Hogere rente bij de ABN. Personeelsgebrek in Leidse peuterzalen DCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Psychiatrische patiënt vaak slecht gehuisvest Eigen inbreng Algemene Bank Nederland Vernieuwingen niet uitstellen Morgen grote staking Speciaal Even puzzelen 1 5 P 1 9 1 1 w Vijf nieuwslezers moeten weg bij het NOS-journaal DINSDAG 1 JUNI 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTET 4 Tegenover het seriewerk van maar liefst zes buitenlandse produktles is de eigen Inbreng van AVRO en TROS op de maandagavond gering te noemen. Dat de Duitse Hardheid er opzit,zullen kijkers met onderscheidingsvermogen niet betreuren. In een langdradig en warrig verhaal vielen de slechte imitaties van Amerikaanse en Britse ingrediënten bijzonder op. 't Is nu de hoogste tijd dat de AVRO weer eens met iets goeds op de proppen komt. Clive Dunn figureert sinds gisteren voor deze omroep als de oude baas Sam, die bij zijn dochter intrekt en op voet van oorlog leeft met zijn schoonzoon. Het typetje lijkt erg op korporaal Jones, die bij de VARA schuttert. De grapjes zijn ongeveer even oud als de weduwnaar zelf, maar dat er wat te lachen valt, is meegenomen. Chlel Montagne dacht dat zijn Groeven-klanten zouden blijven lachen om André in de file. Daarin vergiste hij zich: de capriolen waren al te vaak op het scherm geweest. Britse en Nederlandse programmamakers werkten samen aan een documentaire over de Noordzee en de talrijke zaken die daarmee verband houden. Het resultaat was zondagavond te zien in Horizon, de NOS-rubriek tussen wetenschap en avontuur. Een goed voorbeeld van het vlot en instructief opdienen van lang niet gemakkelijke informatie. Opnamen in het Scheepsbouwkundig proefstation te Wageningen en de realiteit van het „buitengebeuren" boden de leek interessante vergelijkingsmogelijkheden. Ria Dalmeyer, ooit een graag geziene omroepster, praatte in het Engels de onderdelen geroutineerd aan elkaar. Ik hoop dat na het optreden van Nana Mouskouri in het NCRV-programma veel kijkers niet alleen zyn blijven „hangen" bij Het Fenomeen, maar ook het bijzondere van Henk van Ulsens creatie hebben onderkend. In de televisiebewerking van een door Marie-Louise Doudart de la Grée geschreven toneelstuk speelde Van Ulsen de kunstschilder Han van Meegeren met een sterk inbrengend vermogen. De lange monoloog kreeg steeds meer het karakter van een zelfanalyse van een gespleten mens, die zyn miskenning (eerst door zijn vader en later door de kunstwereld) heeft gewroken, maar daarvan zelf het allermeest slachtoffer is geworden. Dat regisseur Rob Mariouw Smit de reprodukties van Van Meegerens schilderijen en tekeningen op de achtergrond hield, pastte geheel bij de sfeer van dit programma. De mens moest domineren, niet het werk. Af en toe echter had ik bepaalde eigenaardigheden in Van Meegerens stijl suggestiever gebruikt willen zien als illustratie van beweringen in de tekst. De opmerking bijvoorbeeld dat zijn personen niets gemeen hebben met de figuren op de schilderyen van Vermeer, zou met tal van detailopnamen te staven zijn geweest. Dit geldt met name voor de zwaar aangezette oogleden, waaraan Van Meegeren al eerder te herkennen zou zijn geweest. Over de schilder, die geen oude meesters maar hun handtekeningen vervalste, schreef mevrouw Doudart twee boeken. Haar monoloog evenwel overtreft de beide werken omdat nu niets de aandacht van de in persoon aanwezig lijkende Van Meegeren afleidt. Zoveel waardering als voor deze creatie kon ik niet opbrengen voor het tv-spel Blijf bij ons eten. waarmee afgestudeerden van de Amsterdamse Toneelschool zich presenteerden. Hans Stoutenhove liet de tekening van zyn personen nogal eens rammelen, waardoor hun uitingen onvoldoende aannemelijk werden gemaakt. TON