RLIES JONG ORANJE •iverpool houdt stand egen Brugse stormloop Zeilers na tegenslagen weer terug in realiteit Klacht van springruiters over zaken in Aken Tekort Feyenoord lit jaar acht ton Nieuwe nederlaag voor basketbalteam Wereldrecord voor Oostduitse Siegl u land in Moskou te sterk Elftal in de cel Verspringster naar 6,99 meter Dag zonder hoogtepunten in Kieler Woche Equipe voor Kingston Jan Timman en Karpov weer remise Zege militairen ITFT PS 20 MEI 1976 SPORT TROUW/KWARTET PS 11 - RH 13 ize sportredactie OU Het heeft er alle schijn van, dat de finale van het oi om het Europees kampioenschap voor landenteams de 23 jaar tussen Rusland en Hongarije zal gaan. De che jeugd won gisteren in het eerste duel tegen Jong met duidelijke cijfers: 3-0. Hongarije plaatste zich al ief (3-2 en 1-1) tegen Joegoslavië. iranje heeft volgende week agavond in het stadion van de kans om nog wat terug te laar er lijkt weinig eer te beha- lat tweede duel, na de neder- n gisteren. Al bestaat er dan om enkele andere spelers op ;n. Keuzeheer George Knobel nu alle rekening te houden Nederlands elftal dat zater- en België moet aantreden. In ,al zitten enkele spelers die r Jong Oranje in aanmerking Maar ook met die coryfeën een zwaar karwei worden. Jong Oranje gisteren in het idion niet mee. Al na vier minuten werd de door De Vroet bege leide ploeg geconfronteerd met een achterstand. Een onhandige te rugspeelbal van Ronald Spelbos bleek niet meer te keren door doel man Harry Schellekens. Rusland werd gesterkt door die voor sprong. Jong Oranje bleek er duide lijk door aangeslagen en durfde veel te weinig te ondernemen om de in druk zelfs maar te kunnen vestigen een bedreiging te vormen voor Jong Rusland. Toch kwam er voor Neder land tien minuten na de Russische treffer een unieke kans. Verdediger Vysokyk haalde toen Kees Kist on deruit in het strafschopgebied en de Zweedse arbiter Axelryd gaf er een strafschop voor. Aad Kila belastte zich met die opdracht, maar schoot naast doelman Viktor Radajev tegen de paal. Jong Rusland bleef daarna de ge vaarlijkste pleog, ook al door de di recte speelwijze van het team. Met snelle akties werd het door de Neder landers zo gekoesterde middenveld overgeslagen. De dreiging kwam daarna veelal via de vleugels waar Vladimir Fedorov en Vladimir Koet- sajev herhaaldelijk gevaarlijk op drongen. Uit zo een aanval ontstond ook de tweede Russische treffer. Ze ven minuten voor de rust plaatste Koetsajev de bal langs twee Neder landse verdedigers naar David Kipia- ni. Deze gaf doelman Schellekens geen kans: 2-0. In de eerste helft werd er rijkejijk hard gespeeld. Arbiter Axelryd moest het spel herhaaldelijk voor overtredingen onderbreken. Hij deel de daarbij twee gele kaarten uit. Een aan de Rus Mikhail An en aan voor de Nederlander Bert van Marwijk. In de tweede helft trachtte Jong Oranje terug te komen. Er kwamen enkele kansen, maar het grootste ge vaar bleef toch van de snelle Russen uitgaan. Het derde doelpunt dat Ki- piani in de 57ste minuut maakte was typerend voor de angst en het gebrek aan organisatie in de Nederlandse defensie. Bij een voorzet werd de bal door een Nederlandse verdediger te gen de lat gekopt. Kipiani reageerde snel en kopte de terugspringende bal achter Schellekens. In de slotfase toen de regen die de hele wedstrijd fijn was gevallen plot seling met bakken naar beneden kwam. veranderde het