lenault 14 verschaft n uniek rijplezier NOC zendt ruiteréquipe naar Olympische Spelen Hockeysters superieur Poloteam gelijk tegen Mexico ---AUTOBIOGRAFIE iert scus wil ombouw tot ersonenauto beletten Alfetta Coupé-serie uitgebreid Duurste Opeis luxer Fiat X 1/9 Special optisch gewijzigd Basketbalteam definitief naar toernooi in Hamilton Basketbalteam Halve eindstrijd WK eenvoudig bereikt Jos Hermens zesde in Londen John Newcombe komt weer terug Teleurstelling in Boedapest na zege op Cuba Meer sport op pag. 15. t - RH |G 28 MEI 1976 SPORT - AUTO TROUW/KWARTET P 13 - RH 17 r Rotter vorno, S, JACOL Jagarcia, i. LEONj' verpen, un burg. ough. M s 25 Dol E pass OTON J recht,. SI ey. S* bang. len. t heeft dit jaar opnieuw irigineel en functioneel inklassemodel uitge- |t: de Renault 14. De nieu- gen, die letterlijk en fi- ijk het midden houdt tus- Renaults 5 en 20, is ui- comfortabel, compact en f. in het verbruik. Het ka st oo ajnstieke model verschaft «uo zijn combinatie van ei- «200 rfhappen een uniek rijple- 33 60 a 63.50 93 00 1$ 5In 2tJeuwe wa&en is> ondanks een se oo ^rlijke binnenruimte, slechts ra.sa ientimeter langer dan vier me- ëeft een lichtgewichtmotor van w oo en 57 DIN-pk en beschikt over t iits bekende veersysteem met ?20b S mkelijke wielophanging. Het -I.» 4*rp van de „Veertien" valt, net M?1 iHP het Viifie' °P door de vl°tte "Tn met schildbumpers voor en Hf. De basisconstructie de mo- 6 varsgeplaatst voorin en uiter- n voorwielaandrijving blijkt M fficiënt: de forse interieurruim- 146 n de Renault 16 wordt bijna 11 naard. M7?n stijl 34| olkomen eigen stijl van deze 54 urswagen, die in prijs tussen de Jilts 12 en 16 inkomt, is wel iets io parts in de middenklasse. Daar. 36 lenault, ligt thans het zwaarte- 1 van de Europese automarkt en ïeent het Franse merk er best 2| wee typen de conventionele de functionele 14 vertegen- 2» ligd te mogen zijn. 12 «jprmgeving van de 14 doet het denken aan de Renault 5 met engte van 3'/2 meter precies, anderzijds toch ook aan de Re- 20 en 30 TS, die 472 meter lang nox. Hoewel het model wars van ^lolligheid is, heeft de Renault 14 >o 99, traditie van het merk stoelen, i ;eer prettig zitten, en een moder- De nieuwe Renault 14: in februari tijdens de RAI-tentoonstelling in Nederland te verwachten. 83 4 ar ns2 ne binnenatweriung met een weer geheel afwijkend instrumentenbord: alle meterklokjes in een rechthoekig paneel, zichtbaar door het stuurwiel. De indeling van de ruimte is zeer praktisch: de achterklep biedt toe gang tot een royale bergplaats voor de bagage. Wat bij het rijden vooral opvalt, ze ker in vergelijking tot de Renault 5, is het geringe motorgeruis. Het benzi neverbruik wordt trouwens ook een sterk punt van deze wagen. Omdat de Renault 14 door zijn perfecte weg- ligging, zijn groot comfort en daarbij nog eens een sportief karakter, no digt tot pittig rijden zijn we er plankgas mee de Franse snelwegen opgegaan en in lage versnelling drif tig bochten op bergwegen gaan ne men, maar ondanks deze onredelijke rijstijl bleef het verbruik beperkt tot één op tien. Eén liter per twaalf kilo meter is bij rustig rijden stellig ge makkelijk haalbaar. Geen zware auto Verder valt vooral het evenwichtige bochtengedrag van de Renault 14 op. De bestuurbaarheid is die van een kleine wagen; de rijeigenschappen doen