ESTE KANSEN VOOR NEDERLAND >ameshockey nog Itijd verdeeld 'Op turninternaat helemaal afgeknapt' Sophia Loren Jong Oranje nog vol zelfvertrouwen Joegoslaaf Istatov doelman FC Utrecht jechoslowaakse bondscoach Vaclav Jezek over eindtoernooi: dermaats gebeuren in West-Berlijn "doka's i t naar Spelen Ierse renners geschorst Petra van den Brink blij met medisch advies Vanavond tegen Rusland in Kerkrade behoudt reldtitel Jan Verheyen van PEC naar Feyenoord Nieuw verlies basketbalsters DAG 26 MEI 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 5 (AP) Vaclav Jezek. de „Voor mij vormen zij (het Nederlands joach vanhetTsjechoslowaak- elftal) op dit moment één van de lonale voetbalelftal, heeft gis- beste ploegen ter wereld." zegt Jezek. n Praag gezegd, dat hij Neder- „De Nederlandse spelers kunnen op is de grote favoriet ziet voor buitengewone wijze improviseren. Reiken van de finale van het Hun baltechniek is perfect evenals {se toernooi voor landenteams, hun taktisch inzicht dat zij onder meer laten zien bij de goed geoefende federlandse elftal ontmoet de buitenspelval." Jezek zegt te hopen en op 16 juni in Zagreb voor de dat zijn ploeg in Zagreb beter speelt finales van dit toernooi. dan in Kiev waar de Tsjechen met beer waarschijnlijk dat Jezek 2—2 gelijk speelden tegen de natio- die tijd de beschikking heeft nale elf van de Sowjet Unie. fbeste spelers van Tsjechoslo- „In Kiev maakte Pivarnik zijn repu- Van hen zijn Karol Dobias, tatie niet helemaal waar. Ook Gallis loder. Jaroslav Pollak. Zdenek stelde mij toen enigszins teleur." al- a en Ladislav Petras de meest dus de oud-trainer van F.C. Den |ste internationals. Haag. Jezek verklaarde dat het Tsjechische elftal zich niet speciaal zal voorberei den op de ontmoeting met Neder land. Dit omdat de Tsjechische com petitie voor de eredivisie pas op 4 juni eindigt. Jezek voegde hier aan toe: „De com petitie is dit jaar erg spannend waar door alle spelers, en in het bijzonder de internationals, iedere keer op nieuw tot het uiterste moeten gaan. Wij hebben dit jaar een goed op el kaar afgestemde ploeg. De spelers werken goed samen en ik hoef geen belangrijke wijzigingen aan te bren gen. Maar het is niet uitgesloten dat er nog andere spelers zich door hun spel in de competitie kwalificeren voor het nationale elftal. Voor zover ik het nu kan bekijken zullen dat er echter niet meer dan twee zijn." De Tsjechoslowaakse selectie waar uit Jezek zijn elf besten zal kiezen is als volgt: keepers: Ivo Viktor en Alexander Vencel. Defensie en mid denveld: Karol Dobias. Jan Pivarnik. Tsjechoslowakije heeft tot dusver ze ven keer tegen Nederland gespeeld. Vijf wedstrijden wonnen zij en bij de andere twee ging de winst naar Ne derland. Deze door Tsjechoslowakije gewon nen wedstrijden waren: 1932 in Amsterdam. 2—1 1938 wereldkampi- Anton Ondrus, Ladisiav Jurkemik, oenschappen Jn Frankrijk. 