Den Uyl beriep zich op reglement ministerraad li dichtbij deTijdü Bloemenhove bmmentaar Van Agt Bloemenhove schiep unieke situatie Laddenzee addenzee 2 7) Lq de- CE OVEREENKOMST Weekblad goes spreekt duidelijker taal donor gezocht te duur rouw foutje het weer Vriendelijker weerrapporten AG 28 MEI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 van het kabinet over de ^denzee is een stuk dat positief ftardeerd moet worden. Dat voorop en van die waardering ^jiiet worden afgedaan door enke- Lfldoor twijfel ingegeven, vragen, een paar alinea's verder in dit smentaar aan de orde zullen wor- j gesteld. r «waardering is vooral gebaseerd feit, dat met deze nota de eid (nadat eerder de commis- azure een inventarisatie had iakt van de grote waarden die Waddenzee vertegenwoordigt) belang van dit gebied officieel legt en tot voorwerp van zorg en lerming verklaart. weieens gezegd dat de Wadden- al er nog steeds bijligt als op de .jte dag van de schepping". Dat is (mooie, maar wel wat romantisch -geurde en zakelijk niet helemaal le uitspraak (de mens is wel de- 'jk ook aan de Waddenzee te pas ^>men). Hoe goed bedoeld en hoe de waarderen ook zo'n uit hak kan gemakkelijk misverstan- wekken, namelijk dat het be- d van dit gebied uitsluitend in het }ng zou zijn van de liefhebbers ongerepte en grillige natüur. ^".I is niet waar. De Waddenzee ~~Skent ook een groot en niet hoog peg te waarderen economisch d, al was het alleen maar om de oenen vissen, die hier (net als in «dit opzicht vergelijkbare Oos- -chelde) worden geboren en die, maal volwassen de zeeën tot ver ^^est-Europa bevolken. Wat dat jeft moeten de Nederlanders zich fust zijn dat ze geroepen zijn tot beheerder zijn van een niet al- v nationaal, maar ook internatio- A belang. is moeilijk dat belang op een of were manier in cijfers uit te druk- M. Het kan echter als vast en zeker aangenomen, dat in de ko- Wjnde jaren en eeuwen het nut sds groter zal worden; ook al :en wij nu nog niet precies hoe de HiWikkeling zal zijn. Maar juist de- onzekerheid moet ons op dit ntnblik tot de grootste terughou- et idheid nopen, lag t, Door P. L. van Enk DEN HAAG Achter de moeilijkheden in het kabinet over de sluiting van de Bloemenhove-kliniek gaat een betrekkelijk nieuw meningsverschil schuil dat de coalitie deze week op het randje van ontploffing heeft gebracht: de vraag namelijk wat de minis terraad eigenlijk te maken heeft met het vervolgingsbeleid van de minister van Justitie. d ojmdaar ook de waardering voor de opse week verschenen nota. Er blij- alleen een paar vraagpunten. In a stuk blijft het toekomstig beheer I de Waddenzee een beetje in het ayz<e. 1 sti eloc het ogenblik is het allerminst m,aidelijk wie nu precies de Wadden- daai t>eheert- Drie provincies zijn ^ojij betrokken (terwijl niemand weet hoe de provinciegren over het water lopen) plus een enbt aantal gemeenten (van wier nzen precies hetzelfde gezegd kan d(Jden). En verderop in Den Haag kof er ook nog eens niet minder dan i ministeries, die hun zegje mo- l inl en moeten doen over een of aspect van het beheer van S» - ii kijMiet verleden is al eens gepleit voor I op alle onderdelen afgestemd voor het hele Wad- Igebied door zoiets als een Wad- en fraad. Daar is nogal wat bezwaar enpH gerezen, o.a. van de noordelij- 'provincies, die meenden dat op ïrv(je manier het Waddengebied een ~mmjiw soort „generaliteitsland" zou (den (met een verwijzing naar de litie van Brabant en Limburg in |17de en 18de eeuw). I bezwaar kan niet zomaar als Jzinnig" of „van geen waarde" tijde worden geschoven, maar trslaggevend hoeft het niet te I. Er is best een vorm te beden- waarin ook de bewoners van de iggende gebieden inspraak ja s invloed en medezeggenschap nen krijgen bij dat beheer en imin is het nodig zo'n beheer luit Den Haag te regelen. r>e_ sef,elreSe"n8 w>' daar echter blijkens e nota nog niet aan. Afbakening de provincie- en gemeentegren en het interdepartementale coör- <tie tussen de Haagse