Fitzgerald niet >er zoals vroeger mbere kijk op der worden Beethovencyclus begint veelbelovend KNVB beker e kandidaten over voor Nederhorst-Staal d Coöperaties Portugal willen hun produkten zelf gaan verhandelen Degradatie Amstelveen en Hollandscheveld en Wim Overgaauw waren leuker '„Tk.ag a,s vandaag Rotterdams Philharmonisch onder leiding van Walter Weller nc- Nijmeegde studenten hielden congres Vissers krijgen advies verstandig te gaan vissen ACV punt van titel Noord wijk naar IJsselmeervogels op 29 mei Uitslagen Standen Programma 1 17 MEI 1976 JROUW/KWARTET 7 -i,d Niemans 'JjAM Vrijdagavond jl. sloten twee jazz-gebeurens in deze zomerse hoofdstad naadloos chte>an: de 10e Internationale jazzquiz van de Europese Radio Unie, die met aansluitend een we jan de groep OHM en het Wim Overgaauw Kwartet in de Sonesta Koepelzaal plaatsvond, k eeen nachtconcert met onder meer Ella Fitzgerald en-Joe Pass, voor het eerst sinds H ie;e tijden weer eens in Concertgebouw. Een dergelijke perfect getimede dienstregeling it bij uitzondering de moeite waard én mogelijk eens te zien, hoe men in jazzkringen met tijds verschijnsel als een quiz omspringt. Joe Pass met hommages aan Gershwin. Ellington en Hefti. 3r "laten uit zeven Europese Sev% forumsgewijs hun para- denfe stuk op zeven vragen, k om meeste uit twee delen heem betrekking hadden op de ijcfragmenten. De laatste ze£ na een spannend strijd- edig. verloop de beslissing ten faveure van de Finse advocaat Anders Crohns. die met een neuslengte voorbleef op de Belg Jack Coppens en de schichtig ogende Groningse student Wytze v. d. Raay, welke laatste in een herkan sing met de Belg de pech had Juist jchte :nkei rlusie i mei die aar niel gastv ic. Kort >AM Over „Een dag als vandaag", het bejaardenora- t zondagmiddag in De Duif werd uitgevoerd, is in onze irrijdag jl. een uitvoerig artikel verschenen, zodat thans Mort resumé kan worden volstaan. Aan de hand van interviews met bejaarden heeft J. Bernlef zijn tekst i en Bernard van Beurden heeft die gecomponeerd. j weliswaar rekening ge- het stembereik van ou- want zij zijn het die het rden (een aantal Rotter- ïrdenkoren ingestudeerd iw Peskens). maar daar- itgangspunt. dat het niet vorden als ..Hoog op de e.d. De begeleiding werd Or leerlingen van het Rot- Jiservatorium, waar Van cent is. Het orkest was d uit een aantal blazers, 'ions en een grote slag- Enige weken geleden Imière van „Een dag als laats in „De Doelen" te In de hoofdstad maakte naals opnamen voor een 'ring. horen van dit ongeveer ien durende werk heb ik 'iagd, of Bernlef in de urende banden niets an- jehoord dan de treurig- fenis, die deze middag op istaanbare bandfragmen- beluisteren. Armoede in tislukte huwelijken, ver wijdering tussen ouders en kinderen, misère in bejaardenhuizen, li chaamsgebreken en harteloze dok ters. allemaal bekende zaken, maar als je zo eenzijdig het oud worden belicht, zit je er toch naast. Niet veel beter En wat de muziek betreft, het is ge makkelijk om af te geven op het repertoire van een aantal bejaarden- koren. maar of de melodieën van Van Beurden, variërend tussen een soort van Evangelisch Gezang .van Bas- tiaans en „Vader Jakob", nu zo veel beter waren, waag