GO AHEAD KAN RUSTIG VOORUITZIEN Feyenoord bang voor straf Van der Korput B0RUSSIA: NOG MAAR EEN PUNT MVY: weinig lef genoeg kunde a ai Gele kaart tijdens duel tegen Roda JC (3—0) 1 k FC Utrecht De Graafschap 3 0 Gelukkige winst tegen Sparta: 10 Si West I West I Noord Oost MAANDAG 17 MEI 1976 SPORT TROUW/KWARTlAG 1 door Peter Onvlee DEVENTER Hennie Ardesch, Hennie Spijkerman en Joop Endeman. In deze volgorde stonden aan het begin van dit bijna algelopen voetbaljaar de doelmannen bij het Deventer Go Ahead genoteerd. Hennie Ardesch inmiddels heeft Deventer verlaten. Hennie Spijkerman is twee weken geleden na een zwakke uitvoe ring tegen Sparta naar de reservebank verwezen en Joop Ende man, de pas 18-jarige doelman die in het begin van het seizoen bij de ook al vertrokken oefenmeester Leo Beenhakker in ongenade viel, is nummer één geworden. Uitgerekend hij - de ex-amateur - was zaterdagavond de man die met een serie stijlvolle reddingen de minieme 1-0 zege op FC Den Haag veilig stelde en daarmee Go Ahead de praktische zekerheid gal. dat het eredivi sieschap opnieuw met een Jaar wordt geprolongeerd. „Een beetje geluk moet Je er wel bij hebben." zei Endeman lang nadat hij met hulp van vrije verdediger Henk Warnas in de slotfase ook de laatste poging van Den Haags aanvoerder Aad Mansveld onschadelijk had ge maakt en in een gelukkige roes van het veld was gestapt. Terwijl de ove rige tien Go Ahead-spelers het pu bliek nog groetten, was hij al richting kleedkamers gestapt zonder werke lijk in de hulde te delen. Hulde Die hulde kwam Endeman wél toe. Aad Mansveld bijvoorbeeld infor meerde treurig naar wie die keeper wel was. „Ongelooflijk zoals die de ballen eruit hield. Ik dacht dat ze bij Go Ahead een keepersprobleem had den." En Endeman zelf: „Vorige week tegen Excelsior kreeg ik weer een kans. In het begin van het seizoen, nadat ik van een amateurclub over ben gekomen, heb ik met een handblessure (twee vingers gebro ken) gezeten. Ik heb nog wel drie wedstrijden in het eerste gespeeld, maar Beenhakker haalde me er toch weer uit" In die drie wedstrijden - tegen FC Utrecht, FC Amsterdam en NEC -- wisselde Endeman sterke met zwak ke momenten af. Vorige week tegen Excelsior (5-0) en zaterdag tegen FC Den Haag waren die zwakke ogenblikken er niet meer. „Ik ken ook geen zenuwen. Ik ben niet bang ook. Wellicht ligt het daaraan. Spij kerman is nerveuzer, heeft in het begin een goede bal nodig. Mij doet dat niets." Endeman vormde een erg sterke sluitpost van een dit keer weer goed georganiseerde defensie. Henk War nas, terug als laatste man, streek veel plooien glad en ook al won Henk van Leeuwen. Den Haags aanvalspits veel kopduels van Oude Wesselink, echt uitgespeelde kansen kwamen er weinig. Bij die kansen na een inge studeerde vrije trap verscheen Pera- zic vrij voor Endeman; een kopbal van Van Leeuwen na alweer een vrije trap en kort voor tijd Mansvelds ac tie én de schoten uit de tweede lijn was er echter steeds Endeman. „Ik wist wel dat Mansveld hard kon schieten. Maar ik heb bewondering voor hem gekregen. Verschrikkelijk wat heeft die man een schot. En een inzet. Hij bleef vooral na de rust maar komen om die achterstand weg te werken." Van Deinsen Naast het uitblinkende verdedings- blok Endeman-Warnas telde Deven ter ploeg in het kwalitatief overigens matige treffen nog een derde opval lende man: Jan van Deinsen, inmid dels voor zo'n acht ton naar Feyen- oord verkocht. Van Deinsen leidde niet