Meeste ambtenarenbonden met minister akkoord over aanpassing salarisbeleid Proefschrift „leenrecht" bepleit auteurs ;1C Dragline stuit op massagra FAMILIEBERICHTEN Rode Kruis zoi naar projecten ontwikkelingslai Maatregelen nodig voor handhaving van dagbehandeling ms Ke tn in VRUDAG 21 MEI 1976 TROUW/KW/^ MEI kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00*19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00*20.00 uur. Voor uw persoonlijke handdruk en de vele schriftelijke felicitaties op ons 50-jarig huwelijksfeest en de vele attenties die we ontvingen, onze hartelijke dank. 't Was voor ons een blijde, dankbare mijlpaal, mede door uw aller sympathie, een dag, die we nooit vergeten. Den Haag, mei 1976 Gabriël Metsustraat 6 G. Harteveld en J. H. Harteveld-Jolink Op 23 mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat wij in het huwelijk traden. Zij. die ons geluk willen wensen zijn hartelijk welkom op 29 mei a.s. in gebouw „Concordia" te Westmaas. tussen half vier en zes uur. J. H. F. Quartel A. H. Quartel-Maaskant Westmaas Munnikenweg 10 (in plaats van kaarten) Daar het ons niet mogelijk is. ieder persoonlijk te bedan ken, willen wij langs deze weg hartelijk dank brengen aan allen, die door geschenken, bloemen of gelukwensen, ons 50-jarig huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. IJ. J. Bootsma L. E. Bootsma-Kuipers Den Haag. mei *76 „Zij wist zich het eigendom van Jezus Christus" Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, is na een zegenrijk leven van ons heengegaan onze lieve zorgzame Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder IJtje Kingma weduwe van Egbert Boonstra op de leeftijd van 82 jaar Enschede: Bedum: Amsterdam: Zuidlaren: Capelle a.d. IJssel: Ermelo: Amsterdam: Utrecht: Ieder in haar omgeving warmde zich aan haar liefde. F. Boonstra M. H. Boonstra-Sonnenberg R. Knot-Boonstra R. Knot J. B. Geut-Boonstra K. Geut A. Boonstra A. Stuip-Boonstra B. H. Stulp N. Boonstra J. Boonstra G. Boonstra H. W. Boonstra-De Graaf Klein- en achterkleinkinderen Hilversum, 19 mei 1976 Bejaardencentrum „Zuiderheide" Diependaalselaan 337. Correspondentiea d res G. Boonstra, Galjoenstraat 27, Utrecht Moeder is opgebaard in de rouwkamer van het Bejaardencentrum „Zuiderheide". Diependaalse laan 337 (ingang van Ghentlaan) te Hilversum. Concoleancebezoek aldaar maandag 24 mei a.s. 's morgens van 10-10.30 uur. De rouwdienst, geleid door de weleerwaarde heer ds. P. van Oosterhoudt, zal d.v. worden gehouden op maandag 24 mei a.s. 's morgens om 10.30 uur in de Aula van het Bejaardencentrum „Zuiderhei de". waarna de begrafenis tegen 11.30 uur zal plaatshebben op de begraafplaats ..Zuiderhof" aan de Kolhornseweg te Hilversum. Want wij weten. dat. indien de aardse tent. waarin wij wonen, wordt afgebro ken. wij een gebouw van God hebben, in de Hemelen, met handen gemaakt, een eeuwig huis. 2 Cor. 5:1 Heden nam de Heer tot Zich mijn innig geliefde Man, onze dierbare Vader en Opa Cornells Cretier Echtgenoot van Cornelia Margaretha van Brenk. Op de leeftijd van 76 jaar. Zwijndrecht: D. Stuursma-Cretier W. Stuursma Lobith: A. Cretier A. F. Cretier-Korving Lobith: C. M. Cretier H. Meijer en kleinkinderen Zevenaar. 18 mei 1976 Corr. adres: C. M. Cretier-Van Brenk, Burg. Daal- deropstraat 36, Tolkamer. Liever geen bezoek aan huis. De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 22 mei a.s. om 10.30 uur in de geref. kerk te Tuindorp waarna de begrafenis van plm. 11.15 uur op de Algemene begraafplaats „De Hove" te Lobith. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in Hotel Bisseling. Dorpsdijk 39, Lobith. Geen bloemen. De Here nam tot Zich onze geliefde Vader, Groot- en Overgrootvader Berend Knol sinds 21 maart 1973 weduwnaar van Jantje Wester. Hij is 74 jaar geworden. Zondag 1 Heidclb. Cat was hem tot grote troost Bedum. 