KORT Meer woonruimte voor Haagse bejaarden in Zoetermeer noodzaak Uitbreiding van aantal provinciale fietspaden Voortreffelijke Poulenc bij Haags „Excelsior" Leidse sociale dienst: vriendelij ker aanzien" BEZORGERS (STERS) 13 miljoen voor nieuw gemeentehuis en woningbouw Kerken willen in Merenwijk bouwen Zuinig met energie in Delft Wethouder kritisch t.a.v. film over stadsvernieuwing Leiderdorp akkoord met Winkelhof Geen afvloeiings regeling bij meubelfabriek je Waterschappen geld lenen Politie zoekt getuigen Vragen over leenbijstand Nog geen minibus in Bezuidenhout OUDERE DAMES D00RKN00P JAPONNEN BIJVERDIENSTE OINSDAG 1 JUNI 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET H 6 Van een onzer verslaggevers DEN HAAO ZOETERMEER Zoetermeer zal. meer dan nu gebeurt, huisvesting moeten bieden aan bejaarden uit Den Haag. Al loopt Den Haag de komende Jaren een flink deel van de achterstand in, die er is op het gebied van bejaardenhuisvesting, Zoetermeerse „steun" zal onontbeerlijk zijn. Deze conclusie valt te trekken uit een rapport van Haagse en Zoetermeerse onderzoekers. ZIJ hebben de plannen voor nieuwbouw in Den Haag en Zoe termeer vooral bezien in relatie tot de huisvesting van bejaarden en het ver lies aan woningen, dat de stadsvern ieuwing in Den Haag zal opleveren. In de afgelopen Jaren 2ijn vooral „be trekkelijk Jonge" Hagenaars naar Zoetermeer getrokken. Volgens de onderzoekers dient het Zoetermeerse woningbestand er belangrijk aan bij te dragen, dat voor bejaarden uit Den Haag passende huisvesUng gevon den kan worden. Het is gebleken, dat de bereidheid van Haagse ouderen te verhulzen naar Zoetermeer groter wordt indien de kinderen daar al wo nen of van plan zijn naar deze ge meente te gaan. den. BIJ de vaststelling van dit cijfer is er van uitgegaan, dat de stadsvern ieuwing Den Haag op een verlies van 20.000 hulzen komt te staan. De hoge woningdichtheid (aantal huizen per hectare) in de oude Haagse wijken kan in de nieuwbouwgebleden im mers niet terugkomen. Zoetermeer zal vooral op het gebied van sociale woningbouw de helpende hand moe ten bieden. Wil de stadsvernieuwing in Den Haag goed Ingezet worden, dan moet de Haagse nieuwbouw vooral bestemd zijn voor directe doorstroming (d.wz. bewoners van stadsvernieuwingsgebieden gaan rechstreeks naar de nieuwe wijken, niet (eerst) naar bestaande stadswijken). Verlies Circa 24.000 Haagse woningzoeken den zullen tussen nu en het Jaar 2000 In hun stad geen woning kunnen vin- Van onze correspondent WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld een bedrag van dertien miljoen gul den uit te trekken voor in totaal drie projecten. Het overgrote deel. negen miljoen, is bestemd voor de bouw van een nieuw gemeentehuls. De rest ls bestemd voor een zestal groen voorzieningen In een nieuw op te zetten wijk in Waddinxveen. Vorig Jaar december keurde de gemeente raad het bestemmingsplan voor de nieuwe woonwijk „Zuldkadel" goed. De wijk komt tussen de Jan Dorrkenskade Oost en de Burge meester Trooststraat, twee woonge bieden waar in totaal minimaal 302 en maximaal 430 hulzen neergezet kunnen worden. LEIDEN Het college van kerkvoogden van de Leidse her vormde gemeente wil in de Meren wijk een nieuw kerkelijk centrum stichten. Dit gebouw zal mede wor den gebruikt door de gereformeerde kerk, de r.k.-kerk en de hervormde gemeente. Het college van kerkvoog den zal, om de plannen ten uitvoer te kunnen brengen, een perceel van 1.100 m2. In het centrum van de Merenwijk van de gemeente Lelden kopen. In feite betreft het een ruiltransactie. want de hervormde gemeente biedt 2.000 m2. in 1967 van Lelden gekochte grond aan de Brahmslaan aan B. en W. stellen dat niet alleen de herv. gemeente met deze ruil gebaat zal zijn. Het college is nl. van plan op de grond aan de Brahmslaan woningen te bouwen. Van een onzer verslaggevers DELFT Reeds nu kan een aantal maatregelen worden ge