alleen in de 19e minuut de beslis sende treffer in Stef Walbeek kon toen scoren maar verzette veel en goed werk. Hij groeide opnieuw ver boven de teleurstellende Peter Arntz uit. Een Amtz trouwens, die kort voor de rust vrij voor de Haagse doelman Van Antwerpen over de bal maaide. Het was één van de moge lijkheden, die Go Ahead op een gro tere score kreeg, maar met Arntz miste ook Haar uitgelezen kansen. Desondanks: voor Go Ahead lijken praktisch de zorgen voorbij. Manager Peter Stephan: „We kunnen nu inder daad naar het volgende seizoen kij ken. Mét trainer Wiel Coerver. Tot nog toe heeft Go Ahead alleen maar verkocht. Met dat geld kunnen we aankopen. We richten ons specifiek op een tweetal spitsen en een mid denvelder. We hebben inmiddels al met Steuer contacten gelegd. Ik dacht wel, dat we het publiek ook nog een grote naam moeten kunnen voorleggen." FC Den Haag inmiddels likt zijn wonden. Drie nederlagen-op-rij FC Amsterdam, Feyenoord en Go Ahead hebben de ploeg naar de achtste plaats teruggeworpen en echt impo nerend was het allemaal niet meer. Aad Mansveld: „De laatste wedstrij den zul je zeker moeten winnen." En terugkijkend op Go Ahead: „Die ploeg knokte voor de punten, dat was het verschil." Scheidsrechter Bart Ram tenslotte imponeerde niet. Na een behoorlijke eerste helft het Go Ahead- doelpunt was een schoolvoorbeeld van het goed toepassen van de voor- deelregel zakte hij na de wisseling wat weg. Niet in de laatste plaats door zijn uiterst zwakke grensrechter Roeders, die tot hilariteit van het publiek zelfs bij een inworp voor bui tenspel vlagde Co AheadFC Den Haaf ld (ld). - 20: Walbeek 1-0 Scheidsrechter Ram Toeschouwers: 7500. Go Ahead: Endeman; Kist, Oude Wesselink. Warnas. 8trtjdveen; Rettowski, Amtz. Walbeek. Haar, Olujlc (Vuskovlc), Van Deinsen. FC Den Haaf: Van Antwerpen; Mansveld. Van Vliet. Korevaar, Klla; Perazlc, Ouwehand. Schoenmaker; Van Leeuwen. Swanenburg, Jol. HOOFDKLASSE A SDWHermcs DVS 3-2. SDW degr l" 1—4, Zilvermeeuwcn-RVC 1—5, Rood VUC 1—3, EDO-Unitas 3—1. CW-De 0—1. Aalsmecr-Elinkwijk 1—1, cw RVC Elinkwijk VUC EDO Aalsmeer De Spartaan Hermes DVS Unitas AFf Rood Wit A uvs SDW 26 14 8 26 13 6 26 11 9 26 9 13 26 11 26 8 10 26 9 8 26 6 13 26 10 5 11 26 8 6 12 5 12 9 6 10 10 5 13 21 26 26 26 Zilvermeeuwen 26 5 5 16 15 CW kampioen, Zilvermeeuw^intnu SDW degraderen HOOFDKLASSE B EmmenEnschedese Boys 1—1. Spel Achilles 12 0—3. Hubert Sneek-Haak: °na 1—4. De Treffers-Hoogeveen 3—0. Edtinwe door Richard Matthijsse ROTTERDAM Feyenoord zal donderdagavond in Zeist veel verbaal geschut in stelling brengen om Michel van der Korput voor de beslissende confrontatie op zondag 30 mei in Eindhoven te kunnen opstellen. De sierlijke 19-jarige Ausputzer, die drie minuten voor het einde van de eerste helft linksbuiten Vermeulen van Roda JC (3—0) ten val bracht, zag die onreglementaire actie met een gele kaart bestraft. De zeer gedecideerde wijze waarop Wellinga uit zijn shirt het gevreesde stukje karton te voorschijn haalde, laat weinig ruimte voor de veronder stelling dat de Twentse scheidsrech ter in de loop van de volgende dagen nog verzachtende elementen zal toe voegen aan zijn gisteren gedane ver klaring dat Van der Korput „een te genstander ten val bracht zonder de bal te spelen". Feyenoord kondigde onmiddellijk aan dat het om een mondelinge be handeling van de zaak zal vragen. Bestuurslid Gerard Kerkum: „Hier is sprake van een duidelijke beïnvloe ding van de