ik te betwijfelen. De Kurt Weil-achtige combo moest zorgen voor iets eigentijds. Enfin, het werd meer „een leuk mid dagje voor de oudjes", waaraan de KRO misschien een wervende uitzen ding overhoudt. Maar dat het werk iets bijdraagt tot het geven van perspectieven voor de ouder worden de mens, daar heeft noch Bernlef met zijn sombere verzen, noch Van Beur den met zijn mineur-melodieën iets toe bijgedragen. buiten de twee hoofdprijzen (reizen naar respectievelijk Amsterdamse en Europese jazzfestivals) te vallen, maar wèl volgend jaar wederom mag delnemen. Ontspannen Hiema musiceerden de groepen OHM uit Tilburg en gitarist Wim Overgaauw ter onderstreping van het feit, dat het ook voor elke rechtgeaar de jazzliefhebber niet zo zeer om kansspelen, als wel om ontspannen, geconcentreerd luisteren draait. De OHM-groep, een sextet dat regelma tig in Nederlandse jazzclubs te be luisteren is. bekoorde met een reeks degelijk doordachte arrangementen, waarvan de kleur bepaald werd door drie rietblazers, van wie vooral de twintigjarige tenorist Ab Baars sterk soleerde. Ook het brein achter alle relativerende, niet van humor ge speende muziek, bassist Niko Lan- genhuijsen bewees met Mingus- achtige gedurfde bassoli een aan winst te zijn voor de scene. Van de door Pablo-baas Granz ter wille van de gespreide werkgelegen heid in mootjes gehakte, overbeken de artiesten-stal dienden bejaarde jazzgroten Ella Fitzgerald. Tommy Flanagan en Roy Eldridge zich aan tot enig routineus, goed bezocht en luide bejubeld jazz-volksvermaak in het Concertgebouw. Enige hysterica in de zaal begonnen al om Ella te roepen, toen de milieu vriendelijke gitarist Joe Pass be dachtzaam wiebelend op een stoeltje een solo-recital gaf met onberispelij ke. maar nogal steriele hommages aan de componisten Gershwin. Hefti en Ellington. Ondanks een gebrek aan „soul" en betrokkenheid bij wèt hij speelt, kon Pass als enige in een latere fase van het concert Ella nog bewegen tot enige geïnspireerde „di alogen". doch uitgerekend en type rend voor het werk gedaalde niveau van de zangeres op basis van nogal dubieus en inhoudsloos repertoire. Herrie Oppervlakkig gehoord vertoont haar stem nog weinig tekenen van slijtage, maar de rek is er wel uit intussen en miss Fitzgerald verdoezelt na zoveel jaren gevoelvol en swingend zingen die op zich te respecteren gebfeken door oorverdovende schreeuwpartij- en. De pianist Tommy Flanagan, die bij de kenners geldt als haar ideale begeleider, kwam als solist in die weinig subtiele sfeer niet of nauwe lijks uit de verf. Hij was bovendien kansloos tegenover de mateloze her rie, die slagwerker Bobby Durham meende te moeten produceren, alsof hij aan strikt individuele en onafge broken personality-show bezig was Om de ellende nog te vervolmaken, gaf de zwak solerende Eldridge na een aardig gezongen „St. James Infir mary" enige solo-ruimte aan bassist Keter Betts voor „one of his biggies" zoals hij het noemde, dat de wijdse titel ..Echoes of Spain" droeg. Betts krabde al plukkend en strijkend wat aan de buitenste huid van wat wijlen Coltrane-bassist Jimmy Garrison ja ren geleden eens met de flamenco vermocht te doen en hield dat geluk kig kort. want het was een