3—0^1947 Jozef Capkovic. Koloman Goegh. Lu- bomir Knapp. Jozef Moder, Jaroslav Pollak en Antonin Panenka. Aanval: Jan Yvenlik. Zdenek Nehoda. Peter Gallis. Marian Masny en Ladislav Petras. in Amsterdam 2—1, 1960 in Praag 4—0, 1966 in Amsterdam 2—1. De verloren wedstrijden waren: 1969 in Rotterdam 0—2 en in 1972 in Praag. nze hockeymedewerker JN Het feit dat Nederland zich nu verzekerd weet van een plaats in de halve finale, is een ding te meer om de vreemde situatie in het wereldkampioenschap dameshockey. Een )i als een uitgeblazen ei: elf deelnemers, waarvan er ten hoogste drie iets kunnen bereiken op eldranglijst. De speelsters zelf vinden dit wereldkampioenschap wel aangenaam en dat heeft jen. De jongeren zien er natuurlijk een kans in oip zich waar te maken: zij denken zelfs al aan mpische Spelen van Moskou in 1980, waar dameshockey vor het eerst aan bod komt. De n noemen Berlijn belangrijk omdat zij iets goed te maken hebben na de tegenvaller van het jen najaar, toen het concurerende wereldkampioenschap een teleurstellende vierde plaats de. Een betere prestatie in Berlijn moet een doekje voor het bloeden zijn, niet op de laatste voor coach Riet Küper. eg die nu is samengesteld vele opzichten af van die van gh. Daarvan is slechts de ERDAM Hoewel Budobond iter Jaap Methorst nog een I poging wil ondernemen om een minieme judoploeg afge- gd te krijgen naar de Olym- Spelen in Montreal, staat het at het NOC dit jaar geen judo- 1 afvaardigen. De door de Bu- i ingediende voordracht (Jan in en Peter Adelaar) is op van onvoldoende prestaties jzen. Bram Leeuwenhoek, chef sion voor Montreal: „In Kiev i de judoka's zich tijdens de >e kampioenschappen waar maken. De naakte feiten zijn len in de eerste ronden wer- ;eschakeld. Praten heeft in al geen zin." Praten gaat het •erigens vandaag wel met de ialbond over uitzending van Tlandse ploeg naar het voor- iche kwalificatietoernooi in adse Hamilton. De in Sofia le tweede plaats heeft de bij- •ten deur voor de basketbal- :r grotendeels geopend. Cor in 2j de 26-jarige marathonloper n Jdhoven, zal voorts niet deel- ban de marathon in het Zwit- eK(%ehen. die door de Koninklij- kmlerlandse Atletiek Unie als herkansing" door de mara- jers is aangewezen. Een en! pure. die mogelijk operatief in noodzakelijk maakt, heeft tot zijn besluit gebracht. helft overgebleven. De rest bedankte of werd opzij gezet, met inbegrip van Margot Slebus, wier wijze van doel- verdedigen in het najaar nog zoveel waardering kreeg, maar die nu min der in vorm werd geacht dan twee anderen. Een groot deel van de equipe van Berlijn wordt gevormd door terugko mers: dames die al eerder in het Ne derlands elftal speelden maar enige jaren uit de roulatie waren. Een soortgelijk verschijnsel als bij de he ren dus. Zo kwamen terug Maria Fik kers (meteen maar aanvoerster ge- meakt), Nicole van Lierop, Mar ja Strijbosch en Lisette Sevens. Echte nieuwkomers zijn Mieke Groen, Mar- jolijn Gouka en Kathy Woudenberg, welke laatste al jaren meegaat met de top maar nooit aan haar eerste interland toekwam. Het internationale dameshockey kent twee organisaties, die beide een wereldkampioenschap organiseren. Dat zijn de Internationale Federatie van Damesbonden, IFWHA en de in ternationale hockey federatie FIH, waarin ook de heren vertegenwoor digd zijn. De IFWHA heeft verreweg de meeste leden en ook de sterkste landen, haar toernooi dat in sep tember in Edinburgh werd gespeeld kan met het meeste recht aan spraak maken op de titel wereldkam pioenschap. De FIH, daartoe de laatste jaren vooral aangedreven door West Duitsland, is met haar wereldkampieonschap ondermaats. 