Ernstige conflicten in ledenraad van VPRO Meisje verdronken in Amsterdamse gracht til H ICLLy \AS ACNHEM Radio- en televisieprogramma's Beknopt en goed Verzet van leden tegen houding bestuur Ongevallen afgelopen weekeinde Speciaal Voortbestaan Sesamstraat bepleit Even puzzelen 7 3 1. Van Wijk nieuwe omroepsecretaris van de VARA Confectie-bedrijfë vrij optimistisch jaarverslag MAANDAG 17 MEI 1976 TROUW/KWAB- Een spreekwoord zegt dat uit beknoptheid meesterschap blijkt. Samenstellers van een Panoramiekuitzending hebben de Juistheid ervan aangetoond. Vrijwel alle kardinale aspecten van de kwestie-Rhodesië werden zondagavond in nauwelijks een kwartier belicht. Als journalist zat ik me te verbazen over de hoeveelheid exacte informatie binnen zo korte tijd. Daar waren ook nog toekomstverwachtingen in begrepen, zowel van zwarte als van blanke zijde. In hun kortheid indrukwekkende betogen. „Het is fout", zei de Rhodesische onderwijsdeskundige Ken Mew, „dat gerechtvaardigde veranderingen zolang worden tegengehouden". Een voor de blanken rampzalige confrontatie kan volgens hem alleen nog worden voorkomen als Ian Smith het veld ruimt. De Engelse kinderen van nummer 47A zijn door toedoen van de NOS weer terug op onze buizen. Dat zal veel kijkers genoegen verschaffen, want de situaties zijn herkenbaar en de vier kinderen spelen dat het een lieve lust is. In de eerste aflevering werd de kinderbescherming op de korrel genomen. Dat zou de instemming hebben gehad van degenen die zeggen dat dit ook in ons land bestaande instituut aan bescherming en begeleiding van kinderen niet toekomt, omdat men zich meer bezighoudt met de justitiële kanten van een zaak. Hebt u in de tv-film Uit Liefde Gekozen de hoofdpersoon herkend? De rol van de succesvolle zakenvrouw Philippa die zich in een klooster terugtrekt, werd gespeeld door Diana Rigg. bij velen populair als Emma Peel in De Wrekers. Een groter contrast tussen twee vrouwenrollen is nauwelijks denkbaar. Dat Diana zo geloofwaardig en toch ontroerend door de scènes ging. duidt op veelzijdig talent en een breed inlevingsvermogen. De nevenfiguren pasten prachtig in de kloostersfeer, die misschien iets te geïdealiseerd, maar zeker boeiend was weergegeven. Aanzienlijk uitbundiger nonnen waren weer over de vloer bij Rudi Carrel. Hij had ter afsluiting van zijn serie de prijswinnaars van vorige shows terug laten komen. Opvallend vond ik dat de meeste deelnemers nu lang zo leuk niet meer waren als bij hun eerste optreden. Daaruit viel te leren hoeveel persoonlijkheid echte artiesten moeten bezitten om langdurig populair te blijven. Voor de reportage van de begrafenis van Ulrike Meinhof werd zaterdagavond in Brandpunt de tijd uitgetrokken die doorgaans aan twee onderwerpen wordt besteed. Sommige kijkers hebben wellicht verondersteld dat dit „natuurlijk is gebeurd omdat het om een linkse activiste ging". Dit lijkt me niet juist. De accenten lagen namelijk niet op het politieke, maar op het menselijke vlak. En in het geding was vooral de vraag hoe in Duitsland wordt omgesprongen met gevangenen. Het was de theologe Dorothie Sölle die al twee jaar geleden betoogde dat de behandeling van politieke arrestanten en gevaarlijke psychopaten hoe langer hoe meer op elkaar gaan lijken. Tot nadenken dwingt in dit verband de mededeling dat Ulrike Meinhof aan haar zuster zou hebben gezegd