ministeries rdt voldoende gevonden. Boven- vli zal een aantal grenswijzigingen ((samenvoegingen van gemeenten ;$s de Waddenzee moeten zorgen 'jr krachtiger randgemeenten. laatste lijkt nogal halfslachtig. g of laat zal men toch moeten len tot een specifiek op dit ge- afgestemde beheersvorm en is de toestand van de gewijzigde leentegrenzen niet meer terug te lien. Als er in het noorden van land gemeentegrenzen moeten Jden gewijzigd, dan moet de rege- met voorstellen daarvoor ko- maar het beheer van de Wad- /^jzee hoeft daar nu niet als reden Jehaald te worden. In een tijd waarin de wet de wet is en het gezag onbedreigd en onomstre den doet zo'n vraagstuk zich niet voor. Maar de abortuswetgeving be vindt zich in een stadium van over gang. En het gezag van een minister van Justitie als Van Agt is zeer om streden nu hij het mede tot zijn taak rekent, de sporen van de christelijke (katholieke) zedenleer in het recht te verdedigen tegen de stormachtig toe genomen maatschappelijke en poli tieke secularisatie. Onder zulke omstandigheden is het te verklaren dat de politieke te genstanders van de minister onder zijn collega's proberen, zich in de ministerraad meester te maken van het vervolgingsbeleid, althans pogen 's ministers greep op het vervolgings apparaat het openbaar ministerie te beheersen. In het Catshuis heeft dit maandag avond jl geleid tot een harde confron tatie, toen daar in feite de discussie werd herhaald die voordien tijdens de interpellatie Roethof in de Twee de Kamer was gehouden. De minister kreeg in de ministerraad opnieuw te maken met de motie Roethol die in de Kamer dankzij eensgezindheid van PvdA en WD was aanvaard. Deze motie luidde vrij vertaald dat de minister van maatregelen tegen de kliniek moest afzien zolang de rechter nog niet zou hebben ge sproken. Diezelfde gedachte kwam maandag avond in de ministerraad aan de or de. Minister Van Doorn (CRM, voor malig officier van justitie) had haar in een ontwerp-besluit neergelgd en premier Den Uyl bracht dat besluit op tafel. Van Agt heeft deze actie gezien als een aanslag op bevoegdhe den die hij als de zijne beschouwt. De minister heeft geweigerd een derge lijk besluit van de ministerraad te aanvaarden, ja zelfs heeft hij gewei gerd, de voorlezing van het ontwerp besluit door Den Uyl aan te horen. Het is een spannend moment ge weest in het Catshuis, dat althans voorlopig goed is afgelopen. Er deed zich ineens een nieuw feit voor het als 'algemeen regeringsbeleid' ziet, is beklag van het bestuur van de kli- het ook. En trouwens, wat tot een niek dat een deel van de discussie nooit eerder een minister van justitie is overkomen: namelijk dat de minis ter-president er Van Agt op heeft gewezen dat zijn vervolgingsbeleid niet in strijd mocht komen met het gevoelen van de meerderheid van de ministerraad. Van Agt heeft dat niet willen aanvaarden. Hij meent dat hij als enige verantwoordelijk is voor het vervolgingsbeleid en dat zijn colle ga's daar niets mee te maken hebben. Zou het nodig zijn geweest, dit ge schilpunt uit te vechten, dan had dat zonder twijfel tot een crisis geleid. Den Uyl heeft zich maandagavond beroepen op het reglement van orde van de ministerraad, het enige staatsstuk dat de verhouding tussen de ministers onderling regelt. In arti kel 9, tweede lid. staat dat een minis ter 'in geen geval' mag handelen te gen een besluit van de ministerraad. Deze regel is in zijn directheid duide lijk genoeg. De vraag is alleen of de ministerraad besluiten mag nemen die te maken hebben met het vervol gingsbeleid van het openbaar minis terie en met de politieke verantwoor delijkheid die de minister van justitie hiervoor draagt. Het reglement zelf geeft daarover niet met zoveel woor den uitsluitsel. Het zegt dat de minis terraad beraadslaagt en besluit over het 'algemeen regeringsbeleid' en somt dan een aantal onderwerpen op (wetsontwerpen en benoemingen) waarover het 'onder meer' kan gaan. Die woordjes 'onder meer' geven