20 mei 1976, Walfriduslaan 5. Grand Rapids G. Knol (USA): H. Knol-Antoon Noordwolde(Gr-): G. Berghuis-Knol G. Berghuis Groningen: H. Knol P. Knol-v. d. Ploeg Soestdijk: M. van Bameveld-Knol G. van Barneveld Arnhem: T. K. v. d. Molen-Knol J. v. d. Molen Kleinkinderen en achterkleinkind De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 23 mei 1976 's middags om 14.00 uur vanuit de Goede Herderkerk, Schultingastraat 1. Bedum. De samenkomst vangt aan om 13.30 uur aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „Concordia". Prof Mekelstraat 1. Bedum. Corres pondentieadres: Steenbokstraat 10, Groningen. Op woensdag 19 mei 1976 is ds. Hendrikus Cornells Voorneveld in de Heer ontslapen. Dankbaar gedenken wij hoe deze dienaar van het Woord van 25 augustus 1946 tot 6 december 1964 onze gemeente met onvergetelijke toewijding heeft gediend. Met zijn vrouw en familie zijn we bedroefd om zijn heengaan en met hen willen wij ons laten troosten door de belofte van de Heer dat geen ding vergeefs zal blijken te zijn dat om Zijnent wil werd gedaan, wanneer „de duisternis zal worden afgelegd, ge heimen opgeklaard, boeien ontbonden." Namens de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Pernis: praeses, ds M. van der Heiden scriba, H. M. Ruizeveld de Winter-Meerwaldt. God heeft ons geen kalme reis beloofd, maar wel een behouden aankomst In dit vertrouwen is heengegaan naar haar Heer en Heiland onze geliefde Zuster en Schoonzuster Marie van den Heuvel echtgenote van P. Roeloffs Peterborough D. J. v.d. Heuvel (Can.): Chr. v.d. Heuvel-Verkuyl Maarssen: C. de Kruyff N. de Kruyff-v.d. Heuvel Warmond: P. de Wit T. de Wit-v.d. Heuvel Nieuw-Vennep: E. v.d. Heuvel-Nugteren Withby (Can.): M. v.d. Heuvel J. v.d. Heuvel-Millenaar Nieuw-Vennep: C. A. v.d. Heuvel C. J. v.d. Heuvel-Roubos Nieuwe Wetering, 20 mei 1976 Algemene kennisgeving Heden nam de Here nog onverwacht tot Zich, mijn geliefde Man, onze Vader, Schoonvader en Groot vader Jozef Frederik Nicolaas van Os op de leeftijd van 76 jaar. Ps. 88 Driebergen, E. A. van Os-Uphues Doorn, G. W. Smit-van Os N. J. van Os M. van Os-Holdinga De Bilt. J. W. van Wijk-van Os J. M. van Wijk en kleinkinderen Doom, 19 mei 1976 Kampweg 117 Correspondentie-adres: N. J. van Os, Tuilland 3, Doorn. Geen bezoek aan huis - Geen bloemen De begrafenis viqdt plaats op maandag 24 mei 1976 op de Nieuwe Begraafplaats aan de Oude Arnhemse Bovenweg te Doorn om 13.45 uur. Vooraf wordt een Dienst van Woord en Gebed gehouden in de Gereformeerde Kerk aan de Kampweg te Doorn, welke aanvangt om 12.45 uur. Vertrek vanaf de Gereformeerde Kerk om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van Begrafenisonderneming S. Jansen, Amersfoortse- weg 56 te Doorn. Bezoek dagelijks van 10 tot 20 uur. „Ik weet dat mijn Verlosser leeft" Job 19:25 Na een kort en moeilijk lijden nam de Here tot Zich mijn lieve man, vader, schoonvader, broer, zwager en opa Leendert Muit op de leeftijd van 71 jaar Moordrecht: A. Muit-Vink Harderwijk: T. Muit A. Muit-de Waal Waddinxveen: J. Muit A.A. Muit-Valk Moordrecht: D. Bos-Muit C. Bos Renswoude: A. Muit G. P. Muit-van Gameren Rotterdam: A.F.C. Muit kleinkinderen en verdere familie Moordrecht: 19 Mei 1976 Leliestraat 24 Geen bezoek aan huis Geen bloemen De overledene is opgebaard in de consistorie van de Gereformeerde Kerk. Voorafgaande aan de begrafenis op maandag 24 mei a.s. zal er des namiddags om 2 uur een korte rouwdienst worden gehouden in de Gereformeerde Kerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats te Moordrecht. Gelegenheid tot condo leren in gebouw „De Zespunt" na de begrafenis. God heb ik lief, want die getrouwe Heer hoort mijne stem. mijn smekingen, mijn klagen. Hij neigt Zijn oor. 