TV-spel over leven Han van Meegeren Veel aandacht voor Holland Festival i DOG SANAL 41° m CAT SANAL CCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Ellendig Reportages beginnen dinsdag Plein Publiek over homofilie Bent li ook cü Kd wide Conti TS lOO.OOOkm club? Speciaal Morgenavond op Nederland 1 ie ZATERDAG 29 MEI 1976 RADIO/TV TROUW/KWART£RD/ Het joodse volk was deze week het onderwerp van twee (Ums. woensdag bij de EO en donderdag in het VPRO programma Waren ze maar vlak na elkaar vertoond, dacht ik achteraf. In de film Bestemming Afrika, haalden oude joodse immigranten herinneringen op aan ellendige omstandigheden waaronderzij in het Christelijke Europa en in de Nleutoe Wereld moesten leven. Afschuwelijke verhalen over vernederingen, rassendiscriminatie, uitbuiting, ontheiliging van synagogen en regelrechte bedreiging van het leven. Vaak waren het gevolgen van het uit de hand lopen van optochten en feesten, georganiseerd door de kerk. De eerste ervaringen in het nieuwe véderland bleken eveneens bitter te zijn. Als joodse arbeiders in de kledingindustrie in opstand kwamen tegen een hondenleven van 's morgens zeven uur tot middernacht, beet de rechter hen toe dat zij niet staakten tegen hun baas maar tegen God. Dat is één van de talrijke redenen waarom veel joodse mensen geprikkeld raken wanneer hen. zoals in het EO programma met grote stelligheid wordt voorgehouden dat ze zonder evangelie geen toekomst hebben. De christenheid heeft het niet geloofwaardig gemaakt. Daarom laat het zich zo moeilijk uitleggen dat men de ..verticale" verbinding niet mag verwarren met praktijken die zich op het ..horizontale" vlak afspelen. De Italiaanse regisseur Marco Bellocchio werd in 1968 lid van de communistische partij. Hij ging het medium film gebruiken om zich af te zetten tegen zijn katholieke verleden. Een doordachte afrekening kan men zijn film In de naam van de Vader niet noemen. Hierin is Bellocchio doorgeslagen naar het andere uiterste, zoals vaak gebeurd wanneer iemand een streng godsdienstig keurslijf afwerpt. Mensen en omstandigheden zijn in deze rolprent absordistische vertekeningen van een werkelijkheid. De regisseur maakte van het katholieke internaat een middeleeuws gekkenhuis. Verscheidene geestelijke deformaties doen denken aan zonderlingen in films van de Zweed Bergman. Door zijn overdrijving heeft Bellocchio zijn hekeling aanzienlijk ontkracht, want het ongeloofwaardige kan nooit lijden tot veroordeling. De bond van mensen die van sociale uitkeringen leven is een feit. Het bureau van de Ombudsman fungeert voorlopig nog als tussenschakel. Zoals bekend, wil de maatschappelijke afdeling van CRM het broodgeld voor bejaarden in tehuizen met enkele tientjes per maand verlagen. Onderzoekingen naar wat de dagelijkse praktijk is. hebben uitgewezen dat een alleenstaande voor een behoorlijke voeding zelfs zestien gulden meer zou moeten ontvangen dan de vijfenzeventig waroo nu beknibbeld wordt. Dat dik gesalarieerde NOS-functioanrissen meer dan een gulden ontvangen voor elke kilometer die zij in een auto zitten, is voor hetzelfde ministerie geen aanleiding om het bezuinigingsmes te hanteren. Straks gaan de bejaarden nog de barricaden op om te protesteren tegen ongelijke behandeling. Politici mogen niet aannemen dat eenvoudige burgers hun redeneringen met betrekking tot leveranties aan Zuid-Afrika onmiddellijk kunnen volgen. Bij Achter het Nieuws zaten Frans Andriessen en Bas de Gaay Fortman broederlijk naast elkaar. Maar als de een iets beweerde, schudde de ander al direct van nee. Omgekeerd werden schouders opgetrokken wanneer de mede-afgevaardigde lucht gaf aan zaken die hem hoog zitten. Ze konden het op deze manier beter laten, want dit kan het onbegrip bij veel kijkers slechts vergroten. TON HYDRA Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM NOS-radio en -televisie zullen uitvoerig aan dacht besteden aan het Holland Festival, dat volgende week dinsdag begint en duurt tot woensdag 23 juni. In de meeste gevallen zullen rechtstreeks op Hilversum 2. 