HYDRA KARELTJE KNETTER ADVERTENTIE In verband met de ontwikkeling van de rente op de geld en kapitaalmarkt heeft de ABN besloten een aantal rente tarieven te verhogen. Nieuwe spaartarieven. Per 1 juni 1976 geldt de volgende rentevergoeding: 8%% (was 7%%) Spaardeposito 7 jaar vast 8% (was7'/z%) Spaardeposito 6 jaar vast 73/<% (was7'/«%) Spaardeposito 5 jaar vast 7'/2% (was 7Spaardeposito 4 jaar vast 7% (was6'/z%) Spaardeposito 3 jaar vast 6% (was 5%%) Spaardeposito 2 jaar vast 7%% (was7K%) Jeugdspaarboekje Zilvervloot Per 16 juni 1976 gelden voor opzegtermijndeposito's de volgende tarieven: 6% (was 5%%) Spaar-Extra-Boekje/ S paar-Extra-Reken ing 6% (was 5%%Spaardeposito met 24 maanden opzegging 5% (was43/<%) Spaardeposito met 12 maanden opzegging 4'/z% (was 4'/*%) Spaardeposito met 6 maanden opzegging 4%% (was 4%) Spaardeposito met 3 maanden opzegging 4% (was 3-y<%) Spaarrekening/Spaarboekje Nieuwe hypotheektarieven, met onmiddellijke ingang: 8%% (was 8%%) 5 jaar vast met gemeentegarantie 8/4% (was 8'/z%) 5 jaar vast zonder gemeentegarantie 8% (was 7 /4%) 1 jaar vast met gemeentegarantie 8'/«% (was 8%) 1 jaar vast zonder gemeentegarantie Van een verslaggever UTRECHT In vergelijking met de tekortkomingen wordt er eigenlijk weinig geklaagd, zei dr. C. Buis, geneesheer-directeur van het psychiatrisch ziekenhuis „Schakenbosch" in Leidschen- dam gisteren op een tweedaags symposium over de huisvesting van patiënten in psychiatrische ziekenhuizen. Dr. Buis, die plaatsvervangend hoofd van de geestelijke volksgezondheid geweest is, zei dat er nog steeds niet veranwtoorde, inhumane toestanden bestaan in psychiatrische instituten. Kwalitatief bestaat volgens hem in de psychiatrische sector een zeer gro te bouwbehoefte. Er zijn veel ge rechtvaardigde klachten: gebrek aan privacy, sfeerloosheid, overvolle slaapzalen met twintig tot dertig be dden, als slaapzaal ingerichte gan gen, slechte ventilatie, onhygiënische sanitaire voorzieningen, onvoldoen de sanitair, tocht, lekkage en onvol doende brandveiligheid. Dr. Buis vroeg zich af of de patiënten maar weinig klagen omdat zij zo ver vreemd zijn van de wereld dat ze als vanzelfsprekend voor zichzelf andere normen aanleggen. Een huisvesting, die niet aan de normale eisen voldoet of die zelfs a-soclaal is, bevestigt en versterkt volgens hem die vervreem ding en belemmert het herstel van de patiënten. Dr. Buis meent dat de woonkwaliteit van de inrichtingen minstens gelijk moet zijn aan en lie ver nog beter moet zijn dan die in de wereld erbuiten om te voorkomen dat de patiënten het gevoel krijgen dat hun ziekte hen „minder" maakt dan hun medemensen. Het congres is georganiseerd door de sectie bouwkunde en techniek van het nationaal ziekenhuisinstituut en de sectie psychiatrische inrichtingen van de nationale ziekenhuisraad. Van 1970 tot en met 1974 bedroeg de bouwproduktie voor de psychia trische inrichtingen per jaar onge veer 48,3 miljoen gulden. Daarna zijn de bouwactiviteiten teruggelopen. Bij het ministerie liggen wel plannen om de huisvesting van deze patiën ten te verbeteren. In verreweg de meeste gevallen gaat het om gedeel telijke vernieuwingen en saneringen. Financieel gezien kan er nog wel wat gebouwd worden. De huisvesting is op veel plaatsen zo miserabel dat met nieuwbouw en vernieuwingen niet gewacht kan worden, aldus dr. Buis. Ook de voorzitter van de ziekenhuis raad, prof. mr. J. Th. M. de Vreze, zei dat de achterstand in de psychia trische sector moet worden inge haald. Van onze correspondent LEIDEN Morgen staken achttien Leidse peuterspeelzalen om zo de aandacht te vestigen op het enorme personeelsgebrek waarmee men in deze sector kampt. Na dc kwis 2 voor 12 (20.20) volgt een VARA-documentaire over toenemende twijfel aan het nut van grote