Poging om kabinet beentje te lichten maakt weinig kans R 11 V dichtbij Kamervragen over bouw van premie-huurwoningen Zuidafrikaanse order beheerst Kamerwerk (nog) Schade na concerten van Stones beperkt Meer instellingen mogen aankopen bü Rijksinkoopbureau Man steekt zijn vrouw met mes WD'er wil opheldering je bent niet zomaar kampioen haringboom nakomelingen decoratie wateraffiche over de balk het weer weerrapporten DINSDAG 1 JUNI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTETS Van onze parlementsredactie DEN HAAG De activiteiten van de Tweede Kamer zullen ook deze week beheerst worden door de verwikkelingen rond de Zuidafrikaanse nucleaire order. De WD-leider Wiegel zal fors uitpakken over het gebrek aan besluitvaardigheid in het kabinet dat voor hem onomstotelijk tot het verlies van de order voor het Nederlandse bedrijfsleven heeft geleid. Het zal het kabinet moeilijk vallen de aanval geheel af te slaan, het gevoerde beleid is op zijn zachtst gezegd weinig gelukkig geweest. Het is echter zeer onwaarschijnlijk lat Wiegel ook zal slagen in zijn ipzet, de ploeg-Den Uyl nu beentje te ichten. Hij heeft daarvoor de steun an KVP en ARP nodig en die zal em naar verwachting niet worden sgeven. Natuurlijk: ook KVP en „RP zijn weinig gelukkig met de ang van zaken, maar zij vragen zich vel af welk belang ermee gediend tan zijn het kabinet hiervoor naar ttuis te sturen. Daarmee krijgt Rijn Schelde Verolme de order niet terug, en niemand, zo wordt in politiek Den Haag gezegd, gaat een crisis „ma ken" over een zaak die al verloren is. jNog onzeker is wanneer het debat precies gehouden zal worden. De da tum zal mede afhangen van de vraag of de Kamer eerst nog aanvullende informatie van de regering wenst. KVP en ARP hebben zich er al voor uitgesproken dat debat pas te begin nen als die informatie binnen is. Ook de problemen rond de abor tuskliniek in Heemstede blijven poli tiek Den Haag bezighouden. Woensdag wordt de uitspraak van de rechter verwacht over de sluiting van de kliniek. Van de verdere ontwikke lingen zal afhangen of de Kamer zelf op dat punt nog actief zal worden. Verkeer en vervoer De Tweede Kamer bespreekt de ko mende dagen voorts de vraag wat er in de toekomst met het verkeer en vervoer in Nederland moet gebeuren. Eén hele stapel nota's en voorstellen die minister Westerterp en staatsse cretaris Van Huiten over dit onder werp de afgelopen tijd hebben inge diend, komt daarbij aan de orde. Minister Westerterp heeft iedere Nederlandse verkeersdeelnemer heeft dat aan den lijve ondervonden de laatste jaren nogal wat maatre gelen doorgevoerd, deels ter beveili- jging van de verkeersdeelnemers, deels om de onaangename kanten 'van met name het autoverkeer terug te dringen. Zo stelde hij het gebruik van de bromfietshelm verplicht, als- wk van de veiligheidsgordel in de auto. Hij voerde de honderd kilome ter-grens in, en pas nog haalde een voorstel van hem het in de minister raad om in speciale woonstraten woonerven de rol van de auto geheel ondergeschikt te maken aan die van de voetganger. Al deze en andere maatregelen pas sen in een totaal-visie op het Neder landse verkeer, een totaal-visie die op het ministerie van Verkeer en Wa terstaat is vastgelegd in een aantal nota's, handelend over het personen vervoer tot 1980, over de verkeersvei- Minister Westerterp ligheid, over het parkeren, en over het goederenvervoer. Spoorwegen Behalve dat ligt er al sinds 1971 een wetsontwerp ter regeling van de fi nanciële positie van de Nederlandse Spoorwegen, die sinds 1968 een mil jardentekort op de exploitatie heeft. Door allerlei oorzaken is dat wets ontwerp nog steeds niet in de Staten Generaal aangenomen en de voorbe reidingstijd van vijf jaar is gevuld met een schriftelijke gedachtenwis- seling