's avonds tussen acht en half elf concerten worden uitgezonden. De uitzendingen worden omlijst door reportages van een andere Holland- Festivalmanifestatie die op dat moment elders aan de gang is. ten. Dit in verband met het 200-jarig bestaan van de Verenigde Staten. Aan het Holland Festival zal ver schillende malen worden meege werkt door orkesten en koren van de NOS. Dat geldt voor de vijf NOS- orkesten en het Groot Omroepkoor. In totaal gaat het om negen verschil lende muziekprodukties. Zo zal bij voorbeeld maandag 7 juni van com ponist Ton de Leeuw Music for Strings worden uitgevoerd door het Radio Kamerorkest onder leiding van Paul Hupperts in de Sonesta Koepelzaal van de Ronde Lutherse Kerk in Amsterdam. Daarna volgt de wereldpremière van Jacaues Banks werk Thomas, voor tape en negentien instrumenten. ADVERTENTIE v=-/ het gezonde vitaminesnoepje voor uw hond De eerste uitzending is dinsdagavond van de opening van het Holland Fes tival in de Houtrusthallen in Den Haag door het New York Philharmo nic Orchestra onder leiding van Leo nard Bernstein. Woensdag is er een directe uitzen ding van het concert in De Doelen in Rotterdam door het Radio Filharmo nisch Orkest onder leiding van Jean FOumet met de wereldpremière ..Oboe and Orchestra" van Morton Feldman. Vrijdags is er een directe uitzending vanuit het Concertge bouw in Amsterdam door het Con certgebouworkest Zaterdag komt de rechtstreekse uitzending uit het Cir custheater in Scheveningen met Elly Atneling sopraan. Paul Sperry tenor en Irwin Cage, piano. Informatie Gedurende het Holland Festival zal dagelijks in de NOS-televisierubriek Kortweg informatie over komende Hólland Festival-evenementen wor den verstrekt. De rubriek wordt steeds aan het begin van het avondprogramma op Nederland 1 uitgezonden, variërend tussen tien voor zeven en tien over half zeven. Kortweg omvat ook zes uitzendingen van pianist en dirigent Reinbert de Leeuw, die iets zal uitleggen over de werken van Amerikaanse componis- Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM „Ouders van homo fielen" is het onderwerp van Plein Publiek maandag. De uitzending werd gemaakt naar aanleiding van een gespreksmiddag waarin negen tig ouders van homofielen over hun diepste problemen ten opzichte van hun kinderen spraken. In de uitzending van maandag Hilversum 2 om tien voor tien zal uitleg worden gegeven aan het woord homofiel en men zal praten over het verschil tussen homofiel en homoseksueel. Geprobeerd wordt vast te stellen over hoeveel mensen het gaat. over schuldgevoelens van het kind tot de ouders. Maar men wil ook begrip wekken voor het feit dat deze mensen er zijn en proberen de onkunde uit de wereld te helpen. Een panel, met onder meer ds. A. Klamer. zal ingaan op reacties van luisteraars. ADVERTENTIE 128. Kees Mortelmenger liep vol wroeging door de btndouwen rond om Rijkhuyzen. „Er komt niks als ellende van," mompelde hij kreu nend. „Wat moet ik in vredesnaam beginnen? Hein Buikeboom wil Ko- bus kopen Dat brengt