spelbeeld vol komen. Met lange passes probeerden beide partijen hun aanval te berei ken. Voor Kees Kist ontstond er een goede kans, maar een treffer werd het niet. BRUGGE Elf Britse fans zijn nog voor de finalewedstrijd om de UEFA-beker tussen Club Brugge en Liverpool was begon nen, in een Belgische cel terecht gekomen. Acht supporters van Liverpool werden gearresteerd omdat zij een rel veroorzaakten, de overige drie werden wegens dronkenschap opgepakt. Dit elftal kwam na de wedstrijd op vrije voeten. AKEN Het was gisteren een ver loren dag voor de Nederlandse rui ters tijdens het Internationale Con- cours-Hippique van Aken. Op het programma stond een jacht- springconcours in twee gedeelten, waarvoor maar één paard per ruiter gezadeld mocht worden en de finale van het springconcours om het Duitse „Spring Championnat". Voondit laatste evenement hadden zich geen Nederlandse combinaties weten\te kwalificeren, hoewel Eb ben en .Nooren (met twee paarden) toch niét meer dan een springfoutje hadden gemaakt. De organisatie bleek echter tevoren maar liefst 24 ruiters te hebben vrijgesteld van de plaatsingswedstrijd, onder wie vrij wel alle Westduitsers. Zodoende bleven de Nederlandse stallen bijna de gehele dag bezet. Een omstandigheid. waarmee ploegleider Ben Arts allerminst ge lukkig was. „Hèt is een kwalijke zaak dat onze ménsen hier nauwe lijks kunnen rijden," zei hij moppe rend. „We zijn toch niet gekomen om de paarden op stal te houden. Ook donderdag en vrijdag bestaat er haast geen mogelijkheid om se rieus voor de landenwedstrijd te oefenen. Ik ben van plan over de gang van zaken een klacht in te dienen bij Mente de Horne, de alge meen secretaris van de internatio nale federatie." Arts stond niet alleen met zijn kri tiek. De Britse ploegleider Ronnie Masserella viel hem volmondig bij. Arts: „Het klinkt onsportief om te zeggen dat het programma meer op de Westduitse belangen gericht is. maar je hoort mij ook niet beweren dat het niet zo is." Een feit is dat de Westduitse ruiters nog in een enor me concurrentiestrijd gewikkeld zijn met het oog op kwalificatie voor de Spelen. Zij moeten ook nog selectiewedstrijden afwerken in Verdun en Keulen. Met name voor Alwin Schockemöh- le wordt dit de laatste kans op een ticket voor Montreal. In Aken kan de Europese kampioen niet be schikken over zijn toppaard War wick. dat een virusziekte nog maar nauwelijks te boven is. De kleine maestro is niet van zins de zaken ook maar enigszins te forceren. ..Warwick is momenteel mijn enige paard met Olympische kwalitei ten," zegt de ruiter uit Mtihlen, „als hij niet op tijd hersteld is dan ga ik maar niet naar Canada. Ik weiger om daar met een ander paard te starten, want ik ben niet van plan alleen maar voor de show mee te doen." Zoals mocht worden verwacht kwa men de Nederlanders er in het jachtspringconcours. dat in twee groepen was verdeeld, niet aan te pas. Arts: „We hebben de paarden eenvoudig niet voor het tijdsprin gen. Maar het was de enige kans om vandaag tenminste nog een keer mee te springen." Anton Ebben was met Jumbo De sign in 78.1 seconden het snelst van de Nederlanders, maar lang niet goed genoeg om zich voor de finale te plaatsen. Peter Diks bleef met Flying Eurotex (79.8) niet ver bij de ervaren Ebben („Hij is in schitte rende vorm," aldus Arts) achter. De Westduitser Gerd Wiltfang plaatste zich met Davos bovenaan in de