Amerikaanse baptisten komen week helpen P I [1 PP D Lrzv Kerkbalans: in r.k. kerk 12 procent meer Afrikaanse kritiek op Duitse kerk Gert Timmerman heeft het in Limburg goed verbruid Negen ton voor medische zending Interkerkelijke gezinsweek 1976 Paraguay arresteert progressieve paters Belangstelling voor bijbel in Azië neemt sterk toe Jo Spier en „onze mensen' Onze adressen: VOORBL VRUDAG 21 MEI 1976 KERK-BINNENLAND TROUW/K Van een onzer verslaggevers DORDRECHT Komende week zal in verschillende plaatsen in ons land een unieke evangelisatie campagne worden gehouden. Uniek omdat deze campagne wordt gevoerd door plaatselijke baptistengemeenten in samenwerking met zus tergemeenten in Amerika. De campagne heeft als naam „Inter land Samen Evangelisatie'. De bap tistengemeenten van Delfzijl, Dordrecht, Emmen, Leiden. Rotter dam-Zuid en Utrecht nodigden een even groot aantal gemeenten in de Verenigde Staten uit om te komen helpen. Ieder team Amerikanen be staat uit tien tot vijftien personen. Zij betalen hun reis zelf en worden ondergebracht bij Nederlandse ge zinnen. Het team voor Utrecht bij voorbeeld, komt uit Colorado City. Texas. Uitwisselingsprogramma's van deze aard worden al sinds enkele jaren gehouden door baptisten in vele de len van de wereld, vertelt ds. R. Rei- ling te Dordrecht. Hij is sinds kort evangelist voor het landelijk evange lisatiewerk van de baptisten en de coördinatie van Interland Samen Evangelisatie is zijn eerste grote klus in deze functie. Band Het doel van ISE is. de versterking Willa Dorsey van de onderlinge band als baptisten en het helpen van elkaar bij het evan gelisatie-werk. In Europa zijn onder andere Denemarken. Duitsland, Frankrijk en Spanje al bij een derge lijke uitwisseling betrokken geweest. Buiten Europa is gewerkt in Hongkong, India, Japan, Korea, Aus tralië en vele andere landen. Op het programma staan allerlei ac tiviteiten. zoals concerten, bezoek aan scholen, ziekenhuizen, gevange nissen en bejaardentehuizen, maar ook straatevangelisatie, zaalsamen komsten en huisbezoek. De taalmoei lijkheden worden zoveel mogelijk op gelost door de inschakeling van tol ken. Maar het is volgens ds. Reiling de ervaring, dat ook zonder dat de communicatie over het algemeen erg mee valt. De ervaring leert ook, dat deze ma nier van werken overal een goede ontvangst heeft en bijdraagt tot be ter wederzijds begrip. Dat geldt dan niet alleen voor de deelnemende ker ken, maar ook voor de duizenden, die in dit Interland-Samen- Evangelisatiewerk worden bereikt. Gisteren en vandaag arriveren de Amerikaanse deelnemers. Vanvond wordt in de voormalige ronde luther se kerk in Amsterdam (bij het Sones- tahotel) een begroetingsavond ge houden. Daarna vertrekken de deel nemers naar hun bestemming, waar zij zondag in de ontvangende baptis tengemeenten worden verwelkomd. Offers De teams bestaan uit jongeren en ouderen. Velen hebben werkelijke of fers gebracht om deze week in Neder land te kunnen evangeliseren, aldus ds. Reiling. Naast deze teams, die een hele week «nm B 1 i mei in dezelfde plaats blijven, treden ook enkele bekende zangers en musici in verschillende plaatsen op. De be kendste van hen is wel Willa Dorsey, die door velen beschouwd wordt als de opvolgster van Mahalia Jackson. Gedragen door een diepe geloofs overtuiging weet deze gospel zangeres haar publiek in Amerika en ver daarbuiten mee te slepen en te bezielen. Onder de predikanten en evange listen neemt Bill Thomas, een 38- jarige negerevangelist uit New York. een bijzondere plaats in. Hij spreekt vele talen. Momenteel is hij verbon den aan een kleine gemeente in Brus sel vanwaar hij overal in Europa aan evangelisatiecampagnes meewerkt. Tegelijk is hij bezig, aan de Vrije Universiteit