competitie." Een wel zeer boute uitspraak, afgezien nog van de vraag of het vonnis van Wellinga vol strekt juist was. te meer daar hij in diezelfde slotfase zijn fluit onge moeid liet toen eerst Gerard van der Lem in het strafschopgebied de door gebroken Vreijsen ongestraft van de bal kon duwen en vervolgens door de dat zijn secundant Van Reenen aan de lopende band situaties verkeerd beoordeelde. Feyenoord hoopt op een gunstige afloop van de affaire, ook al heeft Van der Korput dan geen blanco strafregister. Al eerder dit sei zoen. spelend voor het C-elftal. werd hij twee wedstrijden onvoorwaarde lijk geschorst en kreeg hij een boete van 150 gulden. Een nieuwe schorsing komt de Rot terdammers nu Mladen Ramljakzich deze dagen in Belgrado aan de lies laat opereren, bijzonder slecht uit. De Rotterdammers hebben de barriè re Roda JC overigens zonder moeite genomen. De Limburgers, die in Kerkrade Feyenoord zowel voor de competitie (4—2) als voor de KNVB- beker (3—2) ontredderd huiswaarts stuurden en er alle belang bij hebben dat PSV zijn landstitel prolongeert, zodat zij zich voor het Europese be kertoernooi kunnen inschrijven, wa ren kwalitatief te zwak om voor een vingers zag hoe Rijsbergen zijn te- derde stunt te tekenen. De vroege genstander Nanninga tegen de mat werkte. Wellinga die geenszins een sterke in druk maakte, had bovendien de pech treffer van Wlm Jansen na een kwar tier brak al heel snel het verzet van de mannen van Bert Jacobs, die aan vallend vrijwel niets presteerden. door Leo Bolle MAASTRICHT Mocht MVV degraderen, dan is de oorzaak niet een gebrek aan voetbal- kunde, maar het missen van lef. Goed de Maastrichter club won zaterdagavond dan wel van Sparta, maar de uitslag van 1—0 toonde dat gebrek nog eens extra aan. Want zet men alle mogelijkheden, die MVV zich schiep op een rijtje, dan had Sparta eigenlijk met 5 of 6—0 weggespeeld moeten worden. Vorige week na de nederlaag tegen Ajax (2—0) had trainer André Maas nog gezegd, dat MW het aantal te- gengoals zo gering mogelijk had wil len houden, omdat het doelsaldo straks wel eens beslissend zou kun nen zijn. Zaterdag miste MW de kans. dat saldo eens flink te verbe teren. Maas „Omdat we in de tweede helft verschrikkelijk verkrampt liepen te voetballen Er zijn toen inderdaad onnodig veel kansen gemist. Nele mans bijvoorbeeld, prikt ze er op de training altijd heel rustig in. Nu schoot hij keihard en ging de bal naast. Ik heb verschrikkelijk in de zenuwen gezeten, omdat we niet ver der wegliepen dan 1—0. En ik was dolblij toen Hoppenbouwer tenslotte affloot". Ben Hoppenbrouwer, een van het ar bitrale trio. Aan hem. maar vooral aan zijn grensrechter Van Sichem had MVV het tenslotte te danken, dat er twee winstpunten uit deze wed strijd overbleven en niet slechts één. Van der Meer had in de tweede helft immers gelijkgemaakt en Hop penbrouwer was al naar het midden gelopen, toen hij ontdekte, dat zijn grensrechter langs de lijn driftig met zijn vlag aan het zwaaien was. De grensrechter ..Op het moment dat Larssen de bal voorzette, vlagde ik onmiddellijk, want Van der Meer stond toch buitenspel." Een conclusie, waarover nog lang zal worden gediscussieerd, omdat het er op leek. dat Larssen vlak bij de ach- NTJMEGEN „Koop een seizoen kaart, want NEC is het waard." Deze smeekbede galmde tijdens het duel tussen de Nijmegenanren en Excelsior door het „Goffertstadion". Na afloop bleek het een bespottelijk verzoek want NEC was zonder rekening