tussen parlement en regering, die ook een bijdrage heeft geleverd aan de toekomstvisie op het verkeer, die nu op de tafels van de Kamerle den ligt. Verwacht wordt overigens, dat de Kamerleden de komende dagen wei nig essentieels meer aan de nota's hebben toe te voegen. Er ligt een aantal moties op tafel, maar die zijn niet bijzonder verstrekkend. Beheersing De nota meerjarenplanning perso nenvervoer tot 1980 spreekt zich uit voor een beheersing van het verkeer, in plaats van het tot nu toe gebruike lijke aanpassen van de voorzienin gen (zoals wegen en parkeerplaat sen) aan de behoefte. Dat beheerste verkeer moet volgens minister Wes terterp zo worden uitgewerkt dat niet het autobezit wordt beperkt, maar wel het autogebruik. Dat wil hij bereiken door het opleggen van fysieke beperkingen aan het auto verkeer, door wegprofielen aan te passen, door scherpe parkeermaat- regelen en cóntrole en door een krachtige bevordering van het open baar vervoer. Wat dat laatste betreft doemen de problemen overigens al gisteren verstuurd antwoord op schriftelijke vragen van twee PvdA- Kamerleden over hetzelfde onder werp met geen woord over zyn plan nen. Daarin zegt hy alleen maar naar alle hem ten dienste staande midde len te zullen grijpen om het tot uit voering brengen van wo ningbouwplannen te bevorderen. De heer De Beer noemt dit antwoord van de minister „uiterst vaag". Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG Het Zuiderpark in Den Haag heeft de twee optredens van The Rolling Sto nes glansrijk doorstaan. Hoewel de schade nog niet volledig opge nomen is, kon gistermorgen al worden vastgesteld dat alleen het hek rond het veld op sommi ge plaatsen was verbogen. De paden rond het veld hebben ook enige schade opgelopen, maar dit is meer te wijten aan de te zware vrachtwagens, die de ap paratuur, de drank en etenswa ren aanvoerden. Het veld dat gisteren nog groten deels verborgen lag onder een laag bierflesjes en andere rom mel, die de ruim 55.000 bezoe kers dit weekeinde hebben ach tergelaten, is volgens een woordvoerder van de gemeente, nog goed te herstellen. „Er zijn geen grote kuilen ontstaan en het grasveld heeft nog twee maanden de tijd om te herstel len", aldus de woordvoerder. De politie heeft het dit weekein de echter wel druk gehad. In totaal zijn er 49 mensen gearres teerd, onder wie een aantal „Heli's Angels", die slaags raak ten met de andere concertgan gers. Zondag werden dertien mensen aangehouden wegens handel in verdovende middelen, voornamelijk hasj. Op het Velu- weplein, vlak buiten het Zuider park zijn zondagavond twee mo torfietsen in brand gestoken door onbekenden. op: de minister moest twee weken geleden meedelen dat er de komende jaren niet meer geld voor het open baar vervoer kan worden uitge trokken. Over de aard van de fysieke beper kingen die het verkeer moet onder gaan spreekt de nota zich slechts in algemeenheden uit. De voornaamste taak voor de uitwerking daarvan hebben de gemeentebesturen, en vooral die van de grotere gemeenten, omdat daar de verkeersnood het hoogst is. Consequenties Doordat de Tweede Kamer zich slechts over de hoofdlijnen dient uit te spreken zal daar naar verwachting weinig politieke strijd plaatsvinden. Dat bleek ook in twee openbare com missievergaderingen over dit onder werp, waar men het in hoofdlijnen met elkaar en met de minister eens was. De echte politieke strijd over de aard van de fysieke beperkingen ont brandt straks of is deels al ont brand in de gemeentebesturen, waar men in de vorm van straat- afsluitingen en dergelijke echt de keiharde consequenties van de geko zen lijn onder ogen krijgt. Veiligheid De tweede nota van de minister han delt over de verkeersveiligheid, en stelt prioriteiten voor de ver- keersleefbtfarheid binnen de be