'k roep tot Hem al mijn dagen. Hij schenkt mij hulp. Hij redt mij keer op keer. Dankbaar, voor wat wij in haar ontvangen heb ben, delen wij u mede. dat in vol vertrouwen op haar Heer en Heiland van ons is heengegaan onze lieve Moeder, Groot- en overgrootmoeder Jansje van Dijk weduwe van Jakob Hogebrug op de leeftijd van 86 jaar. Minnertsga: G. W. Vosselman-Hogebrug R. Vosselman Putten: W. Ruiter-Hogebrug H. Ruiter Nunspeet: J. H. van Diejen-Hogebfug C. F. van Dicjen Amsterdam: L. Barel-Hogebrug A. Barel Lumby, BC. C. Staal-Hogebrug (Canada): B. H. Staal Putten: J. Rozendaal-Hogebrug E. Rozendaal Dronten: J. Oostveen-Hogebrug J. C. M. Oostveen klein- en achterkleinkinderen Putten. 19 mei 1976 Engweg 16 De rouwdienst wordt gehouden in de Nieuwe Nederlands Hervormde kerk aan de K^kstraat, op zaterdag 22 mei a.s. om 13.00 uur. De teraardebestelling vindt plaats om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Putten. Gelegenheid tot condoleren op vrijdagavond 21 mei van 19.30 tot 20.30 uur in rusthuis „Elim" en na afloop van de begrafenis, in de Nieuwe Neder lands Hervormde kerk. Correspondentieadres: Fam. H. Ruiter-Hogebrug. Stationsstraat 126. Putten. Van onze sociaal economische redactie DEN HAAG Minister De Gaay Fortman is het met de meeste ambtenarenbonden eens geworden over enkele aanpassingen in het salarisbeleid voor de ambtenaren. Alleen twee kleinere bonden van hogere ambtenaren blijven tegen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het Rode ty in samenwerking met de ii nale organisatie zoeken schikte projecten in ontwi landen. Daarbij wordt gedfl. Bi het opzetten van cursussen De aanpassingen krijgen geen terug werkende kracht. De minister had dat wel gewild. Het zou de overheid vele honderden miljoenen guldens hebben kunnen schelen. Wel hebben de ambtenarenbonden zich er nu bij neergelegd dat er geen nacalculatie zal komen voor de ambtenarensala rissen in september. Gezien de loon- beheersing door de regering sinds 1 januari zou die nacalculatie overi gens toch nauwelijk iets hebben op geleverd voor de ambtenaren. De salarissen van overheidspersoneel en onderwijs volgen de ontwikkeling van de lonen in het bedrijfsleven. Daartoe worden alle loonsverbeterin gen van de veertig belangrijke CAO's opgeteld en uitgedrukt in een be paald percentage stijging van de loonsom. Dit percentage wordt ver volgens toegepast op de ambtenaren salarissen. Om te voorkomen dat de ambtenaren met hun verhogingen te ver achterop komen, krijgen zij aan het begin van het loonjaar vast een voorschot, en komt er na afloop van het loonjaar nog een „nacalculatie". Vloeren De laatste jaren zijn echter in de CAO's vaak loonsverbeteringen ge geven in de vorm van „vloeren" in prijscompensatie en vakantietoe slag, of gedeelteijk in vaste bedragen (centen in plaats van procenten). Door het grote aantal lager betaal den in de CAO-loongroepen zijn deze vloeren en vaste bedragen duur voor het bedrijfsleven. De overheid telt echter naar verhouding niet zo veel lager betaalden. Om hun dezelfde vloeren en vaste bedragen te geven, is de overheid dus minder kwijt van het percentage „loonruimte" dan in het bedrijfsleven het geval is. Door toch onverkort dit percentage toe te passen op alle ambtenaren, krijgen de ambtenaren een grotere loonsver betering dan werknemers in het be drijfsleven met vergelijkbare sala rissen. Een van de aanpassingen in het sala risbeleid is daarom om voortaan de vloeren en vaste bedragen buiten de berekening van het percentage loon ruimte te laten, en afzonderlijk bij de overheid toe te passen voor dezelfde salarisniveaus als in de CAO's. Te vens is besloten dit systeem niet door te trekken door per salarisgroep in het bedrijfsleven de verhogingen vast te stellen en deze steeds op ver gelijkbare salarissen