lachtertje. Conclusie van deze zwerftocht door Amsterdam OHM en Overgauw wa ren heel wat leuker dan deze nachtwake. Door W.H. Wolvekamp ROTTERDAM Het eerste concert van de Beethoven-cyclus, die ook dit jaar weer door het Rotterdamse Philharmonisch orkest gegeven wordt, stond zaterdagavond onder leiding van de reeds eerder piet het orkest opgetreden Weense dirigent Walter Weller. Het door hem gebrachte programma bestond uit de ouverture „Fidelio", het eerste pianoconcert in C gr. met als solist Stephen Bishop-Kovacevich en de na de pauze gespeelde zevende symfonie. De ouverture Fidelio is de vierde or kestrale inleiding die van Beethoven voor zijn enige opera schreef. Drie andere ouvertures gingen eraan voor af, waarvan de tweede en vooral de derde door de grootse symfonische opzet minder geschikt bleken om als voorspel van deze opera te fungeren. Bij opvoeringen van Fidelio hoort men dan ook meestal de veel beknop tere vierde ouverture. Een enkele maal ter inleiding van de derde akte ook de derde. Walter Weller bleek in de Fidelio-ouverture reeds direct een stevige greep op het orkest te heb ben. Zijn directie, laat niets aan dui delijkheid te wensen. Wat gaafheid en elan betreft spande de zevende symfonie echter de kroon Hier hoorden wij ons orkest weer eens op zijn best. Voortreffelijk sa menspel. grote souplesse van de or kestklank en rijke dynamische scha keringen kenmerkten deze uitvoe ring. Hoogtepunt van het orkestspel vormde het dyonische slotdeel, door Wagner de „apotheose van de na dans" genoemd. Een bijzonder tem peramentvolle vertolking, waarbij niettemin een hoge graad van nauw keurigheid en duidelijkheid in het orkestspel werd bereikt Poëtisch Een stilistisch zuivere, technische prachtig beheerste en zeer muzikale vertolking leverde Stephen Bishop- Kovacevich in Van Beethovens eerste klavierconcert in C. Een vrij robuuste aanpak (een opmerkelijk sterke vingertechniek) liet toch veel ruimte voor fijnere nuances Inzonderheid het langzame deel werd zeer poëtisch voorgedragen. Een nauwkeurig pedaalgebruik was mede bepalend voor de grote duidelijkheid van het spel van de solist. In zijn opvallend groot succes liet de pianist orkest en dirigent terecht delen. De nagenoeg geheel bezette Doelen le verde het bewijs dat men Van Beet hoven nog lang niet moe is. Vooral niet tijdens een zo uitstekende uit voering als die van zaterdagavond. T Minister Boersma sluit niet uit. dat bij de bespre- er de overneming van Nederhorst-Staal nog andere n dan Hollandia-Lubbers en De Groot-Constructies etrokken; de kans daarop is echter zeer klein. Een -'der van het ministerie van sociale zaken heeft dit d na oriënterende besprekingen van de bewindsman idernemingsraad van Nederhorst. -érsma heeft in Gorkum prek gehad met het ge- lur van die plaats. Dit minister opnieuw gepleit )k reJfstandig staalconstruc- 1, relft behoud van zoveel mo- r. Prgelegenheid, aldus een gevfan de gemeente. Minis- met) hoopt voor het einde leilipd definitievere uitspra- Hon |n doen over de toekomst »m. jrstrStaal. )5 to*R: ondanks en duidelij- in het laatste kwartaal ar in 1975 nog een verlies 50 miljoen gulden (54,4 *;n in 1974). De toekomst erneming wordt echter met