eerste groep (54.6 seconden) In groep B kon niemand tippen aan de tijd van de tot Oostenrijker genatu raliseerde Nederlander Heinrich (Henk) Hulzebos. Voor de 23-jarige ruiter die enkele jaren geleden voor Jan Maathuis reed, maar nu in Oos tenrijk woont, werd 55,2 seconden afgedrukt. vanaf de strafschopstip naar 1-0. Doelman Ray Clemence heeft - Matty Verkamman kreeg Lambert een unieke kans om zijn elftal opnieuw aan de leiding te brengen. Vrij gespeeld door de bikke lende spits Roger van Gooi, haalde tGGE - Liverpool mag voor de tweede keer de UEFA Cup in Lambert van dlihtbh Mhard mt TPv-.,-tst1<-,% lrrvmniAon Hio i T"l 1 QT) rtO tmoo tt.- rijzenkast zetten. De Engelse kampioen, die in 1973 na twee e-duels over Borussia Mönchengladbach zegevierde, verover- le blinkende bokaal gisteravond na zware strijd tegen het ische Club Brugge. De Britten verdedigden met succes de op pril in eigen omgeving veroverde 3—2 overwinning. In de tvlaamse stad werd het 1—1. Een schot dat de paal teisterde, maar dus geen Bruggevoordeel opleverde. Na die tegenslag werd Brugge al spoedig bevangen door de vrees, dat het toch nog fout zou gaan. De ploeg koos nadrukkelijk voor het offensief, maar nam achterin wel erg vroeg onverantwoorde risico's. Toen het gehaaste spel Brugge maar niet het zo verlangde tweede doel punt opleverde, besloot Ernst Happel tot twee wissels. Daniël de Cubber en Raoul Lambert (licht geblesseerd) ruimden het veld voor respectievelijk Dirk Hinderycky en Dirk Sanders. Maar ofschoon zich tal van hachelij ke situaties voor het doel van Ray Clemence bleven voordoen, lukte het de Belgen niet om het overwicht in een winnende treffer te verzilveren. Liverpool bleef in het heetst van de strijd overeind: werd al met al niet helemaal bevredigend de winnaar van de UEFA Cup. Waar dan wel tegenin te brengen valt. dat de club uit de stad aan de Merseyside in dit toernooi geen enkele wedstrijd verloor. FC BRUGGE—LIVERPOOL 1-1 (1-1) 11: Lam bert (strafschop) 1—0, 15. Keegan 1—1. Scheidsrechter: Glöckner (DDR). Toeschouwers: 32.000. Club Brugge: Jensen. Bastijns. Krieger. Leekens, •Volders, Cools, De Cubber, Vander Eycken, Le- lèvre. Van Gooi en Lambert. Liverpool: Clemence, Smith, Neal, Thompson. Kennedy, Hughes. Keegan. Case. Helghway. Toshack en Callaghan. SOFIA In het internationale toét- nooi in Sofia heeft het Nederlandse basketbalteam gisteren een onver diende nederlaag geleden tegen gast land Bulgarije. De eindstand was uit eindelijk 81-78. In de slotfase van het duel bleken de arbiters duidelijk voorkeuren te heb ben. Zo werd eenmaal de klok niet op het goede moment stil gezet en werd een overduidelijke overtreding van een Bulgaar over het hoofd gezien. Maar de indruk die dit Nederlands team, met een overigens opnieuw fa lende Kees Akerboom in de gelede ren. vestigde doet veel goeds ver- Wachten van de uitslag van het ver zoek aan het NOC om geld vrij te maken voor deelname aan het pré- Olympisch toernooi in Hamilton. Al zal het NOC toch ook getroffen zijn door de kleine nederlagen die werden geleden en die mogelijk toch wijzen op een tekortkoming in de ploeg. DRESDEN De Oostduitse atlete Gudrun Siegl-Thon heeft in Dresden het wereldrecord verspringen met zeven centi meter verbeterd en gebracht op 6,99 meter. Het oude record stond sinds 9 mei van dit jaar op naam van haar landgenote Angela Voigt, eveneens in Dres den