nooit tot zelfmoord te zullen overgaan. „Als je daarvan hoort, hebben ze mij vermoord", zou zij aan haar zuster hebben gezegd. TON HYDRA. KARELTJE KNETTER 3AI Van onze radio- en tv-redactie UTRECHT Van een ernstige conflictsituatie binnen de VPRO was zaterdag sprake op de vergadering van de ledenraad van deze omroep. Het scheelde weinig of het bestuur werd naar huis gestuurd en verwacht wordt, dat het slechte klimaat dat ondanks de mooie zaterdag op de vergadering heerste nog wel zal blijven doorwerken. Oorzaak was het verzet van VPRO- leden tegen de houding van bestuur en bedrijf. De leden maken deel uit van de structuurcommissie, waarin ook afgevaardigden zitten van be stuur en bedrijf. Deze commissie is ingesteld om te adviseren hoe be stuur, bedrijf en ledenraad het beste met elkaar kunnen omgaan, dat wil zeggen hoe de verhouding ligt. Aan leiding tot de commissie was inder tijd dat de ledenraad meende te wei nig invloed te hebben op het bedrijf. Een verwijt dat ook nu nog weer werd gemaakt. „De ledenraad heeft het gevoel dat het bedrijf te veel macht heeft". Ook werd gesuggereerd dat het VPRO-bestuur zich te veel op het bedrijf verlaat. Met het bedrijf werd zaterdag niet in de laatste plaats bedoeld de driehoofdige directie, die waarnemend is. Na het ontslag van directeur Ton Schegget werd overge gaan tot een dergelijke tijdelijke re geling. Deze directie bestaat uit Arie Keilwegt voor televisie. Nico Haasbroek voor radio en Frans de Smit voor algemene zaken Uitstel Het VPRO-bestuur stelde voor. dat wordt vastgelegd dat er een blij vende regeling komt. waarin de waarne mende directie een vaste directie wordt. Uit een motie van Hans Kraai- jenbnnk als lid sprak echter verzet daartegen door de ledenraad het be stuur te laten opdragen voor eind 1976 in onderlinge samenwerking met een commissie uit de ledenraad en het bedrijf te komen tot een afge ronde topstructuur. Dat betekende dus uitstel om opnieuw over de top structuur te gaan discussiëren. De motie werd met 30 tegen 17 stemmen aangenomen. Dit uitstel zinde Fenna van de Burg als voorzitter niet en al van tevoren had ze gewaarschuwd, dat het VPRO-bestuur de motie niet zou uit voeren. Ze noemde de motie niet ac ceptabel omdat twee van de drie be trokken groepen het met elkaar al eens zijn. Uitstel vond ze zinloos om dat al een vrij moeilijke periode ach ter de rug was. Kraaijenbrink stelde in een nieuwe motie voor het vertrou wen in het bestuur op te zeggen. Deze motie werd echter afgestemd met 30 tegen 17 stemmen. Voor de stemming had directeur Frans de Smit echter al gedreigd, dat de verhouding tussen ledenraad en bestuur zo slecht was dat de waarne mende directie haar zetel zou terug geven aan het bestuur, omdat men niet in een conflictsituatie wenst te werken. De belofte van het bestuur om zijn eerste motie te negeren bracht Kraaijenbrink tot de uit spraak dat nu het bestuur voor de zoveelste maal een voorstel van de meerderheid van de ledenraad naast Van een verslaggever AMSTERDAM De vijfjarige Sylvia Canterburg uit Rotterdam is zondagmiddag in de Buitensingelgracht, nabij de Wetering schans verdronken. Het kind viel. toen zij op de kade aan het spelen was. in het water. Toen voorbijgangers, gewaarschuwd door een toerist, van het gebeurde hoorden en in het water sprongen was het meisje niet te vinden. Duikers van de brandweer hebben