vertrouwen tegemoet gezien. Verwacht wordt dat de Europese per- sonenautomarkt in 1977 weer het ni veau van het topjaar 1973 zal hebben bereikt. Dit blijkt uit het jaarverslag van Volvo Car in Eindhoven over 1975. Na aftrek van bijna 100 miljoen gul den aan belastingen op de omzet bedroeg de netto-omzet 588,6 miljoen gulden. Dat is een stijging van 9.5 procent ten opzichte van 1974 (537.4 miljoen gulden). Het exploitatiesal do. dat in 1974 nog negatief was. verbeterde met ruim 12 miljoen gul den tot 6.4 miljoen gulden. Aan inves teringen werd vorig jaar 104 miljoen gulden besteed, waarvan het grootste deel bestemd was voor de fabricage van de nieuwe Volvo 343 in Born (Limburg). TWENTSCHE KABELFABRIEK beschikt over een orderportefeuille die in de laatste maanden is gegroeid en het weer mogelijk maakt om in de eerstkomende maanden een goede bezettingsgraad te bereiken. De di rectie zegt in het jaarverslag te ver wachten dat de omzet ten minste op hetzelfde peil kan worden ge handhaafd (v.j. 2,2 min. gulden exclu sief btw). Indien de externe kostenstijgingen beperkt blijven en het evenwicht in vraag en aanbod niet verder wordt verstoord dan meent de directie dat in 1976 een resultaat zal kunnen wor den bereikt dat niet zal onder doen voor dat van het afgelopen jaar toen een netto-winst van 3.8 min. gulden werd bereikt. Voorgesteld is om het dividend te bepalen op 18 gulden (v.J. 18 gulden plus 4 gulden jubileumdivi dend). Hiervan is ai 6 gulden als inte- rimdivjdencl uitgeKeeiu. HEINEKEN: De totale omzet is in de eerste helft van het op 1 oktober 1975 begonnen boekjaar 1975—1976 1000,2 min. gulden tegen 781.2 min. gulden in dezelfde periode van het voorgaande jaar De netto-winst ging van 20,2 min. gulden naar 35 min. gulden wat een stijging met 73 pet. betekende. Hier bij wordt opgemerkt, dat over de eerste helft van 1974—1975 ten op zichte van 1973—1974 een ongeveer 10 min. lagere winst werd geboekt Heineken slaagde erin. het aandeel in de Nederlandse biermarkt verder te vergroten. In de gedistilleerd-sector boekte men een belangrijke omzet- verhoging IHC-HOLLAND: De netto-winst is vorig jaar ten opzichte van 1974 ge stegen van 4.4 min. gulden tot 12.03 min gulden Aan de jaarvergadering op 24 juni zal worden voorgesteld het dividend te verhogen van 0.50 cent tot l gulden in contanten per aandeel van 10 gulden. Inzer verslaggevers N Het grote pro- or de landbouw- en Kt coöperaties die in (zeil opgezet zijn sedert is niet de produktie, ndel. Daarom willen ?i oiwerkende Portugese n ais zelf gaan proberen oefejkten op de Europese vetefcrengen. r^flPhilipe Frade, die vanuit ^"~belangen van de Portuge- fid les behartigt, zaterdag op Jl-congres dat georgani- noor het Nijmeegs Univer- 'rier Men wiI daarom over- r dpi °Pzet van een e»gen d>s- n I£em voor de Portugese vjucten. Daarbij wordt ge- iTnn verkoop van Portugese kii a derde-wereld winkels Jr^baseerd op steun), via jpoöperaties, maar ook via "/""handelskanalen. lueite, dat zeker 60 procent lukten via de gebruikelij- —jfjanalen zou moeten lopen rd ia et via derde-wereld win- verbruikerscoöperaties Jenoeg is. erop. dat het volledig in K*r houden van produktie* ne£ Pr°dukten voor de con- 'rPejdkoper