te Amsterdam zijn theo logische studie te voltooien. Volgend jaar hoopt hij te promoveren op een evangelisatie-onderwerp. UIT VAN LEZERS Oorlog Gelezen hebbende het artikel van James Dorsey over Israël in Trouw van 15 dezer zou ik deze heer willen vragen hoe het er voor Israël uitge zien zou hebben als deze staat één van zijn oorlogen tegen hun Ara bische buren verloren zou hebben. Voor mij is het nog steeds zo dat Israël al deze oorlogen heeft moeten voeren, niet omdat dit land zo oor logszuchtig is. doch omdat de hun omringende landen die oorlogen zijn begonnen, omdat zij bij iedere gele genheid in de mening verkeerden, dat zij nu de staat Israël wel konden vernietigen. UTRECHT Volgens een enquête van het katholiek sociaal- kerkelijk instituut (Kaski) heeft Kerkbalans 1976 in de rk kerkprovincie 12 procent meer toezeggingen van bijdragen opge leverd dan de actie van het jaar daarvoor. Dit is aanzienlijk meer dan kerkbalans 1975, die een toename van 7 procent liet zien. Het resultaat van het lopende jaar stemt de interdiocesane commissie geldwerving tot tevredenheid en dankbaarheid. De commissie ziet echter ook redenen tot bezorgdheid. Conferenties Hooreveen LEUSDEN De actie „Help de dok ter op weg", die in vrijgemaakt- gereformeerde kring wordt gevoerd, heeft al meer dan negenhonderddui zend gulden opgebracht. De actie steunt het medische werk op de zen- dingsterreinen van de gereformeerde kerken (vrijgemaakt). Vrienden van Kohlbrugge. Za terdag 29 mei,, hall elf tot vier uur in de Marcuskerk, Wijnesteinlaan 2, Utrecht. Sprekers drs. A. Noorde- graaf en dr. W. Aalders. (de betekenis van Groen van Prinsterer). Opg. tel. G. Bonthuis 05291-1384. Religieuze ervaring in het geding. Ontmoetingsdag van Interreligio, zaterdag 29 mei van half elf tot drie uur in het museum voor land- en volkenkunde. Willemskade 25. Rot terdam. Inleiders dr. C. Aalders, prof. dr. H. G. Hubbeling en drs. W. J. Veldhuis. Opg. tel. 010-194687. Nederlands bijbelgenootschap. Re gionale bijeenkomsten, zaterdag 22 mei in de Christus Koningkerk in Voorburg en De Coehoom in Arnhem. Aanvang tien uur. Opg. tel. 023-259501. De groei van 12 procent is namelijk voor 8 procent te danken aan de stijging van het aantal bijdragers en het is duidelijk dat dit ladtste niet onbeperkt kan groeien. Op langere termijn zal de heilige dag moeten komen van een hogere bijdrage per persoon. Ook is het voor de interdio cesane commissie geldwerving de vraag, of Kerkbalans 1976 de inflatie zal kunnen bijhouden. De actie Kerkbalans wordt telkenja- re rond half januari gevoerd door zeven kerken. De opbrengst is be stemd voor het in stand houden van de parochie of kerkelijke gemeente. Vrijwel overal blijkt de jaarlijkse kerkbijdrage niet in plaats van maar naast de andere bronnen van in komsten, zoals collectes inclusief plaatsengeld, stipendia, kaarsen en vermogen, te zijn gekomen. Ruim eenderde van de parochies krijgt zijn inkomsten voor minstens de helft uit Kerkbalans. De indruk bestaat, dat de jaarlijkse kerkbijdrage voor nage noeg alle parochies een steeds be langrijker bron van inkomsten wcrdt. Nog slechts een goede 20 pro cent van de parochies trekt in komsten uit eigen vermogen. De in komsten uit deze bron lopen terug. DEN HAAG De interkerkelijke gezinsweek 1976—wordt gehouden van 17 tot 24 oktober met als thema ..As je mekaar niet meer vertrouwen kan. waar blijf je dan". Onder de zelfde titel verschijnt binnenkort een gezinsweekboekje, waarmee de commissie van de gezinsweek een gesprek op gang wil brengen over de functie van de trouw in ons samen leven. De commissie is uitgegaan van de gedachte „veel is onzeker tegen woordig". Wie dacht vroeger over omkoping in het economische leven or over de