te houden met het handjevol toeschou wers gestruikeld over Excelsior (11), dat daardoor eervol degradeert. In een trieste opvoering kon NEC we derom niet bewijzen een waardige suptopper te zijn in de eredivisie. Zo gauw de Nijmcgcnarcn het initiatief moesten nemen bleek er maar bitter weinig aanvalskracht en raffinement aanwezig te zijn. Hierdoor bleef het aantal thuisoverwinningen weinig overtuigend beperkt tot vier. Eugène Marijnissen, de talentvolle topscorer van NEC: „Voor ons blijft het spelmaken een pobeleem. In feite blijft de aanval het zwakke punt. Het is de bedoeling dat Hans Croon een nieuwe voorhoede gaat samenstellen." Waarmee Marijnissen vast vooruit loopt op de spelerswisselingen die bij NEC op til zijn. „Op dit moment bui gen zestien spelers zich over een nieuw contract. Het is begrijpelijk dat hierdoor binnen onze ploeg enige on rust is ontstaan," zegt Eugène Marij nissen die hiermee ook het ongecon centreerde optreden van de Nijmege- naren in de laatste weken verklaart. Excelsior, dat al vanaf december niet meer van de laatste plaats in de compe titie is weg te branden/daalt nu defini tief af naar de eerste divisie. Thijs Librechts is er niet rouwig om. „We weten nu onze plaats en vanuit dit standpunt gaan we de komende weken verder werken. Doordat we in ons lot berusten is het mogelijk om een ploeg als NEC bloot te leggen. Die jongens liepen op de duur gewoon voor de keizer zijn baard te voetballen." De resterende weken gebruikt de Ex- celsior-trainer om jonge talenten als De Leeuw en Pattinama te testen. Deze beloften voor de toekomst tover de Librechts tegen NEC al te voor schijn. De Leeuw gaf de aanval wat meer gestalte en Pattinama sloeg geen slecht figuur tegenover Jan Peters. Het was ook De Leeuw die Excelsior gelijk trok nadat £erdsen al na een halve minuut spelen NEC aan een voorsprong had geholpen. Na de gelijk maker bleef Excelsior de beste kansen op de volle winst behouden. NEC—Excelsior 1-1 (1-1). 1: Oerdsen 10. 12: De Leeuw 1-1. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwer»4500. NEC: Scbellekens; Visser. Komells. Oerritsen (Ruys. Kamps). Mellaard. MartJ nissen. Peters. Van de Berg; Oerdsen, Zuldema. Meyers. Excelsior: Van de Roer; Van de Spek (Roos), 8truls, Van de Munnlk, Tabbeme; Pattinama. Kievit (Den Butter), Kwakkernaat; Pot, Van Zanten. De Leeuw. Germanicus Rheden Treffers Emmen Ede Sneek DOS'19 SC Erica Achilles 12 Hoogevcen Haaksbergen Enschedese B CEC Drachten 26 16 6 4 31 26 13 7 6 33 26 11 7 8 29 "leid 26 10 9 7 29 26 8 12 6 28 26 10 7 9 27 26 9 6 11 24 7 10 9 24 7 10 9 24 26 9 5 12 23 26 9 5 12 23 7 9 10 23 6 10 10 22 4 9 13 17 26 26 26 26 Germanicus kampioen, Drachte CEC degraderen. HOOFDKLASSE C TOP-Almania 0—2, BVV-RKC 0—I. De Panningen 0—2, Limburgia-Voercndaal DESK-SVN 1-1. Longa-Helmond 0—1, Veritas 8—2. Limburgia RKC Panningen RBC Veritas SVN BW TOP Almania Voerendaal Longa DESK Helmond De Valk 1 43 4 35 6 31 7 28 6 28 5 26 26 18 7 26 13 9 26 11 9 26 9 10 26 8 12 26 5 16 26 9 6 11 24 26 7 10 9 24 26 6 11 9 23 I 7 8 11 22 26 8 5 13 21 26 7 6 13 20 26 6 8 12 20 26 7 5 14 19 Limburgia kampioen, Helmond Valk degraderen. ER Ujd 'tl ti {en rg E 4D: IW-WZ 0—1 Beker: ZFC-TYBB 4-0. Stormvogels-D SRC-HMS 3-2. TOB-SDO 3-1. terlijn stond en de bal dus niet naar voren, maar naar achteren speelde Maas: „Ik weet het niet. Maar dit mocht wel eens een keertje. Van Go Ahead verloren wij tenminste met 2—1 door een doelpunt dat meters