gesprongen. Wereldrecordhouder Dwight Stones pool schreef met dit succes weer lieuw Engels hoofdstuk in de nu jke historie van Europa's derde balbeker. Voor de eindzeges van ssia MG en Feyenoord in 1975 1974, wonnen louter Engelse de UEFA-beker: Liverpool I), Leeds United (1972) ep Totten- Hotspur (1971). als in Liverpool startte het duel eravond sensationeel. Precies als nfield Road werd er binnen het rtier tweemaal gescoord. Met dit chil dat beide teams één keer irden en niet zoals drie weken den louter een Brugse produk- De in vlekkeloos wit gestoken ;en mochten wel het (korte) ge- jen van een voorsprong smaken, minuten leidde Brugge in die ningsfase. Ie elfde minuut brak Raoel Lam- van elf meter de ban. De 31- ge international mocht van de lamde Oostduitse fluitist Rudi ckner een strafschop nemen, om- Tommy Smith de bal uit een sje van Julien Cools met de on- arm van richting veranderde, nbert schoot de kalk a la Johan skens van de stip: 1-0. Glöckner een scheidsrechter is, die de zo prijzenswaardige gewoonte heeft om de spelregels als norm voor zijn beslissingen te hanteren, onder vond Brugge kort na die openings treffer. Want toen de Oostenrijkse libero Eddie Krieger een aanval van Liverpool vlak buiten het strafschopgebied met een hoog op geheven been vlak voor het ge zicht van Phil Neal onderschepte, zag de man in het zwart daar terecht een vrije trap in. Een situatie die veel (top)scheidsrechters vanwege de ris kante plek voor de verdedigende partij, niet zelden „oplossen" met een gebaar, dat doorspelen inhoudt. Hoe gevaarlijk de plek voor die vrije trap was. onderstreepte Kevin Kee gan. Engelands- voetballer van het jaar. prikte de bal na een tikje van Emlyn Hughes, klem langs de muur èn doelman Birger Jensen: 1-1. De opmerkelijke gebeurtenissen in het eerste deel, werden gevolgd door een betrekkelijke status-quo. De scherpte was er tot aan de rust uit bij beide teams. Na rust bracht Brugge weer meer vaart in het spel. Onder aanvoering van Cools en soms handige Ulrich Lefèvre werden er soms aardige com binaties in elkaar gevlochten. Al snel maal Geert Bakker in de steek. „Na de start was er direct en winddraai- ïng van 50 graden naar het zuid westen." verzuchtte hij. „voor dat ik over stuurboord ging volgde er een (OTTERDAM Feyenoord verwacht aan het eind van het seizoen een exploitatietekort van bijna 800.000 gulden. De Rotterdamse club, die om die reden de contracten van enkele spelers zoals onder andere die van Wim van Hanegem en Jan Evcrse heeft verlaagd, zal evenals vorig jaar haar nog altijd omvangrijke reserves moeten aanspreken. Het grote exploitatietekort is vooral een tegenvaller voor Fcycnoords toekomstige trainer Vujadin Boskov die min of meer was uitgegaan van de veronderstelling dat hij de vrije hand zou krijgen bij het aantrekken van nieuwe spelers. De situatie van de andere twee Rotterdamse betaalde clubs is al evenmin rooskleurig. Het naar de eerste divisie afgedaalde Excelsior begroot het tekort op twee ton en Sparta dat de gemeente Rotterdam om hulp heeft gevraagd, kampt met een liquiditeitstekort van bijna één miljoen gulden. Inmiddels heeft het gemeentebestuur van Rotterdam en semi-ambtelijke werkgroep onder leiding van de Rotterdamse wethouder van sport en recreatie Johan de Jong ingesteld die voor maart van volgend jaar een rapport moet uitbrengen over de toekomst van het betaalde voetbal