winkelcentra waardoor een stuk leefbaarheid en de middenstand uit de bin nensteden moeten verdwijnen. Ned. 1/21.00 De derde aflevering van Ba ron Benjowski (20.25) gaat voor af aan Hier en Nu van de NCRV. Onderwerpen: toestand VU, pro blemen kleine veehouders en compromisadvertentie synodele den en dc spanningen binnen het kabinet. Ned. 2/21.55 Polo de Haas en Bernard van Beurden spelen weer met muziek. Ned. 1/21.50 De Hongaarse regisseuse Ma- ra Luttor maakte een realis tische film over het lichamelijk lijden en de geestelijke nood van een jongeman die moet le ren aanvaarden dat alleen een voctamputatie zijn leven kan redden. Duitsl. 2/19.30 Het concert van het vermaar de New York Philharmonic Or- kestra in de Haagse Hout- rusthallcn is rechtstreeks te be luisteren. Dirigent Leonard Bernstein treedt zelf op als so list in Rhapsody in Blue van George Gershwin. Hilv. 2/20.05 Lon van Volen praat met Fons Disch over zijn ervaringen met de door hem ontwikkelde gezichtsprothesen voor ver minkte mensen. Hilv. 2/16.03 Vissers naast het net is het eerste deel van een AVRO-scrie over de problemen van de zee visserij. Hilv. 1/18.41 2 tl U IS '8 20 WÊÊ2) 22 2) H24 26 .0 1 Horizontaal: 1. tijding, 5. godin van de tweedracht, 9. zangstem, 11. strijdperk, 13. ongel, 15. vogel, 17. dus (Lat.), 18. troefkaart, 19. melkwol, 21. bijeenvoegen, 22. be stuurder, 25. stutpaal, 26. torenkraai (gew.), 27. meisjesnaam, 28. profeet, 30. onderrichten, 31. witte mier. 32. overschot. 33. boerderij. Verticaal: 2. boom, 3. lang en smal, 4. tijdperk, 5. wandversiering, 6. bewo ner van Rome, 7. traag, 8. boterton, 10. grap, 12. roemrijk, 14. gelijkheid, 16. meisjesnaam, 19. tussenzetsel, 20. ontkenning, 21. president, 22. rivier in Duitsland, 23. keur, 24. heester, 25. gok. 27. kier. 29. artikel (afk.), 30. waterplant. Oplossing vorige puzzel: Horizontaal: 1. mispel-map, 2. adi- aria-la, 3. ra-laan-ras, 4. koor-Ede-es, 5. pet-koe-ode, 6. arak-sir-er, 7. lek- Est-Ank, 8. eppe-Eem-do, 9. telnt- meer. Verticaal: 1. mark-palet, 2. Ida- oer-Epe, 3. silo-tak-pi, 4. pa-ark-keen, 5. era-Eos-set, 6. linde-item, 7. mare- ora-me, 8. ala-eden-de, 9. passer-kor. 130. We gaan nu weer eens even terug naar het huis van smidje Ver holen, alwaar in de kamer een fraai bandapparaat op tafel stond. Daar op werd de „teep" afgedraaid, die brigadier Piet had meegenomen uit de zo jammerlijk afgebrande Bar- roesjaanse ambassade. Nu waren het flinke, in veel zware strijd geharde mannen, die officieren van de G.D. (het tweede bureau), die de bedoelde band stonden af te luisteren. Ze had den allebei Barroesjaans geleerd, want dat hoorde bij hun opleiding, maar dat ze zülke verschrikkelijke dingen te horen zouden krijgen, dat hadden ze toch niet gedacht. „Hoor je dat, van Gniepeghem?" kreunde de generaal Kneepsma toe Troellala. „De B...ba..barroesjanen willen ons aanvallen!" -- „Ik d..denk, dat ik nu m..maar ontslag uit de dienst neem...," kreunde adjudant van Gniepeghem. „O..., had ik maar nooit Barroesjaans geleerd, dan had ik nou ook niet hoeven luisteren!" - En juist op dit (men)moment kwam Smidje Verholen weer binnen met de boodschap van boerKnolle. „We zijn er al ingestonken, mannen," zei hij. „Er zaten Barroesjanen op het dak. Mannen met een beremuts. Boer Knolle heeft ze zelf gezien." - Toen was de boot heleméll aan en de G.D.-mannen slaakten een snijden de kreet van ontzetting. „Z.