buitenspel was." Het was tragisch dat dit MVV op deze vreemde manier aan zijn overwin- ningmoest komen. Chris Dekker „Normaal gaan Dijkstra (centrale verdediger) en Lacroix «linker verde diger) mee naar voren Dat werd na rust niet gedaan. In de eerste helft kregen wij daardoor een stuk of ze ven kansen, maar na rust gebeurde dat niet en lieten we de bal het werk niet doen. omdat we veel te angstig liepen te voetballen We blijven die fout steeds maken, tegen Roda en Eindhoven gingen we op die manier het schip in". Leo Steegman. die trainer van Spar ta. die vaag genoemd wordt als nieu we coach van MVV toch: „Ik begrijp wel dat een club als MVV. die tegen degradatie knokt, er flink tegen aan gaat. maar toch heeft het me ver baasd. hoeveel risico MVV durfde te nemen. Tenslotte, maakte de voor stopper van MVV de goal" Maar dat was in de eerste helft, toen MVV inderdaad een hoop risico durfde te nemen En al vond Steeg man dan dat het beeld na rust veran derde. omdat zijn ploeg zich kwaad maakte om de afgekeurde goal. toch was de voornaamste oorzaak het in de schulp kruipen van MVV. dat per sé zijn twee winstpunten wilde vasthouden. Blijven er nog twee wedstrijden over om zich definitief in de eredivisie te handhaven. Uit tegen het al gedegra deerde Excelsior en thuis tegen FC Den Haag. In beide ontmoetingen moet het mogenlijk zijn wat puntjes bij elkaar te sprokkelen En toch zou het straks wel eens kunnen blijken, dat MVV zijn kansen zaterdagavond al verspeelde, omdat het maar één doelpunt tegen Sparta produceerde MW Wever. Br»*m Dijkstra. Lacroix. Nleu- rndijk Krrsurf* fltreuer Dekker (Muttenai. Bonfi+re Neelemans. Quaden sMn> Doesburc. Jansen. Balketteln. v d Meer. Visser. Meutatete. Van der Veen, Weerdenburg. Michielsen. Skipper. (Laraen). MaUe, Van Sta veren Martien Vreijsen schiet Feyenoord naar 3—0, Pfeifler is kansloos. „Onze flanken werden uitgeschakeld, zodoende liepen we maar wat doel loos rond", luidde het commentaar van Jacobs. Roda was bovendien op links, waar Blatter herhaaldelijk mis tastte. uiterst kwetsbaar. Blatter moest dan later ook plaats maken voor Toonstra die op het middenveld werd ingezet, terwijl John Meuser naar de laatste linie verhuisde. Fe yenoord stond toen al via Vreijsen op 2—0. nadat Van Hanegem en De Jong Roda's defensie op knappe wijze uit een hadden gerafeld. De ijverige Van Hanegem. die zijn cipier Dick Advocaat voortdurend de baas was. speelde evenals Kristensen een uitstekende wedstrijd. De Deen. die van Feyenoord een nieuw contract aangeboden heeft gekregen, stuurde in een gezapige tweede helft Kreuz op schitterende wijze in de diepte. Doelman Geilman. die bij het eerste doelpunt niet vrijuit was ge gaan. stond machteloos tegen de in zet van Kreuz. die in alle rust had kunnen aanleggen: 3—0. Evenals vorige week tegen FC Den Haag (1—8) had trainer Ad Zonder land. die voor twee jaar bij FC Den Bosch heeft getekend. Nico Jansen uit de basisformatie gelaten, maar toen Wim Jansen wegens een liesblessure moest afhaken, kon het voormalige Amsterdamse lieverdje toch opdraven. Piompt dwong hij een strafschop af nadat Geilman hem als laatste redmiddel om zijn middel had gegrepen Hoewel de af spraak was gemaakt dat Kreuz zich met» de 11-meter trap zou belasten. plaatste Nico Jansen zich gehaast achter de bal die door Geilman werd gestopt. De Limburgse sluitpost stopte bovendien in de slotfase een subliem door Van Hanegem genomen vrije trap. Machteloos Eén van de