mogelijkheid, dat de trein waar je instapt, weieens gekaapt zou kunnen worden? In hoeverre kun je elkaar nog vertrouwen? Een en an der gaat ook aan de gezinsverhou dingen en andere relaties niet voorbij. In het boekje schrijven W. Ramaker, prof. dr G. van Leeuwen, dr F. O. van Gennep, mevrouw G. J. Strikwerda- van Klinken en drs P. P. J. de Ko ning. Op zaterdag 11 september zal in Driebergen een instructiedag wor den gehouden voor allen, die met dit boekje willen werken. ASUNCION De regering van Para guay heeft zeven jezufjten gearres teerd op de beschuldiging dat zij het marxisme propageerden. Drie van de gearresteerden zijn inmiddels het land uitgezet. De regering heelt een verzoek tot opsporing verspreid om pater Miguel Sanmarti Garcia in handen te krij gen, die een gevaarlijk misdadiger zou zijn. Hij zou contacten hebben met de gewapende oppositie tegen de regering. Zijn superieur zegt ech ter dat dit onmogelijk is, omdat Gar cia al een half jaar in Spanje zit. De regering van Paraguay treedt de laatste tijd zeer hard op tegen voor uitstrevende christenen. Vorige maand deed de politie een inval in een katholieke landbouwcoöperatie. Een van de leden, Silvano Flores, werd eerst gemarteld en vervolgens voor de ogen van zijn gezin en vrien den gewurgd. Zoiets is ook gebeurd met de leider van de katholieke jeugdorganisatie JOC. In Rome heeft pater Pedro Arrupe, de generaal van de jezuiëten, gepro testeerd tegen de kerkvervolging. De sterke man van Paraguay, generaal Stroessner, heeft echter in zijn hoofd gezet, een einde te maken aan alle oppositie, ook van de zijde van de kerk. Vorige maand zijn zeker in totaal duizend mensen opgepakt. MUNCHEN (EPD) Onder de niet- christenen in Azië neemt de belang stelling voor de bijbel sterk toe. Dit vertelde dr. Siegfried Meurer, secre taris-generaal van het bijbelge- nootschapswerk in WestDuitsland, op een vergadering van de Zuidduit- se baptisten in München. In Japan zijn sjintoïsten en boeddhisten de voornaamste afne mers. In dit land behoort maar een miljoen (van de honderd miljoen) mensen tot een christelijke kerk. Maar de laatste tien jaar zijn in Japan tweemaal zoveel christelijke boeken verspreid als in West- Duitsland. In Zuid-Korea met 800.000 rooms- katholieken en 740.000 protestanten ligt de totale oplaag zelfs driemaal zo hoog. Ook in India kan men consta teren. dat steeds meer hindoes de bijbel kopen en kennen. W/VT" "DOEIM ^-EL «Ni HUN VACANTIEL O El MEER. DuiN"TjE5 COLLECTANT NJ EO MERv. KERK_~TE- Z-OON OP Z.A.ND ÜOMINÉ NVEIt EIR^TËI WINT£I55WJ»0 door A. J. Klei Vóór de oorlog kwam Jo Spier niet bij „onze mensen" over de vloer. Hij hoorde met z'n tekeningen bij de wereld van de AVRO en De Telegraaf, en wij hadden immers de NCRV in de ether en De Neder lander of De Standaard in de lec tuurbak. We wisten wel datie be stond. natuurlijk, en we hadden ook wel eens een tekening van hem gezien. erg leuk, hoor. maar Jo Spier was iemand van de liberale burgerij en niet van de nazaten der kleine luyden. Na de bevrijding is daar een beetje verandering in gekomen. In ons vaderland werden door hem gete kende boekjes rondgedeeld, over het Marshall-plan en over de an nexatie van een stukje Duitsland. Jo Spier tekende een karig beleg de boterham en een paar haveloze kinderen en schreef er bij: zonder Marshall-hulp was uw boterham niet „aangekleed" en uw kinderen ook niet! En in het andere boekje zagen we iemand in een bed-met- een-bocht liggen, en daar stond dan onder: wilt u dat uw kleinkin deren nog zullen moeten krom liggen? Zo kwam Jo Spier bij ons in huis. Bovendien verscheen er elke week een dikke Elsevier, rijkelijk voor zien van bijdragen van Jo Spier. Dat ging er goed in bij onze men sen, vooral toen Jo Spier zo