11 landen, waarvan alleen Duitsland, Nederland en Argentinië capabel zijn. Van de rest is alleen België tot verrassingen in staat. De overige lan den kunnen niet veel meer presteren dan met alle elf speelsters voor de eigen goal te gaan staan. Toch zegt Toos Bax. één der meest constante internationals, dat Berlijn haar liever is dan Edinburgh: „Dit is voor ons méér een wereldkampi oenschap. In Edinburgh ging het om een zoveeljaarlijkse conferentie van al die damesbonden met het toernooi eromheen als entourage. Je voelt je als speelster meer een randverschijn sel. In Berlijn is alle belangstelling op ons gericht. Je speelt er echt een hoofdrol". Toos Bax is reëel genoeg om het verschil in kwaliteit tussen de twee toernooien toe te geven, maar wat sfeer betreft heeft Berlijn haar voor keur. Ondanks de moeizame zege op België dat nu in de halve finale wel tegen Duitsland uitkomt geeft zij Nederland een zeer goéde kans op de FIH titel, die het twee jaar geleden in Mandelieu ook veroverde. Voor Toos I^ax en drie clubgenotes (haar zus Anneke. Lisette Sevens en Marjolijn Gouka), komt Berlijn over igens minder gelegen. Nu de zorgen met hun team van Amsterdam weer landskampioen te worden achter de rug zijn, gaan de overheersende ge dachten uit naar het Pinkstertoer- nooi, de Europa-Cup voor landskam pioenen. De dames van Amsterdam voelen zich daar dubbel bij betrok ken: zij moeten de verleden jaar in Brussel veroverde Europese beker verdedigen en daarnaast optreden voor eigen publiek. Op de vraag wat zwaarder weegt: het FIH kampioenschap of de Europa- Cup hoeft niemand lang na te den ken: „De Cup natuurlijk". Binnen de goede sfeer van het Nederlands elftal zetten de vier Amsterdamsen zich volledig in, maar de waarde van het scherts-kampioenschap in West- Berlijn is er goed mee getekend. Beeld uit het FIH wereldkampioenschap in West-Berlijn. Marljes Jansen (rechts) belaagt de Zwiterse verdediging. Doelverdedigster Doris Hauri (zes keer gepasseerd in de wedstrijd tegen Nederland) redt met de voet. LONDEN De Ierse wielrenners Pat Macquaid en Sean Kelly zullen niet aan de Olympische Spelen in Montreal kunnen deelnemen. Om dat dit tweetal vorig jaar deelnam aan de Zuidafrikaanse wedstrijd KaapstadJohannesburg, werd het voor zeven maanden geschorst. De schofsing werd weliswaar terugge bracht tot vier maanden, na een pro test van de Ierse wielerunie, maar betekent toch uitsluiting van de Spelen Het internationaal Olym pisch Comité heeft tijdens een ver gadering in Lausanne besloten op de Olympische Spelen in Montreal geen enkele sportman of sportvrouw toe i De Australische zwemster JlcGiU heeft rond het eiland Hong ezwommen. Zij werd daarmee de vemster ter wereld die daar In slaag- a McGill legde de 48 kilometer af in Irtien uur. (AL De eredivisieclub NEC zal op n de eerste divlsteclubs Wagenin- Vitesse, die promotie wedstrijden spelen, de laatste ziewedstrijd tegen Roda JC verzet-/ It 1 of 2 Juni. - De Mexicaan Raul Ramirez, titel- _pn als tweede geplaatst, is in de ide van de open internationale schappen van Rome uitgescha- r de tamelijk onbekende Tsjech De uitschakeling van de als vijf- "jktste Colombiaan Ivan Molina, door ^enaar Ismael el Shafei met 4—6. I één van de weinige verrassingen 'e eerste dag van het Grand Prix- möoi in Dusseldorp Ook de