het verdronken meisje later uit het water gehaald. HEERENVEEN De vijfjarige Andrea Verhoef uit Jubbega (Fr.) werd zaterdagmorgen dodelijk ge wond toen zij zittend op haar fietsje door een motor werd aangereden. De bestuurder van de motor is zwaarge wond. KESSEL De 16-jarige T W M. Nijssen uit Helden is zondagmorgen vroeg bij een bromfietsbotsing dode lijk gewond. De man met wie hij in botsing kwam. is ernstig gewond naar het ziekenhuis in Venlo ge bracht ROERMOND In het Limburgse Roggel (bij Roermond) liet F. T. M. s Remmers (32) zaterdag het leven Na de quiz 2 voor 12 (20.20), volgt een actuele documentai re van Achter het Nieuws. Ned. 1/21.00 Aan boord en ten bate van de gaffelschoener De Eendracht stelde de TROS een amusementsprogramma samen. Ned 2*1.15 Aktua TV geeft achtergron dinformatie. Ned 222 00 In het Ruiterstadion van Aken worden selectiewedstrij den voor de Olympische Spe len gehouden. Duitsl. 1*2.50 In Tussen de middag kan men luisteren naar Amerikaan se muziek van Sousa. Slegmels- ter. Grofé en Gershwin. Hilv. 4/12.00 Cornelis Passchier bespeelt het koororgel van de Oude Kerk te Delft. Hilv. 120.00 De NCRV zendt een Oosten rijkse uitvoering van H&ndels oratorium De Messias uit. Hilv. 2 20 30 Van de EO-serie over Groen van Prinsterer wordt het twee de deel uitgezonden: „Revolu tie: opstand tegen God. bestrij ding van het Evangelie". Hilv. 1/21.40 zich neer legt hij vanaf dat moment uit de ledenraad stapt. Verkiezing Na deze verhitte taferelen kwam de verkiezing van een aantal leden van het VPRO-bestuur waaronder de nieuwe voorzitter. Periodiek afgetre den was Fenna van de Burg. Kandi daat voor het voorzitterschap was Jan Rogier, de vice-voorzitter van de VPRO die jaren aan de studie over topstructuur heeft meegwerkt. De slechte verhouding ledenraad—be stuur. maakte dat hij er zaterdag niet best op stond. En al was zijn verkie zing eigenlijk wel verwacht, de conflictsituatie maakte dat hij werd gepasseerd door mr L. Laus. de twee de kandidaat en voormalig leden- raadsvooritter. Hij kreeg 29 stemmen tegen Rogier 16. Van een verslaggever HILVERSUM - Ruime wetenschap pelijke en andere onderzoeken in Ne derland en België hebben uitgewe zen. dat het kinderprogramma Se samstraat. een co-produktie van NOS en BRT naar Amerikaans voor beeld gemaakt, overal positief is ont vangen. De NOS zond afgelopen win ter de serie op zondagmiddag uit. In een bespreking in Brussel tussen we tenschappelijke onderzoekers van de universiteiten in Leuven. Gent en Leiden, programmamakers en mede werkers van de afdeling tijd- en luis teronderzoek alsmede de jeugdafde ling van beide omroepinstellingen, kwam men tot de conclusie dat de samenwerking zeer goed is geweest. Een binnenkort te verwachten eindrapport van adviseurs zal naar wordt verwacht voorstellen, het pro gramma in de toekomst voort te zet ten. Indien daartoe wordt besloten, zal deze voortzetting echter pas in het winterseizoen 1977-'78 kunnen worden gerealiseerd. toen hij met zijn auto uit de bocht vloog en tegen een boom botste. TER APEL In het ziekenhuis in Emmen overleeg gisteren de 68-jarige G. H. Weinans uit Ter Apel. Hij was zaterdag zwaar gewond geraakt toen hij bij het oversteken door een auto werd geschept. MEERSSEN De 71-jarige M M Houben uit het Limburgse Meerssen is zaterdag dodelijk verongelukt. Een hem inhalende trekker met