mooi tekende bij de reisverhalen van Piet Bakker, die zei dat we ons Indië niet moesten verkwanselen. En Piet Bakker was eigenlijk een socialist van huis uit, dus kon je nagaan. Deze dingen borrelen in me op, nu „Op de valreep" voor me ligt, een werk van 82 fikse pagina's die met elkaar 175 nog niet eerder in een boek opgenomen tekeningen van Jo Spier herbergen. Wie „Op de valreep" aandachtig en ook met enige nuchterheid doorbladert, kan vaststellen dat Jo Spier inder daad thuis is bij wat wijlen profes sor Van der Leeuw misprijzend noemde de toeziende bourgeoisie: nette mensen, die niet van ui tersten houden. Bij 't bekijken van Jo Spier glimlach je vaak, soms zeg je: tjonge-tjonge, maar hij roept geen verzet wakker en hij vervoert ook niet. Maar je kunt dit werk ook (en dat zou ik eigenlijk maar doen) met weinig nuchterheid en veel wee moed bekijken. Dan ga je prompt door de knieën voor een ragfijn landschapje of een trefzeker stadsgezicht, en je knikt waarde rend bij ieder goedmoedig grapje, want we hoeven toch niet altijd de barricaden op, kom nou. Overi gens zal het Jo Spier een zorg zijn wat wij ervan vinden; hij geeft in zijn voorwoord te kennen dat hij als 75-jarige meer geïnteresseerd is in wat zijn huisdokter van hem vindt. Wat we uit „Op de valreep" hierbij afdrukken, past, dunkt me, won derwel bij deze pagina van onze krant. Het boek kost 22,50. Dat is niet veel, maar elke inleiding oj toelichting ontbreekt. kanunnik Burgess Carr, meent de Van een onzer verslaggevers TREEBEEK Gert Timmerman de zanger van het geestelijke lied, heeft het goed verbruid bij de gelovigen in Limburg. Dinsdagavond zou hij optreden in een evangelisatiesamenkomst in Treebeek. Maar voor de deur maakte hij plotseling rechtsomkeert en liet de zeshonderd mensen in de zaal zit ten. Het gevolg was. dat de organisa- AMSTERDAM Postbus 859. Wibautstraat 131 Tel. 020-913456 Telex 13006 ROTTERDAM/DORDRECHT: Postbus 948. Westblaak 9. Rotterdam Tel. 010-115588 OEN HAAG/LEIDEN: Postbus 101. Parkstraat 22 Den Haag Tel. 070-469445 ZWOLLE/GRONINGEN: Postbus 3, Melkmarkt 56. Zwolle Tel. 05200-17030 toren met veel moeite nog iets van de avond wisten te redden, maar de helft van de mensen die om Gert en Hermien gekomen waren, liepen weg. Nog bonter maakte Gert het. Giste ren gaf hij in een interview in het Limburgs Dagblad als reden voor zijn overwacht verdwijnen op, dat hij niets te maken wilde hebben met de rivaliteit tussen de baptisten en de pinkstergemeente ter plaatse. De twee gemeenten zijn hierover zeer verontwaardigd en hebben gisteren al een gemeenschappelijke verkla ring opgesteld, waarin zij dit met kracht tegenspreken. Door dit be richt met een grote kop heeft Gert de zaak van het evangelie In Limburg grote schade aangedaan, zeggen zij. Te laat „Om zeven uur. een uur later dan afgesproken, kwam Gert Timmer man zonder zijn vrouw dinsdagavond bij de gereformeerde kerk van Tree beek. die wij voor deze gelegenheid gTatis ter beschikking hadden gekre gen". vertelt Wim Sanders van de pinkstergemeente Hoensbroek, die de avond organiseerde. „Gert zag er erg moe uit. Alles had hem onderweg tegengezeten. Hij had de kerk niet kunnen vinden. Ik zei hem. dat wij ook wel eens op campagne In België de weg niet direct kunnen vinden, maar dat wij dat over hebben voor de Heer. Dat viel al niet in goede aarde. Ik vroeg hem. waarom zijn vrouw Hermien er niet bij was. zoals toch de afspraak was. Toen riep hij. dat hij het haar niet kon aandoen, haar naar .dit godverlaten gat' te brengen. Toen kon hij ook nog niet direct een parkeerplaats voor zijn auto vinden en opeens gaf hij gas en verdween. Tot onze stomme verbazing lezen wij nu in de krant, wat hij als reden opgeeft." Voor de heer W. de