aan dat er meer bij kan. Maar betekenen zij tevens dat de ministerraad ook over het vervolgingsbeleid van de justitie kan beraadslagen en beslui ten? Er staat nergens dat het kan, maar er staat ook nergens dat het niet kan. Het vraagstuk is blijkbaar overgele verd aan het vrije spel der politieke krachten. Zoals een staatsrechtsge leerde van AR-huize die wij consul teerden, het zei:" De raad van minis ters bepaalt zelf wat hij wel en niet bespreekt. Wie zou het anders moe ten doen? Alles wat het kabinet zelf Minister Van Agt crisis dreigt te leiden is 'algemeen regeringsbeleid' bij uitstek". Telefoontje Intussen is de meest interessante vraag natuurlijk of de minister wer kelijk van plan is geweest, het te laten aankomen op een gewelddadig treffen rondom de Bloemenhovekli- niek. In zijn directe omgeving wordt dit met kracht ontkend. Alleen: de minister heeft geweigerd een derge lijke ontkenning tegenover zijn linkse collega's uit te spreken omdat hij vreesde anders zijn beleidsterrein op dit punt aan de meerderheid van de ministerraad te zullen prijsgeven. Van Agt zelf meent voor deze vrees alle reden te hebben na wat er enkele dagen tevoren, in de nacht van don derdag op vrijdag vorige week. was gebeurd. De verzegeling van de kli niek was mislukt en voor het eerst deed zich de vraag voor of de justitie harde middelen moest toepassen. Premier Den Uyl en minister Vorrink hebben zich daarover tot diep in de nacht zenuwachtig gemaakt. Er kwa men berichten van groot rumoer in en rondom de kliniek, zelfs van spar telende parlementariërs die door de politie zouden zijn weggedragen. Na dat Van Agt zich op de hoogte had gesteld liet hij Den Uyl en mevrouw Vorrink weten dat hij de politie niet zou inzetten. („Ik wilde hen niet in spanning laten", moet hij hebben gezegd.) Van Agt meent nu te hebben waarge nomen dat Den Uyl en mevrouw Vor rink zich onmiddellijk van zijn mede deling hebben meester gemaakt en naar zich toegerekend. Vooral het telefoontje van minister Vorrink naar de kliniek „Van Agt is door de knieën" hee/t hem enorm geprovo ceerd. Sindsdien volhardt de minis ter van justitie in een stroef stilzwij gen wanneer zijn progressieve colle ga's hem beurtelings dreigend en smekend van acties proberen af te houden. Vraag blijft Zo blijft voor velen de vraag klem men of Van Agt wel of niet van plan is, de politie op de kliniek af te stu ren. De progressieven vertrouwen het niet. maar ook in AR-kring leeft eni ge ongerustheid, niet eens over de bedoelingen van de minister maar wel over die van KVP-fractieleider Andriessen die zo hebben wij anti revolutionairen horen brommen als een Raspoetin achter Van Agt oprijst. Andriessen zou zijn kans schoon zien om met behulp van de Bloemenhovekliniek niet slechts met de RKPN van Klaas Beuker af te rekenen, maar ook de naar de VVD afgegleden katholieken in het zuiden op het gemoed te werken. Het is. naar verluidt, mede op aandringen van geestverwanten uit de Kamer dat de AR-minister De Gaay Fortman al het mogelijke aan tact en wijsheid heeft opgebracht om Van Agt en Den Uyl bij elkaar te houden. Van Agt als beschermer van de rechtsstaat; Den Uyl die leidsman wil zijn van maat schappij-hervormers. Geen van bei den kan uit het bestuur worden ge mist. Maar of zij eikaars nabijheid kunnen verdragen moet elke dag op nieuw weer blijken. achterhaalde. Den Uyl volstond er uiteindelijk mee, in aanwezigheid van de veertien andere ministers een dringend persoonlijk beroep op Van Agt te doen om een gewelddadig tref fen met de driehonderd vrouwelijke demonstranten in de kliniek ten kos te van alles te vermijden. reglement Voordat het zover was, gebeurde er echter iets dat waarschijnlijk nog Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- is onderwerp van felle discussies in het kabinet. Over de vraag of er bij het uitvoeren van abortussen schoonheidsfouten wor den gemaakt of dat sprake is van ernstig medisch falen, zijn zelfs deskundige artsen