zeer weinige sensationele momenten in dit duel. waarin het machteloze Roda via Nanninga twee redelijke mogelijkheden heeft gehad op een tegentreffer. Slechts midden velder Dijkstra etaleerde in de Lim burgse ploeg de onverzettelijkheid waarop Feyenoord destijds in Kerkrade stuk liep. De 32.000 toeschouwers hebben met uitzonde ring van het eerste half uur geen Feyenoord aan het werk gezien dat hunkert naar een kampioenschap. PSV lijkt vrijwel zeker van prolonga tie van zijn titel. Wim Jansen. Feyenoords middenvel der die bondscoach George Knobel meldde dat hij afziet van de interland tegen België: ..Ik wil geen enkel risico lopen. Over 14 dagen moet mijn liesblessure genezen zijn. Ik blijf ge loven in een voor ons gunstige afloop van de competitie." FryenoordRod* JC M (2-8). 16 Wlm Jansen 1-0, 35: Vreyaen 2-0. 76 Kreuz 3-0. Scheidsrech ter Slem Wellinga Toeschouwers: 31 535. FryesMH: Treytel; Schneider. Rijsbergen (Vos). Van de Korput. Everse. De Jong. Van Hanegem. Wlm Jansen (Nico Jansen): Vreysen. Kreuz. Kristensen Rod* JC: Oellman. De Wit. Pfeiffer. Zlegler. Blatter (Toonstra); Advocaat. Dijkstra. Meuser; Van der Lem. Nanninga. Vermeulen (Broeks). UTRECHT Met „Sturm und Drang" voetbal heeft FC Utrecht zich via een 30 overwinning op een gewil lig De Graafschap, nagenoeg ontdaan van het al maanden dreigende degra datiegevaar. Praktisch gezien weten de Utrechtenaren zich verzekerd van consolidering van het eredivisieschap, maar theoretisch is er in de onderste regionen nog van alles mogelijk. Sinds de komst van de door WON besmet verklaarde trainer Han Berger zijn de resultaten drastisch, in positie ve zin, vooruit gegaan. Gemiddeld speelde de ploeg van Berger één uit één. wat na het plotselinge vertrek van Jan Rab door vriend en vijand voor onmogelijk gehouden werd. Toch dienen de resultaten van FC Utrecht met argusogen gade geslagen te wor den. Speltechnisch blijven de verrich tingen ten aanzien van voorafgaande jaren zeer pover. Ook tegen het uitgebluste De Graafschap acteerde FC Utrecht ui termate zwak en verdiende ze de 30 overwinning meer door een zeer slecht coördinerend centraal verdedi gingscentrum van De Graafschap, dan aan hun eigen kwaliteiten. Zo putte Utrecht haar eerste doelpunt in de 13c minuut uit een blunder van keeper Doornebosch, na goed storen van Van Mourik, waarna Hulshorst kon inkoppen. Ook bij Utrechts tweede doelpunt ging de verdediging van De Graafschap niet vrij uit. In de 5e minuut van de tweede helft zette Coté in alle vrijheid voor, waarna de hele verdediging, keeper Doornebosch in cluis. toezag hoe de kleine Hulshorst de bal voor de voeten van de inkomen de Steen Olsen (hij vertrekt aan het eind van het seizoen naar Malmö) kopte, die hard raak knalde. 20. 3C EDS-Laakkwartier 0-1. EDS degr.. 2B Appinge dam kamp Bij Utrechts derde doelpunt kreeg Van Veen alle tijd de bal goed neer te leggen en in te schieten. De kansen van de allesbehalve imponerende ploegen waren over de gehele wed strijd verder verdeeld. De Graafschaps laatste verdediger Theo van Londen, die ook in de verde digingsmisère deelde en bijna een te rugspeelbal in eigen doel zag verdwij nen: „Het liep bij ons, vooral in de laatste linie, allesbehalve soepel. Ik wijt het aan het feit, dat er achterin de laatste tijd nog wel eens wat veran- ALKMAAR NAC heeft in Alk j- [TEl ren dert. Nu speelt Brands voorstopper, hij moet nog erg veel Ieren. Toch kan ik onze trainer Theunissen geen onge lijk geven