in de Maasstad. In de werkgroep hebben onder meer zitting Guus Couwcnberg (FBO), drs M. Snoeck (VVCS), Joop Niezen, (voorzitter Nederlandse Sportpers), N. Hartzuiker (financiële commissie KNVB) en de Amster dammer Frits d Leeuw. KIEL De kleine Nederlandse kolonie stond op slag weer met beide benen op de grond. Na de overwinningen, hoge klasserin gen en betrekkelijk weinig te genslagen in de internationale regatta in de Kieler Bocht kwam de dag waarop vrijwel alles mis ging. Materiaalbreuk, noodgedwongen opgeven en diskwalificatie. Het kon giste ren eenvoudig niet op. Het enige waaraan de Nederlanders zich konden vasthouden was de ver dienstelijke plaats van Joop en Ro bert van Werkhoven in de 470-klasse. Een succesje dat Robert overigens moest bekopen met het verlies van zijn rechterlaars. die verloren ging toen hij overboord sloeg omdat de trapezedraad brak. Voorts waren er slechts eervolle klasseringen voor zei lers die Nederland niet op de Olym pische Spelen in Kingston zullen ver tegenwoordigen. Bart-Jan Wilton werd derde bij de Finnen, Ben en Jan Verhagen vijfde bij de Tempests. „Je moet natuurlijk wel nuchter blij ven," zei verbondstrainer Jack van Hellemond, overigens allang voordat hij van alle tegenslagen op de hoogte was: „Die twee eerste plaatsen van Bakker waren natuurlijk prachtig, maar normaal eindigt hij op een zes de of zevende plaats. En als je dan nu gaat roepen dat de plakken binnen komen. verlies je wel het gevoel voor realiteit." De broers Van Werkhoven, vijfde in de algemene rangschikking na vier van de zes races, begonnen zeer goed. Als vierde rondden zij de hoge boei. Ze hadden in zoverre geluk dat toen de trapezedraad brak. het veld al ver uiteen was geslagen. Het verlies was rtaarrinnr hp(rp)'kptiik pprinp Maar Pollcnlant iFrai, 3. Morton Jcnwn (Nool,4. Jcsn* rDelreKneujK KerjnB- «waar CIaude VuiU,ler (Zwil 5. Ian Brown (Ausl 6 Van winst kon niet meer behaald worden omdat de verschillen te groot waren. wedstrijden (na aftrek van het slechtste resul taat): 1. Boris Boednikov 4.5 punten. 2. Geert Bakker (Ned) 10.0. 3. Höj Jensen (Den) 10,6. 4. Jörgen Sundelin (Zwe) 14.6. 5. Willi Kuhwelde (WD1) 14,9. 18. Blok 41 pnt. F.D. klasse: 1. Yves Pajot (Fra). 2. Curt Noel r- - - (WD1). 3. Stefan SJöström (Zwe). 4. Joerg Hotz verandering van 15 graden naar het lZwi) 5 Fillp ZorjCic (j0e). 19. Reyboom (Ned), noorden. Ik zat direct al fout." Verder 20. e. Vollebregt<Ned>. Stand na vier wedstrijden dan de zeventiende plaats kwam de Ya" het slechtste resultaat: 1 Jörg «?nlincr7Pilpr nipt Dnlr hipr trnpfHp Diesch (WDD 1.6 punten. 2. Yves Pajot 5.6.3. Curt boiingzeuer niet. ook nier troetae Noeis.6.4 Joerg Hotz 15.0.5 Albert BatzuuwD» een met-Olympiër de nationale favo- 17,6. 6 voiiebregt 19.8.18. Reyboom 48 riet af. Heike Blok eindigde als tornado klasse 1. Peter Due (Den). 2. tipnrtp Brian Levis (Aus). 3. Joerg Spengler (WD1), 4. Hans Prack (Oos), 5. Walter Steiner (Zwi). 10. Wlllemsen (Ned), 16. Van de Kleft (Ned). Stand Bij de Finnen verraste Bart-Jan Wil- na Vier wedstrijden (na aftrek van het slechtste ton door derde te worden Ik koos de resultaat). I. Peter Due 2.9 punten. 2. Joerg ton aoor aerae te woraen. „ik koos ae Spengler 8 5 3 Brian Levls 8 6 4 Franco pivoii slag naar wal. zei hl] zeer verheugd. ,iui S.6. 