Oos- Hans Kary haalde, als geplaatste t tweede ronde niet Hij verloor met 8 van de Zweed Rolf Norberg. rSPORT Prinses Anne van Groot is nog niet zeker van een plaats m le military team voor de Olympische i:i werd m de cross-country van de [in Tidworth gediskwalificeerd. Het fcrste keer dat prinses Anne weer aan kwam na har val van een maand ^fiTSHEFFEN De Pol Kazimierz ki heeft tijdens de Poolse kampi- pen gewichtheffen in Bydgoszcz «drecord trekken in het vlieggewicht d en gebracht op 140.5 kilogram. - De Spanjaard Jose Duran is In Wereldkampioen in zwaarwelterge- Ngens de versie van de World Boxing lion geworden. Duran won door >ut In de veertiende ronde van Utel- Koichi. AMSTERDAM - In het zicht van de Olympische Spelen neemt de spanning binnen de turnselectie dames toe. Hoewel de meisjes het afgelopen weekeinde goed partij boden aan de Tjechische dames groeiden de problemen voor de selectie van Eva Bartha toch. Petra van den Brink viel immers definitief af. te laten, die heeft deelgenomen aan sportwedstrijden in Zuid-Afrika. ITALIË COSENZA Roger de Vlaeminck, die maandag de rose leiderstrui vero-' verde. heeft dinsdag de vijfde etappe van de Ronde van.Italië gewonnen. De Belg versloeg in de sprint de Italiaan Vicino. De rit ging van Reg- gio naar Cosenza over 220 kilometer. VREDESKOERS OOST-BERLIJN - De Nederlandse wielerploeg, die heeft deelgenomen aan de Vredeskoers Praag- Warschau-Berlijn. heeft dinsdag de Fair Playcup in ontvangst genomen. De Nederlandse ploeg, die onder lei ding stond van Bram Köopmans, moet deze onderscheiding voor spor tiviteit overigens delen met Oost- Duitsland en Zwitserland. Eindstand: 1 Hartnlck (Odl) 47 uur. 7 minuten en 11 seconden. 2. Szozda (Poli. 47.08.48. 3. Oerhard Lauke (Odl) 47.11.15, 4 Isaycv (Sov) 47 11.57. 5. Mytnik (Poll 47.12.03. 8. Barlonicek (TsJ) 47.13.11. 7 Pelcrmann lOdl) 47 14.19, 8, Mowlcki (Poli 47.14.54. 9 Gallis (Tsj) 47.18.20. 10. Hrazdlra (TsJ) 47 19.02 De klasseringen-, van de Nederlanders 12. Van Helvolrt 47.20,54. 28. Schür 47 41,40. 38 Maas 48.01.02.66. Schuitema- kcr 48.35.03. SITTARD De selectie van Jong Oranje straalt zelfvertrouwen uit. één dag voor de tweede ontmoe ting met de jonge Russen. Giste ren verzamelde bondscoach Geor ge Knobel de zestien geselecteer den in het ClOS-sportcëntrum in Sittard. De selectie heeft slechts één wijziging ondergaan. De Spar taan Wim Meutstege vervangt de aan zijn hoofd geblesseerde Jan E verse van Feyenoord. Dat de 0—3 achterstand geen on overbrugbare kloof vormt, daar van is George Knobel overtuigd. Hij zegt: „De uitgangspositie is zeker niet hopeloos. We zullen vanaf het eerste fluitsignaal va banque moeten spelen en dat houdt wel bepaalde risico's in. Die moeten we echter op de koop toe nemen. We zullen verstandig moe ten aanvallen en als de Russen dan niet doen wat Italië in Rome deed," aldus een lachende Knobel, „dan zijn er heus wel kansen." In de zestien man sterke groep leeft een duidelijke revanchege dachte. „Enkele sfcelers hebben in Rusland niet zo goed gespeeld en die willen zich nu revancheren." aldus Knobel. „Dat zie je duidelijk aan hun gezichten." Als waarschu wing voegde de bondscoach aan zijn betoog toe: „Tegen persoonlij ke fouten staat iedereen machte loos en reken er bovendien maar