natuurlijk een dikke cent optoege geven Maar mag ik als voorzitter van „Rijkhuyzen Vooruit" wel op deze transactie ingaan? Ik weet toch immers heel goed, dat dikke Kobus alleen maar kan voetballen dank zij die malle sportcomputer van dr. Yo- kito O, o. o. nog nooit heb ik voor zo'n afschuwelijke puzzle gestaan! Wat moet ik doen? Ik ik geloof, dat ik alles maar eerlijk aan Hein Buikeboom vertel Intussen naderde de auto van Hein Buikeboom hoe langer hoe meer het goede dorp Rijkhuyzen en voor de zoveelste maal moest Yvonne Zuur- poes zeggen: „Hou je handen aan je stuur, Hein! Direct gebeurt er nog een ongeluk „Dat wordt de mooiste koop van mijn leven. Yvonne." lachte Hein. „Ze zullen nog opkijken, die jongens van BSV en Arcujax! Ze zullen knap pen van de sjaloerzerigheid!' Het onderwerp van deze verkoop stond intussen in zijn eigen oude herberg tegen de tapkast geleund. Een groot glas schuimend bier sierde zijn hand. Hij schepte danig op en zei: „Eindelijk sta ik ook ereis an de goeie kant van de toog. baas! Och ja. je bent me baas niet meer! Het is ren) met het rondbrengen van borrel* andere drankies en kletsende en gende bezoekers! Nou maggen ze pet diep veur me afnemen! Ja Hein Buikeboom is onderweg om weg te kopen bij Kees Mortelm onvc ger. Vier ton ben ik waard! Vier torens' „Je most minder praten en minêen bier drinken Kobus," zuchtte de h bergier. „Anders ben je zo vier ci dar waard in plaats van vier ton!" „Een voetballer van mijn kwalil kan drinken wat-ie wil." blufte bus. die in zijn vette domheid maar steeds niet begreep, dat sportieve successen alleen maar de sportcomputer te danl waren kom gea 1 I sche 2 Ct Z1 f dijk v. Vraag uw garage maar eens! De Willem Ruis show staat in het teken van het Zonnebloem- werk ten bate van zieken en gehandicapten. Ned. 2. 20.25 Onderbroken door het korte journaal vertoont de TROS de 26 jaar oude avonturenfilm De mijnen van koning Salomo. Ned. 1. 20.25 O Onderwerpen in Brandpunt zijn: de KVP-partijraad en het werk van Amnesty Internati onal. Ned. 2. 22.00 O In de serie over de Olym- pisehe Spelen wordt de tien kamp belicht. Ned. 2, 22.40 Wie Bartjens was en wat slin geraars waren, wordt verteld in 't Is Historisch, de rubriek van» Jan van Herpen. Hilv. 4. 09.40 Klavecinist Ton Koopman is gast in het culturele programma Het zout in de pap. Hilv. 1. 15.33 Vogels in vers-vlucht worden voorgedragen en muzikaal bege leid. Hilv. 2. 22.00 In Postludium kan men luis teren naar o.a. Bachs cantate ..Bleib bei uns, denn es wil Abend werden. Hilv. 2. 23.15 SPECIAAL MORGEN Gerard van den Berg presen teert voor het eerst zijn pro gramma. waarin kijkers het ver haal vertellen van de ..schatten" die zij tonen. Ned. 1. 19.35 Allerlei zaken die te maken hebben met de Noordzee zijn verwerkt in het wetenschappe lijk programma Horizon. Ned. 2. 20.30 Henk van Vlsen speelt de gro te monoloog Het Fenomeen uit het tv-spel dat Marie Louise Doudart de la Grée heeft ge schreven over de schilder Han van Meegeren. Ned. 1. 21.05 De NOS brengt een documen taire over de Amerikaanse kran tenmagnaat William Randolph Hearst. Ned. 2. 21.35 In het Duitse programma Schaukasten zijn fragmenten te zien uit films van Hitchcock. Bertolucci. Bergman en Vis conti. Duitsl. 1. 22.55 Radiopastor ds. A. Klamer preekt in de hervormde kerk van Norg. Hilv. 1. 10.00 Tot de oude stemmen op nieuwe platen behoren die van Benjamin Gigli, Jussi Björling. Sigrid Onegin en Max Lorentz. Hilv. 4. 13.00 Albert de Klerk bespeelt de Batz-orgel» in Edam en Vleuten. Hilv. 1. 