5 H.n, Prack m. 13. wai™s„ 3e. ia. „en dat bleek de juiste beslissing." van der Kieft 41.0. Peter Voiiebregt (tiende) mopperde: FINN^LLEff-A|?dre3 ^a,as{2y„(Sov,^2^ai' t->„» 1. 1. „Jl ques Rogge (Bel). 3. Bartjan Wilton (Ned). 4. ..Dat begreep lk later ook. maar toen Oerardo Seelinger (Spa). 5. Jose Doreste (Spa), was ik de zee al ingegaan." Stand na vier wedstrijden (na aftrek van het slechtste resultaat): 1. Andrej Balasjov 1.6 pun- Rpn fitnarf ips nf lipvpr hpmanninp ten. 2 Serge Maury 5.6. 3. Jacques Rogge 10.6.4. J? v never oemanning Jose DorcsU! 14 9 5 wemer sueiberg iwdd is.9. Ab Ekels, had nog meer pech. Tot 9 voiiebregt 27, 11 wuton 29.9. twee maal toe brak de trapeze af. De tempest: 1 uwe Mures (Wdd. 2 John laaKtp kppr micfp stuurman Albrechtson (Zwe). 3. Valentin Mankin (Sov). 4. laatsw .r miste stuurman Horst Nebe, (WD1) 5 Ben Verhagen (Ned) Staartjes zijn bemanning pas toen staartjes geeft op. Stand na vier wedstrijden <na Ekels verwoedde pogingen deed om aftrek van het slechtste resultaat): 1. John zwemmend de „Double Dutch" te S'?re?',uïï" i' Jïïw,L,1fJÏ\V!'..i noKtor),oio« tl. ah tip Valentin Mankin8.5.4. Horst Nebel 10A5.Claes achterhalen. „Ik zei nog Ab. lk ga Christensen (Den) i6.6. 7. Verhagen 22. 8. overstag," lachte Staartjes, „toen ik staartjes 22.9 even later keek was hij compleet weg." Daarna gaven de Tempestzei- lers de strijd maar op. „Toch goed dat ik die nieuwe mast hier in Kiel uitprobeer." was het nuchtere com mentaar van de Nederlandse stuur man. „donderdag staat hij er ook op. Ik moet er niet aan denken dat zoiets bij de Spelen in Kingston was ge beurd. Tenslotte moet je twee gelij kwaardige masten hebben. De voor bereidingen voor Kingston kun je alleen hier treffen." Ben Verhagen, die in een veld van dertien geklas seerde boten vijfde werd, passeerde Staartjes ook in de algemene rang schikking waarin de man uit Rhoon zevende staat, juist voor zijn grote rivaal. 470 KLASSE: 1 Marc Laurent (Fra). 2 Philippe heeft tijdens de Spelen van Montreal concurrentie uit Canada te verwach ten. Drie Canadese hpogspringers lie ten de lat op 2.25 m liggen en over troffen daarmee alle drie het Canade se record met een centimeter, dat in handen van John Beeré was. Dit seizoen hadden nog geen sprin gers de hoogte van 2.25 m bereikt. Greg Joy sprong de Canadese re cordhoogte in El Paso. Robert Forget en Claude Ferragne deden hetzelfde in Gainesville. Het weetal springers was nog niet hoger gekomen dan 2.18 m. James Barrineau uit de Verenigde Staten haalde ook 2.25 m. maar Sto nes kwam in Long Beach niet hoger dan 2.22 m. De tienkamper Aleksander Greben- joek uit de Sowjet Unie heeft tijdens de landenontmoeting Sowjet Unie- West-Duitsland B, de op een na beste seizoenprestatie geleverd met een to taal van 8330 punten. De Westduitser Duido Kratschmer, die niet aan deze wedstrijden deelnam, kwam afgelo pen zondag in Götzis (Oos) tot de beste seizoenprestatie van 8381 punten. De landenontmoeting werd ruimschoots door de ploeg van de Sowjet Unie gewonnen: 54.012 pun ten. 50.688 punten. DEN HAAG Het bestuur van het Nederlandse Olympisch Comité (NOC) heeft op voordracht van het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond de volgende zeilers aangewe zen, die zullen uitkomen op de Olym pische Spelen van Montreal: Flying Dutchman: E. en S. Voiie bregt. Soling: G.A. Bakker, P. Keyzer en II.F. De Vlaming. 470-klasse: J. en R. Werkhoven. Tem pest: B. Staartjes en A. Ekels. Reserves zijn: FD en Tempest: F. De Vos. Soling: D. Coster. 