oplegger moest uitwijken voor een naderende autobus en raakte daarbij de auto van de heer Houben. die tegen een huis opreed. VENHUIZEN - De 73-jarige J. Sjerps verongelukte zaterdagmiddag in zijn woonplaats Venhuizen (N.H.i. Hij werd bij het links afslaan op zijn fiets door een auto aangereden. ARRAS Op de weg Rijssel—Parijs bij Arras verongelukte dit weekeinde de 23-jarige Klaas Venema uit Gro ningen toen zijn bestelbusje een klapband kreeg. De heer Venema be stuurde het busje waarin nog zes Nederlanders zaten. Twee van hen werden licht gewond, de overigen kregen geen letsel. ROTTERDAM In het Botlekge- bied kwam vrijdag tankwagenchauf feur M. de Jonge uit Dordrecht om het leven als gevolg van het barsten van een slang waarmee giftig fenol in zijn tankwagen werd gepompt. De man kreeg een hoeveelheid fenol in het gelaat. Medische hulp. die me teen werd verleend, baatte echter niet meer. Volgens de politie voldeed de chauffeur aan de veiligheidsvoor schriften. Toen hij naar zijn wagen liep om weg te rijden, barstte de vulslang. die niet was weggehaald. DEN HAAG Na door nog onbeken de oorzaak met zijn brommer bij de visafslag tegen een lichtmast te zijn gereden, is zaterdag de 21-jarige G. Beekhuizen aan zijn daarbij opgelo pen verwondingen bezweken. OLDEBROEK Ook aan de gevol gen van een ongeluk haar zaterdag morgen overkomen op de Zomerdijk in Oldebroek bezweek in het zieken huis In Zwolle mevrouw A van Doom-v.d. Spek (29) uit Berkel en Rodenrijs. De vrouw deed met haar man mee aan een rally. Door laag hangende mist gleed de auto van de Zomerdijk af en kwam in botsing met een daar staande aanhangwagen. 1 2 3 L 5 6 2 3 L 9 5 6 12 Horizontaal: 2. netelachtige planten. 7. deugniet. 8. drukte. 9. slingerplant. 10. snijwerktuig. 12. voorzetsel. 13. geit. 15. plaats in Frankrijk. 17. wa ter in België. 19. reeds. 20. scheik. element. 21. nevens. 24. zuil met graf schrift. 26. vierhandig dier. 27. peulvrucht. 29. knaagdier. 30. geurig heid. 32. vroegere heerser over Rus land. 33. kolfhamer. 34. opium toebe reid om te roken. Verticaal: 1. innig. 2. opstootje. 3. anders gezegd. 4. soort hert. 5. tel woord. 6. kleurstof. 10. hemelbrood, 11zijde van het voorhoofd, 13. ongel. 14. gil. 16. priem. 18. loot. 22 plaats in N.Br., 23. kleur. 24. huidmondjes der planten. 25. slappe koffie. 28. radio omroep (afk.i. 30. vochtmaat. 31. dof. Oplossing van vorige puzzel: Hor Vert. 1 1 indolent 2 2 nardus 3 3 droes 4 4 Oder 5 5 lus 6 6 es 7 7 traktaat 8 12 pa 9 11 pek 10 10 aalt 11 9 paria 12 8 pelt La Van onze radio en tv redactie HILVERSUM „Ik weet dat ik in een organisatie terecht kom met identiteitsproblemen, die zo goed als mogelijk moeten worden opgelost. Voorlopig zal ik veel luisteren en met de mensen uit het bedrijf praten". Dit zei de nieuw gekozen omroepse cretaris van de Vara H. van Wijk in een eerste kennismaking met de pers het afgelopen weekeinde. De discussie over de benoeming van de nieuwe omroepsecretaris in een. besloten vergadering van de vereni gingsraad had daarvoor tot diep in de nacht geduurd. In het debat pre zen vooral voorstanders van Jan Na gel en van de heer Van Wijk hun uitverkoren kandidaat aan. De uitslag: van de 82 uitgebrachte stem men waren er 63 voor de heer Van Wijk, 16 voor Jan Nagel en 3 voor de heer J. Koopman uit Voorburg. Eén van de eerste die de nieuw be noemde omroepsecretaris