echter aan een ware limousine denken. Het is geen zware auto nog geen 850 kg. ondanks de veilig heidsstructuur, die afgeleid werd van de Renault 20 en 30: de kooiconstruc tie met schokabsorberende delen rondom, balken in de portieren en onder de voorzittingen, achter dwarsbalken, een versteviging rond de „vijfde deur", rolbeugels enzo voorts. Het is kortom een auto in de sector van de kleinere middenklassers, die als technische conceptie een uitschieter genoemd mag worden. Om die reden zal de prijs gerekend naar de buitenafmetingen ook niet laag uitvallen. Als de wagen, die deze week in Frankrijk werd uitgebracht, begin volgend jaar naar Nederland komt, gaat de R 14 zeker zo'n veer tien mille kosten. Maar dat zal, gege ven de overige rijkosten en rij eigenschappen, naar onze eerste ongewoon positieve indrukken toch nog een scherpe prijs zijn. tot nu toe voor particulieren fiscaal aantrekkelijke ombouw bestelwagens tot personenauto's wordt onvoordelig. De om- 'Jwhandeling, die een paar duizend gulden aan „bijzondere l iruiksbelasting" bespaarde, blijft onbelast, maar bestelwa- 5 die zich hiervoor lenen komen voortaan onder dit BVB-tatief 16 of 17,5 procent. De ANWB heeft daarop kritiek geuit, 24lat kleine middenstanders er van de dupe kunnen worden. Yederlandse belastingwetgeving 3.' personenauto's kent een speci- 6- 1 fiscale heffing, die verder ner- in de Europese gemeenschap 6oj komt. De heffing geldt hier al- 23, voor personenauto's, dus voor 4j enkel ander artikel. Zij is voort- imen uit de vroegere „weeldebe- i ng", die eigenlijk het weeldeta- jvan de omzetbelasting was. Toen Jj erland namelijk op 1 januari 1969 si ging van het zogenaamde casca- telsel naar het stelsel, dat omzet- 6- sting berekent naar de toege- 3.%de waarde (BTW), vreesde de fis- Inkomsten te derven. Daarom is deze harmonisatie in Europees 14fcnd toch een on-Europese belas- geïntroduceerd: de BVB. C a 6.4 sen BVB wordt geheven voorafgaan- - »an de BTW. zodat de koper van auto ook nog eens BTW over de betaalt. De personenautover- is hierdoor voor de fiscus zeer •ngrijk geworden. Maar wie niet J etbelastingplichtig is. kon tot nu van een hiaat in de wetgeving ^literen: men kocht een bestelau- 71 waarvoor geen BVB gold, en ver- erde deze in een personenwagen. 51 J s diverse modellen was zo'n veran- ng een kleine ingreep, die weinig i tte De enige kosten, die verder aaakt moesten worden, betroffen jj verandering van het kentekenbe- H 5. Daartoe moest de wagen ter ring worden aangeboden, omdat 7i#en bestelauto achterin geen bank •'ifn dus ook geen passagier mag en. a i deze wettige mogelijkheid is in i2d verleden vaak dankbaar gebruik iv aaakt Particulieren kochten dan jj bestelauto, die sprekend op een stationcar leek, met nog enkele attri buten voor de ombouw. Importeurs en dealers leverden deze onderdelen uiteraard graag bij. Het was verder een kwestie van een paar palletjes doorzagen en zie daar: de bestelwa gen was een complete personenauto of eigenlijk een combinatiewagen geworden. Tarief De staatssecretaris van financiën heeft hier een stokje voor willen ste ken en de belastingdienst aangekon digd, dat elke bestelauto die zich voor zo'n ombouw leent, onder het BVB-tarief dient te vallen. Dit tarief bedraagt voor wagens tot 10.000 gul den zestien procent en daarboven 17,5 