren in West-Duitsland bezighoudt De 45-jarige invalide Gunther Routier overleed aan een bloeder/iekte. hij was betrokken geweest bij een hardhandig neergeslagen demonstratie, bij zijn be grafenis werd opnieuw geweld ge bruikt. Er is nu twijfel gerezen aan de doodsoorzaak. Er lopen nu ongeveer duizend processen U-gen mensen die .-eggen dat dc politie een moord op haar geweten heeft. Ned 2/19 05 In Veronica Totaal iseen filmportret opgenomen van de Frans-Nederlandse zanger Dave en worden problemen van jongeren behandeld Ned 2/2100 Op de song She's like a rainbow van The Rolling Stones maakte Anton Ko- thuys in pop-artstijl een film over de ontmoeting tussen een jongen en een meisje. Ned 1/21.10 Duitsland-kijkers kunnen het eerste deel volgen van een documentaire over Papoea's die van het stenen tijdperk ern sprong naar dc twintigste eeuw moesten maken. Duitsl 2/19.30 Dertig jaar geleden stief de befaam de tenor Leo Slezak. Aan hem is Zan gersportret gewijd Hilv.4/12.30 De dames vragen d<- heren is een luisterspel van Dick Waldu Hilv 2/16.03 Het Festival-concert van het Radio Filharmonisch Orkest in De Doelen te Rotterdam wordt rechtstreeks uitgc zonden. Solisten zijn Jorge Bolet piano en Han de Vries hobo Hilv.2/?0 05 Omgekeerd gaan de IKON- uilzendingen niet onder medever antwoordelijkheid van deze drie ker ken de ether in. Zo krijgen de Gere formeerde Kerken (vrijgemaakt) 2 uur televisie en 8 uur radio, de Chris telijke Gereformeerde Kerken 90 mi nuten televisie en 7 uur radio en de Unie van Baptisten Oemeenten 30 minuten televisie en 3 uur radio De Unie van Baptisten Gemeenten zal voorlopig op proef twee jaar bui ten de IKON blijven en over een eventueel lidmaatschap nadenken. ken wanneer om medewerking werd gevraagd. Vergelijkingen Het is overigens niet makkelijk om maatstaven te vinden als het over de kijkcijfers gaat. Het zou ergoneerlijk zijn vergelijkingen te trekken met de populairste programma's van de lan delijke omroepen, omdat de lokale omroep daarmee niet vergeleken kan worden. De doelstellingen zijn vol gens het rapport ook niet gericht op een groot publiek zonder meer. Vergelijking met de informatieve programma's van de landelijke om roep is al beter en zou ook gunstiger uitkomen. Anderzijds zijn vergelij kingen te maken met het aantal per sonen dat van de openbare leeszaal gebruik maakt, dat de toneeluitvoe ringen van het plaatselijk gezelschap bezoekt, dat op de publieke tribunes' zit bij de gemeenteraadsvergaderin gen. dat hearings bijwoont enz. In dat geval kan niet ontkend worden dat de lokale omroep erin slaagt naar verhouding veel mensen te bereiken. Raadsvergaderingen Als men ervan uitgaat dat het berei ken van de bevolking een eerste voor waarde is om door middel van lokale omroep iets op gang te krijgen, dan blijkt dat te verwezenlijken te zijn. De gemeenteraadsvergaderingen in Melick-Herkenbosch. die al lang hele maal worden uitgezonden, worden meer bekeken dan andere program ma's. Met uitzendingen over de plaat selijke politiek worden meer perso nen bereikt dan anders het geval was Ook op ander gebied worden groepen belangstellenden bereikt, zoals de peuterspeelzaal en het oudercomité in Goirle. Een programma voor groot publiek was het 5-mei-programma in Dronten. Er zijn aanwijzingen dat vrouwen en jeugdigen van twaalf tot negentien jaar over het algemeen meer kijken, maar de verschillen met andere be volkingsgroepen zijn niet noemensw aard. Wat leeftijd, geslacht, burgerlij ke staat, beroep, opleiding en woon- duur betreft, bereikt de lokale om roep een doorsnee van de bevolking. Bijlmermeer Tenslotte: de Bijlmermeer is op eigen verzoek en ook door het late begin en de geringe vergelijkbaarheid met de andere plaatsen buiten het onder zoek gehouden, evenals Deventer. De eigenlijke studie van de lokale expe rimenten op gebied van kabelomroep zal vier jaar duren. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Op 83-jarige leef tijd is te Epe overleden de schrijfster mevrouw D. A. Cramer-Schaap. die vooral bekendheid heeft gekregen door haar beek „Bijbelse verhalen voor jonge kinderen." Mevrouw Cramer-Schaap was vele jaren redactrice van de tijdschriften „Zonneschijn" en „Kiekeboe". Daar naast schreef zij vele boeken voor jeugdige lezers van verschillende leeftijd, waarvan de bekendste zijn: „Aan den Dijk" „H.B.S. in tenten" „De Wigwam in de Stad". „Achter de Windschermen (over Bosjesman nen)" en „Niki van Circus Cesarini". In het bijzonder werd haar naam bekend door haar boek „Bijbelse verhalen voor jonge kinderen", waar van zojuist de 16e druk verschenen is. dat de 8-10-Jarigen met de inhoud van de bijbel bekend maakt en dat o.m. in het Engels. Duits en Noors vertaald werd. Onwillekeurig is hier door de aandacht minder gevallen op de vele kinderversjes (in diverse periodieken verschenen) die een ei gen karakter bezaten: technisch goed zonder stoplappen en quasi- kinderlijkheden, maar steeds met een snaakse, op kinderbegrip inge stelde humor. Horizontaal: 1. kleine inham. 5. voor lichting. 7. zalfspaan. 9. hinderen. 10. brandkraan (afk.). 12. huisdier, 13. buitenmuur. 14. Europeaan. 15. keu rig. 16. rondhout. 17 titulo pleno (afk). 18. doortochtgeld, 19. baan voor balspel. 20. kant van een stroom, 21. godin van de tweedracht. 22. namelijk (afk 23. kruiderij. 25. huishouden. 27. hemellichaam. 28. naaktkieuwige slak. Verticaal: 1. volksnaam van de kauw. 2. organische verbinding. 3 heldendicht. 4. voertuig. 5. soort ap pel. 6. reeds. 8. platte steen. 9. lenig. 10. draagbaar. 11. jongensnaam, 12. tijgerslang. 15 soort schaatsen. 18. sein. 19. plaats in Duitsland, 21. dus (Lat.). 24. wiel. 25. familielid. 26. rund. Oplossing vorige puzzel. Hor 1 mare. 5. Eris. 9. bariton. 11 arena. 13. smeer. 15. roek. 17. ergo. 18. nel. 19. lanital. 21. paren. 22. overste. 24. mik, 26. dole. 27. Rita. 28. Elisa. 30 leren. 31. termiet. 32. rest. 33. stee. Vert.: 2. abeel, 3. rank. 4. era. 5. ets. 6 Romein. 7. inert. 8 karn. 10. grol, 12 roemvol, 14. egalité. 16 Marta, 19. las. 20. nee. 21. preses. 22. Oder, 23 elite. 24. mirte. 25 kans. 27. reet, 29 art, 30. lis. 131. „Nou moet je eens goed luiste ren. meneer de smid! Fijne meneer J. J. F. Verholen bulkte adjydant van Gniepeghem. „Wij van de Geheime Dienst, afdeling G D.. het tweede bureau, weten precies wat we doen! Soms stellen we ons een beetje aan. maar dat is alleen om de tegenpartij uit zijn tent te lokken." viel de gene raal Kneepsma toe Troellala hem bij. „En die tegenpartij ben jij. Ver holen!" „Juist! Die tegenpartij, ben jij!" riep adjudant van Gniepeg hem." We hebben je. mannetje! Be ken maar gauw!" Smidje Verholen werd krijtwit van woede toen hij daar zo onverwachts door de G.D.