bij de overheid toe te passen. Dit blijkt namelijk niet Van onze Haagse redactie DEN HAAG De sectie verpleeg huizen van de nationale ziekenhuis raad heeft bij staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid aan gedrongen op maatregelen om de dagbehandeling binnen de verpleeg tehuizen te handhaven. De financie ring van de behandeling dreigt vol gens de sectie moeilijker te worden nu een aantal ziekenfondsen hun bij drage willen intrekken en CRM de bijdrage via de algemene bij standswet wil beperken. mogelijk doordat het Centraal Bu reau voor de Statistiek niet beschikt over cijfers over de salarissen van hogere functies in het bedrijfsleven die doorgaans niet meer onder CAO's vallen. Om vergelijkbare redenen als bij de vloeren en vaste bedragen zullen voortaan nog enkele CAO-loons- verbeteringen buiten de berekening van de loonruimte worden gelaten, en afzonderlijk op de overheidssala- rissen worden toegepast. Dit betreft CAO-loonsverhogingen om gestegen pensioenpremies te compenseren. (De ambtenaren hebben immers een aparte, vaste pensioenregeling). Ver der betreft dit prestatietoeslagen en dergelijke die in het bedrijfsleven in toenemende mate verdwijnen en in de CAO-schaalbedragen worden ver werkt. „Papier" Tot slot betreft het „papieren" loonsverhogingen, wanneer namelijk CAOlonen worden opgetrokken om dat deze zijn „ingehaald" door het snel stijgende minimumloon. De hogere ambtenaren waren vooral tegen deze aanpassingen omdat zij nivellerende werking hebben op de ambtenarensalarissen. De meeste bonden menen echter dat het salaris systeem door de aanpassingen juist zuiverder is geworden. Zonder aan passingen zouden hogere ambtena ren meeprofiteren van verbeteringen die in het bedrijfsleven uitsluitend voor de lager bataalden zijn bedoeld. Van een onzer verslaggevers DORDRECHT In de Bleyenhoek een deel van de oude binnenstad van Dordrecht dat vernieuwd wordt is men bij graafwerkzaamheden op een middeleeuws massagraf ge stoten. Een dragline legde de meer op een pot dan op een graf lijkende laatste rustplaats van honderden middeleeuwse Dordtenaren bloot. De machinist wist niet hoe hij het had toen op een gegeven ogenblik de graafbak van zijn machine vol schedels en beenderen bleek te zitten. Het graven werd gestaakt tot er deskundigen verschenen waren. Daarna ging men behoedzaam door. De stoffelijke resten van hon derden mensen kwamen naar bo ven. De macabere vondst geeft ook de deskundigen tot dusver alleen maar aanleiding tot het doen van veronderstellingen. Een enigszins aanvaardbare is, dat het graf is ge maakt ten tijde van een pestepi demie. Bekend is dat op vrij korte afstand van de plaats waar men de skelet ten heeft gevonden het Heilige Geest- en Pesthuis ter Nieuwerkerk van Dordrecht heeft gestaan. De Heilige Geest-meesters hielden zich in de middeleeuwen bezig met ar menverzorging, de naam pesthuis spreekt voor zichzelf. De pest heeft ook in Dordrecht altijd vrij veel slachtoffers gemaakt, hoewel deze ziekte in de Nederlanden nooit zo heeft huisgehouden als elders in Europa. In de stedelijke geschiedenis wordt de winter van 1636-'37 een rampjaar genoemd, omdat toen zeer veel mensen aan deze ziekte overleden. De mogelijkheid bestaat nu dat men, hoewel vlak in de buurt een rond de Nieuwkerk liggend kerkhof aanwezig was, op een gegeven mo ment geen raad meer wist met het grote aantal doden en men zich er maar van ontdaan heeft door ze in de putvormige kuil te werpen. De gemeentesecretaris van Dordrecht, dr. Th. Jensma, staat wat gereserveerd tegenover deze theorie. Het is volgens hem even goed mogelijk dat op het kerkhof van de Nieuwkerk een „ge meenschappelijk armengraf" ge ruimd is en dat men de stoffelijke resten, die plaats moesten maken voor andere, op een verzamelplaats heeft