19.25 Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM De NCRV zendt morgenavond een televisieregi stratie uit van het toneelspel Het Fenomeen over het leven van de schilder Han van Meegeren. Henk van Ulsen tekent voor de hoofdrol. Aan de hand van gesprekken die zij met Van Meegeren heeft gevoerd en archiefmateriaal schreef mevrouw Marie Louise Doudart de la Grée het toneelstuk. De schilder Van Meegeren kwam in de eerste jaren na de oorlog in de publieke belangstelling vanwege zijn vervalsingen en het proces dat daar op volgde. Zijn eerste schilderijen en tekeningen werden door de critici stelselmatig ondergewaardeerd om dat hij met geen nieuwe richting meeging. Om de critici schaakmat te zetten en ook om eindelijk eens als kunstenaar erkend te worden paste Van Meegeren een nieuwe tactiek toe. Gouden Eeuw Zijn bewondering ging uit naar de schilders uit de Gouden Eeuw. Ge heel in hun stijl maakte hij nieuwe schilderijen waaronder hij zes maal de naam Vermeer, twee maal Pieter de Hoogh en eenmaal Terborgh zette. Hij deed het voorkomen of het niet eerder ontdekte werken van deze meesters waren, bleef zelf op de ach tergrond en verdiende enorme bedra gen. Het laatste avondmaal en De overspelige vrouw, toegeschreven aan Vermeer brachten toen al meer dan anderhalf miljoen gulden op. De Stichting Boymans kocht de Em- mausganger a la Vermeer voor 520.000 gulden nadat meer dan ze ventig kunstexperts het schilderij als een echte Vermeer hadden herkend Jarenlang heeft het in de kelders van museum Boymans gestaan. Nu hangt het weer en zelfs op een opvallende plaats, waar bij rondleiding getoond wordt dat het geen Vermeer kan zijn. omdat de mouw van de man links geen arm bevat. Dat is aan de plooien te zien. Levensverhaal Eenmaal nadat de vervalsing door ADVERTENTIE het gezonde vitaminesnoepje voor uw kat Henk van Ulsen als Han van Meegeren. toeval aan de licht was gekomen werd Van Meegeren in 1947 veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf. Na de ontdekking vroeg de schilder aan de schrijfster Marie Louise Dou dart de la Grée of zij zijn levensver haal wilde schrijven. Ze deed dit bin nen zeer korte tijd in het boek Em- maus. In 1966 verscheen van haar hand „Geen standbeeld voor Van Meegeren", een werk met meer diep gang. Tenslotte schreef ze een toneel monoloog waarin Henk van Ulsen morgen te zien is als Van Meegeren. Uitzending 21.05 uur op Nederland 1. 208 Als in een droom loopt Willem Hendrik de trap op. nog altijd heeft hij niets tezegd, niets tegen de oude Sam. niets tegen de jonge Sam. De rozen houdt hij in de hand. zo loopt hij achter zijn schoonzoon aan en komt de slaapkamer met vreemde reuken binnen. Hij ziet zijn dochter in bed liggen, flauwtjes glimlachend, maar toch de oude Dolly, de rozen legt hij voorzichtig een voor een op de bedderand en deken. „U moet in de wieg kijken... het is een kleine Jacoba... maar we zullen haar Cobi noemen..." Hij wendt zich af en loopt naar de wieg toe. Willem Hendrik buigt er over heen en ziet iets kleins bewe gen. Het is koraalrood met een gitzwart haarkuifje, het maakt klei ne trek- en wringbewegingen. meer ziet hij niet. DERDE DEEL Eerste Hoofdstuk WILLEM HENDRIK WORDT ZEVENTIG JAAR 1 In de eerste tien jaren die op de wereldoorlog volgen, schijnt het so ciaal besef groeiende. Misschien uit angst voor zelfbehoud, wie zal het zeggen? De vier jaar wereldoorlog hebben even. maar niettemin scherp, doen voelen, dat er geen be zit bestaat, of oorlogsgeweld kan het vernietigen. De Russische revolutie deed