Jong. bestuurslid van de babtistengemeente Treebeek. Is het eveneens een volmaakt raadsel. „Hij zou dan bij zijn rondrij den door Treebeek op zoek naar de kerk ineens die rivaliteit ontdekt moeten hebben, maar er is geen kom ma van waar. Integendeel, zondag is de avond met Gert bij ons van de kansel afgekondigd en velen van on ze gemeente zaten in de kerk op Gert te wachten." Verboden Gert Timmerman zei ons gistermid dag desgevraagd: „De Heilige Geest heeft het mij verhinderd. De Heer liet mij duidelijk weten, dat ik daar niet naar binnen mocht gaan." „Ik werd toch al niet zo lekker ont- Gert en Hermien vangen. En in de advertenties werd gesproken van de zangavond van de vedettes Gert en Hermien met de zeventien gouden platen, terwijl ik alleen maar het evangelie wil bren gen. Daar komt nog bij. dat de bap tisten in Treebeek het mij heel kwa lijk hebben genomen, dat ik hier in Hengelo niet meer tot de unie baptisten. maar sinds kort tot de vrije baptisten behoor. Oorspronke lijk zouden de twee gemeenten die avond samen organiseren, maar toen dachten die pinkstermensen: wij ha len Gert lekker naar ons toe. maar daar pas ik voor. Er zijn plaatsen, waar het absoluut verboden is. dat ik er kom. Waar geen geestelijke harmonie is. kan Ik niet met het Woord komen. Ik weet het. de wereld begrijpt dat niet, maar de Heer gebood mij daar in Treebeek weg te gaan. Zo heb ik zeven uur voor niks in ecu uccc duw gcdcwiL En ik vind het niet bepaald christelijk, dat ze daar de pers ingelicht hebben." Verzoek Wim Sanders: „Er is nóóit sprake van geweest, dat wij het samen zouden, organiseren, of dat de pinksterge meente het naar zich toe wilde halen. Van de organisatie Agapè van Hans en Ester Tims in Zwolle kregen wij het verzoek deze avond met Gert te organiseren. Wij hebben ons het vuur uit de sloffen gelopen. Die onzin van die zeventien gouden platen en zo kregen wij zo met foto's en materiaal van Agapè. En wij hebben geen krant opgebeld. Maar ja. als meneer Gert Timmerman onszelf vraagt, om jour nalisten voor zijn avond uit te nodi gen, moet hij het niet gek vinden, als er drie zijn. die ons vragen, waarom hij niet gekomen is. n is een IJzersterk vond ik die, van matiep knapen die de geboorted aatste -plaats van Adolf Hitler bijfurant - scoopdienst van de TROS ,ns. Pc om vervolgens de hoog aans, l computer van deze zendge de te horen uitbraken: htf" van een heilige. Jamm dat een dergelijk doorprik U boerenbedrog op grote scha nig bekend is en dat er n mensen zijn die voor dergel sens hun goede geld uitbet ze bedrogen worden verdiei teraard, maar dat geld zit dwars. Valt dat niet onder andere wetsartikel en dien genlijk niet teruggestort te Je mag toch niet zomaar ophangen om aan geld te ko| toch zeker een zendgen niet. Geven we daar o zendgeld voor? Ernstiger i lijk het speculeren op gevot onzekerheid. Want je moet J behoorlijk met je zelf over} gen wil je enig vertrouwen k in een computerbriefje tenjj van je karakter en aard. Toi ren die dingen anno 1976.) blijkbaar de aanschaf waai dus vult decipi, de wereld v baar nog steeds, bedrogen! Maar de bedriegers moeten I aan de kaak gesteld, voor hf ze ook op ander terrein hun q en kijkers knollen voor verkopen. Beroepingswerk I NED. HERV. KERK Beroepen te Sneek en Ysbrd J. de Gier te Oosterend big deschild; te Koog-Zaandijk: I huis te Zunderdorp; te Growstei H. G. Oostinga te Lisse. yeer j Afscheid op 23 mei van St{ Kastelein ber. te Stadskanaal; van ColijnsplaJi Boesenkool ber. te 's-Grave^- Intrede te Katwijk a.d. Rijffi braad uit Bleiswijk; te Kort kand. H. A, Abma uit Zeist; I sen-Oudekerk: kand. R. Ten| Veenendaal; op 27 mei te Ba) J. Maasland uit Middelhaip af Wouterswoude: kand. L. H. uit Driebergen. GEREF. KERKEN Beroepen