kan maken. Door ;ies worden geen overgro- ,65. te salarissen betaald aan deskundi gen en technici. Ook de kapitalis tische tussenhandel hoeft dan geen overmatige winsten meer te maken, waardoor de winsten volledig ten goede kunnen komen aan de coöpe raties zelf. Tegenwerking Het huidige regiem staat niets steeds onverdeeld achter de coöperaties, zo oordeelde Frade. Er heerst af en toe een ware wapenpsychose. Het leger komt op onmogelijke tijden op zoek naar verboden wapens. Daarbij wordt soms het te velde staande ge was vernield. Het komt zelfs voor dat men eerst probeert wapens te ver stoppen op de collectieve boerderijen om die daarna te „vinden" en een aantal boeren te arresteren, zo vertel de Frade. De zoekacties van de mili tairen houden verband met de vele wapens die sedert het begin van de revolutie verdwenen zijn. Deze blij ven een onderhuidse bedreiging voor de huidige regering. Economisch is Portugal voor een be langrijk deel in handen van de coöra- ties. Wanneer men de genationali seerde sector van het bedrijfsleven meerekent, dan heeft de Portugese arbeider de controle over meer dan zeventig procent van de Portugese produktie. De verschillende coöpera ties zijn regionaal georganiseerd en werken ook per sector samen. De vroegere bezitters zijn veelal naar het buitenland, met name Spanje en Bra zilië. verdwenen. Vrouwen Over de situatie van de Portugese vrouwen sprak Eva Blum, lid vaneen Westduitse vrouwengroep die zich in tensief heeft beziggehouden met Por tugal. Ze benadrukte, dat de revolu tie van 1974 niets veranderd had aan de positie van de vrouw in de Portu gese samenleving. Veel vrouwen wer ken wel. maar moeten daarnaast nog onnoemelijk veel tijd besteden aan het huishouden, en dat grotendeels zonder hulpmiddelen. Men was t nog steeds met de hand en bakt het eigen brood, maar dat komt naast het werk in de fabriek in de tijd die de mannen in het café doorbrengen of aan poli tiek besteden. Ook' het besturen van de coöperatie is volledig een zaak van de mannen omdat de vrouwen de tijd niet heb ben om aan vergaderingen deel te nemen Ook de in coöraties werkende vrouwen krijgen geen gelijk loon. Tijdens het congres is verder aan dacht besteed aan de situatie bij de Portugese media en de internationa le berichtgeving over Portugal, nu dit land door het folkloristische stadium van de revolutie heen is. De droefheid over het verdwijnen van het revolutionaire vuur bij de Nijmeegse studenten bleek wel uit de inleiding van de congresmpa: „Eind april 1976 kiest Portugal, door het Europese politieke fatsoen daartoe gedwongen, zijn eerste parlement sinds vijftig jaar: „de uitslag daarvan toont geen spoor van de revolutie meer". Wel namen de op het congres aanwe zige studenten nog twee resoluties aan. Men betuigde zijn solidariteit met de Palestina-actie die zaterdag in Amsterdam werd gehouden en protesteerde tegen de ..gerechtelijke moord" op Ulrike Meinhof. Van een verslaggever DEN HAAG „Nu het de visserij moeilijk gaat is bezinning nodig. Zonder sanering van de vloot komt men er niet. Wij moeten de zaken niet te defaitistisch en sentimenteel bezien, maar blijven hopen op de toekomst". Dit zei voorzitter B. de Jonge van het