gedeponeerd. De skeletten die in elk geval hon derden jaren oud zijn, werden vol gens de voorschriften van de wet op lijkbezorging overgebracht naar de algemene begraafplaats van Dordrecht. Daar werden zij in een twaalf meter lange en drie meter brede diepe kuil gestort. Om zeker heid -te krijgen over de ouderdom ne en eerste hulp. Vrij willij de Nederlandse organisatfaa£e eventueel ter plaatse de acïn Or begeleiden. Jal uil Het Rode Kruis heeft dit p'lw meegedeeld, aan de voorat/ de jaarlijkse inzamelingss e eind van deze maand zal b Stene De organisatie verwacht e&ige veer gelijke opbrengst als vq De 1 toen 6,2 miljoen gulden weknd e haald' tr aar Inmiddels heeft het NederlaiPPn*e de Kruis 300.000 gulden ij de maakt voor de gevolgen aardbevingen in Noord-Ital gewi: de slachtoffers van de aardb tad ii Guatemala is 3,5 miljoen leger overgemaakt, twee miljoen zulke wordt besteed aan het boutjiimoi noodwoningen. mens evard In de toekomst zal het Rode rdig samenwerking met de maats et eei tot bevordering der geneeskinaar actie gaan houden voor meerland van organen en weefsels. ij op herh imt d reekt lankc litist over iconfe van de beenderen laat de 1 ,ben politie twffe schedels onder ng da door het gerechtelijk laboral ir me Uit dit onderzoek moet blijkt schedels van ongeveer geli „ing€ derdom zijn of dat de ,0 melplaats voor langere tij< s0 gediend. Er is inmiddels o onderzoek aan de han<f archiefstukken ingesteld °,ftl werkzaamheden voor de bpuw gezet. zijn inmiddels Van een verslaggever UTRECHT Een bibliotheek die een boek aanschaft» daarvoor maximaal drie keer zoveel moten betalen ale on particulier. Het geld dat een „uitleenexemplaar" op die n meer zou opbrengen, zou ten goede moeten komen aan de au rech gam: ;k tu en* .AAC jke o Dit voorstel doet mr J. H. Spoor (33) uit Amstelveen in zijn proefschrift „Scripta manent", waarop hij deze week aan de Rijksuniversiteit in Utrecht is gepromoveerd. Het door hem bepleite „leenrecht" zou in de auteurswet kunnen worden opge nomen. Met zijn suggestie speelt Spoor in op het actuele probleem dat de auteur financieel nadeel ondervindt van het de laatste tijd sterk gestegen aantal uitleningen door bibliotheken. Die stijging heeft een ongunstige invloed op de verkoop van boeken. Bij instel ling van een „leenrecht" als door Spoor voorgesteld, kan ook de auteur profijt trekken van de toegenomen belangstelling voor bibliotheken. Een regeling die de maker een greep geeft op wat er met zijn produkt gebeurt, ook nadat het verkocht is, vindt Spoor des te belangrijker, om dat de technische vooruitgang, zoals de komst van de bandrecorder, de grammofoon en het fotokopieerappa- Rectificatie „Dan ga ik op tot Gods altaren tot God, mijn God. de bron van vreugd". In groot vertrouwen op haar Heer is na een liefde volle verpleging in Huize,, Rozenhof" te Naaldwijk opgenomen mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moe der, Groot- en Overgrootmoeder Maartje van der Lugt in de gezegende ouderdom van 88 jaar. Naaldwijk: A. Sonneveld De Lier: L. A. van de Pol-Sonneveld S. van de Pol Schipluiden: M. Eikelenboom-Sonneveld T. Eikelenboom Maasland: W. Sonneveld C. Sonneveld-Schoneveld klein- en achterkleinkinderen Naaldwijk. 18 mei 1976 Huize „Rozenhof". Anjerlaan 49 Gelegenheid tot condoleren: donderdag 20 mei a.s. van 19.30-20.30 uur in Huize „Rozenhof". De rouwdienst wordt D.V. gehouden vrijdag 21 mei in de zaal van de „Ontmoetingskcrk", Anjer- laan te Naaldwijk. Aanvang van de dienst om 10.00 uur. waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de alg. be graafplaats te Maasland ca. 11.15 uur. De schoolgemeenschap van het Comenius College geeft met grote ontroering kennis van het plotse ling overlijden van Michiel de Jong één der leerlingen van klas 5 H.a.v.o. op de laatste examendag werd hij uit ons midden" weggenomen. God trooste zijn ouders, zijn zuster en zijn meisje. Namens de schoolgemeenschap: H. Sinnema. rector Hilversum. 