- mannen beschuldigd werd. „Zijn jul lie nou helemaal van de kippen suf- gepikt! riep hij. „Wat denken jullie wel. hé! Maak dat je wegkomt en vlug ook! Verdwijn! Ruk uit!!" „Ma maar we moeten de ge luidsband in beslag nemen!" stamel de de generaal. „Jullie nemen niks in beslag! brulde de smid. „Die band is van brigadier Piet! Die was zelf bij de politie en die zal het dus wel het beste weten! En als je nou niet bin nen de drie tellen opgehoepeld bent. dan help ik je een handje!" „Dat zal wel een voetje worden. Kneep." mompolde adjudant van Gniepeg hem. „Kom mee asjeblieft! Direct wordt het menens en dan verliezen we het. want een smid is sterker in zijn armen dan een generaal!" We kunnen dus nog juist de smadelijke aftocht van de G.D.-mannen waar nemen en we zijn werkelijk de eni gen niet. Een nauwkeurige beschou wing van de situatie leert ons name lijk. dat veldwachter Eelco Eelkema alles door een venster waargenomen had... PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN wil, j/j mijn kroon m6en6m6n naar de sfao om hem te laten repa reren? er is een robijn vanaf.,. Ydan sa ik viever met de trein en neem pingo mee. stel je voor dat eo'n dure kroon gestolen wordt.., FERDINAND 211 Boven hun bedden in hun slaapka mer hangt een spreuk van Frederik de Grote: „Es ist nicht nötig daO ich lebe. wohl aber, dafl ich meine Pflicht tue und für das Vaterland kampfe um es zu retten, wenn es nocli zu retten ist." De broers en zusters zijn dikwijls verbaasd, dat Clemens in Evchens vaarwater zo gedwee meeloopt, maar tegelijk be dacht is. om haar driftbuien op het goede ogenblik met grote handig heid te ontgaan. Met haar man heeft Eva nog nimmer een scène kunnen hebben. Misschien dat hij daarom alleen reeds een onmisbaar rustpunt en steunpunt voor haar woelige geest is. Het vermogen om met Evchen te kunnen omspringen, com penseert enigermate Clemens' on verklaarbare laksheid, die met de jaren gestold is tot een haast dikbloedige luiheid. Ze drukt zijn wezen als stookolie op de vleugels van een strandmeeuw. Dolly her haalt dikwijls tegen Sam, dat ze op stuk van zaken meelij met Clemens heeft. Maar Sam gelooft, dat Cle mens toch niet doodongelukkig is, misschien heeft hij een klein, en wat vreemdsoortig gezinsgeluk. Ondanks haar huisgezin vindt Evchen nog tijd voor allerlei sociale werkzaamheden. Als voorzitster van de vereniging voor de sociale belan gen van Duitse dienstboden in Ne derland rijdt ze met haar twoseater Opel door Den Haag. de omstreken en soms naar de uithoeken van het land. Sedert in Duitsland de inflatie heerst, is er namelijk een vloedgolf van jonge Duitse vrouwen over Ne derland gespoeld. Mensen die in Duitsland ondanks hun loon armoe de hebben en die in Holland zijn door 1 lenriettc LT. de Beaufort gekomen om te werken plus te eten. De vereniging gaat wel niet uit van het Duitse gezantschap, maar ze wordt door de Duitse ambassade toch gesteund en geprotegeerd. Cle mens, die nog altijd en négligé spreekt, noemt haar kortweg de Duitse meidenclub. Het is voor Willem Hendrik een doorn in het vlees, dat zijn zoon Clemens werkeloos is en niet de minste aanstalten maakt om hierin verandering te brengen. Voor de va der is werken, bovenal het dragen van verantwoordelijkheid, de meest natuurlijke vorm van leven: zonder bezigheid kan Willem Hendrik zich geen werkelijk leven voorstellen. Dat zijn zoon in de middaghoogte van zijn leven. Clemens is nu tweeën dertig. renteniert, jaagt de vader het schaamrood op de kaken. Maar spreekt hij er met Clemens over. dan voelt hij, dat het nutteloos is. Cle mens haalt onveranderlijk zijn schouders op en antwoordt: „Waar om zou ik vader? Zonder mij gaat het immers ook?" Carel, Willem Hendriks tweede zoon. is in de diplomatieke dienst, hij trouwde de Russische Anouchka, een geboren prinses Troubetskaja. In het