procent. Het verrassende is nu, dat met deze maatregel ineens de belasting op een bepaalde en ook nog slecht omschre ven categorie bestelauto's zonder parlementaire tussenkomst ver hoogd wordt. De ANWB concludeert in het blad Autokampioen tevens dat de ombouw-acties van particulieren kleine bedrijven uiteindelijk moei lijkheden zouden bezorgen: „De klei ne winkelier, die een bestellertje no dig heeft om zijn dagelijks brood te verdienen, zal nu voor dat wagentje 16 of 17,5 procent meer moeten gaan betalen". Bovendien bekritiseert de bond de willekeur, dat aan een belas tinginspecteur is overgelaten voor welke wagens dit zal gelden. Beter was geweest de BVB van de particulier te eisen voordat hij een nieuw personenautokenteken aan vraagt. zoals dat ook bij invoer van wagens uit het buitenland gebeurt, aldus de ANWB. Alfa Romeo heeft de coupé-serie op basis van het model Alfetta uitge breid. Behalve de 1,8 liter standaard uitvoering is er nu ook een 1,6 liter versie verschenen en tevens nog een fraaie tweeliter uitvoering. De coupé Alfetta GT 1.6 is goed voor 109 DIN-pk vermogen, slechts 9 pk minder dan de 1.8. De prijs van deze wagen bedraagt 20.990 gulden. De Alfetta GTV 2000 heeft 122 pk ver mogen, kost 2.500 gulden meer dan de Opel heeft de basisuitrusting van de modellen Admiral en Diplomat uit gebreid. De zescilinder Admiral, het goedkoopste model uit de dure Opel- serie, kreeg een in de gelaagde voor ruit gesmolten antenne, halogeen koplampen, hoofdsteunen en rolgor- dels. Van de Diplomat bestaan twee zesci linder versies en één achtcilinder met standaard automatische transmissie. Tot de uitrusting van deze serie behoren nu lichtmetalen velgen, een buitenspiegel met af- standsbediening en een vinyl dak. De Fiat X 1/9, de sportieve tweezitter van het Italiaanse merk, heeft een modieuzer karakter gekregen door een aantal optische veranderingen. De wagen draagt nu de naam X 1/9 Special en heeft als uniek accessoire- pakket enkele koffers, die meegele verd worden teneinde de bagageruim te zo effectief mogelijk te benutten. Uiterlijk is de door de carrossier Ber- tone ontworpen Fiat veranderd met een geblokte zwarte baan, die van de voor- tot de achterbumper loopt, en een bredere spoiler aan de voorkant. In het interieur kreeg het instrumen tenpaneel een aantal opbergvakken en werden de stoelen voorzien van een gestreepte bekleding. Metallic- kleuren zijn voortaan standaard. De Fiat X 1/9 Special, waaraan technisch niets gewijzigd werd, heeft een 1300 cc-motor van 73 DIN-pk ver mogen en kost 18.024 gulden inclusief BTW. t X 1/9 Special: een modificatie voorde tweezitter, waarvan er nu 50.000 zijn gemaakt. tnVERTENUt) DEN HAAG Het bestuur van het Nederlands Olym pisch Comité heeft op voor dracht van de stichting Neder lands Hippische Sportbond de volgende ruiters en paarden aangewezen die zullen uitko men op de Olympische Spelen te Montreal. De equipe dressuurruiters: mevr. Marjolein Greeve met Lucky Boy, mevr. Loeki van Olphen van Amstel met Alarik, de heer Jo Rutten met Banjo en als reserve mej. Yvonne Dehnert met Fregatta. De equipe springruiters: de heer Anton Ebben met Jumbo Design, Rob Eras met Iwan F, Hans Horn met Kodex, Henk Nöoren met Ja- germeester, Johan Heins met Ro- mantico S en als reservepaard Plu- co. De aanwijzing geschiedt onder het