produktschap voor vis en vispro- dukten zaterdag in het Haagse Congresgebouw In het kader van 'vlaggetjesdag' reikte hij daar aan tien schippers prijzen, uit omdat zij zich het afgelopen jaar verdienste lijk hebben gemaakt door de best verzorgde vis aan de wal te brengen. De heer de Jonge stelde dat voorko men moet worden dat het vak verlo ren gaat. „De nu aan de gang zijnde operatie om tot een gezond visserij bedrijf te komen is gedeeltelijk ver richt. maar nog niet voltooid", riep hij uit Hij raadde de vissers aan „verstandig" te vissen: de vis aan te voeren op de voor de afzet en prijs vorming gunstigste tijden. Door niet verstandig vissen bleef een hoeveel heid vis. die negen miljoen gulden had kunnen opbrengen, vorig jaar onverkocht. De 'vlagget jesdag' trok zaterdag veel belangstellenden naar de haven van Scheveningen. De haringvissers mo gen echter pas in de nacht van dinsdag op woensdag om twaalf uur uitvaren Voorlopig mogen zij de in de Noordzee gevangen haring alleen maar gezouten of diepgevroren aan voeren en in beperkte hoeveelheden. In de Keltische zee. ten zuiden van Ierland, is de haringvissers niet hoog gespannen Op grond van internatio nale afspraken mogen zij in het ka lenderjaar 1976 maar 13400 ton ha ring uit de Noordzee vangen, wat ongeveer de helft is van de totale vangst vorig jaar. DEN HAAG De 32-jarige Haagse taxichauffeur A. Smit is zondag het slachtoffer geworden van mishande ling. Bij een huis in de Korboot- straat stonden zes passagiers op hem te wachten. Toen de chauffeur de klanten duidelijk maakte dat hij wettelijk niet meer dan vier perso nen mag vervoeren, ontstond er een handgemeen. De taxichauffeur kreeg een bierflesje op het hoofd, verloor een paar tanden en liep een blauw oog op. De daders zijn bij de politie nog onbekend. Van onze sportredactie AMSTERDAM Amstelveen en Hollandscheveld zijn uit de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal gedegradeerd. Beide clubs verloren zaterdag weliswaar niet, maar door de over winningen van VVOG en CSVD viel nochtans de beslissing. Amstelveen moest het lot nota bene na een 1-2 overwinning op Zwart Wit'28 aanvaarden. Hollandscheveld stond tegen WHC lang met 1-0 voor, maar moest in de slotfase met een M gelijkspel genoegen nemen. In de eerste klasse B is de beslis sing ten aanzien van de degrada tie nog niet gevallen. SDVB won met 0-1 van een uitgeblust Spijke- nisse en ook GVW haalde bij kampioen IJsselmeervogels een punt weg. Marken, dat bij Quick Boys verloor, is nu ook weer in grote problemen. GWV staat op zestien punten. Marken en SDVB op achttien. Volgende week valt wellicht de beslissing tijdens de laatste ronde, maar extra duels zijn ook zeer wel mogelijk. Het programma voor volgende week: Marken- Spijkenisse. GVW-Excelsior M. SDVB-Heerjansdam. Eerste klasse A Zwart Wit'28-Amstelveen 1—2 (0-0) 53. Jan van der Meulen 0-1. 55. Raymond Bals 0-2,67. Nico Walin- ga 1-2. Toeschouwers: 300. Futloos Zwart Wit RWH-Noordwijk 2—2 (2-1) 20 Arte Weyers 0-1, 26. Jan Vlasblom 1-1. 40. Chris Birahy 2-1. 48. Ruud Bröring 2-2. Leuk en levendig du el. Toeschouwers: 1100. Hollandscheveld-WHC 1—1 (0-0) 54. Henry Giethoorn 1-0. 