19 mei 1976 Spreek zelf in mij het rechte woord. Zo vaak ik woorden voor U vond, heb ik mij in mijn woord vermomd. Nu wacht ik tot God zelve komt en spreekt, zodat uw knecht het hoort. Gez. 395 3 De Centrale Kerkeraad van de Hervormde Ge meente te Utrecht geett u kennis van het over lijden van Gerard Jan Derksen emeritus predikant Wij gedenken in dankbaarheid deze bescheiden mens die, in voor- en tegenspoed, vol overgave zijn leven gewijd heeft aan de dienst van zijn Heer. Utrecht, 17 mei 1976. Namens het moderamen: G. Pettinga J. van der Werf Ik ben het. zegt Gij dan Kom maar met Mij mee naar de overkant. Wees maar niet bang, zegt Gij Hier is mijn hand. Heden is vredig ingeslapen mijn geliefde Man. onze zorgzame Vader en Grootvader Laurens Kraijo op de leeftijd van 65 jaar G. Kraijo-Venema Ina en Hans Kees en Anke Laura en Bert Frida en Raymond en de kleinkinderen Bussum, 19 mei 1976 Prins Hendriklaan 18 Thuis liever geen bezoek Gelegenheid tot condoleancebezoek zaterdag 22 mei as. van 15.00-16.00 uur in de rouwkamer „Van Vuure" aan de Gen. de 1a Reylaan 2 te Bussum. De begrafenis zal plaatshebben maandag 24 mei a.s. tegen 12 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Nieuwe Hilversumseweg te Bussum. Vertrek van af het woonhuis. Prins Hendriklaan 18 om 11.30 uur. raat, van grote invloed is gewe de ontwikkeling in het auteur! ,,d Hij voorziet dat die invloed nie T der belangrijk zal worden. ni( Bij de vaststelling van een ma) prijstoeslag van 200 procent is ervan uitgegaan dat een do< )mir particulier gekocht boek door t de deld vijf mensen wordt gelez din, dat een bibliotheekboek naar ting honderd keer wordt uitge zi;r dat is twintig maal zoveel. V an j opbrengst van een boek ontva ey{ auteur doorgaans tien procen gezc aandeel in de opbrengst van g v, bliotheekboek zou dan ook t 'da maal zo groot moeten zijn. jSOf laar Spoor vindt dat de auteur, evei in overleg met de uitgever, zelfUng te bepalen of hij van zijn boe^i „uitleenexemplaar" wil makein0e hoeveel duurder het moet zijniet ders, redeneert Spoor, zouden lfc>i a theken sommige boeken hela te niet meer aanschaffen, omdat htaa: duur zijn geworden. ijde |Gr< kleit Heden heeft de Here tot zich genomen mijn ii ®|m geliefde Vrouw, onze Zuster, Schoonzuster Tante Ardina Wilhelmina Jansen geb. van Wageningen op de leeftijd van 83 jaar. „De Here heeft gegeven; de Here ht jst»( genomen, de naam des Heren zij geloo) rgai M. Jansen en verdere familie Ule irste oler mrr n, 2 ke u h ijsp< Papendrecht, 19 mei 1976. Wilhelminastraat 9. De overledene is opgebaard in de rouwkamer vo° de Algemene Begraafplaats aan de Admiraal rcJi? Ruyterweg alwaar gelegenheid tot condoleren v dagavond van 7.00—7.45 uur en na de begrafei De begrafenis is bepaald op a.s. zaterdag na rouwdienst, welke om 1.30 uur in de aula aanvangen. Degenen die hierbij aanwezig willen zijn woi verzocht om 1.15 uur alda.ar te komen. „Zie, Ik maak alle dingen nieuu De raad van de Gereformeerde Kerk van Eerbed geeft met droefheid kennis van het overlijden vi zijn broeder en vriend Gerrit te Bokkel die zich jarenlang als ouderling heeft ingezet voo de bouw van Christus' Kerk. Wij bidden zij vrouw en kinderen toe dat zij in hun verdriet troost van de Goede Herder mogen ervaren. L. D. Th. Steenstra, praese^ K. Bastiaans, scriba Eerbeek, 20 mei 1976. Dankbetuiging Het hartelijk meeleven en de belangstelling na het plotseling overlijden van mijn lieve vrouw Aaltje Kooiman was zo groot, dat ik u allen langs deze weg hartelijk dank Adres na 31 mei „Huize Sorghvliet", Kamer 16 -

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8