feliciteer de was Jan Nagel die hem verzeker de dat de heer Van Wijk op hem kon rekenen evenals op de onderne mingsraad waarvan Nagel voorzitter is. Had het hoofdbestuur de heren Van Wijk en Koopman op een ge deelde eerste plaats gezet, de onder nemingsraad minus Nagel zelf,, had aan Nagel de voorkeur gegeven. Het hoofdbestuur plaatste hem echter op de derde plaats, hetgeen wat re den tot speculaties vooraf heeft ge geven over een controverse Kloos- Nagel. Bekend was al dat Jan Nagel binnen de VARA door de ene groep wordt gewaardeerd door zijn optre den in de ondernemingsraad, maar door een andere wordt bekritiseerd door zijn polariserende houding en als omroepsecretaris niet zo geschikt zou zijn. Uit de stemming bleek duidelijk de voorkeur voor H. van Wijk. hogere ambtenaar bij de PTT. 42 jaar oud, die economie studeerde en thans hoofd centrale afdeling perso neelsvoorziening en loopbaan ontwikkeling bij de PTT is. Hij is fractievoorzitter van de PvdA in zijn woonplaats. Binnen enkele maan den denkt hij zijn functie te kunnen gaan vervullen. Zijn nieuwe taak als omroepsecretaris houdt in dat hij zowel lid is van het dagelijks bestuur als van het hoofdbestuur. Hij draagt verantwoordelijkheid voor het hele beleid in zake radio- en televisie pro gramma's en de redactie van de VARA-gids. HILVERSUM In totaal 149 kandi daten hebben zich aangemeld voor het NCRV-operaconcours dat ko mende winter op het scherm komt. Met dit aantal is de NCRV zeer te vreden. Er zijn tachtig kandidaten geselec teerd uit niet minder dan negentien landen. Uiteindelijk zullen er dertig deelnemers zijn. De kandidaten ko men uit Amerika. Australië. België. Bulgarije. Columbia. Denemarken, Duitsland. Engeland. Frankrijk, In donesië, Italië, Japan, Joegoslavië, Nederland. Oostenrijk. Polen. Roe menië, Schotland en Zwitserland. Het concours is begin juni en ver deeld over zes dagen. 118. „Ik versta er geen klap van," zei smidje Verholen, toen hij een poosje naar de langzaam voortzoemende geluidsband geluisterd had. De Bar- roesjaanse lijfwacht had dus gelijk, toen hij veronderstelde, dat de smid het Barroesjaans niet machtig was. Zo op het eerste gezicht leek de zaak voor de luisterende Iwan dus tame lijk geruststellend, want brigadier Piet en de kleine dr. Yokito verston den al evenmin Barroesjaans. Maar zo gemakkelijk zou het toch niet aflopen, want nu hoorde Iwan de smid vragen: „Zeg brigges wat zei jij daar straks ook weer? Behalve jouw onderhoud met de heer Omskomsk stond er nóg iets op de band....".Precies," antwoordde brigadier Piet. „Een veel belangrij ker stuk, een stuk in het Barroes jaans en daar staan we waarschijn lijk net tevergeefs naar te luisteren. Omskomsk vertelde me zelf. dat het de geheime aanvalsplannen van Bar- roesja waren „Wét?? riep de smid vol ongeloof uit. „De aanval splannen van Barroesja? Man, dan moeten we weten wat daar gezegd wordt! Ik bel dadelijk professor Van Oudejonge op, die beroemde taalge leerde! Die moet ons dan maar eens vertalen wat erop die band staat!" Eilaas, professor Van Oudejon ge kon onmogelijk komen om het bandje te vertalen. „Maar het landsbelang en misschien zelfs de wereldvrede hangen eraj— drong de smid aan. ,,sp spijt me," sputterde profess Oudejonge. „Sta op het punl reis te gaan. Op reis te gaan,; al zei. Moet een internation eenkomst van 's werelds bet geleerden