voorbehoud dat de ruiters me disch worden goedgekeurd door de chef medische begeleiding van de NOC-afvaardiging en de paarden veterinair worden goedgekeurd door de faculteit der diergenees kunde te Utrecht. Voorshands werden voor de begelei ding aangewezen als chef d'equipe de heer B. J. J. N. Arts en als trainer voor de dressuurequipe de heer P. H. Oothout. Eventuele verdere be geleiders zullen in nader overleg worden aangewezen. Omtrent aan wijzing van de deelnemers aan de individuele wedstrijd voor springruiters zal in Montreal wor den beslist. Springruiter Johan Heins. die deel uitmaakt van de Olympische ploeg, zal dit weekeinde deelnemen aan wedstrijden in Eindhoven. Heins moest vorige week wegens een beenblessure verstek laten gaan bij het internationale concours hippi- que in Aken, waar de nationale equipe zich door het behalen van de derde plaats in de landenwedstrijd voor Montreal waar maakte. De nationale kampioen heeft woensdag voor de eerste maal na de verwijdering van het gips weer ge traind. Na Eindhoven zal Johan Heins verder proberen het ritme weer terug te vinden tijdens een concours hippique in Wiesbaden. Daar zal ook Henk Nooren aan de start verschijnen. Bold Tudor, het paard van military ruiter Maarten Jurgens, zal maan dagochtend op Duindigt in Wasse naar een test ondergaan onder het toeziend oog van veterinair arts Of fereins. Dan zal ook worden beslo ten of het paard in de goede condi tie verkeert om met Pinksteren deel te kunnen nemen aan een military in de Belgische plaats Heide- Kalmthout. Deze wedstrijd is maatgevend voor eventuele uitzending naar de Olym pische Spelen. Jurgens heeft enige tijd terug een wedstrijd in Bielefeld moeten laten schieten omdat Bold Tudor niet fit was. De basketballers hebben hun zin. Het Nederlands Olympisch Comité heeft de knappe verrichtingen van het nationale herenteam behaald in de toernooien in Luik en Sofia, ge honoreerd met de uitzending naar het pre-Olympische toernooi in Ha milton (Canada). In dit toernooi moet de ploeg bij de eerste drie eindigen wil het verzekerd zijn van deelneming aan de Olympische Spelen in Montreal. De ploeg bestaat uit: Jan Sikklng, Charts Sideris, Anton van Helfte ren. Jim Woudstra (allen Punch). Jan Dekker (RZ). Walther Ombre, Hugo Harrewijn (beiden Flamin go's), Kees Akerboom en Jan van Vliet (beiden EBBC), Wiebe Gorte (Landlust), Herman Pluim en Harry Kip (beiden Amstelveen). Trainer/ coach is Bill Sheridan, verzorger Jan Visser. Chef d'équipe is Piet Storm. De ploeg vertrekt op 18 juni. De eerste wedstrijd wordt gespeeld op 22 juni. Nederland is ingedeeld in groep B met Mexico. Spanje. Zweden, GrootrBrittannië. Polen en Bulga rije. In groep A zitten: Brazilië, Joe goslavië, Israël. Finland. IJsland en Tsjechoslowakije. De nummers een, twee en drie van iedere poule gaan over naar de finale, waaruit de eerste drie worden geplaatst voor Montreal. Het speelschema voor Nederland is: 22 juni: Nederland—Mexico. 24 ju ni: Spanje—Nederland. 25 juni: GrootrBrittannië—Nederland. 27 juni: Bulgarije—Nederland. 28 juni: Nederland—Zweden. 