bouwde kom (onder meer wooner ven), voor verkeersveilige fietspaden en fietsroutes, voor verkeerssignale- ring op drukke autosnelwegen en voor de actie „zien en gezien wor den" (onder meer de fietsreflector die binnenkort verplicht wordt). Op het gebied van de verkeersveilig heid is de laatste jaren al veel ge daan. Minister Westerterp laat prak tisch geen gelegenheid voorbijgaan om te wijzen op onder meer de brom fietshelm en de honderd-kilometer- grens. Het aantal verkeersdoden en gewonden loopt dan ook terug: in 1972 vielen er in Nederland 3264 do den. In 1974 was dat teruggelopen tot 2546 verkeersdoden. De nota over de toekomst van het goederenvervoer is van de hand van staatssecretaris Van Huiten. Naar aanleiding van die nota heeft het KVP-kamerlid Van Zeil een motie ingediend, gesteund door WD. ARP, CHU en SGP, waarin wordt gevraagd nog dit jaar te bekijken of Van Gend en. Loos van over- heidswegvervoer een gewone ver- voersondernemer als ieder ander kan worden. Grote gemeenten Tegelijk met de hele verkeers- materie bespreekt de Kamer ook de overeenstemming, die begin dit jaar werd bereikt tussen minister Wester terp en de negen grote gemeenten met een eigen openbaar vervoersbe drijf over de overname van de mil joenentekorten van die bedrijven door het rijk. Voor dit jaar heeft iedere gemeente een bepaald bedrag van het ministerie toegezegd gekre gen op basis van eerder ingediende begrotingen. De minister heeft de gemeenten laten weten dat ze dit jaar niet behoeven te rekenen op een grotere bijdrage ook al zou de exploi tatie nog nadeliger uitvallen dan de begroting. Dat betekent voor veel van de vervoersbedrijven dat ze rëel moeten gaan inperken in de loop van dit jaar, om binnen het door de mi nister toegestane tekort te blijven. Verwacht wordt dat deze kwestie de hoofdmoot van de discussie hierover zal uitmaken. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Niet-particuliere be jaardenhuizen, verpleeginrichtingen en ziekenhuizen kunnen binnenkort hun aankopen van materiaal ver richten via het Ryksinkoopbureau. Een regeringsbesluit hiertoe is in voorbereiding. Staatssecretaris pe Goede (financiën) deelt dit mee in antwoord op vragen uit de Kamer. De voornamelijk op rijksgeld draai ende instellingen zullen niet ver plicht worden hun materiaalaanko pen voortaan via het RIB te laten lopen. Het RIB zou echter vaak wel eens goedkoper kunnen zijn. De ech te rijksdiensten zijn in het algemeen wel verplicht via het RIB te kopen. Tegen De WD-Kamerleden Joekes en Portheine, die de Kamervragen stel den, zijn fel gekant tegen de komen de uitbreiding van het werkterrein van het RIB. Zy vrezen een terugslag voor de handelaren waar de instellin gen nu hun spullen kopen. De Ka merleden vinden dat de gesubsidi eerde instellingen via samenwerking al voldoende gunstige inkoopvoor- waarden kunnen bedingen bij de handel. De Kamerleden zien de uitbreiding van het werkterrein van het RIB als een doorkruising van het kabinetsbeleid tot spreiding van macht. Staatssecretaris De Goede wijst erop dat van de materiële uitgaven van de rijksoverheid slechts 10 15 procent loopt via het RIB. Van de totale overheidsbestedingen loopt „niet meer dan enkele procenten" via het RIB. Van een verslaggever BRUMMEN De 33-jarige M. H. uit het Gelderse Brummen heeft zijn vrouw van wie hij gescheiden leeft, levensgevaarlijk met een vleesmes verwond. De vrouw werd vermoede lijk in haar slaap verrast. Zij werd in kritieke toestand overgebracht naar een ziekenhuis in Zutphen. Zij ver keerde gisteren buiten levensgevaar. H. heeft zichzelf bij de politie in Brummen gemeld. DE- Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het WD-Tweede Kamerlid De Beer wil nog deze week minister Gruijters in de Tweede Kamer ondervragen over