familieconcert van de Van Broeckhuyzens is ze wel de meest verrassende klank. „Men moet de dingen maar nemen, zoals ze zijn," heeft Thea, na de eerste ontmoeting met Anouchka diep zuchtend ge zegd. Het ding waar het nu om ging. is binnen de muren van het Huis Beukenloo waarlijk een buitenge woon verschijnsel. Anouchka is een romaneske schoonheid, Slavische ogen. groot van oneffen blauwe kleur. Op het goede moment slaan ze op. in de fractie van één ogenblik flikkeren ze met Bengaalse gloed, maar voor het grootste gedeelte dwalen ze weemoedig, alsof ze een eenzame steppe afzoeken. Clemens beweert, dat Anouchka als ze het er op wil aanleggen, van willekeurige mannen gewoonweg krijgsgevange nen kan maken, als zij ze in de net- ten van deze ogen vangt. Haar ge zicht is. zoals zovele Russische vrou wengezichten. ovaal, wat vlezig en bleek. Ze heeft het in de perfectie opgemaakt, ze zorgt er voor. dat ze de Russische nationale gelaatskleur nog accentueert. Het bleekmatte is altijd vermoeid, de ogen zwart om rand. Ze wil. dat haar hele uiterlijk de sfeer van de ontwortelde Rus sische emigrant typeert, de betreu renswaardige sterveling door het noodlot zo wreed geslagen, de voor altijd verdrevene uit het Paradijs. Hoe goed Anouchka het ook heeft en hoe onverdroten Carel haar tracht te verwennen, toch laat ze steeds voe len. dat ze in een lagere staat dan waartoe ze oorspronkelijk bestemd was. gevallen is. Wordt vervolgd. Burgemeester Tot burgemeester van Berkhout bij Hoorn is met in gang van 16 juni benoemd de heer J E Castenmiller. nu gemeentesecre taris van Uitgeest. De heer Casten miller is 53 jaar. rooms-katholiek en lid van de KVP Volkshuisvesting Tot hoofdinge nieur-directeur van de volkshuisves ting in de provincie Groningen is per 1 juli benoemd de heer W Wester, sedert 1945 bij de directie van de volkshuisvesting in deze provincie werkzaam. Hij volgt ir. J. D. Hilarius op. aan wie eervol ontslag verleend is. Ambassadeur Mr. H. C. G. Carsten volgt in Addis Abeba mr. E. O. van Suchtelen op als buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur. Mr. Carsten was ambassaderaad bij de permanente Nederlandse vertegen woordiging bij de NAVO in Brussel. Onderscheidingen Tot ridder in de orde van Oranje Nassau zijn be noemd de heer L. J. Koudijs te War menhuizen. administratief ambte naar. en de heer B. Herder te Lelys tad. hoofd van de financiële admini stratie van de rijksdienst voor de IJsselmeerpolders RADIO VANDAAG HILVERSUM I 1298 m rn FM-Kanalenl TROS 7 00 Nieuws 7 02 (S) Ontbijt-Soos lichte- en populaire klassieke muziek. (7 .10 Nieuws. 7 41-8 00 Aktua. 8.30 Nieuws. 8 26- 8 45 Gymnastiek voor de huisvrouw.» 10 00 (S) Van heinde en verre 10 30 Nieuws 10 33 (S) In d" kraam te pas streekprogramma 1145 (S) Cafe chantant liedjes en muziek uit de Goede Oude Tijd. 12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws 12 41 Aktua. 13 00 (S) Een mondje Frans. 13 30 (S) Sport na sport mu zikaal wensprogramma. 15.00 (S) Close up- hve-progrumma (15.30 Nieuws.) 16 30 Ge achte jubilaris: herdenkingsfeest ergens in BEMMEL De stoffelijke resten van vermoedelijk een Duitse militair zijn gevonden in een droge sloot bij de woonwijk Poeldik in Bemmel. Te gelijk werd een kist met granaten uit de tweede wereldoorlog gevonden. De explosievenopruimingsdienst heeft zich ontfermd over de grana ten. De oorlogsgravendienst houdt zich bezig met de mogelijke identifi catie van de stoffelijke resten ADVERTENTIE het gezonde vitaminesnoepje voor uw I dc Lage Landen OVERHEIDSVOORLICH TING 17 20 Terzake TROS 17 30 Nieuws 17 33 Aktua-M.iBa.