dat hij wat wil uitproberen. Uiteindelijk verdwijnt Dick Schoena ker naar alle waarschijnlijkheid naar Ajax en daardoor moet er geschoven worden. Misschien komt de Graafschap nog wel voor grotere pro blemen in de achterhoede te staan. Hoewel ik het liefst in Doetinchem blijf, denk ik er wel aan om op te stappen. Doordat de club twee ton schuld heeft bij de gemeente, wordt er in het komend seizoen bezuinigd op onze salarissen. Bij sommige jongens bedraagt die vermindering wel 30%. Het is voor mij geen basis om verder te gaan. FC Luik, zo heb ik vernomen, heeft wel interesse". FC UtreehlDe Graafschap J-i (!-•). - i2: Hllde- brand 1-0. 50: Olaen 2-0. 75: Van Veen 3-0. Scheidsrechter Weerink. Toeschouwers 4500 FC Utrecht: Henriksen: Oostrom, Adriaanse. Wildschut. Co te. Olsen. HUde brand. Cabo; Van Veen. Van Maurtk. Hulshorst. De Graafschap: Doornebosch; Schoenaker. Van Londen. Brands (Zaayer). Koendeis; Overhoor. Hlddlnk. Marijt (Hazelhekke); 8teln*oort. Storm. Nanlohy. door veel ijver een belangrijk lijkspel in de wacht gesleept. Melfcm grotere inzet dan AZ'67 legde de iscl van Bob Maaskant de Alkmaai pro zoveel problemen in de weg, d^ren equipe van Brand niet zijn vorm uloeg duels met Feyenoord en PSV koi roo reiken. NAC scoorde op alle froi eal De ijver werd beloond met een éBer punt toen Spreco fraai tussen W( man door gleed. Doelman Vooys4Jlr volledig door het schot verrast (frs 1 Met wat meer energie, maar toch de nig geordend spel toog AZ vervol en ten aanval, maar pas in de tweede ïee toen Wildbret Nygaard was kolanl vervangen zorgde deze invaller mei de gelijkmaker. Een eigenlijk mii te combinatie leidde tot een 'u>r schot van Wildbret, die van dertif err ter afstand de onzekere doelman ogj Jong passeerde Dor: n tch AZ-C7—NAC 1-1 (0-1). 24: 8preco 0-1 y». Wildbret 1-1. Scheidsrechter Beu» Toeschouwers: 8.000. j. AZfï: Vooys; Van Rijnsoever, Spelbos. V De Vries; Mol. Hovenkamp. Nygaard (WUdl t d Ooedhart, Kis. Van Marwijk ge NAC: De Jong; Krtjnen. Budlzlc. Oraauc Bakker, Kamps. Smits. Damen: Vardlc. 8j» Brouwer* DUSSELDORP Na de eenen dertigste speeldag in de Westduitse Bundesliga is Bo- russia Mönchengladbach zo goed als zeker kampioen. De titelverdediger kwam in de uit wedstrijd tegen degradatie kandidaat Fortuna Düsseldorf weliswaar niet verder dan een mager gelijk spel (11), maar omdat de achtervolgers Kai- serslautern en Hamburger SV verloren, staat Borussia met nog drie wedstrijden te spelen vijf punten voor. Dat betekent dat als over twee weken de thuiswedstrijd tegen Schalke '04 gewonnen wordt, het kampi oensfeest gevierd kan worden. Borussia Mönchengladbach sleept zich overigens moeizaam naar het einde van de competitie Voor de wedstrijd' tegen Fortuna Düsseldorf bestond er grote angst voor een ne derlaag. Niet onterecht overigens, want in de voorbije drie seizoenen leed Borussia fikse nederlagen tegen Fortuna. Daarom speelde de ploeg van Udo Lattek in het Rheinstadion „op zeker" De bal werd voorzichtig over het middenveld geschoven, om de thuisclub vooral geen kansen op een doelpunt te geven. Nu speelde Fortuna. dat in ernstig degradatiege vaar verkeert, ook niet geweldig. Bo russia was eigenlijk veel beter en kreeg ook meer kansen. Henning Jen sen benutte in de 41e minuut slechts een van de vier. Borussia leek hier door een gewonnen partij te spelen, maar door een blunder van doelman Wolfgang Kleff kon Brei op slag van rust de gelijkmaker produceren. Bei de partijen