op dat de Russen er alles aan zullen doen om die 3—0 voor sprong vast te houden. Die jon gens zijn al vanaf vorige zaterdag in het sportcentrum van Zeist." De opstelling van Jong Oranje is als volgt: Doel: Leen Barth (Anderlecht): achter: Henk van Rijnsoever (AZ'67). Luuk Balkenstein (Spar ta). Peter Arntz (Go Ahead) en Wim Meutstege (Sparta): midden: Henk van Leeuwen (FC Den Haag). Hugo Hovenkamp (AZ'67), Jan van Deinsen (Go Ahead); voor: Kees Kist (AZ'67), Dick Nan- ninga (Roda JC en Bert van Mar wijk (AZ'67). Wisselspelers: Harry Schellekens (NEC). Aad Kila (FC Den Haag). Jos Lacroix (MVV). André Oost- rom (FC Utrecht) en Ronald Spel- bos (AZ'67). De wedstrijd Jong Oranje—Jong Rusland, die in hét'. sportpark Kaalheide in Kerkrade om 20.00 uur begint, staat onder léiding van de Zwitserse, scheidsrechter Ro land Racine. Zijn lahdgenoten Dreiher en Bucklin assisteren hem. Jeugdplan UTRECHT Op een bijeenkomst met de Utrechtse amateurvoet balclubs heeft de technische lei ding van FC Utrecht een jeugdplan gelanceerd, dat ertoe moet lelden dat in de toekomst^ het Utrechtse voetbaltalent voor eigen stad behouden blijft. FC Utrecht dat door haar stichtings vorm zelf geen jeugdafdeling kan hebben, wil trachten jaarlijks drie groepen van talentvollè amateurs in de leeftijden van 12 tot 14 jaar, 14 tot 16 jaar en 16 tot 18 jaar bijeen te brengen en deze groepen onder leiding van hoofdtrainer Han Berger een meer gespeciali seerde voetbalopleiding te geven. Naast de voetbaltechnische oplei ding zullen deze spelers ook me disch en sociaal door de Utrechtse eredivisieclub worden begeleid. De aan dit jeugdplan deelnemen de spelers zullen üd blijven van de eigen vereniging, terwijl FC Utrecht de restrictie heeft ge maakt dat jaarlijks uit de groep van 16 tot 18-jarigen niet meer dan twee spelers van dezelfde club in aanmerking zullen komen voor een overgang naar de selectie van Jong Utrecht. Een commissie, waarin naast ver tegenwoordigers van de ouders van de spelers, de amateurclubs en de FC Utrecht-leiding en des kundigen op het gebied van on derwijszaken en van werkende jongeren zullen worden opgeno men. zal het nieuwe jeugdplan me de begeleiden. Binnen vier weken zullen de Utrechse amateurclubs aan FC Utrecht kenbaar maken of zij hun medewerking aan dit plan zullen gaan geven. Doping ZORICH Ook de deelnemers aan het Olympische voetbaltoer nooi kunnen op scherpe do pingcontroles rekenen. Dit geheel in overeenstemming met de maat regelen. die het Internationaal Olympisch Comité enige tijd gele den aankondigde in de strijd te gen het gebruik van de spierver- sterkende middelen. Van elk team. dat in de eerste ronde uit komt worden twee spelers op het gebruik van anabole steroïden ge controleerd. Van de ploegen, die de finaleronde halen, zullen dat er vier zijn. Deze gegevens zijn door de internationale voetbalfederatie (FIFA) bekend gemaakt. De spe lers. die de testen moeten ohder- gaan, inclusief reserves wor den door loting aangewezen tij dens de tweede helft. Dit in aan wezigheid van een FIFA- gedelegeerde. In een artikel in het maandelijks verschijnende FIFA-bulletin liet de federatie weten het geheel eens te zijn met de maatregelen, die het IOC voor de Spelen heeft ge nomen. Maar er zouden geen ver schillende