85. Dirk Vierhuizen 1-1. Toeschouwers: 300. Hollandscheveld knokte met volle inzet voor laatste kans. OWIOS-VVOG 1—3 (0-2) 18. Henk Albers 0-1, 23. Piet Veldkamp 0-2. 85. Epi Jansen 0-3, 89. Henk Sellis 1-3. Toeschouwers: 800. VVOG meer inzet dan OWIOS. CSVD-Harkemase Boys 6—0 (3-0) 17. Ton Zoutendijk 1-0. 33. Ci Chung 2-0. 40. Ci Chung 3 0. 58. Ci Chung 4-0, 61. Peter van der Meer 5-0. 66. Ton Zoutendijk 6-0. Toeschouwers: 400. Snelle voor sprong gaf CSVD vleugels. DOVO-Spakenburg 1—1 (0-0) 70. Nico Lamaitre 1-0, 72. Bas Peters 1-1. Toeschouwers: 800. Aanval lend voetbal van beide zijden. DETO-Go Ahead K 1—0 (0-0) 69 Floor Becker 1-0. Toeschouwers: 500. Verdiende zege DETO. Eerste klasse B Spijkenisse-SDVB 01 (0-1) 40. Rob Cluistra 0-1. Toeschouwers: 500. Hard werkend SDVB won ver diend van traag Spijkenisse. NSVV-Huizen 3—1 (1-0) 42. Hans Reedijk 1-0, 67. Jan van der Vel den 2-0. 77. Hans Reedijk 3-0, 89. Henny Huussen 3-1. Toeschou wers: 600. Uitstekende wedstrijd van NSW. Excelsior M-SHO 0—4 (0-3) 2 Klaas Groenweg 0-1. 8. Ruud Hulstaert 0-2, 22. Hans Sliedrecht 0-3. 58. Arie van Dam 0-4. Toeschouwers: 600. Snelle doel punten waren beslissend. IJsselmeervogels-GVW I1 (0-1) 42. Jan Diepeveen 0-1.60. Henk de Graaf 1-1. Toeschouwers: 500. Zwakke wedstrijd. Heerjansdam-Bennekom 30 (2-0) 25 Rob van Zijderveld 1-0, 35. Jan Huisman 2-0. 60. Dick Monshou- wer 3-0. Toeschouwers: 400. Heer- jansdam sterk tegen ongeïnspi reerd Bennekom. Quick Bos-Marken 21 (1-0) 18. Ben de Waal 1-0, 48. Hans van Duyn 2-0, 70. Cor Zonneveld 2-1. Toeschouwers: 800. Marken nerveus. Kozakken Boys-De Zwervers 20 (2-0) 25. Krijn Vonk 1-0. 30. Piet Verschoor 2-0. Toeschouwers: 1000. Gelijkopgaand. van onze sportredactie ZEIST Dc vijfde ronde van de strijd om de KNVBbeker zaterdagvoetbal wordt op He melvaartsdag. 27 mei. gespeeld Twee dagen later, zaterdag 29 mei wordt de achtste flna les afgewerkt De loting voor de achtste finales luidt: Quick Boys ZOB SVPTT De Zwervers; HeerjansdamWOZ—VEWtSpa- kenburg. GVWWZC-SluisNieuw Lekker- land IJsselmeervogels—Zwart Witsss. AmstelveenIJmuiden-Ntvo Sparta WOB Vroomhoopse Boys Voorwaarts—OWIOS Apeldoorn: VVSBerkum—Hollandsche VeldCVSB. Heerenveense Boys Harkemase Boys—ON Leeuwaardcr Zwaluwen Het duel IJsselmeervogels tegen de winnaar van de wedstrijd Zwart Wil— SSS wordt op woensdag 2 juni gespeeld De kwart finale en de halve finale staan voor het pinkster- weekeinde i5 en 7 junii op het programma. De finale wordt op zaterdag 12 juni gespeeld AMSTERDAM In de tweede klasse D is de beslissing ten aan zien van het kampioenschap nog niet gevallen. ACV behield zater dag de twee punten voorsprong op Oranje Nassau. ACV heeft volgen de week aan één punt genoeg voor de titel. In 2D gaat het om de tweede degradatieplaats tussen Drachtster Boys en Heerenveense Boys. In 2C degradeerde DOS'37. Vier clubs zijn nog in de strijd om de andere degradatieplaats. Tweede klasse C rieve Boys-DOS 37 3—1 Tonny Korenkamp 0-1. Wim van Essen 1-1, Rlnus van Gunst 2-1. Arie van der Wal 3-1 SKV-ON Nunsperl-Vroomsh Boys 1—2 Lammert BOO- ne 1-0. Roel Hendrtksen 1-1. Joop Elfertnk 12 Sparia N-SVZ W 1—3 Freddy Nljhof 0-1 en 0-2. Aart Werkjoven 1-2. Oerril Schapink 1-3 Vrluwse Bovs-L'rk l—i Jaap de