beseffen, dat een volk met god delijke ingeving onderdies bezeten kan zijn van daemonische krachten. Wie kan voorspellen, welk volk en welk land een volgende keer aan de beurt zal komen? De sociale verbete- door 1 lenriette LX dc Beaufort ringen van woningtoestanden en zie kenzorg. van de bescherming van de jeugd en zorg voor de ouderdom, het is alsof dat alles diepere zin heeft gekregen, alom is er een zucht, niet naar avontuur, maar naar veiligheid. De wereldoorlog evenzogoed als de Russische revolutie wekten een ver diept sociaal besef op, de kern van dat besef is altijd weer het be wustzijn. dat de familie begin, mid delpunt en einde van het maat schappelijk leven is. Ook de Van Broeckhuyzens ontko men in de jaren die volgen op '14—'18. niet aan dit besef. Het is alsof ze nog meer en nog liever op het Huis Beukenloo komen. Niemand zou kunnen zeggen, wie de eerste is geweest, die voorgesteld heeft, dat Willem Hendriks zeventigste ver jaardag. hij valt op de eerste januari 1923. in een grote réunie van alle familieleden op Beukenloo gevierd behoort te worden. Van alle kinderen krijgt hij de toezegging, dat zij voor de viering graag met hun gezinnen op het Huis willen komen. Willem Hendrik is sober van natuur, nooit zoekt hij om in het middelpunt C de belangstelling te staan, maar hij ongevraagd de toezeggingen kinderen en aangetrouwde kindeB krijgt, dan doorstroomt hem een besef van geluk, groter dan hijl jaren gekend heeft. Een familier® me temidden van kinderen en klef kinderen, dat is wel het blijste fet dat hij zich denken kan. Met zi't zoon Jan Joost. die. al is hij veertjpper nog altijd jonggezel is, en met madfet? me Renard raadkamerde hij 't a derbrengen van Jaap en Thea, Car en Anouchka, Clemens en Eva. Dor en Sam. acht kleinkinderen, twf Zl Sellies, één Miss en één Fr&ulein. Al'lu' het moest, zou dat alles wel etjlpa plaats op het Huis kunnen vinde »ad maar dit is toch niet wenselijk. E ,i,ei het personeel zijn bejaarde ledey die niet meer tegen grote druk kunnen; bezorgd denkt hij aan ifel0 ook al zeventigjarige Balt. die zi|>ral huisknechtpost niet wil opgeve( en omdat hij meent, dat hij de enige n die over de oude mijnheer waak Willem Hendrik durft hem van zijr^ kant geen pensioen aan te bieden want hij weet. dat Balt nog nirf vr zonder het Huis kan. Bij het onde 1 t brengen van de familie zijn er oofer c andere gevoeligheden in acht te ni men, gevoeligheden, die Willei Hendrik niet graag uit het oog zoJ> verliezen. Dolly en Sam willen lief! >el( niet met Clemens en Eva onder ééif» g zelfde dak logeren. Dolly heeft kdai zacht, maar toch duidelijk aan ha%>gS vader te kennen gegeven. ClemenL j en Eva vermijden graag grote druif te. omdat hun oudste dochter Marrt garetha, nu zeven jaar, aan petit m#^- lijdt en bij opwinding kleine toevalJer len heeft. ide Wordt vervolgd RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m «o FM-kanalen). VA RA 7.00 Nieuws 7 02 (S) Ochtendpost gram mofoonplaten en weekendtips (7.30 Nieuws. 7.41-7.53 Dingen van de Dag.» 8.30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huisvruouw. 8 45(S) Invaller Henk Molenberg: mensen en mu ziek. 10.30 Nieuws. 10 33 Z L programma dat voor zichzelf spreekt 12.26 Mededelingen 12 30 Nieuws. 12 41 (S) In de Rooie Haan: hitwerk en actualiteiten 14 30 (K) Muziek uit Studio 1: muzikale show 15 30 Nieuws 15.33 Twee uur Rusland: muziek en culturele ver halen. 17.30 Nieuws. 17.32 Dingen van d«- dag 18 00 (S) Expres lichte muziek. (18 30 Nieuws). 