bijwonen. Moet da ken. Maar goed. maar goed. band maar even af voor de t Zal wel wat aantekeningen Aantekeningen maken. Juisf Enfin, de professor lu| noteerde en vloog daarna i gillende haast naar het statj we mogen aannemen, dat 1 iets héél belangrijks he] hoord... FERDINAND 198 Maar al deze gevoelens zijn maar klein en gering, in vergelijking met wat hij voelt, als hij kijkt naar Hollands vee op grootluchtig Hollands weiland. Dan stijgt er iets in zijn bloed, dat hij geen naam zou kunnen geven, het is ver knocht met heel zijn natuur en met het beste van zijn geestelijk leven. Woerden wordt afgeroepen. Allerlei soldaten stappen in. Wat een verloren werkkrachten, denkt Willem Hendrik, als hij al die jonge gezichten op het perron ziet. Het zou nu heus tijd zijn, dat de grote mogendheden een eind maken aan dat geoorlog en veroveren, iedereen behoort te werken bij zich thuis, de grote mogendheden, of het nou Duitsland, Engeland, Frankrijk of Rusland is, ze hebben allemaal machtlust in de botten, als puntje bij paaltje komt. Hij wantrouwt ze de een na de ander, al vindt hij toch. dat Duitsland met zijn Pruisische milita risme de gevaarlijkste van allen is. De iqval in België is niet goed te praten. Als Gedeputeerde van Gelderland is hij altijd fatsoenlijk neutraal, maar hier, in de trein tussen Utrecht en Den Haag, is er tijd om over alles eens na te denken. Machtlust en bezetenheid heb ben die landen te pakken, Frankrijk heeft zijn Bonaparte gehad, die een Frans Europa wou hebben; nu heeft Duitsland Keizer Wilhelm, zou aan de ze kerel de vrije hand gegeven worden, dan zou hij er Afrika of misschien Azië nog wel bij in willen pikken. En als hij het niet doet. dap die bezeten Duitse door Henriette L.T. de Beaufort li l" 'l ropofiH •'■«irvrnnlj. *.v. generaals. Zijn gedachten zwerven naar de Duinkant. Mooi vervelend, dat Sam nu weer tjingelt in Engeland. Wil. lem Hendrik noemt zijn pianospel on veranderlijk tjingelen. 't Is nu waarlijk geen tijd om te reizen, neutrale sche pen zijn ook al in gevaar, ze torpederen alsof het niks is en als je vrouw in verwachting is, dan behoor je eigenlijk in oorlogstijd niet ver van huis te gaan, angsten zijn altijd slecht voor moeder en kind en al toont Dolly het niet, ze moet toch angst om Sam hebben. Sam heeft gezegd, dat hij de volgende week weer terug zal zijn, dit weekeinde zal hij dus gezellig alleen zijn met zijn dochter. Dat lieve kind, ze is altijd dezelfde tegen hem, heel en al de doch ter van hem en Jacoba, haast alsof ze niet getrouwd is. En toch is ze het. een RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m en FM-Kanalcni. TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (Sl Kom er maar eens uit: muzikaal kopje koffie. (7.30 Nieuws. 7.II—8.00 Aktua. 8.30 Nieuws. 8.36- 8.43 Gvmnasiek voor de huisvrouw). 10.00 IS) Kaboutertijd. 10.30 Nieuws. 10.33 <S> Sphinx, programma voor de vrouw. RVU: 11.40 Pro gramma over ontwikkelingssamenwerking. V PRO. 12.00 Piet Ponskaart presenteert H2.26 Mededelingen. 12.30—12.41 Nieuws.) 13.30 (Si Muziek, de wereld van muziek en geluid op zijn kop of andersom. 15.00 Perma nent Wave. 15.30 Nieuws. 15.33 (S) Nova Zembla. EO: 16.15 (Sl De EO deze week: programman verzicht. 16.20 tS) Licht en uit zicht: gewijde muziek met een thema. 17.00 IS) EO-Melterdaad-informatie: programma over missie en zendingswerk. 