de situatie die is ontstaan nu meerdere particuliere beleggers hebben aangekondigd geen geld meer te willen steken in de bouw van premie-huurwoningen. De WD-er wil met name opheldering over het feit dat de minister vorige week in de Eerste Kamer aankondigde dat de woningbouwverenigingen nu de taak van de particuliere beleggers maar moeten overnemen. „Er zyn nog tal van andere mogelijkheden, het is wel zeer voorbarige taal die de minister uitslaat", aldus De Beer, die hekelt dat de minister al ruim een jaar lang het vroeger bestaand geregeld overleg met de beleggers heeft laten „verslonsen". Vorige week zei minister Gruijters in de Eerste Kamer dat de wo ningbouwverenigingen alle rijksme dewerking kunnen krijgen om zich op korte termijn bezig te gaan houden met de bouw van premie-woningen, de wat duurdere huurwoningen. Hij verwachtte dat de bouwverenigingen daar al volgend jaar daadwerkelijk mee kunnen beginnen. Overigens rept de minister in een -pRAK/SE" si AG- onder redactie van loes smit Voor het eerst wordt in ons land het wereldkampioenschap machi- neschrijven gehouden. Want het zijn niet alleen de kappers die al knippend en watergolvend een trofee in de wacht kunnen slepen, of de koks die met een zilveren koksmuts op naar huis kunnen. Het wereldkampioenschap ma chineschriften ivordt volgend jaar juni pas gehouden, zodat ty pende mannen en vrouwen nog alle tijd hebben om zich duchtig te oefenen. Eerst komen dit jaar december de nationale wedstrijden aan de beurt, waaraan iedereen mag meedoen. Of iedereen het ook kan is een tweede, want de eisen zijn niet mals. Een hele hoop mensen kunnen wel een taart bakken, maar daarmee zijn ze dan nog niet meteen een goede kok. Zo is het ook met machineschrijven. Er zijn genoeg typisten die een keuri ge brief kunnen tikken, maar om mee te kunnen dingen naar het wereldrecord moeten de deel neemsters en deelnemers minstens 360 aanslagen per mi nuut halen en dat nog een half uur kunnen volhouden ook. Een foutje maken mag, maar niet meer dan een half procent; per fout worden honderd aanslagen afgetrokken. Je moet dus een meer dan behoorlijke prestatie le veren, wil je dit geratel bij kun nen houden. En dat is dan nog maar alleen de snelheidsproef. Er is nog een accuratessetest ook, waarvoor weliswaar „maar" 240 aanslagen per minuut vereist zijn, maar daarbij mag hoogstens één promille fouten worden ge tikt. Bij deze proef worden voor elke tikfout vijfhonderd aansla gen afgetrokken. Een veel tikken de typist(e) haalt normaliter 250 aanslagen per minuut, dus wie een kansje wil wagen, zal vrese lijk vlijtig moeten oefenen. Het wereldkampioenschap valt gelijk met het congres van In- tersteno een internationaal or gaan waarbij de overkoepelende organisaties van verenigingen op het gebied van stenografie en ma chineschrijven uit diverse landen zijn aangesloten. Intersteno is allerminst tevreden over het niveau van de Neder landse typisten in vergelijking tot dat uit de omringende landen. Vandaar dat de Nederlandse af deling zich beijvert voor één centraal praktij keiamen machi neschrijven, waarbij een rijksge committeerde aanwezig zal moe ten zijn. Over zo'n examen zal op het congres zeker gesproken worden. Eindelijk hoopt de heer Hermans uit Kerkrade dit jaar eens van zijn eigen kersen te kunnen eten. Dat had al jaren mogelijk moeten zijn, want hij heeft een grote kersen boom achter zijn huis, maar de spreeuwen waren hem tot nu toe steeds een hapje voor. Van een gepensioneerde politieman heeft hij nu dé tip van zijn leven gekre gen, vertelde hij De Limburger: hij heeft op aanraden van die politie man vijf in stukken gesneden ha ringen in de kersenboom gehan gen. Spreeuwen schijnen te wal gen van haring en vooral als de vissen in de zon beginnen te rotten en