het niet eens. KVP-voorzitter Vergeer: 'Aantjes wil ons tegen de CHU uitspelen' Sjef Theunis: 'De NOVIB is geen projectenwinkel' Architect Aldo van Eyck na storm aan Delftse TH terug in de vrije wereld De bisschop van de tweede emancipatie: por tret van kardinaal Alfrink René Magntte: een schilde' in de rol van Sjef van Oekel Boris Vian het gevaar van de postume populariteit Helmond en zijn 800 blokfluiters 'Tis 'n schoen stad. me dan?' Jan Mulder: Finale Nederland-Duitsland zit er niet in BON VOOR GRATIS PROEF Stuur mi) vier weken de Ti|d zonder enige verplichting mijnerzijds. Zonder postzegel zenden aan de Tijd. Antwoordnummer 6. Amsterdam. Overal te koop: I 2.-. Abonnementen: tel. 020 - 23 39 84 Nfl VERLOOP VflNTUD KRIJGEN ZE SCHEUREN! 1 onder redactie van loes smit Wie in Goes een brief van de ge meente krijgt, zal niet meer met het onpersoonlijke „LS" worden aangesproken. Er komt wat vrien- derlijker geachte heer" of idem mevrouw boven, en de onderteke ning zal worden voorafgegaan door ..hoogachtend." Ook de stijl van brieven en stukken zal begrij pelijker worden, dat alles om „de schriftelijke contacten tussen ge meentelijke overheid en derden wat persoonlijker te maken." Goes' gemeentevoorlichter J. 6. Kan. van wie het voorstel lol mo dernisering van de corresponden tie is uitgegaan, legt uit dat je natuurlijk geen persoonlijker contact bereikt met alleen geach te heer of mevrouw. Persoonlijker wordt een brief pas als je er ..ge achte dokter X" boven zet aan dokter X. ..geacht bestuur" aan een vereniging, „geachte heer" aan de meneer en „geachte direc tie" aan een bedrijf. Dat gaat dan ook gebeuren. Je moet degene die je benadert, echt aanspreken. „We gaan ook." zegt de heer Kan, sleutelen aan de inhoud van stukken, proberen wat minder ambtelijke kreten te gebruiken. Je leest bijvoorbeeld erg vaak: ter gemeentesecretarie. Onzin. Waar om niet gewoon óp c'e gemeentese- Jaarlijks zouden in ons land wel vierhonderd mensen aan een nier ziekte overlijden, als er geen kunstnieren of nieren van een do nor beschikbaar waren. Die vier honderd patiënten komen er elk jaar bij; er worden buiten hen al ongeveer duizend patiënten met behulp van een kunstnier (hemo- dialyse) behandeld. Ze moeten daarvoor twee- tot driemaal per week zes tot negen uur in een van de 38 dialysecentra blijven, waar door een normaal leven uitgeslo ten is. Wèl vrijwel normaal zou hun leven weer worden.als hun slecht werkende nieren door transplantatie vervangen zouden worden door een nier van een do nor. Honderden mensen zouden zo elk jaar uitzicht kunnen krijgen op een normaal leven, ware het niet dat er niet genoeg donornie ren beschikbaar zijn. Daarom ho pen de Nierstichting Nederland en de Stichting Eurotransplant dat er zich meer donors zullen melden. Mensen, die bepalen dat na hun overlijden hun nieren gebruikt mogen worden voor zieke mede mensen. De beide stichtingen heb ben een folder uitgegeven, waarin precies staat wat er gedaan moet worden om als donor te worden geregistreerd. De folder is te krij gen bij de Nierstichting Neder land, Vondelstraat 164 in Amster dam, en bij de Stichting Eurotran splant in Leiden, p/a Academisch Ziekenhuis. Het zijn niet alleen de eenvoudige harde werkers die lijden onder de dure ti/den. Blauwbloedige Brit ten kunnen er ook al niet meer tegen. In groten getale trekt de adel uit Londen weg naar het plat teland. waar het leven minder duur is. „De klassieke maatschap pelijke aanblik van Belgravia en Mayfair" (dat zijn de sjieke Lon- dense wijken waar de Britse ede len hun optrekjes voor het society- seizoen hebben) „is vrijwel ver dwenen". aldus de nieuwe editie van Debrett's, de dikke, rode foli ant over de Britse adel. „Bezit van een titel is in deze moeilijke tijd geen garantie voor bezit van eer. kapitaal". Nu zijn die getitelde Engelsen ook weer niet zó arm. De hoge huren, de gemeentebelastin gen en het huispersoneel vinden ze weliswaar in Londen aan de dure kant, maar