29 juni: Ne derland—Polen. Op 1, 2 en 3 juli vinden de finale wedstrijden plaats. WEST BERLIJN De Neder landse dameshockeyploeg heeft zich geplaatst voor de vandaag af te werken halve fi nales van het toernooi om de wereldtitel voor landen aange sloten bij de FIH, de internatio nale hockeyfederatie. Neder land bereikte de halve eind strijd via opnieuw een forse ze ge. De Italiaanse dames gingen deze keer met 5-0 ten onder. Nederland komt in de halve fi nales uit tegen Argentinië. De andere strijd gaat tussen West- Duitsland en België. Nel van Kollenburg, de 26-jarige Bossche scherprechter in de Neder landse aanval, heeft zich woensdag met drie doelpunten in de wedstrijd tegen Italië geplaatst aan het hoofd van de topscorerslijst van het we- reldhockeytoernooi. Zij had daarmee een groot aandeel in de onbetwiste overwinning met 5-0 op de Italiaanse meisjes, die als zo velen hier slechts figureren. Haar totaal aantal doel punten kwam daarmee op acht en zij staat nu één doelpunt voor op Neder lands strafcornerspecialiste Toos Bax, die tot de bescheiden produktie van één treffer kwam. Nederland sloot door deze overwinning de groepswedstrijden af met vier over winningen en de doelcijfers 23 voor en 3 tegen, welke laatste alle in de wedstrijd tegen België vielen. Evenals Mexico en Zwitersland was Italië in geen enkel opzicht opgewas sen tegen de Nederlandse formatie, waarvan doelvrouwe Joke Dragt zon der enig bezwaar in het hotel had kunnen achterblijven. Tweemaal 35 minuten heeft Nederland stormgelo pen op de in de strafcirkel verzamel de Italiaanse speelsters, die zich slechts tot verdedigen konden bepa len. Moeilijk werd het daarom in dit bolwerk openingen te maken, temeer daar de Nederlandse dames overi gens een logische zaak, wanneer men zich bij voorbaat al superieur weet niet die motivatie hadden, welke noodzakelijk is om tot een toppresta tie te kunnen komen. In de score van 5-0 kwam het Nederlandse overwicht dan ook bij lange na niet tot uitdruk king. Het duurde zelfs tot de tiende mi nuut. eer Nederland de eerste straf- comer kreeg toegewezen. Weliswaar leverde deze ook direct het eerste doelpunt op en van wie anders dan van Toos Bax maar de overtuiging, die men van de ook nu (met West- Duitsland) hoog favoriete titelpre- tendenten mag verwachten, school toch niet in het Nederlandse spel. Marjolijn Gouka miste een door haar zelf geschapen vrije scoringskans en ook Nederlands tweede strafcorner leverde geen resultaat op. Nel van Kollenburg, eerder in het toernooi door de ploegleiding en haar ploegge noten op de vingers getikt, dat zij in haar jacht op persoonlijk succes te zelfzuchtig speelde, had het boete kleed aangetrokken en mede daar door miste men in de Nederlandse frontlinie een „killer" In de 22ste minuut echter „vergat" Nel van Kol lenburg zich en ging nu wel zelf door. Onweerstaanbaar gleed zij langs LONDEN (ANP) Jos Hermans is tijdens wedstrijden in Chrystal Pala ce, op de 3000 meter als zesde geëin digd met een tijd van acht minuten 3,62 seconde. Hermens. die oorspron kelijk een 1500 meter zou lopen moest de ereplaatsen aan Britten la ten. van wie Ian Stewart met 7.46.81 (beste wereldseizoenprestatle) minu ten de snelste was.' Dave Black (7.52.55) en Ray Smedley (7.57.11) werden respectievelijk tweede en derde. De wedstrijden in Chrystal Palace leverden een boeiend gevecht op over de 800 meter, waarbij de Keniaan Mike Boit (derde bij de Olympische Spelen in München) een nauwelijks waarneembare voorsprong had op de Europese kampioen Luciano Susanj uit Joegoslavië. John Akii-Bua won de 400 meter horden in 49.91 secon den overtuigend, mede dankzij de afwezeigheid van Europees kampi oen Alan Pascoe. De belangrijkste uitslagen van de aUeUek- wedstrljden In Chrystal Palace zijn: Heren 100 meter: l. Steve Riddlck (VSt) 10.51 seconden; 200 meter 1 Steve Riddlck (V8t)21.17 seconden. 