te Aduard: drs. H. Bochove te DelfzijL Afscheid van Nederhorst den 4ter C. Bos ber. te Haarlem O. anu et. et p Me\ tenc GEREF. KERKEN (VRUG.) Beroepen te Pieterburen: drs Gootjes te Leeuwarden. alsi BAPT. GEM. Beroepen te IJmuiden: A. H^der reek te Rijnsburg, die dit heeft aangenomen. NAIROBI Nog deze maand zal de conferentie van kerken van heel Afrika (AACC) een aantal harde gegevens op tafel leggen bij de Westduitse evangelische kerk betreffende de Duitse plannen, aan Zuid-Afrika atoomtechnologie te leveren. De secretaris-generaal van de AACC, onomstotelijke bewijzen te hebben Ds. H. C. Voornevi lam atec fij t dat in het raam van de nucleaire samenwerking tussen Zuid-Afrika en de Bondsrepubliek ook militaire atoom-technologie ter beschikking gesteld zal worden. In een interview in het Keniaanse christelijke blad Target heeft Bur gess Carr gezegd dat hij de Duitsers duidelijk wil maken dat het een ge meenschappelijk Duits-Afrikaans belang is, de wereld vrij te maken of te houden van atoom-chantage. Hij verlangt van de Duitse kerken dat deze hun verantwoording voor de vei ligheid in de wereld niet verwaar lozen. Teleurgesteld In de AACC is men teleurgesteld dat de Duitse kerken zich ten aanzien van de atomaire steun aan Zuid- Afrika defensief gedragen hebben, hoewel de voorzitter van de AACC. John Gatu, reeds in de herfst in een uitgebreide brief heeft ge waarschuwd dat de ontwikkeling in Zuidelijk Afrika met Duitse atomaire medewerking kan uitgroeien tot een raciale atoomoorlog. Burgess Carr zegt hier nu van: „De Duitsers deden alsof wij niet wisten waarover wij spraken. Het leek wel alsof ze ons wilden beschoolmeeste- ren. Maar wij komen niet met vage vermoedens. We hebben harde duide lijke informatie." Dr. Walter Klaassen De Amerikaanse doopsgezinde theo loog dr. Walter Kiaassen komt voor een week in Nederland. Zaterdag zal hij op de voorjaarsvergadering van de doopsgezinde historische kring (in de doopsgezinde kerk te Amersfoort) spreken over zijn boek je „Wederdopers: niet katholiek en ook niet protestant". Woensdagmid dag zal hij een lezing houden in de Amsterdamse Singelkerk. Op 69-jarige leeftijd is overli H. C. Voomeveld, gereformeei ritus-predikant te Gouda. Va tot 1972 diende hij achtereenv de kerken van Zuilichem, Ha de, Pemis en Lekkerkerk. Ds. G. J. Derksen Op 73-jarige leeftijd is overlei G. J. Derksen, hervormd era predikant te Utrecht. Ds. D< werd in 1930 predikant te Ou de. Van 1934 tot 1948 stond Groede. Daarna was hij twinti tot zijn emeritaat in 1968, ziek spredikant in Utrecht. Lutheranen en Gro De lutherse predikant dr. G. bepaalt zijn gemeenteleden in en in Amersfoort er nadrukkel dat een eeuw geleden Gro« Prinsterer overleed. Afgelope dag hield hij in Baam een li kingsdienst en aanstaande 3 zal hij dat in Amersfoort doe Fafié wijst er op dat Groen du ke lutherse invloeden heeft gaan: zijn leermeester Kempt vriend en tegenstander Thoi en zijn geestelijke leidsman waren luthers. Op dit feit wi Fafié ook in een artikel d schreef voor het weekblad CHU, onder de titel: „Groen lutheranen". Dr. Fafié promoi vorig jaar op een studie over en in zijn proefschrift houdt l ook bezig met de verhouding Groen en Stahl. Dr. F. C. Kamma Het boek „Dit wonderlijke (tweedelig, met meer dan acl derd pagina's), waarin de zendeling dr. F. C. Kamma doet van meer dan een eeui dingswerk op Nieuw-Guine: verkocht Geen wonder, wa Kamma is een goed vertell maakt overal verhalen van, hem getuigd. De raad voor i ding van de hervormde kerk B nu dat „Dit wonderlijke werk drukt zal worden, als er void belangstelling voor is. De priJJ de twee delen samen is 45 gl Adres zendingsraad: Leidsel weg 11, Oegstgeest

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 2