een afschuwelijk luchtje ver spreiden, moeten ze zich niet meer in de buurt vertonen. Wel zonde natuurlijk om er nieuwe haring voor te gebruiken, tenzij alle ker sen naar nieuwe haring gaan smaken. Misschien want zoiets kun je nooit met zekerheid vastellen was mevrouw Fala Ruiz van Ho- noloeloe wel wereldrecord- houdster nakomelingschap. Een paar dagen geleden overleed ze. zesennegentig jaar oud. Ze wordt betreurd door drie dochters, drie zoons, vijfentwintig kleinkinde ren, honderdveertien achterklein kinderen, honderdzeventwintig achter-achterkleinkinderen en zes achter-achter-achter-klein kinderen. Samen zijn dat twee honderdachtenzeventig nakome lingen. die waarschijnlijk niet op Honoloeloe, maar in Puerto Rico geleefd zouden hebben, als me vrouw Ruiz vijfenzeventig jaar ge leden niet besloten had naar de Hawal-eilanden te emigreren. Een enkele Groninger houdt er eigenaardige ideeën op na. Zo zijn er onlangs drie aangehoude, die 's nachts met zelfbedieningswa gentjes uit een supermarkt rondreden. Dat valt op. Maar wat nog meer opviel was de inhoud van de karretjes: grafzerken. Op een terrein in de stad lagen, weet de Winschoter Courant, restanten van een stuk opgeruimd kerkhof opgeslagen, en daar zaten ook de zerken tussen. De drie Groningers waren doende de zerken naar hun eigen tuinen te verslepen: ze von den ze zo geestig als decoratie, vertelden ze de politie. Zo heeft iedereen wel iets vreemds, waarschijnlijk. Met dit affiche heeft vijftienjarige Anneraiek Schevers uit Zeist een driedaagse reis voor z'n tweeën naar Parijs gewonnen. Zij is een van de ruim tweehonderd scholie ren tussen de twaalf en achttien jaar, die hebben meegedaan aan de affichewedstrijd over het thema Wees wijs met water verspil het niet", die de Vewin (vereniging van exploitaten van waterleidingbedrij ven in Nederland) dit voorjaar had uitgeschreven. Annemiek won de derde prijs; de eerste en de vierde gingen naar twee jongens uit res pectievelijk Munstergeleen en Val- kenswaard, de tweede prijs was voor drie dertienjarige meisjes uit Nijmegen die samen één affiche maakten. De winnaars krijgen hun prijzen op de wcreldmilieudag, za terdag 5 juni, uit handen van Den Haags burgemeester tijdens de ope ning van de milieumarkt op het Haagse Lange Voorhout. Daar zul len dan ook de vier bekroonde affi ches te zien zijn. maar wie ze daar mist, kan ze in september nog eens in het RAI-congrescentrum bekij ken, als daar het internationale wa terleidingcongres wordt gehouden. Tien auto's, juwelen, bont, verre reizen, dure feestjes en kostbare cadeaus voor vrienden. Daaraan gaf een 32-jarige serveerster uit het Engelse Northampton in twee jaar tijd een half miljoen gulden uit, een bedrag dat ze om onbe kend gebleven redenen van een klant gekregen had. Ze smeet zelfs nog meer geld over de balk dan ze had, want dezer dagen moest ze voor de rechter verschijnen, om dat ze intussen een schuld van 12.500 heeft. De serveester, ge scheiden en moeder van drie kin deren, leeft nu van steun. „Ik ben een sociale verschoppeling," zei ze tegen de rechter. Na de zitting verklaarde ze er absoluut geen spijt van te hebben dat ze al dat geld zo besteed had. „Als ik ooit nog eens zo'n kans krijg, zal ik weer aardig voor iedereen zijn." Van onze weerkundige medewerker ïetS Warmer Het mooie weer in Zuid- (lente 62), stad Groningen 46 Europa is een cadeautje van mm meiregen tegen normaal een hogedrukgebied van Ma- 52, Ulrum in Groningen 42 deira tot over de Golf van mm (lente 73) en Gorredijk 54 Biskaje. Dit heeft een uitlo- mm (lente 84 mm: daar het per pal naar het oosten. De droogste voorjaar sinds 1960). lage landen zitten zoals ver teld wat meer op de wip. Wij Op Groenland schijnt de zo- profiteren alleen wanneer een mer nu ook aangebroken te