400 meter: 1. Jerzy Pletreyk (Pol) 46 47 seconden. 800 meter: 1. Mike Boit (Ken) 1.47.26 minuut; 1500 meter 1. Bredan Foster (GBr) 3 40.21 minuut; 300 meter: 1 Ian Stewart (OBr) 7 46 81 minuut, 6 Jos Hermens (Ned) 8 03 62; 400 meter horden: 1. John AkU-Bua (Oeg) 49 91 seconden; discuswer pen 1 Penttl Kahma <Fin>62.58 meter, kogelsto ten l Oeotf Capes (OBr) 20 95 meter, hoogsprin gen 1. Ron Livers (VSt) 2.15 meter; kogelsllnge- ren 1 Paul Dickenson (OBr) 71.10 meter; polsstokhoogspringen l Wojciek BuciarskJ (Pol) 5.20 meter; hlnk-stap-sprtngen: 1 Carol Corbu (Pol) 16.19 meter; speerwerpen: 1. Terje Thorslund (Nooi 82 34 meter; dames 300 meter 1 Verona Elder (OBr) 37 30 seconden; 100 meter 1. Sonja Lannaman (OBr) 11.26 seconden. Jeugdrecord Toos Bax (voorgrond) en Nel van Kollenburg (achtergrond) in actie bij een van de tientallen aanvallen op het Italiaanse doel. haar tegenstandsters, en met een schot hoog in de hoek zette ze haar sublieme actie luister bij: 2-0. Het werd ook de ruststand. Het duurde tot de vijfde minuut na de rust eer de produktie weer op gang kwam. Nadat de Italiaanse doelver- dedigster Maria Grazia Panero twee strafcomers had afgeweerd, waarbij Nederland in de rebound te ondoor tastend optrad, scoorde Nel van Kol lenburg uit een strafpush het derde doelpunt. Zij was het ook, die vier minuten later uit Nederlands zesde korte corner, ditmaal wel in de re bound, voor 4-0 zorgde. Ondanks de grote, voortdurende druk op het Italiaanse doel zou het tot kort voor het einde duren, eer Marlies Jansen wederom uit een strafbal de eindstand kon bepalen op 5-0. De 17-jarige Bea Wierda van Horror uit Sneek heeft op Hemelvaartsdag tijdens de vijf districtenontmoeting in Alphen aan de Rijn het Neder lands record discuswerpen voor meis jes gebracht op 52 meter en 36 centi meter. Vorige week zaterdag was de Friezin op Papendal tot 50,90 meter gekomen. Sinds 29 juni 1974 heeft Bea Wiarda achtmaal het jeugdre cord verbeterd. ROME John Newcombe. die na een slepende knie-blessure probeert terug te komen in het toptennis, heeft gisteren de kwartfinales be reikt van de open Italiaanse kam pioenschappen. In een verbitterd du el zegevierde hij met 6—3, 6—7, 6—4 over de 20-jarige Tsjech Tomas Smid, die in de eerste ronde voor een verrassing had gezorgd door de als tweede geplaatste titelhouder Raul Ramirez uit te schakelen. De als twaalfde geplaatste Newcombe ver loor de tiebreak van de tweede set op een dubbele fout en had in de derde set de grootste moeite met de sterke returns en scherpe passeerslagen van zijn twaalf jaar oudere te genstander. In de kwartfinales van vrijdag komt het tot de volgende ontmoetingen: Vilas Barazzutti, Dibbs Ed- mondson, Solomon Panatta en Kodes Newcombe. Zwedens prof-wereldkampioen Björn Borg. die deze week het ge woel van Rome heeft ontlopen, heeft in zijn jacht op de hoofdprijs van 30.000 mark van Dusseldorp, slechts weinig concurrentie te dulden. De 19-jarige Zweed plaatste zich don derdag voor de kwartfinales, nadat hij zowel zijn tegenstander (de Spanjaard Antonio Munoz) als het dreigend naderbij komende re genfront te vlug af was geweest. Voor drieduizend toeschouwers, die de weergoden hadden getrotseerd, ze gevierde Borg met 64. 