470-klasse: J. de Zeeuw. Chef d'équipe is de heer A. du Pon. De zeilwedstrijden worden gehouden in Kingston, dat op 290 kilo meter afstand van Montreal ligt. ANATOLI KARPOV AMSTERDAM Jan Timman heeft in de vijfde ronde van de Euwe- schaakvierkamp in Amsterdam remi se gespeeld met wereldkampioen Anatoli Karpov (Sov). In de andere partij uit de vijfde ronde won Walter Browne (VS) van Fridrik Olafsson (IJsl). De IJslandse grootmester over schreed op de 36e zet de bedenktijd. De uitslagen van de vijfde ronde zijn: Karpov (Sov) Timman (Ned 1/2 1/2 en Olafsson (IJsl) Browne (VS) 0—1. De stand na vijf ronden is: 1. Karpov 3 punten. 2. Timman en Olafsson, ieder 2 1/2 pnt., 4. Browne 2 pnt. Wit: Timman Zwart: Karpov 1. d2-d4. Pg8-f6; 2. c2-c4. e7-e6; 3. Pbl-c3. Lf8-b4; 4. Lcl-gS. c7-c5: 5 d4-d5. d7d6; 6 e2e3. e6xd5; 7 c4xdS. Pb8d7; 8. Lfl-d3. Dd8-a5: 9 Pgl-e2. Pf6xd5; 10 O-O. Lb4xc3; 11 b2xc3. c5-c4: 12 Ld3-f5. f7-f6; 13. Pe2-d4. Pd5-e7; 14 Lf5xd7«, Lc8xd7; 15 Lg5-f4. 0-0: 16. L!4xd6. T(8-e8: 17 Tal-bl. b7 b6: 18 Ld6xc7. Te8xe7; 19. Pd4-b5. Ta8-c8: 20. Pb5-d6. Tc8 c7; 21. Tbl-b4, Ld7-c6; 22. Ddl-f3. Da5-d5; 23. Df3xd5. Lc6xd5; 24 Tfl dl, Ld5-e6; 25. Tdl-d4. Tc7-d7; 26. (2 (3, Kg8-f8; 27. Pe6-b5, Tc7-c5; 28. a2-a4. a7-a6; 29. Pb5-a3. Td7xd4; 30. e3xd4. Tc5-c6; 31. Pa3-c2, a6-a5; 32 Tb4-b2, Kf8-e7; 33 d4-d5. Lc6xd5; 34 Pc2-d4. Tc6-c5; 35. Tb2xb6. h7-h5; 36 Kgl-f2, Kc7 d7; 37 h2-h4. Kd7-c7; 38 Tb6-c6. Kc7-d7: 39. Te6 b6, Kd7-c7; 40. Tb6-e6. Kc7 d7. 41 Tc7-a6. Ld5-b7, 42. Ta6 b6. Kd7-c7: 43 Tb7-e6. Kc7d7. 44 Tc6- b6. Kd7-c7. 45. Tb6 c6 Remise. Wit Olafsson Zwart Browne 1. d2-d4. Pg8-I6; 2. c2-c4. e7-e«; 3. Pgl-f3. b7-b6; 4. a2-a3, Lc8-b7; 5. Pbl-c3. d7-d5; 6. c4xd5. e6xd5; 7. Lcl-g5. Lf8-e7; 8. e2-e3.0-0: 9. Lfl-e2. Pb8-d7; 10. 0-0. Pf6-e4; 11. LgSxe7, Dd8xe7; 12. Tal-cl. Tf8- d8, 13. Ddl-a4. c7-c5; 14. Tfl-dl, n7 a6; 15.d4xc5, Pe4xc3; 16. Tclxc3. b6xc5; 17. Le2-fl. Pd7-f6; 18. Da4-h4, h7-h6; 19. h2-h3. a6-aS; 20. Pf3-h2. De7- dö; 21. Tc3-b3. Lb7-c6; 22. Tb3-d3. Ta8-b8; 23. Td3-d2. Tb8-b6; 24 Ph2 g4. Pf6xg4. 25 Dh4xg4. Dd6-f6; 28. e3-c4. d5-d4; 27. Tdl-cl. Df6-e7; 28. Dg4-f5. Lc6xe4; 39. Df5xcS. De7-f6; 30. Dc5xa5. Tb6-d6; 31 Tcl-el. Df6-f4; 32 Td2-e2. f7-f5; 33. Da5-d2. Df4 h4: 34 f2-f3. d4-d3; 35. Te2-e3. Td6- c8; 36 f3xe4, Tc6<2; en wit overschreed de bedenktijd. WAALWIJK In een voorronde van het toernooi om het CISM kam pioenschap. het officieuze we reldkampioenschap voetbal voor mi litaire elftallen, heeft Nederland gis teravond met 3—1 gewonnen van Marokko. Bij de rust leidde Neder land al met 1—0 dankzij een doel punt van de NEC-speler Eugéne Ma- rijnlssen. Marijnissen maakte ook het tweede doelpunt terwijl de VVV'er van Rosmalen het derde doelpunt voor de Nederlandse schut terij maakte. Als zevende gingen ze het laatste rak in. Kruisend wonnen ze geen enkele plaats meer. Bij de Solingen liet het fortuin dit- Werkhoven (Ned). Stand na vier wedstrijden ina aftrek van hel slechtste resultaat): 1. Philippe Follenfant 3.2 punten. 2. Marc Laurent 7.9. 3. Jean Fountaine (Fra) 9.2.4. Frank Hdbner (WDD 13.0. 5 Joop van Werkhoven (Ned) 16,9. SOLING 1Höj Jensen (Den). 2. Jörgen Sundelin (Zwe). 3. Boris Boednikov (Sov). 4. Patrick Hae- geli (Fra). 5. Arved von Grilnewald (Zwe). 10. Blok (Ned). 17. Bakker (Ned). Stand na vier

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13