17.05 (Si Eigen wijs: kleuterprogramma. OVER HEIDSVOORLICHTING: 17.20 Tekst en uitleg, een programma van het Ministerie van O. en W. EO: 17.30 Nieuws. 17.32 Klankbord. 18.00 (Sl Wij hebben een woord voor de wereld: gewijde muziek. P.P.: 18.19 Uitzending van de KVP. EO: 18.30 Nieuws. 18.41 (S> EO-mededelingen en grammofoon- muziek. 18.45 (S) De Trekvogels. 19.00 (Sl Konduit: muzikaal informatief programma voor jongeren. 19.40 (Sl De Bijbel open: we kelijkse bijbelstudie. 20.00 (S) Orgelbespe ling: kerkorgelmuziek. 20.25 (Sl EO- Metterdaad: het onderwijsprobleem op Pu erto Rico. 20.30 (S) Wij stellen U voor: gevari eerd programma. 21.10 Tegen de Revolutie het Evangelie: programma n.a.v. de honder- ste sterfdag van Groen van Prinsterer. NOS: 22.00 Voor blinden en slechtzienden. 22.15 (Sl Openbaar Kunstbezit. 22.25 BOND ZON DER NAAM. NOS: 22.30 Nieuws. NCRV: 22.40 Hier en Nu. VERONICA: 22.55 (Sl Ver onica op een: actualiteiten en muziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM I! (402 m en FM-kana». n NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Te Deum Laudamus: gewijde mu ziek. 7,54 Hel levende woord. 8.00 Niruw». 8.11 Hier en Nu. 8.25 Muziek in uw straatje. 9.00 Adelt Arbeid, gesprekthema van Plein Publick. (9.35 Waterstanden.) 10.50 Schoolra dio. 11.00 Nieuws. 11.03 De Kilima Hawaii- ana Show. '1.30 Hel nuttigen van etenswa ren is toegestaan: lunchprogramma. 13.00 Nieuws. 13.11 Hier en Nu. 13.30 Onder schooltijd: programma voor luisteraars in de school en daarbuiten. NOS: 14.50 Den Haag deze week. 15.00 Kijk op buitenland: beschouwingen en berichten over de Derde Wereld en over Oost- en West-Europa. NCRV: 15.30 In "t zilver: progamma voor ouderen. (16.00 Nicuws.1 17.00 (Sl Populaire klassieken: muziekprogramma. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuw s. 18.11 (S) llier en Nu. 18.40 (Sl Bandstand. P.P.: 19.00 Uitzending van D.S/70. NCRV: 19.10 Godzalige droom wereld. programma over de werking van kunst, kitsch en recreatie. 19.25 Eén twee uit de maat: over onderwijs cn opvoeding. 19.45 (Sl Met uw instemming: Lied van de week. 20.00 Nieuws. 20.05 (Sl Werken van Handel. 20.30 (S) De Messias, oratorium in drie delen van Handel. NOS: 23.00 Met het oog op morgen: actualiteiten en Den Haag vandaag. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM III (443 m. en FM-kanalcn). KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham: muziek en informatie voor werkende jongeren. AVRO: 9.03 (Sl Pep-op-Drie: De Negen-uur Show. 10.03 (S M) Arbeidsvitaminen, ver- zoekpiatenprogramma. 11.03 Radiojournaal. 11.06 (Sl Drie draait op verzoek: Postbus 700. 12.03 IS) Drie tussen de middag: Joost mag niet eten. 14.03 Radiojournaal. 14.06 (Sl Pop- Kontakt I. 15.03 (Sl Pop-Kontakt 2. 16.03 (Sl De llktmeester, mot o.a. het Nederlands- Elftal en de Telefoon-Top-5. (17.03—17.06 Ra diojournaal.) NOS: 18.03 De Vakaturebank. 18.10 (S) NOS-Maal. AVRO: 19.02 Lets twist again. 20.02 Radiojournaal. 20.05 (Si Su- prrclean Dreammachinc. 21.02 (Sl De Negen- l ur-Jazz-Show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 (Sl Vanavond laat. 23.02 (Sl Candle- lightshow. 10.02—0.05 Radiojournaal.) NCRV. 1.02 (S) Middernaclitblues Extra. 2.02 (Sl Bent u daar nog? 5.02—7.00 (Sl Bent u daar al? HILVERSUM IV (FM-Kanuleni VARA: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Groot en klein: klassieke kamer- en orkestmuziek. 