6—2. Het speelschema voor de kwartfina les luidt: Borg—Bertram. Higueras Crealy, Fibak-Fillol en Jo hansson— Orantes. BOEDAPEST Het Nederlands waterploteam dat zich al zeker weet van een plaats in het Olympisch toernooi, heeft tijdens een sterk bezet internationaal toernooi in Boedapest (Hongarije) drie punten behaald in de eerste twee wedstrijden. Na een goede 85 zege op Cuba volgde gisteren een teleurstellend gelijkspel (4—4) tegen Mexico. Nederland had een goede start. In de buitte oranje zijn grotere zwemsnel- eerste wedstrijd werd Cuba met 85 heid uit en demonstreerde ook over verslagen. De tussenstanden waren een goed schot te beschikken. 3—2. 2—1, 2—2,1-0. De Nederlandse treffers kwamen van Andy Hoepel- Coach Ivo Trumbic verklaarde na man (3), Nico Landeweerd (2), Jan- afloop: „We zijn erg tevreden. De Evert Veer (2) en Wim van Zeeland beste spelers zijn in Nederland geble- (1). Zeven van de acht doelpunten ven om verschillende redenen. Vooral werden gescoord bij een numerieke Landeweerd, Veer en Hoepelman meerderheid. Alleen de trefler van speelden erg sterk. Ik had me geen Van Zeeland werd niet op deze wijze betere opening kunnen wensen", geproduceerd. Nederland was tegen Mexico minder Nederland dat enkelen van zijn beste goed op dreef dan een dag tevoren spelers in Nederland moest laten, tegen Cuba. Er werd een tempo lager kan terugzien op een goed duel. Er gespeeld en Nederland kon maar zei waren tal van goede combinaties. De den echt gevaarlijk worden tegen de start was wat moeizaam, omdat de enthousiast optredende Mexicanen, ploeg nog moest wennen in de nieuwe die woensdag tegen Roemenië (3—4), samenstelling. Cuba kon in de eerste uitstekend partij hadden geboden, penoae goea ojjoiijven. maar aaarna De basisopstelling in beide gevallen: Kroon. Landeweerd. Veer, Van Zee land. De Zwarte, Smits en Hoepel man. Later kwamen ook Tiemessen en Keetelaar in actie. Nederland nam drie minuten de lei ding toen Jan Evert Veer een fraaie actie doeltreffend afrondde Kort daarna maakte Fernandez uit een strafbal echter gelijk (1—1). Hoepel man zorgde er voor dat Nederland met een voorsprong de tweede perio de in kon gaan. Hij scoorde tijdens een numerieke meerderheid. Nederland kon na de wissel door Veer verder uitlopen, maar Garcia hield de hoop bij Mexico levend door er 3—2 van te maken. Beide doelpunten kwamen tot stand tijdens een nume riek overwicht. In de derde periode schoot Veer raak van vier meter (4—2). Nederland ver zuimde toen door te drukken. Hoewel de oranjemutsen een man meer in het water hadden gevan zij toch Fer nandez de gelegenheid via een snelle tegenaanval te scoren (4—3). Kort voor het eind van deze periode maak te Guerra zelfs de gelijkmaker. Nederland is deze teleurstelling niet meer te boven gekomen. In de tweede minuut van de vierde en laatste peri ode miste Hoepelman een uitsteken de kans. In de slotfase had Mexico nog een numerieke meerderheid na dat de Zwart uit het water was ge stuurd. Knap verdedigend kon het einde zonder verdere schade worded gehaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 17