op het platteland zetten ze hun stijlvolle leven op dezelfde manier voort. Daar is veel makkelijker en goedkoper aan personeel te komen, daar zijn de huizen niet zo duur, kortom: daar kan een edele nog edel doen. „Te genwoordig koop je een groothuis in de provincie voor de prijs van een flatje in Londen", verklaarde bijvoorbeeld de 47-jarige burggraaf Davidson, die zich na verkoop van zijn huis in Londen in een kapitale herenboerderij in het oosten van Engeland heeft geves tigd. cretarie? Een ander voorbeeld: er wordt geregeld over „het vigeren de bestemmingsplan" geschreven. Een gewoon mens weet toch niet dat dat een nu geldend, van kracht zijnd bestemmingsplan is? Dat soort dingen moet er uit. Als )e aan zulke kleinigheden wat extra aandacht geeft, worden brieven en stukken veel beter lees baar." Nu zijn er vast oudere ambtena ren die nooit anders hebben ge daan dan in ambtelijke termen schrijven. Is zo'n verandering voor hen wel op te brengen? Dat blijkt in Goes in de praktijk best mee te vallen, „maar het blijft altijd voor verbetering vatbaar 'l Bovendien krijgen alle afdelin gen een exemplaar van de taal gids voor ambtenaren, waariii richtlijnen worden gegeven. Be paalde passages zullen speciaal worden aanbevolen en daarna wordt het gewoon een tijdje in de gaten houden hoe het loopt. Het zal niet altijd mogelijk zijn, denkt voorlichter Kan. om onder ambte lijke formuleringen uit te komen. Als het om verwijzingen naar be paalde wetten gaat, zul je niet makkelijk kunnen ontkomen aan de daarbij horende zinsneden als „in het kader van de wet ruimte lijke ordening," om maar iets te noemen. Maar als er iets te verbe teren valt, zal dat zoveel mogelijk worden gedaan. Ze zijn niet de eersten in Goes die zich met dit (on- )duidelijkheidsprobleem bezig houden. Maassluis was er al veel eerder mee en zo zullen er nog wel meer gemeenten zijn. Maar de laatste is Goes zeker ook niet. In dc meeste gemeenten moet de bur gerij het nog altijd met „vigeren de bestemmingsplannen" doen. De sporen van de hechte banden tussen het oude Franco-regime en Hitler zijn in Spanje nog lang niet uitgewist. Voor Hitlers zieleheil worden op verschillende plaatsen zelfs nu nog missen opgedragen. Het Amsterdamse echtpaar De Vries, op vakantie in Spanje, trof bovenstaande rouwadvertentie aan j in „Lcvantc," een in Valencia ver» schijnend dagblad van dc Franco- gezinde falangisten. Behalve dat de gelovigen er in worden opgeroepen ,,in liefde tot God te bidden voor de ziel van Adolf Hitler en voor allen die vielen voor de verdediging van de westerse christelijke bescha ving," wordt in de advertentie ook aangekondigd dat ter gelegenheid van de eenendertigste verjaardag van Hitiers dood (op 30 april) een mis zal worden opgedragen. De districtsbrandweer had een oud. leegstaand huis in het Cali- fornische plaatsje Dublin uitgeko zen voor een blusoefening. De brandweerlieden gingen helemaal in hun werk op en lieten het hou ten gebouw tot de grond toe af branden. Na afloop van hun ge slaagde opdracht waren ze zeer voldaan, maar kwamen tot hun schrik tot de ontdekking dat er een niet al te fraai schoon heidsfoutje aan hun prestatie kleefde: ze hadden het verkeerde huis in brand gestoken. Het huls dat ze moesten hebben stond even verder dan het nu afgebrande pandje, dat op de monumenten lijst bleek te staan. Het historisch genootschap van Dublin had het binnenkort willen laten restaure ren, omdat het nog door een van de stichters van Dublin was ge bouwd. De voorzitter van het ge nootschap is er gewoon ziek van, maar het gemeentebestuur houdt het op een „ambtelijke vergis sing". Het is jammer dat juist op Hemelvaartsdag het weer het heeft laten zitten. De omstan digheden waren zeer te leurstellend met veel bewol king. natte vlagen of vlaagjes en een onplezierige west- tot noordwesten wind. Veel war mer dan 12 tot 13 graden is het dan ook niet geworden. In het Noordwesten werd de bewolking in de loop van don