-inc. 18 30 Nieuws. 18.41 De Blauwe Zaden, science-fictioivserie. 1A 00 (S) Muziektriptiek van zeven tot tien (19 00 Jazz Sir jazzy nightcap 20 00 Eight o'clock special muzikale ontdekkingsreis. 21 00 (S) Kruis en mol.) 22 00 (S) Alles moet v-eg. opruiming van liedjes, teksten enz 22 30 Nieuws 22.40 Aktua 23 00 (S> Couliv sen programma over kunst. 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM II 1402 m. en FM-Kanalenl. VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 In d<- Roode Cirkel nieuwspro gramma. <8 00-8.11 Nieuws.) 9.35 Waterstan- dén 9 40 Schoolradio 10 00 Radioweekblad 1100 Nieuws 11.03 Johan van Minnen Ombudsman 1115 Even bij" draaien nieu we lichte grammofoonplaten. 12.00 Noord- wijk Centraal rechtstreekse gesprekken 13.00 Nieuws 13 11 Dingen van de dag 13 25 Een middagje Stoomradio programma vol goede jeugdherinneringen. 16 00 Nieuws. 16 03 De dames vragen de heren, hoorspel. 17 00 (S) Orkest Malando RVU 17 35 We tenschap in beweging KRO 17 55 Medede lingen. SOS- en politieberichten 18O0 Nieuws. 18 11 Dingen van de dag P.P 18 20 BoerenPartij KRO 1830 (S)Tussen start n finish sport en muziek 19 30 (Sl Brassband magazine NOS 20 00 Nieuws 20 05 (S) Hol land Festival klassieke muziek 22.25 In Focus Johnny Kraaykamp(herh.) 23 00Met het oog op morgen aktualiteiten. Den Haag vandaal en Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55-24 00 Nieuws IIILVERSI M III 1445 m en FM-Kanalenl KRO 7 02 (S) Drie op je boterham muziek en informatie voor werkende hongeren e a belanghebbenden 9.03 (S) Pep op drie 12 03 <S) Drie tussen de middag om de KRO KiessehijX 14.03 (S) Popkontakt. met in het tweede uur een speciaal over George Harri son 16 03 (S) Hitmcester de Vincent van Engelenshow NOS 18 03 Vakaturebank 18 10 (S) NOS-maal 19 30 (S) Langs de lijn sport en muziek 23 02 (S) NOS-Jazz 0.02 (S) Take it easy 102 (S) Dal wordt weer HILVERSUM IV (FM-Kanalcn) NCRV 7 00 Nieuws. 7 02 Het levende woord. 7 08 (S) Te Deum laudamu? 7 30(S1 Preludium klassie ke muziek 9 00 Nieuws 9.02 (S) Klassieke muziek 9.20 Onder schooltijd. 9.30 Theolo gische etherleergang 10.00 (S) Orkestpalel klassieke muziek 12 00 (S) Pianowerkcn uit de Romantiek 12 30 (S) Zangersportret. Leo Slezak. tenor 13.00 (S) In de schaduw van de meester? 14 00 Nieuws 14 02 Hier en nu 15 00 (S) Vertolkers beluisterd, pianowerken van Chopin. 16 00 (S) In kleine bezetting kamermuziek van Arnold Schonberg. 16.30- 17.00 (S) Muziek van eigen tijd TV VANDAAG NEDERLAND H 18.45 (*)NOS: Ti-ta-tovenaar 18.55 I Journaal 19.05 )IKON: Jouw wereld, mijn wereld gezinsprogramma 19.30 IKON-KRO/RKK: Kenmerk 20.00 NOS: Journaal 20.37 Doe. tv-sene 22.30 Sfarsky 8 Hutch. poMwsene 2325-23.30 NOS: Journaal NEDERLAND I 15.00 TELE AC: Sociale verzekeringen-12 15.30 KRO: Wal heel oud. informatief programma 16.IS KRO: Spuit e«, kinderprogramma 17.00 KRO: Oe rode autobus 17.50-18.10 KRO: De avonturen van Konny en zijn vrienden. 18.15 TELEAC: Wetenschap in beweging- 20. 18.50 NOS: Verkeers(p)licM 18.55 NOS: Journaal 19.05 NOS: Van gewest tot gewest 19.10 P P Zendtijd van de Boerenpak» 20.00 NOS: P K.. Ouitse tv-sene 21.10 NOS: She's like a rainbow, korte Engelse film. 21.35 NOS: Journaal 21.50 NOS: Den Haag vandaag 22.05 NOS: Panoramiek: buitenlands nieuws en eigen land. 22.45-22.50 NOS: Journaal Simpkins „Hij vindt het veel fijner om voorin te zitten."

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4