waren met het gelijke spel erg tevreden. Nee. dan speelde Bayern München heel wat beter. Drie dagen te laat toonde de Europese kampioen de werkelijke klasse VFL Bochum werd in het Olympisch Stadion van München als het ware van het veld geveegd 4—0 De grote uitblinker was Franz Beckenbauer. die met grandioze acties zijn tegenstanders belachelilk maakte. Beckenbauer be kroonde zijn spel met een schitterend doelpunt van 25 meter afstand ge scoord. Spits Gerd Muller legde de basis voor een nieuwe mijlpaal in zijn toch al schitterende loopbaan. Hij scoorde tweemaal tegen Bochum. waarbij eenmaal uit een strafschop Hiermee kwam zijn totaal aantal Bundesliga-doelpunten op 299 Het ziet er naar uit dat hij de „magische grens" van 300 dit seizoen nog wel zal halen. Hamburger SV. tweede op de ranglijst, verspeelde in de tweede helft van de uitwedstrijd tegen Karlsruher SC de laatste reeële kans op het kampioenschap HSV stond bij rust met 2—1 voor. maar verloor in de tweede helft de wedstrijd met 3—2. Hetzelfde gold voor Kaiserslau- tern. dat er in de eerste helft in de uitwedstrijd tegen Werder Bremen niets van bakte Werder nam de lei ding met 3—0 Na rust kwam Kai- serslautern uitstekend terug, het verd 3—2. maar daar bleef het bij. Hamburger SV en Kaiserslautern moeten door hun nederlagen de twee de plaats nu delen met Bayern München en Eintracht Braunschweig dat MSV Duisburg met 3—1 klopte. Hertha BSC. de ploeg van George Kessler. verspeelde in de thuiswed strijd tegen Rot Weiss Essen de laatste kans op een plaats in het UEFA-cuptoemooi door een gelijk spel met de cijfers 2—2. GLASGOW Schotland is zaterdag in Glasgow Brits voetbalkampioen geworden. De Schotten wonnen in Hampden Park met 2—1 van Enge land. Bij de rust was de stand 1—1. Voor Schotland scoorden Don Mas- son en Kenny Dalglish Mike Shan non opende in de elfde minuut de score voor Engeland. Er waren 85.000 toeschouwers. Het was de eerste keer sinds 1967 dat Schotland de Britse titel veroverde. De beslissende treffer viel vier mi nuten na rust toen Dalglish van een fout van de Engelse doelman Ray Clemence profiteerde. Eindstand: 1 Schotland 3—6. 2. En geland 3—4. 3. Wales 3—2. 4. Ierland 3-0. e\ Ee tetl ki BUNDESLIGA Fortuna DUsseldorf-Borussia Monchem ae bach 1-1 Hertha BSC Berlin-Rot Weiss E »ej 2—2. FC Schalke 04-KiCkers Offenbach Eintracht Frankfurt-1 FC KOln 2—2. Br Munchen-Vll Bochum 4—0. Bayer Lr<ü Hannover '96 1—1. Eintracht Braunsch' tB MSV Duisburg 3—1. Werder Bremen 1 FC serslautern 3—2. Karlsruher SC-Hamburgr 3-2. BELGlR RC Mechelen—Berchem 0—1. Anderlechi regem 2—1. AS Oostende—Cercle Brugge Standard—Beveren 2—3; Sp Charleroi—l 2—1 Antwerp—La Louvlere 2—3: LoW —Luik 0—1 Club Brugge—Beerschot 4- ringen—RWDM 0—0 Eindstand 1 Club Brugge 52 punten: 2 lecht 48. 3 RWDM 47:4 Lokeren 45. 5. Wafl 44 SPANJE flit Zaragoza— Granada 2—0 Gljon—Barer t j 1 1. Elchc-Alletico Madrid 3—1: Sevill» ),h lamanca 1—2. Las Palmas—Betis 2—0: w Sociedad—Hercules 3—0: Espanol—0' 'vt 3—1: Valencia—Santander 3—0. Real Ml Atletico Madrid 1—0 Eindstand I Real Madrid 48 pnt 2 Bare »tn 43 pnt. 2 Atletico Madrid 42 pnt. 4 Espa« «i pnt 5 Atletico Bilbao 39 pnt (Ui, ITALIe Bolgna—Internazionale 1—2: C >n 2—2. Fiorenlina—Verona 2—2. A C Mil.m- liari 2—3. Perugia—Juventus 1—0: Rom» coli 1 Sampdoria—Napoli 2—1: Tonne j. sena 1—1. «fc Eindstand 1 Torino 45 pnt: 2 Juventus1 Milan 38: 4 Internazionale 37

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10