Boer 0-1. Andnes Koning 1-1. WZC-DOSC ft—z Kobus Broerse 0-1. Bert van de Dijssel 0-2. Tweede klasse D Leeuw. Zwaluwcn-AVC 1—2 Bram Padding 1-0. Jack Sumeru I-I. Jan Mennlnga 1-2. tl'veense Boys-Oranje Nassau 2—3 Jan Hlndriks 0-1. Harry Koch 1-1, Bert Hoyer 1-2, Anno Kuperus 2-2. Lammert Knoop 2-3. DOSK-Olympia '28 2—1 Ab 8plelhagen 1-0. Henk Nieuwenhuis 2-0. Henk Stoel 2-1. Drenthina-Elim 3—1 Tjeerd Brandsma 1-0. Kees Galama 2-0, Jaap Sprenger 3-0, Bé Bols 3-1. Van onze sportredactie ZEIST Op zaterdag 29 mei speelt IJsselmeervogels in Spa kenburg de eerste wedstrijd tegen Noordwijk om het Nederfdnds kampioenschap zaterdagvoetbal. Op 5 juni is de return in Noord- wijk. Beide duels beginnen om 18.30 uur. Mocht er een beslissingswedstrijd nodig zijn. dan wordt die op 12 juni gespeeld op een in onderling overleg overeen te komen terrein. De wedstrijden tussen zaterdag en zondagkampioen worden afge werkt op 19 en 26 juni. Hier staat het algemeen amateurkampi oenschap van Nederland op het spel. zwart Wlt'28-Amstelveen 1-2. (A.veen degr.). RWH-Noordwijk 2—2. Hollandsche- veld-WHC 1—1 (Hollveld degri. 0W106- WOO 1—3. DOVO-Spakenburg 1—1.C0VD- Harkemase Boys ft0 DETO-Go Ahead 1-6. IB; Excelsior M-SHO #—4. IJssdmeer vogels-GWV 1—1. Heerjansdam-Bennekom 13—0. Spijkentsse-SDVB 0—1. Quick B- Marken 2—1. Kozakken B-De Zwervers 2—0. NSW Huizen 3-1. 2C: Flevo B-DOS 37 3-1 (DOS '37 degn. Nunspeet-Vroomshoopse B 1-2. WZC DOSC 0—2. SKV-ON 0-0. Spftrta N-SVZW 1-3. Veluwse B-Urk 1-1. 2D: Leeu warder Zwaluwen-ACV 1—2. Heerenveenae B-Oranje Nassau 2—3. DrenUinlna-EIlm 3—1. Bergenlheim-Blauw Wit "34 4—1. DOS K-Olympia 28 2-1. IA: Noordwijk 2S-40. Spakenburg 25-30. OWI OS 25-29. DOVO 25-29. Zwart Wil 25-27. RVVH 25-26. WHC 2S-25. DETO 25-24. Har kern Boys 25-24. Oo Ahead K 25-23. CSVD 25-21. WOO 25-20. AmMelvee» 2S-I7. Hol landttheveld 25-15. IB: IJtselmrrrvogel» 25-39. Spijkenisse25-32. Huizen 25-29. Quick Boys 25-27. Bennekom 25-27. De Zwervers 25-27. Heerjansdsm 25-26. SHO 25-23. Excelsior M 2S 23. NSW 25-23. Kozakken Boys 25-22. Marken 25 18 SDVB 25-18. OVW 25-16 ÏC Nunspeet 23-39. Vroomhoopse Boys 23-27. SKV 23-25. ON 23-25. WZC 23-25. Lanteren 23-23. SVZW 23-22 Veluwse Boys 23-22. Flevo Boys 23 20. DOSC 23-20. Sparia N 23-19. Urk 23-18. DOS '37 24-17. 2D: ACV 23 36. Oranje Nassau 23-34. Ellm 23 29. DOSK 23-29. Leeuw Zwaluwen 23-28. Be Quick 24-23. MfVF 23-22. Blauw Wit 23 21. Drenthina 23-20. Olympta 23-18. Drachuter Boys 23-16. Heerenveense Boys 23-25. Ber- gcntlieim 23-9. Hollandscheveld Spakenburg-OW!06. Har kemase Boys-DOVO. DETO CSVD IB Huizen-SHO. OVW Excelsior M. Benne kom IJsselmeervogels. SDVB Heerjan. dam. Marken-Spijkenisse, De Zwervers-Quick Boys. N8W-Kcaakken Boys 2CVroomshoopse Boys Flevo Boys. DOSC- Nunspeet. ON-WZC. 8VZW SKV. Vrkr8parta Nijkerk. Lunteren Veluwse Boys 2D: ACV Drachuter Boys. Oranje Nassau- Leeuwarder Zwaluwen. Elim-Heerenveense Boys. Blauw Wit '34-Drenthina. Olympia '28- Bergentheim. WVF-DOS Kampen Zwart Witter Flip van Waarhuizen arriveert te laat om het Hans Zwaan, keeper van Amstelveen, moeilijk te maken. Hoewel Amstelveen met 21 won, werd de degradatie toch een feit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7