9.00 Nieuws. 9.02 Wonen, verschil tussen huis en thuis. 9.35 Kinderen en kwartje? Programma over school en thuis. 10.00 (S) Feest der herken- i ing: klassieke muziek. 12.00 Tussen de mid dag: Amerikaanse muziek. 13.10 (Sl Maak eens nader kennis met kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.02 Keuren en kiezen, pro gramma over ons koop- cn lerfgedrag. 14.30 Aller landen (3). documentaire serie. 15.00—17.00 (Sl Klassieke kamer- en or kestmuziek. STAD RADIO AMSTERDAM (240 ml. 17.00—19.00 Muziek en actualiteiten; 17.30 Uit in Amsterdam: 18.30 Amsterdamse jon geren; 18.55—19.00 Amsterdams vacature bank. TV VANDAAG NEDERLAND 1 10.45 NOS/NOT: Schooltelevisie 16.15 TELE AC: Nederlands voor buitenlandse werknemers (siot) 18.45 NOS: Trekking Staatsloterij 18.50 STER 18.55 Joumaai 19.00 STER 19.05 VARA. Hel miieme teven van de zilver- 19.30 FC Avondrood 20.20 2 voor 12. kwis 21.00 Aktuele dokumentalre 21.30 STER 21.35 NOS: Joumaai 21.45 STER 21 50 VARA. Beryls lol, tv-serie 22.4S Gedicht 22.46 Symtxose 22 50 Joumaa' NEDERLANDU 18.45 NOS: Ti-ta-lovenaar 18.55 Journaal getrouwde vrouw, stil straleniF haar aankomend moederschap- een genot naar het gezicht te*^ Jammer dat het huisje wat te p#ei is. een tuintje waarin je de stlh. van de buren kunt horen, laterlk de kinderen zich wat ruimer i ei ren. Als die beroerde oorlog ma{jk voorbij is en de financiële wener helemaal in stukken ligt, dan I ze verhuizen. Sam verdient bo\ heel aardig met zijn getjingel, avond een paar honderd guld^ zegt 'm dat na? Maar het is. all i tweetal nog niet de waarde geld kent, dat geeft maar weg. s> voor het Rode Kruis, voor de B^_ vluchtelingen, aan het steunconj^ is alsof ze op het punt van luchthartig zijn. Hij moet er mr nog eens over spreken, onredi I die man niet. Sam verdient, orr. iets kent. maar wordt hij eengT s Dan is het uit, dan legt de gouden eieren niet meer, er 1 rr maar een ziekte of een andere komen. Effectenbezit is in oor^ji al net zo min zeker, zeker is tel alleen grond, vast goed, zoals <^f landen, die ze voorbijrijden. De trein houdt stil in Gouda. I gen loopt langs de wagen et* Goudse sprits af. Op broodf koopt Willem Hendrik een busee houdt er van en het is zeker voers ;tt( n' er Wordt veDri I d Ml! ast !dr 19.05 TROS: Run Joe. run, leugdseri^g 19.30 Doctor Who one 20.00 Journaal md 20.25 TROS: Bareita. detectiveserie 21.15 De Eendracht met volle zeilen. JD mentsprogramma de 22.00 AkluaTV L* 22.55 Journaal jl'e I tl j t 3es Van onze redactie economieën STEIN Macintosh, het g?™ confectiebedrijf van NederlarrL wacht dit jaar een omzetstijgi^- 8 a 10 procent. De NederlandtlT •fectie beleeft uiterst zorgelijtytt den, maar toch hoopt de direct 2 Macintosh dat dit bedrijf dit jièi-. winst kan behalen die ongevefen groot zal zijn als die in 1975bc1 waarde is dan wel dat de overlop confectie-industrie blijft steuiat de overheid een „restrictief" ifsa leid zal voeren. juss Vorig jaar boekte Macintosh eirefc zetstijging van 12 procent, wakke namelijk aan het laatste kwaftar danken was. De omzettoeitscl werd voornamelijk in hetbuiti a gerealiseerd, waardoor die tgei landse verkopen stegen van f cent ten opzichte van het toljti 1974 tot 51 procent in 1975 on De winst na belastingen stelen 2.8 tot 5.5 miljoen gulden. 3]

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4