19.00 (S) De VARA feliciteert ver- zoekplatenprogramma. 21.00 (S) Door dc- ja ren heen: ingekorte herhaling: het jaar 1946. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Lui luisteren: lichte grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). TROS 7.00 Nieuws. 7 11 Ochtendgymnas tiek 7.20 Ontbijt-soos lichte en populair klassieke muziek. (8 00 Nieuws 8 11-8.30 Ak- tua 9 35-9 40 Waterstanden). 10.00 Tien-om: mini-magazine voor jongens en meisjes. 10 30 Aklua-sportcafé (1100 Nieuws). 11.30 Weg wezen zomers programma. OVER HEIDSVOORLICHTING 12 49 Wereld mi- lie jdag 1976 TROS 13 00 Nieuws. 13.11 Ak- tua 13 30 Voorzichtig breekbaar 78 toeren platen 14 30 Met een knipoog naar het thea ter Nederlandse kabaretier- 16.00 Nieuws. 16 03 De Nederlandse top-40 17.53 Medede lingen 1800 Nieuws 18 11 Aktua. PP 18 20 C H U TROS. Toeraktua zeilen. 19 00 (S) Tross-country 20 00 Nieuws NOS: 20 05 (S) Holland Festival liederen van Wolf EO 22 30 (S) Laat ons de rustdag wijden. 23.00 (S) Reflector informatie met het oog op de ge meente 23.15 (Si Postludium: klassiek mu ziekprogramma 23 55-24 00 Nieuws HILVERSUM III (445 m en FM-kanaleni. NCRV 7 02 (S> Happy Sound gospelpro gramma. 7.55 Eerlijk gezegd 8 03 (S) Pop station 10 03 (S> Muziek bij de koffie. (II.03 Hollands kwartiertje. 11 15 Strictly Country Style 12 03 (S) Los Vast 14.03 (S) Bij Barend op de vrolijke toer 16.03 (S) Sportshow. NOS: 18 03 (S) NOS-maal NCRV: 19 02 (S) Pers Vers nieuwe grammofoonplaten. 20.02 (S) Eddy Go Round 22.02 (S) Sportshow. 23.02 (S) Late date 0 30 (S) Jazztime. 1.02 (S) Middernachtblues. 2.02 (S) Bent u daar nog0 6 02 (S) Al wakker? 6 45-7 00 (S) Zondag morgen. HILVERSUM IV (FM-kanalen). AVRO 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Reveille: klassieke muziek. 9 00 Nieuws 9.02 (S) Wiens schuld is het(8). 9 20 (S) Alert' op het vlak van muziek en maatschappij. 9 40 1 Is historisch: program ma over geschiedenis. 10.00 (S) Berlijns Fil harmonisch Orkest o.Lv. Carlo Maria Giuli- nn klassieke muziek. 11.15 (S) Quadro koor zang. 11 30 (S) Kortweg, kamermuziek 12.15 (S) Hoogtepunten uit operettes 13.15 (S) Op haren en snaren klavecimbelmuziek. 13 40 (S) Kinderen maken muziek. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Courant(e): weekkrant met en over muziek 15.25 (S) Zwitserse historische orgels (1). 16.00 (S) Aspecten kunstrubriek. 16.40- 17.00 Radiojournaal. 18.55 Journaal 19.05 KRO: The Fnntstones 19.30 Harten S-gaia 19 40 Kort vers-'ag van net e sscnopsiubiieum en atscheid van Z E Ka'Omaal Atfrink a's aadsDisscnop van Utrecht 20.00 NOS: Journaal 20.25 KRO: De Willem-Ru.s-show spelprogramma 22.00 22.40 Oe olympische spelen progiamma ovor do olympische sporten 23.30 NOS: Journaal TV VANDAAG NEOERLANO 1 19 05 TROS: K(e»n« wonderen van de grote natuur 19.10 De bal is rond 19 35 Oe man van zes mihoen 20 25 King Salomons m nes. Amerikaanse speelfilm NOS: Journaal 21.50 TROS: King Salomons mmes vervo'g 22.25 TROS-spod NEOERLANO2 18 4S NOS T.-U-loven, RADIO MORGEN HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen). VA RA: 8.00 Nieuws. 8.10 Weer of geen weer. (9.00 Sportmededelingen.) HUM. VER BOND 9.30 Acutaliteiten en muziek. IKON: 10.00 Hervormde kerkdienst 10 45 Wilde Ganzerv 10.50 (S) De andere wereld van zon dagmorgen menselijk en minder menselijke zaken binnen en buiten de kerken. 12.00 (S) Muzikaal onthaal: muzikale show 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.30 Delta-Zomer: muziek en arrangementen. KRO: 14.00 Kruispunt: achtergrondinformatie over kerk en samen leving. 