^ezijn er nou al..." jammerde Sipko Gjalt Kneepsma toe Troellela. En adju dant van Gniepeghem sloeg zijn handen voor zijn oren en brulde: „Niet schieten! Ik geef me over!!" - „Hou toch op met dat gezeur!" riep smidje Verholen nijdig en brigadier Piet keek geamuseerd toe. „Als ze echt komen, gedragen jullie je dan ook zo flink!?" -- Toen adjudant van Gniepeghem merkte, dat de zaak lang niet zo alarmerend was als hij een ogenblik aangenomen had, vatte hij weer moed. Een blos vloog over zijn wangen en het is nog steeds niet zeker of dit een blos van schaamte of van nijd was... PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND 210 „Je broer Jan Joost is toch ook burgemeester geworden en hij heeft geen eindexamen. Weet je Jaap, ik zeg altijd, dat elke vogel zingt, zoals hij gebekt is." De prak tische Thea heeft zorgen noch onvrede. In het familieverband op Beukenloo is de vrouw van Clemens, Eva, met haar plichtcomplexen en Pruisische knoebels, die met de jaren en de rijpheid eerder toe- dan afnemen, een heel wat bewerkelijker lid. Thea maakt er zich dan ook altijd een punt van om de stekelige woorden van Eva glad te strijken. Ze kan het zonder moeite, want in de gevoeligste ogenblikken beschikt Thea over vis- senbloed. Op het heetste moment kan zij alleen Eva van het onderwerp afbrengen, ze begint dan onnozelweg over de lichamelijke zorgen van de jonge kinderen te babbelen, een on derwerp waardoor iedere jonge moe der. zelfs Eva. gepakt kan worden. Net als een scène dreigt te beginnen, vraagt Thea aan haar schoonzuster Eva of ze verkoudheden bestrijdt met aspirine of met homoeopatische aconiet en belladonna, of ze koude afwassingen na een warm bad ook zo goed vindt tegen het kouvatten? Als Thea op het Huis is, worden de stof jes in de lucht weggeblazen, zelfs Balt heeft 't meermalen goedkeurend tegen Willem Hendrik gezegd. Maar wie heeft ooit gedacht, dat Cle mens' tortelduifje uit de verlovings tijd het bewerkelijkste lid van Beu- kenloo's familiekring zou worden? Het dociele Von und zu Mohna freule- tje is gegroeid tot een mager gepas- door Hcnriette LT.de Beaufort •i l»»pnlil« W.V. sineerd vrouwspersoon. Eva's vitali teit is in de familiekring spreekwoor delijk, ze kent geen moeheid, ze is nooit mat of verslagen, ze weet van geen aarzeling noch wankelmoedig heid. Er straalt al inflexibiliteit uit haar figuur, ze is smal en scherp als een speer, haar rechte houding steekt wat erg af tegen de Hollandse gemoe delijkheid van Clemens. Sinds Duits land de oorlog verloren heeft, is het alsof haar hartstochtelijke overtui gingen zijn samengestouwd in zekere gevoelskernen die ze dikwerf onver taald in het gesprek brengt: Meine arme Heimat, unsere Ehre, die Schuldfrage. Willem Hendrik weet, dat het onbegonnen werk is. om met deze schoondochter over de dagelijk se politiek te praten zonder met haar slaags te raken en dat wil hij tot iedere prijs vermijden. Een familie band blijft niet vanzelf heel, dat weet hij, ze vereist overleg en tact. Maar met, Evchen is het om de drommel niet gemakkelijk, het is alsof ze een gewelddadige drang bezit om haar opinie te laten gelden en haar zelfs in een argeloos gesprek een ander op te dringen. Een mening die tegenover de hare staat, snoert ze af. Sam zei het eens juist, toen hij Dolly beken de. dat schoonzuster Eva hem met woorden kon kelen. Dolly antwoord de, dat dan de enige houding is. om laconiek het raam uit te kijken en Eva rustig te laten beweren, wat ze te zeggen heeft, maar sinds Evchen aan een volle familietafel met tranen van drift en spijt in de ogen heeft verze kerd, dat 't aan de joden en uitslui tend aan de joden te wijten is, dat haar arme Heimat door de inflatie honger en ellende lijdt, vermijdt Sam niet alleen elk gesprek, maar als hij kan ook iedere ontmoeting. Niemand van de familie kan eigenlijk precies zeggen, hoe Clemens deze ge welddadige geest in zijn intiem leven verdraagt. Hij is Broeckhuyzens ge noeg om particuliere aangelegenhe den met geen derde te bebabbelen. Naar buiten toe neemt hij door dik en dun de partij van zijn vrouw op, ogenschijnlijk deelt hij ook haar me ningen. hij