nomen. waardoor op energie wordt bespaard. Dit concludeert de door de gemeente Delft Inge stelde werkgroep energiebespa ring In een voorlopig verslag naar aanleiding van het door de Delftse CDA uitgebrachte rap port „Zuinig met energie". Deze nota was enerzijds gericht op energiebesparing, anderzijds op lastenverlichting van de ge meente, met name op het gebied van de openbare verlichting. De werkgroep hoopt voor 1 Januari a.s. haar eindrapport te kunnen uitbrengen. Een maatregel die reeds kan worden genomen brengt op Jaar basis ca. 72.000 op: de periodie ke verwisseling van lampen van 4.000 op 6.000 branduren bren gen. Door de overschakeling van de openbare verlichting op nachtverlichting kan ook een flinke besparing worden bereikt. Na ongeveer zeven jaar zullen de kosten 760.000) van deze wijziging door de baten overtrof fen wofden. De politie moet nog een advies uitbrengen of het mo gelijk is het tijdstip van doven van de verlichting zonder geva ren voor de veiligheid te ver vroegen. Wanneer de energieprijzen blij ven stijgen zal de wijziging van de lampen in de lichtmasten ook tot een financieel voordeel lei den. De werkgroep noemt ver der als bezuinigingsmaatregel de verwarming van het buiten bad van 't Korft „kritisch te be zien". Tenslotte zouden grote energieafnemers (TH en wo ningbouwverenigingen) op be zuinigingen moeten worden ge wezen. De portiekverlichting zou in dit verband een discussie punt kunnen zijn. Van een on2er verslaggeefsters ROTTERDAM - De stadsvernieu- wlngsfilm „'t Is gewoon niet mooi meer", die ln opdracht van de Dienst van Stadsontwikkeling van de ge meente Rotterdam vervaardigd is door de cineasten Hans de Ridder en Dick RIJneke kan volgens wethouder Van der Ploeg (stadsvernieuwing) niet worden beschouwd als een „ak- tleve discussiefilm voor de stadsvern ieuwing". Volgens de heer Van der Ploeg is de film artistiek gezien welis waar een boeiende prestatie, maar spreekt er niet „die boodschap uit die de stadsvernieuwing kan stimule ren". De wethouder is in dit verband met name gevallen over „enkele on waarheden en eenzijdige voorstellin gen in de film". De film. die 68.000 heeft gekost en waaraan bijna twee Jaar is gewerkt, zal ook niet naar de verschillende (stadsvemleuwings) wijken gaan om een discussie los te maken onder de bewoners. Wel ls de film gericht aan de afdeling voorlich ting van de Dienst van Stadsontwik keling. Haagseveer 35. kamer 350, tel. 172230. De film zal van 14 tot en met 25 Juni te zien zijn ln het Hulp- en Informatiecentrum ln het postkan toor aan de Coolslngel, tijdens de lunchpauzes. In Kaagdorp wordt dit 65 meter lange jacht gebouwd, bestemd voor koning Chaled van Saoedi-Arabië. Het jacht dat twee motoren heeft van elk 3750 pk krijgt een helidek, een zwembad, een sauna, en video in elke hut. De bemanning bestaat uit 26 koppen, terwijl er ruimte is voor 24 passagiers. De bouw zal ongeveer twee jaar duren. LEIDERDORP De gemeen teraad van Leiderdorp heeft gisteravond het bestemmings plan Winkelhof goedgekeurd. Het vaststellen van het bestem mingsplan, dat voorziet in een win kelcentrum. woningen, een aantal gemeentelijke voorzieningen en sportaccommodatie kwam. nadat er een compromis werd bereikt met een aantal bezwaarmakers tegen het plan. Zoals gemeld maakten mid denstanders uitzowei Leiderdorp als de regio bezwaar tegen het grote winkelcentrum. Nu het plan op enke le punten gewijzigd is (onder andere een kleiner warenhuis) zal een deel van de middenstanders niet met hun bezwaren naar gedeputeerde staten doorgaan, zo zeggen zij toe. Het ziet er echter wel naar uit dat de gemeen te Lelden aan de bezwaren blijft vasthouden. „Maar wanneer Leiden alleen voor gedeputeerde staten komt maakt ze daar weinig kans", veronderstelde wethouder .J. Reuge- brink (middenstandszaken). De wet houder zei dan ook „de vlag al uit te zullen hangen". Binnen de Leiderdorpsraad waren er nog