derdagochtend wel dunner, en al rond 11 uur vingen we een paar verdwaalde zonne stralen op. maar pas in de vooravond waren de opklarin gen breder. Ook droogden de straten op overeenkomstig het oude volksgezegde: „Re gen voor acht uren zal niet blijven duren". Schuldig aan het onvriendelijke weer van gisteren was een kleine de pressie van 1006 mbar. die over Zuid-Denemarken naar het oosten trok helaas in een zeer langzaam tempo. Hcrwij- nen meldde zondagmorgen 12 mm regen die voornamelijk woensdagavond gevallen Van onze weerkundige medewerker was. In het Groninger Ten Post viel tussen woensdag morgen 7 uur en donderdag middag 12 uur in totaal 22 mm regen. De provincie Gro ningen wordt dus bepaald niet misdeeld. Medewerker Veldman bere kende bovendien dat er bin nenkort wellicht een zon- neschijnrecord over de lente zal worden gebroken. Tot en met dinsdag scheen de zon in De Bilt 592 uren terwijl de zonnigste lente van deze eeuw, die van 1921, het met 613 uur deed. Woensdagavond werd in de provincie Groningen ook don- Dat het weer hogerop in Zwe- der gehoord met een horizon- den onder invloed van hoge tale bliksemontlading. Onsta- druk stond, bleek vooral in biel was het ook op het conti- Kiruna en niet alleen uit de nent. In Zuidoost-Oostenrijk barometerstand van 1032 heeft het op Hemelvaartsdag mbar. maar ook uit de late, gegoten: Klagenfurt kreeg 28 nachtelijke vorst van —2 gra- mm in 6 uur tijd Dat gebeur- den op IV. meter hoogte. Het de bij het doorkomen van een centrum van dit hoge drukge- koudere noord tot noordwes- bied lag tijdelijk over dc Ha telijke wind waarbij door stu- rentszee met 1037 mbar in de wing tegen het gebergte een kern. Tussen dit maximum en sterke condensatie optrad, een stationaire depressie van Daarentegen viel in Wenen in 1000 mbar boven Midden- Rusland vond In Scandinavië Ken van. Hoewel de treksnel- een gevoelige kou-inval plaats, compleet met hagel buien. In Zuidwest-Finland heid van dit systeem op weg naar het continent waarschijnlijker geringer zal en Midden-Zweden was het worden, verwachten wij in de gistermiddag niet warmer loop van het weekend toch dan 3 a 4 graden boven nul. een voortzetting van de wis selvalligheid ervan. Zomers Deze arctische lucht stroomt weer is verder in de rest van in de richting van de Noord- deze meimaand vermoedelijk zee maar bereikt ons land niet meer voor ons weggelegd, niet. Zoals zo vaak is het voor waarbij wij natuurlijk denken ons zaak de blik naar het wes- aan maximum-temperaturen ten te richten. Wij zien van van 25 graden en hoger. Wel die kant een rug van wat ho- mag er. nu de wind naar het gere druk over ons komen, die zuiden gaat krimpen, enige vandaag het op vaartsdag geleden Hemel- ,leed" temperatuurverhoging ver wacht worden, maar warmer tracht te verzachten met dan 17 a 18 graden C zal het mooie zonnige perioden. Die vermoedelijk niet worden. opklaringen waren donder dagmorgen al aanwezig in Schotland en Noord- Engeland. Nog wat meer naar het westen tekent zich een warmtefront af. Het behoort bij een diepe depressie mid den op de oceaan (tijdelijk 975 mbari op koers naar het oosten en Ierland krijgt er in eerste aanleg regen en motre- Op de zon is het nog steeds bijzonder rustig. Hier de aan tallen vlekken van maandag op donderdag. Deze week: respectievelijk 24. 11. 0 en 4. De 10 cm-straling bedroeg respectievelijk 70.69,68 en 68. Deze gegevens zijn van het Instituut in Bolder. Verenig de Staten. Erld. Eindhoven Den Helder Botterdam Twente Vlissingen Zd Limburg Aberdeen B.'irrelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Luxemburg Madrid Malaga Mal lores Monchvn Nice Oslo fa ry» Casablanca Islanboel Las Palmas New York TelAviv motregen half bewolkt half bewolkt licht bew. zwaar bvw. geheel bew. licht bew zwaar bew. licht bew. zwaar bew, onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. hall bew licht bew. regenbui licht bew. zwaar bew

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5