scheldt nog altijd graag op de Entente, al is de wereldoorlog nu al vijf jaar voorbij; in de Volken bond heeft hij geen vertrouwen; een geheide jodenhater is hij niet, toch geeft hij graag af op de smouzen, zoals hij ze noemt. Boven alles be wondert hij de Duitse geest, die ver slagen maar ongebroken schijnt. Wil lem Hendrik betreurt het, dat Eva naast een Nederlandse man niet wat Nederlandser is gaan zien en denken. Maar zijn zoon schijnt niet opgewas sen tegen deze vrouw. Wordt vervolgd De personeelsleden van de peu terspeelzalen zullen aan wethouder Tesselaar (onderwijs) een petitie aan bieden. waarin zij de gemeente vra gen financiële middelen ter beschik king te stellen om 35 peuterleidsters in dienst te kunnen nemen. De ou ders van ongeveer 500 drie- en vierja rigen alsmede de Leidse afdelingen van de PPR en de CPN hebben zich achter deze actie geschaard. Het ac tiecomité wijst erop dat peuterspeel zalen niet alleen zijn opgezet om de ouders van Jonge kinderen de moge lijkheid te bieden te gaan werken maar vooral ook omdat het pedago gisch voor Jonge kinderen zeer be langrijk is. dat zij zich al spelend met hun leeftijdgenootjes kunnen ultr leven. Wil een speelzaal behoorlijk functio neren dan moet er per acht peuters minimaal een peuterleldster of - leider aanwezig zijn. In deze achttien Leidse Instellingen zijn echter slechts vijf door de gemeente of het rijk gesubsidieerde peuterleidsters, vier uit ouderbijdragen betaalde krach ten en twintig vrijwilligers werkzaam. In het kader van de wet sociale werkvoorziening zijn er door de ge meente verder nog twintig werkloze kleuterleidsters gratis aan de zalen uitgeleend. De regering heeft bij monde van minister Boersma (soci- kale zaken) evenwel laten weten be zwaar te maken tegen het ruime ge bruik van deze WSW-regeling. RADIO VANDAAG HILVERSUM 1 (298 m en FM-kanalen.) AVRO 00 Nieuws. 7 02 Dag met een gaatje. <7.30 Nieuws. 7.41 Radiojournaal.) 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 Programmaoverzicht. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) De platcnkeuze van Willem Strietman. 10.00 Radio Lawaaipape- gaai 10.10 Arbeidsvitaminen: populair ver- zoekplatcnprogramma. (10.30 Nieuws. 10.33- 10.35 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf: gevarieerd programma (11.15 Beur splein 55.) 12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Radiojournaal. 13.00 Knipperlicht: ver- Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM - Ed van Westerloo. hoofdredacteur van het NOS- journaal, vindt dat het presentatie systeem van het Journaal veranderd moet worden. Hij wil afstappen van het nieuwslezen door twee presenta toren zoals dat in het lange journaal van acht uur gebeurt op het ogenblik. Consequentie van de wijziging, die in de herfst Ingaat is. dat er een eind zal komen aan het dienstverband van vijf free-lance nieuwslezers. Dat zijn: Eugenie Herlaar. Lous Haasdijk, Ha rold Piket. Annette Kentle en Ada Monnickendam. De hoofdredactie is van mening dat presentatie door twee man het nieuws te verbrokkeld doet voorkomen. Daarom zal terug gekeerd worden naar het oude sys teem. per uitzending één presentator in beeld. Vervolgens is besloten dat Eef Brou wers en Rlen Huizing de langere uit zendingen van het journaal zullen presenteren en dat Fred Emmer de korte voor zijn rekening zal nemen. In verband met een groot tekort aan verslaggevers zal Harmen Slezen tij delijk als verslaggever optreden. Met Joop van Zijl van de televlslerubriek Panoramiek wordt gesproken over een overstap naar het journaal waar hij eventueel als nieuwslezer presentator zal optreden. keersmagazine. 13.25 'n Middagje AVRO: muziek, informatie en service. (15.30 Nieuws.) OVERHEIDSVOORLICHTING: 17.20 De Nederlandse Antillen AVRO: 17.30 Nieuws. 