wat moeilijkheden rond de sportaccommodatie in Winkelhof. De fracties wilden graag wat meer duidelijkheid over de „redelijke prijs" waarover het college spreekt wanneer het het heeft over het huren van de sportaccommodatie van de projectontwikkelaar. Volgens het college is die huurprijs niet redelijk wanneer Leiderdorp goedkoper te recht kan ln een andere (eventueel te realiseren) sporthal. De heer J. Gor dijn (D'66-PPR) had het moeilijk met het grote aantal parkeerplaat sen bij het winkelcentrum. HIJ wees erop dat het wellicht beter was ge weest om de verbindingen van het openbaar vervoer te verbeteren. Op dit punt kreeg hij echter geen enkel ander raadslid achter zich. Van een onzer verslaggevers LEKKERKERK - Het meubelbe drijf van P. v.d. Velden en Zn in Lekkerkerk sluit op 1 augustus zijn poorten. Aan het zeven man tellend personeel is inmiddels ontslag aan gezegd. Volgens de Hout- en Bouw bond CNV weigert de directie van het bedrijf financieel openheid van zaken te geven, waardoor er op dit moment geen sprake van een af vloeiingsregeling kan zijn. Onder het ontslagen personeel is een meubel maker met een dienstverband van veertig jaar. Wel nam de raad een PvdA-motie aan waarin gesteld werd dat in het nu af te sluiten contract met de projectontwikkelaar moet worden opgenomen dat de grond die be stemd is voor de bouw van een nieuw gemeentehuls voor een symbolisch bedrag wordt overgedragen aan de gemeente. Een ander punt dat het college in ieder geval in het contract wil opgenomen zien is. dat b en w een beslissende stem hebben ln het aan wijzen van de winkeliers die zich in het winkelcentrum willen vestigen. Leiderdorpse middenstanders zullen dan voorrang krijgen. AMSTERDAM Er wordt met Pinksteren grote drukte op de wegen verwacht. Dat verwachten politie en ANWB. Vrijdag wordt waarschijnlijk (mede afhankelijk van het weer) een drukke dag met een vroege spits, en drukte die tot in de late avond kan doorlopen. Wegwerkzaamheden op doorgaande wegen zal men zo vroeg tijdig mogelijk beëindigen, zodat het verkeer relatief hiervan weinig hin der ondervindt. Zaterdag wordt een grote verkeers stroom verwacht vanuit de randstad. Men rekent er ook op dat veel buiten landers op die dag de kust zullen opzoeken. Voor recreatie en woon-werkverkeer Van een onzer verslaggevers DEN HAAO Geheel passend in het onlangs door Gedeputeerde moeten veel Staten uitgebrachte provinciaal fietspadenplan zal het aantal fiets(bromfiets)paden flink worden uitgebreid. Het college stelt provinciale staten voor tot de aanleg van een zevental paden te besluiten. In het voorstel staan de fietspaden tussen Alphen aan den Rijn en Ter Aar en tussen Alphen aan den Rijn en Boskoop (langs de Gouwe) vermeld. Dit laatste pad zal een schakel vormen ln de route voor recreatieve rondritten vanuit Alphen en Boskoop en zal tevens kunnen dienen voor woon- werk- en woon-schoolverkeer. Het pad tussen Alphen en Ter Aar heeft ook een recreatieve functie (Langeraarse Plassen). Tegen de aan leg zijn geen bezwaarschriften Inge- het gemeentelijk sportpark. Voorts komen er fietspaden in Wasse naar. Bergschenhoek en Leidschen- dam. In de eerste gemeente hebben GS de suggestie van o.a. de werkgroep milieubeheer van de rijks universiteit in Lelden en de Ver- keerswerkgroep Valkenburg overge nomen tot aanleg van een fietspad op het oude trambaantracé tussen Was senaar en Lelden. Het pad in Bergschenhoek moet het recreatiege bied De Rottermeren vanuit die ge meente gemakkelijker toegankelijk maken. Het pad ln Leldschendam maakt deel uit van de aanleg van een klein recreatieproject nabij Rokke- dlend. Voorts zal een fietspad worden veen. Het traject loopt van de z.g. aangelegd tussen Naaldwijk en Wes- terlee. Het pad zal via de oude tram baan door het gemeentelijk sportpark De Hoge Bomen naar de Burgemeester Elsenweg (rijksweg 20) lopen. Volgens GS dient het pad ln belangrijke mate