urinemonsters worden genomen voor het onderzoek naar anabole steroïden en andere ver boden stimulerende middelen. Het artikel voegde er nog aan toe dat slaapverwekkende middele- niet verboden zijn. Gratis MAATRICHT De laatste dagen is in Maastricht een actie op touw gezet, waarvan het de bedoeling is zoveel mogelijk MVV-supporters naar Rotterdam te brengen. Zon dag wordt de wedstrijd Excel sior—MVV gespeeld. Voor MVV bijzonder belangrijk, wil het zich handhaven in de eredivisie. Om de spelers de steun van vele suppor ters te verzekeren, heeft het Maas trichtse bedrijfsleven besloten bussen beschikbaar te stellen. Meer dan 20 bedrijven hebben al aan de oproep gehoor gegeven. Dertig bussen zijn reeds besteld zodat minstens nu al 1500 suppor ters verzekerd zijn van een gratis reis naar Rotterdam. Indeling MONTREAL Brazilië, Oost- Duitsland en Spanje, drie van de sterkste landen, zijn samen met Zambia in groep A ingedeeld van het Olympische voetbaltoernooi van Montreal. De loting had het volgende resul taat: groep A: Brazilië, Oost-Duitsland, Spanje, Zambia; groep B: Mexico. Frankrijk, Israël, Guatemala; groep C: Uruguay, Polen, Iran, Nigeria: groep D: Canada, Sovjet-Unie. Noord-Korea, Ghana. In de kwartfinales treffen de win naars van groep A. B. C en D de nummers twee van respectievelijk groep B, A. D en C. tEN (ANP) Mohammed Ali hsdagnacht in Mtlnchen zijn ampioenschap in het zwaar- jmet succes verdedigd tegen i Dunn (Eng). Ali zegevierde lerventie van de Westduitse pchter Herbert Thomser in e ronde. Dunn was voor de laai neergegaan. Het was een vonkje uit een vlam. die vijf maanden geleden al werd aange stoken. KNGV-voorzitter Tielrooy: "Vanaf de zeventiende september was Ank Wickel chef D'equipe van de ploeg in plaats van Leni Lens. Zij was er al bij tijdens de Olympisch kwalifi catiewedstrijd in Munchen. Die ruil heeft voor nog al wat onrust gezorgd, maar die onrust is dacht ik voorbij. In januari is al beslist dat zij mee zou gaan naar Montreal voor de Speln. We hebben alles goed doorgesproken. Natuurlijk er waren aanloopmoeilijk heden, maar dat is logisch als je van kapitein wisselt op een schip. Ik heb nog met haar gesproken, na de inter land in Ridderkerk en ze vertelde me zeer tevreden te zijn. We kunnen ho pelijk straks zonder rumoer naar Montreal vertrekken. Nederland zal in Canada worden ver tegenwoordigd door een zeer jonge ploeg, die zich overigens nog niet volledig achter Ank Wichel heeft ge steld. De leeftijd is een uitzondering, want in de meeste andere landen ligt de leeftijd van topturnsters niet bo ven de vijftien jaar. Juist omdat het gaat om meisjes van die leeftijd is in Nederland een turninternaat opge richt. Een internaat op Papendal, dat eigenlijk niet meer is dan een semi- internaat. De meisjes zijn onderge bracht bij. pleegouders in Arnhem, gaan in die stad naar school en ko men dan voor de centrale training dagelijks een aantal uren bij elkaar op het sportcentrum. Op papier allemaal erg aardig, maar de praktijk is ook anders. Voor som migen is dit leventje toch een te zware druk. omdat ze worden wegge rukt uit hun eigen omgeving. Ze zijn alleen tijdens het weekeinde thuis. Daarbij is de training bijzonder zwaar. Petra van den Brink is daar het meest sprekende voorbeeld