17.32 Radiojournaal. 17.50 (S) Muzi kaal gemotiveerd, waarin mensen muzikaal zichzelf kunnen zijn. P.P.: 18.19 Uitzending van D'66. AVRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Vissers naast het nel: informatie serie over vissen e.d. 19.00 (S) Kwintet Cees Smal. NOS: 19.15 Koren in het vizier. AVRO: 20.00 Vanavond muziek, vrolijkheid en verstrooiing. (22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal.) 23.00<S) Dich ter bij muziek. 23.20 <S) Skymasters o.l.v. Sander Sprong. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m. en FM-kanalen.l KRO. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Het levende woord. 7.25 Badinerie: klas sieke muziek- 7.54 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.11 Echo. 8.30 Aubade, klassieke muziek. 9.10 Schoolradio. 10.00 De letter M: op de middenberm van het Nederlands gebeuren 11.00 Nieuws. 11.30 Ouder worden we alle maal: bejaardenprogramma). 11.55 Scheep spraat informatie voor schippers. 12.00 Vijf tellen na nu...: lunchprogramma. OVER HEIDSVOORLICHTING: 12.49 Voor de landbouw. 13.00 Nieuws. 13.45 Nieuwe le vensstijl: Bondgenoten zoeken. 14.00 School radio. 15.00 In de wachtkamer. 16.00 Nieuws. 16.03 Fons Disch ontvangt op zijn spreekuur. 17.00 (S) De hulsgeklutste kinderspelen. 17.20 (S) Country time 17.45 Verkenning: nieuwe feitenen achtergronden. 17.55Mede delingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Echo. 18.30 (S) Calorieën: een vreetzaam programma. 18.50 (S) Bcl-Canto op de zomeravond. 19.30 Kerk in meervoud over liturgie, kerkopbouw cn missie. 20.00 Nieuws. NOS: 20.05 (S) Holland Festival Moderne muziek (KRO) 21.15 Orga nisch lezen of Gedrag en wangedrag van de Babels: Stimulatiespcl met dertig jaar Ne derlandse literatuur. 1945/1975.) 23.30 Met het oog op morgen muzikaal. 23.55—24.00 Nieuws. 17.00—18.00 Aktualiteiten via Dingen van de Dag: 7.02 (S) Gesodemeurders, een mieters programma. 9.03 <S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld. 12.03 IS) VARA's zoekplaaljc: zoek de plaat achter de zoekzin. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) LP-Top-20 en de Top- LP. 17.03 Alfred Lagarde NOS: 18.03 De Vakaturebank. 18.30 (S) NOS-maal. VARA: 19.02 (S) Poprekonstruktie. 20.02 (S) Nashvil le. 21.02 (S) Jazz Blues. 22.02 (S) (Plopdon- der. 22.55 Mededelingen. SOS- en politiebe richten. 23.02 (S) Wachten op middernacht 0.03 (S) Nacht drie-draai. 2.02 (S) Help!: voor werkers in de verplegende en verzorgende beroepen. 4.02 (S) De rrde dageraad (voor nachtwerkers). 5.02-7.00 (S) Truck, een pro gramma voor vrachtwagenchauffeurs. HILVERSUM IV (FM-kanalen.)TROS: 7.09 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio: klassieke muziek. 9.00 Nieuws. 9.02 Aktuaklankbeeld. 9.30 (S) Het kind en wij. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf: klassieke muziek. 12.00 (S) Intermez zo: klassieke muziek 13.00 (S) De meest verkochte Klassieke Tien 13.30 (S) Koren en korpsen. 14.00 Nieuws. 14.02 Aktua-special. 14.30 (S) Om de kunst: beoordeling van kui tuur en kunstuitingen. 15.0017.00 (S) Bel- cantorium: klassieke muziek. TV VANDAAG NEDERLAND 1 11.10 NOS/NOT Schooltelevisie 14.25 NOS/NOT: Schooltelevisie 16.15 TELE AC: Les Gammas 39 19.25 Beryls lot. tv-serie 20.20 2 voor 12. quiz 21.00 Mijnheer van Essen en de Grootschaligheid: programma over volkshuisvesting 21.35 NOS: Journaal 21.50 VARA: Spelen met muziek 22.25 Journaal NEDERLAND II 18.45 NOS: Ti-ta-tovenaar 19.30 Zo vader, zo zoön. spelprogramma 20.00 NOS: Journaal 20.25 NCRV: Baron Benjowski. tv-serie 21.55 Hier en Nu 22.35 Tot besluit 22.40 NOS: Den Haag vandaag 22.55 Journaal Simpkins 18.45 NOS: Kortweg 18.55 Journaal „Ook achter de oren, Simpkins"

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4