ter ontsluiting van „Put van Reef" langs het Hof- plelnspoorlijn naar de Polderweg. Daarbij wordt de Veenweg „ge kruist". Tenslotte stellen GS voor een fietspad tussen Goedereede en Goedereede-Haven (Goeree- Overflakkee) aan te leggen. DEN HAAG De behoefte aan fi nancieringsmiddelen bij de wa terschappen in Nederland blijft groot. Evenals in 1975 verwacht de directie van de Nederlandsche Wa- terschapsbank dit Jaar aan leningen rond 900 min. te moeten opnemen, waarvan reeds ongeveer 350 min is gedekt. De taken waarvoor de bank en de ruim 800 waterschappen in ons land zich zien gesteld nemen nog steeds in omvang toe. De directies van de wa terschappen zijn dan ook zeer ver toornd over de lage subsidie die zij van regeringszijde krijgen 24 min ln totaal per jaar). De toenemende financieringsbehoef ten van de waterschappen komt tot uitdrukking in de groei van de activi teiten van de Nederlandsche Wa- terschapsbank die het balanstotaal met 50 pet zag toenemen van 2 tot 3 miljard. Aaan langlopende lenin gen werd 971.6 min verstrekt waar tegenover 76.4 min werd terug ontvangen. door F. Delboy DEN HAAG Dankzij dirigent Jaap Hillen en de volle vocale medewerking van zijn koorleden zit het Haagse Excelsior weer flink in de lift. Daarvan getuigde dit weekeinde in de uitstekend bezette Grote Kerk de verantwoorde durf om Mozarts Mis in c en het Gloria van Poulenc uit te voeren. Oeen directe pubiiektrekkers. maar Excelsior bracht Poulencs blijheid gulhartig en als een klinkend voor proefje van de eeuwigheid op de luis teraars over. Een soort 18e-eeuwse cantate, uiterst zingbaar en voor de solosopraan ln de persoon van de perfect zingende Margot Mansfeld te vens bijzonder dankbaar. Hillen rea geerde met zijn ensemble, waaronder het parate OewesteUJk Orkest, tref zeker op zowel de los ln het vel ste kende harmoniek als de verstilde canUlenen. Zijn Instelling voor Mo zarts gebrulksmuzlek viel eveneens te loven, al bleef deze aanpak, die we nog Weenser hadden kunnen wensen, een goed klinkend compromis Men slaagde er ln de akoestiek van de Orote Kerk de baas te blijven, waardoor ln Juiste tempi een goed gefraseerde koor klank kon worden opgebouwd. Gaaf en vooral rond ge zongen. BIJ Mozart spelen echter ook de solisten een grote rol en hier ging het mis. Niet omdat Margot Mansfeld die men een andere partituuruitga- ve ln handen gegeven dan haar mede- solisten Marianne Kweksilber, Hein Meens en Hans Zomer individu eel niet goed voorbereid zouden zijn, maar omdat deze stemmen technisch en stilistisch te weinig bij elkaar pas ten om ensemblezang te kunnen ver wezenlijken. Marianne Kweksilber domineerde veel te sterk. Ze zong de anderen „onder de tafel", waarvan overigens de sonore bas van Hans Zomer zich weinig aantrok. Hein Meens bleef te noraal te bescheiden en Margot Mansfeld zat gevangen ln haarpartl- turale onzekerheid. Een volgende maal vast en zeker een betere Mozart, want Excelsior heeft er de middelen voor. Jong Federatie Band CJV naar West-Duitsland DEN HAAG In navolging van de Federatieband CJV zal nu ook de Jong Federatieband CJV een internationale toer- nee gaan maken Op uitnodi ging van het Deutschen Lalensplelverbandes en de ..Musikfreunde J966 e.V." zal de band. vergezeld door de ma- Jorettenshowgroep met Pinksteren optreden in Dorsheim bij Blngen. De Jong Federatieband CJV vertrekt aanstaande vrijdagochtend om 8 uur met twee bussen naar West-Duitsland vanaf de ds. D. J. Karresschool aan de Naar- derstraat. Tijdens het verblijf zullen de ca. 100 Hagenaars enkele musea en een ruïne be- zocken.alsmede een boottocht van Blngen naar Sankt Ooar maken. Dinsdagavond 8 juni keren de leden, die vergezeld worden door supporters in Den Haag terug. De aankomsttijd is gesteld op half acht. Het slotdiner is in het Brabantse plaatsje Wagenberg. ROTTERDAM In de nacht van zaterdag op zondag werd de 18-Jarige automonteur L.P. van T. uit Rotter dam aangehouden. De man had sa men met nog drie onbekend geble ven vrienden een 38-Jarige man met stokken mishandeld en beroofd. De buit bedroeg een pakje shag en een aansteker. Het slachtoffer werd niet ernstig ge wond. Het feit was gepleegd op een grasland bij de Kralingse Plaslaan. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachten deze feiten eerder ge pleegd hebben in de omgeving van de Kralingse Piaslaan en in het Park. Er werd echter geen aangifte gedaan. Bezoekers van deze plaatsen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de recherche van het bureau Noord, telefoon 143144 toes tel 4043. LEIDEN De Leidse raadsleden Van de Zande en Van Oosten (PPR/PSP/D'66) hebben B. en W. ge vraagd of zij van plan zijn leenbij stand te verlenen aan aanvragers die over een illegale standplaats be schikken. Met deze bijstand zullen deze woonwagenbewoners een wa gen kunnen kopen. De vragen van de raadsleden zijn gebaseerd op het feit dat Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland het beroep van de heer Bos. die om leenbijstand had gevraagd, gegrond heeft verklaard. GS zijn van mening dat de leenbijstand ver strekt dient te worden zonder deze afhankelijk te stellen van het be schikken over een legale standplaats. DEN HAAG Eind deze week zal op HTM-liJn 35 de aangekondigde mini bus van Station Den Haag Centraal naar Bezuidenhout-West en omge keerd gaan rijden. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat de minibus gisteren op dit traject zou gaan tij den. De bus. die 15 zit- en 10 staanplaatsen heeft bevindt zich reeds in de HTM-garage aan de Via- ductweg. Volgens de HTM moeten nog enkele zaken, zoals een betaalta- fel worden ingebouwd. Totdat de mi nibus wordt ingezet rijden op lijn 35 gewone stadsbussen. Op het traject zal men in- en uit-kunnen stappen, wanneer men dit te kennen geeft. Daarbuiten zijn er enkele vaste hal teplaatsen. Lijn 35 rijdt elk half uur van 9-16 uur en van 18-23 uur, op zaterdag van 6.30-22.30 uur. 's Zon dags rijdt de bus niet. LEIDEN Voor de verbouwing van het pand van de Leidse gemeentelijke sociale dienst aan de Steenschuur is een krediet van 183.000 nodig. B en W stellen de raad voor dit krediet te verlenen. De verbouwing komt er op neer dat het ontvangstgedeelte voor het publiek „een vriendelijker aanzien" krijgt. Volgens het college zal dit bijdragen tot een „rustiger afhandeling". Er komt ook een gescheiden in- en uitgang. Voorts zal de voor de g.s.d.-ambtenaren beschikbare werkruimte worden vergroot en efficiënter worden ingedeeld. Het voor het personeel bestemde gedeelte van het gebouw zal voor het publiek ontoegankelijk worden. De verbouwing is het uitvloeisel van de ernstige klachten over het werkklimaat en de overbelasting, welke herhaaldelijk door de ambtenaren aan het adres van B en W zijn geuit. Eerder werd het aantal personeelsleden door de drastische toename van de werkzaamheden al uitge breid. Uw speciaalzaak JAPONNEN DEUX PIÈCES MANTELS OVERGOOIERS ROKKEN-BLOUSES en onze specialiteit: in extra heupmaten 41 i/m 51 ook In gedekte kleuren OEN HAAG LAAN VAN MEERDERVOORT 555 TEL: 39 13 22 Ochtendblad ROUW zoekt voor de vakantieperio de tijdelijke Aanmelden schriftelijk of telefonisch met vermelding van naam. adres, woonplaats, telefoon en de perio de waarin men beschikbaar is bij TROUW/KWARTET B.V. PARKSTRAAT 22. OEN HAAG telefoonnr. 