14.30 (S) Promenadeeoncrrt. 15.15 (S) Aan de lijn: over eten en drinken gesproken. 16.15 (S) Drie in twee plus een: lichte muziek. 16.45 Hoe gaat het: Ziekenapostolaat. IKON 17 00 Vesperdienst. 17.58 Wilde Ganzen. 18.00 (S) Van klok en klepel: kinderprogramma 18.15 Nóg eens begraven NCRV: 18 30 Nieuws. 18 40 Zondagavondzang geestelijke muziek. 19 05 (S) De laatste der Rechtvaardi gen. hoorspelscrie. 19.25 (S) De Orgelmakers van Batz 20 05 (S) Musica Sacra gewijde muziek. AVRO 20 30 (S) In de kaart ge speeld: klassiek wensprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 23.00 Vana vond laat sport. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). KRO: 8 00 Nieuws. 8.10 Overweging. 8.15 Badinerie: klassieke muziek 9.00 Nieuws. 9 10 Waterstanden. 9.15 Laudate: klassieke muziek. 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Da Capo: klassieke muziek 11.50 Buitenlands commentaar. 12.00 Nieuws. 12.10 Echo. NOS: 12.20 Programma voor Surinamers en Antil- lianen in Nederland: informatie en ver zoekplaten. 13i20 Programma voor buiten landse werknemers- VARA" 17 00 (S) VARA- klassiek: piano en zang. 17.55 Mededelingen en SOS-berichten. 18.00 Nieuws. 18.15 Din gen van de dag. Aansluitend: (S) VARA- Grarp presenteert. 18.30 Boemerang: magazi ne over de nieuwsmedia. 19 00 De Scala 1925- 19.50: operafragmenten. IKON: 19.30 Brood en spelen: programma over boeken, muziek en theater. NOS: 20.00 (S) Promenade-orkest: amusementsmuziek. 20.30 Gastcollege. 21.15 Olie uit de ijskast (3). documentaire serie. 21.50 Dichters in de Vaart. 22.25 (S) Over musici gesproken 22.55 (S) Hobbyscoop: populair programma. 23.25 (S) NOS-Jazz. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen). AVRO 7.02 (S) Ko. de boswachtershow. 8.02 (S) Juist op zondag, met sportinformatie. 10.02 (S) Muziek Moazïek. VARA: 11.30 (S) Coen Fiink-show. 12.02 (S) Klink Klaar. 13 02 (S) NAR Nederlandse Artisten Revue. NOS: 14.02 (S) Langs de lijn: sport en muziek. 18.02 (S) NOS-Jazz. Bopthema'sen swingsessions. een programma voor verzamelaars en lief hebbers van jazz uit de jaren 1935-1955. KRO 18.30 (S) Springplank: jong talent. 19.02 (S) Tombola. 23.02 (S) Voer voor vogels: zoals bekend, of niet. ofte wel meer muziek. 1.02- 7.00 (S) De week in. HILVERSUM IV (FM-kanalen). VE RONICA: 8 00 Nieuws. 8.02 (S) Populair klas sieke muziek. NOS: 9.00 (S) Vroeg klassiek. 10.00 (S) Musica Religiosa gewijde muziek 11.00 (S) Fur Elise, met rond 12.00 de kwis: Wat is dat nou? 13.00 (S) Zondagmiddagen verlure oude stemmen, nieuwe platen. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Concertgebouw Orkest o.l.v. Bernard Haitink. m.m.v. pianist: klas sieke muziek (In de pauze: 14.40-15.00: a. Sport in het kort. b. Praten over muziek 16 00-17.00 (S) Musica Nova. TV MORGEN NEDERLAND I 16.55 Voelbal en tolo-uilslagen 17.00 IKON: Hervormde kerkdienst 17.30 Wilde Ganzen 18.15 Huisartsen - 4 - TELEAC 18 05 TV-informatie Turken 19.00 Journaal 19.05 Ruknte: geeslehjke muziek 20.15 Reportage over Nana Mouskouri 21.05 Hel Fenomeen, tv-spel 22.35 NOS: Journaal NEDERLAND II 18.25* IKON-KRO/RKK: Woord voor woerd 18.30 NOS: Ti-la-tovenaar 18.35 Kinderen van nummer 47a. tv-sene 19.00 Panoramiek aan de basis van het nieuJ 19.15 Studio sport mei om 20 00 Trekking de lotto-gelahen 20.30 Horizon programma tussen weienschJ en avontuur 21.30 Journaal 21.35 William Randolph Hearst, documentai over de krantekoning 22.35 Blijf bij ons eten. tv-spel 23.15 Journaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4