uitstoting die vanuit het Bis- zijn. Aan de zuid- en zuid- kajehoog passeert, al in de westkust wordt 's nachts tien buurt van ons land ligt zoals tot elf graden gemeten. Een gisteravond. Maar zo'n sys- station op ruim 76 graden teem verhindert niet de door- noorderbreedte aan de tocht van oceaanstoringen. In oostkust meldt plus vier gra- het zeegebied ten zuidwesten den en de Amerikaanse basis van Ierland is door vliegtui- Thule op ongeveer dezelfde gen op elfduizend meter breedte aan de noord hoogte een zuidwestelijke westkust nu nul graden. De stroming van bijna 220 km zonnevlekken laten het nog zuidelijke circulatie weer in stormvlagen en een tempera werking treedt zit hem in en- tuur gisteravond van slechts erzijds luchtdrukstijgingen 8 graden, Dïisseldorf 14 mm, boven het continent, ander- Salzburg 21 mm (maximum zijds door depressiegesjoemel slechts 14 graden). Linz 11 boven de Britse eilanden. Een mm. ook onweer in Linden- front maakte hier gisteren berg in de DDR en.bijzon vorderingen in oostelijke der slecht weer heerste er op richting, 's Avonds om zeven de Zugspitze, Duitslands uur regende het al licht aan hoogste berg met 12 mm re de Engelse oostkust, maar de gen en een maximum van mi- hoeveelheden waren nog niet nus drie graden. Zeer mar- noemenswaard. Af en toe zal kant waren de orkaan- het vandaag ook in ons land uitschieters uit noord-noord tot nattigheid komen. west tot 153 kilometer per uur. Het grootste tien minu- Volop warm zomerweer ten-gemiddelde van de wind heerst in Zuid-Europa met op bedroeg er 103 km per uur tal van plaatsen middagtem- oftewel 11 Beaufort. peraturen van 25 tot 30 gra den, met name in Spanje en maximum temperaturen en neerslag van 7-19 uur. Amsterdam Dc Bilt Deelcri Eelde Eindhoven Den Helder Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Ocnève Helsinki InnsbrOck per uur waargenomen. Een steeds afweten: aantal giste- ddaruit valt af te leiden dat ren nul en de tien centimeter- vijftien of zestien graden. Wat Italië. Ook in midden-Europa de „Oceaan" blijft leveren. straling was met 66 lager dan dit betreft was er niet zoveel wijzigt het weer zich nu weer QJf y.QnrlTTTÖOV tot nu toe (vorige week vrij- verschil met het weertype van eens in een iets zomerse sfeer: O LI ctllUWct;! Er zijn inmiddels al enkele dag 68). zondag. Juni begint vandaag zuid-Duitsland en Oostenrijk gegevens binnen over de mei- met wat warmer weer. De plaatselijk 20 tot 21 graden. Iet5 minder koel dan gisteren neerslag. Hieruit blijkt dat wind keert in de zuidwest tot bij zuidelijke wind maar het westen van het land dui- Mei heeft nogal koeltjes af- zuidhoek terug en dat bete- In München werd gisteravond veel bewolking en kans op delijk te droog is gebleven scheid genomen. De tempera- kent middagtemperaturen 27 millimeter regen na onweer wat lichte regen. Zeewater met 10 tot 20 mm. Marken tuur kwam bij een krachtige tot omstreeks 20 graden voor- afgetapt, Hannover 15 mm. temperatuur bij onze kust elf meldde zich met ruim 22 mm westenwind niet hoger dan al in het zuidoosten. Dat de Sauerland 13 mm bij tot twaalf graden. Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Spilt Stockholm Wenen Zürich half bew. 15 1 zw bew. 16 0.3 zw bew. 15 3 onbew 15 0.1 geh bew. 17 3 onbew 14 0 zw bew. 16 0.1 zw bew 15 5 geh. bew. 17 0 half bew 18 0.1 regen 15 0.1 onbew. 24 0 licht bew. 23 0 regen 14 0.3 licht bew. 27 0 geh. bew. 18 0.3 regenbul 21 0.1 licht bew. 23 0 regen 10 13 regenbui 20 2 zw. bew. 14 0.3 onbew 30 0 bcht bew. 29 0 regen 18 3 zw. bew. 19 0 onbew. 30 0 onbew. 23 0 onbew 26 0 zw bew. 17 27 half bew. 22 0 half bew. 17 0 geh. bew. 21 0 licht bew. 23 0 zw bew. 24 0 regen 11 3 licht bew. 18 0 zw. bew 19 0 onbew 23 0 onbew

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5