070-469445 Gastheren Het Technisch Tentoonstellings- centrum van de Delftse TH heeft gastheren nodig. De belangstel ling voor het TTC ls de laatste tijd sterk toegenomen. De begeleiding van het publiek vraagt steeds meer mankracht en volgens direc teur Ir. J. H. Makkink zou dit voor gepensioneerden, die enige inte resse hebben in de techniek, een welkome tijdsbesteding zijn. Er wordt enige vergoeding gegeven voor dit werk. Belangstellenden kunnen inlichtingen inwinnen bij het TTC aan de Kanaalweg 4 in Delft (dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur). Telefonisch kan men contact opnemen met de he ren Van Alderwerelt (toestel 3038) en Makkink (toestel 143). Belden zijn bereikbaar via het TH- nummer 133.222. Tot eind augus tus ls er ln het TTC een ten* toonstelling modellenbouw. Er zijn onder meer diverse modellen te zien van schepen, stoommachi nes en treinen. Politiek In het CDA-PoUtlek Café in Den Haag (Café Emma aan het Regen- tesseplein) is morgenavond als spreker aanwezig dr A. Veerman. AR-Tweede Kamerlid, oud-AR- voorzltter en voormalig staatsse cretaris van onderwijs. Aanvang 8 uur. Dit is het derde „politiek CDA-café" in Den Haag. Met de aanwezigheid van dr Veerman zul len alle drie de CDA-partijen in het café hebben opgetreden. KVP/Tweede Kamerfractievoor zitter Andriessen beet ruim twee maanden geleden het spits af. Met het Tweede Kamerlid Tolman volgde de CHU eind april. Na een zomerpauze zal het Café weer ver der gaan op woensdag 25 au gustus. Expositie De activiteiten van dezer dagen 80 Jaar geworden componist en pu blicist Marius Monnikendam zijn het onderwerp van een ten toonstelling, die van 5 juni tot en met 29 augustus gehouden wordt in de muziekafdeling van het Haags Gemeentemuseum. Het is een tentoonstelling in de serie „Grepen uit de Muziekbiblio theek". Monnikendam studeerde aan het conservatorium in Amsterdam orgel en compositie. Zijn eigenlijke vorming als com ponist ontving hij in 1924-1925 in Parijs aan de Schola Cantorum van Vincent d'Indy en bij Louis Aubert. De monumentale koor werken van Monnikendam zijn niet alleen in ons land veelvuldig uitgevoerd, maar ook in Frank rijk, Duitsland en de Verenigde Staten. Als publicist heeft Marius Monnikendam onder meer in ons land het werk gepropageerd van Honneger en Tounemire. De ten toonstelling besteedt aan de hand van handschriften, brieven en an dere documenten en met portret ten aandacht aan de aspecten van Monnikendams werk. Baluta Het Internationaal Folkloristisch Dansensemble BALUTA is win naar geworden van de vierde Posthoorn Talentenjacht. De groep werd gekozen uit 150 deel nemers. Afgelopen zaterdag heeft de directeur van de Posthoorn, de heer V. d Akker, dit bekend ge maakt in het Circus-theater in Schevenlngen. De groep bracht, gestoken in Russische authentie ke kostuums, de Oude Suite ten tonele. Baluta zal vrijdag 11 en zaterdag 12 Juni a.s. opnieuw te zien zijn ln het Congresgebouw, waar zij een avondvullend pro gramma verzorgt. Kaarten zijn aan de kassa verkrijgbaar. Tentoonstelling Werk van de Indonesische schil der Popo Iskandar is vanaf van daag f m 12 Juni ln de winkelgale rij Pasadenha (tussen Groen markt en Venestraat) te zien op een tentoonstelling, die uitgaat van het Museum voor het Onder wijs en het ministerie van CRM. Het gaat om 40 schilderijen, goua ches en aquarellen, die Popo Is kandar tijdens zijn recente ver blijf ln ons land heeft vervaardigd. Iskandar. geboren in 1927. is lid van de Akademie van Djakarta. Onderscheiding Ter gelegenheid van zijn veertig- Jarig Jubileum in overheidsdienst is aan de heer N. Scheepbouwer de eremedaille ln goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. De Jubilaris is chef van de afdeling uitvoering en onder houd van de dienst gemeentewer ken en het gemeentelijk relni- gingsbedrijf in Rijswijk. De me daille werd gistermiddag uitge reikt door burgemeester Gros heide. Milieuwoningen B. en W. van Lelden stellen de raad voor een stuk grond in de Leidse Merenwijk te verkopen aan de Stichting Milieuwoningen. Op deze grond wil de Stichting 10 z.g- „milieuwoningen" neerzetten. Met de bouw van deze woningen wil de stichting het woonmilleu verbete ren door onder andere gebruik van zonne-, wind-, biologische en an dere energie. Tevens wil de stich ting proberen het milieubewust eigen woonbezlt, zonder winstoog merk. te bevorderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6