van. NSF-arts. dokter De Jongste consta teerde weliswaar een afwijking in haar rug, maar verbood haar niet door te gaan met turnen. Dokter Jongste: "In het bovenste gedeelte van haar wervelkolom lijdt ze aan een lokale vorm van de ziekte van Scheuermann. Dat is een verweking van de wervels, waarvan de oorzaak nog onbekend is. Dat komt vaker voor bij meisjes in de leeftijd van veertien tot zestien jaar en dat wordt niet veroorzaakt door het turnen. Je vind het ook bij andere sporten. Rugslagzwemsters hebben er ook wel eens last van. bijvoorbeeld. Ik heb tegen Petra gezegd, dat ze van mij mocht doorgaan tot de Olypische Spelen, maar ze was waarschijnlijk bang en besloot te stoppen". Toch stopt Petra van den Brink niet hele maal met turnen. Ze zal blijven uit komen voor haar vereniging Pro Pa- tria uit Zoetermer. En dat toont, dat ze niet zo bang is voor de lichamelij ke gevolgen, die ze kan ondervinden, wanneer ze doorgaat met haar sport, maar dat ze gewoon genoeg heeft van het internaat. Petra: "Ik was niet zo ongelukkug CLERMONT-FERRAND (AFP) In de strijd om de achtste tot de dertiende plaats van het Europees basketbalkampioenschap voor da mes in Clermont-Ferrand (Fra) heeft het Nederlands team een nieuwe ne derlaag geleden. Roemenië versloeg het Oranjeteam met 81-57 na een ruststand van 48-25. AMSTERDAM FC Utrecht heeft de 28-jarige doelman Blagoje Istatov van Partizan Belgrado voor twee jaar gecontracteerd. Istatov is de opvolger van Jörgen Henriksen, de Deen die of naar Roda JC vertrekt of terugkeert naar Denemarken. FC Utrecht voert ook onderhandelingen met Piet Hamberg, middenvelder van Wagenlngen. De eredivisieclub Sparta heeft de contracten van Bert Jansen met twee jaar COUrGUr OmffCKOIHCn en Rob van der Meer met een jaar verlengd. Feyenoord heeft voorts de 22-jarige Jan Verheyen. rechterspits en topscorer van eerstedivisieclub PEC aangetrokken. Verheyen gaat voor twee jaar naar de Rotterdamse stadionclub. Joop Brand, de bij AZ'67 vertrekkende trainer, gaat voor twee jaar als manager naar eerstedivisieclub Volendam. Arie Steehouwer, de huidige trainer, heeft nog een éénjarig contract en kan dit als veldtrainer normaal bij Volendam uitdienen. BERGAMO (UPI) De Italiaanse motorcoureur Imerio Testori is tij dens een training voor een mo torcross, om het leven gekomen. De 26-jarige Italiaan is de derde motor coureur, die in een week is overleden. In de Orote Prijs van Italië kwamen zondag Otello Buscherini en Paolo Tordi om. Petra van den Brink met de mededeling van dokter De Jongste, dat ik zelf moest beslissen. Het was mijn eerste jaar op het tur ninternaat en ik was er gewoon op afgeknapt. Ik moest examen doen op school, zat bij pleegouders en de trai ning was bijzonder zwaar. Ik kon het gewoon niet meer opbrengen, maar bij mijn vereniging blijf ik gewoon doortrainen Petra van den Brink is pas vijftien jaar. Dokter de Jongste: "Als ze straks volgroeid is op haar zeventiende of achttiende jaar zal ze geen last meer hebben van deze ziek te en kan ze weer met een gerust hart deelnemen aan topturnen". (ADVERTENTIE) ontvluchtte Italië uit angst voor kidnapping van haar kinderen. Ze is niet de enige. Will U abonnee worden? Bel dan overdag 020 - 5411345

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13